ZWITSALETTEN Chelsea zorgde voor uitschieter met 2-1 overwinning op „Wolves" Haarlems damesteam overwon in het zevenstedentoernooi in Alkmaar Nederlandse studenten wonnen internationaal sporttoernooi Van der Grift maakte goede tijd op de 500 m in Hamar Arsenal weer op goede pad teruggekeerd Herenploeg greep veel te hoog met het penetratie-systeem b Voetbal In Engeland Atletiek Marcel Vandewattijne won Cross van het Noorden Harry Janssen won de nieuwjaarsveldloop if Hockey HBS verloor voor de beker van Hudito iwemmei Recordpoging LZO mislukt Koersen in Hilversum Trudi Trothan bleef 0 Lapize K. voor Volleybal S mn Prinses Irene in training Helmuth Recknagel won ook in Innsbruck De waterpolocompetltbg Na rust verspeelde DWT kans op volle winst Judo - Jioe Jitsoe Nederlandse judoploeg tegen Frankrijk Schaatsenrijden Zweedse schaatsploeg tegen Nederland MAANDAG 5 JANUARI 1959 Het Londense Chelsea, dat in de voor gaande acht uitwedstrijden slechts één overwinning had behaald, had zaterdag een geweldige uitschieter door topploeg Wol verhampton Wanderers op eigen terrein met 21 te verslaan. De „Wolves" pasten een speciale tactiek toe. Zy waren de vyf doelpunten, die Jimmy Greaves in het be gin van het seizoen tegen hen scoorde, kennelijk nog niet vergeten, want de jonge binnenspeler werd als de „bank van En geland" bewaakt. Maar daardoor ontston den meer kansen voor de overige Chelsea- aanvallers. Derek Gibbs en Ron Tindall, twee jeugdige vondsten van manager Ted Drake, zorgden dan ook voor een 20 voor sprong by de rust. Na de hervatting scoor de Norman Deeley nog wel een tegenpunt, maar de sterke achterhoede van Chelsea gaf verder geen krimp. Door dit resultaat is de voorsprong van Wolverhampton tot één punt geslonken. Nummer twee van vorige week, West Bromwich Albion, kwam (door een neder laag tegen Bolton Wanderers) weliswaar niet dichter bij, maar Arsenal en Manches ter United veroverden beide de volle winst. Manchester United behaalde voor 62.000 toeschouwers een 31 zege op Blackpool. In de race naar de kop van de ranglijst hebben de „mancunians" nu reeds acht maal achtereen gewonnen. Bobby Charl ton hersteld van een knieblessure was de grote regisseur, die kansen schiep voor zijn jonge medespelers en bovendien zelf nog voor twee doelpunten zorgde. Arsenal is sinds twee weken weer op het goede pad teruggekeerd. Zaterdag won nen de Londenaren de uitwedstrijd tegen Leicester City met 3—2. De vreugde over deze overwinning zal bij de 34.000 toe schouwers echter aanmerkelijk bekoeld zijn. Tijdens de wedstrijd heerste een sneeuwstorm en na afloop bleek dat de De Belg Marcel Vandewattyne heeft zondag in Ryssel de Internationale Cross van het noorden over een afstand van 9 kilometer gewonnen in 29 min. 49 sec. vóór de Zuidslaviër Mihalic, die een seconde later over de eindstreep ging. In dit sterke veld lopers eindigde Frans Kunen op de tiende plaats in 30 min. 36 sec. Het parkoers was door de regen van de laatste dagen in een modderpoel veran derd en ofschoon nu de zon scheen, was het een lastige wedstrijd voor de atleten. Ongeveer duizend meter na de start had Vandewattyne reeds spoedig de leiding, gevolgd door de Fransman Ameur. En dit is de gehele wedstrijd zo gebleven, zij het dat Mihalic zich los kon worstelen van de Fransman Bediaf en de Belg Allonsius. Wel kwam Mihalic in de laatste ronde sterk opzetten en wist hij Ameur, die met een ernstige inzinking kampte, voorbij te gaan, maar werkelijk bedreigen kon hij Vandewattyne toch niet. Op het laatste rechte stuk liep de Belg zelfs weer uit en won hiermede voor de vijfde keer een sterke internationale cross. De uitslagen luidden: 1. Vandewattyne (Belg) 9 km in 29 min. 40 sec.; 2. Mihalic (Joegoslavië) 29 min. 41 sec.; 3. Bediaf (Frankrijk) 29 min. 57 sec.; 4. Vaillant (Frankrijk) 29 min. 58 sec.; 5. Allonsius (Belg) 30 min. 02 sec.; 6. Ameur (Frankrijk) 30 min. 10 sec.; 7. Vandenborre (Belg.) 30 min. 13 sec.; 8. Van der Hoeven (Belg) 30 min. 20 sec.; 9. Vandevelde (Belg) 30 min. 26 sec.; 10. Kunen (Nederland) 30 min. 36 sec. De plaatsingen van de overige Neder landers waren: 23. De Bruin (Rotterdam), 42. Keesom (Amersfoort). De AAC'er Harry Janssen heeft zondag in het Amsterdamse Bos de door zijn ver eniging georganiseerde nieuwjaarsveld loop, over een afstand van 6500 meter, ge wonnen in 19 min. 05 sec. Tweede werd Muurlink (AAC) in 19 min. 40 sec. en der de W. Frederik (KNAU) in 20 min. 12 sec. Bij de a-junioren was J. de Vries van AAC de snelste. Hij zegevierde in een loop over 3000 meter in 10 min. 05 sec. Er kwa men 150 atleten aan de start. Van het voor zondag vastgestelde beker en inhaalprogramma is in het Westen na genoeg niets gespeeld. In de derde ronde voor de Parnassiaprijs voor eerste- en promotieklassers dames won het onder de naam van Zwarte Tulpen opererende voor lopig Nederlands dameselftal in Eindho ven met vijf-nul van gastvrouwe EMHC. Dit was de enige wedstrijd die in de der de ronde voor deze wisselprijs werd ge speeld. Van alle voor de Kennemer hockeyvereni- ging vastgestelde wedstrijden werd er slechts één gespeeld. In Delft ontving Hu- dito I het reserveteam van het Bloemen- daalse HBS voor een wedstrijd om de J. D. Treslingbeker. Het veld bleek inder daad bespeelbaar. Van de beide tweede klassers speelde HBS voor de rust beter. Rechtsbinnen Ruud Noorda drukte na twintig minuten spelen een veldoverwicht uit in het eerste doelpunt, dat werd ge maakt uit een korte hoekslag. Met deze stand kwam de rust. In de tweede speelhelft kreeg de thuis club het beste van het spel. De achter stand werd ingelopen en omgezet in een voorsprong van drie-een. Van de drie doel punten dankten de gastheren er een aan een misverstand in de Bloemendaalse achterhoede. Het laatste doelpunt werd, zonder dat de scheidsrechter dit zag, in buitenspelpositie gescoord. Voor de pun ten was dit echter van geen belang. Die waren toch reeds bij Hudito, dat nu in de vierde bekerronde kan uitkomen. stedelijke busdienst voor één dag in staking was gegaan Bekerwinnaar Bolton Wanderers dankte zijn overwinning op West Bromwich Al bion voor een belangrijk gedeelte aan En- gelands nationale middenvoor Nat Loft- house, die in beide speelhelften een doel punt scoorde. De stand aan de kop is thans: 1. Wolver hampton Wanderers 32 pnt., 2.-3.-4. Bolton Wanderers, Arsenal en Manchester United, alle 31 pnt. Bolton heeft echter één wed strijd minder gespeeld. Overigens is er nog weinig krachtsverschil tussen de topploe- gen. Na 25 wedstrijden staat b.v. nummer 11, Burnley, slechts 6 punten bij de leiders ten achter. In de onderste regionen behaalde Tot tenham Hotspur een belangrijke 31 zege op Blackburn Rovers. De Spurs hebben nu 19 punten en staan daarmee twee punten voor op Portsmouth en drie punten voor op hekkesluiter Aston Villa. In de tweede divisie vergrootte Sheffield Wednesday zijn voorsprong op nummer twee, Fulham, tot 5 pnt. Sheffield won zelf met 31 van Ipswich en Fulham, dat ge handicapt wordt door blessures van de beste spelers, werd met 2—1 verslagen door Swansea. Het was de tweede thuis nederlaag van Fulham in dit seizoen. Li verpool maakte van het falen van Fulham In de in Londen gespeelde tweede divisie-wedstrijd FulhamSwansea werd Fulham met 12 door Swansea verslagen. Een gecompliceerde loorste- ling om de bal. Middenvoor Cook en rechtsbinnen Hill van Fulham proberen gelijk de bal te koppen. Doelman King van Swansea plant zijn rechtervuist tussen de opposanten. Griffiths van Swansea (voorgrond) kijkt hoe het afloopt. gebruik. Zelf won de club met 31 van Sunderland en kwam daardoor gelijk met Fulham. De resultaten De uitslagen waren: Aston VillaWest Ham United 12, Bolton WanderersWest Bromwich Albion 21, BurnleyLeeds United 3—1, Leicester CityArsenal 2—3, Luton TownBirmingham City 01, Manchester UnitedBlackpool 31, New castle UnitedEverton 40, Portsmouth Nottingham Forest 01, Preston North End—Manchester City 2—0, Tottenham- HotspurBlackburn Rovers 31, Wolver hampton WanderersChelsea 12. Tweede divisie: Bristol CitySheffield United 3—1, Cardiff City—Rotherham Uni ted 1—0, Charlton Athletic—Brighton and Hove Albion 2—3, Fulham—Swansea Town 1—2, Huddersfield Town—Barnsley 2—1, Leyton Oriént—Derby County 1—3, Lincoln City—Stoke City 3—1, Liverpool—Sunder land 3—1, Scunthorpe United—Bristol Ro vers 0—0, Sheffield Wednesday—Ipswich Town 31. De poging van de Friese zwemclub LZO om het Nederlands record 10 x 100 meter vrije slag heren (25 meterbaan) te ver beteren, is mislukt. Het LZO-tiental dat zaterdag in de „Leeuwarder overdekte" de recordpoging deed, bleef met een tijd van 10 min. 27,3 seconde ruim 4,5 seconde boven het Nederlands record, dat sinds 2 januari van heL vorig jaar reeds op naam van LZO staat. Het LZO-tiental was, vergeleken met de recordploeg van vorig jaar, slechts op één plaats gewijzigd: Titus Kloos was ver vangen door Jacob de Jong. De uitslagen van de op zondag in Hilversum gehouden draverijen luiden: Mimosaprijs (1980 m.): 1. Walter Pluto 1.31.4; 2. Wanda Exkit; 3. Wilna Illustra. Winn. 7.10; pl. 2.40. 1.80, 5.00: gek. 6.70: cov. 6.10. Rositaprijs (2000 m.): Ie afdeling: 1. Un Gamin 1.27.6; 2. Upward Hollandia; 3. Uppsala Pluto. Winn. 1.70; pl. 1.70, 1.80. 1.60; gek. 5.40; cov. 6.20. Rositaprijs (2000 m.) 2e afdeling: 1. Uranie Du- luth Z 1.27.7; 2. Vink S; 3. U Daniel. Winn, 2.40; pl. 1.20. 1.60. 1.60: gek. 8.30; cov. 5.90. Margrietprijs (2400 m.). 1. Vlekloos Hanover 1.29.3: 2. Us Erebus; 3. Tombola. Winn. 3.50; pl. 1.90, 2.50. 2.40; gek. 8.80; cov. 8.60. Evaprijs (2000 m.): 1. Urma Norton 1.26.1; 2. Tom Mix; 3. Torero. Winn. 2.90; pl. 1.60, 2.00, 4.80; gek. 4.90: cov. 5.10. Romanceprijs (2400 m.): 1. Trudi Trothan 1.25.9; 2. O Lapize K; 3. Roi De Cinq Mille. Winn. 2.20; pl. 1.40, 2.70, 1.90; gek. 6.10; cov. 8.60. Marie Claireprijs (2000 m.): 1. Enterprise 1.25.-; 2. Quite Heny; 3. Lord Scotch. Winn. 2.00; pl. 1.70, 1.70, 1.40; gek. 5.80; cov. 5.40. Beatrljsprijs (2400 m.): 1. Umvaersfügel S 1.28.5; 2. Quibus; 3. U Dicna. Winn. 2.20; pl. 1.40, 12.50; gek. 8.70: cov. 4.70. Libelleprijs (2420 m.l: 1. Vera Hollandia 1.31.8: 2. Vorstin Kitty: 3. Virtue Hanover. Winn. 3.00; pl. 1.20, 1.20. 1.70; gek. 3.50; cov. 3.40. Totale omzet 160.947. Zaterdagavond werd in de nieuwe vei linghal in Alkmaar een interessant volley baltoernooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door de sterkste vertegen woordigende dames- en herenploegen van de zeven afdelingen uit het district west- I, benevens de B-ploegen van de afdeling Haarlem. Het Haarlemse volleybal heeft in district Noordholland steeds een toon aangevende rol kunnen spelen, maar de overgangsklassecompetitie heeft de krachtsverschillen belangrijk genivel leerd. Alleen de dames A-ploeg bleef van de vier deelnemende Haarlemse teams onge slagen en werd na een gave partij volley bal, in de eindstrijd winnaar van het da- mestoernooi. De Haarlemse heren grepen met het spelen van het penetratie-systeem veel te hoog en moesten hun hoogmoedi ge houding duur betalen. De B-teams ble ken in het geheel niet opgewassen tegen hun tegenstanders en moesten in hun poules met de laatste plaatsen genoegen nemen. Haarlem (dames) giiig van start tegen Hoorn, dat met internationaal Corry v. d. Horst-v. Dalen een sterke tegenstand ster bleek. De Haarlemse vertegenwoor digsters namen via 4-0 en 4-4 door scher pe serves van Loek Janssen (HBC) een 9-4 voorsprong. Er ontwikkelde zich een fraaie strijd waarin de Haarlemse speel sters veel smashten maar veelal hun sla gen door goede bloks gekeerd zagen. Hoorn liep in en won ten slotte via 10-10 en 11-11 de eerste set met 15-11. Een onjuiste wissel bracht de Haarlem se ploeg in de tweede set verzwakt in het veld (7-0). Joke v. d. Herberg (OVRA) ser- De Nederlandse studenten hebben op het nippertje voor de zesde achtereenvolgende keer beslag gelegd op de eerste plaats in het traditionele studenten-sporttoernooi in Amsterdam van de Foreign Student Ser vice. Het was geen gelukkig besluit het toernooi deze keer over drie gebouwen in verschillende delen van de stad te ver spreiden. Daardoor leed niet alleen de be langstelling van de toeschouwers, maar ook en vooral van de deelnemende ploegen. De eerste dag, vrijdag, speelden de studenten in verscheidene onderdelen slechts enkele wedstrijden. De beslissing viel zaterdagavond in de laatste spellen van de bridgewedstrijd NederlandIndonesië. Bij een overwinning van Indonesië zou Nederland in dit onder deel op de derde plaats eindigen. In dat geval had Suriname met een voorsprong van 4'/2 punt beslag gelegd op de eerste plaats in het algemeen klassement. Met grote verbetenheid wisten de Nederlanders de laatste snellen in winst om te toveren en nu kwam Nederland op de ereplaats in het totaalklassement met een voor sprong van 4V2 punt op Suriname. Zaterdagmiddag is de basketbalwed strijd NederlandSuriname het hoogte punt van het toernooi geworden. Der tra ditie getrouw moest in dit duel de beslis sing vallen welk land de fel begeerde bas ketbaltrofee in zijn bezit zou krijgen. Nederland had met de rust een veilig lijkende 2316 voorsprong veroverd. Maar Suriname vocht snel terug. Het werd 35 36, waarna de score gelijkmatig opklom. Toen de laatste drie minuten ingingen, leidde Suriname met 4644. Hartstochte lijk toegejuicht door de vele supporters streden de Surinamers om deze minieme voorsprong te behouden. Zij slaagden daar in, want toen het laatste fluitsignaal klonk, had Suriname met 4846 de strijd ge wonnen. Zij dankten dit resultaat vooral aan Sibilo (98) en Gerold Moltser (412). Indonesië moest een teleurstelling incas seren want badminton, op verzoek van de Indonesiërs in het programma geplaatst, werd door Nederland gewonnen. De strijd bij het tafeltennis was aan merkelijk minder spannend dan in vorige jaren, omdat de Indonesiër Lex Karamoy verstek liet gaan. Nu had Eric Goudsmit er weinig moeite mee om Nederland aan de eerste plaats te helpen. Het gemis van Karamoy was voor de Indonesiërs zo groot, dat zij zelfs genoegen moesten nemen met de derde plaats achter Suriname. De eindstanden luidden: Biljarten: 1. Suriname, 2. Nederland, 3. en 4. Antillen en internationale ploeg, 5. Indonesië. Zwemmen: 1. Nederland, 2. en 3. Antil len en Suriname, 4. Indonesië, 5. Inter nationale ploeg. Tafeltennis: 1. Nederland, 2. Suriname, 3. Indonesië, 4. Internationale ploeg, 5. An tillen. Volleybal: 1. Nederland, 2. Indonesië, 3. Antillen, 4. Suriname, 5. Internationale ploeg. Basketbal: 1. Suriname, 2. Nederland, 3. Antillen, 4. Indonesië, 5. Internationale ploeg. Badminton: 1. Nederland, 2. Indonesië, 3. Internationale ploeg, 4. Suriname, 5. An tillen. Bridge: 1. Suriname, 2. Nederland, 3. In donesië, 4. en 5. Antillen en Internationale ploeg. Schaken: 1. Nederland, 2. Indonesië, 3. Suriname, 4. en 5. Antillen en Internatio nale ploeg. Dammen: 1. Suriname, 2. Antillen, 3. In donesië, 4. Nederland, 5. Internationale Ploeg. Algemeen klassement: 1. Nederland 270 pnt.; 2. Suriname 265V2 pnt.; 3. In donesië 193V2 pnt.; 4. Antillen 171 pnt.; 5. Internationale ploeg 117 pnt veerde Haarlem weer naar een gunstige stand (8-7), waarna weer een inzinking volgde en Hoorn op de rand van de zege kwam (14-8). Hannie Witkamp verkreeg de serve, sloeg constant en vrij strak op, en smaakte het genoegen de situatie te redden (15-14, 16-14). Enkhuizen bewees hierna de Haarlemse dames een bijzonder goede dienst door Hoorn niet meer dan een gelijkspel toe te staan, waardoor Haarlem de kansen weer in eigen hand kreeg. Met veel overtuiging werd de strijd aan gebonden met Den Helder, dat met 15-5 en 15-3 de kracht van Wil Spierings en haar teamgenoten moest erkennen. Ook Enkhuizen werd, hoewel na meer strijd; gedecideerd door de Haarlemse dames ge klopt. Loek Janssen, Joke v. d. Herberg en Tineke Andrea, de jeugdige debutan ten in de Haarlemse ploeg, hadden toen al de juistheid van hun verkiezing in de vertegenwoordigende ploeg onderstreept, zoals nogmaals zou blijken in de eindstrijd tegen Alkmaar. De finale werd een waar vuurwerk van smashes, mogelijk door de degelijke op bouw. Hannie Witkamp toonde nogmaals haar fabelachtige spring- en slagtechniek en wij menen dat deze talentvolle jeug dige Die Raeckse-speelster spoedig voor de nationale training in aanmerking dient te komen. Alkmaar werd kansloos versla gen met 15-9 en 15-2. De Haarlemse ploeg bestond uit de dames Janssen (HBC), v. Calmthout en Claassen (MHBS), v. d. Her berg (OVRA) en Andrea, v. d. Haar, Spie rings en Witkamp van Die Raeckse. De dames B-ploeg van Haarlem speelde te terughoudend, zonder overtuiging, en nam met minder genoegen dan nodig was. Tegen de Zaanstreek werd het best ge speeld met een puntenverdeling als resul taat (12-15, 15-6), van Alkmaar werd kans loos verloren (15-0 en 15-6) evenals van IJmond. Heren Het spelen van het penetratie-systeem vereist een grondige voorbereiding, waar voor men de duur zeker op een jaar moet schatten. Van de pass wordt meer ver langd dan bij andere systemen en het was voor ons dan ook volkomen onbegrij pelijk dat Clay en zijn mannen zich ge heel onvoorbereid aan dit systeem waag den. De resultaten die de Haarlemse he ren dan ook boekten en de verkeerde hou ding die aanvoerder Clay aannam in het duel met de Zaanstreek, mag men min of meer een aantasting van het prestige van de afdeling Haarlem noemen. Slechts met 17-15 en 16-14 versloeg men Den Helder nadat men twee maal aan de rand van een nederlaag stond; tegen Hoorn kwam men niet verder dan een gelijkspel (15-5 en 5-15), en tegen de Zaanstreek werden de Haarlemmers met 15-8 en 15-7 van het veld gevaagd. De Haarlemse B-ploeg moest met een aantal invallers aantreden, heeft zich ten volle gegeven, maar moest ten slotte met drie nederlagen genoegen nemen. Tegen IJmond met 15-13 en 15-2, tegen Enkhui zen met 15-6 en 15-13 en tegen Alkmaar met 15-9 en 15-11 Alkmaar en de Zaanstreek bereikten de eindstrijd die door de gastheren met 15-9 en 15-13 werd gewonnen. De resultaten waren: Dames, poule A: HaarlemHoorn 1-1, Den HelderEnkhuizen 1-1, Haarlem Den Helder 2-0, HoornEnkhuizen 1-1, HaarlemEnkhuizen 2-0, en Hoorn Den Helder 2-0. Eindstand: 1. Haarlem 5 pnt., 2. Hoorn 4 pnt., 3. Enkhuizen 2 pnt., 4. Den Helder 1 pnt. Dames, poule B: AlkmaarIJmond 2-0, Haarlem BZaanstreek 1-1, Alkmaar Haarlem B 2-0, IJmondZaanstreek 1-1, AlkmaarZaanstreek 1-1, IJmondHaar lem B 2-0. Eindstand: 1. Alkmaar 5 pnt., 2 en 3. IJmond en Zaanstreek 3 pnt., 4. Haarlem 1 pnt. Heren, poule A: ZaanstreekHoorn 2-0, Voor wie zich iedere dag weer naar zijn werk rept: Zo kan het ook zon, sneeuw en bergen! Op de hellingen van de Solaise is prin ses Irene met de ski-instructeur van het koninklijk gezin, Tony Marth, zondag be gonnen met de training voor de Neder landse nationale skikampioenschappen, waarom woensdag in Val d'Isère gestre den zal worden. De prinses trotseerde de zware sneeuwval en de harde wind, die zondag de gehele dag woedde, en hield zich bezig met Kristiania's en slaloms. Franse des kundigen, die haar verrichtingen gade sloegen, merkten op dat de prinses een Oostenrijkse stijl heeft en een goede tech niek bezit. Het weer is zondag niet gunstig ge weest. Als het zo blijft denken de organisa toren de afdaling en de slalom te vervan gen door een reuzenslalom, met een zwaar der parcours over een korter traject. Ook de derde wedstrijd van het z.g. vier- schansentoernooi, die zondag in Innsbruck werd gehouden, is gewonnen door de Oost- duitse skispringer Helmuth Recknagel. Hij kwam tot sprongen van 77 en 75,5 meter en vergaarde 226,5 punten. De Fin Vaiko Kankkonen werd tweede met sprongen van 75 en 72,5 meter en 219 punten. De derde plaats was voor de Noor Anders Woldseth (70,5 en 74,5 meter, 215 punten) en de vierde voor de Westduitser Harry Glass (71 en 71,5 meter; 213,5 punten). IJSHOCKEY. Het Russische ijshockey- team heeft zaterdag in Minneapolis een ploeg van de Verenigde Staten met 8—3 verslagen. De tussenstanden waren 31, 41, 11. De eerste wedstrijd tussen bei de teams, die donderdag werd gespeeld, eindigde in een gelijkspel: 5—5. IJSHOCKEY. Een ijshockeywedstrijd tussen de teams van Finland en Zweden, zondag te Helsinki gespeeld, is geëindigd in een 21 zege voor de Zweedse ploeg. De tussenstanden waren: 00, 11 en 10. In de eerste klasse dames van de water- polocompetitie district Noordholland werd de strijd DWT 2Waterlelie gespeeld. Na over en weer verkennen van het terrein miste Hennie Molenaar van DWT een st.rafworp. Met blanke stand werd de tweede helft ingezet. Daarna werd Water lelie produktiever. Een prachtig schot van Ans Sint ging de hoek van het DWT-doel in. Vervolgens noteerden wij nog een tref fer van Ans en Paula Hey, terwijl de DWT-aanvallen niets opleverden. Water lelie won de strijd met drienul hetgeen de eerste overwinning in deze afdeling be tekende. De stand is: DWT 3 S 0 0 6 9—2 Haaidem 3 3 0 0 6 9—5 HPC 3 1 0 2 2 8—6 Waterlelie 4 1 0 3 2 3—8 DWT 2 3 0 0 3 0 3-11 In de tweede klasse dames bond DWR de strijd aan tegen Nereus 2. De thuisclub nam in de eerste helft de leiding door Miep Sint. Na de rust werd door Gre de Boer een strafworp gebruikt om de stand in evenwicht te brengen, waarna Nereus een speelstersmeerderheid verkreeg en Carla Bakker de eindstand op één—twee bracht. De stand is: DAW 4 4 0 0 8 10—6 DWR 4 2 0 2 4 12—6 Nereus 2 4 2 0 2 4 12-10 VZV 4 2 0 2 4 9—8 DWT 3 4 1 0 3 2 5—8 HVGB 4 1 0 3 2 5-15 In de tweede-klasse wedstrij d DWT— Neptunus heeft de thuisclub een drieéén voorsprong prijs moeten geven en met een gelijkspel genoegen moeten nemen. Een vrije worp, genomen door Fons Rooze- krans, kwam op de hand van Luttikhuizen, die de bal meteen het Neptunus-doel in schoot. Een strafworp werd door Rooze- krans in een DWT-doelpunt omgezet, waarna DWT een spelersmeerderheid ver kreeg die niet uitgebuit kon worden daar Dick Bouwma tegen de verhouding in de stand op tweeéén bracht. Nogmaals kx-eeg Roozekrans een strafworp te nemen en met de stand drieéén werd aan de twee de helft begonnen. Toen kwam Neptunus goed los, al werd er zo nu en dan wel wat te stevig gespeeld. Met twee doelpunten van Bouma en één van Nico Doets zwaaide de balans in het voordeel van Neptunus, waarna DWT alle zeilen moest bijzetten om de stand in even wicht te brengen hetgeen Roozekx-ans uit eindelijk gelukte. Met de stand viervier klonk het eindsignaal. De stand is: DWT Neptunus VZV Nereus 2 HVGB 2 DAW 2 van DWT 3 en boekte een drieéén over winning. HPC 3 versloeg in ide vijfde klasse VZV. 3 met negen—nuk - V. 5 4 1 0 9 27— 8 5 2 2 1 6 13—13 4 2 0 2 4 14—12 4 1 2 1 4 9—14 4 1 0 3 2 6—12 4 0 1 3 1 8—18 de vierde klasse de gast Zondag werden in de Hilversumse sport school judo-selectiewedstrijden gehouden ter voorbei-eiding op de interlandwedstrijd tegen Frankrijk, die op zaterdag 10 januari in de Philips jubileumhal in Eindhoven plaats vindt- De NJJB selecteerde 12 judo ka's, van wie 10 kort voor de wedstrijd definitief zullen worden aangewezen. De geselecteerden zijn: Anton Geesink (Utrecht, 5e dan), Hein Essink (Eindhoven, 3c dan), Geurt Dolewaax-d (Utrecht, 2e dan), Cor de Waal (Utrecht, 2e dan), Anton Wa genaar (Amsterdam, 3e dan), Wil Fadema (Hilversum, 2e dan), Geurt Slijper (Roer mond, le dan), Jan Woestenborg (Tilburg, le dan), Jan van Ierlandt (Tilburg, le dan), Leo Rappen (Rotterdam, le dan), Philips (Amsterdam, le dan) en Fisher (Amster dam, le dan). De Nederlandse kernploeg, die de trai ning voor de komende internationale schaatswedstrijden in Hamar voortzet, heeft het afgelopen weekeinde gebruikt voor selectiewedstrijden op de 500 en 5000 meter. Voor Klaas Schenk en zyn jongens hebben deze wedstrijden, die maandag met een 1500 meter en nogmaals een 500 meter worden voortgezet, enkele positieve punten opgeleverd. Cees Jan Kroon, Jeen van den Berg en Henk van der Grift bleven onder hun beste 500 meter-tijden en de 43.3 van Van der Grift betekent zelfs een duidelijke vooruitgang. Alles wijst er op dat Van der Grift de mogelijkheden heeft zich tot een sprintspecialist te ontwikkelen. Kees Broekman, die met 45.4 en 8.23 als beste 5000 meter-tijd de tweede plaats in de puntenrangschikking bezet, blijkt eveneens in goede vorm te zijn. HaarlemDen Helder 2-0, Zaanstreek Haarlem 2-0, HoornDen Helder 2-0, HaarlemHoorn 1-1 en Den HelderZaan streek 0-2. Eindstand: 1. Zaanstreek 6 pnt., 2 en 3. Haarlem en Hoorn 3 pnt., 4. Den Helder 0 pnt. Poule B: Haarlem BIJmond 0-2, Enk huizenAlkmaar 0-2, Haarlem BEnk huizen 0-2, IJmondAlkmaar 1-1, Haar lem BAlkmaar 0-2 en IJmondEnkhui zen 0-2. Eindstand: 1. Alkmaar 5 pnt., 2. Enkhuizen 4 pnt, 3. IJmond 3 pnt., 4. Haarlem B 0 pnt. Schenk was ook in zijn schik met de goede 8.31.7 van de jeugdige Houter. „Het zijn allemaal nog lang geen tijden, waar je wereldkampioen mee kan worden of een Olympische medaille mee kan winnen, maar er zit schot in en sommige rijders zijn relatief al veel verder gevorderd dan vorige jaren", aldus de Nederlandse coach. Jan Pesman's enkelblessure was zater dag nog niet zo ver genezen, dat hij aan de selectie kon deelnemen, maar hij heeft wel al weer geoefend en waarschijnlijk zal hij het komende weekeinde in Kx-is- tinehamn tegen Zweden van de partij kunnen zijn. De omstandigheden in Hamar waren vrij gunstig. Het ijs was goed bij 1 gx-aad onder 0. Een lichte sneeuwval was de enige ongunstige factor. De voornaamste uitsla gen waren in volgorde van het punten totaal: 1. Cees Jan Ki'oon 44.3 (500 m.) en 8.32.8 (5000 m.); 2. Kees Broekman 45.4 en 8.23; 3. Jeen van den Berg 45.4 en 8.26; 4. Henk van der Grift 43.3 en 8.53.1; 5. Wim de Graaff 44.9 en 8.38.2; 6. Nico Houter 46 en 8.31.7; 7. Jan Koeleman 45.4 en 8.39.9; 8. Arie Zee 46 en 8.44.9; 9. Jacques Vogels 45.6 en 8.54.6. Voor de schaatsintex-land tegen Neder land, zaterdag en zondag in Kristinehamn, heeft de Zweedse Schaatsbond de volgende rijders aangewezen: Bertil Eng, Sixten Al- binsson. P. O. Brogren, Jell Baeckman, Olie Dahlberg en Bo Karenus. ^Advertentie a' m e 10 TABL. f 0.60 20 TABL. f 1.- 40 TABL. f 1.50

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10