Secretaresse Overweldigende belangstelling bij afscheid van de heer F. van Woerden De_» ongeregelde beurs Adventskerk in Aerdenhout in gebruik genomen VICTORIA WATER Kerstconcert door het Overveens Dameskoor Amsterdamse Beurs r J 4 „Piloto Pardo" is van proefvaart terug Amsterdamse jongens - verdacht van inbraken in Bloemendaal ingesloten Geen verzorgingsflats in torenflat aan Randweg Scooterrijder en fietser gewond Haarlems Bachensemble Christelijke Dreef school was te klein Eend uit hertenkamp gestolen: 20 boete Jubileum H. H. Gloerich UIT STAD EN STREEK Schilleboer zou dieren verwaarloosd hebben Scheepvaart Sinds 1 januari 980 GEWONDEN IN HAARLEMS VEKEERSGEBIED ZIJ, DIE TRIPLEREN, ZIJN GEEN HEREN Direct van Fabriek Duursma spuit alles! MAANDAG 22 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onder enorme belangstelling is zondag middag de nieuwe Nederlands hervormde Adventskerk aan de Leeuwerikenlaan in Aerdenhout in gebruik genomen. Tot de genodigden behoorden onder meer predi kanten van alle bij de Oecumenische Raad aangesloten kerken, alsmede pastoor Geel van de r.k. parochie Aerdenhout-Bentveld. Het Bloemendaalse gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de wethouders mejuffrouw dr. M. E. Nolte en mr. J. C. C. W. Hijszeler. De voorzitter van het;col- lege van kerkvoogden, mr. F. J. D. Theyse droeg de kerk met een korte toespraak over aan de hei-vormde gemeente Aerden hout. In zijn rede bracht mr. Theyse dank aan architect K. L. Sijmons uit Amster dam en aan aannemer De Wit. Ds. J. E. Drost,, voorzitter van de wijkkerkeraad Aerdenhout, aanvaardde het kerkgebouw namens zijn gemeente met veel vreugde en dankbaarheid waarbij hij dank bracht aan het college van kerkvoogden. Nadat de predikant 2 Kronieken 6 18-21 had ge lezen, legde één der ouderlingen, mr. A. H. van Nierop, de nieuwe kanselbijbel op zijn plaats, twee kinderen droegen het wa ter voor het doopvont binnen en twee dia kenen brachten de broodschaal en beker aan en zetten die op hun plaats. Zowel het doopvont, als de avondmaalstafel zijn van wit marmer. Het kinderkoor onder leiding van mejuffrouw L. Boorsma bracht daar na gezang 271:1 en 2 ten gehore, waarna één der jongere gemeenteleden de kerk klok met het opschrift „God roept" luidde. Tot tekst van zijn prediking had ds. Drost gekozen Jesaja 43:18 en 19a: „Denkt niet aan hetgeen vroeger gebeurde en let niet op wat oudtijds is geschied; zie, Ik maak iets nieuws, nu zal het uitspruiten." Ds. Drost herinnerde eraan, dat de grond voor de kerk bij acte van schenking aan de gemeente werd aangeboden door Advertentie Natuurlijk bronwater bevat vele geneeskrachtige minerale bestanddelen Meer dan 70 jaar de meest gevraagde tafeldrank Schip is vastgelopen op sandbankje in Spaarne Gisteren is het bij de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij voor Chileense rekening gebouwde onderzoekingsvaartuig „Piloto Pardo" van zijn proefvaart in Haarlem teruggekeerd. Het schip werd be hoedzaam door de sluis bij Spaarndam ge loodst, maar raakte even verderop bij het gemaal vast op een zandbankje. Het schip liep daarbij geen schade op. Vandaag zal getracht worden de tocht naar de Haar lemse Scheepsbouwmaatschappij voort te zetten door ballast uit te pompen en enige losse voorwerpen uit het schip te halen. De „Piloto Pardo" had bij zijn terugkeer een diepgang van vier meter, ofschoon tij dens de proefvaart met 4.50 meter is ge varen. Woensdag 10 december is het schip van Haarlem vertrokken, waarbij onder meer Den Helder is aangedaan, waar op zee schietoefeningen zijn gehouden met enige daar aan boord geplaatste kanons. De drie Amsterdamse jongens van 18, 19 en 20 jaar, die verleden week zijn aan gehouden onder verdenking van een groot aantal diefstallen in Bennebroek zijn thans overgebracht naar Bloemendaal, waar zij gedurende de afgelopen zes maanden een tiental inbraken zouden hebben gepleegd. Zij hadden het daarbij aldus de politie vooral gemunt op juwelen en geld. Di verse sieraden zijn bij de jongens thuis in Amsterdam in beslag genomen. wijlen mejuffrouw C. Crommelin, op voor waarde, dat kerk en wijkgebouw er voor 1 januari zouden staan. Deze kerk in nieu we gedaante zal het woord Gods doen „uit spruiten", aldus de predikant, die erop aandrong niet te blijven stilstaan bij wat vroeger gebeurde. Ds. Drost legde er voorts de nadruk op, dat het kerkgebouw ook ten dienste staat van andere kerken, die er onderdak kunnen vinden. Hij eindig de zijn prediking met te herinneren aan het nieuwe Licht, dat met Kerstmis door breekt. Als aanvulling op ons artikel over de plannen voor de stichting van een flat gebouw aan de Westelijke Randweg bij de Faradaystraat in Haarlem, bestemd voor alleenstaanden en echtparen, waarover wij in de krant van vrijdag 19 december schreven, kunnen wij mededelen, dat het initiatief is uitgegaan van de heren C. Hoen Dzn. en notaris E. Bennink Bolt, die in Amsterdam reeds een dergelijk flat gebouw hebben gesticht en die thans in Haarlem de coöperatie Haarlem-Zuid heb ben opgericht. Deze coöperatie heeft contact gezocht met de Stichting „Eigen Burcht", die vrij dag j.l. een bijeenkomst heeft belegd met de bij haar ingeschreven kandidaten voor het flatgebouw aan de Zijlweg, dat in voor bereiding is, maar dat minder snel tot stand zal komen dan de torenflat aan de Faradaystraat. Deze torenflat zal bestaan uit koopflats zonder verzorging, of schoon er wel een aantal gemeenschappe lijke voorzieningen in zullen worden aan gebracht. Het is verder, zoals wij reeds ■meldden, niet alleen bestemd voor alleen staanden. maar ook voor echtparen met en zonder kinderen. Voor deze laatste cate gorie zijn speciaal de drie- en vierkamer- flats bestemd. Ter verduidelijking voegen wij hieraan nog toe, dat men een bedrag van onge veer 25.per maand dient te betalen wanneer men de flat zonder hypotheek koopt. De echtparen kunnen zich opgeven bij de heer C. Hoen Dzn., Bloemgracht 31 te Amsterdam en de alleenstaanden bij mej. J. van Maas, Coornhertstraat 12 te Haar lem. Op de kruising van de Jan Gijzenkade en de Rijksstraatweg in Haarlem-noord zijn zaterdagavond om lfalf acht een scoo terrijder en een fietser met elkaar in bot sing gekomen, waarbij beiden werden ge wond. De wielrijder, een 19-jarige Haarlem mer, reed op de Jan Gijzenkade naar de brug en wilde linksaf in zuidelijke richting de Rijksstraatweg oprijden. Hij gaf geen voorrang aan de scooterrijder, een 37-ja- rige Haarlemse magazijnbediende, die op de Rijksstraatweg van zuid naar noord reed en linksaf de Jan Gijzenkade wilde opzwenken. Bij de botsing vielen beiden. De scooterrijder kreeg een lichte hersen schudding en de wielrijder schaafwonden. Aan beide voertuigen ontstond schade. Het Haarlems Bach-Ensemble onder lei ding van George Robert verleent zijn mede werking op zondag 28 december aan de dienst in de Bakenesserkerk. Voorganger is ds. W. M. van Asperen. Uitgevoerd wordt de cantate nr. 140 „Wachet auf, ruft uns die Stimme" van Joh. Seb. Bach. Onder overweldigende belangstelling heeft de heer F. van Woerden zaterdag middag officieel afscheid genomen als hoofd van de christelijke Dreefschool in Haarlem. De receptie, welke in het school gebouw aan de Dreef werd gehouden, droeg het duidelijke stempel van de grote waardering en efkentelijkheid die leer krachten. ouders en oud-leerlingen het scheidende schoolhoofd aan het eind van zijn bijna veertigjarige loopbaan bij het onderwijs toedroegen. De leerlingen van de lagere school en de mulo hadden reeds vrijdag tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de Haar lemse Kegelbond de heer Van Woerden een hartelijk afscheid bereid. Onder meer bracht een toneelgroepje een dag uit het leven van de heer Van Woerden voor het voetlicht. Het feest werd besloten met de aanbieding van het afscheidscadeau: een radio-grammofoon-combinatie. Zaterdagmiddag is de heer Van Woer den die van zijn echtgenote was vergezeld, eerst in de kring van het schoolbestuur en de leerkrachten gehuldigd. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. Kooy, roemde in zijn toespraak de bekwaamheid en werkkracht van de heer Van Woerden, die hij vergeleek met een kapitein die zijn schip met vaste hand door tal van stormen in veilige haven voerde. Niet al leen het schoolbestuur maar ook talloze ouders zijn de heer Van Woerden veel dank verschuldigd voor de wijze, waarop hij gedurende de 26 jaar dat hij hoofd van de Dreefschool was ervoor heeft ge zorgd dat de school ondanks haar voor spoedige groei haar eigen karakter be hield, aldus de heer Kooy. Als stoffelijk blijk van waardering kreeg de heer Van Woerden een filmcamera met projector en filmdoek aangeboden. Een aardige aan sluiting op dit geschenk vormde het hier na getoonde filmpje waarop het schoolge bouw en omgeving, het schoolhoofd, leer krachten en leerlingen tijdens een gewone schooldag te zien waren. Sprekende namens het onderwijzend personeel getuigde de heer K. Esmeijer van de sterke verbondenheid welke steeds tussen het schoolhoofd en de leerkrachten heeft bestaan. Hij meende dat de heer Van Woerden ondanks verschillen van op vatting erin was geslaagd de belangen van zowel de lagere school als die van de mulo gelijkelijk te dienen, waardoor hij het ver trouwen en de waardering genoot van het gehele onderwijzend personeel. De heer Esmeijer zei dat de naam van de heer Van Woerden daarom onverbrekelijk aan de Dreefschool verbonden zal blijven. Na mens de leerkrachten bood hij een band recorder aan. Steun en leidraad In zijn dankwoord wierp de heer Van Woerden een terugblik op de moeilijke be ginjaren van de Dreefschool. Steeds was hem bij zijn taak Christus' woord „Zon der Mij kunt gij niets doen" als een steun en leidraad geweest. Hij herinnerde aan de grote verdienste van vroegere voorzit ter van het schoolbestuur, wijlen de heer Ten Boom, en diens gelovig optimisme over de toekomst van de school. De heer Van Woerden uitte voorts zijn dankbaar heid over het in hem gestelde vertrouwen, de goede samenwerking en de vriend schapsbanden, die in de loop der jaren tussen hem en de onderwijzers waren ge groeid. Hij bekende dat het afscheidnemen van de school die voor hem een levenswerk was geworden hem zwaar viel. „Geen mens is echter onmisbaar. God heeft mij niet nodig om de school te zegenen. Ik heb goed vertrouwen dat mijn opvolgers dezelfde teamgeest zullen bewaren, die ik altijd bij het onderwijzend personeel heb ervaren, aldus de heer Van Woerden, die zijn afscheidswoord besloot met New man's gebed: „Heer, ondersteun ons heel de lange dag van dit aardse leven totdat de schaduwen lengen, de avond daalt, het geruis van de wereld verstomd, ons werk is volbracht. Dan, Heer, in Uw genade, geeft ons een veilige rustplaats en ten laatste vrede". Hoe gezien de heer Van Woerden in bre de kring was bleek uit de honderden be langstellenden die het schoolgebouw tij dens de receptie tot in alle hoeken vulden. Onder hen, die aan hun waardering voor het scheidende schoolhoofd uiting hebben gegeven, waren de rijksinspecteur van het lager onderwijs, de heer H. J. H. Bou- chette en de inspecteur van het Christe lijk Nationaal Schoolverband, dr. H. Schilp. Verder ondermeer waren aanwe zig de heer G. Rothfuss als vertegenwoor diger van het hoofdbestuur van de Vereni ging Christelijk M.U.L.O. en drs. D. Fok- kema namens het Christelijk Paedago- gisch Studie-Centrum. Als aardige bijzon derheid kan verder nog worden vermeld dat ook de bijna voltallige eind-examen- klas van 1928 op de receptie acte-de-pré- sence gaf. Zij bood de heer Van Woerden een boekwerk aan. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft maandagmorgen een 67- jarige Haarlemmer conform de eis ver oordeeld tot 20 boete subs, zes dagen hechtenis wegens diefstal van een eend ten nadele van de gemeente Haarlem. Op 6 november zag verdachte 's mor gens in de Haarlemse hertenkamp een eend tussen de spijlen van de afrastering bekneld zitten. Hij trok het dier naar zich toe, draaide het de nek om en stopte het in zijn fietstas. De politie hield de man aan. Ter zitting verklaarde verdachte, dat hij de eend heeft opgenomen om te zien, wat er aan mankeerde. Het beest had een wiek gebroken. „Er was geen redden meer aan .edelachtbare. Wat moest ik er nu mee doen?", aldus verdachte. De politierechter antwoordde, dat verdachte de eend beter over het hek had kunnen zetten en een oppasser waarschuwen. In zijn uitspraak hield mr. Petersen er nog rekening mee, dat verdachte gepensioneerd is. Zaterdag herdacht de heer H. H. Gloe rich, administratief ambtenaar B eerste klasse het feit, dat hij vijfentwintig jaar bij de Haarlemse gemeentelijke incasso-, stortings- en ophaaldienst werkzaam was. Hij werd gehuldigd door de directie van de dienst, een deputatie van het perso neel en door de voorzitter van de afdeling Haarlem van de Algemene Rooms-katho- lieke Ambtenarenbond. Behalve de geluk wensen mocht de heer Gloerich tevens enige geschenken in ontvangst nemen. Des middags recipieerde de familie Gloe rich. Nieuws in het kort Oberufer kerstspelen. Dinsdag 23 de cember om half drie en dinsdagavond om half acht worden in de luinzaal van het concertgebouw te Haarlem de Oberufer kerstspelen opgevoerd door het lerarencol- lege van de Rudolf Steinerschool. Eerst wordt het Paradijsspel opgevoerd, vervol gens het Christus-geboortespel en tenslotte het herdersspel. Hongaarse dienst. Op de eerste kerst dag om drie uur zal een Hongaarse kerk dienst worden gehouden in de kapel van de Sint Bavo (Grote Markt). De protes tantse Hongaren in Haarlem en omgeving worden verwacht. Kerstzangdienst. Op tweede-kerst- dag wordt des morgens om 10 uur in de gereformeerde kerk aan de Koediefslaan te Heemstede een kerstzangdienst gehou den, waaraan muzikale medewerking wordt verleend door Netty Groenevelt., so praan, en door Simon C. Jansen, organist van de Westerkerk te Amsterdam. De dienst wordt geleid door dr. P. J. Richel, gereformeerd predikant. Kerstwydingsdienst. Op woensdag avond 24 december om half negen wordt er in de Sionskerk in Haarlem-Noord een kerstwijdingsdienst gehouden. Ds. H. W. Wierda, gereformeerd predikant, spreekt over: „Twijfel op het kerstfeest?". Ds. J. Kroon, hervormd predikant, verzorgt de liturgie. Voorts verlenen medewerking het kerkkoor van de hervormde gemeente en Reindect van der Broeke, trompet. Van kwart over acht tot half negen is er een korte zangdienst. Jubileum. Op 24 december hoopt de controleur A van 's Rijks belastingen, de heer H. M. Holtkamp, werkzaam ter in spectie der belastingen te Haarlem eerste afdeling, zijn veertigjarig ambtsjubileum te vieren. In het gebouw van de Evangelische Broedergemeente aan de Parklaan in Haarlem werd zaterdag een kerstconcert gegeven door het Overveens Dameskoor onder leiding van Cor Igesz, waaraan solistische medewerking werd verleend door de dames Riek MantjeCoppee en Bertha de GraafVerdam, die sonates van Albinoni, Loeillet en Vivaldi vertolkten. Zij deden dit met zuiverheid van toon en alleszins verantwoorde voordracht. De orgelbegeleiding was in handen van Bets Nederkoorn, die ook de begeleidingen van het koor waarnam, hetgeen om technische redenen op het harmonium moest geschie den. Het koor liet zich horen in een drietal kerstliederen, waaronder twee oude in moderne zetting (respetcievelijk van E. Bruning en Felix de Nobel). Ook werd er een Mis ter ere van Sint Josef van Jos. de Klerk uitgevoerd. Het is een pretentieloos werk, dat in zijn soepele, aan de tekst-declamatie aangepaste melo dische lijnen de kernen van de koorzang verraadt. De misdelen zijn verbonden door een duidelijke motievische overeenkomst. Dè'kTdnk is welluidend. Met eenvoudige middelen de schrijfwijze is doorlopend tweestemmig met begeleiding wordt soms een treffend effect bereikt, zoals in het pianissimo gehouden „Hosanna". Minder gelukkig vond ik de keuze van de Kerstcantate „Op de kribbe" van Hans Schouwman, een vriendelijk maar wel wat al te braaf werkje. Wij moeten al zoveel zoetigheden verteren in de komende kerst dagen! Aan de uitvoering van deze can tate werkten de sopraan Annie Schoen en de alt Nel de Boer mee. Het Overveens Dameskoor heeft met dit concert op lof waardige en verzorgde wijze velen op de kerstsfeer voorbereid. Sas Bunge 'De Heemsteedse politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 56-jarige schillenboer-koopman wegens ergerlijke verwaarlozing van vijftien biggen, twaalf varkens en een paard. De dieren waren ondergebracht in enkele schuurtjes op een terrein aan de Van der Waalslaan in Heemstede. Bij de politie waren diverse klachten binnengekomen en uit een on derzoek bleek, dat de dieren in de hokken huisden zonder stro en in een laag van on geveer vijftien centimeter bagger. De biggen, de varkens en het paard zijn naar elders overgebracht. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 ui 3-3 %#/o Nederl. '47 89"7ie 89% 3% Nedi. 1962/64 94 94% Woningbouw 6 110% 110% Pr. A'dam '56 I.. 87 Pr. A'dam '56 II.. 95% Pr. A'dam '56 III 953% Pr. R'dam '52 T.. 97 Pr. R'dam '52 II.. 95% Pr. R'dam '57.... 105 A.K.U 240 241% Calvé Delft 383 385 Van Gelder Zonen 185 186 K. N. Hoogovens. 330 330 Nederl. Ford 203 204 N. Kabelfabriek. 297 gew.Philips Gloeil. 460 465 Pref.PhilipsGloeil. 190 Unilever 394 398 Wilton Fyenoord. 195 192 Werf Gusto 145 145% Dordtsche Petrol. 737 710 Kon. Petroleum.. f 181,90 176, Billiton 175 175 A'dam Rubber. 80 8114 K.L.M 101,— 101, Holl. Amer. Lijn. 153)4 154 K.N.S.M 155 155 N. Scheepv. Unie 135 13414 v. Nievelt Goudr. 12914 129 Phs. v. Ommeren 236)4 236% H.V.A 12854 129 Delimaatschappij 135,20 f 137, Amsterd. Bank.. 24354 244 Nat. Handelsbank 134 134 Ned. Handel Mij.. 179 Rotterd. Bank.... 200 201 Twèntsche Bank. 177 Anaconda Copper 60% 60 Bethlehem Steel.. 4914 49 U.S. Steel 8914 88% General Motors.. 47»/i6 47 Shell Union.. 80% 79% Tidewater 229/I6 22% Aagtedi.ik, 21 ISO m. z. Monrovia n. La? Palmas. Aagtekerk, 21 SO m. n.w. Finisterre n. Antw. Aalsdijk, 22 te Colombo. Abbekerk, 21 te Rotterdam. Abida, pass. 22 Wellington n. Curacao. Acila. 21 100 m. n. Casablanca n. Curacao. Adonis. 22 te Curacao. Aegis. 21 te Praramaribo. Agamemnon, 21 v. Georgetown n. Nickerie. Albireo, 21 200 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Aldabi. 21 te Hamburg v. Bremen. Algenib, 21 170 m. w.n.w. K. St. Vine. n. Bremen. Algol, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Albena. 21 te Vitoria. Alkes. 21 v. Colombo n. Aleppey. Almdi.jk. 21 te Rotterdam. Almkerk, 21 v. Marseille n. Cadiz. Alnati, 22 te Rio de Janeiro. Alphacca, 21 te Norfolk. Alphard, 21 te Rotterdam. Amstellaan. 21 ten anker Vizagapatnam. Amstelveen, 21 210 in. n.w. Port Said n. Karachi. Arkeldijk, 21 v. Djeddah n. Port Sudan. Asterope, 20 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Attis, 19 v. Nassau Bahamas n. Pt. Au Prince. Baarn, 21 te Port of Spain. Balong. 20 v. Amsterdam n. Port Said. Bantam. 21 v. Kinaabigan n. Kipolog. Batu. 21 te Suez. Bengkalis. 21 te Amsterdam. Beninkust, 22 v. Freetown n. Grand Bassa. Bonnekom, 20 te Guanta v. La Guaira. Billiton, 20 v. Singapore n. Karachi. Bloemfontein, 22 v. East-London n. Pt. Elisabeth. Bonita. 22 te New Orleans. Borneo, 21 v. Leixoes n. Amsterdam. Breda, 22 te Pto. Ordaz v. Pta. Cordon. Britsum. 21 240 m. z.o. Saigon n. Whampoa. Bussum, 22 te Rastanura. Cartago. 21 v Bolivar n. Los Angeles. Caltex Eindhoven, 21 dw. Kaap Trafalgar naar Philadelphia. Casamance, 21 85 m. z. Las Palmas n. Dakar. Castor, 19 70 m. o.z.o. Fayal n. Emden. Cistula, 21 v. Pt. Pirie n. Geelong. Cleodora. 21 v. Pladju n. Surabaja. Concepcion. 19 v. Asuncion n. Montevideo. Congokust, 21 v. Takoradi n. Capecoast. Cradle of Liberty, 21 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Crania. 20 1260 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Delft, 21 te Amsterdam. Dorestad, 21 te Mersey n. Stanlow. Drente. 21 te Singapore. Duivendrecht. 22 te Suez. Eemdijk, 21 180 m. n.w. Finisterre n. Houston. Esso Nederland, 21 26 m. z.w. Ouessant n. Fao. F.trema, 21 v. Berre n. Piraeus. Farmsum. 21 te Antwerpen. Friesland SSM, 21 te Setubal. Gaasterland. 21 te Rio de Janeiro. Gabonkust, 21 v. Rotterdam te Amsterdam. Ganymedes. 21 v, Roseau n. Portsmouth. Cic-ssenkerk, 22 te Port Said. Gordias. 22 te Carupano. Groote Beer. 21 830 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Gi ootekerk, 22 te Amsterdam. Guineekust. 21 te Hamburg verw. v. Antwerpen. Haarlem. 22 te Antwerpen. Kelder. 21 te Lissabon. Hera. 21 1000 m. n.o. Puerto Rico n. Liverpool. Hermes, 23 te Kingston verwacht v. Belize. Hersilia. 22 te Pto. Limon. Hydra, 21 v. Curacao n. Cristobal. Jagersfontein. 20 te Amsterdam. Jason, 19 v. Antwerpen n. San Juan. Johannes Frans, 21 te Cruz Grande verwacht. Joseph Frering. 19 v. IJmuiden n. Monrovia. Kabylia. 20 v. Rotterdam n. Londen. Karimata, 22 te Penang. Kennemerland, 20 te Amsterdam. Kertosono, 21 v. Houston n. New Orleans. Kloosterdijk. 22 te Galveston. Koningswaard, 19 50 m. z. Fayal n. Rotterdam. Korenia. 22 te Limhamn verwacht, n. Rotterdam Korovina. 21 v. Kaapstad n. Curacao. Kosicia, pass. 21 Madeira n. Curacao. Kp. Hoorn, 21 v. Mena Al Ahm. n. Dar Es Salaam. Krebsia, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Laagkerk, 21 v. Abadan n. Akaba. Laarderkerk, 21 25 m. n. Bougie n. Port Said. Laertes, 21 te Liverpool. Larenberg. 21 dw. Las Palmas n. Amsterdam. Laurenskerk, 22 te Damman. Lekhaven, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Leopoldskerk. 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Lelykerk. 21 160 m. w. Str. Ormuz n. Suez. Leuvekerk. 21 30 m. o.z.o. Kp. St. Vine. n. Hamb. Limburg. 21 ten anker rede Belawan. Loosdrecht, 22 te Khorramshahr. Loppersum, 22 te Houston. L. Vrouwekerk, 21 140 m. z.z.w. Ouess. n. Marseille. Loenerkerk, 21 125 m. z.w. Ouessant n. Antw. I.una. 21 te Amsterdam. Maaskerk, 21 v. Port Sudan n. Aden. Maasland, pass. 21 Ouesant n. Las Palmas. Maetsuycker. pass. 21 Kp. Leeuwin n. Singapore. Mslea, 21 500 m. o. Timor n. Sydney. Mataram, 22 v. Port Said n. Napels. Maureen, 22 te Alblasserdam. Meeskerk, 22 te Trincomalee verwacht v. Aden. Mentor. 19 v. Aruba n. Trinidad. Mitra. 24 te Rotterdam verwacht. Mclenkerk 21 v. Hamburg n. Antwerpen, Munttoren. 21 70 m. z.z.o. Balearen n. Berre, Naess Lion, 21 27 m. n.o. Malta n. Houston. Nanusa, 21 te Amsterdam. Nias, 21 v. Bordeaux n. Dakar. Noordam. 22 te Rotterdam. Oberon. 21 te Rotterdam. Cldekerk. 21 te Antwerpen. Omala. 21 v. Alesund n. Rotterdam. Ondina, 21 v. Pladju n. Surabaja. Oranje. 21 te Singapore. Oraniefont., 19 190 m. z.z.w. L. Palmas n. K'stad. Orestes. 21 te Port Au Prince. Orion, 21 v. Paphos n. Limassol. Ouwerkerk. 21 te Aden. Papendrecht, 21 25 m. n.w. Cherbourg n. Novo- rossisk. Peperkust. 20 v. Pointe Noire n. Matadi. Pcma. 21 Hoogly rivier n. Abadan. Poelau Laut, 22 te Belawan. Folyphemus 21 v. Masinloc n. Hinigaran. In de afgelopen week zijn in Haarlem en omstreken negentien ongelukken ge beurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal gewonden in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied gestegen tot negenhonderdtachtig. Bovendien waren er zeventien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. Poseidon, 21 te Amsterdam. Fr. Casimir, 21 210 m. w.z.w. L'end n. Le Havrt, Prins Willem II, 21 te Le Havre. Prins Willem III. 21 v. Rotterdam n. Hamburg, Prins Willem IV, 22 te Londen. Prins Willem V. pass. 21 Finisterre n. Alexandriè Provenierssingel, 21 v. Pto. Daz n. Morrisville. Raki, 20 v. Colombo n. Belawan. Roggeveen, 22 te Mauritius. Rondo, 19 v. Malaga n. New York. Salatiga, 19 480 m. z.w. Azoren n. Iskenderun. Saloum, 21 te Nantes. Sell ie. 21 v. Breinen n. Antwerpen. Schiedijk 21 te Hamburg. Scnegaikust, 22 te Takoradi. Seven Seas. 20 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Stad Alkmaar, 22 te Rotterdam. Stad Arnhem, 21 94 m. n.o. Ouessant n. Italië. Stad Gouda, 20 te Rotterdam. Stad Rotterdam, pass. 21 Kp. Degata n. Pepel. Stad Schiedam, 21 80 m. n.o. Oran n. Gibraltar. Stad Utrecht, 21 280 m. n. Azoren n. Baltimore. Stad Vlaardingen, 21 35 m. z.o. Gibralt. n. A'dam Stanvac Benakat, 21 v. Singapore n. Buatan. Stanvac Lirik, 21 v. Saigon n. Sungeigerong. Statue of Liberty, 21 v. Suez n. Mena. Stentor. 22 te Houston. Straat Banka, 21 v. Belawan n. Singapore. Straat. Madura, 22 te Mombasa. Straat Magelhaen, 22 te Zanzibar. Straat Malakka, 22 te Port Swettenham. Straat Singapore, 22 te Sydney. Straat Soenda. 22 te Penang. Sunetta, 21 180 m. z. Semarang n. Brisbane. Tara, 22 te Rio de Janeiro. Tarakan, 21 v. Mostaganem n. Piraeus. Taria 22 te Singapore. Tawali. 22 te Rotterdam. Teiresias, 21 v. Port Said n. Liverpool. Telamon, 21 te Barranquilla verw, v. Cartagena. Tero, 21 te Buenos Aires verwacht v. Rosario. Thelidomus. 22 te Anacorles. Theniis, 21 te Houston verwacht v. Mobile. Tiba, 21 te Buenos Aires verwacht v. Rosario. Tiitjalcngka, 21 te Hongkong verwacht v. Kobe. Tjimenteng, 21 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Trajanus. 19 v Trinidad n. Bremen. Trompenberg. 20 290 m. w. Madeira n. Ceuta. Van Linschoten, 22 te Singapore. Van Riebeeck, 21 te Auckland verw. v. Singapore. V an Waerwijck, 22 te Durban. Vasum, 24 te Banias verwacht v. La Spezia. Vivipara, 21 10 m. z. Gibraltar n. Tripoli. W. Alton Jones, 21 250 m. z. Azoren n. Ph.delphis Wningapoe, 21 te Abadan v. Kuwait, Waterman, 21 v. Aden n. Fremantle. Weltevreden, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Westerdam. 21 te New York. Westland. 21 100 m. n.n.o. Villano n. Amsterdam Willemstad. 21 te Trinidad v. Barbados. IJssel, 21 v. Rotterdam n. Alexandrië. Zuiderkerk, 22 te Genua. Zuiderzee, 16 v. Surabaja n. Balikpapan. KLEINE VAABI Bab T. 19 v. Amsterdam n. Oxelosund. Boreas. 21 75 m. z.w. Ouessant n. Oran. Elsa. 19 Kiel gepass. n. Karskaer. Ilias. 19 v. Aarhus n. Amsterdam. Julia Mary, 19 ten anker rede Leixous n. Huil. Kaap Falga, 19 v. Goole n. Norrköping. Lijnbaansgracht, 21 te Gedsserrev n. Londen. Manto, 19 v. Gdynia n. Amsterdam. Mare Liberum, 19 120 m. w. Lissab. n. St. Brieux. Nero 19 te Hamburg n. Aalborg. Pavo, 19 Kiel gepass. n. Oxelosund. Strabo. 20 dw. Monte d'Or n. Leixous. 7'wee Gebroeders, 19 te Hamburg n. Bremen. Westerdok, 19 te Spurn v. Hull n. Newcastle. SLEEPVAARI Humber, 20 v. Vlissingen te Maassluis. Loire, 21 320 m. n.w. Paramaribo n. Belem. Maas. 21 v. Le Havre n. Genua. Poolzee, 20 v. Maassluis n. Hamburg. Rode Zee. 21 v. C.hristobal n. Europa. Titan, 21 300 m. o. Bermudas n. Perzische Golf, Wij geven alles zo goedkoop, wij kopen alleen ongeregelde partijen Pracht partij Sanfor en No-Iron herenover hemden, d~ beste kwa liteit van 14.50 nu 6. gekleurde herenover- lemden met elastieken boord, nu 6.spot prijs. lange herenon derbroeken voor 1.95, beren slips prima voor 1.35 en 1.65, zo goed koop, zuiver wollen iamestruitjes van 14.50 nu 7,50. wolier dames truitjes met V-hals wit. voor 6.95, alle maten, goedkoop hè? Prima nylon kousen naadloos voor 1.75, dat vindt U nergens, de mooiste van de mooiste nylon kousen van 3.95 voor 1.95, een hele nieuwe partij knopen, keus uit 2000 soorten en kleu ren voor 2, 4, 6 cent, partij kragen revers en kanten vesten v.a. 1.10, kinderkraagjes v. 65 ct„ gummi hand schoenen prima 95 et., niet goed geld terug, ritssluitingen 2 ct. p. cm., alle kleuren, deel bare 3 ct., zwart en wit machinegaren no. 40 en 50 voor 48 ct. 500 yards, handigaren grote klos zw. en wit 24 ct. alle kleuren pijpjes zijde 10 ct., zuivere zijden shawls, keus uit honderden vanaf 98 ct., vierkante shawls vanaf 98 ct.. zo goed koop. gemoltonn eerde directoires maat 48 50. 52 voor 3.45. grote ma ten directoires v. 1.65 en 1.95, prima nylon sokken, iets aparts v. 3.95 nu 1.95. Verder te veel om op te noemen, rood kerstlint 4 ct. p. meter. Alleen in de DOELSTRAAT 28 bij de Grote Houtstr. Speciale aanbieding BANKSTELLEN alles met losse kussens ran f 995 voor f 650 en van f 1975 voor f 1090. Moder ne bankstellen vanaf f 290 Moderne en Goth. Huisk., karpetten, bedden 120 x 190 van f 125 voor f 79. U kan de betaling spreiden. Modeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Haarlem. Tel. 18840 Ook textielstof. ANTONIE STRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. GRAFISCHE BEDRIJVEN DAMIATE N.V. kan voor u maken: rotatie-drukwerk maar ook formulieren strooibiljetten tijdschrtften boeken meer-kleurendruk programma's enz., enz. SNEL (m dagblad-tempi en GOED vraag eens inlichtingen >f offerte Grafische Bedrijver Damiate n.v. Grote Houtstr. 93 - H'leiti Telefoon 0 2500 - 15295 De Algemeen Secretaris van een te Haarlem ge vestigde landelijke organisatie zoekt een die in staat moet zijn om, naast de voor hem te verrichten normale secretaresse-werk zaamheden, de verantwoordelijkheid voor een ook administratief goed functionerend verenigingssecretariaat op zich te nemen. "wisten: diploma middelbare school, alsmede hel diploma van een opleiding tot secretaresse of daarmede gelijkwaardig diploma, organi satievermogen, administratief inzicht, meer jarige kantoorervaring, leeftijd minstens 25 jaar. Geboden wordt een afwisselende werkkring mei gelegenheid tot het ontplooien van eigen initiatief. Eigenhandig geschreven brieven met volledige in lichtingen over opleiding, ervaring en leeftijd vóór 1 januari a.s. onder nummer 2956 aan Adv. Bureau Bauduin, Amstel 224, Amsterdam-C.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4