Verjonging van de Hout begint nog tijdens deze winter Badhoevedorp gekozen als plaat: voor gemeentelijk lyceum DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs VOORSTEL VAN B EN W Spoorbaan bij Franeker ernstig beschadigd Machinist merkte niet dat de achterste wagens naast de rails liepen Opleiding tot dirigeren van symfonie-orkesten Vier doden in het verkeer Mogelijk nog een drijvend wrakstuk in 't Kanaal 3-3{/>°lo Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 Pr. R'dam '52 II.. 94</8 Prins Philip vertrokken Grootste tanker ter wereld Sliedrechtse wethouder moet een oog missen Examens Weg langs IJselmeer over 5 jaar gereed Amerikaans danspaar te gast in Nederland RAAD HAARLEMMERMEER Vermakelijkheidsbelasting voor balscircusvoor stellingen en kermissen gehalveerd R.-k. leeszaal door burgemeester geopend Hifiegom Massale kerstzangavond Enquête over verstrekking van warme maaltijden Behandeling gemeente begroting Scheepvaart UIT STAD EN STREEK J DAG 5 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nog tijdens de aanstaande winter ho pen B. en W. van Haarlem de eerste fase van de verjonging van de Haarlemmer Hout ter hand te nemen, tenminste als de raad aanstaande woensdag het hiervoor benodigde krediet van 25.000 voteert. Aangezien de gemeentelijke dienst van Hout, plantsoenen en begraafplaatsen niet op het uitvoeren van een dergelijk werk is gericht, zal dit aan een particuliere on derneming moeten worden opgedragen. Op voorstel van de commissie, die was in gesteld om terzake van de verjonging van de Hout van advies te dienen, stellen B. en W. voor het gedeelte van de Hout nabij de Oranjelaan en de Hildebrandlaan het eerst ter hand te nemen. Het werk moet in de winter worden uitgevoerd. De commissie van deskundigen, waarin zitting hebben de heren J. A. Dorresteijn, directeur van Hout, plantsoenen en be graafplaatsen (voorzitter), ir. A. Stoffels, houtvester in de houtvesterij „Haarlem" en G. Gerbranda te Utrecht, oud-inspec teur bij het Staatsbosbeheer, acht het ge wenst geen grotere oppervlakte dan één a anderhalf hectare tegelijkertijd onder handen te nemen, waardoor voor het ge hele project, indien daarvan elk jaar een gedeelte zou worden uitgevoerd, twintig a vijfentwintig jaar nodig zal zijn. B. en W. zouden het toejuichen, dat de gehele verjonging in de komende jaren ononder broken zou kunnen worden uitgevoerd, doch dit zal afhankelijk moeten worden gesteld van de financiële mogelijkheden. Reeds in 1955 heeft het verjongingsplan van de Hout onderwerp van bespreking uitgemaakt, omdat de toestand van de houtopstanden in de Haarlemmer Hout zodanig is, dat zonder tijdig ingrijpen ge vreesd moet worden, dat dit belangrijke natuurmonument aan belangrijkheid zal inboeten of mogelijk zelfs geheel verloren zal gaan. Voor het merendeel staan in de Hout oude en zelfs heel oude bomen, die binnen afzienbare tijd zullen afsterven. Voor de handhaving van de Hout is het niet voldoende, aldus B. en W., dat het thans gevolgde beleid, waarbij periodiek dode of gevaar opleverde bomen worden verwijderd, wordt gecontinueerd. Daar om is het verjongingsplan ontworpen, volgens welk aan de oostelijke kant van de Hout begonnen wordt met het verjon gen van de bomen. Aan die kant hebben de bomen de minste last van de zeewinden, zodat tegen de tijd, dat men met het kap pen bij de Wagenweg is gekomen aan de oostzijde een „sterk" bos is ontstaan. Op het station Franeker zijn vanmorgen omstreeks zes uur de beide laatste wa gons van een goederentrein, die in de rich ting Harlingen reed, waarschijnlijk als ge volg van een verkeerde wisselstand uit de rails gelopen. De achterste wagon bleef, na een tijdje met de rest te hebben meege- hobbeld, tussen de rails steken, daarbij een personentrein rakende, die juist het station verliet. De personentrein werd slechts licht beschadigd, maar kon niet verder als gevolg van de beschadiging van de wissel. De rails werden ter plaatse vol komen vernield. Intussen reed de goederentrein, waarvan de bestuurder niets had bemerkt, door. De op een na achterste wagon, die door de wielen was gezakt, werd meegesleurd tot op vijf kilometer afstand van Harlingen. Daar kon men de goederentrein laten stop pen. Over grote afstand werden de rails op het baanvak Franeker-Harlingen be schadigd. Het treinverkeer tussen Harlin gen naar Leeuwarden v.v. is gestremd. Met bussen wordt het vervoer van passa giers onderhouden. De artistiek-pedagogische leiding van de interntionale dirigentencursus 1959 der Ne derlandse Radio Unie, die van 22 juni tot 24 juli 1959 in Hilversum gehouden zal worden, is toevertrouwd aan de dirigent Franco Ferrara en Willem van Otterloo. De Italiaanse dirigent Franco Ferrara is als hoogleraar verbonden aan de St. Cecilia Academie in Rome. Het doel van de cursus is, in aansluiting op het bestaande muziek onderwijs in Nederland, bij te dragen tot de vorming van dirigenten voor symfonie orkesten. Men vestigt er van de zijde der N.R.U. speciaal de aandacht op, dat onder de genoemde doelstelling evenzeer zijn in begrepen de koordirigenten, die zich ver der willen bekwamen in het dirigeren van symfonieorkesten, teneinde met vrucht werken voor koor en orkest uit te voeren. In de Clarastichting is overleden de 6-jarige Rinus Kroos, gewoond hebbende aan de Beneden Rijweg te Rotterdam. Bij het oversteken van de Beneden Rijweg werd hij woensdagmiddag aangereden door een personenauto. In de Oosterstraat te D e 1 f t is het acht jarig zoontje van de familie Struik, wonen de aan het Vrouwendregt aldaar, door nog onverklaarbare oorzaak onder een vracht auto gekomen. Het jongetje werd zo zwaar gewond dat het ter plaatse overleed. Op de Rijksstraatweg hoek Oosterzijde te Heiloo is de 79-jarige wielrijder P. Pil- cus bij het oversteken van de weg door een auto aangereden en op slag gedood. Te Dalem (Gld.) is donderdagavond de 65-jarige weduwe Van GiessenVan de Wal door een achteruitrijdende auto aan gereden en gedood. DUNGENESS, (UPI) Het achterstuk van het Griekse vrachtschip „Prodromos", dat naar men vreest nog ergens in het Kanaal ronddrijft, is nog niet gevonden. Het werd tijdens de aanvaring, die woens dag tussen „Prodromos'' en „King Minos II" plaats had, van het overige schip af gesneden. In verband met de nog altijd boven het Kanaal hangende mist acht men het gevaarte, als het nog niet gezonken is, een gevaar voor de scheepvaart. Een zoek- schip van de Londense haven heeft tever geefs de zee afgezocht. Amsterdam Er was op het Damrak een hernieuwde haussestemming voor de internationale waarden. De koerswinsten voor aandelen Philips, Unilever, Aku en Koninklijke Olie waren opmerkelijk en de tendentie voor deze waarden was dan ook zeer vast. Gisteren werden de stukken, zoals Philips en Unilever wederom voor buitenlandse rekening uit de markt genomen. Dit was voor het publiek en de beroepshandel het teken om nieuwe posities aan te gaan. De aankopen kwamen in een markt, die zeer dun gezaaid lag met. verkooplimites. Mede hierdoor openden de meeste aandelen op een prijs, die belangrijk hoger was, ver geleken bij de slotkoers van de vorige dag. In Wallstreet had een goed koersherstel plaatsgevonden en dit was voor het Dam rak een goede stimulans. Er was een be hoorlijke handel in aandelen Philips en Unilever, terwijl in AKU meer leek om te gaan dan de vorige dagen het geval is ge weest. Aandelen Philips trokken aan van 413 tot 415, hetgeen een koerswinst van ongeveer 11 punten betekent. Unilever, dat aldus de beurs, in verhouding tot de koers van de Philipsaandelen als goedkoop wordt aangemerkt, liep op van 459 tot 460 en boekte eveneens een koerswinst van ongeveer 11 punten. AKU was zeer vast op 237V2, plus 5 punten. De vooruitzichten van American Enka, waarin het AKU- concern een groot belang heeft, zijn gun stig. Koninklijke Olie steeg van f 189.80 tot f 190,30 en boekte een koerswinst van ongeveer 3 gulden. De aandelen lagen tevens boven pariteit Amerika. K.L.M. was in herstel. De scheepvaarten waren door elkaar een puntje hoger. Claims Van Ommeren wer den vrijwel onveranderd op f 82 geadvi seerd. Een vaste stemming was op de cul- tuurmarkt aanwezig voor Certificaten Deli, die ongeveer 3 gulden avanceerden. HVA kon opnieuw 2 punten winst noteren en Besoeki werd op 65, plus 4 punten ver geleken bij de laatstgedane notering ge adviseerd. Staatsfondsen waren goed prijs houdend tot vast met behoorlijke omzetten. Op de locale markt waren de fondsen met herkapitalisatiemogelijkheden aan de vaste kant. De thans geldende regelen voor herkapitalisatie worden blijvend vastge legd, blijkens de voorgenomen algehele her ziening van de belastingwetgeving. De prijs die voor de claims van Heineken's werd geadviseerd op f 480 (theoretische waarde f 465) is er borg voor, dat de inschrijving op 5000 aandelen a f 1000 nominaal van Heineken's Bierbrouwerij tegen 100 per cent als geslaagd moet worden beschouwd. Voor de inschrijving op f 100 miljoen 41/2 percent 1958 obligatie-lening ten laste van de Bank voor Nederlandsche gemeen ten tegen 97-34 percent bestond zeer goede belangstelling. Prolongatie 3% percent. A.N.P.) NEW YORK De aandacht ter beurze was gisteren vooral gericht op fondsen, die niet be horen tot de groepen waarover de gemid delden worden berekend. Er werden flinke winsten gemaakt in die nevensectoren: onder andere een van meer dan 7 dollar in Zenith. Verscheidene farmaceutische fondsen, vooral Parke Davis, boekten flinke stijgingen. De meeste staatfondsen monteerden aanmerkelijk. Minneapolis Honeywell steeg 3 dollar bij de bouw fondsen. Het industriegemiddelde, dat van 558,81 tot 559,10 steeg, werd gesteund door de opvallend willige stemming bij Good year, U.S. Steel en National Steel en ge drukt door verliezen in verscheidene olie-, chemie-, auto- en geselecteerde bouw fondsen zoals Johns Manville. Winsten de den zich voor bij enkele papier-, camera- en scheepsbouwwaarden. Universal Leaf Tobacco was op hoogste dagwaarde 5 dol lar hoger. Het gemiddelde voor spoor wegen kwam van 154,05 op 154,01 en dat voor openbare nutsbedrijven van 86.06 op 86,16. Van de 1229 verhandelde fondsen sloten er 542 hoger en 455 lager. De omzet steeg van 3.460.000 tot 3.630.000 aandelen (UPI) Pr. R'dam '57 A..K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Tederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn.. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij.. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. J.S. Steel General Motors.. 5hell Union Tidewater Slotkoers gisteren 90 109s/19 86 95 9V/& 9614 95 104J4 238 362 18414 330 188 292 415 185 461 205 151 77514 f 190,30 184 6714 104,- 15114 15234 13454 133Va 129 134,40 23954 12554 179 19814 183 5734 49 8534 4734 78|5/ie 22 K Heden 13.45 uur 9414 109 23814 362 185 330 188 293 417 64 206 151 770 183,50 182 6714 104,- 149'/2 150 131 132 12714 133,50 239 12514 17914 199 5654 49 86 47'/j 7914 2234 Prins Philip van Engeland is vanochtend van het vliegveld Soesterber'g naar Enge land vertrokken. Prins Philip heeft als gast van de Koningin en de Prins deelge nomen aan een jacht op grof wild in de koninklijke houtvesterijen rond Apeldoorn. Voorts maakten van het gezelschap mi nister Staf, twee Amerikaanse generaals en enige vrienden van het Koninklijk ge zin deel uit. HIROSJIMA, (Reuter) Zaterdag zal het grootste tankschip ter wereld, de 104.500 d.w. ton metende „Universe Apollo", van stapel lopen op een scheeps werf te Kure, nabij Hirosjima. Het schip is 289 meter lang 41 meter breed, en heeft een hoogte van 20,5 meter. Het wordt gebouwd voor rekening van de National Bulk Carriers Incorporation, een Ameri kaanse onderneming. Het tankschip is uitgerust met een tur bine van 26.000 pk., waarmee het een snel heid kan krijgen van 15 knopen bij een laadvermogen van 103.000 ton olie. Eind januari zal dit reusachtige schip volledig gereed zijn, waarna het zal worden op geleverd aan de Universe Tankschip In corporation gevestigd te Liberia. Op zijn eerste tocht zal het schip naar de Perzische Golf varen- Enige dagen geleden is de heer A. Baars, wethouder van Sliedrecht, in het raadhuis aangevallen door een fotograaf, wie de wethouder de toegang tot het gebouw had geweigerd. Bij de schermutseling werd de heer Baars vrij ernstig gewond. Hij moest per ziekenauto naar een ziekenhuis worden overgebracht. Daar is thans geconstateerd, dat hij het rechteroog zal moeten missen. Rotterdam. Nederlandsche Economische Hoge school. Kandidaatsexamen: A. G. Jacobs Rotter dam: M. C. der Kinderen Voorburg: G. Gerritse, Soest; F. O. Huijsmans, Utrecht; J. Clement. Rot terdam; U. C. R. Bakker. Rotterdam; H. F. Lam- pe. Rotterdam. Doctoraalexamen: H. Beets, Den Haag; W. Smit, Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen de heer E. Muller te Beekbergen op proefschrift getiteld „Bedrijfseconomische aspecten van de materiaal- logistiek". De minister van Verkeer en Waterstaat deelt aan de Tweede Kamer mee, dat de voorbereiding van wettelijke maatregelen op grondslag van het rapport van de com missie-Oud inzake de financiering van de wegen ver gevorderd is. Het al of niet in dienen van het wetsontwerp zal in hoofd zaak afhangen van de vraag of en in hoe verre een hoger bedrag dan thans voor de wegen der lagere publiekrechtelijke licha men ter beschikking kan komen. Het is de bedoeling dat de autoweg langs het IJselmeer, ZevenhuizenZwolle, bij gedeelten in gebruik zal worden genomen. Het wordt voorlopig een autoweg met één rijbaan, doch met merendeels ongelijk vloerse kruisingen. Men streeft ernaar in de komende jaren achtereenvolgens voor verkeer open te stellen de wegvakken Wezep't Harde, NijkerkZevenhuizen, 't HardeNunspeet, NunspeetHarderwijk en HarderwijkNijkerk. Met voltooiing van de gehele weg zal nog een vijftal jaren zijn gemoeid. In studie zijn plannen om een nieuwe autoverbinding tussen Twente en het wes ten van het land aan te leggen en voor ge heel nieuwe wegverbindingen tussen de Zwolse Hoek in de Noordoostpolder ener zijds en de stad Groningen en het in dustriegebied in het oostelijk deel van de provincie Groningen anderzijds Bij de minister bestaat twijfel of de pro vinciale weg van Scheveningen naar Noordwijk wel zo belangrijk is, dat daar voor een deel van het natuurschoon moet worden opgeofferd. Voordat tot de aanleg van deze weg zou worden besloten, zou bovendien dienen vast te staan, dat het be lang van het Haagse waterleidingbedrijf, door welks waterwingebied =de weg is ge traceerd, niet wordt geschaad door de aan leg van deze weg. Sonia Arova en Job Sanders het Ame rikaanse dansechtpaar, dat onder meer deel heeft uitgemaakt van het American Ballet Theatre zal als gast van het Ne derlands Ballet in Den Haag optreden. Het verleent met de Pas de Deux uit „Don Quichotte" medewerking aan de voorstel ling, die het Nederlands Ballet dinsdag 9 december in de Koninklijke Schouwburg geeft. Het programma vermeldt verder „Le lac des cygnes", „Petroesjka" en „Les ca prices de Cupidon". De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft zich in zijn donderdag gehouden ver gadering akkoord verklaard met de stich ting van een gemeentelijk lyceum in Bad hoevedorp. Het voorstel van B. en W. kreeg 21 stemmen. Met uitzondering van de heren Vissers en Bokhorst, beiden A.R., stemden de C.H.U.- en A.R.-fracties tegen het voorstel omdat zij aan Hoofddorp als plaats van vestiging de voorkeur gaven. De heer Van Beem (C.H.U.) was van mening dat Hoofddorp boven Badhoeve dorp de voorkeur verdiende omdat naar hij zei in de toekomst een groeiend aantal leerlingen voor middelbaar onderwijs uit het zuiden van de gemeente is te ver wachten. Bovendien achtte hij het bezoek aan het lyceum door leerlingen uit de gemeente voorlopig te gering om de school rendabel te maken. Hij voelde er dan ook veel voor ook leerlingen buiten de gemeen te op de school toe te laten. De behoefte aan v.h.m.o. concentreert zich, aldus de spreker, gaandeweg op Hoofddorp. Er is dus alles voor te zeggen om het lyceum in deze plaats op te richten. De heer Van Stam (A.R.) vestigde de aandacht op de plannen van de gemeente Amsterdam om in Osdorp een lyceum te stichten. Hij vreesde dat, indien in Bad hoevedorp een dergelijk schooltype zou verrijzen, beide scholen te dicht op elkaar zouden komen. Hij zag ook liever Hoofd dorp als plaats voor het lyceum. In de eer ste plaats is Hoofddorp centraal gelegen en in de tweede plaats was de heer Van Stam evenals de heer Van Beem van oor deel dat het zuidelijk deel van de ge meente in de toekomst in betekenis zal groeien wat de behoefte aan m.o. betreft. Spreker zei achteraf spijt te hebben een maand geleden zijn stem aan het principe besluit tot stichting van een gemeentelijk lyceum te hebben gegeven. Hij merkte verder op dat het rijk wellicht in de naas te toekomst 11e openbare scholen voor v.h.m.o. zal financieren. Hij meende dan ook dat de gemeente met deze mogelijk heid in het vooruitzicht zich geen school van 150.000.kan permitteren bij een tekort van anderhalf miljoen op de be groting. De heren L a n s e r (Comm.), Van R e e u w ij k (Arb.), Avis (V.V.D.) en Visser (K.V.P.) konden zich met het voorstel van B. en W. verenigen. De heer Van Reeuw ij k merkte op dat leerlingen, die in het zuidelijk deel der gemeente wonen, de afstand tot Badhoeve dorp niet gauw bezwaarlijk zullen vinden omdat zij doorgaans liever per fiets dan met de autobus naar school gaan. Wethouder Van der Zwaard deelde nog mede dat de coördinerende inspecteur van het v.h.m.o. zich volledig met Badhoeve dorp als plaats van het te stichten lyceum kon verenigen. Met betrekking tot de fi nanciering van het lyceum wees hij erop dat deze straks naar alle waarschijnlijk heid mogelijk zal worden gemaakt door ?.g. doeluitkeringen uit het gemeentefonds Belastingverlaging Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening op de heffing en mvordering van vermakelijkheidsbelasting gaf de heer Van Beem (C.H.U.) aanlei ding bezwaar te maken tegen het door B. en W. aangevoerde argument om het belastingtarief voor bals, circusvoorstel lingen en sportevenementen met een over wegend sensationeel karakter van 50 tot 25 percent te verlagen. B. en W. hadden namelijk gesteld dat bedoelde vermake lijkheden, welke tot dusverre vanwege de hoge belasting praktisch niet worden ge houden, door een belastingverlaging enigs zins zullen worden geanimeerd. De heer D u w e 1 (KV.P.) diende een voorstel in om voor toneel-, zang- en mu ziekuitvoeringen, voordrachten en film voorstellingen, welke niet met het oog op w'nst door of vanwege te algemenen nutte werkende zedelijke lichamen, comité's, verenigingen of stichtingen worden gehou den, de toegangsprijs van belasting vrij te stellen indien de onzuivere opbrengst van geen der bezoekers meer dan f 1.25 be draagt. Wethouder Van der Zwaard verklaarde namens het college tegen dit voorstel geen bezwaar te hebben, waarna de raad de verordening met inachtneming van voren bedoelde wijziging vaststelde. Geluidhinder Ten aanzien van een rekest van de be- neöenbewoners van een aantal duplexwo- ningen aan de Sperwerstraat in Badhoeve dorp aangaande de grote geluidhinder in de?e woningen, waardoor volgens adres santen een onhoudbare toestand is ont staan besloot de raad na ampele discus^i" in beginsel alle 52 duplexwoningen met houten verdiepingvloeren in de gemeente zo snel mogelijk te ontsplitsen Aan B en W. werd opgedragen daartoe een plan in te dienen zodra bekend is dat in Badhoe vedorp weer een complex gemeentelijke woningwetwoningen zal worden gebouwd Voorts zal het gemeentebestuur in overles met de Nederlandse Organisatie voor Toe gepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek /T.N.Ovoorschriften ontwerpen ter ver zekering van een goede geluidsisolatie in nieuw te bouwen woningen. De overige voorstellen van B. en W. ver kregen alle het fiat van de raad. In Hillegom heeft men thans de beschik king over een r.k. leeszaal en bibliotheek, die is ingericht naast het City-theater. De oprichting van deze leeszaal is te danken aan het gezamenlijk initiatief van de St. Josef- en de St. Martinusparochie. Door een belangrijke gemeentelijke subsidie was deze oprichting mogelijk. Donderdag is de leeszaal in aanwezigheid van burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden en ondermeer enige raadsleden geopend. Pastoor H. M Theissen zegende de bibliotheek in, waar na burgemeester Van Nispen tot Panner den de officiële opening verrichtte door als eerste een boek van de welgevulde planken te kiezen. Ter herinnering werd dit boek aan Hillegoms eerste burger ge schonken. De burgemeester dankte het bestuur van de leeszaal en complimenteerde de initia tiefnemers met de totstandkoming van deze leeszaal. Hij wees op de grote waarde van een verantwoorde lectuurvoorziening. De burgemeester zei een goede toekomst voor de leeszaal te verwachten. De heer J. O. H. Korting, secretaris van de Katholieke centrale voor lectuurvoor ziening in Zuid-Holland stelde het Hille- gomse initiatief ten voorbeeld aan andere gemeenten. Pastoor Theissen zei verheugd te zijn over de samenbundeling van krach ten uit de twee parochies. Hij zei te hopen dat dit op andere gebieden zal worden na gevolgd. Kapelaan J. van der Laan dankte allen, die aan het tot stand komen van de ieeszaal hebben meegewerkt. Bijzonder erkentelijk was hij voor de steun van de gemeente. Speciale lof werd toegezwaaid aan de heer Wekking, die het pand be schikbaar heeft gesteld. Na een blik over de vijfduizend boeken die in stalen rekken staan gegroepeerd, kan men constateren, dat de gemeente een goede bibliotheek rijker is geworden. In de grote zaal van „Treslong" in Hil legom zal dit jaar weer een kerstzang avond worden gehouden. Vorig jaar heb ben ruim achthonderd inwoners aan de kerstavond deelgenomen. Thans verwacht het organiserend comité niet minder dan duizend personen van verschillende levens beschouwelijke overtuigingen. De zang avond is op dinsdag 23 december. Men hoopt, dat velen in gezinsverband zullen komen zingen. Medewerking verlenen enkele koren. Leden van „Crescendo" en de Hillegomse Harmoniekapel zullen onder leiding van de heer P. Drost enkele soli laten horen. Na afloop van de zangavond zal worden gecollecteerd ter bestrijding van de onkosten. Enige tijd geleden is in de gemeente raad van Zandvoort gepleit voor het ver strekken van warme maaltijden aan be jaarden en andere personen die hiervoor in aanmerking zouden kunnen komen, zo als dit onder meer reeds in de gemeente Haarlem geschiedt. Teneinde te kunnen vaststellen in hoe verre belangstelling bestaat zal in de ko mende weken een enquête worden gehou den waartoe de hiervoor in aanmerking komende personen zullen worden bezocht. Ofschoon een ieder vrij is al of niet aan deze enquête deel te nemen, wordt de me dewerking van alle hiervoor in aanmer king komende personen ingeroepen, om door het verstrekken van inlichtingen het gemeentebestuur in staat te stellen zich een oordeel te vormen over de behoefte aan het verstrekken van warme maaltij den. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Marianne Edith, d. v. A. E. Daams en J. M. Dalman. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Karin Jaqueline Noortman, De Genestet- straat 17; Ingrid Shaw, Duindoornlaan 4; Monique Veronica Stokman, Kostverloren- straat 74. ONDERTROUWD: Aug. v. d. Mije en H. van der Wijk; Joh. van Esveld en Adr. P. Paap; W. J. Hoffman en C. Reynecke; Adr. Kromhout en A. van den Bos; A. Bout en E. van de Geer. GETROUWD: W. P. Ch. v. d. Sloot en A. Waterdrinker; Fr. van Dalen en W. G. M. Niessink. OVERLEDEN: J. M. Houthoff, 84 jr., wed. e. v. Bramsleven; J. J. Cats, 64 jr., (wonende te Haarlem); P. Kroon, 67 jr., (wonende te Haarlem). OVERLEDEN BUITEN DE GEMEENTE: W. Weber, Diaconiehuisstraat 34. De voor vrijdag 11december vastge stelde vergadering van de gemeenteraad van de Haarlemmermeer, waarin de be groting 1959 zal worden behandeld, is uit gesteld tot donderdag 18 december. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER. GEBOREN: Frank, z. v. L. Karman en A. E. Hoffschlag; Margriet, d. v. H. Kuiters en W. Stolk: Rolandus, z. v. J. J. Broxter- man en M. M. M. van der Hoofd; Leendert Johannes, z. v. L. J. Hofland en M. W. C. Fieman; Alexander Johannes Maria, z. v. A. W. Schrama en C. M. B. Goes; Marinas Cornelis, z. v. C. M. van den Akker en H. C. Visser; Joris Willem Rob, z. v. R. C. M. J. Beck en M. C. H. Everts; Paulus Hen drik, z. v. P. de Vijlder en S. M. Verberne. ONDERTROUWD: H. Schalk en M. C. Onos; H. Bonvanie en M. Leen; C. van Wijk en H. ten Brinke; A. Bakker en H. Bazuin; M. van der Maas en B. R. Knibbe; L. P. Slikkerveer en J. A. Rondeel; P. de Vries en W. van Vuren; N. J. H. Bakker en A. G. Wesseling: J. M. Egberts en E. C. Slingerland; H. J. Streefkerk en J. W. Oostwouder; L. B. Troost en J. J. D. van Eeden; C. A. Telleman en G. M. van der Putten; W. Timmer en N. den Braber; L. M. Brouwer en E. K. M. Rijnsdorp; A. Trompert en P. C. Glas; P. J. van Leem put en P. A. Wesseling; W. J. Witteman en M. F. M. Bosma. OVERLEDEN: L. J. I. Borghols, 66 j., weduwnaar v. M. C. Hiltrop; P. Krijgs man, 71 j., echtgenoot van J. de Smit. GETROUWD: P. Elsenga en II. T. van Goudswaard: G. H. Pijlman en J. M. Dam; P. A. M. Meckel en M. J. Gorter; A. G. de Zwart en D. C. van der Lans; A. W. van Rijn en E. Bouwmeester; W. Heijstek en C. Verbaas; H. J. Schalk en E. Verbaas; H. J. van Seumeren en J. W. Kuijckhoven. Abida, 4 45 m. n. Flores n. Sydney. Acila, 4 90 m. o. Cagliari n. Larnaca. Adonis, 5 v. Amsterdam n. West-lndië. Albireo, 4 v. Mombasa n. Suez. Alioth, 3 te Rio de Janeiro v. Las Palmas. Almdijk, 4 te Le Havre. Almkerk, 4 45 m. w. Minicoy n. Aden. Ameland, 5 te Rotterdam verwacht. Amstellaan, 4 420 m. z.o. Suez n. Aden. Amstelmeer, 3 300 m. w. Ierland n. Brake. Amstelsluis, 4 500 m. o.z.o. Sokotra n. Madras. Antonia, 4 te Singapore. Arendskerk, 4 20 m. z.o. Okinawa n. Kobe. Argos, 4 v. Lisabon n. Ceuta. Asmidiske. 4 200 m. w. Ouessant n. Hampt.roads. Attis, 5 te Ciudad Trujillo. Baarn, 5 v. Maracaibo n. Pta. Cardon. Bengalen, 4 760 m. o. Str. Bernandino n. Manilla. Bcnnekom, 3 500 m. n.w. Fimsterre n. La Guaira. Bintang, 4 te Houston verwacht v. Panamacity. Blitar, 4 100 m. w. Napels n. Port Said. Borneo, 4 313 m. o.z.o. Suez n. Suez. Boskoop, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 5 te Guanta. Britsum, 4 70 m. z.o. Socotra n. Singapore. Calamares, 5 te Guayaquil. C'altex Arnhem, pass. 4 Lissabon n. Sidon. C'altex Delft, 4 80 m. w. Jidda n. Bahrein. Caltex Leiden, 5 v. Isle of Gi-ain n. Immingham. Oaltex Nederl., 4 600 m. z.z.o. Socotra n. Bahrein. Caltex The Hague, 5 te Aruba. Calt. Utrecht, 4 3 80 m. z.z.w. Colombo n. Kurnell. C'amitia, 4 250 m. o.z.o. Madras n. Capetown. Castor. 4 te Nickerie. Charis. 3 200 m. n.w. Inagua n. New Orleans. Cinulia, 3 60 m. w. Aruba n. Brisbane. Clavella, 4 360 m. z.w. Finisterre n. Curagao. Cleodora, 4 v. Miri n. Singapore. Concepcion, 3 80 m. o.z.o. Kp. St. Martha Grande naar Asuncion. Congokust, 4 v. Bordeaux n. Dakar. Coolsingel, 4 280 m. w.z.w. Landsend n. Bremen. Corilla, verm. 6 v. Calcutta n. Abadan. Cradle of Liberty, 3 te Philadelphia venvacht. Crania, 3 400 m. z.w. Ascencion n. Curagao. De Eerens, 4 v. Kuwait n. Basrah. Delft, 4 v. Antwerpen n. Bremen. Diemerdijk, 5 te Cristobal. Dinteldijk, 5 te Rotterdam. Dorestad, 6 te Pernis. Doris, 5 te Amsterdam. Eemland, 4 te Amsterdam. Ena, 9 te Curagao verwacht. Eos, 5 te Amsterdam. Esso Amsterdam, 4 v. Philadelphia n. Aruba. Fravizo, 4 te Gandia verwacht. Friesland KRL, 5 te Port Elisabeh. Nieuws in het kort Aanrijding. Op de Amsterdamse Vaart in Haarlem ontstond donderdagmorgen omstreeks half acht een aanrijding tussen twee bromfietsers. Vermoedelijk hebben zij elkaar bij het passeren met de schou ders geraakt. Beiden kwamen te vallen. Een van hen, een 16-jarige slagersleerling uit Haarlem, is met een lichte hersen schudding per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. Geen doorgang. Wegens ziekte van de heer George Robert, dirigent van het Bach-ensemble, zal zondagavond de dienst in de Bakenesserkerk, waaraan dit en semble zou meewerken, niet doorgaan. „De Blinkert". De gemengde zang vereniging „De Blinkert" onder leiding van de heer H. Hermans zal donderdag 18 de cember in de recreatiezaal van het ver zorgingshuis aan de Rockaertshof (nabij Ramplaankwartier) te Haarlem een con cert geven. Gaasterland, 5 te Puerto Alegre. Garoet, 4 op Elbe n. Hamburg. Giessenkerk. 5 te Amsterdam. Gooiland, 5 te Montevideo. Gordias, 4 te Antwerpen v. IJmuiden. Graveland, 4 dw. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Groote Beer, 6 te Melbourne verwacht. Guineekust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre. Kathor, 4 te Amsterdam. Hecuba, 4 te La Guaira. Helder, 4 te Bremen. Helena 4 te Hamburg v. Aalborg. Helicon, 1 te Houston. Houtman, 5 te Dunedin verwacht. Isis. 11 te Bremen. Japara KRL, 4 te Ummsaid. Jupiter, 3 v. Eleusis n. Patras. Kaap Hoorn, 4 40 m. w.n.w. Kp. Guardafui naar K'abylia, 4 v. San Lorenzo n. Rotterdam. Kalydon, pass. 4 Terschelling n. Sundsvall. Kara. 4 130 m. n. Kp. Finisterre n. Curagao. Karakorum. 4 v. Singapore n. Tandjong Priok. Karimata, 5 v. Suez n. Djeddah. Kasimbar, 4 v. Sorong n. Manokwari. Katelysia. 9 te Sydney verwacht. Keizerswaard, 4 v. Maracaibo v. New York. Kellia, 9 te Curagao verwacht. Khasiella, verm. 4 v. Quebec n. Cardon. Kloosterdijk 4 te Havana verwacht v. Lissabon. Koningswaard, 4 1200 m. z.o. Flores n. Trinidad. Kopionella, 6 te Curagao verwacht. Kosicia, 4 40 m. n.o. Tercara n. Thameshaven. Krebsia, 9 te Rotterdam verwacht. Kreeft. 4 125 m. w.n.w. Lindesness n. Narvik. Kryptos. 5 te Curagao. Kylix, 5 te Bacliaquero verwacht. Laarderkerk, 4 v. R'dam n. A'dam en Bahrein. Mombasa. Langkoeas, 4 v. Djakarta n. Semarang. Laurenskerk, 4 v. Triest n. Port Said. Lekhaven, 4 300 m. z.w. Kp. Blanco n. Napels. Lemsterkerk, 4 t.a. Shatt Al Arab. L.eopoldskerk, 4 te Algiers verwacht. Leto, 4 220 m. n.o. Madeira n. Dakar. Lindekerk, 4 op Schelde n. Antwerpen. Lissekerk, 4 te Duinkerken v. Port Said. Loosdrecht, 4 v. Kharg eiland n. Kuwait. Maas, 4 60 m. o. Gibraltar n. Napels. Maashaven, 4 te Rio de Janeirow v. Las Palmas. Maaskerk, 4 v. Rotterdam n. Bombay. Macoma, 5 te Biak verwacht v. Sorong. Malea. 4 215 m. n.o. Surabaja n. Balikpapan. Marnelloyd, 4 520 m. n.w. Sabang n. Belawan. Mariekerk, 4 90 m. o.n.o. Massawa n. Aden. Maron, 4 v. Puerto Ordaz n. Haiti. Maureen, 4 186 m. n.w. Landsend n. Londen. Medon, 4 v. Paramaribo n. Georgetown. Meerkerk, pass. 4 Kp. Noa n. Marseille. Mentor, 3 v. Caracol n. Baltimore. Mississippilloyd, 4 660 m. w.n.w. Bombay naar Madras. Mitra, 4 te Cardon verwacht. Modjokerto, 5 v. Port Said n. Genua. Molenkerk, 5 te Amsterdam. Mor.tferland, pass. 4 Ouessant n. Las Palmas. Munttoren, 4 35 m. z.z.w. K. Finisterre n. Turku. Naess Tiger, 4 75 m. n.n.w. Alexandr. n. Houston. Nanusa, 4 200 m. z.w. Ouesant n. Amsterdam. Nestor, 4 te Maracaibo. Noordam, 4 390 m. z.o. Kp. Race n. New York. Notos 3 v. Volos n. Antwerpen. Ommenkerk, 4 te Tanga. Ondina, 3 te Bunju. Ootmarsum, 4 600 m. z.w. Flores n. Houston. Oranje, 5 te Melbourne verwacht. Oranjefontein, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Orion, 4 100 m. w.n.w. Malta n. Alexandrië. Ouwerkerk, 4 180 m. n.n.o. Okinawa n. Hongkong. Overijssel, 4 90 m. o. Malta n. Port Said. Ovula, 4 te Balikpapan verwacht. Papendrecht, pass. 4 Kp. Finisterre n. Wismar. Peperkust, 4 33 m. n.o. Lanzarote n. Freetown. Perna, 4 70 m. n.n.w. Muscat n. Colombo. Polyphemus, 4 v. Manilla n. Bugo. Prins Alexander, 4 50 m. o. Gibraltar n. Tel Aviv. Prins d. Nederl,. 4 450 m. n.o. Flores n. Plymouth. Prins Johan Willem Friso, 4 60 m. z.w. Stavanger naar Rotterdam. Prins Willem George Frederik, pass. 4 Kp. Ray naar Le Havre. Prins Johan Willem Friso, 4 v. Bergen n. R'dam. Raki, 4 v. Ummsaid n. Bombay. Prins Willem II, 4 te Montreal verwacht. Prins Willem IV, 4 te Montreal verwacht. Prins Willem V, 4 105 m. z.z.w. Ouesant n. R'dam, Ridderkerk, 4 rede Colombo. Rijndam, 5 te Halifax. Rondo, 3 v. Mombasa n. Djibouti. Saloum, 5 te Kaolack. Schie, 4 v. Kavalla n. Hamburg. Schouten. 5 te Kaapstad. Sibajak, 3 v. Southampton n. Curagao. Slamat, 5 te Sydney. Sliedrecht, 4 120 m. n. Finist., 6 te R'dam verw. Slolerdijk, 5 te Rotterdam. Soestdijk, 3 63 m. z.o. Sable eiland n. New York. Solon, 5 te Norfolk. Stad Alkmaar, 4 v. Pt. Everglades n. Rotterdam. Stad Haarlem, pass. 4 Lissabon n. Gibraltar. Stad Schiedam, 5 te Gibraltar. Stad Vlaard., 4 140 m. z.z.w. Ouess. n. Gibraltar. Stanvac Lirik, 7 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Pendopo, pass. 4 Singapore n. Bangkok. Stanvac Riau, 15 v. Palembang n. Buatan. Steenwijk, 4 v. Philadelphia n. Nederland. Straat Bali, 5 te Lorenco Marques. Straat Cook, 4 375 m. w. Melbourne n. Bunbury. Straat Johore, 3 v. Penang n. Bombay. Straat Lombok, 4 v. Port Elisabeth n. Durban. Straat Magelhaen, 4 80 m. o. Algiers n. Pt. Said. Straat Mozambique, 4 v. Manilla n. Hongkong. Straat Singapore, 4 v. Sydney n. Brisbane. Sunetta, 4 200 m. n.n.o. Surabaja n. Singapore. Tabinta, 4 dw. Ouessant n. Amsterdam. Tahama, 4 215 m. z. Porto Rico n. Landsend. Tappanzee, 4 te Khorramshahr. Tara, 4 te Antwerpen. Tawali, 4 te Rotterdam. Telamon. 3 300 m. w. Finisterre n. Willemstad. Tero, 5 te Rosa rio. Teiresias. 4 v. Singapore n. Port Swettenham. Texel, 4 v. Fremantel in. Lyttelton. Themis, 4 te La Guaira. Theobaldius, 4 100 m. o.n.o. Okinawa n. Yokkaichi. Tjibodas. 4 v. Belawan n. Shanghai. Tjikampek, 4 620 m. w.z.w. Cocos eil. n. Kaapstad. Tomocyclus 8 te Brooklyn verwacht. Trajanus, 3 90 m. n.o. Madeira n. La Guaira. Waterland, 5 te Las Palmas. Van Neck, 5 te Napier verwacht. Vasum, 4 v. Mena n. La Spezia. Vivipara, 4 120 m. n.w. Alexandrië n. Gibraltar. W. Alton Jones, 4 v. Mena n. Philadelphia. Waiwerang, pass. 4 oostpunt Timor n. Manilla. Waterland, 5 te Las Palmas verwacht v. Bahia. Westland, 3 te Ilheus. Witmarsum, 4 te Brownsville verwacht. Woltersum, 4 te Amsterdam. V.'onogiri, 4 te Portland. Zaankerk, 4 v. Port Said n. Aden. Zeeland, 4 v. Port Sudan n. Suez. Zuiderkerk, 5 te Bremen. Zuiderzee. 29 v. Cebu n. Balikpapan. KLEINE VAART Alcetas, 3 15 m. o. Gibraltar n. Savona. Bab T, 3 te Finngrundet n. Ostrand. Bloemgracht. 4 v. Helsinki te Abö verwacht. Boreas, 3 te Malaga n. Sevilla. Draco, 4 te Rotterdam n. Cadiz. Eljo, 3 10 m. n.o. Kp. San Sebastian n. Aberdeen. Elsa, 3 v. Karskaer te Ramvik. Fievo, 4 te Aarhus n. Amsterdam. Heerengracht. 4 v. Holtenau n. Amsterdam. Joost, 1 v. Gefle te Zaandam. Kaap Falga, 2 v. Zierikzee te Stockholm. Kaap St. Vincent, 3 v. Mantyluoto te Zaandam- Leliegracht, 4 v. Rotterdam n. Stettin, Manto, 3 dw. Gibraltar n. Antwerpen. Marianne, 3 te Rotterdam. Pavo, 3 v. Amsterdam te Lidkoping. Phidias, 4 30 m. z.o. St. Vincent n. Tanger. Ponza, 30 v. Karskaer te Stocka. Prinsengracht, 4 te Amsterdam. Quo Vadis, 4 op Thames n. Londen. Strabo, 4 dw. Noordljinder n. Amsterdam. Tilly, 3 8 m. z. Utklippan n. Zaandam. SLEEPVAART Barentsz Zee, 5 160 m. o.n.o. Kp. Finist. n. Aviles. Blankenburg, 3 v. Hoek v. Holland n. Le Havre. Friesland, 3 480 m. z.o. Yokohama n. Maracaibo. Hudson, 4 te Hoek van Holland. Loire 5 160 m. o.z.o. Galveston n. Belem. Oostzee, 3 280 m. o.n.o. Cayenne n. Rio de Janeiro. Rode Zee, 5 120 m. n.n.w. Valparaiso n. Europa. Schelde, 3 v. Hoek van Holland naar Noordzee, Tyne, 3 bij Dungeness. Zeeland, 3 620 m. n.w. Flores Az. n. Korramshar.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6