^Brieven aan dc redactie Zeepkistenraces in de regen Heemstede's gemeentesecretaris krijgt gouden erepenning SLOT DEFECT? D. L. M. SMIT ELNA naaimachine ZATERDAG 3 JANUARI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WASSERIJ DUYN Burgerlijke Stand van Haarlem „Pierrot valt van de maan" door toneelgroep „Arena" RUBBER RINGMAT O RECHTS"! RbtKS VAN FABRIEK O 35.per m2 TRJITAL 3 Veertigjarig jubileum van Marinus Adam Medische verzorging tijdens het weekeinde Man veroorzaakte met gestolen bus aanrijding Verhoging presentiegelden Gereformeerde school in Noord wordt uitgebreid Kort nieuws Bezwaren tegen naam geving van middelbare school Be^°^ming toezichthouders op niddelbaar onderwijs Zwemwedstrijden voor padvinders Afdeling Haarlem van Klub Lange Mensen in oprichting „Week der gebeden" van 5 tot 11 januari in Haarlem UIT STAD EN STREEK Raadslid vraagt naar plan voor zwembad aan Planetenlaan Weldra begin van houw van nieuwe verkeershuis AFSCHEID VAN TH. M. SCHELLING 5 DE DOELMATIGSTE VOETENVEGER Hygiënisch oractisch *»n onverslijtbaar Koopt uitsluitond opon ringmatten. het ondor- hpud is gomakkoli|ker op voordelige^ Aan boide *ijdon goltartold. daardoor doolmatigor Rcforontioi van 25 laar intensief gebruik ter inrago Goloverd aan de grootste instel lingon in NEDFRLAND on hot BUITFNLAND amst»:roamseva,\rt20 tel.11053 Advertentie DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGua ZIJLWEG 63 ^TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers (Verkort weergegeven Stropen. Het artikel in H.D. „Jachtwet beschermt dierenbeulen" over het stropen langs de Zeeweg heeft een reactie van de krantelezers opgewekt. De opmerkingen van deze „abonné die ook wel eens gestroopt had" zijn echter weerlegd door de heer Roderkerk, directeur van de Kennemer- duinen, die door de -edactie van H.D. om advies gevraagd is. De heer Roderkerk be toogde dat er bij zijn weten geen wild door jachtopzieners op klemmen gevangen werd, en dat een raster van kippegaas langs de Zeeweg nutteloos zou zijn omdat de stropers daar eenvoudig overklimmen. Een wildraster langs de Zeeweg zou, meen ik, aan de stroperij op de openbare weg (die zo moeilijk te straffen is) echter wei een einde maken. Voor konijnen is het dan immers onmogelijk om de weg over te ste ken. Stropers zullen dan het „veld" in moeten, waar ze strafbaar zijn. omdat ze daar wèl onder de desbetreffende bepalin gen van de jachtwet vallen. (Grote stukken van de afrastering langs de Zeeweg zijn trouwens al van gaas. Daar zal men dan ook geen enkele strik vinden. Die hangt men alleen aan het prikkeldraad). En nu de andere opmerking van de abonné, als zouden jachtopzieners te werk gaan met nog erger marteltuig dan strik ken, namelijk klemmen, de zgn. sprenkels. Dat is maar al te waar. Ook in de Ken- nemerduinen worden bunzings, hermelij nen en wezels op klemmen %evangen. De heer Roderkerk meende deze beschuldiging echter te ontzenuwen door te zeggen, dat zijn jachtopzieners geen „wild" (dat wil zeggen: gedierte dat voor de jacht waarde heeft) op klemmen vangen. Welnu, mis schien is dat zo in de Kennemerduinen. Maar marters hebben ook gevoel, evenveel als fazanten en konijnen. Bovendien dit: wanneer een duindirectie klemvergunnin gen aanvraagt voor het wegvangen van de lastige konijnen, dan krijgt zij die. In veel terreinen wordt van deze mogelijkheid een uitbundig gebruik gemaakt. Het aantal konijnen dat legaal op klemmen gevangen ling, dat deze steeds een prettige verhou ding met de burgerij had. Hij typeerde de scheidende secretaris als een man, die zijn plicht op de juiste wijze heeft volbracht, zich dienstbaar heeft getoond en steeds de hoogste eisen aan zich zelf heeft gesteld. Namens de inwoners bood hij een televi sietoestel met tafel aan, waarna mevrouw Schelling nog een mooie plant ontving. Voorts spraken nog ir. Th. J. Mebius, directeur van openbare werken en de heer A. van Wingerden, de nieuwe gemeente secretaris, waarna de heer Schelling zijn dank betuigde voor de waarderende woor den en geschenken. Het afscheid werd ondermeer bijge woond door familieleden van de heer Schelling, de leden van de gemeenteraad, twee oud-wethouders, de heren H. M. van Unen en jhr. Van de Poll, de gemeente secretarissen van Haarlem, Bloemendaal' Zandvoort en Bennebroek, hoofden van dienst, hoofden van scholen en vele amb tenaren. Advertentie BEVALLEN van een zoon 30 dec.: M. Z. Drapers-van Santen; 31 dec.: E. N. Eringa-Steenhuizen; M. M. J. Timmerman- Hoogeboom; T. de Vries-Dekker; 1 jan.: W. H- A. Lubbers-Verbraeck; J. C. van der Lubbe-Maerten; J. M. Kathmann- Daalmijer; W. A. Berkhof-Hellenberg; J. P Krippendorf-Visser; 2 jan.: G. B. Algra- Stulp. BEVALLEN van een dochter: 31 dec.: M A. E. Bogaert-van Brugge; M. DJkstra- Malipaard; 1 jan.: H. M. Engelhart-Bee- renhout; J. M. van den Bosch-van der Heiden; H. C. Matenaar-Peters; A. Kooy- man-de Vries; H. A. Klinkenberg-Zand vliet; 2 jan.: J. T. Sluiter-Horst; G. T- Reinders-Ottenhoff; C. A. Kamphorst-Lim. OVERLEDEN: 31 dec.: A. C. van Bug- genum, 87 j., Rijksstraatweg; J. G. Ver beek, 4 j., Kamperlaan; J. de Vries. 80 j., M. v- Heemskerkstraat; 1 jan.: J. M. van Bruggen, 8 w., Hazepaterslaan; 1 jan.: I. P. Veenenbos-van Deth, 65 j., Gasthuisvest; A E. de Braber-van den Eijkhof, 74 j., Paus Leostraat; A. P. Jordan-Broekmans, 80 j., Aagje Dekenstraat; P. J. Loogman, 65 j., Kamperlaan; E. J. Hendriks, 67 j-, Orionweg. Advertentie DE SLEUTELSPECIALIST" .ANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 N. H. Blink met pensioen. Bij Konink- 'ijk Besluit is aan N. H. Blink wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef- 'ijd eervol ontslag verleend als hoofddirec- °ur van het Aan- en verkoopbureau voor kkêrbouwprodukten. Onder auspiciën van de Volksuniversi teit, waarin opgenomen de Haarlemse Kunstgemeenschap, heeft de toneelgroep „Arena" uit Amsterdam vrijdag in de Haarlemse schouwburg onder regie van Bas ten Batenburg een kindervoorstelling van „Pierrot valt van de maan" van Ben Minoli, gegeven. Als het doek opgaat zijn we op het kik kereiland. Dribbeltje, het dochtertje van burgemeester Panda van poppenland, speelt daar haar kindervriend een liedje voor op haar blokfluit. Later op de dag, als ze weer naar haar eigen land gaat, dat niet ver van kikkerland verwijderd ligt, vergeet ze haar fluit. Dit instrument wordt gevonden door Pierrot, de magere witte man, die uit de maan op het kikker eiland viel. Pierrot is eerlijk, wil onmid dellijk de fluit aan Dribbeltje terug gaan geven. Maar Harlekijn, eveneens een be woner van poppenland, houdt hem tegen, omdat hij de fluit wil hebben. Pierrot slaagt er echter in de blokfluit weer te be machtigen en brengt hem naar Dribbeltje terug. Harlekijn blijkt helemaal een schurkje te zijn. Hij wil niet alleen de fluit van Dribbeltje stelen, maar eveneens de si naasappelen van Panda en de taart van Maroeni, het negermeisje van poppen- eiland. Daarom wordt hij aan het einde van het stuk door iedereen achterna geze ten, door de veldwachter, door Panda, door de kikker, door Dribbeltje, door Maroeni en door Pierrot. Tenslotte vangt men hem op het kikkereiland en bindt men hem vast. Toch komt Harlekijn niet in het cachot van burgemeester Panda terecht. Want later hebben ze hem allemaal weer nodig. Omdat hij nu eenmaal de enige is, die Pierrot, het mannetje van de maan, dat in poppenland heimwee krijgt, terug kan brengen. Aan het einde van dit stuk is. dus iedereen gelukkig: de bewoners van het kikkereiland, van poppenland en bo venal: Pierrot, die ze vanuit zijn maan allemaal nogeens lachend toewuift. Ben Minoli heeft met dit stuk bewezen, dat hij goed weet hoe hij kinderen twee uur lang geboeid kan laten luisteren. De leden van toneelgroep „Arena" op hun beurt hebben bewezen, dat zij goed weten hoe zij kinderen twee uur lang geboeid kunnen la ten kijken. Vooral dan naar het spel van Joop van der Donk als Pierrot, Jan Kore- vaar als de kikker èn als burgemeester Panda. De beste was Dribbeltje, Dribbel tje met rode klompjes, wijduitstaande vlechten en grote blauwe og.en. Dribbeltje was zo écht, dat er beslist een heleboel meisjes uit de zaal na afloop wensten even zoals zij te zijn. Het decor van Herman van Elteren was zowel voor als na de pauze verrassend door de eenvoud, en de prachtige kleuren. Ze waren een goede omliijsting van een al geheel zeer verzorgde toneelvoorstelling. Advertentie OOO00GOGOOOGOOOOOOOOOOOOOOOO O O O O G G G G G G G Q O Leverbaar in iedere gewenste maat O of vorm in 1—6 dagen, o Standaardmaten met bodem 113/77 cm ƒ22.50 R. R. R. WIJCHEN 0 Telefoon K 8894 - 293 Q OOOO0OOOOOOOOOOOOO0OOO0OOOOO Roos verdwijnt met anti-roos. Alleen Traltal 3 bevat het pas-ontdekte apelium met de sterke van roos bevrijdende eigenschappen - Na 6 wekelijkse haarwassingen is de roos verdwenen. vraag TRAITAL 3. Voor de handel: N.V Handelmij R F M Wernekinck, Amsierdam Marinus Adam, tweede dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, zal op 6 januari het feit herdenken, dat hij veertig jaar geleden tot lid van het orkest toen nog Haarlemsch Muziekcorps Con certvereniging werd benoemd. Aan vankelijk solo-altist in 1919 onder C. P. W. Kriens, werd hij in datzelfde jaar solo klarinettist tijdens het dirigentschap van C. L. Walther Boer, welke plaats hij even eens onder Nico Gerharz vervulde. In de jaren, dat de Haarlemse Orkest Vereniging onder leiding stond van Eduard van Bei- num. ging Marinus Adam over naar de eerste violen. Tijdens het dirigentschap van Van Beinum en van diens opvolger Frits Schuurman vervulde Marinus Adam reeds de functie van tweede dirigent. In oktober 1954 vierde hij zijn vijfentwintigjarige dirigentenjubileum. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidsevaart 74, Haarlem. Tandartsen: mej. dr. I. Mosier, Staten Bolwerk 8, tel. 14464; J. H. Molzer, Jan Steenlaan 9, telefoon 34547. Apotheken:- Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. HEEMSTEDE Artsen: J. J. van Luin, Bronsteeweg 76. telefoon 34445 en A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70. telefoon 27913. Wijkverpleegster: Zuster L. L. Dudok van Heel. Jacob de Witstraat 9. tel. 34673 bij geen gehoor nummer 35235 (en in de week van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 januari, des avonds van zes tot elf_u,ur). Apotheken: Apotheek Schotsman. Bin nenweg 206208, telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 3 tot en met vrij dag 9 ianuari. des avonds na zes uur). BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts. Zuider Sta tionsweg 12, Bloemendaal. tel. 57458. Overveen: C. R. Post. Gillis Schoolmees terlaan 2, Haarlem (post Overveen) tel. 10367. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiege- lenburghlaan 20. Aerdenhout. tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. .J. M. de Bruin, Kerkplein 2. Bloemendaal. tel. 50075, b.g.g. 53202 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 26390. b.g.g. 27343 (voor Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 10 januari voor spoedeisende gevallen ge opend zijn: de FJswout. Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman. Binnenweg 206208. tel. 38320 (ook oor Aerdenhout). Bietencampagne. De coöperatieve sui kerfabriek en raffinaderij „Puttershoek" heeft haar campagne beëindigd. In 95 dagen werden verwerkt 650.571 ton sui kerbieten, waaruit 86.169 ton suiker wer den verkregen. Vrijdagavond om kwart over acht is een onbekend gebleven man aan het rijden gegaan met een autobus van de N.Z.H.V.M., die op het Kennemerplein in Haarlem geparkeerd stond. Om half ze ven had de chauffeur, die op de bus gere den had, zijn wagen op het Kennemerplein neergezet en hij was naar huis gegaan om dat zijn dienst afgelopen was. Korte tijd later moet er iemand gekomen zijn, die met dc bus uit rijden is gegaan. Uit de sporen heeft men kunnen aflei den dat de betuurder eerst zestien meter over het trottoir is gereden en veryolgens een lichtpaal heeft geramd. Daarna ging hij de Jansweg in en bij de Nieuwe Gracht wilde hij linksaf slaan, een richting overi gens, die de N.Z.PI.-bussen slechts zelden kiezen. Op de hoek van de Nieuwe Gracht en de Jansweg kwam de bus, die een vrij grote snelheid had, in botsing met een trek ker met oplegger, bestuurd door een veer tigjarige chauffeur uit Wassenaar. De carrosserie van de bus scheurde aan de linkerzijde open. De bestuurder sprong uit de bus en zette het op een lopen. De re cherche heeft een onderzoek ingesteld naar zijn identiteit. B. en W. van Plaarlem stellen voor de presentiegelden voor raadsvergaderin gen en vergaderingen van commissies uit de raad te verhogen tot 20 per lid voor el ke bijgewoonde raads- of afdelingsverga dering en op f 12,50 per lid voor elke bijge woonde commissievergadering. Een verhoging van de presentiegelden is eerder (op 20 maart 1957) door de raad afgewezen op gror.d van de bestedingsbe perking. Thans bedraagt het presentie- igold (12 voor raads- of afdelingsvergade- ringen en f 8 voor commissievergaderin gen.' - De Ewout van Soeterwoudeschool aan de Muiderslotweg in Haarlem-noord moet met twee lokalen worden uitgebreid. Hier mee is '130.540. gemoeid. Het bestuur van de vereniging „Groen van Prinsterer" heeft de gemeenteraad verzocht aan de ze uitbreiding mee- te werken. B. en W. stellen de gemeenteraad voor aan dit ver zoek te voldoen. Eervol ontslag. Met ingang van 1 ianuari is eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan luitenant-kolonel C. F. H. Seijffardt van het wapen der infanterie In kazerne overleden. In de leger plaats Ermelo is de 20-jarige dienstplich tige soldaat T. Timmer uit. Hilversum dood bij de wasgelegenheid aangetroffen. De jongeman moet 's nach's onwel zijn geworden en zijn bed uitgegaan zijn om naar de wasgelegenheid te gaan. Daar is hij. naar men aanneemt, door een hartver lamming getroffen. Soldaat Timmer be hoorde tot de stafcompagnie van het 42ste bataljon infanterie. Advertentie MAKELAARDIJ Haarlem - Kruisstraat Telefoon 14306 - 13660 Villa's - herenhuizen - bungalows - flats - kantoor-, winkel- en bedrijfs panden te koop gevraagd. De Raad van leraren bij het voorberei dend hoger- en middelbaar onderwijs heeft de gemeenteraad van Haarlem verzocht de aan de Zijlvest 25a gestichte school geen lyceum te noemen, omdat daaraan geen gymnasiale afdeling is verbonden en de naam dus misleidend zou zijn. B. en W. zijn echter van oordeel, dat er geen be zwaar tegen bestaat de school lyceum te noemen. Een andere naam is moeilijk te vinden. Daarbij komt dat leerlingen van het Lourens Costerlyceum die na het eerste cursusjaar een gymnasiale opleiding willen volgen over kunnen gaan naar scholen met een gymnasiale afdeling. Gezien het te kort aan leraren vonden B. en W. het niet verantwoord aan het Lourens Coster lyceum een gymnasiale afdeling te ver binden. De gemeenteraad wordt voorge steld de bezwaren van de raad van leraren voor kennisgeving aan te nemen. Ter benoeming van twee leden van de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs in Haarlem hebben B. en W. de gemeente raad voorgesteld in de vacature, ontstaan door 't bedanken van mevr. W. Vogelaar- Von Winning te benoemen mevr. mr. C. M. Smithuysen-Naessens. Als tweede staat op de- voordracht mevrouw mr. E. H. Prinz- Van Swaay. In de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer G. H. Onstein, wordt voorgesteld ds. J. Brons geest in Heemstede. Tweede op de voor dracht is mr. A. Beets in Haarlem. Als lid van het college van curatoren van de gemeentelijke gymnasia en lycea wordt in de vacature mr. J. A. P. C. ten Bokkel voorgesteld: mr. J. H. P. E. Mijns- sen in Heemstede. Als tweede staat me vrouw B. F. van Walsem-Kaplan in Heem stede op de voordracht. Dinsdagavond zullen in Stoop's bad in Haarlem voor de tiende keer de jaarlijkse districtszwemwedstrijden worden gehou den in het district Haarlem van de Neder landse Padvinders. Een programma van drieëntwintig nummers zal worden afge werkt onder auspiciën van de Haarlemse zwemvereniging „de Watervrienden". De ze vereniging verzorgt als intermezzo een demonstratie. Voor deze zwemwedstrijden hebben zich twaalf groepen opgegeven met een totaal van ongeveer 130 deelnemei's. Er zijn drie estafettenummers, waarvoor wisselprij- zen beschikbaar zijn. Deze zijn in januari 1958 in het bezit gekomen van de Bloemen- daalse groep „de Camerons". Op woensdag 13 januari zal in de bridge- zaal in Brinkmann te Haarlem een con tactavond gehouden worden van de Klub Lange Mensen. Men heeft namelijk het doel bij voldoende belangstelling een af deling Haarlem en omstreken op te rich ten van deze Klub, die de belangen van lange mensen wil behartigen. De minimumeisen om lid van deze orga nisatie te worden zijn voor dames een lengte van tenminste 1.80 meter en voor heren een lengte van tenminste 1.90 me ter. Advertentie ALLEENVERKOOP Tempeliersstr. 68 In de week van 5 tot 11 januari wordt dagelijks, des avonds van 20 tot 21 uur, in de kerk van de Broedergemeente aan de Parklaan 34 in Haarlem bidstonden ge houden, waarin voorgangers uit verschil lende kerken zullen voorgaan. In deze „week der gebeden" komen aan het woord: Ds. R. Bijl, Pred. Ned. Herv. Kerk; Ds. D- E. Boeke, Em. Pred. der Ned. Herv. Kerk; Majoor Boschma, Comm. Leger des Heils; Ds. J. van Dam, Pred. Bapt. Gemeente; Ds. S. J- Dokter, Pred. Geref. Kerk, Benne broek; Dr. A. Dondorp, Pred. Geref. Kerk Heemstede; Ds. H. Schütz, Pred. Ev. Luth gemeente; Ds. D. Solinger. Pred. Ev. Luth. Kerk; Eerw. heer H. Vogelenzang, Doops gezinde Gemeente; de heer J. H. de Wilde, Ned. Herv. Kerk. Nieuws in het kort „De goedkope vlag". Op donderdag 15 januari des avonds om acht uur wordt in Brinkmann te Haarlem een bijeenkomst gehouden van het N.V.V. Een hoofdbe stuurder van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel zal spreken over „de boycotactie van de internationale trans portarbeiders federatie (I.T.F.) tegen de schepen onder goedkope vlag". Daarnaast zal mr. Verlooy een nadere uiteenzetting geven over de juridische kanten van deze actie. Willy Moret voor Kunstkring. De pia niste Janine van Mever is verhinderd vrij dag 9 januari in het Minerva theater voor de Heemsteedse Kunstkring op te treden. Deze piano-avond is daarom tot een nader te bepalen datum in mei uitgesteld. De voordraehtskunstenares Willy Moret zal vrijdag voordragen „De liefde van de zeven poppen", een novelle door Paul Gal- lico, in de vertaling van H. M. Gouds waard. Naar dit verhaal werd destijds het scenario vervaardigd voor de film „Lili" I met Leslie Caron. Het Haarlemse gemeenteraadslid de heer A. J. Fortgens (Arb.) heeft aan B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de bouw van een zweminrichting aan de Pla netenlaan. De heer Fortgens herinnert aan de toezegging van B. en W., gedaan tijdens, de begrotingsdebatten, dat de plannen van het nieuwe zwembad nog dit jaar zouden gereedkomen. Nu het aldus de heer Fort gens, wel zeker is, dat dit plan de raad niet meer zal kunnen worden voorgelegd, vraagt hij het college wat hiervan de oor zaak is. Hij vraagt of B en W. kunnen toezeggen, dat de plannen binnen enkele weken kunnen worden tegemoetgezien en welke maatregelen zullen worden geno- plannen als het onderhavige te voorko men". Binnen niet te lange tiid hoopt men te beginnen met de bouw van het nieuwe verkeershuis van de stichting Haarlems Bloei op het Stationsplein te Haarlem, De rijksgoedkeuring is afgekomen en het: werk zal worden uitgevoerd door de laagste in- schrijfster, de firma D. v. d. Gulik en Zoon uit Waarland. De aannemer hoopt het ge hele werk nog binnen vijf maanden te kunnen voltooien, als tenminste de vorst niet als spelbreker optreedt. Verwacht mag worden, dat het nieuwe verkeershuis tegen 1 juli in gebruik kan worden ge nomen. Na meer dan veertig jaar in dienst van de gemeente Heemstede werkzaam te zijn geweest, heeft de heer T. M. Schel ling vanmorgen afscheid genomen als ge meentesecretaris. Dat gebeurde in een stemmig versierde raadzaal, waar behal ve de gemeenteraad, vele leden van het gemeentepersoneel en het huldigingscomi té uit de burgerij aanwezig waren om hun dank en waardering tot de scheidende se cretaris te richten. De hulde voor het ve le, dat de heer Schelling in dienst van de gemeente Heemstede heeft verricht, ging vergezeld van enkele geschenken. De bur gemeester, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, kon mededeling doen van het op 18 december genomen raadsbesluit, waarbij de heer Schelling als dank voor de ge wichtige en onschatbare diensten aan de gemeente de gouden erepenning van Heemstede werd toegekend. Namens de burgerij bood de voorzitter van het huldi gingscomité een prachtig geschenk aan. Vanmiddag heeft de scheidende secreta ris ten raadhuize een receptie gehouden. De heer Schelling werd in 1893 in Klaas waal geboren. Nadat hij de Normaalschool voor Onderwijzers had gevolgd, kwam hij echter niet voor de klas. Korte tijd was hij als volontair op het gemeentehuis in zijn geboorteplaats Klaaswaal werkzaam, waarna hij op 1 oktober 1914 als tweede ambtenaar ter gemeentesecretarie van Aalten in dienst trad. Drie jaar later werd hij benoemd in Heemstede. In 1930 volg de zijn bevordering tot hoofdcommies, in 1948 tot referendaris. Op 20 november 1953 volgde de kroon op de ambtelijke loop baan, toen de heer Schelling werd be noemd tot secretaris. De heer Schelling is ridder in de orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding verkreeg hij, toen hij op 1 oktober 1957 veertig jaar in dienst van de gemeente Heemstede was. De burgemeester, mr. A. G. A. ridder van Rappard, zei, dat dc heer Schelling in stilte had willen vertrekken. „U hebt u ten volle aan uw taak gegeven en bent door uw ambt gevormd. Het valt voor u moeilijk afscheid te nemen. Ondanks de weemoed van het vertrek kunt u blij zijn, omdat u op een uitstekende taakvervulling kunt terug zien". De burgemeester bood de scheidende secretaris tenslotte de gouden erepenning van de gemeente aan. Namens de raad sprak de nestor, de heer J. van der Linden, woorden van dank, in het bijzonder voor de wijze, waarop de heer Schelling de raadsleden steeds ter wille was geweest. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer A. W. Voors, beschouwde het als een goede verdienste van de heer Schei- wordt, overtreft verre het aantal gestroop te! Om maar te zwijgen van de tienduizen den vossen en marters die er jaarlijks in Nederland op klemmen de dood vinden, en van de vele kraaien die vergiftigd wor den. (Het zetten van een verboden strik is m.i. heel wat sportiever dan het straffe loos uitstrooien van vergif). Zou de jacht opziener het zo erg vinden dat er een paar konijnen door stropers weggehaald wor den? Welnee, belangrijker is: dat veel ge stroopte konijnen op de markt de prijs drukken die de jager krijgt. Bovendien kunnen er in de strikken fazanten terecht komen, die met veel moeite en kosten dooi de jagers zijn opgekweekt. Daarop kunnen zij dus hun rechten laten gelden. Dit relaas is géén pleidooi voor het stro pen, vooral niet op het strikken van grootwild (herten en reeën) wat ook in Ne derland voorkomt. Mijn bedoeling was slechts de illegale en de legale dierebeule- rij wat nader te omschrijven. DICK DEKKER Uranusstraat 8, Haarlem Nachtwerk. Diverse brieven van lezers maken melding van incidenten in de Oude jaarsnacht bij het verbranden van kerst bomen en het afsteken van vuurwerk, en verbinden daaraan kritiek op het optre den van vele jongeren, die het de politie en andere gemeentelijke diensten zeer las tig maakten. Wij maken in algemene bewoordingen melding van deze brieven, waarvan de meeste te uitvoerig zijn om ze af te druk ken, doch willen de nadruk leggen op een waarschuwing die in dé brieven door klonk, gericht aan de ouders, waarin de zen aanbevolen wordt hun kinderen thuis te houden en niet toe te laten dat zij op deze laakbare wijze de orde verstoren en de sfeer van het Oudejaar voor hun omge ving bederven. Bovendien zij hier de una nieme hulde aan de politie herhaald, die door haar beheerste optreden ernstiger incidenten heeft voorkomen. RED. In de stromende regen zijn vrijdagmiddag op hetscliöótplein van de Haarlemse Montessorischool in de Louise de Colignylaan te Haarlem zeepkistenraces gehouden door „De Auto Fantasie". Dit clubje, bestaande uit jongens van elf en twaalf jaar, ontwikkelt reeds geruime lijd een'bijzonder grote activiteit, onder meer door het organiseren van volksdansdemonstraties en marionettenvoorst.el- lingen. Dit keer ivas het echter een zeepkistenrace, waarvoor negen inschrijvingen waren binnengekomen en waarvoor voorts een trommelkorps je iiit Bennebroek naar Haarlem was getogen om het feest wat op te luisteren. Dat was overigens wel nodig, ivant de jonge zeepkistenracers .hadden bepaald geen medewerking van het weer. Hoe het ook zij, de pret was er niet minder om; de wedstrijden verliepen in een vlot tempo en aan het slot konden in het clublokaal, de garage van notaris Reede aan de Crayenesterlaan, de prijzen worden uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7