Cameraman Kees Kerkhof jaagde vijfentwintig jaar op nieuws Journaal van een loopbaan rieven aan de redactie Amsterdamse Beurs arfUDSON0 MAANDAG 5 JANUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 H. Walet bij zilveren jubileum gehuldigd Veel bezoek op receptie van Th. M. Schelling Man gewond bij gesprek op de rijweg Opwekkingssamenkomsten in Zuiderkapel Zeeman gewond bij vechtpartij Schroeiende theemuts zet schuur in brand „Tanchelijn" van Harry Mulisch aanvaard Burgerlijke Stand van Haarlem J. Keppels overleden Oud-chef bij het Stork-concern Nieuwjaarsbijeenkomst van de Raad voor de jeugd „De ijsman komt" twee keer in Haarlem Vereniging van Nederlandse Gemeenten houdt congres in Haarlem Bevorderingen van Haar lems gemeentepersoneel Veertig jaar b;j PTT Moeizame overwinning van GS op HDC UIT STAD EN STREEK Lijk van sinds zes weken vermiste vrouw gevonden Lijsttrekkers van de Partij van de Arbeid Uitslagen finales school- basketbaltoernooi Ernstig aan hand gewond Hij zat aan de leestafel van het gonzende restaurant, verdiept in een of ander tijdschrift. „Tk weet al zo'n beetje waarover," zei hij een tikkeltje gelaten toen we vroegen of hij een ogenblikje voor ons had. „Ja, graag koffie, knikte hij, nadat we een kelner haclddh aangeklampt en schoof gedienstig een stoel voor ons bij. Die „hij" was de heer C. Kerkhof, voor zijn vrienden en kennissen beter bekend als Kees Kerkhof. De drager van deze naam is cameraman en verant woordelijk voor een groot deel van de filmjournaals, die ge wekelijks door Polygoon in de bioscoop voorgeschoteld krijgt. Daarnaast dragen tal van kundige bèdrijfsdocuméntaires zijn stempel. De reden waarom wij hem in dat drukke restaurant in zijn lectuur stoorden, was een jubileum. Óp 7 januari zal het namelijk 25 jaar geleden zijn, dat Kees Kerkhof de foto- en filmjournalistiek binnenstapte. Het kostte ons weinig moeite hem op zijn praatstoel te krijgen. Het werd méér dan een praatje. We kregen een boeiend relaas te horen van een kwart eeuw nieuwsjacht, van harde maar faire rivaliteit om de „primeurs", van vaak verbeten strijd ook om de concurrentie, al was het maar met neuslengte, te kunnen kloppen. Tot in alle uithoeken van Europa joeg Kees Kerkhof per auto, trein of vliegtuig op het nieuws aan. Het waren niet altijd prettige taferelen, die hij op de gevoelige plaat of het smalle celluloid vastlegde. Dikwijls was hij getuige van schrijnend leed. Maar altijd ging het werk door, móést het door gaan, terwille van de actualiteit. „Hoe ik in het vak kwam? Dat kwam zo. Als jongen was ik al verzot op alles wat met fotografie te maken had. Later toen ik wat ouder was, werkte ik als amateur voor verschillende kranten en weekbladen. Ik zal toen zowat drieëntwintig jaar geweest zijn. Bruiloften en partijen, tentoonstellin gen, gala-diners, bezoeken van de Koningin en van ministers, dat waren zo de gebeur tenissen die ik knipte." Kees Kerkhof grinnikt bij een herinnering. „Tja, dat foto graferen ging in die dagen wel een beetje anders in z'n werk dan tegenwoordig. Je werkte toen nog voornamelijk met blitz- licht en schietkatoen. Dat ging zo. Je legde een lont in een bakje met magnesiumpoe der, stelde je toestel in en stak daarna vliegensvlug het schietkatoen met een brandende sigaret aan. Na de opname kwam dan de hele omgeving onder een laag stof te zitten. Dat was natuurlijk vooral bij binnenhuisopnamen minder aan genaam. Later kwamen de flitslamp.ies en die betekenden een hele verbetering. Na enkele jaren voor eigen risico te heb ben gewerkt kreeg de jonge Kerkhof van Polygoon een aanbieding om als persfoto graaf een vaste verbintenis met dit bedrijf aan te gaan. „Ik rook mijn kans om van mijn hobby rr.ijn beroep te maken en op 7 januari 1.934 trad ik bij Polygoon in dienst. En laat ik er direct bij zeggen dat ik er nooit een moment spijt van heb gehad. Die eerste jaren als fotograaf zijn voor mij een prima leerschool geweest voor het latere werk achter de filmcamera," meent Kees Kerkhof. „De toenmalige directeur van Polygoon huldigde namelijk het stand punt dat iemand die goede foto's kan ma ken, ook een goed filmer kan worden." Schot in de roos Kerkhof's eerste opdracht voor Polygoon was al direct in de roos en bovendien een treffend voorbeeld van de manier, waarop de fotopersbureaus in de jaren dertig el kaar de loef probeerden af te steken. „Ik kreeg de opdracht enkele plaatjes te maken van de plechtigheden bij de begra fenis van Koningin Astrid van België. Dat was in 1935. In Brussel maakte ik twee opnamen van de stoet bij het verlaten van het koninklijk paleis op weg naar de St. Gudule. Naast mij stond een koerier, die de beide platen in ontvangst nam en per motorfiets naar het Brusselse vliegveld bracht. Daar nam de piloot van een sport vliegtuigje ze over en daarna ging het full- speed op Amsterdam af. Intussen had ik mij naar Laeken begeven en maakte daar nog een paar opnamen. Toen 5k op de terugreis in Roosendaal een krant kocht, stonden daar mijn foto's van de plechtig- Zoals te verwachten viel is het zilveren jubileum van de heer H. Walet, die als technisch ambtenaar bij Openbare Werken in Heemstede is belast met het toezicht op de bos- en plantsoendienst en de kinder boerderij, zaterdag allerminst onopge merkt voorbijgegaan. De jubilaris werd des morgens op het raadhuis officieel ontvangen door de bur gemeester van Heemstede, mr. A. G. A ridder van Rappard, die de heer Walet met dit jubileum feliciteerde. De burgemees ter kon daarbij niet nalaten hem ook geluk te wensen met den pasgeboren lama, de attractieve aanwinst voor de kinderboer derij. Hij verzuimde evenmin zich in prij zende bewoordingen uit te laten over de manier, waarop de jubilaris zich steeds beijvert het aanzien van Heemstede te ver hogen met fraaie aanplantingen en plant soenen. Deze ontvangst werd besloten met het aanbieden van het traditionele ge schenk onder couvert en een oorkonde. De huldiging werd daarop voortgezet op het kantoor van Openbare Werken aan het Wipperplein, waar wethouder E J. van Lent als eerste spreker optrad. Ook hij gaf uitdrukking aan zijn grote waardering voor de manier, waarop de heer Walet in Heemstede zijn verantwoordelijke taak vervult. Voorts werd de jubilaris hartelijk gelukgewenst door de directeur van Open bare Werken, ir. Th. J. Mebius, die hem vervolgens namens de collega's een schil derij en een oorkonde overhandigde. Ten slotte werd de jubileumcommissie ver tegenwoordigd door de heer G. van Dijk. die het uitspreken van zijn gelukwensen besloot met het aanbieden van een ge schenk in envelop. Het laatste woord was aan de jubilaris, die met. een kort dank woord van zijn grote erkentelijkheid voor deze huldiging getuigde. In zijn woonhuis aan het Wilhelmina- plein heeft de heer Walet de gehele dag verder nog een bijzonder druk bezoek .ge had, onder meer van de oud-gpmeente- secretaris van Heemstede, de heer N. Vos. de heer ,T. A. Dorrest.eijn. directeur van Hout en Plantsoenen te Haaidem en me vrouw Quarles van Ufford. De heer T. M Schelling, die wegens zijn afscheid als ge meentesecretaris des zaterdags verhin derd was. kwam de jubilaris zondag ge lukwénsen. Een opzienbarend intermezzo van de re ceptie vormde zaterdagmiddag het bezoek van de grote bok uit de kinderboerderij, die door „pluimgraaf" Jan Poeke werd vergezeld. Deze ongewone bezoeker was voor de heuglijke gebeurtenis opgetuigd met een groot lint in de Heemsteedse kleuren. De bok moest spoedig weer het huis verlaten, omdat hij teveel aandacht aan bloemen en planten besteedde. Kees Kerkhof zoals hij zich het. pret tigst voelt: achter zijn snorrende filmcamera om het wereldgebeuren op de celluloidband vast te leggen. heden in Brussel al in afgedrukt. Nauwe lijks zes uur nadat ik ze gemaakt had. Het waren de eerste foto's van de begrafenis van de diepbetreurde Belgische koningin, die de krantenlezers onder de ogen kregen. Dat was een staaltje van organisatie en team-work, waarop we nu nog trots zijn." Dergelijke „stunts" om de concurrentie te overtroeven waren geen zeldzaamheid. Ze waren het resultaat van degelijke voorbe reiding en samenwerking. Soms ook hielp het toeval een handje, zoals in 1939, toen het prinsesje Beatrix voor het eerst in het buitenland met vakantie was. „We waren met een heel stel filmers in Grindelwald bij Sankt Anton in Oostenrijk aangekomen. Daar hoorden we dat w'e pas dë volgende middag om twee uur in de gelegenheid zouden worden gesteld enkele opnamen van het prinsesje in de sneeuw te maken Die dag was ik al vroeg op en zwierf met mijn camera wat in de omgeving van Grin delwald, waar het prinselijk gezin ver bleef. rond. De collega's waren de Jungfrau opgegaan in de wetenschap dat ze tot de middag volop de tijd hadden. Bundeltje bont Toen ik daar een beetje doelloos rondliep werd mijn aandacht plotseling getrokken door twee dames die iets in een bundeltje bont op een slee zetten. Ik kwam dichterbij en herkende in een van de dames prinses Juliana. Dan moet in dat pelsje prinses Beatrix zitten, schoot het door mijn hoofd. Mijn camera jeukte in mijn handen. Ik moet zo smekend naar prinses Juliana heb ben gekeken dat zij lachend haar toestem ming gaf om dit charmante tafereeltje te filmen Zo draaide ik we] zestig meter ex clusief terwijl de concurrentie zich ver weg in de bergen amuseerde! Zo zie je dat je als cameraman steeds bedacht moet zijn op onverwachte gebeurtenissen. Het niet bij je hebben van je camera kan nooit een geldig excuus zijn. Een journalist kan zich bij het missen van een primeur toch ook niet erop beroepen dat hij geen potlood en papier bij zich had?" Tussen het gewone journaaiwerk door maakte Kees Kerkhof verscheidene op drachtsfilms. Zo doorkruiste hij met zijn camera Karinthië en Stiermarken voor de aangrijpende documentaire „Een uur voor een toekomst", die hij maakte in opdracht van de UNO-commissie voor de hulp aan vluchtelingen. Ook tijdens de overstro mingsramp in februari 1953 stond hij dag in dag uit op zijn post. „De mensen kunnen ie dan aankijken alsof ze zeggen willen ..Moet die vent nu ook nog plaatjes maken van onze ellende?" Bij die gelegenheden word je dan gesterkt door de gedachte dat je met ie filmpjes, waarin je dat mensen leed vastlegt, andere mensen wakker kunt schudden en dat je door de film bekend heid geeft aan de grote nood die op vele plaatsen in de wereld geleden wordt." Kees Kerkhof zwijgt. Zjjn blik rust even peinzend op een foto van het sanatorium in Davos, waar hij in opdracht van de Ver eniging tot behartiging van de belangen van Nederlandse longlijders de film „Voor post in de bergen" maakte. Dan zegt hij: „Ik ben dankbaar dat ik op die manier mijn vak heb mogen dienen en daarbij misschien een steentje heb bijgedragen tot meer begrip en meegevoel tussen de men sen onderling." Nadat de scheidende gemeentesecreta ris van Heemstede, de heer Th. M. Schel ling, zaterdagmorgen ten raadhuize af scheid heeft genomen, heeft hij zaterdag middag in de raadzaal gerecipieerd. Ve len zijn hem hier de hand komen druk ken om hem te bedanken voor de vele goede diensten. Het was een komen en gaan van afgevaardigden van instellingen, ver enigingen enz. De receptie werd onder meer bezocht door mr. G. W. F. van der Valk Bouman, substituut-officier van jus titie bij de rechtbank in Haarlem, de hoofdinspecteur van gemeentepolitie in Heemstede, de heer A. Berentsen, en diens echtgenote, afgevaardigden van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambte naren en het bestuur van de Rotary-club. Een 28-jarige Haarlemse constructie bankwerker is zaterdagmiddag om kwart voor zes in de Smedestraat in Haarlem ge wond, toen een bestelauto zijn fiets aan reed. De man stond op de rijweg met iemand te praten, naast zijn fiets, die een meter van het trottoir verwijderd was. De auto, die in de richting van de Grote Markt reed, raakte met de linkervoorzijde de fiets, die daarop de bankwerker omver wierp. De man viel met het hoofd op straat. Per GG en GD werd hij naar het Grote Gasthuis vervoerd, waar bleek, dat hij een lichte hersenschudding had opge lopen. Hij moet ter observatie in het zie kenhuis blijven. Na een onderbreking van enkele weken zullen de wekelijkse opwekkingssamen komsten in de Zuiderkapel in Haarlem onder auspiciën van de stichting tot ver kondiging van het Evangelie en versprei ding van christelijke lectuur donderdag worden hervat. Ds. P. J. Mietes, vrij evan gelisch predikant in Amsterdam, spreekt dan over „De opname der gemeente". Me dewerking verlenen de Zingende Zusjes Op 15 januari is er een afscheidsavond van zuster Elze Stringer. Zendeling W. Köne- mann vertoont de kleurenfilm over de Baliem-vallei„De schaduw van de Shangri-la". Op 22 januari spreekt ds. J. Visser uit Amsterdam over „Het duizend jarig rijk". Medewerking verleent het zangkoor van de Onafhankelijke Baptis- tengemeente in Amsterdam. Tenslotte zijn er op 27. 28- en 29 januari zoeklichtmara- natha-samenkomsten, met als sprekers Chr. van Duuren. administrateur van het Zoeklicht, en Jac. Klein Haneveld, evan gelist in Bodegraven. In de nacht van zondag op maandag om tien voor half een is een 23-jarige Haar lemse zeeman bij een vechtpartij in een café in de Haarlemse binnenstad gewond. Toen de man wilde vechten met een hem onbekende bezoeker werd hij door deze „gevloerd". Bij de val brak een bierglas, dat de zeeman in zijn zak gestoken had om tijdens de vechtpartij te gebruiken. Toen hij de glasscherven uit zijn zak wil de verwijderen, liep hij een ernstige vlees wond aan de ringvinger van de rechter hand op. Bovendien was hij reeds aan de kin gewond. Personeel van de gealar meerde Radio-Auto-Dienst der politie ver leende de zeeman de eerste hulp, waarna de wond aan de vinger in het Grote Gast huis werd gehecht Het bleek, dat de zee man zich moest melden bij de marine, zo dat de politie hem heeft overgegeven aan de marechaussee. Om elf uur zaterdagavond is de Haar lemse brandweer gealarmeerd, omdat bij een woning in de Alexanderstraat in Haar lem een schuur in brand stond'. De echtgenote van een 69-jarige bewo ner had in de keuken een theemuts laten schroeien. De zoon des huizes hield de muts onder de kraan en zette hem vervol gens tegen de schuur te drogen. Blijkbaar is de theemuts blijven schroeien, want om elf uur merkte de zoon, dat de schuur in brand stond. Het vuur had reeds de zij wand van de schuur, een strijkplank en enkele balken aangetast en voor ongeveer vijfhonderd gulden schade aangericht. Met emmers wate; hebben de zoon en zijn moeder de brand geblust, waarna de brandweer de nablussing verrichtte. Het toneelstuk „Tanchelijn", dat Harry Mulisch in samenwerking met de regisseur Hans Tiemeijer in opdracht van de ge meente Amsterdam heeft geschreven, is door B. en W. van de hoofdstad aanvaard. Zij deden dit op advies van de jury voor de toneelopdrachten-1957, bestaande uit mevrouw Marie Hamel, en de heren B. Stroman, A. Defresne. Guillaume van der Graft en Alfred Kossmann. BEVALLEN van een zoon: 31 dec.: C. P. VosmanNoatschk, 2 jan.: M. van Riek Brouwer, 3 jan.: W. F. van Brugge—De Boer, M. H. FabelTesselaar, C. Boter Kraaij, Z. SchardijnAbukasim. BEVALLEN van een dochter: 1. jan.: J. E. S. M. BuikxVan der Maade, 3 jan.: A. J. WolffenbuttelKuipers. OVERLEDEN: 31 dec.: G. P. Blankwa terKolkman, 74 j„ Wouwermanstraat. 1 jan.: A. BergmanUitendaal, 81 jr., Graaf Willemstraat. 2 jan.: J. S. L. de WitDingjan, 55 j„ Gen. Joubertstraat, E. C. KoppenBrakel, 67 j., Anslijnstraat. E. Pletting. 63 j„ Bosch en Vaartstraat. A. de Graaff, 79 j„ Oranjestraat. GEHUWD: 3 jan.: H. J. Wevers en L. A. van Elk. ONDERTROUWD: 2 jan.: J. R. M. Tie- len en W. M. van Doorn, 3 jan. A. L. A. Eenkhoorn en G. Stijnman, A. J. Bunck en J. F. Spruijt. (Verkort weergegeven) Het verkeer. Als we als ingezetenen van Haarlem klachten hebben, zijn we er als de kippen bij deze op een of andere wijze kenbaar te maken. Nu willen we, als dage lijkse weggebruikers, een woord van dank brengen aan het hoofd der Haarlemse Ver keerspolitie voor de geniale wijze waarop het probleem verkeer op het Kennemer- plein en viaduct Jansweg (achter het sta tion) zijn oplossing heeft gevonden. Ik ben ervan overtuigd, dat, wanneer ieder zich stipt houdt aan het verkeerslicht, even tuele ongelukken tot een minimum zijn beperkt. Een woord van dank is zeker op zijn plaats. Een abonné, H. v. V. Op negenenzestigjarige leeftijd ls te Haarlem overleden de heer J. Keppels, oud-chef van de loonadministratie en van de afdeling personeelszaken van de Werf Conrad Stork Hijsch n.v„ die in voetbal kringen een bekende figuur is geweest De heer Keppels is op 12 februari 1890 ge boren en trad in 1902 in dienst bij Stork en Co te Hengelo. Toen in 1932 de Werf Con rad en Stork Hijsch n.v. werd opgericht verhuisde hij naar Haarlem en tot zijn vijf enzestigste verjaardag was hij chef van de loonadministratie en de afdeling perso neelszaken. De thans overledene heeft veel gedaan voor de opbouw van het so ciale werk en nadat hem officieel pensioen was verleend is hij tot 1 augustus 1956 als adviseur aan het bedrijf werkzaam geweest. In totaal heeft hij vierenvijftig jaar zijn krachten aan het Storkconcern gegeven en dat zijn arbeid is gewaardeerd is gebleken door de toekenning van de gouden Storkmedaille, die in zeer bijzon dere gevallen wordt uitgereikt. Verder zijn zijn verdiensten erkend door de toeken ning van de zilveren eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau; dit geschiedde in 1950 ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana. De heer Keppels was een rustige figuur die bij zijn superieuren en het personeel in hoog aanzien stond. Hij behartigde de belangen van het personeel op bijzondere wijze en nimmer deed men tevergeefs een beroep op hem. Voor de voetbalsport, speciaal in het oos ten van het land, heeft de heer Keppels veel werk verzet. Als voetballer is hij niet op de voorgrond getreden, echter wel als organisator. Hij was lid van de club „Tu- bantia" en van 1925 tot 1934, toen hij we gens zijn vertrek de functie moest neer leggen, voorzitter. Bij zijn afscheid werd hem het erelidmaatschap aangeboden. Nadat hij eerst secretaris was geweest van de Twentse Voetbalbond werd hij in 1918 benoemd tot voorzitter en tot 1933 heeft hij deze functie vervuld. Zijn nieu we betrekking in Haarlem noopte hem de taak neer te leggen In die jaren ging zijn belangstelling in het 'bijzonder uit naar de kleine voetbalclubs en deze heeft hij met raad en daad bijgestaan. Toen de heer Keppels naar het westen was vertrokken bleef hij met belangstel ling de verrichtingen van de oostelijke clubs volgen en dikwijls woonde hij wed strijden aldaar bij. Ook in deze omgeving heeft hij veel organisatorisch werk ver richt. Hij was voorzitter van de commis sie tot samenstelling van het westelijk elf tal en in de afdeling Haarlem van de Kon Nederlandse Voetbalbond was de heer Keppels lid van de commissie tot samen stelling van het Haarlems elftal en van de commissie van beroep. De thans overledene was bondsridder van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond en secretaris van de Vereniging van Bonds- ridders. Zowel in het Storkconcern als in sport kringen drong hij zich niet op de voor grond, maar in stilte deed hij veel werk. waardoor hij zich vele vrienden heeft verworven. Woensdagmiddag na aankomst van trein 13.05 uur zal zijn stoffelijk overschot te Westerveld worden verast. Dinsdagavond heeft in de aula van het Lourens Costerlyceum aan de Raaks de eerste bijeenkomst in 1959 van de Haar lemse Raad voor de Jeugd plaats. Deze bijeenkomst is uitsluitend toegan kelijk voor de leidinggevende personen uit de diverse speeltuinen, de jeugdzorgin stellingen en de jeugdorganisaties In de komende maanden zal evenals in de vorige winter, opnieuw een aantal bij eenkomsten voor jeugdleiders worden ge houden, waarbij ondermeer aandacht ge vraagd zal worden voor de positie van de jeugd in deze tijd, voor de plaats van de balletscholing in het jeugdwerk en voor het vraagstuk van de inschakeling van te levisie in het jeugdwerk. Op zondag 11 en maandag 12 januari geeft toneelgroep „Theater" uit Arnhem in de Haarlemse schouwburg een voor stelling van „De ijsman komt" van Eugè- ne O'Neill onder regie van Richard Flink. De voornaamste rollen van dit stuk wor den vertolkt door Ben Groenier, Robert de Vries, Gerard Hartkamp, Frits van Dijk en Hans Culeman. De vertaling maakte Marie-Sophie Nathusius. Met het oog op de lengte van het stuk begint de voorstel ling om 19.30 uur. 3-3yo°/o Nederl. '47 3 n/n Nedl 1962/64 Woningbouw 6°/o Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N Ka bel fabriek gew Philips Gloeil Pref PhilipsGloeil Unilever Wilton Fy en oord Werf Gusto Dordtsche Petrol Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn.. K.N.S M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. "ank wentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Advertentie «SU? SIGAREN Slotkoers Heden vrijdag 13.45 ui 90'/, 90V,„ 94*4 94*4 110 86V4 96 95% 96 10714 262 280 425 430 193 196 341 345 205 208 300 305 493 493 191 452 456 195 H 200 147 147 728 724 183,20 f 182,- 175 177 89 88 1 104,50 f 104,50 158 V? 162 159 164 138*4 141 134 *4 137 24314 245*4 131*4 134 t 135,40 f 135,50 25314 253*4 140 140 183*4 220 220 190 60*4 60*4 52 52 96 97 49s/, 8 49*4 84*4 83 V, 24*4 24*4 Ontdek HUDSON - het Is de moeite waard Op 28 en 29 mei van dit jaar zal het jaarlijks congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Haarlem wor den gehouden. Het onderwerp van dit con gres zal zijn: „De bemoeiingen van de ge meenten met het jeugdwerk". De keuze van dit onderwerp houdt verband met het feit, dat ook het in juni 1959 in Berlijn te houden congres van de International Union of Local Authorities zich met dit probleem zal bezighouden. Het onderwerp zal op het congres in Haarlem worden toegelicht door drie pre- adviseurs. Het zijn de heren J. J. G. Boot, burgemeester van Hilversum, mr. M. M. L. G. M. Custers, burgemeester van Nieuwenhagen en W. Thomassen, burge meester van Enschede. De pre-adviezen zullen eerst in een forum onder leiding van mr. A. de Roos, wethouder van Amster dam en lid van het bestuur van de ver eniging worden besproken. Met ingang van 1 januari 1959 zijn de volgende Haarlemse gemeenteambtenaren bevorderd. Gemeente Archief: tot chartermeester C. van de Haar. Gemeentelijk energiebedrijf: tot tech nisch hoofdambtenaar: J. de Braai, tot technisch hoofdambtenaar A: J. P. Grif fioen en N. Lofvers en tot bedrijfsadmi- nistratéur H. Moné. Haven- en Marktwezen: tot technisch hoofdambtenaar A: J. Kramer. Hout, plantsoenen en begraafplaatsen: tot technisch hoofdambtenaar L. Adriaan- se. Incasso-, stortings- en ophaaldienst: tot administratief hoofdambtenaar: N. Bakker, J. C. de Geus. G. H. Steffens en P. C. v. d. Werkeh. Openbare Werken: tot technisch hoofd ambtenaar A. G. Boeschoten, tot admi nistratief hoofdambtenaar A: G. F. Jur- gens en tot technisch hoofdambtenaar B. C. Sliggers. Politie: tot referendavis C. Ligtvoet. Secretarie: tot accountant L. F. van Loo tot referendaris-A G. P. Vroom, tot refe rendaris C. H. Noort, tot hoofdcommies F Dekker, tot referendaris mr. J. J. H. de Leeuw, tot administrateur A. J. M. van Emmerik, tot hoofdcommies J. Kuijk en J A van Engelsdorp Gastelaars en tot refe rendaris N. J. Twisterling. Slachthuis: tot bedrijfsadministrateur L Wagemaker. Volkshuisvesting: tot technisch hoofd ambtenaar J. H. Hensen. Gemeentelijk Waterbedrijf: tot technisch hoofdambtenaar-A H. C. J. Hoegen. Zaterdagmorgen heeft de heer C. J Stoute het feit herdacht dat hij veertig jaar in dienst trad bij het Staatsbedrijf P T T. In het cursuslokaal van het post kantoor aan de Zijlstraat werd hij 's mor gens gehuldigd De adjunct-directeur van het postdistrirt Haarlem, de heer L. W. M van Beeck, schetste de ambtelijke loop baan van de heer Stoute. Deze is door grote plichtsbetrachting en studie geleidelijk op geklommen De heer Van Beeck liet uitko men. dat de heer Stoute een prettig colle ga is Hij overhandigde de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst en de gebruike lijke gratificatie. De chef van de afdeling geldzaken, de heer B. J. Korsman, gaf ook van waardering blijk en bond enkele boekenbonnen aan Namens het jubileum- fonds feliciteerde de heer H. Plant de ju bilaris. Hij overhandigde een mooie pen dule. waarna mevrouw Stoute bloemen ontving. Tenslotte sprak de jubilaris een dankwoord. De domcompetitie Het eerste tiental van de Haarlemse Damclub heeft zich op voorbeeldige wijze verdedigd tegen G.S. uit Amsterdam, een van de sterkste damtientallen in Neder land. Het gold de laatste competitiewed strijd voor de hoofdklasse groep B. welke destijds moest worden uitgesteld. Vóór de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden ter nagedach tenis van wijlen J. van Looy, die meer dan veertig jaren deel had uitgemaakt van het team van de HDC De wedstrijd was voor GS van bijzonder belang, immers bij een nederlaag zou GS met St. Bavo of DCU moeten herkampen om uit te maken welk tiental het afdelingskampioenschap zou toekomen. GS verscheen in zijn sterk ste opstelling. De Haarlet imers. gebrand op een eervol besluit van de competitie, lieten zich echter niet intimideren en wis ten na enkele uren spelen zelfs een 40 voorsprong te nemen dank zij overwin ningen aan bord 10 en bord 1. De winst partij van J. B. Sluiter op de twaalfvou dige kampioen van Nederland R. C. Kei ler was de sensatie van de wedstrijd. Overigens blijkt de captain van de HDC in een buitengewone vorm te ziin, want ook P. Roozenburg en W .de Jong hebben dit jaar hun meerdere in Sluiter moeten erkennen. Tenslotte wisten de GS'ers toch na taaie strijd een overwinning veilig te stellen. De door de spelers behaalde resultaten waren: Haarlemse Damclub—GS: 1. J. B Sluiter—R. C. Keiler 2—0; 2. H. T. Luif— H. de Jongh 02; 3. H. G. TeunisseW. Rustenburg afgebroken, vermoedelijk 1—1; 4. J. BusJ. H. Beeke 11; 5. N. Blom Jur. Schroder 02; 6. J. H. MeureJ. Steenhuis 02; 7. J. W. v. DartelenJ. Karstens 11; 8. H. J. RozijnP. G. v. Hout 0—2; 9. J. H. Blom— J. J. de Wit 11; 10. A. SmitD. Bakker 20. Totaal 8—12. GS bezet nu de eerste plaats in groep B en legde beslag op het afdelingskam pioenschap. Voor de bezetting van de tweede plaats, welke eveneens recht geeft op een finaleplaats moet nog een beslis singswedstrijd worden gespeeld tussen St. Bavo en DCIJ. Deze ontmoeting zal zoals gemeld op 7 januari in IJmuiden plaats vinden. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Financiën, energiebedrijf, wa terbedrijf en personeelszaken, de heer W. C. Bakker, zal dinsdag geen spreekuur houden. .Jaarrede. De voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken zal donderdag avond in de ridderzaal van het Haarlems stadhuis zijn jaarrede uitspreken. In het water van de Loosdrechtse plas sen is het stoffelijk overschot gevonden van de 43-jarige mejuffrouw M. J. de Boer. Mejuffrouw M. J. de Boer bezocht op 24 november haar broer in Bussum en is daarna niet meer in haar woning in Huizen teruggekeerd. In haar handtasje werd ondermeer een op 27 november in Hilversum afgegeven buskaartje aange troffen. Een op haar op naam staande postbus te Hilversum is nog omstreeks 4 december gelicht. De Partij van de Arbeid zal voor de ver kiezingen voor de Tweede Kamer uit komen met zes lijsten, die elk voor drie van de achttien kieskringen gelijkluidend zullen zijn. De lijstaanvoerders zijn: mr. J. W. A. Burger voor de kieskringen Dordrecht, Middelburg en Rotterdam, de heer H. J. Hofstra voor de kieskringen Amsterdam, Haarlem en Den Helder; prof. mr. I. Sam- kalden voor de kieskringen 's-Gravenhage, Leiden en Utrecht; de heer J. G. Suurhoff voor de kieskringen Arnhem, Nijmegen en Zwolle; dr. ir. A. Vondeling voor de kies kringen Assen, Groningen en Leeuwarden en de heer J. M. Willems voor de kies kringen 's-Hertogenbosch, Maastricht en Tilburg. Boerenpartij De heer H. Koekoek te Bennekom is door het bestuur van de Boerenpartij met alge mene stemmen aangewezen om in alle 18 kieskringen als lijstaanvoerder te fun geren. Het bestuur heeft besloten met ver schillende lijsten uit te komen waarop „naast boeren ook burgers en middenstan ders worden geplaatst, die hun sporen in de strijd voor meer vrijheid hebben ver diend". De Boerenpartij heeft bij de ver kiezingen voor de Provinciale Staten en de gemeenten bij wijze van proef mee gedaan in vijf kieskringen en vier ge meenten. Evenals voorgaande jaren was zaterdag avond alles wat maar even sportminnend is onder de Haarlemse middelbareschool- jeugd, in het Krelagehuis verzameld voor de finales van dit schoolbasketbaltoernooi, die sport van het goede soort te zien heb ben gegeven. Zo waren de wedstrijden bij de afdeling jongste meisjes, ondanks het geringe aantal punten, door de gelijkop- gaande scores bijzonder aardig. In de win naarsfinale klopten de meisjes van het Marnix van St.. Aldegondelyceum die van het. Kennemer lyceum met. 7-3. Bij de ver liezers won het Christelijk Lyceum met 7-4 van de Klaas de Vriesschool. Bij de oudste meisjes was er betere techniek. Hier werd het Marnix van St. Aldegondelyceum kam pioene door het Lourens Costerlyceum met 22-9 kansloos te laten. De verliezersfinale werd hier een zege voor de Klaas de Vries school, die het J. P. Thijsselyceum met 10-8 versloeg. In de afdeling jongste jongens trok het Lourens Costerlyceum aan het langste eind (22-14) tegen het Marnixlyceum: hier werd het Triniteitslyceum de sterkste verliezer door met 29-14 van het Marnix van St. Aldegondelyceum te winnen. Lourens Costerlyceum 2 won bij de oud ste jongens de verliezersfinale met 21-17 van het Lorentzlyceum. Het hoogtepunt van dit zeer geslaagde toernooi was ongetwijfeld de winnaars finale in deze categorie. Niet minder dan vijf hoofdklassespelers, met een drietal uit overgangsklasseteams, speelden een wed strijd op zeer goed peil. Jongste meisjes: Verliezers, halve finales: Prinses Irene-uloChristelijk lyceum 4-14; Klaas de VriesschoolLorentzlyceum 2 13- 2. Finale: Christelijk lyceum—Klaas de Vriesschool 7-4. Winnaars: Marnix lyceum Lorentzlyceum 16-6, Kennemer—Jac. P. Thijsselyceum 9-2. Finale: Marnixlyceum— Kennemer lyceum 7-3. Oudste meisjes: Verliezers: Klaas de VriesschoolKennemer lyceum 48-8; Jac. P. ThijsselyceumChristelijk lyceum 18-17; finale: Klaas de VriesschoolJac. P Thijs- se lyceum 10-8. Jongste jongens: Verliezers: Marnix 3— Triniteitslyceum 8-30; Klaas de Vriesschool —Marnix van St. Aldegonde lyceum 4 8-10: finale: TriniteitslyceumMarnix van St. Aldegondelyceum 4 29-14, Winnaars: Lou rens Coster lyceumPrinses Irene-ulo 24- 14; Marnix van St. Aldegondelyceum— Lorentzlyceum 30-14: finale: Lourens Cos terlyceum—Marnix van St, Aldegondely ceum 22-14. Oudste jongens: Verliezers: Marnix van St. Aldegondelyceum 2—Lourens Coster lyceum 2 18-24: Lorentzlyceum—Klaas de Vriesschool 25-15; finale: Lourens Coster lyceum 2Lorentzlyceum 21-17. Winnaars: RijkskweekschoolChristelijk lyceum 38- 24. Marnix van St AldegondelvceumLou rens Costerlyceum 31-41: finale- Rijks kweekschool—Lourens Costerlyceum 74-61. In de Lingestraat in Haarlem-Noord is zaterdagmiddag om half drie een 59-jari- ge timmerman ernstig aan de rechterhand gewond, toen de hevige wind hem de kruk van de keukendeur uit de hand rukte en de ruit brak. Per G.G. en G.D werd de man naar het St. Joannes de Deo ziekenhuis vervoerd, waar men de wond hechtte. Daarna kon hij naar huis gaan.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7