Haarlemmers uit Australië vieren hier Kerstfeest 5 i Perez koop 't in de gierstraat Bfldun D UI 2 Si c Wegens oplichting een jaar geëist tegen Haarlemse timmerman Echtpaar Oudolf maakt wereldreis Gladde Gouden Verlovingsringen STADGENOTEN KAASENBROOD 7 Verkoop van huizen Een onvergetelijk kerstfeest Burgerlijke Stand van Haarlem „De Kampioen" houdt zondag wildrit Mgr. Huibers consecreert Petrus en Pauluskerk Verenigingskainpioen- schappen van GIOS DERK DE VRIES een sigaar van TOPKWALITEIT. ARMADA BOEKANIER Kerstpotten-Leger des Heils zijn opgesteld W. VOET ZONEN Overiast van fietsen bij Heemsteeds station Kerstconcert Bij het vertrek van Herman Dees VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT De heer en mevrouw Oudolf zijn geboren en getogen Haarlemmers. Sinds enkele jaren hebben zij echter de Australische nationaliteit. Op 8 maart 1951 stapten zij met hun zoontje Ronald en Bjfirn op Schiphol in het vliegtuig: enkele reis Brisbane in de Australische provincie Queensland. Met ontembare energie bouwden zij een nieuw bestaan op. Thans maakt het echtpaar Oudolf een wereld reis, grotendeels voor zaken. Maar onderweg naar Amerika en later over de Atlantische Oceaan richting Europa ging als onzichtbare reisgenoot, het verlangen mee: weer eens een echte Hollandse Kerst, en Nieuwjaar te vieren in hun nooit vergeten Haarlem. Zondagmiddag streken zij neer op Schiphol. In de aankomst hal stonden veertig familieleden. Het regende. Na bijna acht. jaar zijn de Oudolfs weer in Holland. De uitslag van de donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden veiling luidt: Gen. de Wetstraat 32. Haarlem 3100, Th. Bijman en D. Lodder; Teding v. Berk houtstraat 42, Haarlem 8300,B. P. Sleper qq;' Jukanalaan 110, Overveen 21200,D. de Vries qq; Middenweg 96 B Haarlem 11500,F. H. v- Emmerik qq; Middenweg 96 D, E. F. en van Egmond- straat 45, Haarlem 35125,idem; Nagt- zaamstraat 49, Haarlem niet geveild; Saen- redamstraat 49 zw. en rd., Haarlem 6710..J. J. van Andel; Olmenstraat 56, Haarlem 5405,R. Smits qq; Jan Nieu- wenhuyzenstraat 6, Haarlem 3650,H. Band; Oranjeboomstraat 64, Haarlem 3200,N.N.; Amsterdamsevaart 90 zw. en rd., Haarlem 8400.J. Jonkman qq; Gen. Bothastraat 55, Haarlem 4500, N.N.; Hagelingerweg 62 en 64, Santpoort 10925,J. J. van Andel; Bantamstraat 39, Haarlem 3100,— N-N. Nog maar nauwelijks waren zij ginds in het nieuwe land, of mevrouw Oudolf zag, zo maar op straat, een 10-shillingbiljet lig gen en even verder nog één. In dit land lag het geld op straat, dachten de Oudolfs. Het tegendeel was waar, zeker in het moeilijke begin. Overdag werkte Bert in de banketbakkerij van zijn baas; 's avonds en vaak tot diep in de nacht bak te hij thuis in de keuken „doughnuts" (een soort crèmegebak). Zijn vrouw Ton hielp dapper mee. Vijf jaar lang werkten zij twintig uur per dag. In 1954 lieten zij in het bij Brisbane gelegen Coorparoo hun eigen huis bouwen Ze noemden het „So What" en zij hadden de gêest, die hen in de eerste zware jaren bezielde, de wil om te slagen, niet raker kunnen typeren. In de bakkerij achter het huis begonnen de Oudolfs geheel voor zichzelf. Zij bakken doughnuts, soms twintigduizend per week. Toch werken ze nu maar vijf dagen van de zeven. Ze hebben een auto, perso neel in de bakkerij. In Queensland schijnt driehonderd dagen van het jaar de zon. Ze zijn gelukkig. „G nod wil/'ambassadeurs" Dat het harde werken in Australië de fa- lilie Oudolf geen windeieren heeft gelegd lijkt al uit. de vakanties, die zij zich nu runnen permitteren. Met de zoons, nu veertien en elf, maakten zij onlangs een ■■eis naar Tasmanië. En nu deze wereld reis. De bedoeling hiervan is in de eerste plaats zich in Amerika en Europa, vooral Duitsland, te oriënteren op het gebied van de nieuwste machinerieën voor het ban ketbakkersbedrijf. De concurrentie zit nu eenmaal niet stil. Maar de reis van de Oudolfs heeft nog een andere opzet en daarin heeft mevrouw Oudolf het grootste aandeel. Volgend jaar viert de provincie Queensland het eeuwfeest. De bewoners willen ter gelegenheid hiervan de premier van Queensland, mr. Nicklin, een album aanbieden, waarin belangrijke personen uit de hele wereld hun handtekening heb bengeplaatst. Mevrouw Oudolf heeft het op zich genomen als een „goodwill-ambassa- drice" voor haar provincie onder andere de burgemeesters van grote steden te be zoeken en het herdenkingsalbum voor te leggen. Zij toont ons tijdens ons gesprek in de woning van de zuster van haar man in de Oost-Indiëstraat in Haarlem, de handte keningen, al of niet vergezeld van een stadszegel, van de burgemeester van New York, Robert Wagner, van die van San Francisco, Los Angeles, Chicago, Advertentie Twee die elkaar met Kerstmis echt verrassen. Voorhem een Braun Combi. Voor haar een Braun Multimlx. Geschenken die dagelijks genoegen geven. Braun Combi voor mesglad sneller en comfortabeler elek trisch scheren. Met tondeuse in luxe f 59.75 Braun Multimlx de elektrische keuken machine, waarmee U iedere dag werk en tijd bespaart, bezuinigt en ge zondere maaltijden maakt (400 Watt, schakelaar voor 3 standen) f Shaver-folder nr. 1088 en Multimlx- folder nr.414/2 bij Uw handelaar of de importeur N.V. Hapé, Amsïerdam-C, Tel. 63957 (4 lijnen) Gev. 1913. BEVALLEN van een zoon: 16 dec.: I. A. M. Kroon-Braam; 17 dec.: H. W. Lam- ntertsma-van Loon; H. M. Mosselveld-den Ridder; J. M- R. Luijting-Roussel; G. Grandia-Hinfelaar; M. Nijkamp-Grevink; H. M. den Braber-van Zomeren; H. A. I. M. Gielens-Cleiren. BEVALLEN van een dochter: 15 dec.: N. Terlouw-Iburg; 16 dec.: Conroy-Reijn- houdt; 17 dec.: P. van Genderen-Duijs. GEHUWD: 18 dec.: F. W. Th- M. Cramer en D. Erkelens; J. van Luneburg en C. M. s- van Rooijen; J. F. Bos en J. Kales; R. Lenaarts en A. J. van der Wart; J. Vente en A. L. Tuppe; R. Remmé en J. J. Koster. OVERLEDEN: 16 dec.: H. Kooistra, 58 L Middenlaan; J. M. Verweij, 91 j., Lo- reritzpiein; H. Rensenbrink-Letter, 74 j., Schoterbosplein; 17 dec.: K- J. Kolusniew- SH 65 j., v. d. Hulststraat; W. Brouwer- Kaars, 48 j., Rijnstraat. De - burgemeester van San Francisco. George Christopher, benoemde het echtpaar Oudolf tot ereburger van de stad. Als uiterlijk blijk ontvingen deze oud-Haarlemmers een stadssleutel. Op de baard hiervan staan de uitnodigende woorden ..Welcome to San Francisco, please come again". Phoenix en Londen. En er zullen nog vele handtekeningen bijkomen, want de Oudolfs zijn nog niet thuis. De verdere route is volgens het schema: Den Haag, Amsterdam, Dusseldorp, Frankfort, Zu rich, Genève, Nice, Turijn (met een be zoek aan de 75-jarige directeur van de Fiat-fabrieken, die zij kennen), Rome, Athene, Ceylon, Bangkok, Singapore, Brisbane, waar zij half maart denken te arriveren. Een wereldreis dus van bijna vijf maanden. Stadssleutel Een aardige attentie vormde tijdens het bezoek aan San Francisco 't geschenk van de burgemeester van deze gróte Ameri kaanse stad. mr. George Christopher. Hij had zoveel begrip voor de goodwill-actie voor Queensland, dat hij de Oudolfs be noemde tot ereburger van de stad en hen een stadssleutel aanbood. Deze draagt als opschrift: „Key to the City of San Fran cisco, present to mr. and mrs. H. Oudolf, George Christopher. Mayor". Daarna kwamen de Oudolfs in Los An geles en ook hier wilde de burgemeester, mr. Norris Poulson, hun een stadssleutel aanbieden, doch hij kon dit tot zijn spijt niet doen, toen hij hoorde, dat zij er reeds een hadden van San Francisco. Men kan slechts ereburger van één stad zijn. Toen schonk de burgemeester de Oudolfs enke le balpennen met als inscriptie „Mayor Norris Poulson, City of Los Angeles". Uit deze actie voor hun provincie Queensland blijkt reeds, dat Bert en Ton Oudolf niet alleen in naam Australiërs zijn geworden. Nederland en vooral hun ge boortestad Haarlem blijft een grote plaats in hun hart innemen, maar zij denken rea listisch genoeg om te kunnen zeggen: „Emigreren is in een nieuw land opnieuw beginnen, je aanpassen en, zeker in de eerste tijd, hard werken". „Iedereen kan slagen, als hi.j zich maar aan dit recept houdt," menen de Oudolfs. Zij hebben zelf het bewijs geleverd. „Maar het slagen hangt voor een groot deel van de vrouw af," zeggen ze nog en ook dit menen ze. Als de vrouw zich niet wil aanpassen, de taal niet wil leren, niet naast haar man gaat staan, maar hem integendeel deprimeert mr-t haar jeremia des, dan wordt de vestiging in het nieu we land zéker een mislukking. En voor de vrouwen in Nederland, die haar geëmi greerde dochters brieven schrijven met smeekbeden als „Kom terug", hebben de Oudolfs geen goed woord. Laten de „nieuwkomers", die een eigen huis ontberen en mede daarom de moed opgeven, de duizenden guldens, die zij bijeensparen voor de terugreis naar Nederland, gebruiken bij de aan koop van een „home". En dan dn tanden op elkaar. Want in een land. waar men zo kan sparen, behoeft het leven nog zo slecht niet te zijn. En zij kunnen het dan dit energieke Haarlemse emigrantenpaar nazeggen: „So what". Advertentie De Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" houdt zondag 21 december haar tra ditionele wildrit voor leden en donateurs. Deze wildrit, waarvoor men om half tien op de Zeeweg bijeenkomt, zal door deel neming van de donateurs als een handi- caprit worden verreden. De prijsuitreiking van deze wildrit is op woensdagavond 24 december in het club lokaal „Kennemerland" aan de Rijks straatweg in Haarlem-Noord. Op deze avond zullen de renners van „De Kam pioen" elkaar bekampen op home-trai ners. De aanvang is bepaald op half acht. Donderdagavond h-jeft mgr. J. P. Hui bers de nieuwe kerk van de H. H. Petrus en Paulus aan de Tesselschadestraat in Haarlem-noord plechtig ingewijd. Om half acht 's avonds begonnen de openbare plechtigheden, waarna een plechtige avondmis volgde. Ondermeer was de bur gemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, bij de consecratie aanwezig. Voordat de parochianen het bedehuis konden betreden, verrichtte de bisschop de gebruikelijke wijdingen van het kerk gebouw en het altaar De relieken van de H. H. Martelaren van Gorcum en de H. Jeroen werden in processie rondgedragen, waarna de parochianen getuige konden zijn van de zegening van het altaargraf, waarin de relieken zullen rusten, de ver dere wijding van het altaar en de'zalving van de kerkmuren. Na een wierookoffer op het altaar zalfde de bisschop de offer tafel met chrisma en wijdde hij de altaar benodigdheden. Pastoor A. S. van Rijn droeg een avond mis op, met assistentie van de kapelaans Willemse en Verberne Het parochiële zangkoor zong de missa in dedicatione ec clesiae. Tijdens een korte toespraak feli citeerde de bisschop de gelovigen met de ze prachtige, moderne kerk. „De totstand koming van deze kerk heeft veel inspan ning gekost. Maar zichtbaar heeft er Gods zegen op gerust. U moet wel van ontzag lijke blijdschap vervuld zijn," zei de bis schop. Mgr. Huibers spoorde de gelovigen aan het kerkgebouw veelvuldig te bezoe ken om zich hier open te stellen voor de stem van Christus „De consecratie bete kent geen eindpunt, maar het begin van het godsdienstige leven in deze parochie." Tenslotte smeekte de bisschop Gods ze gen af voor kerk en parochie en gaf hij zijn bisschoppelijke zegen. Advertentie do'O hurfles f 6,95 L o.o g.' yt/r Cooymans •product 1 Bij de jaarlijkse verenigingskampioen- schapwedstrijden van GIOS heeft het ook dit jaar weer niet aan spanning ontbroken Bij de juniores werd deze spanning nog speciaal aangewakkerd door het feit. dat het bestuur voor deze groep een wisselbe ker beschikbaar had gesteld, die mej. Y. Philippo voor een jaar mag bewaren. Bij de oudste meisjes, was de eerste plaats voor Marijke van Donselaar. Bij de gewone damesafdeling bleef het tot 4 onderdelen onzeker of mej. R. Luy- ten weer kampioene zou worden al was het verschil niet groot, zij bleef toch vier keer ten achter bij mej. L. van Rugge. Bij ringen en evenwichtsbalk toonde mej. Luyten echter over meer routine en vaar digheid te beschikken en wist, zij door twee keurige oefeningen niet alleen de achterstand in te halen doch ook haar grootste concurrente voorbij te komen. Mej. Luyten werd dus weer verenigings kampioene. Advertentie Het Leger des Heils roept weer de me dewerking in van Haarlemmers het stre ven te bevorderen een groot aantal be jaarden uit Haarlem en Heemstede een prettig kerstfeest te bezorgen en een aan tal personen een pakket aan te bieden. Daarom zijn op de Grote Markt, het Ver- wuift, het Houtplein en de Gedempte Oudegracht bij het Postkantoor weer kerstpotten geplaatst en verwacht wordt dat velen het doel van het Leger des Heils zullen steunen. Tweeduizend bejaarden worden voor het kerstfeest uitgenodigd, honderdveertig pakketten zullen worden uitgereikt en ook zal met de jeugd het kerstfeest gevierd worden. Tot en met maandag bestaat er ge legenheid giften in de kerstpotten te doen. Advertentie in 14 en 0 karaats goud Anegang 15 - Grote Houtstraat 165 Winstaandeel geen loon. In een proces aanhangig gemaakt door een werknemer van Wilton-Fijenoord, heeft de kanton rechter te Schiedam beslist, dat een winst aandeel van een werkgever niet als loon mag worden beschouwd en dat daarvoor de A.O.W.-looncompensatie dus niet geldt. De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag de zaak behandeld tegen een 44-jarige timmerman uit Haarlem, die terecht stond onder verdenking van op lichting. De verdachte zou voor een wo ning aan de Bakenessergracht tot drie keer toe van verschillende personen een bedrag van 800.- gekregen hebben voor verbouwingskosten, maar hij zou slechts voor een gering bedrag aan de woning ver timmerd hebben terwijl hij voorts vele maanden te laat was met opleveren. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar. In de zomer van 1957 zou de verdachte een advertentie geplaatst hebben waarin hij een woning in het centrum van de stad aanbood tegen vergoeding van een ge deelte van de verbouwingskosten. De eer ste gegadigde, die in contact kwam met de timmerman, was een 56-jarige weduwe uit Overveen, die de verdachte 800 ter hand stelde. Als tegenprestatie zou de timmerman er voor zorgen, dat de wo ning geheel werd opgeknapt cn dat het huis op 1 september 1957 opgeleverd zou worden. De weduwe kreeg echter geen vergunning van het bureau van huisves ting om de woning te betrekken, maar toen zij haar geld terugvorderde werd zij, zo verklaarde zij als getuige voor de rechtbank, bijzonder onheus behandeld. Het geld heeft zij niet teruggezien. Het huis werd tenslotte verhuurd aan twee jonge echtparen, die eveneens bei- IJillilllllllllllüllllüllllllllll NU DE INZAMELING van Kerstgaven voor de z.g. „stille armen" haar einde nadert, wil ik deze zaak nog gaarne onder Uw aller aandacht brengen. In deze decembermaand zijn veel geschenken gegeven en wij hebben ons wel eens afgevraagd, of de vrienden, die wij bedenken wilden, bepaalde zaken wel gebruiken konden, ze wel nodig hadden ff of ze soms reeds van anderen zouden hebben ontvangen. 1 Bij deze inzameling behoeft u zich hierover geen zorgen te maken. 1 Uw onbekende vrienden, die u naar ik hoop nog gul bedenken |j zult, kunnen heel veel gebruiken, zijn door anderen niet verwend en 1 hebben uw gift heel erg nodig om de Kerstdagen met wat warmte en verlichting van zorgen met u te kunnen vieren. Zij zijn mensen, die niet vragen, wfeT adressen het comité dikwijls door een toeval te weten komt en die zich dapper .en ^afhankelijk E door het leven trachten te slaan, hoe moeilijk dit vaak ook is Gireert of geeft uw geschenk aan de bekende adressen. Uw eigen Kerstdagen zullen er inniger en feestelijker door worden. Haarlem, 19 december 1958 MEVR. Mr. E. A. J. SCHELTEMA-CONRADI, Wethouder van volksgezondheid en sociale zaken der gemeente Haarlem. lllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllïï Gemeenteraad Heemstede Het laatste van de 22 punten telende agenda heeft de raad van Heemstede don derdagavond nog de meeste gesprekstof opgeleverd. Dat was de rondvraag. Met alle reeds in ons blad gepubliceerde voor stellen ging de raad nagenoeg zonder dis cussie akkoord. Met achttien van de ne gentien stemmen benoemde men met in gang van 1 januari 1959 de heer A. van Wingerde tot rentmeester van het grond bedrijf en met ingang van dezelfde datum eveneens met achttien van de negentien stemmen, de heer H. Slagveld tot ambte naar van de burgerlijke stand. Bij de rondvi-aag in fox-meerde de heer Brink (VVD) naar het optreden van de Heemsteedse politie in de afgelopen week met betrekking tot de bij het station Heem- stede-Aërdenhout her en der geplaatste fietsen. Met twintig stuks tegelijk vervoer, ae de politie de rijwielen naar het bureau. Had men het publiek niet eerst onder an- dei-e via de pers kunnen waarschuwen, alvorens in het openbaar zo'n vertoning op touw te zetten? aldus de vragensteller. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. van Rappard antwoordde, dat het hier ging om een kwaad, dat moet worden uit geroeid. De heer Verhoeven (KVP) veronderstelde, dat het desbetreffende ver bodsbordje niet op de goede plaats staat. De voorzitter zegde toe contact met de hoofdinspecteur van politie op te nemen. Het is wellicht mogelijk bij de parkeer- tegels, die eveneens de gehele dag onder meer door fietsen van forensen en andex-e worden bezet, een bordje te plaatsen, waarop een bepaalde maximum-parkeer- duur staat vermeld. Mr. PI i est er (prot. chr.) gaf in over weging buitenlanders, die in Heemstede trouwen reeds bij het aantekenen zoveel mogelijk in hun eigen taal schriftelijk te laten weten, wat de ambtenaar van de burgerlijke stand hen bij de huwelijks voltrekking zal laten verklaren. Dit zou kunnen geschieden in de meest gangbare talen, bijvoorbeeld Frans, Duits, Enge's Italiaans en Spaans, aldus spreker. De voorzitter zegde toe de mogelijkheden te zullen bezien. Donderdagavond heeft het Gemengd Zangkoor „De Blinkert", dat zich onge veer een jaar geleden gevormd heeft uit bejaarden van dit bejaardencomplex aan het Rockaex-tshof een concert gegeven in de x-ecreatiezaal van het verzorgingshuis, die geheel gevuld was met belangstellen den uit het huis en daarbuiten. Uiteraard was het concert, dat het koor ondex leiding van de heer H. Hermans gaf, die sedex-t de oprichting daar al de dirigent van is, grotendeels aan kerstliedex-en gewijd, doch ook brachten de bejaarden op zeer ver dienstelijke wijze „Bundesiied" van Mo zart en „Die Ehre Gottes aus der Na- tur" ten gehox-e en na de pauze twee lie deren van Joh. Brahms. Uit een en ander bleek dat dirigent Hermans in een jaar tijds al heel wat met dit koor heeft be reikt en duidelijk kwam daarbij naar vo ren met welk een enthousiasme de oudjes zingen en welk een vreugde deze muzikale ontspanning voor hen betekent. De piano begeleiding was bij de heer D. van dei- Plas uit Noordwijk in goede handen. Aan dit concert werd tevens medegewerkt door het strijkorkest „Melophilia" onder leiding van de heer W. F. M. H. Lasschuit die bewees de touwtjes goed in handen te hebben. Men heeft ten zeerste genoten van de Entr'act Musik aus Rosamunde van Fr. Schubert en vooral ook van het concert voor hobo en orkest van A. Cox-el- li-Barbirolli, waarin de prestatie van de solist, de heer J Broekhuizen uit Haai-Iem ieders bewondering afdwong. Ook na de pauze bracht het orkest nog een drietal nummers ten gehox-e, ondermeer de be kende Sex-enata van G Braga. Deze kerst uitvoering is zowel voor de uitvoerenden als voor de luisteraars in alle opzichten een succes geworden. Advertentie. Hel adres is en blijft GROTE HOUTSTR. 131 cn SMEDÈSTR. 7 Keuze ult-,i$ ^Wereldmerken Advertentie den 800.- betaalden als bijdrage in de verbouwingskosten. Het huis werd echter aldus deze getui gen veel te laat opgeleverd terwijl alle voorzieningen zoals gas-, water- en elek triciteitsleidingen ontbraken. Het riool was verstopt, de keukens waren leegge- sloopt .en de afwerking van de kamertjes liet alles te wensen over. De dienst van Bouw- en Woningtoezicht had zelfs verklaard, dat de woning eigen lijk onbewoonbaar verklaard had dienen te worden. Een technisch ambtenaar van de gemeen te verklaarde als getuige voor de recht bank, dat de gemeente voor ruim duizend gulden aan het huis had opgeknapt en dat er zeker nog vijftienhonderd gulden aan de woningen vei-timmerd diende te wor den voordat zij enigszins bewoonbaar wa ren. Enkele getuigen décharge verklaar den, dat zij inderdaad enige tijd in het huis aan het werk geweest waren waar voor zij allen bedragen van ongeveer 150.- hadden ontvangen. De verdachte zelf verklaarde, dat hij inderdaad beloofd had alles op te knap pen, maar dat hij door zijn inmiddels slechter wordende financiële positie had nagelaten bepaalde voorzieningen te tref fen. Hij ontkende echter voor de recht bank de oplichting De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, echter verschilde over dit laatste met de verdachte van mening en vroeg een jaar gevangenisstraf wegens oplichting meermalen gepleegd. De verdediger, mr. P. J. Prinsen Geer- ligs, was van ooi-deel, dat de oplichting beslist niet bewezen was, en dat men ten hoogste eventueel van een wanprestatie kon spx-eken. Hij vroeg vrijspraak of indien de rechtbank met hem van mening zou verschillen een voorwaardelijke straf. De rechtbank, die gepresideerd werd door mr. H. J. Ferwerda, bepaalde de uit spraak op 29 december. Advertentie Het Perzisch Tapijthuis Amsterdnm Rokin 116 Rotterdam - Den Haag Utrecht - Arnhem Hilversum Nu Hex-man Dees naar aanleiding van een benoemingskwestie bij het onderwijs, Zandvoort gaat verlaten, is hiermede ook een eind gekomen aan zijn functie als koorleider en organist der Hervormde kerk. Sedert 1940 organist, en in 1946 tot diri gent van het kerkkoor benoemd, gaf hij tal van concerten, waarbij zijn muzikale eigenschappen zich speciaal uitten in een verantwooi-de progx-ammakeuze en een gezond stijlbegrip Met uitvoeringen als bijvoorbeeld cantates van Bach en Buxte- hude, Anthems van Purcell, het Magnifi cat van H. Andriessen of de Orgelmesse van Haydn, bracht Herman Dees zijn koor op een peil dat ver uitgaat boven dat ver uitgaat boven dat van veel dorps kerkkoren welke een eeuwigdux-end con tact met de liedertafelstijl schijnen te heb ben. Solisten als Jo Vincent, Annie Woud en Aafje Heynis verleenden aan zijn concer ten die zich steeds kenmerkten door een bijzondere sfeer, gaarne hun medewer king. In de jaren, dat de heer Dees orga nist was, werd de dispositie van het me chanische sleepladenorgel aanmei'kelijk vex-beterd en geschikt gemaakt voor vrij wel de gehele Bai-ok-literatuur. Zijn vertrek moet, zonder overdrijving, een verlies voor Zandvooi-t worden ge noemd. Niet alleen voor de Hervormde Gemeente, maar ook voor hen die buiten de kerkdiensten zijn muzikale verrichtin gen gadesloegen er. waardeerden. Dat dit er velen zijn, behoeft niet in twijfel te worden getrokken. ir

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7