Horen en zien /-GEDENKT DE STILLE ARMEN^ uw Puna en Doppie Gevangene ontsnapt 273107 Agenda voor Haarlem en STORT BIJDRAGE OP GIRO NO. (Uit het Engels vertaald) BELTON COBB MAANDAG 15 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 radio televisie lillKONDJGINGEN NABESCHOUWINGEN: Zouteloos Vlotte charme Nog 10 dagen WcTm&a^ De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Wintercompetitie van VHS Plan Rivieren huurt" B. en W. van Heemstede vragen raad f 695.000,- Onderwijskwesties in de Heemsteedse raad Heemstede wil regeling van zorg voor geestelijke volksgezondheid opzeggen R. Stewart gastdirigent bij het N.Ph.O. - EEN WERELDBEROEMD PRODUKTVAN L' O R E A L Hij geniet, hij drinkt ZEEROUDE GENEVER f 8.25 per hele liter Burgerlijke Stand van Haarlem Het NCRV-televisieprogramma van zater dagavond begon met „In het pothuis", een maandelijks bezoek bij Jan Hahn als Alle dag, de schoenmaker. Van vorige uitzen dingen wisten we al, dat we van deze caba retachtige sketch niets hoefden te verwach ten. Dat deden we dan ook niet. En net als al die andere keren waren we opgelucht toen het tien over half negen was en we niet meer naar die flauwe kolder behoefden te luisteren. Aan dat gevoel van opluchting werd echter gauw weer een eind gemaakt, want ook „mijn hobby" een rubriek waarin Alfred Pleiter een praatje maakt met mensen, die er een heel speciale vorm van vrijetijdsbesteding op na houden viel tegen. Die mensen zelf en hun hobby's wa ren interessant genoeg, maar door de veel te vlakke vragenstellerij kwamen er niet veel uit de verf. De quiz „plus en min" onder leiding van Johan Bodegraven werd de derde tegenval ler. Hoofdzakelijk kwam dat door de spel leider, die, zich uitputtend in vriendelijk heden, geen ogenblik spanning wist te ver oorzaken. Door ook halve antwoorden in punten te waarderen, werd de hele quiz halfslachtig. Met de deelnemers: de heren Ph. Bloemendal, redactiechef van het Po lygoon-journaal en de cineasten Bert Haan stra en Theo van Haren Noman was heel wat meer te bereiken geweest. Toen volgde „De Dick Trom-story" onder regie van Dick van Bommel en met smake loze teksten van Will Hartingsveld en Dick Sternheim. De aardige aandelen van „Les Quatre Jeudis" en van Bueno de Mesquita konden de zouteloosheid van het geheel, on danks de moeite en de kosten, niet wegne men. Om in de stijl van Dick Trom te blij ven: „Het was een beschamend slecht pro gramma, dat was het". Ook de Nederlandse kijkers hebben zon dagavond kunnen genieten van de Duitse „crack" op het gebied van de televisie quiz, Heinz Kühlenkampf, die zijn vlotte en veroverde charme ditmaal hard nodig bleek te hebben. Want het programma, dat hem ten dienste stond, was niet in al le opzichten in staat de aandacht onver flauwd gespannen te houden. De Duitse „quiz-manier" onderscheidt zich in zo verre van die, welke men in Neder land in diverse variaties pleegt toe te passen, dat men zoveel mogelijk inte ressante persoonlijkheden in zo kort mo gelijk tijd bij elkaar perst in een combina tie van studio- en filmverrichtingen. Deze afwisseling maakt het geheel wel wat be ter verteerbaar, doch men krijgt nu en dan de indruk dat de vindingrijkheid uit geput raakt en dat men zijn toevlucht moet nemen tot evenementen, die enkel nog slechts interessant zijn omdat ze via de televisie komen. Een springwedstrijd te paard tussen twee ruiters in een lege hippodroom bijvoorbeeld zou eigen lijk geen evenement mogen heten. Doch de vlotte en charmante manier waarop kühlenkampf zijn werk doet, staat enige niveaus hoger dan die, waarop men el ders de quiz-manie in leven houdt en daar door is de Duitse kijker waarschijnlijk voorlopig nog niet aan een reactie toe. Beeldschermer Advertentie dan la het weer KerstfeestNatuur lijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Wilt u verse mayonnaise, let dan op het achter- etiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Piatennieuws. 13.30 Dansork. en sol. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelandsvrou wen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Regeringsuitz.: Heden plaats be spreken. Een gesprek over ruimteproblemen van de openluchtcreatie door B. M. van Griethuysen, Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en ir. R. van de Waal, Rijksdienst voor het Nationale Plan. 18.00 Gram. 18.20 Lichte muz. 13.40 Pianoduo. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Ge sprek over het komende skiseizoen. 19.30 Gram. 20.30 Ja met mij, schets. 20.35 Koor. instr. ens. en solist. ïn de pauze (plm. 21.15—21.45): Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 22.15 Omr.ork. en solist. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 AVRO. (7.50 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VFRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek- bespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Vroeg-christelijke kunst, door mevr. dr. H. E. s'Jacobs. Tweede lezing. 11.30 Voor de zie ken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Land- bouwrubriek: Hoe staat het met de bouw van onze boerderijen. 2. Japanse wonderkippen. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Amus.muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade- orkest en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianore cital. 16.00 In Abidjan, de parel van de Ivoorkust, caus. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: De maan, door dr. H. Groot. Eerste lezing: De maan in het volksgeloof en de folklore. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gevarieerd progr. voor de militairen. (19.45: In de pauze: Lichte muziek.) .20.00 Nieuws. 20.05 Amus.progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Gram. 22.30 Bariton en piano. 23.00 Nieuws 23.15 Koersen van New York, 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Met de Franse slag. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel (vervolg). (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Idem. 14.25 Orkestconc. 13.00 Koersen. 16.02 Blazers. 16.20 Gram. 16.30 Ork.- concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Beroeps- belangen v. d. middenstand. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Ork.concert. 22.00 Nieuws. 22.15 Pianorecital. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Teken film. 20.30 Documentaire film. 21.00 Film. liifite* mw Tekening Kdthe Kollwitz De winter-schaakcompetitie van VHS heeft vrijwel geen verrassingen opgele verd. Niettemin viel de derde achtereen volgende overwinning van H. A. v. d. Bo gaard meteen in het oog. Tot zijn slacht offer had hij nu Tj. de Jong gekozen. G. B. v. d. Velde liet zich ook door C. Koster niet in zijn overwinningsroes stuiten. P. A. van Driel stelde wel iets teleur tegen H. Bosscher. De eerste indruk over de afge broken partij laat Bosscher de beste kans. In de derde groep toont J. Schaap duide lijk dat hij veruit de sterkste in zijn groep is. Ook nu weer eiste hij de winst op tegen de toch waarlijk niet zwakke Th. Thijse- ling. F. J. van Tongeren wefd min of meer verrassend verslagen door de jonge K. Ne- derkoorn, een veelbelovende speler. De uitslagen luidden: Groep 1. F. W. MeulenbeldF. A. Spin hoven 0-1, C. KosterG. B. v. d. Velde 0-1, P. A. van DrielH. Bosscher, afgebr., Tj. de JongH. A. v. d. Bogaard 0-1, Drs. BloemJ. Blokker 0-1. Groep 2. J. v. d. SteegP. Kroeze 0-1, Mevr. Maljaars KokJ. Haan 0-1, S. W. v. d. PeijlP. J. Fris 0-1, W. ICrijnenP. C. Jorissen remise, P. C. JorissenJ. C. Andersen 1-0. I. MarinusB. Halberstadt remise, G. KruupJ. Jonckbloedt afge broken. Groep 3. J. SchaapTh. Thijseling 1-0, H. I. van EsF. van Doorn 1-0, K. Neder- koornF. J. van Tongeren 1-0, E. Hunde- poolF. W. Barthel 0-1, J. JanzenG. de Vries 0-1, ir. B. A. Geerlings—G. J. A. Wijdoogen 1-0, A. D. van Steenis—J. van Teunenbroek remise. Groep 4. H. SlentersF. C. Olie 1-0, P. RolieJ. H. Bakker 1-0, J. Leenheer G. de Groot 1-0. B. en W. van Heemstede verzoeken de gemeenteraad een krediet ter beschikking te stellen van 695.000.- ten behoeve van het bouwrijp maken van de terreinen ge legen binnen de herziening van het uitbrei- dingsplan-in-onderdelen „Plan Rivieren buurt". Hierdoor ontstaat de mogelijkheid voor de bouw van tweehonderd woningen in de eerstkomende jaren. Het plan biedt gelegenheid tot woningwetbouw, premie- bouw en bouw in de vrije sector, terwijl er ook terrein beschikbaar zal komen voor winkels, garages, en bijzondere gebouwen. De terreinen zullen met het oog op hun lage ligging ten opzichte van de reeds be staande straten moeten worden opge hoogd. De wegen zullen gefundeerd wor den en voorzien worden van een spreid- laag van gesorteerde hoogovenslakken met daarop een slijtlaag, afgestrooid met steenslag. Na voltooiing van de woning bouw komt over de dan ingereden slijtlaag een laag asfalt. Ter afscheiding van het landgoed „Ipenrode" zal een afrastering geplaatst worden ter lengte van 470 meter. In de totale kosten van dit project 695.000,-) zijn begrepen de aanleg van riolering, wegen, trottoirs, plantsoenen, 'beschoeiingen, inclusief de toezicht-en be drijfskosten. de diverse bijdragen voor het eerste onderhoud, de rioolwater-zuive ringsinstallatie en de stamriolering, als mede een toe te kennen schadevergoe ding. De gemeenteraad van Heemstede krijgt in de vergadering van donderdag 18 de cember een aantal onderwijskwesties te behandelen. Zo stellen B. en W. de raad voor om voor het verkeersonderwijs ten behoeve van de drie openbare scholen voor gewoon lager onderwijs een bedrag van 1950.uit te trekken. Verder verzoeken B. en W. de raad om de verzoeken in te willigen voor aanschaffing van leermidde len voor het verkeersonderwijs ten behoe ve van de Bosch en Hovenschool en de Ni- colaas Beetsschool, voor het aanbrengen van een installatie voor het afschermen van daglicht in een der lokalen van de St. Antonius ulo voor meisjes, voor het aan schaffen van leerboeken voor het verkeers onderwijs en voor biologie ten behoeve van de St.. Aloysiusschool en voor het aan schaffen van gereedschap en materiaal voor handenarbeid en tenslotte voor het aanschaffen van enig meubilair voor de zelfde school ten behoeve van de vglo-af- deling van die school. B. en W. van Heemstede verzoeken de gemeenteraad om de gemeenschappelij ke regeling ter behartiging van de zorg voor de geestelijke volksgezondheid in het district Haarlem en omliggende gemeen ten met ingang van 1 januari 1960 op te zeggen. Na bestudering van het verslag over 1957 van de afdeling psychiatrische voor- en nazorgdienst van de g.g.d. te Haarlem hebben B. en W. de indruk gekregen, dat het wenselijk is nader te onderzoeken of de gemeenschappelijke regeling op het stuk van de kostenverdeling niet gewijzigd be hoort te worden. Wil de regeling na 31 de cember 1959 niet stilzwijgend van kracht blijven, dan dient opzegging aldus B. en W. voor de 31ste dezer plaats te hebben. Het jaarlijks extra concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest op 30 december zal dit jaar onder leiding staan van de Amerikaanse gastdirigent Reginald Stewart uit Baltimore. Solistische medewerking wordt verleend door Cor de Groot. Reginald Stewart werd geboren in Edin burgh en ging reeds op jeugdige leeftijd naar Canada. Hij werd dirigent van de Canadian Operatic Society. In 1930 maakte hij zijn eerste tournee in Engeland en diri geerde het London Symphony Orchestra in de Albert Hall. Sedert 1934 leidde hij bij de Toronto Philharmonic tweehonderdvijftig concerten. In 1942 aanvaardde hij de lei ding van het Baltimore Symphony Or chestra. De laatste jaren trad hij als gast dirigent op bij de New York Philharmonic, het N.B.C. Symfonie Orkest en orkesten in Washington, Chicago, Centraal- en Zuid- Amerika, Mexico, Engeland, Italië en Grie kenland. Reginald Stewart is thans op tournee in Europa en dirigeerde in 'novem ber in Spanje. Voor zijn komst naar Haar lem zal hij in Londen nog enige gast- directies vervullen. Het concert wordt geopend met Adagio voar.strijkork.est van. Samuel Barber,waar na een uitvoering plaats vindt van de 'zesde :sy:mfo-;nie-Pé»thétique van Tsjaikofsky. Na de pauze is Cor de Groot solist in het tweede pianoconcert van Rachmaninov. Tevens wordt uitgevoerd de Ouverture Roeslan en Ljoedmilla van Glinka Maar ze waren spoedig over de schrik heen. Het zonnetje scheen lekker, dus de natte kleren van Pum. zouden gauw genoeg drogen. Ze legden de kano vast aan de wal en begonnen met. het uitladen van hun spullen. „Kijk, hier kunnen we de tent mooi neerzetten!", vond Pum. Doppie knikte. Ze stonden daar op een mooi plekje onder de bomen, en de grond was er van mooi. wit. zand. Eerst moesten nu de twee tentstokken rechtop in de grond geslagen worden. 10~li Advertentie Advertentie Nee. U behoeft niet te wachten tot de laatste dag, want elke goede kapper heeft fit* Met een behandeling maakt hij Uw watergolf aanmerkelijk langer houdbaar. Dan hebt U dus veel meer plezier van Uw kapsel envan Uw geldl Onthoud dus de naam en vraag erom. Uw kapper geeft 't U graag. Om U de zekerheid te geven dat het de echte is, zal Uw kapper U de originele, gesloten flacon tonen, vol doende voor één individuele behandeling. Zeg hij Uw kapper dus - en hij begrijpt, dat U prijs stelt op een watergolf die dagen langer keurig blijft zitten. "extra- gebeid, dus extra zacht, maar toch robuust van karakter. Doe als de Ware Fijnproever. Spreek „klare" taal en vraag Uw slijter, ober of barman om in de nieuwe kneepfles Wynand Fockink Anno 1679 Haarlem, 13 december 1958 BEVALLEN van een zoon: 11 dec.: P. J. Koppen-Zuijdervliet; 12 dec.: C. van Santen-Kruijd; E. M. de Bruin-Nooij; J. Kwaad-Gerritsen; J. A. de Bruijn-Bosma; 13 dec.: C. H. Tromp-de Haan. BEVALLEN van een dochter: 9 dec.: M. E. Meirmans-Roozendaal; 11 dec. A. Kleiterp-van d.er Galiën; 12 dec.: A. P. van Tintelen-Hijkoop; 13 dec.: F. Büsgen- de Feber; J. P. Hoogland-van den Hoek. GEHUWD: 13 dec.: B. J. Kensen en F. C. Verdel. OVERLEDEN: 11 dec.: A. Wisse, 60 jr., Scheepmakersdijk; 12 dec.: J. Ch. Vonk, 62 jr., Roerdompstraat; P. S. van Donse- laar, 6 mnd., Slauerhoffstraat; A. Komter- van der Meij. 80 jr., KI. Houtweg. 41. Ze moest beseffen, dat alles voor haar verloren was, dat je haar had verstoten, dat er geen hoop meer was... Maar natuurlijk interesseerde haar verdriet noch jou, Joe Moss, noch je broer, noch de persoon, die ik X heb genoemd. Wat jullie bezig hield, was het feit, dat Jenny, die nooit haar mond kon houden, ach ter jullie geheimen was gekomen! Zij had iemand, die ze tot dusver voor de artiest Pacock had gehou den, zónder baard gezien.... ik neem aan, dat hij de baard in zijn hand hield en op het punt stond deze aan Joe te overhandigen... en natuurlijk moet ze in hem onmiddellijk Frank Moss herkend hebben. Ook had ze onze grote onbekende X. gezien, iemand die in ver band met de eerbare functie, welke hij voorgaf te ver vullen, stellig niets te maken kon hebben met een ge heimzinnige ontmoeting in een donkere tuin met een ontsnapte gevangene en een andere beruchte boef. En tenslotte had ze Joe zélf gezien. Ze zou over dit alles stellig haar mond niét houden! Ze babbelde altijd veel te veel en met iedereen. Zelfs toen ze van Joe hiéld en hoopte op een huwelijk mei hem, had ze té veel losgelaten en hem erin laten lo pen. Nu Joe haar ruw van zich af had geduwd en zelfs geslagen zou hebben, als de anderen hem dil niet hadden belet, nu zou ze vast en zeker haar mond niet houden en aan de eerste de beste zou ze vertel len, wat ze gezien had. Het zou hierna spoedig de poli tie ter ore komen, en niet alleen zou men op het spoo) zijn van Joe Moss, maar ook voor Frank Moss en meneer X zou de politie veel belangstelling hebben Jenny zou stellig praten en zowel Frank Moss als X zou in moeilijkheden geraken. Als men bij het oorspronkelijke plan was gebleven wat zou er dan gebeurd zijn? In dat geval zouden Joe en Frank Moss die nacht in de tuin van het pension van gedaante verwisseld zijn. Frank zou er vandooi zijn gegaan en weldra in plaats van Joe door de politie ingepikt zijn, terwijl Joe, mét baard, rustig in Frank's bed geslapen zou hebben en de volgende morgen zijn plotseling vertrek zou hebben aangekondigd, terwijl X hem naar het station zou hebben gereden. Zó was het plan, maar wat zou er gebeuren, als Jenny nog vóór het ontbijt met iemand over haar belevenissen van de vorige avond sprak? Of nog erger, als ze Joe midden onder het ontbijt zou verraden? En tezelfdertijd meneer X zou ontmaskerenDe gedaantewisseling Frank-Joe zou dan aan het licht komen en Joe zou in het pension gearresteerd worden, tegelijkertijd met meneer X. Het originele plan moest dus in allerijl gewijzigd worden. In strijd met de oorspronkelijke opzet, werd Joe weggestuurd om zich gedurende één nacht schuil te houden, terwijl Frank en X terugkeerden naar het pension. Er werd een afspraak gemaakt om Joe de vol gende morgen op een afgelegen plekje op de heide te ontmoeten. Intussen zouden er 12 uren zijn, waarin de si tuatie onder ogen gezien kon worden; 12 uren, waarin zekerheid verkregen moest worden, dat Jenny niét zou praten. Cheviot hield even op en keek zijn toehoorder één voor één doordringend aan. Er was ontsteltenis op al le gezichten te lezen. Cheviot vervolgde: „Dr. Session ik geloof dat u ons het best kunt inlichten, wat er ver der gebeurde". „Werkelijk, meneer Burmann", antwoordde de dok ter, „ik sta stom van verbazing. Als ik u goed heb ge volgd, oppert u de suggestie, dat het meisje. dat haai dood eh.géén natuurlijk oorzaak had. ik kan u ver zekeren.... Dr. Ryand was het volkomen met mij eem er was geen reden voor twijfel". „Vergissingen zijn mogelijk", zei Cheviot, „zelfs in ie medische wereld. In dit geval stierf het meisje, doordat haar zwakke hart het opgaf il weet niet of u het zo in medische termen uitdrukt maar één of indere speciale inspanning had die hartzwakte veroor zaakt." „Inderdaad, uw vrouw vertelde me iets over een lan ge wandeling met een loodzware koffer kortgeleden Bovendien moest het meisje in het pension hard wer ken. Zwaar huiswerk! En tenslotte was er die maag- stoornis „Het is vooral die maagstoornis, die me intereseert. dokter", zei Cheviot. „Bent u er zeker van, dat u het verschil zou herkennen tussen een gewone maagstoor nis en één, veroorzaakt door een dodelijke dosis arse nicum?" „Allemensen!" riep dr. Session ontsteld uit. „U bedoelt toch niet, dat Jenny dood ls?" zei juf frouw Higgins. „Ze werd die nacht ziek en sterf tegen de morgen". „O néé..! Dat kan toch niet! Jenny was pas 19! Ik weet, dat ze geen sterk hart had, maar.. O, dit is vre selijk, vreselijk!" Meneer Lamartine merkte op: „U bedoelt niet alleen dat zij stierf, is het wel? U beschuldigt iemand van moord?" „Op dit moment", antwoordde Cheviot, „kan ik al leen zeggen, dat er drie mensen waren, die een reden hadden haar dood te wensen. Voor drie mensen was haar onmiddellijke dood zelfs van het allergrootste be lang. En ze stierf inderdaad dié nacht." „O", zei Lamatine, „dat kan wel zijn, maar het één volgt niet zonder meer uit het ander. Een toeval is mo gelijk, nietwaar? Hoe dan ook, waarom werd het voor ons verzwegen, dat zij gestorven was?" Hij keek in de richting van mevrouw Rattan „Wij kregen te horen, dat ze plotseling haar baantje in de steek had gelaten. Wist u mevrouw Rattan, dat zij dood was?" „Dat is stellig een punt, dat de aandacht verdient", zei Cheviot. „Ik geloof, dat u beter doet, mevrouw Rattan, ons een uitleg te geven." Er was een vuurrode blos op haai wangen gekomen „Ik wilde niet, dat erover gepraat zou worden", zei ze, niet op haar gemak. .Mensen, die met vakantie zijn. wensen niet.." „O, er stak méér achter, dat weet ik zeker", onder brak Cheviot haar. Het lijkt me verstandig om de vol ledige waarheid te vertellen, mevrouw Rattan We zijn voorbij het stadium, dat iemand althans iemand, die onschuldig is de waarheid kan verbloemen." „Ik zie niet in, waarom ik niet zou mogen zeggen, wat ik al of niet prettig vind, dat in mijn pension ge beurt", zei ze vinnig. „Ik heb met de dood van dat meisje niets te maken, maar uit zakelijk oogpunt, om dat pension-gasten nu eenmaal liever niet met derge lijke voorvallen lastig gevallen worden.." „Ja, dat weet ik nu wel," viel Cheviot haar in de re de. „Als u terzake wilt komen, mevrouw Rattan 1 U weet waar het om gaat, nietwaar? U maakte van Jen ny's dood een geheim, omdat u het was, die haar ziek maakte, nietwaar?" De blos op haar wangen werd zo mogelijk nog roder. (Wordt vervolgd) Burgemeester. Tot burgemeester van Voorburg is benoemd jhr. mr. A. Feith, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Coevorden. Jhr. Feith is lid van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Hij is 42 jaar oud, Architect weigert prys. De architect jhr. ir. A. P. Wesselman van Helmond te Nijmegen heeft de prijs voor architectuur van de gemeente Arnhem geweigerd. Deze prijs was hem toegekend voor het ontwerp van een papierfabriek aan het Maas- en Waalkanaal. De architect heeft zijn weige ring gemotiveerd met mede te delen, dat het bekroonde ontwerp niet van hem al leen is, maar het resultaat is van samen werking tussen de architecten die verbon den zijn aan het architectenbureau, waar aan hij zelf ook medewerkt. Nieuw gebouw. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, heeft zaterdag de nieuwe gebouwen van de drukkerij en uitgeverij v/h C. de Boer jr. n.v. te Hilversum ge opend. De commissaris deelde mede, dat de Koningin heeft goedgevonden, dat het bedrijf voortaan het predikaat „hofleve rancier" zal voeren. W. M. Dudok is de bouwmeester vrn het complex, dat een oppervlakte beslaat van 8000 vierkante meter. Verduistering. Een 24-jarige vertegen woordiger uit Voorburg heeft ongeveer f 4000,en voor ongeveer 6000,— aan goederen van zijn werkgever, een radio handelaar in Den H' ag, verduisterd. Hij droeg de termijnen, die op huurkoopcon tracten werden betaald, niet af, maakte valse huurkoopcontracten op en verkocht alle toestellen die hij in n showroom in Delft had staan. MAANDAG 15 DECEMBER Stadsschouwburg: Toneelveren. „Gys- bert Japicx" met „Ut de pas", 20 uur. Minerva Theater: Amsterdams kamer muziekgezelschap, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN. „In 't Goede Uur": Expositie Henk Broer, tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Expositie Anna Terpstra, tot 22 uur. Restaurant Brinkmann: Foto-expositie gehele dag geopend. Galerie Espacc (Klein Heiligland 36): Expositie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje van het oerwoud", 14 jaar, 19 en 21.15 u. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma- jungle", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De sloppen van Liverpool", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar, 19 en 21.15 u. Roxy Theater: „De vlucht der plun deraars", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De graaf van Luxemburg", alle leeftijden, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconeert, 21—22 uur. Brinkmann: Ned. Genealogische Ver.: mr. C. C. van Valkenburg over „Huwelijk en maatschappelijk leven in regenten kringen. DINSDAG 1" DECEMBER TENTOONSTELLINGEN. Restaurant Brinkmann: Foto-expositie Gehele dag geopend. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten collectie Regnault, 10—12.30 en 14—17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer. 10—22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Expositie Anna Terpstra 9—14 en 1922 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland): Expo sitie Hans Wiesman, 11—17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje van het oerwoud", 14 jaar. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma-jungle", 18 jaar, 14.30 en' 20 mr. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd". 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De sloppen van Liverpool", M jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Op hoop van zegen", 14 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De vlucht der plunderaars", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De graaf van Luxemburg", alle leeftijden, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 2122 uur. Jac. P. Th(jsselyceum: Drs. L. H. Boschma en H. A. ZWie tering over „Nieu we mogelijkheden voor onderwijs in oude talen", 20 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4