Lion d'Or SURPRISES MAKEN Pas op....slipgevaar! Lion d'Or „REINO" I^rouueI) Neon DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs TRAP DER ZUCHTEN Conferentie ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM DONDERDAG 4 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Jeugd helpt hij klokkenhijsen REINIGT REIN Burgerlijke Stand van Haarlem Utrechtse kunstenaars in „Teisterbant" Adventskerk: naam van nieuwe hervormde kerk in Aerdenhout GRATIS STOFZUIGER Examens Veel geld voor werk van Van Gogh Uitspraken van Haarlemse rechtbank MONTY COATS Speciale prijs 49.75 Zeepost SI-SI Nu nog edeler! Nóg gezonder NU GEVITALISEERD! UIT STAD EN STREEK Haarlems Bachensemble werkt mee aan kerkdienst Verduidelijking Van Mensen en Dingen De drie klokken voor de nieuwe H. H. Petrus en Pauluskerk aan de Tessel- schadestraat in Haarlem-noord, die zondag plechtig zijn ingewijd, werden gistermiddag in de toren gehesen. De schoolkinderen boden daarbij een flinke helpende hand. Men ziet hen hier bezig bij het hijsen van de eerste klok. Dat daarbij de lier van de wagen werd getrokken, waardoor de klok geluk kig zonder schadelijke gevolgen met een zware dreun weer op de begane grond belandde, kon de pret van de jeugd alleen maar verhogen. Advertentie SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ Telefoon 16254 BEVALLEN van een dochter: 2 de cember: A. C. Kok-Kloos; A. H. C- Speel- mans-Joppe; P. J. Th. G. Vissers-Kox; 3 december W. J. P. van Veen-van 't Hof; J. A. M. Westerop-Wolters. BEVALLEN van een zoon: 2 decem ber: Th. A. Koster-Stienstra; M. C. de Best-Tangermann; C. S. M. van den Berg- van den Berg: C. W. Oskam-Schouten. ONDERTROUWD: 3 december: P. K. H. Visser en W- A. M. van Vught; L. J. M. Bisschops en C. M. C. Stolwijk; P. J. de Jóng en W. J. Koster; W. H. Hartkamp en H. M. Roest; N. G. Zandvliet en J. M. van Eerden; H. Veldkamp en A. Verhagen; R. J- Mutsaers en G. M. de Ruiter; R. van Room en H. Timmermann; J. J. Teunissen en G. J. Kuipers; F. W. Th. M. Cramer en D. Erkelens; IT. J. Smit en R. L. Wijshake; L. Meesters en H. M. van Riel; M. W- van den Berg en H. Groot; J. Kemmer en E. J. Verhoeff; A. Fallaux en H. S. Weide. GEHUWD: 3 december: F. J. Heeremans en M. P. C. Heeremans; J. van Dam en C. J. Nolet; E. Goedemans en Y- Lemmens; B. F. van der Velden en C. J. M. Ven- neker; H. Bood en A. Dijkstra; N. de Boo en G. Wolf; H. Schriek en J. C. C. Pol- fliet. OVERLEDEN: 2 december: M. Geuts- kens, 59 j., Rozenstraat; J- As, 69 j., Oran jestraat; G. Regeling, 73 j., Kamperlaan; J Bus-Vredenberg, 86 j., Dutrystraat; E. Roosloot-Wilkes, 78 j., Nw. Guineaplein. Advertentie HOTEL CAFé RESTAURANT serveert u een voortreffelijk diner BURGERLIJKE STAND VAN- HEEMSTEDE ONDERTROUWD: R. de Vroome en G. C. Matthems; G. Kapsenberg en J. W. Steenkist; H. C. Nolte en M. A. Dekker: H. Suijk en C. M. Ansingh; R. Huij en P. Smits; R. C. van Straalen en J. Majoor; L. H. Veenstra en C. J. M. Smit; D. Olij- dam en J. M. Driessen. GETROUWD: W. O. de Graaf en I. L. Bouma; W. J. Meijer en C. A. M. van Bakel; P. J. Kiveron en W. A. M. Ver- spyck Mijnssen; D. Smit en T. van Item; R. A. Geerdink en T. Roelof; J. W. Stale- man en W. M. Suijk; T. E. van Ek en C. M. de Bakker. GEBOREN: Michaël Bernardus Maria zoon van B. M. J. A. van Vlijmen en J. E. M. Gi'apperhaus; Maarten Kornelis zoon van J. Bank en J. H. Been; Maarten zoon van A. J. van der Leeuw en M. S. H. S. Herweijer; Wilhelmina Catharina dochter van J. Meijer en H. J. van Eeden; Gerar- dus Jacobus zoon van J. Moone en J. M. P. Berendes; Ingrid Alice Maria dochter van H. F. B. Lammers en J. A. M. Vasen. OVERLEDEN: Wed. G. Bothof-de Olde, 81 jr.; mej. J. van der Zwan, 72 jr. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: C. E. Warmerdam—Rus- <ian, zn.; G. E. van den BelWolters, d.; A van BaarenJansen, z.; J. R. M. Korte- Toksbergen, d.; S. R. Corbeth-Kaars Sijpe- steijn, d. ONDERTROUWD: A. van der Deijl en N. van der Bijl. GETROUWD: M. P. v. d. Kolk en M. Th. J- Scholte. OVERLEDEN: wed. N. C. Balk-van Soest. 87 jaar. De Haarlemse sociëteit Teistérbant heeft woensdagavond bezoek ontvangen van een deputatie van de Utrechtse Kun stenaarssociëteit. Met hun deels serieuze, deels luchtige en soms zelfs zeer luchtige bijdragen in de vorm van voorgelezen proza, muziek voor fluit en piano, alsmede Franse chansons, hadden zij tegen het middernachtelijk uur voor zo'n plezierige stemming gezorgd, dat voorzitter mr. J. M. Landré toen met een gerust hart kon zeggen „En we gaan nog lang niet naar bed". Over naar huis gaan hoorde men zelfs in het geheel niet spreken. Jaap Romijn opende met het voorlezen van fragmenten uit een door hem geschre ven boekje over Utrecht, waarin allerlei hebbelijkheden 'betreffende het uitgaans leven van de stichtenaren badinerend zijn besproken. Clare Lennart droeg vervol gens een puntgaaf kort verhaal voor. In „Het Lustrum" vertelt zij van een heer tje van midden tachtig, dat na de dood van zijn aanbeden vrouw in een rusthuis zijn draai niet kan vinden en naar Utrecht tijgt om tijdens een studentenreünie de film van zijn leven terug te draaien." tot zijn eigen grotendeels onbekommerde studie tijd. De fluitist Marius Ruysink zal niet veel moeite gehad hebben in het „hol" van Teis- terbant te acclimatiseren. Tenslotte is het nog niet zo lang geleden, dat hij de boor den van helSpaarne voor de schaduw van de Dom verliet. Zijn spel kenmerkte zich door zuiverheid van gevoelige toon. In de pianiste Willy van den Broek-Oortgijsen had hij een gelijkgestemde partner. Er was variatie te over: werken van Bach, Henkemans, Milhaud en Debussy. Ru Lijdsman zong na de pauze met ont wapende charme, met esprit en elan, met mimisch raffinement, enkele Franse chan sons. Plet was allergenoeglijkst. Als het aan het enthousiaste auditorium had gelegen en het deed moeite ge noeg dan zou het. hele repertoire van Charles Trenet en George Brassens nog niet toereikend zijn geweest. Voorzittei Landré dankte de Utrechters met woor den, bloemen, een door Teisterbant uitge geven bloemlezing over de „Haarlemse Heiliglanden" en kondigde alvast een te genbezoek aan. Hij verraste de aanwezi gen tenslotte met een snel rijm over de ver luchtingen van de Utrechtse broeders en zusters in de kunst. De nieuwe Nederlands hervormde kerk aan de Leeuwerikenlaan in Aerdenhout, die zondag 21 december zal worden in gewijd, krijgt de naam van Adventskerk. Het bouwfonds van de kerk heeft in een folder bekendgemaakt, dat bij de opleve ring van het gebouw aan afwerking en inrichting nog veel zal ontbreken. De be schikbare middelen worden geheel ge bruikt voor de bouw van de kerk en voor een eenvoudige inrichting daarvan. Voor de afwerking is nog rond f 30.000 nodig. Het kerkbestuur is uiterst dankbaar voor de geldelijke steun van de Bloemendalers (en van de inwoners van Aerdenhout in het bijzonder) voor de reeds betoonde vrij gevigheid, maar er zullen nog gelden bij eengebracht moeten worden voor de in richting van de kerk en voor de luidklok. Omtrent de architectuur van de heer K. L. Sijmons zegt de folder, dat deze een schepping is geworden, die „stoer, doch ook sierlijk, strak bclijnd, maar tegelük speels" is. Er is gestreefd naar een stijl volle soberheid De kerk is geen gebouw voor ..meetings" geworden, maar een huis voor ontmoetingen, een woning voor een lévende gemeente. Advertentie in bruikleen bij reparatie GR. HOUTSTRAAT JKJUga Te. 16693 -f32 Leiden. Kandidaatsexamen A wis- en natuur: kunde. G. W. Schouten, Leiden; D. Z. Toet, Lei den. Idem D: E. C. van der Meulen, Leiden. Idem F: H. J. Kooreman, Leiden. Idem L: mej. H. J. van Hoorn, Leiden. Idem K: mej. A. T. Schreu- der. Leiden. Doctoraalexamen scheikunde: mevr. M. W. Weimar-Muijen, Rotterdam. Doctoraalexa men biologie: J. H. van Balen, Wassenaar. Advertentie Koninginneweg 6 Tel. 14024 Van Gogh's schilderij „Veld met gele bloemen" uit 1889 is woensdag op een Londense veiling voor zeventien duizend pond door een Engelsman gekocht. Een pentekening van Van Gogh, voorstellend het park van Arles, bracht bijna tweedui zend pond op. AMSTERDAM De markt bood een vrij lusteloze aan blik. Gebrek aan nieuws uit het bedrijfs leven en het politieke vlak was oorzaak, dat de koersen bij de opening over vrijwel de gehele linie van de internationale waar den fractioneel onder die van de vorige slotprijzen bleven. In het verdere verloop trokken de koersen aan waardoor de mees te waarden boven het niveau van de vo rige dag uitkwamen. De koersen uit Wall- street waren lager aangekomen, zodat van die kant geen stimulerende invloed uitging op de koersvorming van de aandelen op het Damrak. De Europese arbitrage kon niet. tot zaken komen en het publiek hield zich grotendeels afzijdig. Plierdoor laat het zich gemakkelijk verklaren, dat de om vang van de zaken minimaal bleef. Deze stilstand bracht echter niet zoals de vorige dag vrij gevoelige koersverliezen met zich mee hetgeen ter beurze als gunstig werd gekenmerkt. Echter werd het nog weer eens duidelijk, dat wanneer het buitenland met kooporders op het Damrak uit de markt blijft, van een hausse-tendentie geen sprake is. Aandelen Philips ontmoetten al leen bij de opening een behoorlijke be langstelling, onder anderen van vele nieuwsgierigen, die wilden afwachten of de eerste koers van de aandelen beneden de vier keer pari zal komen te liggen. Welnu, dat was niet het geval, want de eerste affaire werd op 402V2 gedaan. In het ver dere beursvcrloop liep de koers op tot 404 tegenover de vorige slotprijs van 403 Unilever monteeerde van 446 tot 448, on veranderd bij de vorige dag evenals AKU op 232. Koninklijke Olie steeg van 186.80 tot 187.40 en was nauwelijks prijshou dend. KLM was aangeboden. De scheep vaartmarkt hield zich, vergeleken bij de vorige dagen, heel goed met merendeels hogere koersen. Claims Van Ommeren werden op 85 geadviseerd. De lage prijs van de vorige dag voor deze claims ad 75 was tengevolge van aanbod iets te gefor ceerd, aldus de beurs. De gunstige ont wikkeling van de dochtermaatschappij van de H.V.A. in Ethiopië had wat kopers van de aandelen H.V.A. in de markt gelokt. De koerswinst beliep ruim 1 punt. Aandelen Besocki Tabakmaatschappij w,erden hoger geadviseerd op de mededelingen uit dé jaarvergadering. Verder nog adviesprijzen voor havenwerken 104 (107) op het onver anderde dividend van 7 percent, Billiton 181 (183), Pletterij Enthoven hoger op gun stige vooruitzichten Prolongatie 3 1/4 per cent. (ANP). NEW YORK Het koersniveau steeg nadat aanvanke lijk weer een zachte, rustige dal.ng zich had voorgedaan. De aandelenom/et steeg van 3.320.000 tot 3.460.000 bij het herstel. Alle sectoren stegen bij de ommekeer, hoe wel er nog vele fondsen met verlies slo ten, zoals bijna alle koperwaarden. Zelfs de koperwaarden kregen steun na enkele flinke verliezen; Western Maryland steeg bijvoorbeeld meer dan 2 dollar en Illinois Central meer dan een dollar. American Motors was oplopend en de gehele groep werd vaster. De chemiewaarden waren tegen beurseinde williger, de staalwaarden ondervonden steun. International Paper steeg 2 dollar. Enkele individuele fondsen trokken de aandacht, vooral Siegler, James Lees, Sealright en Polaroid. Op hoogste dagwaarde was Lorillard meer dan 3 dol lar hoger. Texas Instruments herwon het grootste deel van een verlies van 5 dollar. Het industriegemiddelde kwam van 558.57 op 559.81; dat voor spoorwegen van 154.32 op 154.05 en dat voor ope'nbare nutsbe drijven van 85.91 op 86.06. Van de 1241 verhandelde fondsen sloten er 519 hoger en 482 lager (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3y.Vo Nederl. '47 90'V,fl 90 3 °/n Nedl. 1962/64 94 34 9454 Woningbouw 6 °/n 110 110 Pr. A'dam '56 I.. 86 Pr. A'dam '56 II. 9514 Pr. A'dam '56 III 94)4 Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 96 H Pr. R'dam '57 104 Va A.K.U 232 237 J4 Calvé Delft 356 358 Van Gelder Zonen 18314 185 K. N. Hoogovens. 327 329 Nederl. Ford 185 34 187 N. Kabelfabriek 291 293 gew.Philips Gloeil. 405 413 Pref.PhilipsGloeil. 183 J4 Unilever 449 459 Wilton Fyenoord. 201 202 Werf Gusto 150 150 Dordtsche Petrol. 767 780 Kon. Petroleum.. f 187,50 f 189,80 Billiton 18014 177 A'dam Rubber 68 67 K.L.M 103,— f 103, Holl. Amer. Lijn. 152 151 K.N.S.M 153 152 N. Scheepv. Unie 132-34 134 v. Nievelt Goudr. 13014 132 Phs. v. Ommeren H.V.A 127-34 129 Delimaatschappij f 131,80 135, Amsterd. Bank.. 239 239 Nat. Handelsbank 12114 12114 Ned. Handel Mij 179 179 Rotterd. Bank 196 196 Twentsche Bank. 181 Anaconda Copper 58-34 57% Bethlehem Steel.. 48-34 49 U.S. Steel 85 85 General Motors.. 4734 4714 Shell Union 79-34 78 y, Tidewater 2234 22 De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft in samen werking met de Haarlemse Commissie voor de Bejaardenzorg ook dit jaar weer naast leerzame, ook ontspanningscursusseyi samengesteld. Tot die laatste behoort „Het knutseluurtje" op vrijdagmiddag. Tijdens de vierde les, gegeven door een leidster van het bureau van Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, zijn we er eens gaan kijken. Het was er heel ge zellig, in het gebouw van 't Nut aan de Lange Veerstraat in Haarlem. Al de achttien bejaarden, die om een grote tafel zaten, waren druk aan het knutselen om de verrassingen, die ze voor het Sinterklaasfeest maken, tenminste op tijd af te hebben. Menige inwoner of in woonster van onze stad zou niet zonder reden de trap voor het gebouw van de GG en GD aan de Nieuwe Gracht de „trap der zuchten" kun nen noemen. Bijvoorbeeld de bejaarden en lichamelijk minder validen. Want vooral deze mensen hebben er dik wijls moeite mee om via de vele vrij steile treden de hoofdingang te bereiken. Zo ergens, dan is hier het spreekwoord „Beter voorko men dan genezen" op zijn plaats. Voorkómen is bij de bouw helaas niet gebeurd en genezen is een nogal finan cieel ingrijpende gebeurtenis. Het personeel van de dienst is zich de moeilijkheden van de trapbestijging voor vele bezoekers terdege bewust. Men heeft al eens behalve de bestaande leuning ook aan de andere kant een leuning aan gebracht. Als men iemand ziet aankomen, die zichtbaar hulp kan gebruiken, gaat men die bezoeker of bezoek ster tegemoet. Maar vaak ziet het personeel de mensen niet aankomen of komt te laat. De oplossing? Een zoge naamde luie (cïus langgerek te) trap, meent het personeel. Maar dat kost veel geld. Men heeft thans een nood oplossing gevonden. Openba re werken heeft zich bereid verklaard beneden aan de trap een bordje aan te bren gen. Dit verwijst dat deel van Een doziin predikanten van verschillende protes tantse kerken zal dinsdag middag 8 december om drie uur bijeenkomen in het ge bouw van de Broederge meente in de Haarlemse Parklaan. In een soort ron detafel-conferentie, uitgaan de van ae Alle-Dag-Kerk. zullen zij hun adviezen ge ven voor een goed gebruik van de bijbel. Men kan zich een plaats reserveren door de strook van het programma in te vullen en te sturen aan de secretaris of de penning- meesteresse van het ADK- comité respectievelijk de heer J. Faber, Marnixstraat 15 in Haarlem en mevrouw D- Mulder Fortgens, Iepen laan 14 in Bloemendaal. Bij hen ook kan men bet pro gramma aanvragen. Belang stellenden moeten brood meebrengen, doch dames van het comité zullen thee en bouillon serveren. het publiek, dat moeite met het beklimmen van de trap heeft, naar de achteringang. Daar komt dan een lift tot op de begane grond. Hulp vaardige ambtenaressen zul len hen, die van deze oplos sing gebruik willen maken, even „opvangen" en verder wegwijs maken. Zij waren op dat ogenblik bezig met een pitrieten mandje, waar men brood, biscuit en toast in kan doen. „Maar dat is lang niet al les wat ze maken", vertelde de leidster. Zij toonde een paar van de vorige hand werkjes: poppenslofjes, haar banden en corsages. Alles vervaardigd van hel gekleurd vilt. Het zag er vrolijk en goed afgewerkt uit. De be iaarden mogen deze werkjes mee naar huis nemen om dan zelf te bepalen aan wie zij de surprises zullen geven. „Het knutseluurtje" bestaat uit zes lessen. De laatste heeft plaats op 19 december. Dan zullen de pitrieten mandjes wel klaar zijn en .misschien h'og wel meer. Want zodra het Sinterklaas feest voorbij is, gaan de be jaarden weer vlug aan het werk om kerstgeschenken te maken voor kinderen, klein kinderen. andere familie leden en kennissen. Bij de tot nu toe gegeven lessen waren er bijna nooit afwezigen. De bejaarden ko men zelfs uit Bloemendaal om aan „Het knutselwerk" mee te doen. om te werken, om te babbelen met hun „collega's" en. om thee te drinken. Dan wordt er even gepauzeerd, het werk opzij- gelegd en gepraat over de komende feestdagen, over het weer en allerlei andere dingen. Ja, voor de meeste bejaarden is „Het knutsel uurtje" op vrijdagmiddag een heerlijke afleiding. Maar dat niet allee. want ook al die andere cursussen, die de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in samenwerking met de Haarlemse Commis sie voor de Bejaardenzorg organiseert, worden met be langstelling gevolgd. Zo heb ben vele bejaarden genoten van de lezingen, die de heer Marinus Adam in oktober hield over „Hoe luisteren we naar muziek". En ook me vrouw Marijke v. Raephorst. die donderdag 4 december haar derde cursus over „Het boek als ontspanning en in spiratie" houdt, weet velen te boeien. Niet alleen 's winters, maar ook in het voorjaar zijn er allerlei cursussen, zo dat ook dan de bejaarden een paar nrettige uren kun nen doorbrengen. Zij, die zich voor deze cursussen willen opgeven, kunnen dit doen op de volgende adres sen: Lange Voorstraat 16 (tel. 19182)Ged Raam gracht 72 ftel 18111): Vor- snronckweg 26 ''tel. 12358) WAARSCHUWING VOO" SL/PGEVAAf> Vele weggebruikers, en dan in het bijzonder wielrijders, bromfietsers, motor- en scooterrijders, alsmede automobilisten, hebben het in deze herfstige dagen al weer ervaren: dat beangsti gende, onzeker makende gevoel, veroorzaakt door wegglijdende wielen. „Slipgevaar" luidt de waarschuwing, die men op talrijke gevaarlijke punten langs de wegen kan lezen. Maar in deze tijd van beginnende nachtvorsten en bevrie zende neerslag zou men borden te weinig hebben om alle gladde wegge deelten te markeren. De ANWB wijst daarom nog eens in de vorm van enkele adviezen op het dreigen 'e en niet altijd zichtbare gevaar van de gladheid. In de koude maanden gedraagt niet ieder soort wegdek zich op dezelfde wijze. Wanneer u op een niet-gladde asfaltweg rijdt, is het heel goed mogelijk, dat de klinkergedeelten, die zich daarin be vinden (bijvoorbeeld op- en afritten van bruggen) spiegel glad zijn door ijsvorming. Reeds velen hebben de onaan gename gevolgen daarvan aan de lijve ondervonden. Het zelfde geldt voor brugdekken: ook deze zijn eerder dan het wegdek van de toeleidende wegen glad door koude en damp van het Onder de brug stromende water. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen nog geen uitspraak gedaan in de zaak tegen een vijfenvijftigjarige vertegen woordiger van een bloembollenzaak uit Hillegom, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens verduistering van 1.028.000 Belgische francs of 77.000 gulden, omdat het onderzoek niet volledig werd geacht De behandeling der zaak zal op 18 decem ber worden voortgezet, om nog getuigen te horen. Naar de rechter-commissaris werd ver wezen de zaak tegen een vierenvijftig- jarige vloerenlegger uit Heemstede, tegen wie wegens verduistering van een bedrag van negenduizend gulden uit een vennoot schap een gevangenisstraf van acht maan den, waarvan drie maanden voorwaarde lijk, was geëist. Onderzocht moet worden de vraag of en in hoeverre de verduister de gelden op de data in de tenlastelegging vermeld aan verdachte of geheei of ge deeltelijk aan anderen toebehoren. Wegens diefstal van een geldkastje, in houdend een bedrag van driehonderdvijf entwintig gulden, ten nadele van zijn hos pes werd een eenentwintigjarige elektricien uit Haarlem veroordeeld tot een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. Ook had hij zich te verantwoor den wegens poging tot zware mishandeling in een café zou hij een monteur met een zakmes hebben achterna gezeten. Voor dit feit werd de elektricën van rechtsvervol ging ontslagen. Voorts werd de jongeman voorwaardelijk ter beschikking van de re gering gesteld. Een negenendertigjarige caféhouder uit Haarlem, die er van verdacht werd op 17 september een negenentwintigjarige auto coureur en instructeur van een slipschool fe Zandvoort. op het Stationsplein te Haar lem mishandeld te hebben, waardoor de coureur met een hersenschudding enigo weken het bed heeft moeten houden, werd veroordeeld tot. een maand gevangenis straf (eis drie maanden). De Zandvoorter deelde als getuige mee onhebbelijk tegen de vrouw van de caféhouder te zijn op getreden, maar zich niets van een vecht- nartij te kunnen herinneren. Rijkserkenning. Bij besluit van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is aan de, in feite reeds lang bestaande, conservatoriumopleiding van de vereniging „Muzieklyceum" de voorlopige rijkserkenning verleend. Advertentie Wij hebben weer iets zeer bijzonders voor U gemaakt van waterdichte stof met im. SCHAPENVACHT ge voerd en mouwen gewatteerd Ideaal voor fietsers en bromfietsers Gen. Cronjéstraat la-lb Tel. 53334 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Uruguay" 11 dec.; Au stralië: s.s. „Iberia" 11 dec.; Brazilië: s.s. „Uruguay" 11 dec.; Canada: m.s. „Wester- dam" 11 dec.; Chili: via New York lldec.: Ned. Antillen: m.s. „Isis" 8 dec.; Ned. Nw Guinea: s.s. .Pyrrhus" 11 dec.; Nieuw Zee land: m.s. „Rangitata" 13 dec.: Suriname: m.s. „Norinda" 10 dec.; Unie van Zuid- Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Oranjefon tein" 10 dec. Advertentie U proeft het al bij 't eerste glas: Si-Si ts nu nog lekkerder, nóg gezonder, nóg spran- kelender! Si-Si is verlevendigd en verrijkt met het beste sap van de nieuwe sinaas- appeioogst. Si-Si is nu meer dan ooit een bron van zomerse gezondheid en sprankelende levens kracht! Schenk nii vitaliteitl Schenk Si-Sl elke dag! Drink Si-Si! Als u nu vitaal wilt zijn en blijven neem dagelijks gevitali- seerde Si-Si! Si-Si is nu helemaalde edelste vruch- tenlimonade uit klinkklaar fruit. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De burgemeester van Zandvoort is verhinderd op woensdag 10 december zijn wekelijks spreekuur te houden. Hersenschudding. Woensdagmorgen ruim kwart voor elf stak een tweeëntach- tigjardige Haarlemmer de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord over en merkte niet dat een motor in noordelijke richting reed. De bestuurder kon de wandelaar niet meer ontwijken, waardoor deze viel. Met een hersenschudding is hij naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. Oplegger raakte los. Op de Leidse- vaart te Haarlem ter hoogte van de ka thedrale basiliek is woensdagmiddag om kwart voor zes een lege oplegger van een trekker losgeraakt. Er deden zich geen ongevallen voor. De oorzaak was dat in het koppelingsmechanisme een defect was ont staan. Advertentie Zalen voer vergaderingen en recepties HOTEL CAFé RESTAURANT „Het Haarlems Bachensemble" zal onder leiding van George Robert op zondag 7 december medewerking verlenen aan de dienst in de Bakenesserkerk. Op het pro gramma staan werken van Joh. Seb. Bach. Voorganger in deze dienst is ds. Van Asperen. De directie der weverij P. H. Kaars Sypesteyn n.v. te Krommenie verzoekt ons mede te delen, dat de rechtsvervolging door de Haarlemse economische politierech ter, in verband met een overtreding van het ontslagverbod, tegen een weverij in Krommenie waarover wij dinsdag j.l. berichtten niet bovengenoemd bedrijf betrof.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7