Horen en zien PHILIPS Puim en Doppie Gevangene ontsnapt Photoflux Crematie filmpionier B. D. Ochse Agenda voor Haarlem aankondigingen en nabeschouwingen Het huis der conflicten DOOR (Uit het Engels vertaald) BELTON COBB 13 radio televisie Ken gelukkig idee De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Ons nieuw vervolgverhaal door Iris Bromige Mutaties op ambassade te Washington Nieuw schip voor HA.L. Geen Nederlands visum voor Russische geleerden Wereldpremière van Anne Frank-film in Amsterdam Ambassadeur Lamping verlaat Bonn Kerkelijk Nieuws Examens Derk Willem Meeles t. Jhr. mr. J. H. Loudon sprak met president Nasser Zeepost Kort nieuws De ontdekking, welke het kunstgebit vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt. uur- DONDERDAG 18 DECEMBER 1958 Het is een bijzonder gelukkig idee ge weest van de programmaleiding van de VARA-televisie om „De kleine prins" van de vlieger-schrijver Antoine de Saint-Exu- péry woensdagavond op het programma te plaatsen. Of misschien moeten wij eerder zeggen een gelukkig idee van de bewerker van dit stuk, Kees van Iersel, die met kennelijk groot genoegen „De kleine prins" geschikt heeft gemaakt voor het t.v. scherm. Het verhaal is wellicht bekend: een wat dromerige jongen van een ver planeetje belandt op de aarde en komt in aanraking met een tot een noodlanding ge dwongen vlieger. Ze raken in gesprek, waarbij de jongen al zijn avonturen over zijn reis langs een hele reeks andere he mellichamen opsomt, avonturen, die de schrijver en dus ook de regisseur de gelegenheid bieden met een groot aantal „flash backs" het vertellertje steeds even tjes terug te brengen naar al die andere planeten met hun wonderlijke en uiteen lopende bewoners. Begrijpelijk is een dergelijk gegeven als het ware geknipt voor de televisie, waar men beschikt over allerlei technische hulp middeltjes, die op het toneel moeten ont breken. Men kan er door een snelle wisse ling van decors in slagen het stuk in het juiste tempo op te voeren, mits men al thans enigszins de ruimte heeft. En het werd gisteravond opnieuw duidelijk, dat het daaraan in de Nederlandse studio's nog steeds ontbreekt. Men moest zich behelpen Ellen van Hemert en Kees Brusse in „De Kleine Prins". met anderhalve tot twee vierkante meter en dat werkte vooral op Kees Brusse dui delijk remmend. Slechts af en toen kon hij „vrijuit" spelen, want keer op keer werd hij er onbewust of bewust misschien wel door een krijtstreepje op de grond aan herinnerd, dat hij maar een half pasje vooruit of achteruit mocht zetten. En dat is voor hem beslist te weinig. Ellen van Hemert, die al eerder haar waarde voor de camera's heeft bewezen, had daar duidelijk minder last van. Des te spijtiger daarom was het dat zij even als trouwens alle medespelenden te vechten had tegen een overmaat aan onge wenst geluid. Het is een oud grapje, maar Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Programma voor oudere luisteraars. 12.00 Fluit en piano. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.00 Idem. 15.15 Voordr. 15.35 Metro- pole-ork. 16.00 Kerstversiering in de huiskamer, causerie. 16.15 Gram. 16.45 Gram. 17.00 Voordracht. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 18.00 Accordeonmuz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: 90 jaar wetgeving in Suriname en de Nederlandse Antillen, door mr. M. de Niet. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Huismuziek. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Lichte muz. 21.15 Gram. (Om 20.55 Ter introductie). 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Muzikale caus. 23.35 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. o-j nn94 no vara VARA: 7.00'Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.55 Kamerkoor en sol. 11.20 Voor de kleuters. 11.35 Lichte muziek. AVRO: 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitzend.: Landbouwrubriek1. De eerste pluimveekern. 2. Wij bezoeken een bedrijf in Renswoude. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen "f gram. 13.20 Amus.muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Blokfluit en clavecimbel. 14.30 Boekbespr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz.revue. 16.30 Voor dc zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Roemeens orkest. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Liedjes voor de jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 19.45 VPRO- nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterkroniek. 20.15 Bcekbespr. 20.20 Orgelconcert. 20.35 De cirkelgang doorbroken, caus. 20.45 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Villa Sidonia. hoorspel. 21.20 Strijkorkest en *oliste. 21.45 Hellevoetsluis, klankb. 22.10 Musette- ork en soliste. 22.25 BuitenL weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Vergelijkenderwijs. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.10 Orgelrecital. 14.00 Kinderkoren. 15.00 Gram. 16.00 Houtblazers- ens. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Pianorecital. 18.10 Voordr. 1820 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20 00 Ork.conc. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: EUROVISIE: 21.15-23.10 Rechtstreekse reportage uit de Parijse Opera. Advertentie Van Nelle bestellen ertentie Ook u maakt zulke leuke foto's Woensdagmiddag heeft op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffe lijk overschot van de heer B. D. Ochse. De heer Ochse overleed zaterdag, op de dag waarop hij 66 jaar werd, in Heemste de. De thans overledene was oprichter en oud-directeur van de n.v. Filmfabriek Polygoon in Haarlem. Zeer velen, waaronder onder meer af gevaardigden van de Ministeries van Bin nenlandse Zaken> Buitenlandse Zaken, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vooraanstaande figuren uit filmkringen, vele Haarlemse notabelen en afgevaardig den van „Teisterbant" en „Trou moet Blijcken", betraden onder de plechtige klanken van „Wenn ich einmal soil schei den" van J. S. Bach het crematorium waar de baar omgeven door een overstel pende hoeveelheid bloemstukken stond opgesteld. Professor G. de Grooth, president-com- dit keer toch zeker van toepassing: de ac trices en acteurs verloren. Nog nooit hoor den wij bij een uitzending van een toneel stuk zoveel niet in de tekst voorkomend geschuifel, gehoest, geritsel, gesnuif en ge- praat(!). En dat was bijzonder jammer ook voor Adriaan Bonsel, die voor zeer toe passelijke muziek had gezorgd. Oud-commodore A. Viruly leidde het stuk in met een boeiende beschrijving van het leven en het werk van de in de oorlog op 43-jarige leeftijd gesneuvelde auteur. Na de droomwereld van „De kleine prins" werden wij door de NTS met een extra politiebericht, waarin ons duizend gulden voor het opsporen van een moordenaar werd beloofd, tot de werkelijkheid terugge roepen. En dat gebeurde dus hard en luid keels. Beeldschermer Ons nieuwe feuilleton „Het huis der conflicten" is ditmaal geen detective verhaal. Het is de bewogen episode uit 'l leven van een jong meisje dat een be trekking vindt bij een rijke familie op het platteland en daar, tegen wil en dank, het middelpunt wordt van de vele conflicten, die zich tussen de gezins leden afspelen. Dit boeiende, en allengs naar een cli max voerende, verhaal zal van morgen af worden gepubliceerd. De schrijfster is de Engelse romancière Iris Bromige, van wie onze lezers reeds eerder een feuilleton in ons blad hebben kunnen aantreffen. missaris van Polygoon en vriend van de thans overledene voerde als eerste het woord. Hij vond het niet alleen een plicht maar ook een groot voorrecht om een woord van afscheid te spreken. „Vijfen veertig jaar zijn wij vrienden geweest. Vrienden in de ware zin van het woord. Ik was er trots op dat ik zijn oudste vriend was". Prof. De Grooth schetste de heer Ochse als een rusteloos en actief man, wiens leven op de uitspraak „niet letten op de bedoeling, maar daden tellen" was gebaseerd. Hij memoreerde het vele en baanbrekende werk dat de heer Ochse voor Polygoon heeft verricht. „Hij regel de alles, hij overzag alles, hij dacht en werkte dag in dag uit". Ook memoreerde hij de grote plaats die de heer Ochse als jongeman in het studentenleven heeft in genomen. Namens het personeel sprak de adjunct- directeur van Polygoon, de heer G. Bres- ser. „De heer Ochse verfoeide de spreuk „over de doden niets dan goed". Daarom kan ik nu stellen dat menigeen zich ge schroeid heeft aan zijn fel brandende le venstoorts, maar dat daartegenover ve len zich er aan gewarmd hebben. Hij was ten bijzondere persoonlijkheid die hoge eisen stelde aan zijn personeel, dat in zijn geest handelt door het werk onverdroten voort te zetten". De heer J. Miedema, voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, zag door het overlijden van de heer Ochse een- van de. krachtigste figuren voor de Bioscoopbond verloren gaan. „Hij was een illóstere fi guur. Hij schiep zich een brillante car rière dank zij zijn buitengewone verstand, zijn scherpe inzicht, zijn ontwikkeling en organisatorisch talent. Hij heeft zijn schepping Polygoon tot een onverganke lijk monument gemaakt". Een neef van de overledene sprak een kort dankwoord. De plechtigheid werd besloten met het slotkoor uit de Matthaus Passion, dat even als de andere orgelwerken door de orga nist Piet Halsema ten gehore werd ge bracht. Mr. E. L. C. Schiff, ambassaderaad te New York (UNO) zal medio april worden tewerkgesteld als eerste medewerker en plaatsvervanger van de ambassadeur te Washington. Hij volgt als zodanig mr. S. G. M. baron Van Voorst tot Voorst op, die voor een nieuwe bestemming in aanmer king komt. Het m.s. „Kamperdijk", bestemd voor de Holland-Amerika Lijn, is te Lübeck met goed gevolg gedoopt en tewatergelaten door mevrouw W. B. M. Gelissen-Roos, echtgenote van de voorzitter van de Ne derlands-Duitse Kamer van Koophandel. D» ie Russische geleerden, die door de Vereniging Nederland-U.S.S.R. voor een bezoek aan Nederland waren uitgenodigd hebben de vereniging telegrafisch mede gedeeld van het voorgenomen bezoek te moeten afzien, aangezien de Nederlandse autoriteiten de daarvoor vereiste visa niet hebben willen verstrekken. De genodigden waren prof. A. A. Michailow, directeur van het astronomisch observatorium te Poelkowo bij Leningrad, prof. A. I. Nes- terow, lid van de academie van medische wetenschappen der U.S.S.R. en directeur van het staatsresearchinstituut voor reu- matiekbestrijding, en prof. P. I. Lapin, plaatsvervangend directeur van de cen trale botanische tuin van de academie. De voorzitter van de vereniging ter bevor dering van de stadsaanplantingen te Moskou zou met de geleerden meegeko men zijn. „Het is voor 99 percent zeker, dat de wereldpremière van de Anne Frank-film in Amsterdam zal worden gegeven", ver klaarde de heer D. Raphael, directeur van 20th Century Fox voor Nederland, België, Luxemburg, Zwitserland, Spanje en Por tugal, toen hij uit het KLM-toestel stapte, dat hem van Parijs naar Amsterdam had gebracht. „Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling gelegen, dat de film in januari zou gaan draaien, maar de regisseur-pro ducent George Stephens besteedt minu tieuze zorgen aan de montage en dat is de reden, waarom de film pas in maart in de bioscopen zal kunnen worden vertoond" De Nederlandse ambassadeur bij de Westduitse regering, de heer A. Th. Lam ping, zal op 31 december wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd Bonn verlaten. Als zijn opvolger wordt genoemd jhr. mr. H. F. L. K. van Vreden- burch, directeur-generaal voor economi sche en militaire zaken op het departe ment van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Geref. kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Berkel C. Trimpt te Mid delburg. Chr. Geref. kerken Bedankt voor London (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Church) S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Geref. gemeenten Bedankt voor Boskoop M. Blok te Rijs- sen. Advertentie Van Nelle bestellen I dam B. Bakker, terdam. Kandidaatsexa- uipers, Amstosdam. Be vorderd 'tot arts: mevr. S. Srnjders-Kirschner en de heren A. G. G. van Gemert, J. M. Kamps. E. J. A. Blommaert en E. W. Kuypers, allen te Am sterdam. Artsexamen le gedeelte: mej. F. C. Wolff en de heren J. J. Faber. J. W. Merkelbach, J. L. M. Nooren. J. P. Lucas, J. Romeijn, P. T. Tjoa. N. I. A. Overweg, allen te Amsterdam: C. Walig. Zaandijk; J. J. van Monsjou, Santpoort. Groningen. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op het proefschrift getiteld: ..De in vloed van de intratnoracale druk op de wijdte en stromingsweerstand van de luchtwegen bij nor male proefpersonen en bij patiënten met asthma en emphyseem" de heer Dekker, geboren te Bloe- mendaal. Op het proefschrift getiteld „Het resi- duaalvolume en de functionele residuaal capaci teit methodiek en klinische interpretatie" gepro moveerd tot doctor in de geneeskunde de heer Tammeling, geboren te Groningen. „Nou gaan we het tentzeil uitrollen", zei Doppie. „Hier, pak jij deze kant maar". Ze vouwden het zeil uit. Dat moest nu over de lijn tussen de stokken komen te hangen. Met wat overleg kregen ze het gedaan. Nu gingen ze de lijnen spannen, die het hele geval stevig overeind moesten houden. Daarom sloegen ze de houten haringen in de grond, en daaraan werden de touwen vastgemaakt. „Ziezo, die staat!", stelde Pum tevreden vast. „Ons huis is klaar!" 1617 Advertentie Van Nelle bestellen De schilder van stillevens, landschappen en bloemen, Derk Willem Meeles, is dins dagmiddag in een rusthuis te Hilversum op 86-jarige leeftijd overleden. Derk Willem Meeles werd 11 februari 1872 in Deventer geboren en doorliep de kunstnijverheidschool in Amsterdam. Hij gaf les aan verschillende ambachtscholen. Hij behoorde tot de groep van impressio nistische schilders. Enkele van zijn werken zijn in musea tentoongesteld, onder meer in het museum Boymans te Rotterdam. De begrafenis heeft plaats op vrijdag 19 december des middags om half drie op de algemene begraafplaats in Laren (Noord holland). CAIRO, (Reuter) President Nasser heeft een onderhoud gehad met jhr- mr. J. H. Loudon, president-directeur van de n.v Koninklijke Nederlandse Petroleum Maat schappij en managing-director van de Shell Petroleum Company. Jhr. Loudon brengt een bezoek aan Cairo in verband met de Shell-belangen in de Verenigde Arabische Republiek. Na afloop van de bijeenkomst werden geen mededelingen gedaan omtrent de besproken punten. Tot de inbeslaggenomen buitenlandse maatschappijen behoorde ook de Anglo- Egyptian Oilfields Ltd., waarin de Konink lijke Petroleum een belang van 31 percent had. Ir. Den Hollander. Het college van curatoren der Technische Hogeschool te Delft heeft zijn lid dr. ir. F. Q. den Hol lander benoemd tot plaatsvervangend pre sident-curator. Deze benoeming is een ge volg van het feit, dat de heer Den Hol lander meer tijd beschikbaar zal krijgen voor de Hogeschool, nu hij per 1 januari aftreedt als president-directeur der Neder landse Spoorwegen. Gehandicaptenregeling. De staats secretaris van Sociale Zaken heeft ter ver vanging van de thans bestaande richtlijnen een regeling uitgevaardigd, welke ten doel heeft de inschakeling van gehandicapten in het arbeidsproces te bevorderen. Op grond hiervan zal het rijk onder zekere voorwaarden bijdragen verstrekken in door de gemeenten te treffen voorzieningen be treffende revalidatie, het verstrekken van apparatuur en vervoermiddelen. Deze ge handicaptenregeling treedt in werking op 1 januari. Voor één gulden. De gemeenteraad van Zuid-Beijerland heeft besloten tot ver koop van een terrein van 1200 vierkante meter voor één gulden aan de Gerefor meerde Kerk voor de bouw van een nieuw kerkgebouw. Aan het Groene Kruis werd een subsidie verleend van 12.000,— voor een nieuw kruisgebouw. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandidaats examen psychologie: mej. Chr. G. E. Tholen. Am- staan achter 4e naam van het Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn schip vermeld. Australië: s.s. „Orcades" 27/12; Canada: s.s. „Rijndam" 27/12; Chili: via New York 24/12; Ned. Nw.-Guinea: m.s. „Bengkalis" 23/12; Nw.-Zeeland: s.s. „Gothic" 27/12; Suriname: m.s. „Rodenbek" 22/12; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Pen dennis Castle" 27/12; Brits Oost-Afrika: s.s. „La Bourdonnais" 27/12. Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Noch pasta I Noch poeder Noch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. Een stel van twee kus sentjes. Eén voor onder en één voor bovengebit. XTieuw 1 De SMIG-kussentjes 1> voor kunstgebitten verlos sen U dadelijk van de pijn en het ongemak tengevolge van een loszittend gebit. Het zachte plastic houdt het gebit stevig op zijn Dlaats, omdat het soepel en elastisch is als het vlees zelf. U kunt ongedwongen eten, spreken, lachen. Het kunstgebit volgt alle bewegingen van de ongemak dat het kunstgebit U kaak en Uw tandvlees doet bezorgt. Bij alle apotheken en geen pijn meer. Het SMIG-kus- drogisten verkrijgbaar. sentje blijft soepel. Laat zich gemakkelijk verwijderen als het vervangen moet worden. Smaak- en geurloos. 100% Hy giënisch. Kan worden schoonge- maakt-in een handomdraai. Geen kleefmiddelen" meer, die men iedere dag weer moet opbren gen. Vraag de SMIG-kussentjes en maak een einde aan het C2* -LI. 44. Cheviot wachtte, maar kreeg geen antwoord. Hij vervolgde: „U bent eens een medisch student geweest 35 jaar geleden maar u zakte voor uw examens en gedroeg u op zodanige wijze, dat u uit de medische faculteit gestoten werd. U verrichtte nog enkele illegale operaties, waarvoor u veroordeeld werd en een straf hebt uitgezeten. Sindsdien hebt u van de misdaad in de een of andere vorm geleefd. U bent nog maar kort geleden uit de gevangenis ontsla gen en dat was de reden, dat Jenny u nooit had ont moet en u die nacht in de tuin niet herkende als Joe's vader. Ze zag en hoorde echter voldoende om te be seffen, dat „Dr. Session" in zeer nauwe ralatie stond tot Joe Moss. Dit feit gecombineerd met het feit, dat ze Frank Moss had herkend vormde de reden voor u om maatregelen te treffen, dat het meisje de volgende morgen niet meer zou kunnen praten. U moet onmiddellijk aan dat onkruidverdelgingsspul ge dacht hebben. Hoé u haar dat goed wilde toedienen, weet ik niet. Hoe dan ook, het geluk was mèt u, daar Jenny toevallig die avond last van haar maag had en ik u als „dokter" erbij haalde. Het moet even een angstig moment voor u geweest zijn, toen u haar ka mertje binnenging. Stel, dat ze u in aanwezigheid van mijn vrouw en mij, had ontmaskerd! Maar u speelde de volmaakte dokter de manier om met patiënten om te gaan, had u stellig nog uit uw studententijd over gehouden en Jenny had téveel pijn om zich ernstig te bekommeren over wié er aan haar bed zat. U wist mijn vrouw en mij heel handig de kamer uit te werken. U haalde dr. Ryand erbij en overblufte hem volkomen wat niet zo moeilijk was, aangezien de man geen enkele reden had om argwaan tegen u te koeste ren. Waarschijnlijk stelde uw medische kennis van vroeger u wel in staat om enige aanvaardbare dingen te beweren met betrekking tot Jenny's zwakke hart. Dr. Ryand liet zich dus gemakkelijk overtuigen, dat het hier een hartziekte betrof, welke gecompliceerd werd door een maagaanval zoals inderdaad het geval was. Nadat hij vertrokken was, gaf u haar de dosis dodelijke arsenicum, ongetwijfeld voorgevende dat dit het medicijn was, dat dr. Ryand had voorge schreven. In de morgen deelde u dr. Ryand mede, dat het meisje was overleden. U wilde zijn handtekening voor de overlijdingsverklaring hebben, en stelde voor, haar eigen dokter op te bellen voor een bevestiging van de hartkwaal. En hier maakte u één grote fout: u noem de hem zonder meer de naam van dr. Barkat, die u scheen te weten. Wél een verschil met het verhaal, dat u mij vertelde, nietwaar, over haar verzekeringsnum mer en informaties bij het MinisterieIk heb der halve een machtiging u te arresteren, Archibald Moss" Het was twee dagen later. De familie Moss en juf frouw Goulby zaten opgesloten in hun cellen, in afwach ting van de verdere behandeling van de zaak. Juffrouw Higgins was teruggegaan naar haar lunchroom aan de Edgware Road, in Londen. Waarschijnlijk was zij wel tot de overtuiging gekomen, dat sensatie niet altijd zo heel prettig is Meneer Lamartine was ook vertrokken en verricht te weer zijn. werkzaamheden bij de uitgeversfirma. Misschien zou hij overwegen om zo nu en dan eens bij juffrouw Higgins te dineren.. Mevrouw Rattan zou waarschijnlijk met veel energie haar provisiekast gaan schoonmaken om er ze ker van te zijn, dat zich daar geen bedorven etensres ten meer bevonden.... En Cheviot, de baby en ik hielden onze laatste pick- nik buiten op de heide, want onze vakantie die héér lijke vakantie zou de volgende dag voorbij zijn. Van de plaats, waar we zaten konden we het veld met blau we klokjes zien. Gelukkig was er thans echter geen spoor van inspecteur Shanks! Cheviot lag languit in het gras en zag er erg voldaan uit Hij scheen nergens meer over te piekeren. Ik zat echter nog vol vragen. „Lieveling", zei ik, „hoe zat het met Frank Moss? Wist hij, wat zijn vader zou doen?" „Waarschijnlijk niet. Het viel in ieder geval niet te bewijzen. Ik zou zeggen dat hij begreep, dat er wel iets met Jenny moest gebeuren, maar hij stelde geen vra gen. Hoe dan ook, toen de zaak zich toespitste, was het zijn grootste zorg, zijn vader niet te verraden. Deze gaf hem een wenk in dien richting, door stomme ver bazing te veinzen bij het zien van de baardloze meneer Pacock!" Hij draaide zich naar mij toe en zei: „Wat zou je ervan zeggen om een paar van die blauwe klokjes te plukken? Een aardig souvenir voor thuis.." Ik antwoordde niet, maar zei: „Het is wel fantas tisch, zoals je achter de waarheid hebt weten te ko men!" „Och, ik heb niet zoveel gedaan," zei hij, terwijl hij zijn best deed bescheiden te kijken, „om je de waar heid te zeggen, verdien ik die lof eigenlijk helemaal niet. John-Arthur komt alle lof toe. Als hij niet mis selijk was geworden op precies het juiste moment, zou je mij nooit verteld hebben, dat Jenny niét het meest essentiële symptoom van arsenicum-vergifti- ging had gehad, vóórdat de moordenaar ten tonele verscheen." Hij keek vol trots naar de baby. „Weet je," zei hij „ik ben ervan overtuigd, dat in dat kind een groot detective schuilt." „O, Cheviot, alsjeblieft niet!" riep ik vol protest uit. EINDE DONDERDAG 18 DECEMBER Stadschouwburg: „Postaal genoegen" met „Zomer in december", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Brinkmann: Foto-expositie, de gehele dag geopend. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Expositie Anna Terpstra. tot 22 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland): Ex positie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Het meisje uit het oer woud", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma- jungle", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar. 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Er kan nog meer bij", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Besloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar. Roxy Theater: „Jesse James, de wraakzuchtige bandiet", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 19 en 21.15 ZANDVOORT. Theater Monopole: „Chi rurg", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 2122 uur. Pinksterkerk: De Heemsteedse chr. Ora toriumvereniging geeft een kerstconcert, 20 uur. Brinkmann: Voor Psychical Research de heer G. Zorab over „De huidige stand der Parapsychologie", 20 uur. De Waag: Haarlemse Kring voor kunst beoefening: Concert en voordracht, 20 uur. Frans Halsmuseum: Kamermuziekavond (serie B) (V.U.), 20 uur. VRIJDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg: Ned. Comedie met „Wie is Janus?", 20 uur. Concertgebouw: Concert N.Ph.O., 20.15 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling van Arie Peters. 11.30 tot 12.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Brinkmann: Foto-expositie, de gehele dag geopend. Kunstzaal „De Ark": Expositie Anna Terostra, 9 tot 14 en 19 tot 22 uur. Het Huis van Looy (Kamperlaan): Ex positie uit aanwinsten collectie Regnault, 10 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland): Ex positie Hans Wiesman. 11 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „De vlieg", 14 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Hoera, een jongen", 18 jaar, 14.30. 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Incognito", 18 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Thea ter: „Der schönste Tag meines Lebens", alle leeftijden, 14, 19 en 21 '5 uur. Minerva Theater: Besloten voorstelling. Rembrandt Theater: „Alleen op de wereld", alle leef tijden. 14, 1 ".15. 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Daar komen de tanks", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Mon Oncle", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Eén kwam terug", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 21 tot 22 uur. Jeugdhuis Bioemendaal: De heer K. J. Junius over ..De Belgische Kongo", 20 uur. Herv. WUkgebouw (Molenstraat): Ned. Chr. Vrouwenbond houdt kerstwijding. 20 uur. Brinkmann: Eerste vergadering van Anti Atoombom Actie: Prof. dr. A. J. Ras- ker en E. J. Elzinga over „Proefexplosies en kernbewapening". 20 uur. Advertentie Van Nelle bestellen 1

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13