Pum en Doppie evangelie ontsnapt Yeomenvan het toneel ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE Agenda voor Haarlem Indonesië komt in NA VO ter sprake (Uk het Engels vertaald) BELTON COBB 9 mdiv***m 'fkABESCHOWjS^'^ Tweemaal lente Kerstuitzendingen voor radio en televisie De radio geeft donderdag T elevisieprogramma Mr. H. A. Drielsma promoveert in Utrecht Veertig doden na gevecht in Zuidoost-Libanon Ballontocht verloopt voorspoedig Brand in warenhuis in Bogota, ruim 100 doden Oostenrijks kabinet gered Storm teisterde Frankrijk ra Alleen ESSO BENZINE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! Drie doden in het verkeer Opgave Kerkdiensten Nationale Raad voor Maatschappeli jk Werk Toespraak van de Koningin op jubileumbijeenkomst WOENSDAG 17 DECEMBER 1958 :,A V' IMé«iam Het was ook dinsdagavond in het film programma van onze N.T.S. weer alles En gels^ wat de klok sloeg. Goed, het journaal én weeroverzicht niet. Maar wat erna kwam was allemaal van gene zijde der Noordzee afkomstig. De documentaire „De lente tegemoet" rijmde een heel klein beetje op „Lente in Park Lane" met dit verschil, dat wat poëzie werd in het eerste filmpje tot een vrij slappe vertoning resul teerde in het laatste. Beeldschermer In samenwerking met radio Vaticana zal de K.R.O. op dinsdag 23 december (om vijf voor twaalf) een directe uitzending verzorgen van de kerstboodschap, die Paus Joannes XXIII tot de wereld zal richten. Deze uitzending wordt herhaald op eerste kerstdag. In het programma over Hilversum I van dinsdag 23 december zal als gezamenlijk programma de kerstvie ring van de koninklijke familie met het paleispersoneel en hun gezinnen op paleis ;t Loo rechtstreeks worden uitgezonden. Zondag 21 december zal de N.T.S. een rechtstreekse reportage van een Engelse kerstzangdienst uit Beverley Minster uit zenden. De kerstliederen worden afge wisseld met bijbellezing, te verzorgen door een koorknaap, de burgemeester van Beverley, een kerkvoogd en een voorgan ger. Er wordt een Nederlandse toelichting bij dit Eurovisie-programma gegeven. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 740 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbel kwart. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en Uiinb.meded. 12.38 Instr. trio. 12.50 Rep. Openbaar Consistorie te Rome. 13.30 Nieuws. 13.15 Zonnewij zer. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. 14.45 Koorzang. 15.20 Gram. 15.35 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 De geluidsjagers, hoorsp. voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muziek. 18.15 Friese uitz. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal pers pectief, caus. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Litteraire kron. 22.10 Orgclconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsport uitslagen. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.0O—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9,10 Voor de wouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 1)50 Voor de kleuters, li.00 Kookpraatje. 11.15 Omr.ork. 11.45 Poolshoogte nemen, causerie. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Arabische muz, 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Mctro- pole-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.40 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 15.20 Kamer koor. 15.40 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 16.15 Amus.muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouworkest en soliste. (In de pauze: plm. 21.10—21.35 Zijn kunstenaars aliemaal gek?, caus.). 22.20 Act. 22.30 Amus.muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.25 - 24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 'Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.15 Pianorecital. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Piano recital. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.00 Volksliederen. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Report. 19.40 Gram. 19.50 Pol. kron. 20.00Gram. 20.10 Verz.progr. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Int. Radio-Universiteit. 22.30 Experimentele muziek. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG EUROVISIE: 's Morgens: Rechtstreekse report, van het Vaticaan van het openbaar consistorie. NTS: 20.00 Journaal en weerbericht. NCRV: 20.20 Kunstkroniek. 20.45 Kerstsamenkomst. 21.10 Ac tualiteiten van vroeger, van nu, en wellicht later. 21.55 Dagsluiting. Mr. H. A. Drielsma geboren te Eist en 'hans wonende te Heemstede zal vanmid dag aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveren tot doctor in de rechtsgeleerd heid op een proefschrift getiteld „De wets interpretatie in het fiscale recht en de rechtsbescherming van de Nederlandse staatsburger". In zijn studie heeft de auteur zich ten doel gesteld het instellen van een rechts vergelijkend onderzoek naar het systeem van interpretatie zowel in het fiscale recht als in het strafrecht. Daartoe wordt op de basis van een algemene verhandeling over de rechtsleer der interpretatie, een be schouwing gegeven over de historische ontwikkeling van het legaliteitsprincipe in het strafrecht. Vervolgens worden te dien aanzien de doctrine en de jurisprudentie van een groot aantal landen behandeld. Op analoge wijze is vervolgens de studie op het gebied van het belastingrecht opge trokken. Mr. H. A. Drielsma heeft met name ook zijn belangstelling gegeven aan de rechts ontwikkeling in Brazilië, Argentinië en de Scandinavische landen. Deze doorwrochte studie stelt de auteur dan vervolgens in staat tot een in een slothoofdstuk opge nomen conclusie aangaande het belang van het aanvaarden op de voet van zijn be schouwingen en argumenten van een ana- iogieverbod op de wetstoepassing in het strafrecht en het belastingrecht, zulks in het belang van de rechtszekerheid. Mr. Drielsma heeft sinds vele jaren in de juridische wereld bekendheid gekregen door een groot aantal publikaties op het gebied van civiel recht, strafrecht, be lastingrecht en rechtshistorie in juridische tijdschriften. Hij is hoofdinspecteur der registratie en successie te Haarlem. Tevens •s hij kandidaat-notaris. De promotor zou vanmiddag zijn prof. mr. H. Schuttevaer. Mr. Drielsma heeft onlangs van de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen opdracht gekregen om onderwijs te geven in het belastingrecht betreffende de successiebelasting, het registratierecht en het zegelrecht in de faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit te beiden. PARIJS (ANP) Het wordt in NAVO- kringen vrijwel zeker geacht, dat de situ atie in Indonesië aan de orde zal komen bij de besprekingen over het Verre Oosten, die donderdag op de NAVO-conferentie in Parijs zullen worden gehouden. Naar ver luidt, heeft het secretariaat van de NAVO een document over Indonesië opgesteld, dat door de ministers zal worden besproken. LONDEN (UPI) In Nederlandse kringen in Londen verwacht men dat mi nister Luns tijdens de NAVO-conferentie in Parijs contact zal opnemen met zijn Britse ambtgenoot Selwyn Lloyd om te orotesteren tegen de verkoop van zes En gelse Gannet-marinevliegtuigen aan Indo nesië. Op de Indonesische ambassade heeft deze transactie grote voldoening gewekt. De zes aangekochte Gannets zullen binnen ongeveer twee maanden naar Indonesië gaan. Men hoopt er nu nog twaalf bii te kunnen kooen. De Indonesische marine attaché in Londen deelde mee, dat Indo nesië verder is geïnteresseerd in de aan koop van Engelse oorlogsschepen. Daartoe zijn nog geen contracten gesloten. Dit hangt af van de vraag of de Britse regering toe stemming geeft. Onder druk van Australië en Nederland, aldus de Nederlandse, zegslieden, heeft Engeland eerst toegezegd de levering van de Gannets te zullen tegenhouden. „Maar binnensmonds kunnen ze er wel bijgezegd hebben „voorlopig", 7.0 merkte een Neder landse zeesman op. „We vragen ons nu af. hoeveel me«r oorlogsmaterieel nog naar Indonesië zal gaan". BEIROET, (Reutex-) De Libanese mi nister van buitenlandse zaken, Edde, heeft dinsdagavond te Beiroet meegedeeld, dat ongeveer twintig burgers zijn omgeko men en verscheidene gewond bij gevech ten, die in de afgelopen vier dagen zijn ge leverd tussen de veiligheidsstrijdkrachten en bewoners van het dorp Orsal in het ge bied Bekaa in het zuidoosten van het land. Een ambtenaar deelde mee, dat de strijdkrachten gebruik hebben gemaakt van geschut en vliegtuigen. Van andere zijde werd vernomen, dat er veertig doden zijn gevallen en 150 men sen zijn gewond. De troepen hadden vrij dag bevel gekregen Orsal te omsingelen, omdat er gevechten waren uitgebroken tussen de inwoners van dat doi-p en het iets verder gelegen dorp Nabi Osman. De spanning tussen de twee dorpen dateert nog uit de tijd van de opstand in het voor jaar en de zomer, toen Orsal de opstande lingen en Nabi Osman de regering steun de. SANTA CRUZ (UPI) De zuidoostpas saat heeft de ballon „The small world" en haar bemanning van vier Engelsen al een afstand doen afleggen van meer dan 2100 km op zijn tocht, over de Atlantische Oceaan, althans volgens gissingen van weerkundigen. Zij hebben eveneens gezegd, dat als de weersomstandigheden, zoals die op het ogenblik boven de Atlantische Oceaan heersen, voort zou duren, er een goede kans op bestaat, dat de ballon met zijn Engelse bemanning in Brazilië aan zal komen. BOGOTA, COLOMBIA (Reuter) In een klein warenhuis in het centrum van Bogota, de hoofdstad van Colombia, is dinsdagavond een brand uitgebroken, wel ke volgens 'n mededeling van het stads bestuur aan honderd mensen het leven heeft gekost. Meer dan 50 personen kre gen ernstige brandwonden. De meeste slachtoffers zijn vrouwen. Er zijn ook een aantal kinderen en enige mannen omge komen. Het warenhuis y/as op het ogenblik dat de brand uitbrak vol mensen, die inkopen deden voor Kerstmis. Het verlaten van het brandende pand werd bemoeilijkt, doordat de mensen in paniek geraakten. Het vuur was in een half uur geblust, maar het wa renhuis was toen al geheel uitgebrand. Men gelooft, dat de brand is ontstaan door het ontploffen van een lampje tussen de kerstversiering, welke vlam vatte. (UPI) De meeste slachtoffers vond men parterre. Zij, die naar hoger gelegen verdiepingen wisten te ontkomen, konden zich doorgaans over het dak naar aan grenzende gebouwen redden. Verreweg de meeste slachtoffers zijn door verstikking of rookvergiftiging omgekomen. Een van de doktoren deelde mee, dat hij zelf vijf tig slachtoffers had onderzocht, en dat drie daarvan aan brandwonden overleden wa ren, alle anderen aan rookvergiftiging of aan de kwetsuren, opgelopen toen zij on der de voet gelopen werden. Er is één nog onopgelost probleem bij deze ramp: spoedig nadat de brand was uitgebi-oken bleken de deuren van de hoofdingang gesloten te zijn. Het gevolg is geweest, dat beneden een ontzettend ge drang is onstaan. Het publiek vluchtte ten slotte naar het achterhuis, maar velen werden daar door de rook overmeesterd. Er gaan geruchten, dat men de brand eerst niet zo ernstig heeft genomen. Het sluiten van de deuren zou geschied zijn op last van de directie om plundering te voor komen. Maar in dit stadium zijn de autori teiten over deze geruchten nog zeer terug houdend. WENEN (UPI) Het voortbestaan van de Oostenrijkse coalitieregering, bedreigd door interne onenigheid over het toestaan van een extra bonus aan spoorweg- en postpersoneel, is voorlopig verzekerd. Het kabinet heeft de directies van de spoor wegen en posterijen gemachtigd met hun werknemers over de gestelde eis te gaan onderhandelen. Elke extra betaling, zo wordt in het regeringscommuniqué gezegd, moet echter bekostigd worden uit interne reorganisatie. Ook met andere staatsondernemingen zullen binnenkort onderhandelingen be ginnen over het toestaan van eenzelfde bonus. (Het personeel van spoorwegen en posterijen vraagt een veertiende maand salaris per jaar). De eis van de werknemers werd ge steund door de socialistische leden van het kabinet. De Christelijke Volkspartij ver zette zich ëerst, omdat de staat, volgens hen, een dergelijke extra, uitgave niet-kan dragen. De arbeiders dreigden met een sta king voor Kerstmis. In regeringskringen is men van oordeel, dat de betrekkingen tussen socialisten en christen-democraten, ondanks het bereikte compromis, toch zo gespannen zijn, dat men wel kan rekenen op vervroegde ver kiezingen, waarschijnlijk het volgend voor jaar. PARIJS, (AFP) Een hevige storm heeft gisteren in Frankrijk, verscheidene slachtoffers gemaakt en aanzienlijke ma teriële schade aangericht. West-Frankrijk werd het zwaarst ge troffen. Het verkeer te water in dit gebied en de scheepvaart langs de kust hebben ernstig van de storm geleden. Boven bepaalde gebieden bereikte de wind een snelheid van 150 kilometer per uur, waardoor schepen tegen de kaden werden geworpen, vensterruiten braken en dakpannen wei-den afgerukt. In de ha ven van La Rochelle is een visserscheepje met vijf opvarenden, gezonken. Men vreest, dat zij allen om het leven zijn ge komen. Tot nu toe zijn twee lijken gebor gen. In dezelfde plaats is een omgewaaide boom op een meisjeslyceum gestort, waar door 25 leerlingen licht werden gewond. Nabij Rochefort is een in aanbouw zijnd gebouw ingestort, waarbij vier personen werden bedolven. Een hunner kwam oxn het leven. De drie anderen werden ge wond. In een gedeelte van de stad Poitiers was de elektriciteitsvoorziening gestoord. 1*5 rriMd ..Wal doe je nou?", zei Pum. „Je moet op de stok slaan, en niet op je duim, suffie!" En hij kon er niets aan doen, maar Doppie stond zulke rare gezichten te trekken, dat Pum in de lach schoot. En jatoen werd Doppie nijdig en begon tegen Pum uit te varen. „Nounou", zei Pum. „Kalm maar.... Jij stond mij toch straks ook uit te lachen, toen ik in het water viel!" „Ja, maar dat deed geen pijn!", jammerde Doppie. Maar even later was de pijn wat. gezakt, en toen lachten ze er allebei maar om. 14—15 99 LONDEN (UPI) De gouverneur van de Londense Tower heeft het moeten be kennen: de „Yeomen Warders of the Tower", beter bekend als de „Beefeaters", dreigen de hellebaard erbij neer te leggen, althans voor ceremoniën buiten de Tower, als een voorgenomen huurverhoging door gaat. De „Yeomen warders", mannen, die voor zij hun erebenoeming aan de Tower kx-egen vex-dienstelijke soldaten zijn geweest, wo nen binnen de muren van de Londense Tower in appartementen, die door het ministerie van openbare werken onder houden worden. De huur, die zij betalen bedraagt vijf shillings en zou nu vijfen twintig shillings wox-den. Ze was zo laag gehouden omdat de ex-onderofficieren buiten „kantoortijd" talrijke spectaculaire ceremoniën verzorgen. De „bèefeafers" hebben het ministerie van oorlog een request gestuurd, met de aankondiging dat zij, als die huurverhoging per se doorgaat, de hellebaarden niet zullen hanteren buiten de Tower. Binnen de Tower, waar zij in eerste instantie de Engelse kroonjuwelen bewaren, natuurlijk wel Advertentie t MET ESSO BENT U BETER UIT! Nog ieder jaar kijken de Yeomen vóór de opening van het parlement de kel der van het Paleis van Westminster na op eventuele opvolgers van de aan slagpleger Guy Fawkes uit 1605. De foto toont hen bij het in ontvangst nemen van de lantaarns voor deze inspectie. In de Buurtschap Eesveen (gem. Steen- wijkerwold) is vanmorgen om acht uur de 12-jarige Roelof de Jonge door een mili taire vrachtauto gegrepen. De jongen over leed kort daarop aan zijn zware verwon dingen. Hij fietste zonder uitkijken van een erf af de weg op, juist toen de mili taire wagen naderde. De 15-jarige wielrijder J. W. van O., wonende Laan van Leeuwensteijn 'ce Voor burg, wilde gisteravond aldaar een H.T.M- bus, die op de wegsplitsing Oosteinde- Parkweg stopte om voorrang te verlenen, links passeren. De jongen werd door een uit de andere richting komende perso nenauto aangereden. Met een schedelbasis- fractuur werd de jongen naar St. Anto- niushoeve vervoerd, waar hij is overleden. De 16-jarige J. Havekamp uit Olst, leer ling van de B.L.O.-school aan de Marsweg te Zwolle, is door een achteruitrijdende autobus, die regelmatig de leerlingen van de school vervoert, overreden. Zwaarge wond werd hij overgebracht naar het. Rooms-Katholieke Ziekenhuis, waar hij enige tijd later overleed. De inzenders van opgaven voor Kerk diensten wordt verzocht, hun opgaven voor de diensten van de kerstdagen en de daaropvolgende zondag 28 december uiterlijk maandagavond bij ons blad te deponeren, aangezien anders geen plaatsing kan worden gagarandeerd. 43. „Dat zou ik denken", zei dr. Session. „Hoewel ik niet begrijp, wat dit in verband met het lijkschou- wings-rapport. „Het betekent", legde Cheviot uit, „dat de moorde naar de moord op een dusdanige wijze pleegde, dat een ervaren, volkomen eerlijke dokter zó om de tuin geleid kon worden, dat deze een overlijdensverklaring ondertekende, waarin de dood van het meisje aan een natuurlijke oorzaak werd toegeschreven. De moorde naar heeft geluk gehad, dat het meisje die nacht in derdaad last van haar maag had.. Maar het meest belangrijke punt in deze opzet was, dat ze een uiter mate zwak hart had. Hij moet dit geweten hebben. Dat brengt ons echter niet veel verder, want al haar vrienden wisten hiervan. Joe Moss wist het natuur lijk en ook Frank Moss was ervan op de hoogte. Maar u wist het ook, nietwaar juffrouw Higgins?" De jonge vrouw keek Cheviot met ontstelde ogen aan. „Ja, ja zeker, natuurlijk wist ik dat", stamelde ze. „Ze vertelde het me zelf en de dokter had me ge waarschuwd, dat ze 't kalm aan moest doen". Voordat Cheviot iets had kunnen zeggen, viel me vrouw Rattan uit: „Wat, juffrouw Higgins, kénde u Jenny? Daar wist ik niets van. Waax-om vertelde u mij dat niet?" „Op dit ogenblik behoeven we ons daar niet mee bezig te houden", zei Cheviot, snel tussenbeide ko mend. „Juffrouw Higgins, u noemde Jenny's dokter. Kende u hem?" „Ik herinner me zijn naam niet. Jenny ging altijd naar een dokter in Praed Street, meen ik". „Dat is waar ook", zei Cheviot, „U ontdekte zijn naam, nietwaar dr. Session, via het Ministerie van Volksgezondheid?" „Inderdaad. Haar dokter was dr. Barkat. Hij be vestigde alles..." „Juist, juist. Er bestaat stellig geen twijfel omtrent de conditie van haar zwakke hart. Mevrouw Rattan, gaf Jenny u, als werkgeefster, haar verzekerings- kaart?" „Nee, die had ze me nog niet gegeven. Ik had 'm ook niet nodig vóór het eind van de week". „Toch beschikte u over die kaart, dr. Session, voor die informaties bij het ministerie. U vond hem zeker in haar kamertje?" „Ja, op de tafel, tussen haar toiletbenodigdheden". „U hebt de kaart daar natuurlijk laten liggen, niet waar, nadat u haar registratienummer had geno teerd?" „Eh... ja, natuurlijk!" Toch was die kaai't niet aanwezig, toen ik haar ka mertje drie dagen later doorzocht. Hij werd later ge vonden in haar koffer. Tussen haakjes, het Ministerie van Volksgezondheid verklaarde niéts te weten van in formaties naar Jenny Darks dokter, zoals u be schrijft. Evenmin kan dr. Ryand het inwinnen van deze informaties bevestigen, hij zei alleen, dat u hem dr. Barkats naam noemde en diens nummer in het telefoonboek opzocht. „Maar meneer Burmann, wilt u beweren..." „Dr. Session ik stelde u zo even een medisch-tech- nische vraag. U gaf er geen antwoord op. Ik vroeg u, wat de eerste merkbare symptomen waren bij een arsenicumvergiftiging. Misschien wilt u mij deze vraag thans beantwoorden". Er kwam geen antwoord. „Ik maak hieruit op, dat u het niet weet", zei Che viot. „Ik zal zélf het antwoord geven. Eén van de eerste essentiële symptomen is het braken van een bx-uine substantie, vermengd met bloed. Dat vindt plaats soms binnen de 15 minuten maar stellig bin nen het uux". Hieraan gaat een sterk gevoel van mis selijkheid vooraf. Toen mijn vrouw echter om kwart over twaalf met Jenny alleen was, terwijl ik u ging halen, vertelde Jenny haar, dat ze niét had overge geven en dat ze zich ook niét misselijk voelde. Ze had alleen maar maagpijn. Dit betekent, dat ze géén ar senicum had geslikt, vóóx'dat u zich met haar bezig ging houden. Toch stierf ze zes uur later aan arseni- cum-vergiftiging. Kunt u daar een verklaring voor geven?" „Werkelijk, meneer Burmann, als dokter „U bént geen dokter", zei Cheviot. Na even zwijgen vervolgde hij: „Het is o zo gemak kelijk zichzelf voor dokter uit te geven, vooral gedu rende een vakantie, waarin geen praktijk gedaan be hoeft te worden. Aangezien dokters eerzame en be trouwbare leden van de maatschappij zijn, is het dok- tersberoep een uitstekéhde dekmantel voor allerlei ac tiviteiten. Natuurlijk ontstaan er moeilijkheden wan neer je geroepen wordt bij iemand, die plotseling ziek is geworden, maar... aan de andere kant... verschaft het ook een zeldzame gelegenheid om vergif toe te dienen. „Luistert u eens", riep de man uit, „ik ben niet van plan deze onzin langer aan te horen. Uw verklaringen zijn bespottelijk. U beweert, dat ik geen dokter ben." „U bént geen dokter en uw naam is niet Session", zei Cheviot onbewogen. „Ik heb de bewijzen in han den. In het eerste stadium van mijn onderzoek, be stond er het vermoeden, dat Joe Moss naar de tuin van dit pension was gegaan. Er werd een serieus on derzoek ingesteld naar vingerafdrukken. Er werden vingex-afdrukken gevonden van Joe én van Frank die zich uitgaf voor meneer Pacock. Bij het speuren naar hun vingerafdx-ukken, werden alle vingerafdrukken, welke wij in de tuin vonden, bekeken. We zonden de hele verzameling op naar het speciale bureau van Scotland Yard. En hier werden de vingerafdrukken herkend van nog een derde misdadiger, die bij de Yax-d bekend was. Ze waren afkomstig van Archibald Moss, de vader van Joe en Frank Moss. Geeft u thans toe, dat u Archibald Moss bent?" (Slot volgt) In Utrecht is vandaag de jubileum bijeenkomst gehouden van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Wérk, die vijf tig jaar bestaat. In deze bijeenkomst heeft de Koningin een toespraak gehouden, waarin zij zei dat maatschappelijk werk een voortdurende zorg is die ons geen rust laat. Het is zorgen voor en zorg hebben om wat anderen overkomen is of overkomen kan om wat iedereen overkomen kan. Maar het geschiedt met idealen met een perspectief voor ogen. Het is bovenal een roeping van spontane bewogenheid met de ander, aldus de Koningin. Zij sprak er haar vreugde over uit, dat de maatschap pelijke zorg een grote vlucht heeft geno men en dat het onderling ovex-leg daarbij is gegroeid, evenals het besef, dat men elkanders pogingen moet eerbiedigen, des noods aanvullen, maar niet elkaar moet beconcurreren. Koningin Juliana vroeg zich af of het indrukwekkend grote leger van zo vele personen, werkende in de vele duizenden organisaties, die uiteindelijk vertegenwoordigd zijn in de Nationale Raad, nog collectief gedreven wordt door spontane bewogenheid. Volgens haar is dit bij zeer velen wel het geval. Toch moet men, zo zei zij, grote waakzaamheid tonen voor het gevaar van dood-ox-ganiseren, juist terwille jjan de levende bewogenheid van de maatschappelijke werkers en werksters. Zonder deze zal hun activiteit zonder resul taat blijven. De vorstin noemde de door de maatschappelijke werkers gekozen levens weg zeer uitputtend voor hun krachten en zij vei-klaarde dat alleen een hogere be zieling hun de vitaliteit kan geven de weg te volbrengen en te genieten van het diepe geluk, dat in dit leven voor hen is weg gelegd. jj M WOENSDAG 17 DECEMBER Concertgebouw: „Door Zang Vriend schap" geeft met N.Ph.O. een opvoering van „De Messias", 1.9.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Restaurant Brinkmann: Foto-expositie, de gehele dag geopend. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Bi-oer, tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie Anna Terpstra, 1922 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma- jungle", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De sloppen van Liverpool", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Besloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De vlucht der plunderaax-s", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De graaf van Luxemburg", alle leeft., 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 2122 uur. Ned. Herv. Kerk: Het Overveens Chr. gem. koor en het kindex-koor geven een kerstconcert, 20 uur. Remonstrantse Gereformeerde kerk: P.T.T.-mannenkoor en „De Haarlemse Postfanfare": Kerstconcert, 20 uux-. Muziekschool Nieuwe gracht: Muziek avond in kerstsfeer, 20 uur. DONDERDAG 18 DECEMBER Stadsschouwburg: „Postaal genoegen" met „Zomer in december", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Brinkmann: Foto-expositie, de gehele dag geopend. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie Anna Terpstra, 914 en 1922 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten collectie Regnault, 1012.30 en 14—17 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland): Ex positie Hans Wiesman. 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Het meisje uit het oer woud", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma- jungle", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Er kan nog meer bij", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Be sloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar. Roxy Theater: „Jesse James, de wraak zuchtige bandiet", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „Chi rurg", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 2122 uur. Pinksterkerk: De Heemsteedse chr. Ora toriumvereniging geeft een kerstconcert, 20 uur. Brinkmann: Voor Psychical Research de heer G. Zorab over „De huidige stand der Parapsychologie", 20 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9