GROTE INRUILACTIE J Franse liederen en kamermuziek in de Renaissancezaal Woningruil Ir. De Ranitz voorstander van ondergrondse verbinding Kunstbeoefening in het Waaggebouw DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Wij betalen f 10,- voor elk exemplaar onverschillig de toestand Hier enkele voorbeelden: Dit kan alleen Haarlems Matrassenhuis Herdenkingssteen gemetseld bij „Hogerveka"-complex Westelijke Randweg bij Julianalaan N.R.V. bracht bezoeken aan acht landen Scheepvaart Vanaf zaterdag 9 uur wegens enorm succes bij HAARLEMS MATRASSENHUIS 1 pers. DIVANBED zwaarste kwaliteit t pers. LEDIKANT in de nieuwste kleuren 2 pers. modern LEDIKANT met voetbord 2 pers. verend BEDSTEL 1 pers. verend BEDSTEL H. DE GRAAFF VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemse Kring voor Kunstbeoefe ning gaf donderdagavond in de Waag aan het Spaarne een intieme uitvoering voor leden en begunstigers. Mevrouw Greet Land, die blijkbaar de ziel is van deze kring, had voor deze gelegenheid haar an tieke tafelpiano naar de vergaderzaal laten hijsen om het publiek te kunnen vergas ten op muziek uit de jeugd van het hamer klavier, gespeeld op een instument van weinig minder leeftijd dan de composities zelve. De reis was het oude speeltuig echter niet bijster goed bekomen: een gebroken poot, een ontredderd pedaal, een kapotte hamer en een ontstemd stel snaren vorm den het weinig verblijdende resultaat van deze ongewone verplaatsing. Eer de uit voering begon was het ongeluk echter in zoverre hersteld, dat het antieke meubel als decoratief element zijn goede diensten kon bewijzen. Betreffende de rest van zijn taak bleek het minder gunstig gesteld, wat ik, zelfs afgezien van de gevolgen van de overbrenging van 'n oudje van naar schat ting anderhalve eeuw, begrijpen en bil lijken kan. En zo gebeurde het dan, dat de vaardige pianiste mevrouw Greet Land op een onvolwaardig instrument solistisch muziek vertolkte van Carl Philip Emanuel Bach en van Mozart en dat het ons onmo gelijk was hiervan iets meer dan alleen de goede bedoelingen te waarderen. Een jonge sopraanzangeres, mejuffrouw Ans Philippo, zong met de nodige vrijmoe digheid Italiaanse volkswijsjes en buiten landse kerstliederen, toonvast tegen de ontstemde pianobegeleiding in en met een ritmische correctheid, die van degelijke muzikale scholing getuigde. Het borstregis- ter van Ans Philippo is opvallend sterk ge- timbreerd, maar in de kopresonans zit veel moois. Wat uit zo'n stem groeien kan is vooralsnog niet te bepalen, maar er zit wel een heel goede belofte in. De voordx-achtkunstenaar Peter Brands- ma had het leeuweaandeel in het pro gramma. Met voortreffelijke dictie en fraai getimbreerd orgaan droeg hij middelneder- landse balladen voor, in de lezing van het „Haerlems oud Liedboeck" die van de Heer van Brunswijk onder meer. Verder vertolkte hij verzen van Vasalis en met bijzonder veel succes het sprookje „De herderin en de schoorsteenveger" van An dersen. In de tweede helft van de avond, die aan de kerstgedachte was gewijd, inter preteerde Peter Brandsma gelegenheids lyriek van Leopold en Teun de Vries, waarna hij in een bijzonder aardige kerstvertelling van Henriëtte van Eyk met smaak een sprookjestoon wist te treffen. Mevrouw Greet Land had vooi'af de on langs overleden mevrouw M. E. Land De Vries herdacht, die als bescherm vrouwe van de Haarlemse Kring voor Kunstbeoefening haar huis aan de Wagen weg steeds gulhartig ten dienste stelde. Peter Brandsma vulde dit „in memoriam" aan met een passend herdenkingsgedicht. Jos. de Klerk Vanmorgen heeft de voorzitter van de Pensioenraad in Den Haag, de heer A. J. P. Koster, een herdenkingssteen gemet seld in één der bij de n.v. Bouw- en Ex ploitatiemaatschappij „Hogerveka" in aanbouw zijnde complexen woningen in Delftwijk. In aanwezigheid van de Haar lemse wethouders W. F. Happé en J. A. Schippers, directie- en bestuursleden van de Pensioenraad en de Rijkspostspaar bank (voor welke instellingen de com plexen in aanbouw zijn), vele hoofden en ambtenaren van Haarlemse gemeentelij ke diensten, alsmede enige deskundigen van beleggers, verzocht één der financiële deskundigen, de heer C. W. Kok Uit Schie dam, de heer Koster de steen te metse len, waarna één der directeuren van de „Hogerveka" n.v., de heer S. Veldkamp, hem een zilveren troffel overhandigde. Na de plechtigheid sprak de heer Koster de hoop uit, dat de toekomstige bewoners in voorspoed en vrijheid in de nieuwe hui zen zullen mogen wonen. Hij richtte eni ge waarderende woorden tot de bouwvak arbeiders, die aan de totstandkoming van het project, dat in totaal uit 178 flatwonin gen (124 voor de Pensioenraad en 54 voor de Rijkspostspaai'bank) zal bestaan, had den meegewerkt. Des middags is tijdens een lunch in restaurant Bi'inkmann de heer H. Tuninga herdacht, die onlangs is overleden en één der architecten van het complex was. Jhr. ir. De Ranitz heeft op verzoek van het gemeentebestuur van Bloemendaal een plan ontworpen voor een verbinding onder de Julianalaan te Overveen, als onderdeel van het gedeelte van de Westelijke Randweg van de Heusensstraat naar de Zijlweg. Zoals bekend is heeft de Provinciale Waterstaat een plan gemaakt met een traverse door Overveen door middel van een viaduct over de Julianalaan. Het gemeentebestuur heeft het plan doorgezonden naar de Provinciale Waterstaat en afgewacht dient te worden of de provincie bereid en in staat is nog wijziging te brengen in de plannen. De gemeenteraad van Bloemendaal werd van het plan in de vergadering van donderdagmiddag op de hoogte gesteld en ce raadsleden stelden zich volledig achter de gedachte van ir. De Ranitz. Mr. Vlie gen (Arbeid) diende de volgende motie in, welke mede ondertekend werd door de voorzitters van de andere raadsfracties: „De raad der gemeente Bloemendaal, ge hoord de besprekingen ten aanzien van de wijze van aanleg van de provinciale weg door Overveen, waarbij de Julianalaan door een viaduct wordt overbrugd, spreekt zich uit, dat aan een ondergrondse verbin ding, waarbij de vrije kruising van de beide parallelwegen van de Julianalaan eveneens intact blijft, verre de voorkeur moet worden gegeven." Deze motie werd met algemene stem men aanvaard. Tevoren was een bespre king over het punt gehouden en wel naar aanleiding van een adres van bewoners van Willem de Zwijgerlaan en Waldeck Pyrmontlaan inzake kruizing van de Wes telijke Randweg met de Julianalaan. Mr. Vliegen (Arbeid) leidde de be sprekingen in en informeei'de of het plan van de Provinciale Waterstaat in een zo danig stadium verkeert, dat het beslist uitgevoerd zal worden. Zo ja, heeft het dan nog zin aandacht te besteden aan de ge dachte van ir. De Ranitz? Burgemeester dr. D. H. P e e r e b o o m Voller herinnerde aan vroegex-e be sprekingen tussen de Provinciale Water staat en de gemeente Bloemendaal. De provincie wilde geen gelijkvloerse krui sing bij de Julianalaan en werkte een plan uit van een viaduct. Andere plannen zijn niet uitgewerkt. Wel is de gemeente Bloe mendaal op de hoogte gesteld van het plan van een viaduct, maar haar mening is niet gevraagd. Thans heeft het gemeentebe stuur een plan van ir. De Ranitz, dat een ondergrondse verbinding onder de Julia nalaan inhoudt, aan de Provinciale Water staat aangeboden. Volgens de burgemees ter is het tijdstip van indiening van het plan-De Ranitz nog niet te laat, hoewel bij zich kan begrijpen dat men in tijdnood ban geraken. Alles hangt af van het feit of de provincie het plan wil onderzoeken. Ii". T i r i o n (V.V.D.) noemde het plan- De Ranitz aantrekkelijk en volgens hem is het minder schadelijk voor de gemeen te en gemeentenaren dan het plan van de Provinciale Waterstaat. Aangezien de Westelijke Randweg gevolgd zal worden door een weg ten oosten van Haarlem, waardoor eerstgenoemde weg een andere functie zal krijgen, verwachtte ir. Tirion dat het plan-De Ranitz instemming zal brijgen. De heer K a p t e i j n (Arbeid) betoog de, dat de gemeente de beslissing moet overlaten aan de provincie en daarom m°et getracht worden de gedachte van ir. De Ranitz ingang te doen vinden bij de Provinciale Waterstaat. .De burg emeester merkte op, dat m De Ranitz alleen de mogelijkheid heeft aangegeven en geen uitgewerkt plan heeft Smaakt. Hierna werd de door mr. Vliegen inge diende motie aanvaard, Naar aanleiding van een mededeling over de Haringbuis nabij de Viersprong te Aerdenhout vroeg mevrepw Fahren- f o r t (V.V.D.) of er nog een laatste po ging aangewend kan worden het huisje voor het nageslacht te bewaren. Kan het huisje niet naar Elswout verrold worden, eventueel met medewerking van oudheid kundige verenigingen? Wethouder mr. H ij s z e 1 e r (A.R.) deelde mee de zaak te willen bekijken, waarna de burgemeester opmerkte, dat er al veel met het huisje gerold en gesold is. „We zullen trachten het nog een levend kansje te geven, maar vergeten mag niet worden dat behoud een groot bedrag zal vergen." Boventallige leerkracht De oudercommissie van de Vondel school had aan de gemeenteraad gevraagd een boventallige leerkracht te benoemen, omdat de klassen thans zo groot zijn, dat slechte resultaten te verwachten zijn. En kele raadsleden vroegen gunstig op het verzoek te beschikken om het onderwijs op een behoorlijk peil te houden. Wethouder mej. dr. N o 11 e (K.V.P.) deelde mee, dat zij kort geleden tijdens een bespreking op het departement van De leden van de afdeling Haarlem van de Nedeidandse Reisvereniging die don derdagavond in de grote zaal van het Con certgebouw te Haarlem bijeengekomen waren, hebben een goede indruk gekregen van reizen naar acht landen dank zij een nieuwe film, getiteld „Naar roepende ver ten". Evenals vorige jaren is de heer C. H. Groen er met de heer E. Ellinckhuy- sen op uitgetrokken en zij zijn met veel materiaal teruggekomen. Daaruit is een film samengesteld welke voor propagan distische doeleinden van groot belang is. De N.R.V. schrijft ieder jaar een groot aantal reizen naar binnen- en buitenland uit en welke mogelijkheden er onder meer zijn kwam in de film tot uiting. De in kleu ren opgenomen film begon in de herst, waarin plannen gemaakt worden voor de winter en voorbereidingen worden getrof fen op Duinrell te Wassenaar voor Neder landse liefhebbers van de skisport. De win terreis werd gemaakt naar Oberammer- gau, waar leden genoten hebben van de natuur en van de fraaie gebouwen. Met Pasen zijn de leden naar Rome, Na pels en Capris getrokken en voor de zo mermaanden stonden tochten naar Oos tenrijk, Zwitserland, Engeland en Zuid- Frankrijk op het programma. Dat er vele leden in de gelegenheid zijn geweest een bezoek te brengen aan de wereldtentoon stelling in Brussel kwam in de film tot uiting, waardoor de leden in gedachten wa ren in België. Dat de N.R.V. ook aan dacht besteedt aan toerisme in eigen land bleek ten slotte uit het bezoek aan het kampeercentrum der vereniging in Wa penveld. Wat de leden op reis zien en hoe gezellig het op de tocht is heeft de opera teur ook in beeld gebracht. Na afloop heeft de afdelingsvoorzitter, de heer G. Verkerk, woorden van dank gesproken tot hen die aan de voorberei ding van de film hebben meegewerkt. Onderwijs gepleit heeft voor een nieuwe aanstelling van een boventallige leer kracht op kosten van het rijk, maar op het verzoek werd afwijzend beschikt. Zij is be reid nog eens een bespreking te voeren en eventueel na te gaan of het anders niet mogelijk is een assistent te benoemen. Elswout Mevrouw Fahrenfort informeerde bij de rondvraag welke plannen het ge meentebestuur heeft met het gebouw op Elswout naar aanleiding van hetgeen zij gelezen heeft over de schoolgemeenschap Kennemer Lyceum. De heer Wichers (V.V.D.) deelde mee, dat het de wens van het ministerie van Onderwijs is, dat er één schoolge bouw tot stand zal komen. De burgemeester zeide, dat er nog geen bestemming is gegeven aan het gebouw op Elswout. Het wordt geen ver pleeg- of bejaardencentrum, maar de be stemming ligt in de „culturele hoek", bij voorbeeld een museum of een kunstnij- vei'heidsinrichting. De heer K a p t e i j n merkte op, dat Amerikanen belangstelling hebben voor conferentieoorden. Mogelijk kan contact opgenomen worden. De op de agenda vermelde voorstellen van B. en W. wei-den aanvaard. Besloten werd een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met de Volkscredietbank en de vleeskeuringsdienst voor Haarlem en omgeving. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bericht dat zij het raadsbesluit in zake de verbetering van de Kleverlaan hebben goedgekeurd. Voor het Haarlems Comité voor Kamer muziek traden de bariton Bernard Kruysen, de fluitist Thomas Meyer en de pianiste Lucie Deurvorst op. In de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum gaven zij een programma van Franse muziek ten beste. Bernard Kruysen, leerling van To van der Sluys en tweede prijswinnaar van het vocalistenconcours te 's Hertogenbosch 1958, liet zich in aria's van Lully en liede ren van Fauré, Debussy, Duparc, Poulenc en Ravel horen. Hij beschikt over een lich te bariton, die in alle registers fraai aan spreekt met een geëgaliseerde klank, die hij echter op vele manieren weet te scha keren. Zijn stem heeft het fluwelig-pene- trante timbre, dat voor het Franse lied bij uitstek geschikt is. Daarbij gebruikt de zanger zijn insti-ument met begx-ip, zowel voor de gang van de muziek als voor de inhoud van de tekst, als ook voor de samensmelting van de elementen toon en woord in de klank. Reeds in de voordracht van de beide aria's van Lully en in het oudfranse minnelied „l'Amour de moi" kwamen zijn kwaliteiten de plechtstatige, ingetogen lyriek van deze hoofse melodieën ten goede. Op nog twee gebieden bleek Kruysen zich thuis te voelen: in de zacht- gepai-fumeerde sfeer van Faux-é het bij- voegelijk naamwoord is hier uitsluitend bepalend, niet diskwalificex-end gebruikt en in de ironie van „Deux stéles" van Jacques Ibert voor zang en fluit. Verwant, maar giftiger, was de sfeer van de „Bana- lité's" yan Poulenc, die ook zeer goed ge troffen werd. Voor de grandezza van de „Don Quichotte"-liederen van Ravel, maar ook voor de monumentale lyriek van „La vie antérieure" van Duparc mist hij voor alsnog de allure. Het is echter mogelijk, dat een gebrek aan podium-ervaring hem bij de uitvoering van dit toch vrij omvang rijke pi-ogramma parten speelde, temeer waar hij, naar ik vei-nam, de avond tevoren een solopartij in een oratorium had ver vuld. Dat Bernard Kruysen echter een bijzondere dispositie voor het Franse lied heeft, lijkt mij zeker en ik denk dat hij als zanger een goede carrièx-e tegemoet gaat. De fluitist Thomas Meyer had een Senate van Leclair, een Fantasie van Faux-é (een niet zeer boeiend stuk, geschreven als ver plichte opgave voor de deelnemers aan de examens van het Parijse Conservatorium) en de Habanera van Ravel voor zijn op treden gekozen. Vooral in dit laatste stuk werd men door de verfijnde toonvorming van de fluitist getroffen, die ovex-igens mijns inziens nog een gebrek aan plastiek in de voordracht zal dienen te overwinnen. Te loven was de wijze waarop hij in goede aanpassing aan de vocale solist zijn aan deel waarnam in de liederen van Ibert en in een lied van Caplet. Voor de pianiste was dit optreden wel licht nog wat vroeg. Uit haar begeleidingen bleek dat zij technisch nog niet voldoende gevorderd is en de souplesse miste om het spel van geven-en-nemen, dat het samen- musiceren is, al goed te spelen. Sas Eunge Abbekerk. 18 v. Hamburg n. Bremen. Abida, 18 v. Geelong n. Curagao via Panamakan. Acila, 18 10 m. n. Kp. Bon n. Algiers. Adonis, 19 te Ciudad Trujillo. Albireo, 18 50 m. o. Malta n. Antwerpen, Alblasserdijk, 18 te Antwerpen. Aldabi, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Algenlb, 19 v. Las Palmas n. Bremen. Algol, 18 163 m. 7..w. St. Jago Isle n. Las Palmas. Alioth, 18 te Buenos Aires verwacht. Almkerk. 18 v. Genua n. Marseille. Aiphacca, 18 v. New York n. Boston. Amerskerk. 18 te East-London verwacht, Ampenan, 18 v. New York n. Alexandrië. Amstelpark, 18 v. Vizagapatnam n. Calcutta. Amstelmeer, 18 v. Amsterdam n. Goll v. Mexico. Ar,dijk, 18 450 m. w. Finisterre n. Havana. Annenkerk. 18 320 m. n.o. St. Helena n. Kaapstad. Argos, 18 v. Juraeus n. Limni. Ariadne, 19 te Rotterdam. Attis. 17 80 m. n. Kp. Maysi n, Nassau. Averdijk, 18 v. Baltimore n. New York. Bali, 18 v. Singapore n. Tandjong Priok. Balticborg. 18 te Amsterdam. Banggai, 18 v. Vancouver n. Manilla. Bawean. pass. 18 Stromboli n. Port Said. Bengkalis. 18 te Hamburg v. Antwerpen. Beninkust, pass. 19 Dakar n. Freetown. Bintang. 18 te Philadelphia. Blitar, 18 150 m. n.w. Colombo n. Penang. Bloemendael, 18 500 m. o.z.o. Horta n. Trinidad. Bonita, 18 te Laceiba. Borneo, 18 rede Leixoes. Breda, 18 te Punta Cardon verwacht. Bussum, pass. 18 Ras Fartak n. Rastanura. Caltex Arnhem, 18 88 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naar Pernis. Calt. Eindhoven, 18 155 m. o. Malta n. Ph.delphia. Caltex Leiden. 18 165 m. w.z.w. Kreta n. Pt. Said. Caltex The Hague, 19 te Rio de Janeiro. AMSTERDAM Aan de foi-se koersstijging van de aan delen en de converteerbare obligaties Phi lips van de laatste tijd is een einde ge komen. Ameri' liet in deze hoek verstek gaan en dit was voor het publiek en de speculatie het teken, om tot winstnemingen over te gaan. Bij gebrek aan kooporders kwam de koers van de aandelen op 468 ongeveer 9 punten onder de vorige slot- prijs te liggen. De converteerbare obliga ties verloren ongeveer 5 punten. Deze koersreacties werden door de beurs als zeer normaal beschouwd. Van een wilde handel was zeker geen sprake. In het niet- officiële telefonische avondverkeer werd als hoogste prijs voor de Philipsaandelen nog 488 betaald en voor de obligaties 224. Bepaald flauw in de markt lagen aandelen Kon. Olie. Deze maatschappij heeft de laatste tijd de wind niet de zeilen door onder andere de oliepolitiek in Venezuela en de moeilijkheden in het Nabije Oosten De olie-aandelen verloren ruim 2 gulden en waren vc - eenzelfde bedrag onder pa riteit Amerika. De handel was zeer ge ring. Aandelen Unilever, die bij de ope ning slechts 2 punten lager dan de vorige dag waren, moesten in het --erdere beurs- verloop wat meer tei-x-ein prijsgeven waardoor het vei'lies gisteren op ongeveer 6 punten kwam te liggen. De stockdivi denden Unilever waren eveneens lager. K.L.M. werd min 1 gulden geadviseerd. A.K.U. leed slechts een bescheiden verlies. Van de leidende cultuurwaarden bleef Amsterdam Rubber de haussetendentie voortzetten, zij het op bescheiden wijze. Met de koersstijging voor certificaten Deli schijnt het vrüwel afgelopen te zijn. Deze waarden werden aangeboden. H.V.A. was iets luier. Op de staatsfondsenmarkt. von den incidentele verhogingen plaats bij ge ringe omzetten. Aandelen Robeco werden een vijftal punten hoger geadviseerd in verband met.de plannen van.de American Telephone and Telegraph Company tq New Yox-k tot een splitsing van de aandelen in de verhouding van 3 tegen 1. De Robeco bezit 30.500 aandelen A.T.T. In de Ameri kaanse secter werden aandelen A.T.T. on geveer 23 dollar hoger Geadviseerd. Pro longaties 3% percent. (ANP). NEW YORK Het koersniveau monteerde over een breed front, brokkelde toen af en sloot toch nog hoog genoeg om te kunnen doen spreken over een nieuw absoluut record niveau. American Telephone was even meer dan 4 dollars hoger op een nieuw hoogtepunt sinds 1930; het fonds sloot plus 3 dollar en met de grootste omzet. De vliegtuigbouwwaarden ontmoetten goede vraag na een aanvankelijke daling. De groep sloot onregelmatig met General Dy namics plus 2 3/4 en Bendix Aviation 1 3/4 lagex-. Republic Steel steeg 3 dollar en leid de de groep hoger. De openbare nutsbedrij ven hadden een van hun beste dagen sinds lang. Het gemiddelde kwam van 88,48 op 88,89. De hoog in koers liggende fondsen maakten flinke winsten. De olies monteer den. Ford was willig in de auto's. Enkele spoorwegfondsen buiten de gemiddelde groep stegen flink. Het spoorweggemid delde kwam van 154.03 op 154.79. Dat voor industrie steeg van 569,38 tot 572,38. De aandelenomzet was op 3.900.000 onveran derd. Van de 1230 verhandelde fondsen sloten er 490 hoger en 484 lager. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3 H°/o Nederl. '47 8916/i9 89% 3% Nedl. 1962/64 94% 94% Woningbouw 6 110% 110% Pr. A'dam '56 I.. 86% Pr. A'dam '56 II. 95 Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 T.. 96% Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... 106 A.K.U 242% 240% Calvé Delft 385 380 Van Gelder Zonen 184% 185 K. N. Hoogovens. 329% 329 198 200 N. Kabelfabriek. 296 296 gew.Philips Gloeil. 468% 458 Pref.PhilipsGloeil. 194 Unilever 396 393 Wilton Fyenoord. 195 194 Werf Gusto 147 147 Dordtsche Petrol. 733 728 Kon. Petroleum.. 180,90 180,30 Billiton 175% 175 A'dam Rubber 81% 81 K.L.M 100,50 100,50 Holl. Amer. Lijn.. 151% 153 K.N.S.M 153 154 N. Scheepv. Unie 132% 134 v. Nievelt Goudr. 129% 129% Phs. v. Ommeren 237 238 H.V.A 130 129% Delimaatschappij f 135,30 f 133, Amsterd. Banki. 240% 240 Nat. Handelsbank 132 132 Ned. Handel Mij. 179% Rotterd. Bank.... 196 196% Twentsche Bank. 177 Anaconda Copper 59% 60% Bethlehem Steel.. 48% 49 U.S. Steel 88% 89% General Motors.. 48 47% Shell Union 80% 81% Tidewater 22% 22% Calt. Utrecht, 18 150 m. z.w. M'bourne n. Kurnell. Camerounkust, 17 v. Freetown n. Dakar. Camitia, 19 te Kaapstad verwacht. Cartago, 19 te Guayaquil verwacht. Casamance, 18 140 m. w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Castor, 17 400 m. z.w. Flores Azoren n. Emden. Charis, 14 te Port Arthur. Cinulia, 31 te Brisbane verwacht. Cistula, 18 v. Adelaide n. Port Said. Clavella, 1/1 te Fedalah verwacht. Cor.gokust, 19 te Abidjan. Corilla, 21 te Abadan verwacht. Cradle of Liberty, 18 180 m. w. Kreta n. Pt. Said. Crania. 27 ter hoogte Landsend verwacht. De Eerens, 19 te Ummsaid verwacht. Delfland, 18 te Ilheus verwacht. Delfshaven, pass. 18 Beachyliead n. Jacksonville. Delft, 19 te Antwerpen. Diemexdijk, 18 te San Francisco. Dongedijk, pass. 18 pass. Kp. S. Lucas n. Balboa. Dordrecht. 18 8 rh. o. Dungeness n. Houston. Duivendijk, 18 v. Londen n. Swansea. Duivendrecht, 18 45 m. z.w. Hodeibo n. Suez. Eemland, 18 te Amsterdam. Eenhoorn. 16 v. Saloniki n. Ceuta. Ena, 25 te Bahia verwacht. Eos, 18 v. Ma lta n. Piraeus. Esso Nederland, 18 te Fawley v. Port Said. Farmsum, 18 te Le Havre verwacht. Friesland SSM, 19 te Setubal verwacht. Gabonkust, 18 te Rotterdam. Ganymedes. 18 v. Grenada n. St. Vincent. Graveland, 19 te Santos. Grootekerk, 19 et Antwerpen. Guineekust. 18 te Antwerpen. Haarlem. 18 te Bremen. Hathor, 18 te Beyrouth verwacht v. Syracuse. Hector, 18 te Saloniki v. Soudabay. Hecuba, 19 te Amapala. Heelsum, 18 te Houston v. Antwerpen. Heemskerk, 18 te Duinkerken. Helder, 17 150 m. n.o. Kp. Finisterre n. Lissabon. Helena, 18 450 m. w.z.w. Ouessant n. La Guaira. Helicon, 18 te La Guaira. Hera, 18 330 m. n.o. Puerto Rico n. Europa. Hermes, 18 v. Belize n. Barranquilla. Hersilia. 18 v. San Juan Del Sur n. Cristobal. Hestia, 18 te Amsterdam n. Bremen. Hilversum, 18 v. Banias n. Hamburg. Holendrecht, 18 te Baltimore. Hoogkerk, 18 te Beira. Houtman. 18 180 m. n.w. Kangaroo eiland naar Fremantle. Hydra, pass. 17 Guadeloupe n. La Guaira. Jason, 18 te Antwerpen v. IJmuiden. Jupiter, 17 rede Ceuta n. Rotterdam. Kaap Hoorn, 18 te Abadan verwacht. Kabylia, 18 te Rotterdam. Kalydon, 18 v. Gothenburg n. Thameshaven. Katelysia, 18 270 m. o.n.o. Port Darwin n. Miri. Keizerswaard, 18 te Maracaibo v. Curagao. Kelletia, 25 te Curagao verwacht. Kellia, 28 ter hoogte Landsend verwacht. Kenia. 19 te Stanlow verwacht v. Invergordon. Kennemerland, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Kertosono, 17 v. Vera Cruz n. Tampico. Kinderdijk, 18 v. Antwerpen n. Havana. Kloosterdijk, 19 te Tampico. Koningswaard, 18 250 m. z.w. Flores n. R'dam. Kopionella 25 te Accra verwacht. Koratia 24 ter hoogte Landsend verwacht. Korovina, 21 te Kaapstad verwacht. Kosicia, 27 te Curagao verwacht. Krebsia, 20 te Rotterdam verwacht. Kreeft. 18 110 m. n.n.o. Finisterre n. Monrovia. Kryptos, 18 te Lissabon v. Curagao. Kylix, 22 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk, 18 80 m. w. Oporto n. Port Said. Larenberg, 13 1300 m. z.z.o. Kp. Blanco n. A'dam. Leto. 18 v. Burutu n. Lagos. Leuvekerk 18 40 m. n.n.o. Algiers n. Hamburg. Liberty Bell, 18 te Port Said v. Newport News. Lieve Vrouwekerk, 18 v. Rotterdam n. Bombay. Lindekerk. 18 te Rotterdam. Maasdam, 18 440 m. o. Halifax n. Halifax, Maaskerk, pass. 18 Suez n. Port Sudan. Maasland. 18 v. Amsterdam n. Las Palmas. Maaslloyd, 18 v. Beyrouth n. Port Said. Macoma, 23 te Balikpapan verwacht. Malea, 18 170 m. z.o. Makassar n. Sydney. Maron. 18 370 m. w. Flores n. Antwerpen. Mataram. 18 te Djeddah. Meerkerk. 18 640 m. Minicoy n. Trincomalee. Memnon. 17 v. Charleston n. Norfolk. Mentor. 18 v. Willemstad n. New York. Merwelloyd, 18 te New Orleans v. Cristobal. Mitra. 23 te Rotterdam verwacht. Modiokerto, 18 te Rotterdam. Montferland, 19 te Montevideo. Muiderkerk, 18 100 m. o.n.o. Port Sudan n. Aden. Munttoren, pass. 18 Finisterre n. Mena Al Ahm. Na ess Lion, 18 v. Port Said n. Houston. Naess Tiger, 18 470 m. z.o. Bermuda n. Houston. Nanusa, 19 te Antwerpen. Nestor, 18 te Philadelphia. Nieuw Amsterdam, 19 te New York. Nijkerk, 18 te Bangkok. Noordam, 18 840 m. o. Kp. Race n. Rotterdam. Notos, 19 te Rotterdam. Oberon, 18 50 m. w. Ouessant n. Londen. Oldekerk, 18 te Hamburg. Ommcnkerk, 18 te Suez. Oostkerk. 18 te Mombasa. Oranje, 19 te Tandjong Priok. Oranjefontein, 18 te Las Palmas. Orestes, 18 te San Ju«n verwacht v. Trujillo-. Osiris, 18 te Antwerpen. Ouwerkerk, 18 840 m. o.z.o. Sokotra n. Aden. Papendrecht 18 v. Wismar n. Novorossisk. P. G. Thulin, 18 te Coquimbo v. Philadelphia. Peperkust, 18 v. Douala n. Pointe Noire. Poelau Laut, 18 te Singapore v. Djakarta. Polyphemus, 18 te S. Fernando verw. v. H'kong. Prins Casimir, 18 950 m. w. Landsend n. Le Havre. Pr. Johan Willem Friso, 18 v. R'dam n. Portugal. Pr. Will. George Fred., 19 v. R'dam n. Hamburg. Prins Willem III, 19 te Rotterdam. Prins Willem V, pass. 19 Ouessant n. Alexandrië. Prins Willem van Oranje, 18 te Londen verlacht. Purmerend, 18 te Thameshaven v. Spezia. Pygmalion, 18 v. Amsterdam n. West-Indië. Raki, 18 te Colombo. Randfontein, 18 v. Bremen n. Hamburg. Rondo, 19 te Malaga. Rotti. pass. 18 Sicotra n. Djibouti. Rijndam, 18 te Rotterdam. Rijnkerk, 18 v. Lourenco Marques n. Beira. Saidja, 30 te Singapore. Salatiga, 17 940 m. w. Azoren n. Iskenderun. Schie, 18 te Hamburg n. Bremen. Schiedijk, 18 te Rotterdam. Schouten. 18 210 m. o.z.o. Beira n. Dunedin. Sibajak, 17 v. Balboa n. Tahiti. Sliedrecht, 19 te Novorossisk. Sloterdijk, pass. 18 Sable Island n. New York. Soestdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Solon, 18 te La Guaira. Stad Amsterdam, pass. 18 Las Palmas n. Emden. Stad Schiedam, verm. 20 v. Bone n. Rotterdam. Stanvac Malacca, 19 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 18 te New York verwacht v. Havana. Statue of Liberty, 18 200 m. o.z.o. Malta n. P. Said. Steenwijk, 18 24 m. z.o. Startpoint n, Hpt. Roads. Stentor, 19 te Mobile verwacht v. Miragoana. Straat Bali, 17 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Straat Banka, 19 te Belawan. Sumatra, 18 v. Manilla n. Cebu. Tabinta. 18 te Amsterdam. Tamo, 18 te Antwerpen verwacht. Tankhaven I, 17 v. Sungeigerong n. Penang Tappanzee, 19 te Abadan. Tavakan, 18 v. Sasablanca n. Mostaganem. Tawali, 19 v. Bremen n. Antwerpen. Telamon. 18 v. Aruba n. Cartagena. Teucer, 18 200 m. z. Bangkok n. Bangkok. Texel. 18 te Lyttleton. Thelidomus, 22 te Anacortes verwacht. Theobaldius, 18 te Tarakan. Tiberius, 17 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Tibia, 19 te Santiago De Cuba verwacht. Tjibadak. 18 v. Semarang n. Singapore. Tjitjalengka 18 290 m. n.n.o. Okinawa n. H'kong. Tjipondok, 18 te Tandjong Priok v. Hongkong. Tomocyclus, 22 te Philadelphia verwacht. Tomori, 18 v. Surabaja n. Balikpapan. Towa 18 260 m. w. Lissabon n. Rio de Janeiro. Trajanus, 17 v. Puerto Ordaz n. Bremen. Van Cloon, 18 te Tientsin verwacht n. Tsingtao. Van Riebeeck, 18 264 m. o. Brisbane n. Auckland. Van Spilbergen, 18 v. Takoradi n. Lagos. Van Waerwijck, 18 v. Beira n. Lorenco Marques. Yasum, 18 te La Spezia verwacht. Vivipara, 18 100 m. w.n.w. Ouessant n. Tripoli. Waingapoe, 18 ten anker rede van Kuwait. Waterland, 18 te Hamburg verwacht. Waterman, 18 350 m. z.o. Suez n. Aden. W. Alton Jones, 18 140 m. z.z.w. Kp. St. Vincent naar Philadelphia. Weltevreden, verm. 20 v. Rotterdam n. Antw. Westland, 17 250 m. n.n.o. Las Palmas n. A'dam. Wieldrecht, 18 v. Cardon n. Bayonne. Willemstad, 18 te Guadeloupe. Witmarsum, 19 te Jacksonville. Wolfgang Russ. 18 te Antwerpen. Woltersum. 18 te Antwerpen v. Hamburg. Wonorato, 18 ten anker Belawan. Wonosobo, 13/1 v. Khorramshar n. Calcutta. IJssel, 19 te Amsterdam. Zaankerk, 18 1100 m. n.w. Fremantle v. Aden. Zaanland, 18 te Santos verwacht. Zuiderkerk, 18 dw. Gibraltar n. Marseille. Zwijndrecht, pass. 18 Dover n. Baltimore. SLEEPVAART Argus en Tyne, 19 te Vlaardingen Clyde, 15 v. New York n. New Orleans. Cycloop, 17 80 m. n.w. Bermudas n. Perz. Golf. Hudson, 17 te Lorient. Humber, 19 v. Falmouth te Vlissingen. Loire, 19 v. Martinique n. Belem. Maas, 19 v. Masasluis n. Le Havre. Noordholland, 17 80 m. z.w. Ouess. n. Maracaibo. Oostzee, 19 te Rio de Janeiro. Poolzee, 19 v. Barrovv te Vlissingen. Rode Zee, 19 210 m. z. Panama n. Europa. Titan, 17 180 m. z.w. Bermudas n. Perz. Golf. Zeeland, 17 180 m. n.o. Terceira n. Khorramshar. KLEINE VAART Alcetas. 17 v. Catania n. Rotterdam. Badzo, pass. 18 Maasboei v. Londen n. Rotterdam. Draco. 17 v Genua n. Barcelona. Elsa, 17 v. IJmuiden n. Karskaer. Inspecteur Mellema, 16 v. Randers te Livorno. Kaap St. Vincent n. IJsselmonde. Manto 17 te Gdynia n. Amsterdam. Netta, 18 20 m. z. Genua v. Algiers n. Genua. Pavo, 17 v. Amsterdam n. Oxelosund. Plato 17 te Bordeaux n. La Pallice. Ponza, 18 zuidkust Oland n. Karskaer. Strabo. 18 ter hoogte Vigo Baai n. Oporto. Tilly, 17 v. Sundsvall n. Korsnas. WOONHUIS te koop gevraagd leeg te aanvaarden, geschikt voor 8 personen. Vestigings vergunning aanwezig. Om geving Haarlem-N. Koopprijs f 16.000 tot f 18.000. Brieven no. 9688. aangeb. BeverwijkHaarlem door Gemeente Beverwijk. Br. no. 154 Bhdl. Dingier. •Beverwijk. Met medewerking van een gerenommeerde ledikanten- en spiralen- fabriek wordt u tijdelijk in de gelegenheid gesteld, om uw oud doorgezakt Ledikant, spiraal, kantel- of opklapbed tegen veel geld in te ruilen. UNIEKE GELEGENHEID OM: van uw rugklachten af te komen, van 2-pers- op Lits-jumeaux over te stappen, te moderniseren, Uw logés goed te laten slapen, enz. enz Kortom een gelegenheid die zich nooit meer voordoet vastgestelde prijs 32.25 U levert in onverschillig wat voor ledikant, retour ƒ10. U BETAALT22.25 grijs met blauw, tomaatrood, of geel voetbord, spiraal m. onbeperkte garantie ƒ49.50 U levert in onverschillig wat voor ledikant ƒ10. U BETAALT ƒ59.50 de nieuwste kleuren grijs met geel, grijs met tomaatrood, -of grijs met blauw, spiraal met onbeperkte garantie 59.50 U levert een exemplaar in10. U BETAALT 49.50 ALS EXTRA AANBIEDING VOOR DE KOMENDE FEESTDAGEN zomer- en winterkant, 15 jaar garantie ƒ79.50 zomer- en winterkant, 15 jaar garantie ƒ59.50 Ook voor kantelbedden, opklapbedden, wentelbedden geldt de zelfde aan bieding. Haast u, wie het eerst komt, heeft de grootste keus. GROTE HOUTSTRAAT 105 - HAARLEM - TEL. 11485

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 19