Directrice Haarlems rusthuis ontslagen van rechtsvervolging Kruising Mr. Jan Gerritszlaan Planetenlaan wordt verbeterd Plein 8 uur 13 Gemeentelijke verordening gelaakt Amsterdamse Beurs voor Haarlemmers MAANDAG 15 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Gladde Gouden Verlovingsringen W. VOET ZONEN Vechtpartij in Kleine Houtstraat Chauffeur gearresteerd Tijdelijke wijziging van N.Z.H.-buslijnen Uitbreidingsplan Bentveld zal worden gewijzigd Twaalf schapen gedood bij kanteling van veewagen Sinds 1 januari 961 GEWONDEN IN HAARLEMS VEKEERSGEBIED HAAKS OVERSTEKEN Kort nieuws Van 15 tot 22 december: Actie ter bestrijding van de bruine rat Journalistencabaret in Amsterdam Bespreking van wetsont werp voortgezet onderwijs Finale van Koorfestival in Haarlem Kapitein Bonman aan een oog geopereerd Nederland tegen Afro- Aziatische resolutie Scheepvaart Zo juist gehoord De Haarlemse kantonrechter, mr. Th. F. Raedt, heeft vanmorgen een 45-jarige di rectrice van een rust- en verpleeghuis in Haarlem ontslagen van rechtsvervolging. Haar was ten laste gelegd, dat z\) in strijd met de op 19 december 1957 in werking getreden gemeentelijke verordening op de verzorgings- en verpleeghuizen de vereiste vergunning voor het houden van een der gelijk tehuis niet binnen de gestelde ter mijn heeft aangevraagd en voorts, dat zij zonder vergunning van de gemeente een rust- en verpleeghuis heeft geëxploiteerd De officier van justitie, mr. H. Lagerwaard heeft veertien dagen geleden twee boeten van elf gulden geëist. In zijn vonnis over woog de rechter onder andere, dat de ge meente in de bewuste verordening het doel controle on de verzorging en/of verple ging in particuliere verzorgings- en ver pleeghuizen verre is voorbijgeschoten. Wij herinneren er aan, dat de gemeente Haarlem op 3 april van dit jaar' de van wege haar in het rusthuis verpleegde pa tiënten om medische en hygiënische rede nen aan het rusthuis heeft onttrokken en ter verpleging heeft doen opnemen in het St Elisabethsgasthuis. De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, achtte de motieven, waarop het gemeentebestuur tenslotte afwijzend besliste op de aanvrage van de directrice van een vergunning gebrek aan liefde en toewijding in strijd met de werkelijkheid. Pleiter meende, dat de vergunning geweigerd was, omdat men bezwaren had tegen de persoon van zijn cliënte en niet om zakelijke rede nen. In zijn vonnis overwoog de kanton rechter, dat bijvoorbeeld in de Drank wet de weigering van een vergunning op grond van bezwaren tegen de persoon van de verzoeker slechts mogelijk is in be paalde in artikel 12 nauwkeurig omschre ven gevallen, waardoor de rechtszekerheid ten zeerste wordt gediend. In de betrokken verordening neemt men echter genoegen met de enkele aanwezig heid van naar het oordeel van B. en W. bestaande „bezwaren", zonder enige aan duiding op, welk terrein deze moeten lig gen en zonder dat de eis wordt gesteld, dat de gronden voor deze bezwaren objec tief moeten vaststaan, althans, dat de be doelde bezwaren op vaststaande gronden steunen. Persoonlijke bezwaren Ten aanzien van de persoonlijke be- zwarne welke in dit geval in het geding waren, behelst het vonnis de volgende „passage": „Overwegende, dat Wy, in aanmerking nemende de onvolkomenheid van het men selijk geslacht, van oordeel z\jn, dat legen een ieder wel enig bezwaar zal zijn aan te voeren, doch dat lang niet elk bezwaar de geschiktheid van een persoon om als hou der van een verzorgings- of verpleeghuis op te treden, zal aantasten." De raadsman heeft terecht betoogd, dat Advertentie in 14 en 18 karaats goud Anegang 15 - Grote Houtstraat 165 Zaterdagavond omstreeks kwart over negen is er een vechtpartij geweest in de Kleine Houtstraat in Haarlem, tenge volge waarvan enige mensen zijn gewond en een 25-jarige Haarlemse chauffeur is gearresteerd. Omstreeks negen uur waren enige men sen van de gemeentereiniging bezig met hun wagen te manoeuvreren, waarbij een fiets, die aan enige jongelui behoorde, in de weg stond. Er kwam een woordenwisse ling, waarbij een 25-jarige Haarlemse chauffeur het voor de jongeren opnam en in de kabine van de wagen van de reini ging probeerde te komen. Twee mensen van de gemeentereiniging trachtten dit te beletten. Eén van hen, die uitweek voor een klap van de chauffeur, struikelde over een bromfiets en werd licht aan één dei- benen gewond. Tijdens de vechtpartij wer den de colbertjasjes van de twee mensen van de reiniging aan flarden gescheurd. De gemeente-ambtenaren konden niet ver hinderen, dat de chauffeur in de kabine van de wagen klom, waar hij de bekabe ling vernielde. Het gevecht trok nogal wat aandacht, waarna de chauffeur de benen nam. Inmiddels was de radio-autodienst van de politie gewaarschuwd, die op aan wijzingen van de ambtenaren van de ge- meentereiniging de chauffeur achterna ging. Men zag de man op de Kleine Hout- brug, waar hij echter niet gegrepen kon worden. In de Wagenmakerslaan troffen de achtervolgers de chauffeur weer aan, ditmaal onder een handkar. Bij de over brenging naar het politiebureau verzette de man zich hevig. Een hoofdagent kreeg een klap in het gezicht en een andere agent een stomp tegen zijn linkerhand, waardoor het middenhandwortelbeentje brak. Ook de chauffeur kreeg enkele klap pen, tengevolge waarvan hij in het Grote Gasthuis moest worden verbonden. Daar na is hij naar het bureau overgebracht, waar hij is ingesloten. Er is een proces verbaal tegen hem opgemaakt wegens mis handeling, vernieling en wederspannigheid. Met het oog op de rioleringswerkzaam heden aan de Kleine Houtweg in Haarlem aal met ingang van morgen de kruising Rustenburgerlaan-Kleine Houtweg voor alle verkeer zijn afgesloten. De bussen van de N.Z.H. van de lijnen 2, 5, 80, 81 en 83 zullen in beide richtingen tijdelijk via de volgende straten rijden. Rustenburgerbrug - Rustenburgerlaan - Voorhelmstraat - Twijnderslaan - Kleine Houtweg Pavil joenslaan - Dreef - Houtplein- De halte van de lijnen 2 en 5 op de Rus tenburgerlaan in de richting Haarlem-oost wordt tijdelijk verplaatst naar een punt voorbij de Voorhelmstraat. in de verordening niet voldoende waar borgen zijn gegeven voor de rechtszeker heid van de belanghebbenden, aldus het vonnis. De gemeente is door een bepaling als de onderhavige verder gegaan dan in het belang van de orde, zedelijkheid en gezondheid is vereist. Met name heeft zij meer het recht van de ingezetenen om een perceel, waarover zij rechtens de be schikking hebben, te exploiteren, beknot dan in het belang van orde, zedelijk- en gezondheid vereist is. Beperking Nog een andere overweging van het vonnis is, dat de gemeentelijke verorde ning de groep van voor het grootste deel volkomen valide personen, die 65 jaar ge worden zijn en die volgens de kanton rechter nog zeer goed in staat zijn op hun eigen belangen te letten beperkt in hun recht om intrek te nemen in een hotel of pension van hun keus. Als gevolg hiervan hebben hotels en pensions dan weer wel en dan weer niet de status van „verzor gingshuis" in de zin der verordening, na melijk naarmate zij op een bepaald mo ment meer of minder dan twee „bejaar den" of herstellenden huisvesten tegen vergoeding. Ook op deze gronden, vervolgt het vonnis, gaat de verordening verder dan het belang der openbare orde. Zij beperkt te veel en zonder grond belanghebbenden in de exploitatie van percelen of gedeelten daarvan waarover zij rechtens de beschik king hebben en die zij willen gebruiken voor de huisvesting, gepaard met enige verzorging van personen, die voldoende in staat zijn voor zichzelf te zorgen. Tenslotte overwoog de rechter in zijn vonnis, dat de verordening derhalve niet verbindend is, zodat verdachte dient te Burgemeester en Wethouders van Zand- voort hebben aan de ondertekenaars van het bezwaarschrift tegen het partieel uitbreidingsplan in de omgeving van de Duinrooslaan te Bentveld, bericht, dat dit plan, in de vorm waarin het ter visie heeft gelegen, niet aan de raad ter vaststelling zal worden aangeboden. Het is echter mogelijk dat een gewijzigd plan, waarbij het aantal te bouwen wonin gen aanmerkelijk zal worden verminderd, wordt ontworpen. Ook dit ontwerp zal dan weer ter visie worden gelegd, waarbij de gelegenheid tot het indienen van bezwaarschriften op nieuw zal worden geboden. De ondertekenaars van het bezwaar schrift waren bevreesd, dat bij uitvoering van het oorspronkelijke plan, de intensieve bebouwing het karakter van villawijk ver loren zou doen gaan. Vanochtend om half vijf is een 10-tons veewagen op de Polderweg in Ouderkerk aan de Amstel als gevolg van verschuiving van de levende lading onbestuurbaar ge worden en van de hoge weg naar beneden getuimeld. In de wagen bevonden zich 36 schapen, 2 stieren, 1 koe en 1 paard, die naar de veemarkt te Amsterdam werden gebracht. Door de buiteling werden 12 schapen gedood. In de afgelopen week zijn in Haarlem en omstreken zestien ongelukken ge beurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal gewonden in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied gestegen tot negenhonderdéénenzestig. Bovendien waren er zeventien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. Inbraak. Zaterdagavond is ingebroken in een woning aan de Kleverparkweg in Haarlem, waarvan de deur door middel van een uit de brievenbus hangend touw tje kon worden opengemaakt. Uit een muurkast wordt een bedrag van 30,46 vermist. Verordeningen. B. en W. van Heem stede verzoeken de raad een verordening op de keuringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren aan te nemen alsmede een verordening betreffende de verkoop van paardevlees en buitenlands bevroren vlees. Tevens verzoeken B. en W. de raad om deel te nemen aan de gemeenschappe lijke regeling van de vleeskeuringswet met Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Zandvoort. Benoemingen. B. en W. van Heem stede stellen de raad voor om met ingang van 1 januari 1959 de heer A. van Winger- de te benoemen tot rentmeester van het grondbedrijf. Tevens vragen B. en W. de raad om de heer H. Slagveld te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand in Heemstede. De Haarlemse gemeentelijke dienst van Openbare werken heeft een ambitieus programma voor verbeteringen aan riole ringen, bestratingen en verkeerssituaties ontworpen, dat thans met kracht ter hand wordt genomen, waarbij op het ogenblik zelfs verscheidene straten tegelijkertijd „openliggen", omdat er wordt gewerkt. Wat de verkeersverbeteringen betreft heeft Openbare Werken een plan klaarlig gen om het kruispunt Mr. Jan Gerritsz- laan-Planetenlaan minder gevaarlijk te maken. Reeds eerder is het bushuisje op deze hoek een eind teruggebracht en is de begroeiing, die daar aanwezig was, ge snoeid. Het kruispunt bleef echter, voor al voor het snelverkeer, gevaarlijk. Dit is voor een deel te wijten aan het verschil in profilering van de Planetenlaan aan weerszijden van de kruising. Ten zuiden van de kruising met de Mr. Jan Gerritsz laan en de Van Nesstraat bestaat de Pla netenlaan namelijk uit twee gelijke weg helften, gescheiden door een groenstrook. Ten noorden van de kruising is er een bre de weghelft voor snelverkeer in beide rich tingen alsmede een smallere ventweg. Bo vendien gaf de kruising door het ontbreken van vluchtheuvels de indruk van een grote Van 15 tot 22 december wordt in Haar lem evenals in voorgaande jaren, onder het motto „Roei uit, die ratten", opnieuw een actie gevoerd tegen de bruine rat. Dage lijks trekken enkele leden van de ontsmet- tingsdienst er op uit om de ratten te be strijden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de gemeentelijke reini gingsdienst. Ratten huizen overal: in woningen, schu ren, opslagplaatsen en pakhuizen, maar ook in riolen, op vuilnisbelten en mest vaalten. Elke nacht wordt in Nederland door het leger van 10.000.000 ratten een schade aangericht van 140.000. De jaar lijkse schadepost bedraagt 50.000.000. steenwoestijn, die het verkeer gelegen heid gaf de bochten naar links te vroeg te nemen. Het plan van Openbare Werken, waarmee men binnen niet te lange tijd hoopt te beginnen, voorziet in de aanleg van vluchtheuvels en een verlenging van het plantsoen op het zuidelijke gedeelte van de Planetenlaan, waardoor de „lege ruimte op de kruising aanzienlijk wordt ingekrompen. Voorts wordt door een af ronding van de stoepranden een betere ge leiding verkregen. In de volgende straten wordt op het ogen blik aan de rioleringen gewerkt: Klever- parkweg-Santpoorterstraat en Santpoor terplein, Willem de Zwijgerlaan, Kleine Houtweg en Oude weg. Nadat de rioleringen zijn aangebracht zullen de wegdekken worden vernieuwd. Dit kan niet onmiddellijk gebeuren, aan gezien dan het gevaar bestaat, dat er nog werking in de grond zit, waardoor het nieuwe wegdek verzakt. Daarom wordt een provisorische bestrating aangebracht, waarna het verkeer ervoor zorgt, dat de grond behoorlijk wordt aangestampt. Pas als dat gebeurd is, kan de definitieve be strating worden aangebracht. Zo zullen de Amsterdamstraat en de Kampervest, vermoedelijk in het voorjaar van 1959, pas kunnen worden bestraat. De meest ernsti ge gevallen van verzakkingen van het tij delijke wegdek zullen door Openbare Wer ken worden gerepareerd. Met de hier genoemde straten is het rio leringsprogramma nog niet ten einde, want volgend jaar hoopt men bij Openba re werken de Molijnstraat, Engelszstraat en Kleverlaan aan te pakken. Het Amsterdamse journalistencabaret is zondag voor de eerste keer in het openbaar opgetreden en heeft voor een vol Minerva- Paviljoen zijn programma „Pers-vers" over het voetlicht gebracht. Talrijke open doek jes en een langdurig applaus beloonden de journalistieke cabaretiers voor deze eerste „editie" van „Pers-vers". De medewerken den waren Hedy d'Ancona, Nanneke Ho- genbirk, Geneviève Werner, Fritz Behe- rendt, Bob Bauma, Bob Steinmetz, Gerton van Wageningen, Ad Werner en aan de Landdag Economisch Onderwijs De 26ste landdag voor het economisch onderwijs is zaterdag in Bellevue te Am sterdam gehouden, georganiseerd door de samenwerkende verenigingen voor econo misch (handels)onderwijs en geheel gewijd aan bespreking van het door minister Cals bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerp voortgezet onderwijs. De behan deling voor zover bekend de eerste openbare bijeenkomst waarop dit geschied de droeg een algemeen oriënterend ka rakter omdat, zoals de voorzitter mr. Bruch uit Haarlem het in zijn openings woord formuleerde, de organisaties die de landdag voorbereidden hun standpunt nog niet hebben bepaald. Mr. Bruch zei dat het plan is om te zijnertijd een bijeenkomst te beleggen, die een demonstratief en representatief ka rakter zal dragen. Het is wenselijk, dat alle organisaties een gesloten front zullen vormen. De voorzitter pleitte in zijn ope ningswoord onder meer voor de zelfstan dige H.B.S.-A, een der verlangens van het economisch onderwijs. Op zaterdag 20 december heeft in het Concertgebouw in Haarlem de finale plaats van het Nederlandse Koorfestival 1958 dat door de Koninklijke Bond van Zang en Oratoriumverenigingen georganiseerd werd. Aan deze finale zullen twaalf koren meedoen, namelijk Baarlo's zangkoor on der leiding van J. Kuypers, het mannen koor van de zesde divisie van de Ko ninklijke Marechaussee onder leiding van J. L. Beijersbergen van Henegouwen, het schoolkoor van het St. Thomascollege uit Venlo onder leiding van drs. P. A. Ger ritsma, de gemengde zangvereniging „Animo" uit Velden onder leiding van Verberne, Bergens Klein Vrouwenkoor onder leiding van Klaas Venneker, het r.-k Hulsters Gemengd Koor onder leiding van Jo Ivens, koor van het St. Ignatiuscollege uit Amsterdam onder leiding van B. M Huijbers, gemengde zangvereniging Daniël de Lange uit Zaandijk onder leiding van M. G. Klitsie, Wormerveerse vrouwenkoor onder leiding van Jacq. Scholten. dames koor Zanglust uit Made onder leiding van B. Ligthart, r.-k. gemengd koor Volksadel uit Breda onder leiding van Ad Kroese en de r.-k. zangvereniging „Ars Nova et An tiqua" uit Amsterdam onder leiding van Jos Antoni. CORK (UPI) In het ziekenhuis Cork is kapitein C. Bouman, gezagvoerder van de „Nieuw Amsterdam", geopereerd wegens een ernstige oogverwonding, die de kapitein had opgelopen, toen tijdens de reis naar New York een zware golf een ruit van de brug vernielde. De operatie duurde drie uur. Na afloop deelde de specialist mede, dat men zeer veel hoop heeft, dat het beschadigde oog behouden blijft. De toestand van de patiënt is bevredigend. Kapitein Bouman had ook een diepe wond aan het voorhoofd opgelopen Twee vingers van zijn linkerhand waren even eens gekwetst. Praten in Algerije NEW YORK, (UPI) Een Afro-Aziati- sche resolutie, waarin Algerije's „recht op onafhankelijkheid" erkend werd en een lans werd gebroken voor onderhande lingen met Frankrijk om een eind aan de strijd in Noord-Afrika te maken, heeft za terdagavond in de Assemblee van de UNO niet de vereiste tweederde meerderheid verworven. De uitslag van de stemming was 35 voor, 18 tegen en 28 onthoudingen Nederland behoorde tot de tegenstem mers. Na deze stemming over de kwestie Alge rije, werd de zitting van de Assemblee ver daagd tot 20 februari. Men komt dan bij een om zich bezig te houden met de kwes tie van onafhankelijkheid voor Frans Ka meroen. in HOCKEY. In Breda is een hockey-wed- strijd gespeeld tussen de districtsteams van zuid en west (heren). West won met 20. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Slotkoers Hedei vrijdag 13.45 L 3-3%°/o Nederl. '47 90 89% 3 °/o Nedl. 1962/64 949/is 94% Woningbouw 6% 109% 109% Pr. A'dam '56 I.. 87 Pr. A'dam '56 II. 95 Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I.. 96% Pr. R'dam '52 II.. 95 X Pr. R'dam '57 104 A.K.U 240% 245 Calvé Delft 375 380 Van Gelder Zonen 186% 187% K. N. Hoogovens. 323 323 Nederl. Ford 185 188 N. Kabelfabriek. 291 gew.Philips Gloeil. 440'/a 449% Pref.PhilipsGloeil. 183 Unilever 388% 393 Wilton Fyenoord. 198% 199 Werf Gusto 142% 142% Dordtsche Petrol. 749 735 Kon. Petroleum 185,10 f 182,10 Billiton 175 175 A'dam Rubber 67 67% K.L.M 104,- f 103, Holl. Amer. Lijn.. 149% 150 K.N.S.M 150 151 N. Scheepv. Unie 133 134% v. Nievelt Goudr. 129% 130 Phs. v. Ommeren 235 235 H.V.A 127 126% Delimaatschappij 137,30 f 137,30 Amsterd. Bank.. 236 236 Nat. Handelsbank 12b 128 Ned. Handel Mij.. 177 Rotterd. Bank.—. 198'/i 198% Twentsche Bank. 178 Anaconda Copper 58%,8 58% Bethlehem Steele 48% 48% U.S. Steel- 87% 87 General Motors- 47% 47% Shell Union 79% 79% 23% 23 In een stampvolle autobus zijn vijftig Haarlemse VARA-leden zaterdagmiddag naar Hilversum getogen om hun favoriete radio-artisten nu eens zelf aan het werk te zien. Zij waren, zoals duizenden vóór hen, de gast van hun omroepvereniging tijdens de bandopnamen voor de negen endertigste uitzending in de Plein 8 uur 13-reeks, dat diezelfde avond de ether in zou gaan. De opnamen voor dit populaire pro gramma vinden plaats in de Bussumse schouwburg-bioscoop Concordia, omdat geen enkele zaal in de VARA-studios groot genoeg is om alle medewerkers aan „het Plein" te herbergen. Ook ditmaal was het weer dringen op het reusachtige Concor dia-podium, waar behalve het 38 man (en een vrouw) sterke Metropole-orkest ook nog een veertiental radiosterren een plaats moest vinden. Deze laatsten zaten, net als bij de tandarts, keurig op een rijtje op hun beurt te wachten en natuurlijk werden de meeste van hen prompt door „de zaal" herkend. „Kijk, daar zit Corrie Brokken, met die groene jurk leuke meid, hè? En daarnaast, met die bril en dat Hitlersnorretje, da's Henri Knap van die lollige boekjes. En die daar, met al die tanden, is dat Hetty Blok niet? Na tuurlijk, dat is Sjaan kun-je lachen jö...." Het publiek vermaakte zich dus al uit stekend voor de voorstelling begon. Ook de vijftig Haarlemmers, knus in één vak bij elkaar gekropen, wachtend op de din gen die komen zouden. Inmiddels waren de enorme „hengsels" kraanmicrofoons op zware ijzeren rolstatieven in positie gereden en had Joop Koopman, die er on danks zijn 29 jaren nog altijd bijzonder onvolwassen uitziet, zijn plaats aan de regielessenaar ingenomen. Gebiedend hief hij een hand omhoog, manend om stilte „Voor we beginnen, dames en heren, nog even een paar wenken. U kunt actief aan dit programma meewerken door flink te applaudiseren. Alleen, u moet niet op eigen gelegenheid klappen, maar slechts als ik erom vraag door mijn hand op te steken Is dat goed begrepen? Dan kunnen we beginnen. Opname over vijf tellen van nu En daar barstte Dolf van der Linden's Metropole-orkest los, eerst op de geluids band met de herkenningsmelodie van Plein 8 uur 13, daarna, in levende lijve met een pittig arrangement van de ever green „Round and Round". Daarna kwam Corrie, die met haar liedjes en met haar wijduitwaaierende mosgroene Empire-jurk (men zegt dat zij bij ieder optreden een andere japon draagt) aller harten stal Haar warme stem en haar levendige voor dracht kwamen ten volle tot hun recht in het aardige chanson „Je veux que tu m'aimes", een der beste liedjes, die wij ooit van deze Eurofestivalwinnares hooi den. De rest van het programma was eerlijk gezegd maar heel middelmatig. Hetty Blok's schertspleidooi voor een Hilversum III, schitterde natuurlijk weer door. kod dige mimiek, maar ontbeerde werkelijke humor. Han Knap's politieke mopjes over het imaginaire eiland Kweenie boden al evenmin verrassende gezichtpunten. Jan Blokker's Frivoli-theater vaak een dei- beste onderdelen van het Pleinprogram ma was een-zouteloos sketchje, dat zelfs door het gezamenlijke talent van Enny Molsde Leeuwe, Guus Hermus en Ma rianne Rector niet te redden bleek. Ook de sneltekenaar deelde in de algemene misère en zelfs Kees Stip, die de geestige woordspelingen gewoonlijk zomaar uit zijn mouw schudt, bleef met zijn spookhistorie in „Gisteren, vrienden...." ditmaal ver beneden zijn maat. Maar dat nam alle maal niet weg, dat het publiek zich koste lijk amuseerde. Voor velen was het in levende lijve aanschowen van hun ge liefde radio- en televisiesterren. En daar het manco aan goede teksten doeltreffend gemaskeerd werd door het uitstekende musiceren van Metropole en Malando, had iedereen tenslotte toch de indruk, een allerplezierigste middag beleefd te hebben Bij de koffie met amandelbroodjes in de pauze werd ons dit door enkele Haarlem mers ondubbelzinnig bevestigd. Wel was het een lichte ontgoocheling geweest, dat de medewerkers „van het blad" zongen en acteerden, maar desondanks had men vol op genoten. „Het was bést, meneer", zei ons een bejaarde Haarlemmer, die kennelijk tot de oude garde van VARA-vrienden be hoorde. „Ik heb in mijn jonge jaren de hele wereld rondgereisd en overal de beste cabarets en revue's gezien. Maar Plein 8 uur 13 kan de vergelijking met dat alles glansrijk doorstaan." Hij zei dat in volle overtuiging en met een gezicht, dat geen tegenspraak duldde, maar zijn vrouw voegde eraan toe, dat zij helaas een hele boel niet verstaan had, omdat al die artis- ten zo zachtjes in de microfoon spraken. Maar ook voor haar was er troost. Want de terugreis naar Haarlem verliep snel genoeg om thuis de radio te kunnen aan zetten en heel „Plein 8 uur 13" nog eens te horen. De „tien met de griffel" ging ditmaal naar een drietal noorderlingen, als be loning voor hun moedige redding van een echtpaar met vier kinderen uit een te water gereden auto in Emmer Compas- cuum. Voor de microfoon onthulde het trio in onvervalst hoogdrents dat de geredden niet eens de moeite genomen hadden, hen te bedanken. Advertentie Aagtedijk, 14 400 m. z. Walvisbaai n. Las Palmas. AakJijk, 14 v. Belawan n. Pt. Swettenham. Abbekerk, 14 te Hamburg verv. v. Antwerpen. Abida, 14 v. Sydney n. Geelong. Agamemnon, 15 v. Brighton n. Paramaribo. AJcor, 14 te Rotterdam. Aldabi. 14 te Rotterdam. Algol. 14 138 m. z.z.w. Recife n. Brighton. A.lhena, 14 v. Montevideo n. Santos. Alioth, 14 te Montevideo verwacht. Alkes, 13 v. Calcutta n. Colombo. Alkmaar, 14 250 m. n.o. Mauritius n. Cochin. Almkerk, 14 v. Port Said n. Genua. Alwaki, 15 te Rangoon. Amerskerk, 14 te Port Elisabeth. Ampenan, 13 v. Philadelphia n. New York. Amstelkroon, 13 te Amsterdam. Amstellaan, 14 740 m. n.w. Ceyl. n. Vizagapatnam. Amstelveen. 14 v. Ceuta n. Karachi. Andijk, 14 v. Antwerpen n. Havana. Appingedijk 14 te Mintevideo. Argos, 15 te Kalamata. Arkeldijk, 14 te Tx-ipoli. Astvid Naess, 14 v. Wilhelmshaven n. Rastanura. Attis, 10 te Kingston. Balong, 15 te Amsterdam. Banggai. 15 te Vancouver. Bantam, 15 te Tabaco v. Biak. Barumun, 15 te Singapore. Bengkalis, 14 v. Londen n. Antwerpen. Beninkust, pass. 13 Finisterre n. Freetown. Billiton, 14 te Ili Ilo. Bonita, 14 te New Orleans verwacht. Breda, 11 te Maracaibo n. Puerto Cardon. Calamares 15 te Los Angeles. Caltex Arnhem, 14 155 m. n. Malta n. Pernis. Caltex Eindhoven, pass. 14 Iraklion n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 14 Kp. St. Vincent n. P. Said. Caltex Nederland 15 te Bahrein. Caltex Rotterdam. 15 te Port De Bouc. Caltex Utrecht, pass. 14 Kp. Leeuwin n. Kurwell. Camitia 14 760 m. o. Durban n. Kaapstad. Casamance, 13 v. Rouaan n. Dakar. I (op de hoek Anegang-Gr. Houtstr.) van een Aanstaande Moeder Ik zocht iets moois vöor de Feestdagen Ik vond het in de Modecorner bij Van Weert! Castor, 12 570 m. n.o. Barbados n. Emden. Congokust, 14 v. Conakry n. Freetown. Coolsingel, 15 te Rotterdam. Corilla, 1 100 m. n.w. Lakkadiven n. Abadan. Cradle of Liberty, 14 480 m. w. Gibralt. n. P. Said. Delft, 13 v. Amsterdam, 14 te Bremen. Diemerdijk, 14 te Los Angeles verwacht. Dorestad. 13 v. Rotterdam n. Londen. Doris, 15' te Antwerpen. Drente, 14 120 m. n.o. Singkep n. Bangkok. Duivendijk, 13 v. Rotterdam n. Los Angeles. Duivendrecht. 14 400 m o. Magadiscio n. Suez. Eemdijk, 14 te Rotterdam. Elizabeth B, 15 te Venetië. Eos 14 v. Cartagena n. Malta. Fravizo, 14 te Rotterdam. Friesland. SSM, 14 45 m. z.w. Ushant n. Setubal. Geertje Buisman, 13 v. R'dam n. Frederikstadt. Giessenkrek, pass. 14 Finisterre n. Genua. Gooiland, 15 te Recife. Groote Beer, pass. 14 Kp. Leeuwin n. Aden. Groolekerk, 14 v. Bremen n. Hamburg. Haarlem, 14 te Rotterdam. Hector, 15 te Heraklion. Hecuba, 14 v. Balboa n. Punta Arena. Hera 15 v. Curasao n. Europa. Kermes, 13 te Puerto Barrios. Hersilia, 15 te Amapala. Hilversum, pass. 13 Pantellaria n. Banias. Hoogkerk, 15 te Nacala. Houtman, 13 v. Melbourne n. Adelaide. Jagersfontein, 14 v. Southampton n. Antwerpen. Jason, 13 te Amsterdam n. Antwerpen. Joseph Frering, pass. 14 Ouesant n. IJmuiden, Jupiter, 12 20 m. n. Kp. Carbon n. Rotterdam. Kalinga, 15 te Curasao. Kalydon, 14 v. Rotterdam n. Gothenburg. Karachi, 15 te Néw York. Karimata, 12 390 m. z.o. Socotra n. Belawan. Karossa, 13 v. Merauke n. Jamas. Kellia, 14 v. Curasao n. Bachaquero. Kenia, 14 te Invergordon verwacht v. Aruba. Kcnnemerland, 14 te Las Palmas. Kermia, 14 te Avonmouth. Khasiella. 14 te Curasao. Kieldrecht, 14 v. Rangoon n. Calcutta. Kinderdijk. 15 te Rotterdam. Koningswaard, 13 60 m. n. Pto. Rico n. Rotterdam. Krebsia, 15 te Stockholm. Kreeft, 13 te Rotterdam. Laertes, 13 v. Liverpool n. Swansea. Laurenskerk. 14 222 m. n.n.w. Perim n. Bahrein. Lekhaven. 13 te Antwerpen. Leopoldskerk, pass. 14 Cuxhaven n. Rotterdam. Leuvekerk, 14 300 m. o.i.o. Malta n. Br.büttelkoog. Lieve Vrouwekerk, 14 te Antwerpen. Lindekerk, 14 te Amsterdam. Loenerkerk pass. 13 Bizerta n. Antwerpen. Loosdrecht. 15 te Basrah. Loppersum, 15 te Bermuda eilanden. Luna, 15 te Rotterdam. Maas. 14 70 m. w.n.w. Alexandrië n. Alexandrië. Maashaven, 16 te Buenos Aires verwacht. Maaslloyd 15 te Beyrouth. Maetsuycker, 14 210 m. z.o. Christmas eiland naar Fremantle. Malea. 14 300 m. n.o. Banka n. Sydney. Maron, 14 400 m. n.n.o. Sombrero eil. n. Antw. Meerkerk, 14 te Aden verwacht. Mentor. 12 180 m. z.o. New York n. Curasao. Merwede, 14 225 m. z.z.w. Las Palmas n. Dakar. Molenkerk, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Moordrecht, 15 te Port Said. Musilloyd, pass. 14 Kiel n. Rotterdam. Naess Comander, 14 te Fawley v. Banias. Nias, 13 v. Amsterdam n. Londen. Noordholland, 14 25 m. o. Startpoint n. Maracaibo. Noordwijk, 13 v. Rotterdam n. Monrovia. Notos 12 t.h.v. Lissabon n. Antwerpen. Oberon, 14 v. Funchal Madeira n. Londen. Omala, 15 v. Rotterdam n. Alesund. Ommenkerk, 15 te Aden. Ondina, pass. 13 Sandakan n. Singapore. Ootmarsum, 14 te Houston. Oranje, 15 te Fremantle. Oranjefontein. 12 v. IJmuiden Southampton. Orestes. 14 v. St. Thomas n. Ciudad Trujillo. Orion, 15 te Lattakia. Ouwerkerk, 14 20 m. w. Sabang n Aden. Parkhaven, 14 te Santos verwacht n. Santos. Pendrecht, 14 te Piraeus. Perna, 14 60 m. o. Dondrahead n. Calcutta. P G. Thulin, pass. 14 Aquayapoint n. Caldera. Prins Willem II 14 Kp. Race gepass. n. Le Havre. Prins Willem V. 14 te Rotterdam. Provenierssingel, 12 120 m. z.w. St. Mana naar Puerto Ordaz. Purmerend, 14 50 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naar Thameshaven. Radja 14 te Singapore v. Port Swettenham. Raki 14 v. Bombay n. Cochin. Roepat, 14 te Semarang. Rondo, 14 v. Port Said n. Malaga. Rotti, 13 te Alleppey. Rijnkerk, 15 le Lorenco Marques. Salatiga. 12 te Philadelphia verwacht. Sarangan 14 te Tacoma. Sarpedon, 14 te Baltimore verwacht. Scheldelloyd, 14 v. Aden n. Belawan. Schelpwijk, 13 te Bachaquero. Senegalkust, 14 v. Duala n. Victoria. Sibajak, 14 v. Willemstad n. Cristobal. Sigli, 14 v. Sibu n. Singapore. Silindoeng 15 te Devonport. Soestdijk, 14 te Baltimore verwacht. Solon. 13 150 m. n.o. Kp. Hatteras n. La Guaira. Sommelsdijk, 14 v. Antwerpen n. New York. Stad Alkmaar, pass. 14 Flires Azoren n. R'dam. Stad Arnhem, 15 te Rotterdam verwacht. Stad Leiden 14 640 m. z.w. Flores n. G. v. Mexico. Stad Schiedam. 14 120 m. w. Rome n. Bone. Stad Utrecht, 14 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 14 v. Genua n. Melilla. Statensingel, 14 60 m. n.o. Ushant n. Houston. Statue of Liberty, 12 200 m. w.n.w. Az. n. P. Said. Sleenwijk, 16 te Rotterdam verwacht. Stentor, 14 v. Miragoane n. Mobile. Steven. 15 te Londonderry. Straat Banka, 13 v. Colombo n. Belawan. Straat Madura, 15 te Beira verwacht. Straat Malakka, 15 te Singapore. Straat Mozambique. 14 v. Nagoya n. Yokohama. Straat Soenda, 14 v. Hauritius n. Penang. Tabian 15 te Amsterdam. Tahama, 14 395 m. w. Finisterre n. Swansea. Talisse 14 te Belawan. Tankhaven I, 14 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tegelberg, 15 te Santos. Teucer, 13 te Singapore. Texel. 17 te Lyttleton verwacht. Themis, 14 v. Curasao n. Mobile. Theobaldius, 15 te Miri. Tiba, 15 te Rosario verwacht. Titus, 14 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Tjipondok, 14 v. Hongkong n. Tandjong Priok. Tomocyclus, 15 te Punta Cardon. Tomori, 15 te Surabaja. Towa. 14 v. Antwerpen n. Rio de Janeiro. Trajanus, pass. 14 Trinidad n. Puerto Ordaz. Van Spilbergen, 14 te Freetown. Van Waerwijck, 14 te Beira verw v. Mozambique. Vasum, 17 te La Spezia verwacht. Vlist, 14 800 m. n.o. Flores n. Hampton Roads. Waibalong 14 te Abadan. Waterland 13 v. Amsterdam, 14 te Brake. Waterman, 14 140 m. o. Malta n. Port Said. W. Alton Jones, 14 200 m. w.z.w. Kreto naai Philadelphia. Westerdam 13 v. Rotterdam n. New York. Westland. 12 280 m. z.w. St. Vincent n. L. Palmas. Witmarsum, 14 te Batonrouge. Woensdrecht, 15 te Buenos Aires verwacht. Woltersum, 14 v. Bremen n. Hamburg. SLEEPVAART Blankenburg. 15 v. Portsmouth n. Rotterdam. Clyde, 13/14 te New York verwacht. Friesland. 13 680 m. n.w. Midway n. Maracaibo. Humber, 15 te Falmouth. Noordholland, 15 25 m. o. Startpoint n. Maracaibo. Oostzee, 12 90 m. z. Recife n. Rio de Janeiro. Poolzee 15 v. Barrowm n. Antwerpen. Titan. 15 200 m. n.o. Kp. Canaveral n. Perz. Golf. Zeeland, 11 90 m. n.o. Flores n. Khorramshahr. KLEINE VAART Alcetas, 14 10 m. z. Kp. Argentario n. Napels. Atlas, 14 60 m. z. Kp. Ferrat n. Savona. Bab T, 12 10 m. w. Storakarko n. Zaandam. Boreas, 14 v. Sevilla te Rotterdam verwacht Draco, 13 130 m. van Hoek v. Holland n. R'dam. Eljo, 14 dw. Longstone n. Aberdeen. Flevo, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Flevo, 13 5 m. n. Arcona n. Stettin. Heerengracht, pass. 14 ET 5 v. Londen n. Abö. Ilias, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Inspect. Mellema, 13 70 m. n.w. Malta n. Livorno Joost 12 te Skutskaer v. Ostrand. Julia Mary, 13 25 m. K. Finisterre n. Manchester. Jupiter, 13 20 m. w. Algiers n. Ceuta. Kaap Falga, 11 Kiel gepass. n. Huil. Kaap St. Vincent, 12 v. Karskaer n. Domsjö. Lijnbaansgracht, 13 te Hamina aangekomen. Manto, 12 v. Amsterdam n. Fredericia Midas, 12 25 m. z.o. Wight n. Gibraltar. £?y°' 13 X: Kristonehamn te Zaandam verwacht. Phidias, 12 v. Bari n. Venetië. Ponza, 12 v. Domsjö te Zaandam. PlHeNingkfCht' 14 20 m' Z'W' Sandhammera "aar Schippersgracht, 12 v. Antwerpen n. Abö. Strabo 14 30 m. z. Kp. Finisterre n. Oporto, Tilly, 12 Kiel gepass. n. Karskaer upori°' Westerdok, 12 160 ra. zjs.w. Ouesant a. Hull.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9