E rrmnr Nieuwe Gereformeerde kerk in Delftwijk krijgt 700 plaatsen Bouw zal een jaar in beslag nemen later Cremer speelde „Taloelah" DE BEURS van gisteren Uw Kerstgave voor de Stille Armen" Stort nog heden op postgiro 273107 Lering Amsterdamse Beurs WOENSDAG 17 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 EERSTE PAAL GEHEID Dader aangehouden van textieidiefstal in Haarlem Ook looncompensatie voor A.O.W. verhoogd Auto reed na botsing in tuin: bestuurder gewond Burgerlijke Stand van Haarlem AM A TE UR TONEEL KROUWELS Stille Armen in Heemstede GA VANDAAG NAAR UW KAPPER MEVROUW! EEN WERELDBEROEMD PRODUKTYAN L1 O R E A L Tijdelijke wijziging van lijnen 2 en 3 De heer J. L. Lamp overleden UIT STAD EN STREEK Aanleg gedeelte randweg Heussensstraat-Zijlweg Ary den Hertog in Nijmegen overleden ENIGSZINS ONWENNIG, maar te gelijkertijd zéér verheugd dreef ds. P. de Ruig dinsdagmiddag op het driehoekig stukje terrein tussen Generaal Spoorlaan, Waalstraat en Rijnstraat onder bijzonder grote belangstelling de eerste paal voor de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk in Delftwijk de grond in. Onwennig, om dat heien tenslotte niet tot de dagelijkse bezigheden van een predikant behoort en verheugd, omdat deze eerste paal het be gin betekent van de verwezenlijking van een nieuw bedehuis van de gereformeerde kerk in Haarlem-Noord, die ongeveer vier duizend zielen telt en thans over twee kerkgebouwen de Kloppersingelkerk en Eoordschoterkerk beschikt. Een nieuw kerkgebouw met ongeveer 700 plaatsen, voornamelijk voor de gereformeerden, die ten noorden van de Jan Gijzenvaart wonen. Voordat de paal de grond in ging, sprak de heer D. A. J. Spek enige woorden van verheugenis, waarbij hij dank bracht aan de leden van de Commissie Actie Uit breiding Bouwfonds, dank zij wier activi teiten de bouw van de kerk mogelijk is geworden. Ongeveer anderhalf jaar geleden hebben wij reeds een maquette van de nieuwe kerk, die onder architectuur van het Hilver- sumse architectenbureau A. Meijer en J. H. van der Zee is ontworpen, gepubli ceerd. Sindsdien is het ontwerp op som mige punten i~ts gewijzigd, vooral ten op zichte van de plaats en de structuur van de toren, die nu aan de zuidkant van het front aan de Generaal Spoorlaan is ge projecteerd. Ook is een kleine wijziging ontstaan door een grondruil, die met de gemeente tot stand is gekomen. De firma H. Fokkens uit Naarden heeft het werk aangenomen. Het front van de kerk ligt aan de Gene raal Spoorlaan, waar tevens de ingang is. Bij de entree is een hal geprojecteerd. Aan de linkerkant is een garderobe en rechts leidt een glazen gang naar de kerkruimte, waar 460 zitnlaatsen zijn. Aan het einde van deze ruimte bevinden zich de preek stoel (enigszins uit het midden geplaatst) en een avondmaalstafel. De andere avond maalstafel is tussen de twee bankenrijen in de lengterichting van de kerkruimte ge dacht. Daar kan men aanzitten op een lange onafgebroken bank, die ontstaat als men de laatste stoelen van iedere rij een kwartslag draait. Aan het einde van de kerkruimte is dwars een trouwkapel ont worpen, die met de rest van de kerk een geheel vormt, maar die zonodig daarvan kan worden afgescheiden, waardoor bij trouwdiensten niet de gehele kerk behoeft te worden verwarmd. In de trouwkapel komen 150 zitplaatsen. In de trouwkapel is een podium gedacht, waardoor deze ruimte tevens voor andere samenkomsten kan dienen. Achter de kapel zijn ontworpen: de kerkeraadskamer, een kamer voor de predikant, een diakenkamer, een handen- arbeidlokaal en een keuken. Aan de Gene raal Spoorlaan komt vastgebouwd aan de kerk de pastorie. Omsloten door de hal, de trouwkapel, de kerkruimte en de glazen gang komt een met groen begroeide binnenplaats. Op de eerste verdieping komen twee lokalen en een instuifruimte. Bovendien bevindt zich daar nog de koorgalerij met 90 plaatsen. Als de heipalen alle in de grond zijn. volgt de eerste steenlegging. De bouw van de kerk zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Daarna zullen de gereformeerden niet langer de gast behoeven te zijn van de Nederlands hervormden in de Sionskerk, waar zij sinds 1954 gastvrijheid voor hun diensten vonden. Het gemeenschappelijk gebruik van de Sionskerk heeft overigens nooit aanleiding tot moeilijkheden gegeven, integendeel beide partijen zijn vol lof over dit kleine stukje praktische samenwerking. De bouw en de Inrichting van de kerk en de aankoop van het orgel worden geschat op in totaal 850.000. Een groot deel hiervan is in een kleine vijf jaar bijeengebracht door de commissie Actie Uitbreiding Bouw fonds, waarvan het dagelijks bestuur bestaat uit mevrouw H. P. M. Breukelaar- Verburg, presidente, mejuffrouw J. Koen, penningmeesteresse en mevrouw T. de Jong-Braun, secretaresse. Deze commissie hoopt in totaal 1 325.000 bijeen te brengen. Daarbij komen dan nog 75.000 als gemeentelijke subsidie en 350.000 van een voltekende en geplaatste obli gatielening. Voor het resterende bedrag van 60.000 is een kre diet toegezegd. Voor de aan- koop van het orgel heeft een damescomité onder leiding van mevrouw Leijendecker en mevrouw Hebli en bazaars georganiseerd, waar- door reeds 24.000 bijeen ge- bracht is. In nauwe samenwerking met de recher che in Dordrecht heeft de Haarlemse re cherche de dader van een in november bij een Haarlems kledingbedryf gepleegde in braak opgespoord en tot een bekentenis gebracht. Een vrouw, die een van de ont vreemde bontmantels droeg, is, ter zake van heling, eveneens aangehouden. De ge stolen textielgoederen zijn grotendeels achterhaald. De dader is berucht inbreker, de 26- jarige I. v. d. B. uit Hendrik Ido Ambacht, die op 16 november uit de Rekkense in richtingen ontsnapte. Hij pleegde daarna verscheidene inbraken onder andere in Dordrecht, waar in de nacht van 30 no vember elf bontmantels uit een kleding magazijn verdwenen. Tien van deze man tels heeft men in Amsterdam terugge vonden. De man is ingesloten in de strafgevange nis in Dordrecht. Wegens de verhoging van de inkomens grens heeft het College van Rijksbemid delaars bepaald, dat in de Beschikking Looncompensatie voor de algemene ouder domswet wordt gelezen 417.20 per jaar in plaats van 386,40 als maximum van de bijslag. Voor hen. op wie een c.a.o. of bin dende loonregeling van toepassing is, waarin de looncompensatie reeds is ver werkt, geldt, dat bij de loonbetaling over het bedrag, waarmede hun loon uitgaat boven 575,per maand, een bijslag zal worden uitgekeerd van 5.6 pet. daarvan tot een maximum van 30,80 per jaar. Deze tekening toont het front van de nieuwe gereformeerde kerk aan de Generaal Spoorlaan in Delftwijk. In afwijking met het oorspronkelijk ont werp is rechts een kloeke klokketoren geprojecteerd. D|b n cf u IZ2 r:a Op de kruising Zandvoortselaan-Orchi- deeënlaan in Heemstede zijn dinsdag avond om tien voor half negen twee perso nenauto's tegen elkaar gebotst, waarbij een der bestuurders werd gewond en naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Toen een 49-jarige Heemsteedse accoun tant van de Orchideeënlaan rechtsaf de Zandvoortselaan wilde opdraaien, reed een op de Zandvoortselaan rijdende voor hem van links komende personenauto be stuurd door een 39-jarige Hilversumse technicus tegen zijn wagen op. De auto van de Heemstedenaar maakte een slag in het rond, reed aan de over kant van de Zandvoortselaan tegen een huis en door een hek in een tuin. De be stuurder kreeg een hersenschudding en moest naar de Mariastichting in Haarlem worden vervoerd. Beide auto's werden be schadigd. Advertentie met een PHILIPS T.V. en onze B.B. (Beter Beeld) antenne-installatie Technisch Bureau Pieter Kiesstr. 2a, Haarlem, Tel. 12657 BEVALLEN van een zoon 12 dec.: A. J. Geurts-Gloerich; 14 dec.: A. E. van Gif- fen-van Riessen; 15 dec.: A. J. Paanakker van Slingerlandt; G. Kelfkens-de Pree; C. M. J. van Dansik-de Raadt; E. C. de Jong- Spoor; 16 dec.: H. Beijerbergen van Hene- gouwen-Pluim; J. R. S- Groeneveld-de Valk. BEVALLEN van eendochter: 14 dec.: J. G. Huizinga-Brandse; 15 dec.: Th. L. M. Mast-Oppelaar; A. C. Henssen-Börger; 16 dec.: H. H. Booms-Wassink; M. M. A. van Bam-Thijssen; A- R. Snoek-Lodder; B. I. Werdekker-Lindevall. ONDERTROUWD: 15 dec.: P. Schouten en M. H. Nelis; H. J. Baarrs A. M. F. Ol- gers; 16 dec.: H. A. J. Francken en M. A. van den Broek; H. de Droog en A. A- Lei- sing; H. G. Nijhuis en P. H. M. van Weel; J. A. Baars en C. G. M. Philippo; B. Fol- kertsma en G. D. Hartsuiker; M. J. van Beelen en J. W- Jagers. GEHUWD: 16 dec.: J. Baan en E. van Steeden; A. A. Banning en M. Wijshake; A. N. Gort en H. J. Govers. OVERLEDEN: 13 dec.: D. Grullemans, 67 j., Mrt. van Heemskerkstaat; A. M. Vos-Heijmink, 79 j-, Javastraat; 14 dec.: A. Cardol, 77 j., Hazapaterslaan; C. Mies- sen-Breek, 75 j., Kenaupark; 15 dec.: P. F. Konings, 66 j., Hazepaterslaan; P. J. Alle man, è9 j., Romolenstraat; A. J. Antonisse, 53 j., Cederstraat. Terwijl de komische thriller van Arnold Ridley en Mary Cathcart Borer „Taloelah" nog steeds prijkt op het repertoire van „Puck", is het stuk reeds vrijgegeven voor het amateurtoneel. De letterlievende ver eniging „J. J. Cremer" heeft er dinsdag avond in de stadsschouwburg een voor stelling van gegeven „onder de rook der herinnering" aan de opvoering door Puck, maar dat is toch geen bezwaar gebleken om ons een allergenoegelijkste avond te bezorgen. Men zal intussen wel weten waar men met „Taloelah" aan toe is. Drie oude da metjes spelen er de hoofdrol in. Zij wor den getyranniseerd door een harpij van een hospita, die door vergif om het leven komt. Vraag: wie is voor haar dood ver antwoordelijk? De oude dametjes, die heus van zins waren haar om het leven te brengen? De dochter van de hospita, die de enige erfgename is? De hospita zelf? De auteurs weten het antwoord op die vragen listig tot het einde te bewaren, daarmee een reeks complicaties in het leven houdend, die een bron van hilariteit vormen. Op het eerste plan staan steeds de oude dametjes. Met de dood van de kat „Taloelah" begint wat men noemt de motor warm te lopen en dan maakt men zonder tegensputteren een verkwikkende rit door het rijk van de humor. De lezer begrijpt dat het er nu maar van afhangt of men voor die drie wijfjes de juiste types kiest. Dat kan men aan re gisseur Henk Bakker wel overlaten. Hij be schikt over vrouwelijk spelersmateriaal, dat al meer heeft bewezen in de typerings kunst bijzonder bedreven te zijn. Zo ook nu. Een verrukkelijk levensblije en toch door het leven niet zachtzinnig behandel de Lavinia Goldsworthy werd door Lien Boon zo natuurgetrouw op de planken ge zet dat ik de hele avond vertederd naar haar heb zitten kijken. Fraai zorgde Eki Oostwald-Bouwer voor het tweede part in het drieluik. De uit haar gevoel voor eigen waarde kracht puttende Ruth Prendergast kreeg trots gestalte in haar vertolking, met een mooie dronken scène, waarbij het knap gebruik van het donkere stemtimbre opviel. De derde oude dame van Ag Koo- renblik hield het op het droge en daardoor genuanceerd constrasterende in haar ver schijning. Ook dat sloeg aan, zodat wij ons met een drietal types hebben vermaakt, die geen charge nodig hadden om voort durend te boeien en te vermaken. Op het tweede plan bewogen zich naar behoren de minder intrigerende figuren, van wie Arie Mourik de grootste buit dei- waardering binnenhaalde als de zenuw- achtig-hartelijke mijnheer Fawcet. Fons Cornet leverde een bovenste beste inspec teur af, Wim Rijke een op- en afgaande dokter, Hans van Belle een politie-arts, Lucie Rinkel-Spijer de nare huichelachtige hospita en Lucie Rinkel haar vaak larmo yante dochter, die evengoed door Hierony- mus van Alphen kon zijn gecreëerd, zo engelachtig is dat meisje. P. W. Franse Advertentie 30 jaar ervaring TELEFUNKEN RADIO VERLOOP EN REPARATIE Koninginneweg 6 Het comité voor Stille Armen te Heem stede mocht de volgende bijdragen ontvan gen: G. N. 2.50; J. D. B. 10.—; Mr. A. J H. 10,—; Mej. H. J. 2.50; H. J. L. 5.— R. M. 2.50; X. Y. Z. 10.—; E. J. v. L 10.—; S. L. B. 5.—; J. A. J. v. D.—M 10.—; A. D.—W. 5.—; A. J. Z. 25.— N. N. 2.50; L. F. 8.50; H. v. A. 10.— Mr. J. A. d. 1. H. 25.—; Mw. S. E. v. S 10.—; A. V. 5.—; E. M. v. P. 2.50; L Ph. 5.—; H. J. A. 10.—; H. E. B. v. d. S 10.—; C. G. B. 5.—; J. F. C. 5.—; A. A D. 5.—; E. D. F. 15.—; P. G. v. B. 10.— G. v. B. 10; Dr. P. v. K. f 50; J. H. L.—v. d G. 1.50; Mw. E. C. v. N. v. M. 25.—; J H. O. 3.—; G. v. d. R.—G. 2.50; K. R. v S. 100.—; J. v. d. V. 5.—; C. M. v. d W.—B. 2.50; F. K. 10.—; Mevr. D. G.— K. 2.50; J. en T. 5.—; J. G. 25.—; J J. G. 10.—; Wed. Dr. L. J. A. B. v. B.—S v. C. 5.—; Mw. S. C. B. K. 2.50; J. v. B f 10.—; Dr. C. J. D. 10.—; F. H. H. 10.— C. C. H.—B. 2.50: A. H. 5.—; O. E. M 5.—; O. 2.—; J. J. L. P. f 4.—; J. V 4.—; H. E. d. V. 25.—; Mevr. H. C. W. 2.50; P. W. 5.—; Mevr. H.—W. 2.50; totaal f 576.—, zodat nu is ontvangen 2659,20. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize, Willem Pijperlaan 14, als ten raadhuize. Zijn gironummer is 153.308. Advertentie Nee, U behoeft niet te wachten tot de laatste dag. want elke goede kapper heeft 1 Met een behandeling maakt hij Uw watergolf aanmerkelijk langer houdbaar. Dan hebt U dus veel meer plezier van Uw kapsel en.... van Uw geld! Onthoud dus de naam en vraag erom. Uw kapper geeft 't U graag. Om U de zekerheid te geven dat het de echte is, zal Uw kapper U de originele, gesloten flacon tonen, vol doende voor één individuele behandeling. Zeg bij Uw kapper dus en hij begrijpt, dat U prijs stelt op een-watergolf die dagen langer keurig blijft zitten. Met ingang van donderdag zullen het Santpoorterplein en de Santpoorterstraat in Haarlem voor alle verkeer zijn afge sloten. De stadsbussen van lijn 3 zullen in beide richtingen rijden via Schotersingel Van Ostadestraat Velserstraat Kle verlaan (als lijn 4). Ook lijn 2 van de N.Z.H. krijgt tijdelijk een andere route. In beide richtingen wordt gereden via Verspronckweg Kle verparkweg Kleverlaan Jan Haring straat (als lijn 8). AMSTERDAM Gesteund door de hogere slotkoersen uit Wallstreet kwam het Damrak wederom met vastere koersen voor de internationa le waarden voor de dag. Hiervan profi teerden opnieuw de Philipsaandelen, ten gevolge van vraag voor Newyorkse reke ning. Ook de olieaandelen waren goed in herstel. Dit fonds had de vorige dag blijk baar te veel van aanbod te lijden gehad. Zodoende was het niet moeilijk boven de koers van de vorige dag uit te komen. Unilever kon zich zeer goed handhaven evenals AKU dat ex 4 percent interimdivi dend werd genoteerd. Aandelen KLM wer- werden volkomen genegeerd. De arbitra ge had het niet druk en kon internationaal moeilijk tot zaken komen. Dit was dan ook de oorzaak, dat de handel in de inter nationale sector van geringe omvang was, zelfs voor de Philipspapieren. De 5 per cent converteerbare obligaties Philips no teerden een paar punten boven de vorige slotprijs. Op de scheepvaartmarkt werd het eerste beurshalfuur tamelijk vlot gehan deld. KPM werd ex 7 percent dividend op een prijs genoteerd, die weinig afweek bij de vorige slotprijs cum dividend. De ver gadering van deze maatschappij had voor de beurs geen stimulerend nieuws opgele verd. Aandelen Scheepvaartunie ex 1,9 percent slotdividend waren eveneens vrij wel onveranderd bij de koers van de vo rige dag cum dividend. De overige scheep vaartwaarden waren eerder een fractie lager. Aandelen Hollandsche Stoomboot Maatschappij (122 percent) werden van daag op last van het beursbestuur niet ge noteerd in verband met een te verwachten bericht van deze maatschappij, waarvan het publiek eerst kennis dient te nemen. Ook aandelen Allan en Co. kwamen van middag niet in de notering vanwege een bod van 20 percent, of indien hoger, op al le aandelen van deze maatschappij. De koers van deze aandelen schommelde de laatste tijd om de 30 percent. De cultuur- markt zette kalm en verdeeld in. Al spoe dig bleek dat er voor enkele leidende fond sen wat speculatieve vraag loskwam. Hierdoor lag HVA in een ruime open hoek verhandeld, vast in de markt even als Amsterdam Rubber, dat ook goede af trek vond. Deli kon zich moeilijk handha ven en Senembah lag eerder aangeboden. Staatsfondsen lager voor de kortlopende sector. Prolongatie 314 percent. (ANP). NEW YORK Het koersniveau was aanvankelijk stij gend maar door winstnemingen tegen het einde was er tenslotte toch een afbrokke ling van de stijging, die tot meer dan 2 dollar had bedragen over een brede linie Toch waren vele fondsen willig en geen enkel stond onder zware druk. Elektroni sche fondsen behielden een groot deel van de aanvankelijke winsten, die tot meer dan 3 dollar hadden bedragen. Enkele chemie- waarden waren hoger maar Ziokol moest 5 dollar prijsgeven. Er waren flinke win sten in vooral de staalwaarden, enkele olies, kantoormachine- en metaalfondsen. Lorillard was zeer vast in de tabakssector. De spoorwegen handhaafden zich goed al moest Missouri-Kansas-Texas Pref. 2 dol lar prijsgeven. Frühauf Trailer was ge vraagd en steeg 2 dollar. Gulf Oil leidde de internationale olies. Eastern Stainless was favoriet in de staalsector. Het industriegemiddelde kwam van 563,98 op 565,18; dat voor spoorwegen van 154,12 op 154,36 en dat voor openbare nuts bedrijven van 88,04 op 87,89. Vrn de 1250 verhandeld0 fondsen sloten er 504 hoger en 483 lager. De aandelenomzet steeg van 3.340.000 tot 3.970.000. (UPI) OOCOCXXOCCCOCCOCO:C<XCCCCOC<X>MCCOICC<XXXXOCCO»»5COOCOCCCTCOCCCCCCCCOOCOOCCC<XXX»XC03XCCOCOCCCOK>3CCCCOOCOCCOOO Gebroken been. Een 58-jarige ma chinebankwerker uit Haarlem moest dins dagmorgen om kwart voor elf op het ter rein van de centrale werkplaats uitwijken voor een heftruck en hij stapte daarbij net voor een naderend wielstel. Hij werd aangereden en moest met een gebroken been naar de Deo vervoerd worden. bereikt ook gezinnen waarin de kostwinner ontbreekt en iedere cent moet worden omgedraaid (tekening Kathe Kollwitz) Op 58-jarige leeftijd is dinsdag in de Ma- ria-Stichting in Haarlem overleden de heer J. L. Lamp. De overledene was jaren lang mede-directeur van de naamloze vennoot schap H. en J. Lamp, gevestigd aan de Barteljorisstraat 18 in Haarlem. In zijn jeugd was de heer Lamp een zeer verdienstelijk HFC-er. Hij speelde onder andere in het elftal dat in het seizoen 1921- 1922 het kampioenschap van de tweede klasse behaalde. Ook na zijn actieve voet balloopbaan bleef de heer Lamp medele ven met de verrichtingen van zijn club. De mis van requiem wordt gehouden op zaterdag 20 december om tien uur in de parochiekerk in Overveen, waarna de be grafenis plaats vindt op het St. Adelbertus- kerkhof in Bloemendaal. Advertentie Voor Uw erre" bloemengroet... FLEUROP Nieuws in het kort Kleuterduin. In de tweede vacature van de Kleuterschool „Kleuterduin" in Aerdenhout vacature mejuffrouw P. E. Meenhorst zal voorzien worden door de benoeming van mejuffrouw H. J. Eilander uit Apeldoorn tot kleuterleidster aan deze school. Koninklyke onderscheiding. Bij K.B. van 26 november is de heer P. J. Veen, werkzaam bij de afdeling Monotype van het uitgevers- en drukkersbedrijf Boom- Ruygrok n.v. in Haarlem, onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burge meester mr. O. P. F. M. Cremers heeft op het stadhuis in het bijzijn van de directie van het bedrijf de heer Veen de versierse len opgespeld. Op 18 oktober werd de on derscheidene gehuldigd ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum. P.E.N.-jubilaris. Op donderdag 18 de cember zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat de heer F. A. Joosten, wonende Stuyvesantstraat 94 in Haarlem, in dienst trad bij het P.E.N. in Bloemendaal. De heer Joosten, thans werkzaam als hoofd- bureelambtenaar op de afdeling Laag- spanningsadministratie zal op die dag door de directie van het P.E.N. worden ont vangen. Kinderkerstfeest. Kinderen, die dins dagmiddag 23 december om drie uur het kerstfeest van het Leger des Heils willen bijwonen, kunnen kaarten afhalen aan het gebouw Schagchelstraat 26 in Haarlem. o<xxc©cco»aK»:xcGxco:co^ocoio=cooccoccocccccccocc<»^^ De Zandvoortse raad heeft lering ge trokken uit de „stembriefjes-kwestie". Toen dinsdagavond tijdens de gewone raadsvergadering namelijk gestemd moest worden over de benoeming van enige leden voor de commissie voor ge organiseerd overleg, merkte de voorzit ter, burgemester mr. H. M. van Fenema. bij de telling op, dat er een vergissing was gemaakt, daar één der kandidaten een stem teveel had gekregen, hetgeen overigens niet van invloed was op het eindresultaat. Men kon het echter niet meer verifiëren aangezien het stem- stembriefjes afdoende had vernietigd, bureau onmiddellijk na het tellen alle Toen ging men noodgedwongen maar akkoord met de foutieve telling. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3 °/o Nederl. '47 89"/, a 89% 3% Nedl. 1962/64 94% 94 Woningbouw 6 °/o 109/4 Pr. A'dam '56 I.. 88 Pr. A'dam '56 II.. 95 Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. 96 Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 105 54 A.K.U 241/4 243 Calvé Delft 386 387 Van Gelder Zonen 18314 183 K. N. Hoogovens. 329/4 329% Nederl. Ford 189?4 189 N. Kabelfabriek. 287 gew.Philips Gloeil. 455% 480 Pref.PhilipsGloeil. 188 Unilever 394'% 399% Wilton Fyenoord. 195% 196 Werf Gusto 147 147 Dordtsche Petrol. 738 741 Kon. Petroleum.. ƒ182,90 183,60 Billiton 176 175 A'dam Rubber 71 75 K.L.M 102,50 101,— Holl. Amer. Lijn. 150% 151 K.N.S.M 153 153% N. Scheepv. Unie 131% 132 v. Nievelt Goudr. 129% 129 Phs. v. Ommeren 236% 227 H.V.A 131 132 Delimaatschappij f 136,80 f 136, Amsterd. Bank.. '236 235 Nat. Handelsbank 130 130 Ned. Handel Mij 178 Rotterd. Bank 194 194 Twentsche Bank. 175 Anaconda Copper 59% Bethlehem Steel.. 48% 48 U.S. Steel 871s/I6 89 General Motors.. 48'/I6 '18% 79% 80% Tidewater 23 22% De heer J. Postma is kampioen gewor den van de biljartclub V.O-G. (Voor Ons Genoegen) van het personeel van café-restaurant Brinkmann in Haar lem. Hier ontvangt hij uit de handen van de heer J. Brinkmann een fraaie bokaal. Bovendien kreeg de heer Postma nog een biljartkeu. Com missie uit de G.S. zal bezwaren aanhoren Donderdag 8 januari zal in huize „Bloe- menheuvel" te Overveen gelegenheid be staan tijdens een vergadering van een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noordholland bezwaren in te dienen tegen het plan van onteigening ten name van de provincie Noordholland, ten behoeve van de aanleg van een gedeelte van de Provin ciale weg Haarlem (Heussensstraat) Overveen (Willem de Zwijgerlaan), Aer denhout, Vogelenzang. Dit gedeelte is ge legen tussen de Heussensstraat en de Zijlweg, waar de reeds in gebruik zijnde Westelijke Randweg begint. Vannacht is in Nijmegen overleden de letterkundige en criticus Ary den Hertog. Ary den Hertog werd 7 oktober 1889 in Den Haag geboren, waar hij de hogere bur gerschool volgde. Vervolgens doorliep hij de Cadettenschool en de Koninklijke Mili taire Academie. In 1912 werd hij officier in het toenmalige Koninklijke Neder lands-Indische Leger en later in het Ne derlandse leger. Hij diende de Koninklijke Militaire Academie als leraar. In 1945 en 1946 was hij militair-corres pondent van het Ministerie van Oorlog in het voormalige Nederlandsch Indië. In 1948 werd hij gepensioneerd als luitenant-kolo nel. Sinds 1922 heeft hij meegewerkt als let terkundige en criticus aan de „Hollandse Revue" en „Nederland". Van 1931 tot 1942 was hij toneelcriticus van de „Haagse Post" en van 1948 tot 1949 lid van de hoofdredactie van dat blad. Zijn voornaamste werken, waaronder to neelstukken, zijn: Tempo, de Profeet in de Dancing, Prins Willem van Oranje, Men sen op Zicht, Vrouwen naar Jacatra, Mach tig Holland, des Duivels Prentenboek, de Lach der Goden, Operatie Geslaagd, Opened by Censor en het Wonderlijk Uur. Spionage. De Hoge Raad heeft het cassatieberoep van C. A. M. D. musicus en agent in textielwaren te Tilburg verwor pen, die door het gerechtshof te 's-Her- togenbosch was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens het verzamelen van gegevens, die in het belang van de staat geheim moeten blijven.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5