Horen en zien - PHILIPS Pum en Doppie Gevangene ontsnapt ..Photoflux Ontstemming over Amerikaanse wapenlevering aan Indonesië GENIET RUSTIG VAN EEN Agenda voor Haarlem Kort en bondig (Uit het Engels vertaald) DOOR BELTON COBB 7 Jazz en ballet uw gezonde verstand garage den hout De radio geeft donderdag T elevisie pro gramma Geen kerstuitkering voor werklozen Ook u maakt zulke leuke foto's De feilloze flitslampjes Franse archievendief tot acht maanden veroordeeld Nederlands Kamerorkest naar Italië Geen uitstel van algemene belastingwet Examens Buitenlandse Zaken in Tweede Kamer Rechtbankjournalist won de Prix Interallié Hongaar emigreerde in recordtempo Valse tien-doliarbiljetten WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 Voor de romantisch aangelegde en avon tuurlijke gemoederen viel er dinsdagavond het meeste te beleven in de tweede helft van het t.v.-programma. De hoofdfilm „Blanke paria's bevatte alle elementen, die beantwoordden aan de verlangens van dit deel der kijkers, die volop waar voor hun geld kregen. Ze werden de rimboe inge jaagd, kregen het te kwaad met een wraak, zuchtige medicijnman, dreigden door een olifant verpletterd te worden en keken tenslotte het geluk in de ogen, die naar keuze behoorden aan Glynis Johns of Robert Newton. Dat was dus dat, Daarvóór werden we geconfronteerd met een telerecording van een experiment van de Duitse t.v. Het gold hier een combinatie van jazz en ballet. Op muziek van de Amerikaanse pianist en componist John Lewis danste het „Ballet 58 des Etoiles de Paris" volgens de academische ballettech niek, maar toch nog binnen deze beperking in de gelegenheid tot improviseren. Die mogelijkheid was vrijgelaten, omdat dan wel de figuren waren gebonden aan de dramatische wezensbepaling als in de come, dia dell' arte, maar de karakters nun rit mische expressie moesten vinden in de moderne melodische vorm van de jazz. Voorzover wij bij deze eerste kennismaking mogen en kunnen oordelen, geloven wij dat het experiment zeker geen negatieve uitslag had. Voor ons gevoel viel er veel meer te beleven in de dubbele zin van creativiteit en creatieve ontvankelijkheid (bij de toeschouwer) aan dit nummer dan aan de veel sterker gestileerde marionet- tendansen op de muziek van Stan Kenton, hoeveel uiterlijke aanknopingspunten er ook waren met de twintigste eeuw. Men mag, wat ons betreft, dit programma her halen! Beeldschermer Advertentie stelt bij aanschaf van een auto de volgende eisen: 1. Lage aankoopprijs. 2. Lage brandstof- en onderhouds kosten. 3. Langdurige garantie, incl. arb.loon. 4. Hoge restwaarde, dus lage afschrijving. Aan deze eisen voldoen ALLE RENAULT- produkten. Vraagt u eens meer inlichtingen Geheel vrijblijvend. Telefoon 12138 en 15056. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Franse chansons. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Strijk- ork. NCRV: 14.00 Kamerork. en solist. 14.40 Gram. 14.50 Instr. septet. 15.10 Metropole ork. en klein koor. 15.45 Gram. 16-00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopraan, bariton en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17,30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Stemmen van Overzee. 18.30 Radio-philharm.ork. en solist. 18.50 Sociaal perspectief, causerie. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, caus. 10.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitslagen. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de huisvr. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11,15 Prornenade-ork. en sol. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Strijkork. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuziek. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.35 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 15.15 Voor de vrouw. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevar. muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-philharm.- orkest en sol. In de pauze: Boekbespr. 20.50 De dood van de oude dame. hoorsp. 21.20 Gitaarrëcl- tai. 21.50 Boekbespr. 22.10 Lichte muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. van New York. 23.25—24.00 Discotaria. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 weerber. 12.34 Gram. (Om 1255 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelrecital. [4.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. ■5 00 Koersen. 16.02 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Vlaamse volksliederen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Report. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.10 Idem. 20.40 Verzoekprogr. 2: 30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Int. Radio-Univer siteit. 22.30 Experiment, muz. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20 00 Journaal. VARA: 20.20 Spiegel der kunsten. 21.00 Report, 21.25 Cabaretprogramma. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft geantwoord op vragen van het communistische Tweede Kamer lid Borst, dat vroeg of de minister bereid was een kerstuitkering te verstrekken aan die werklozen die reeds geruime tijd werk loos zijn en onder de rijksregeling voor de sociale voorziening vallen. Dc uitkerin gen zouden volgens dit Kamerlid zeer laag zijn. Ook degenen die te werk gesteld zijn volgens de gemeentelijke sociale werk voorziening zouden volgens het Kamerlid voor een kerstuitkcring in aanmerking kunnen komen. Minister Suurhoff wijst het verzoek ar °n merkt op, dat niet alle personen, die on der de sociale voorzieningsregeling B zijn opgenomen, langdurig werkloos zijn. Een aantal werklozen komt om de een of ande re reden niet in aanmerking voor uitke ring volgens de Werkloosheidswet en wordt derhalve onmiddellijk op grond van de sociale voorzieningsregel geholpen. Bovendien blijkt, aldus de minister, dat net aantal mutaties bij de sociale voor- 2ieningsregeling B zeer groot is, hetgeen betekent, dat er een snelle doorstroming Plaats heeft. Advertentie De Haagse rechtbank heeft een ge vangenisstraf van acht maanden met af trek opgelegd aan de 33-jarige Fransman Guy M. A. B. uit Nice, die tussen 1954 en de zomer van dit jaar uit het Algemeen Rijksarchief, het economisch historisch archief en provinciale archieven in ons land talloze documenten heeft gestolen ter waarde van vele tienduizenden gul dens. Voorts doch dit was uiteraard niet ten laste gelegd heeft de Fransman voor enorme bedragen aan documenten uit archieven van vijf andere Europese landen gestolen. De totale waarde van al het gestolene loopt in de miljoenen. De officier had tien maanden met aftrek ge ëist tegen de Fransman, die volgens de psychiaters verminderd toerekeningsvat baar is. Het Nederlands Kamerorkest is op 8 december naar Italië vertrokken om voor de vierde keer een reeks concerten te ge ven. Onder leiding van Szymon Goldberg zal het orkest optreden in Milaan, Genua, Turijn, Bolzano en Mantova en voorts voor de Italiaanse radio. Behalve werken van Handel, Bach, Haydn, Mozart, Hinde- mith zullen ook composities van Badings en Lex van Delden ten gehore worden ge bracht. Na terugkeer uit Italië zal het Neder lands Kamerorkest op 27 december in Den Haag en op 28 december in Amster dam concerteren, onder leiding van Paul Hupperts. Elly Ameling zal werken van Handel en Bach zingen. De ministers Hofslra en Samkalden achten geen voldoende grond aanwezig voor uitstel van een verdere parlemen taire behandeling van het ontwerp van de algemene wet inzake rijksbelastingen. Dit zeggen de ministers in hun memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over dit wetsontwerp. In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer waren stemmen op gegaan die pleitten voor uitstel tot het ogenblik waarop het hele complex belas tingwetten kan worden beoordeeld. Wegens de zeer omvangrijke arbeid, welke de verdere herziening van de belas tingwetgeving nog zal vergen, is het van be lang, dat deze eerste etappe op de weg naar een nieuwe vormgeving van het be lastingrecht is afgelegd voordat de hef- fingsontwerpen de volledige aandacht ko men opeisen, aldus de ministers. Hieraan doet niet af, dat de algemene wet na haar totstandkoming nog niet terstond in wer king zal treden. Deze „tijdelijke sluime ring" van de algemene wet kan „de scho ne slaapster", zoals het lid der Tweede Kamer de heer Van de Wetering haar be titelde, te meer worden gegund, omdat zij na haar gedwongen ontwaken in het nuch tere leven van alle dag tot zo grote en blijvende activiteit zal worden geroepen. Voor de vrees, dat na het tot stand ko men van de heffingswetten de algemene wet achteraf voor een belangrijk deel weer zou moeten worden gewijzigd, zou slechts aanleiding kunnen bestaan, indien men zou aannemen, dat deze wet niet aan haar opzet, om ook bij toekomstige wij zigingen in de materieel-rechtelijke bepa lingen een duurzame regeling te geven, zou beantwoorden. Voor de juistheid van een dergelijke veronderstelling bestaat geen enkele aanwijzing, aldus verklaren de ministers. Amsterdam. (Gem. Univ.). Geslaagd voor het doctoraalexamen Nederlands: mej. L. Querido, Amsterdam. Doctoraalexamen economie: R. A. van Swinderen, Amsterdam. Bacaiaureaatsexa- men economie: M. H. Zwaanswijk. Amsterdam. Van onze Kamerverslaggever) „Wij moeten ons niet altijd door Rus land in de verdediging laten dringen", be toogde gisteren de heer Goedhart (P.v.d.A.) in de Tweede Kamer bij de verdere be handeling van de begroting van Buiten landse Zaken. „Als de Russische diplo maten hier rustig propagandamateriaal mogen verspreiden, dan moet het omge keerd ook mogen. Wij moeten gelijkheid van behandeling verlangen. Wij moeten het Russische volk, dat zijn machthebbers haat, inlichten over de werkelijke bedoe lingen van het westen. Van een centraal punt uit moeten radio-uitzendingen in het Russisch door alle radiostations worden overgenomen voor heruitzending. Onze re gering", zei de heer Goedhart, „is veel te lauw". Over de vooruitzichten van de Vrijhan delszone vroeg de heer Biesheuvel (A.R.) uitvoerige inlichtingen. Laat Neder land het uiterste doen, betoogde de heer Korthals (V.V.D.), de Vrijhandelszone tot stand te brengen en laat het zich ver zetten tegen Franse behoudzucht. Daaren tegen namen de heren S c h u ij t (K.V.P.) en Van der Goes van Naters (P.v.d.A.) de Fransen in bescherming, om dat naar hun overtuiging Frankrijk ernst maakt met de Vrijhandelszone. Over Nieuw-Guinea zei de heer Kort hals dat onze westerse bondgenoten de plicht hebben naast ons te staan, opdat wij ongehinderd onze taak in Nieuw-Gui- nea kunnen vervullen. Met een beheer- schap doet men Indonesië geen plezier en ontstaan alleen maar nieuwe moeilijkhe den. Dat was ook de opvatting van de heer Biesheuvel, die verklaarde dat zijn fractie volstrekt achter de regering staat. „Er is tussen ons en het kabinet", zei hij, „geen verschil van inzicht". Met het. voortdurend twijfel zaaien om trent de positie van Nieuw-Guinea, zoals de P.v.d.A. doet, verlamt men de energie van degenen die daar werken, merkte de heer Van de Wetering (C.H.U.) op. Wie gelooft, vroeg hij voorts, dat Indo nesië Amerikaanse wapens thuis laat als het een aanval doet op Nieuw-Guinea? Ook de heer Korthals gaf uiting aan zijn ernstige ontstemming over de Ameri kaanse wapenleveranties aan Indonesië. Er is ook weer veel gesproken over de hoge belastingvrije salarissen voor func tionarissen bij de Europese organen, waar bij de heer S c h u ij t er tegen protesteer de dat de heer Schmal die functionarissen „Europrofiteurs" had genoemd. Hij vond de salarissen niet te hoog voor mensen, die in een vreemd land moeten wonen, los van hun eigen milieu. De salarissen van de Nederlandse diplo maten in het buitenland noemde de heer Van Meel (K.V.P.) „vergulde armoede". Het verheugde minister Luns dat dit eens was gezegd in aanwezigheid van de mi nister van Financiën (met wie hij hierover van mening verschilt). Minister Luns zet vandaag zijn ant- woordrede voort. PARIJS, (UPi: B. Poirot-Delpech, de negenentwintigjarige rechtbankver slaggever van het Parijse avondblad „Le Monde" heeft maandag de „Prix Interal lié" gewonnen voor zijn roman „Le Grand Dadais". De litteraire jury heeft tweeën twintig keer tot stemming over moeten gaan, voordat een meerderheid zich uit sprak voor het boek van Poirot-Delpech. De roman beschrijft het leven van een oor logswees, die door zijn pleegmoeder ver wend wordt en tenslotte in de gevangenis terecht komt na een reeks liefdesavontu ren. De „Prix Interallé" is de laatste gro te litteraire prijs van december. Kijk, zo zaten Pum en Doppie gezellig samen in de kano. Ze peddelden rustig over het water, op zoek naar een goede plaats om te kamperen. Natuurlijk hadden ze thuis moeten beloven, dat ze héél voorzichtig zouden zijn op het water. Nou, dat v)aren ze ook echt wel. Ze haalden geen roekeloze dingen uit, al konden ze zivemmen. Onder het varen keken ze naar het landschap, waar ze voorbij kwamen. 23 Dat ambtelijke molens wel eens heel vlug kunnen malen is maandag duide lijk gebleken. In recordtempo werd een Hongaar aan boord van de „Waterman" geholpen. Hij is nu op weg naar zijn derde vaderland, Australië. Om elf uur 's morgens verscheen hij plotseling aan de kade, deze 23- jarige Hongaar. Twee jaar geleden was hij met de grote stroom vluchtelingen naar Nederland gekomen en sinds enige tijd werkte hij in een glasfabriek in Schiedam. Zo goed en zo kwaad als het ging maakte hij in een mengelmoes van Ne derlands en Hongaars duidelijk, dat hij met de „Waterman" mee wilde, omdat hij, zo begreep men uit zijn woorden, zaterdag per brief bericht ontvangen had dat hij naar Australië mocht emi greren. De man beschikte echter alleen over deze brief, maar bezat verder geen paspoort, niet eens een pasfoto. Hij had voorts wat zakgeld bij zich, maar geen reisgeld om de overtocht te betalen. Men trachtte dc Hongaar aan het verstand te brengen, dat hij zonder dc vereiste papieren en zonder reisgeld niet aan boord mocht, doch toen hij bleef aanhouden staken enige op de kade aanwezige ambtenaren de hoof den bij elkaar. Het gevolg was, dat iemand van het passagekantoor van de Kon. Rotterdamse Lloyd samen met de Hongaar in een auto stapte en naar Den Haag reed. Via het bureau van de UNO en andere officiële instanties kwam alles nog in orde. Zo kon het gebeuren, dat hij maandagmiddag om twee uur opnieuw bij de „Waterman" arriveerde. En nu mocht hij aan boord: een gloednieuwe foto zat op zijn even tevoren verstrekt paspoort geplakt. En wat het reisgeld betreft: onze regering had zich bereid verklaard, het geld voor te schieten. En nu dobbert hij dan reeds op de grote plas. vermoedelijk zich afvragend of hjj zich in Australië beter thuis zal gaan gevoelen dan in Nederland. De Rotterdamse politie zoekt naar een circa 35-jarige man. die bij aankoop van een draagbare radio in een winkel in het centrum van Rotterdam behalve zestig Nederlandse guldens drie valse tien-dol larbiljetten op de toonbank gelegd. De bil jetten zijn van dezelfde makelij als die. waarmee twee mannen in Amsterdam in een café hun vertering betaalden. fijn als u iets in huis hebt! 37. Tenslotte was deze vakantie bedoeld om hem te laten uitristen en weer volkomen fit te maken, na een jaar van ingespannen arbeid. En het leek noch voor mij, noch voor hém op een échte vakantie! De volgende morgen stelde ik voor om ergens bui ten te gaan picknicken. Dat zou hoe dan ook beter zijn dan rond te hangen in de pensiontuin, terwijl Che viot voortdurend in gedachten verdiept zou zijn. Maar onze picknick op de heide werd géén succes. Cheviot lag het grootste deel van de tijd languit op zijn rug met gesloten ogen en deed niet anders dan denken 1 Alleen toen John Arthur op een gegeven moment luidkeels begon te gillen, scheen hij even afgeleid te zijn. Ik had de baby juist gevoed en om de een of andere reden scheen de voeding hem niet goed te be komen. Cheviot keek ontstemd naar onze zoon, die hem stoorde. Ik viel enigszins heftig uit: „De arme schat kan er niets aan doen. Het is mijn schuld. Ik heb iets gegeten, dat me een beetje misselijk maakte. Waar schijnlijk iets te veel van mevrouw Rattan's gecon denseerde melk bij de porridge aan het ontbijt.." Ik zei het volkomen nonchalant, maar Cheviot was opeens vol bezorgdheid. „Bedoel je, dat je je niet he lemaal goed voelt? Toch niets ernstigs, is het wel?" „Mijn ingewanden zijn een beetje in de war", ant woordde ik. Hij keek me aan, alsof ik een dodelijke ziekte had genoemd. „Hoé zijn je ingewanden van streek?" vroeg hij dringend. „Heb je buikpijn? Voel je je misselijk? Voel je ook pijn in je benen?" „Doe niet zo dwaas!" zei ik. „Als je een beetje mis selijk bent, krijg je geen pijn in je benen!" Cheviot bleef aandringen en ik moest hem alle symptomen opsommen. Hij scheen het vooral erg be langrijk te vinden, te weten of ik echt misselijk was geweest. Opeens drong het tot mij door, waaróm hij zo aan hield. „Lieveling, je denkt toch niet, dat ik óók vergif tigd werd?" vroeg ik verwonderd. „Ik denk helemaal niets. Ik wil het alleen zeker weten. Heb je niét overgegeven?" Dat was werkelijk niet het geval geweest. Eigen lijk was er niets ergs met mij aan de hand en ik zou er niet over gesproken hebben, als John-Arthur niet in het geding was gekomen. „Je hebt me aardig aan het schrikken gemaakt", zei hij. „Begrijp je, :k lag te piekeren over het geval en ik was tot het besef gekomen, dat die zogenaamde juffrouw Goulby die in werkelijkheid Mary Worth heet precies zoals ze met Frank Moss over zichzelf had gepraat ook met iemand anders, van wie ze had ontdekt, dat hij eveneens in de „branche" was, zou hebben kunnen praten. Als Frank Moss dus met iemand samenwerkte en „juffrouw Goulby" had dat door, dan is het heel waarschijnlijk dat ze die ander ook over mij inlichtte. En in dat geval... Wel, op dat moment begon jij me opeens iets te vertellen over misselijkheid en misselijkheid is één van de sympto men bij een arsenicumvergiftiging". Ik lachte vrolijk en hoopte hem daarmee gerust te stellen. „Ik voel me op geen stukken na zo ziek als Jenny, toen we haar in haar kamertje op de vloer vonden liggen", zei ik. „Maar ik herinner me nu, dat Jenny helemaal niet misselijk was....!" „Wat?" vroeg hij. „Ze moét het geweest zijn, ook al zag jij er misschien niets van". „Nee, ik vroeg het haar, toen jij dr. Session ging halen. Ze vertelde me, dat ze niet onpasselijk was ge weest, zelfs geen neiging tot overgeven had gevoeld". Hij staarde me aan. „Ben je daar absoluut zeker van?" vroeg hij dringend. „Begréép ze je vraag wel, toen ze dat antwoord gaf? Is hier geen abuis moge lijk?" „O nee", antwoordde ik. „Is het zo belangrijk, Che viot? Maakt het enig verschil?" „Allemensen, ja!" zei hij. „Zeg even niets! Ik moét hier mijn gedachten over laten gaan". Ik wist niet, waar Cheviot zich die avond en de vol gende dag ophield. Hij was overal en nergens, maar het kwam erop neer, dat ik hem nauwelijks te zien kreeg. Ik merkte, dat hij in bed kroop op een tijd stip, dat niet ver van het morgenkrieken verwijderd was, en toen ik wéér wakker werd om een uur of half acht. was hij alweer verdwenen. Hij verscheen echter aan het ontbijt en tot mijn verbazing stelde hij voor dat we zouden gaan picknicken. Maar toen we ons geliefde plekje hadden bereikt, maakte hij on middellijk aanstalten om er weer vandoor te gaan. Ik protesteerde heftig. „Maar Cheviot, ik vind er niets aan alléén. Dan was ik liever in het pension blijven lunchen". „Dat snap ik wel", zei „maar ik vind het beter, dat jij hiér luncht. Ik wil je niet alarmeren, maar de za ken spitsen zich thans toe, en stel, dat er iets in mijn idee zit, dat..." Hij haalde een papieren zak te voorschijn en ver volgde: „Ik heb dit bij de plaatselijke kruidenier ge kocht. 't Is dus stellig in orde". „O", zei ik en zweeg even, maar dan voegde ik eraan toe: „Ik heb een uitgebreid ontbijt in het pen sion verorberd, weet je". Hij was volkomen ernstig, toen hij antwoordde: „Om je de waarheid te zeggen: ik heb het dienstertje omgekocht. Ze was natuurlijk erg nieuwsgierig, maar ik gaf haar zoveel geld, dat ze haai mond wel zal hou den. En dus kreeg jij aan het ontbijt porridge uit een nieuw pakje, koffie uit een nieuw busje, melk idem enz. Ook al verklapt ze net aan mevrouw Rattan, ik kon niet anders handelen. En nu, lieveling, tracht er het beste van te maken vandaag. Ik pik je hier tegen zes uur vanmiddag wel weer op". „Werkelijk, Cheviot, je zou me toch wel iets kun nen uitleggen", sputterde ik nog tegen, maar inmid dels was mijn echtgenoot al buiten gehoorsafstand. John-Arthur en ik hadden ondanks dit alles een heer lijke dag buiten. Ik zei tegen mijn baby die mij met z'n grote ogen allerliefst lag aan te staren, dat hij la ter nooit bij de politie mocht gaan.... Zijn vrouw zou dan géén leven hebben! Cheviot verscheen pas tegen zevenen. Ik was door zijn uitblijven in een toestand van opwinding geraakt en voelde me angstig. Bovendien was het al lang voor bij John-Arthur's bedtijd. Hoewel Cheviot er zéér ver moeid uitzag, voelde ik onmiddellijk aan, dat hij suc ces had gehad. Aangezien hij het nog steeds beter vond dat we niét mevrouw Rattan's voedsel aten, verorber den we koude kip en boterhammen op onze kamer. Cheviot had voor een en ander gezorgd. Tijdens deze maaltijd vertelde hij me alles. Hoogleraar. Dr. M. Bogaardt is met ingang van 1 januari 1959 benoemd tot gewoon hoogleraar in de warmtetechniek en kernreactorbouw aan de Technische Hogeschool te Eindhoven. Prof. Bogaardt was reeds in 1949 werkzaam in het Franse atoomcentrum te Chatillon. In 1951 werd hij als eerste Nederlander naar Noorwegen gezonden voor het in bedrijf brengen van de Noors-Nederlandse kernreactor te Kjeller. Daarna werkte prof. Bogaardt enige tijd in het grote Franse atoomcen trum te Saclay. Sinds september 1957 is hij in functie bij het Reactor Centrum Neder land. Beiaard. In de klokkengieterij Eijs- bouts te Asten is de zwaarste klok gegoten voor de beiaard, die in de grote watertoren van Emmeloord zal worden geplaatst. Deze 2500 kg zware klok is de basisklok van de beiaard, die totaal 47 klokken zal tellen, welke tezamen ongeveer 11.000 kg wegen. Zij zal tevens dienst doen als luidklok. Emmeloord krijgt een volledige beiaard, geschikt om er concerten op te spelen. Naar Nederland. Op 19 december zal de gouverneur van Njderlands Nieuw- Guinea, dr. P. J. Platteel, per vliegtuig in Nederland aankomen voor het voeren van besprekingen. Hij zal drie weken in Neder land blijven. Wegenaanleg. Aanbesteed is de vol tooiing van de reeds gedeeltelijk uitge voerde aardebaan van weg nr. 12 ('s-Gra- venhage-Arnhem-Duitse grens) tussen weg nr. 50 (Arnhem-Apeldoorn-Hattemer- broek) en de IJsel en het maken van enige in dit weggedeelte gelegen kunstwerken met bijkomende werken onder de gemeen ten Arnhem en Rheden. Laagste inschrijf- ster was de fa. H. de Jager en Co te Slie- drecht voor 1.723.500; de hoogste was Aannemersmaatschappii v.h. Bolsenbroek, Bloemendaal voor 2.350.000. Celstraf voor winkeldieveggen. Twee inwoonsters van Venlo zijn veroordeeld wegens het plegen van een groot aantal diefstallen in winkels in en om Venlo. Een 38-jarige vrouw kreeg acht maanden ge vangenisstraf en een 26-jarige vrouw zes maanden. WOENSDAG 10 DECEMBER TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie Anna Terpstra, tot 22 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer, tot 22 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten van de collectie Regnault, tot 17 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Expositie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Slavinnen van de Amazone", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Jeanne d'Arc", 18 jaar, 20 uur. I.uxor Theater: „Het kermismeisje", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Besloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Fan fare", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle-duivels", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De rode schoen tjes" alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „De zwarte ba retten". 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert van werk van Corelli en Bach, 21 tot 22 uur. Linnaeusschool: Propaganda-avond Ne derlandse Montessori Vereniging: drs. J. A. Schreuder over: ..Waarom sturen wij onze kinderen naar een Montessorischool", 19.30 uur. DONDERDAG 11 DECEMBER Concertgebouw: Derde p uzeconcert Piet Kee, 12.40 tot 13.20 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy 'Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten van collectie Regnault, 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer, 10 tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie Anna Terpstra, 9 tot 14 en 19 tot 22 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Expositie Hans Wiesman, 11 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Slavinnen van de Amazone", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Jeanno d'Arc", alle leef tijden, 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Het kermismeisje", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Besloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Fanfare", alle leef tijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle-duivels", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De rode schoentjes", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „De zwarte baretten", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert van werk van Corelli en (Wordt vervolgd) Bach, 21 tot 22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7