Verloren dag voor voetbalcompetitie Europese titel bandstoten wederom voor Vingerhoedt Sneeuwlaag was geen beletsel voor voetbal in sportpark Schoonenberg Omzet van de totalisator in Nederland weer gestegen Laag geklasseerde derdeklasser te sterk voor Manchester United VSV-ers verdienden meer dan 2-2 score Fraaie vierde plaats voor Teegelaar Amateurploegje speelde gelijk tegen Nottingham Forest 9 DE COMPETITIE BETAALD VOETBAL WmlWmm m wgfln m mm mm Buitenspel Geen directe t.v.-reportages van competitiewedstrijden Centrale training van het Nederlands elftal begint op 18 februari Nog geen bestemming voor totoprijzen van zondag Vraag over voetbal toto Steeds meer belangstelling voor baan Alkmaar Paardensport De heer Brunt in ziekenhuis opgenomen Lorist nationaal kampioen hoofdklasse driebanden Europese Biljartbond geeft weer een blad uit Nieuw wereldrecord hink-stap-sprong MAANDAG 12 JANUARI 1959 Wm Van het voetbalprogramma is zon dag al heel weinig terecht gekomen. In de eredivisie ging slechts een tweetal wedstrijden door en in de twee afde lingen van de eerste divisie kon men slechts drie uitslagen noteren. Een verloren zondag dus, die de gehele competitie weer een week achterop bracht. Bijzonder onplezierig als men bedenkt dat het bij een normaal ver loop van de competitie al geducht laat wordt. Overigens, het lijkt ons zo toe dat met wat meer goede wil wed strijden in het betaalde voethal door zouden hebben kunnen gaan. Want wat in Enschede, Utrecht, Velsen, Arnhem en Limburg kon, moest toch ook elders gekund hebben. In de twee wedstrijden die voor de ere divisie werden gespeeld (EnschedeNOAD en ElinkwijkPSV) was goed voetbal uiteraard onmogelijk. Maar desondanks kon men spelen. Vooral spelers met grote technische vaardigheid en vooral spel inzicht konden het een eind brengen. 7,n vestigde in Enschede Abe Lenstra weer eens de aandacht op zich. Dat zijn ploeg gelijk speelde (00) tegen NOAD was dan ook zeker niet zijn schuld. Na rust gaf hij zijn teamgenoten Brousek en Beres ieder een droomkans. maar het tweetal maakte er geen gebruik van. Trouwens, de Tilburgers. die voor rust in de meerderheid waren, misten ook en kele malen. Soms was dat het gevolg van het feit da: de met sneeuw beplakte bal geen vaart kon worden gegeven, maar ook ..normale" missers werden er genoteerd. Zoals voor rust een van Louers en vlak voor het einde een van midvoor Mooy, die de vorige week de winnende treffer tegen Feijenoord op zijn naam had ge bracht. Ook het veld van Elinkwijk in Utrecht was de omstandigheden in aanmerking genomen goec! bespeelbaar. Het was en kele keren gerold en zevenduizend toe schouwers hebben zich zeker niet verveeld bij de match tussen Elinkwiik en PSV. De Eindhovnaren traden wederom met een viertal invallers aan (voor keeper Bekke ring. Dillen. Kruiver en Van Wissen), maar daar stond tegenover dat de vier Suri- Een zeldzaam geval van buitenspel heeft zich blijkens de „Gazet van Antwerpen" voorgedaan op hel veld van F.C. Turnhout in een ontmoeting tussen de reserve-elftallen van F.C. Turnhout en R. C. Montegnée. Toen de stand, die ook de eindstand werd, tol 6—0 in het voordeel van de thuisclub was opgeiopen, mocht deze ploeg ook nog een strafschop nemen, waarmee doelman Van Herck zich belastte. Zijn medespelers stonden hem dit bereid willig toe. Van Herck knalde het leder evenwel tegen de lat. De bal kaatste het veld weer in. Al de spelers van beide clubs stonden achter Van Herck opge steld. Een der Turnhouters kwam in het bezit van de bal en schoot meteen op doel, maarzijn keeper stond buiten spel. Ofschoon alles bliksemsnel gebeurde, had de scheidsrechter dit buitenspel- geval gezien en floot af. Keeper Van Herck had geen tijd gehad om zich terug te trekken. De toeschouwers be leefden de zeldzaamheid een keeper in buitenspelpositie te zien. „De KNVB zal het tot nu toe gevolgde systeem voor het verlenen van toestem ming aan de Nederlandse Televisie Stich ting tot het uitzenden van voetbalwedstrij den in de nabije toekomst niet wijzigen". De secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer L. Brunt, gaf ons dit ant woord op een vraag betreffende een be richt in het Franse sportblad l'Equipe. Dit blad meldde, dat de Italiaanse Voet balbond zestig miljoen lire zal ontvangen van de televisie voor uitzendingen van competitie-wedstrijden. Dit betekent dus. dat van competi tiewedstrijden geen regelrechte reporta ges zullen worden uitgezonden. Tegen het uitzenden van flitsen achteraf, zoals nu reeds door enige omroepverenigingen wordt gedaan, bestaat geen bezwaar. De eerste trainingsbijeenkomst van het Nederlands elftal voor de interlandwed strijd Nederland—België, die op 19 april in Amsterdam wordt gespeeld, zal woens dag 18 februari in het sportpark De Vliert. in Den Bosch worden gehouden. Het ligt in de bedoeling van bondscoach Elek Schwartz de kandidaten zo mogelijk elke woensdag in Den Bosch bijeen te brengen. De training van de jeugdspelers van 16 tot 18 jaar de kandidaten dus voor het team, dat Nederland zal vertegenwoordi gen op het internationale jeugdtoernooi van de Europese Voetbalunie, dat begin april in Bulgarije wordt gehouden is woensdag in Amersfoort reeds begonnen. Volgende week woensdag zullen de spelers een onderlinge wedstrijd spelen en woens dag 21 januari volgt de wedstrijd tegen het Nederlandse amateurelftal. Ook woens dag 4 februari zal de jeugd een oefenwed strijd spelen. De tegenstander is evenwel nog niet bekend. Donderdag 15 januari komen tenslotte de militaire voetballers voor het eerst in dit jaar tezamen. Op Houtrust zal dan, om de bondscoach een inzicht te geven in het materiaal, een onderlinge wedstrijd wor den gespeeld. De eigenlijke training voor het toernooi om het internationale militai re voetbalkampioenschap begint donder dag 22 januari op Houtrust. Begin maart zal het team zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde van dit toernooi spelen. In Nederland wordt dan tegen Griekenland gespeeld. In april volgt de tweede ont moeting, waarin de militairen in Portugal uitkomen tegen het Portugese team. namers van Elinkwijk (Marbach, Hum phrey en Frans Mijnals, Kruin) wel heel vreemd stonden op het sneeuwveld. Toch werd er redelijk voetbal gespeeld, ook al kon de bal dan niet goed worden geplaatst. In ieder geval deden zich de vreemdste en meest verrassende situaties voor. De thuisclub won tegen de ver wachtingen met 30. Voor rust scoor den Marbach en De Jong, na de hervatting weer Marbach. Scheidsrechter Van Tuinen- burg had het niet gemakkelijk, omdat het publick hem meer dan eens belaagde met sneeuwballen. De standen in de eredivisie is nu: Sparta 19 11 6 2 28 46—18 Enschede 20 11 4 5 26 45—31 Rapid 18 10 4 4 24 36—21 DOS 19 11 2 6 24 50—29 Feijenoord 19 10 4 5 24 49—30 Fortuna 19 10 3 6 23 27—25 A.iax 19 9 4 6 22 45—37 DWS 19 6 8 5 20 33—27 PSV 20 7 6 7 20 38—37 MVV 18 5 9 4 19 33—28 VVV 18 6 7 5 19 30—30 ADO 19 6 4 9 16 36—51 NAC 19 5 5 9 15 36—40 Blauw Wit 19 7 1 11 15 40—48 Elinkwijk 20 5 4 11 14 33—41 Willem II 19 4 4 11 12 30—59 NOAD 19 3 5 11 11 29—51 SHS 19 4 2 13 10 27—60 In de eerste divisie werden gespeeld: VSVHelmond, resultaat giaGraafschap 20 en 22, Limbur- Vitesse—HVC 40. Er kwam door deze resultaten weinig verandering in de standen, die nu als volgt zijn: Eerste divisie A: Volendam 16 13 2 1 28 40- -15 Leeuwarden 17 12 0 5 24 45- -21 SVV 17 9 3 5 21 28- -26 AGOVV 17 8 4 5 20 36- -29 Limburgia 18 7 6 5 20 28- -25 Helmond 18 9 1 8 19 41- -32 ZFC 17 7* 3 7 17 37- -30 Wageningen 17 6 5 6 17 39- -41 Eindhoven 16 5 5 6 15 27- -28 DFC 17 5 5 7 15 32- -31 Alkmaar 17 5 5 7 15 29- -32 VSV 17 5 5 7 15 20- -30 Fortuna (VI.) 16 6 2 8 14 27—41 BW 17 4 5 8 13 26- -37 Graafschap 18 3 4 11 10 22—42 Haarlem 17 3 3 11 9 27—44 Eerste divisie B: Sittardia 16 12 2 2 26 40- -16 HVC 15 10 1 4 21 35- -30 GVAV 15 9 2 4 20 32- -20 Heracles 16 9 2 5 20 40- -29 Stormvogels 15 8 2 5 18 39- -27 Vitesse 16 6 5 5 17 33- -32 Hermes DVS 14 4 7 3 15 22- -17 Excelsior 15 5 4 6 14 19- -22 RCH 16 5 4 7 14 19- -27 KFC 15 5 3 7 13 25- -32 RBC 16 6 1 9 13 27- -32 Helmondia 16 3 6 7 12 25- -30 Volewijckers 15 4 2 9 10 23- -26 Rigter.sbleek 15 4 2 9 10 27—42 Roda Sport 15 3 1 11 7 18—42 <3WM &WX }T« !ÓC7 Het was zeker geen hoogstaand voetbal, dat VSV en Helmond gisteren op het sneeuwtapijt van „Schoonenberg" speel den, maar toch zullen degenen, die de wed strijd aanschouwden er geen spijt van ge had hebben de haard voor het sportpark te hebben verwisseld, want de spelers van beide partijen hebben inderdaad getracht er het beste van te maken en al maakte de rulle sneeuwlaag vooral vóór de rust goed voetbal onmogelijk, na de rust, toen de sneeuwlaag wat vast was gelopen, heeft vooral VSV soms aardige staaltjes voet bal te zien gegeven. Speciaal de rechter vleugel Dolder-Vendel maakte het toen de Ilelmondse verdedigers lastig. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd maakte Brederveld en het was bepaald jammer dat het op advies van één der grensrechters wegens buitenspél geannu leerd werd. Wij hebben het buitenspel staan van Zwanenburg (of was het Ven del?) niet geconstateerd, doch zijn van mening als Brederveld een geldig doel punt gescoord zou hebben, dat VSV de wedstrijd dan en o.i. niet onverdiend gewonnen zou hebben. Op het met een 15 cm dikke sneeuw laag bedekte „Schoonenberg"-terrein had den de spelers aanstonds de grootste moei te zich aan de moeilijke terreinomstandig heden aan te passen. Aanvankelijk was het VSV, dat de toon aangaf, maar rechts achter Lambooy wist van opruimen en in laatste instantie greep ook doelman Schee pers een paar maal goed in. Na 10 minuten kwam ook Helmond in de aanval. Veel gevaar leverden die in de sneeuw meestal gesmoorde zuidelijke aanvallen voor Geerlofs niet op. Alleen Van Leeuwen, Helmonds linksbuiten, kreeg eenmaal een goede kans. Hij schoot echter buiten Geerlofs bereik net over. Dat er onder de gegeven omstandighe den van zuiver plaatsen geen sprake was, ligt voor de hand. Het meeste effect be reikte men nog met hard en hoog naar voren getrapte ballen. Toen eenmaal na zo'n bal Dolder een vrije kans kreeg om voor te zetten, dachten we Zwanen burg te zien scoren, maar zijn kopbal vloog net naast. Tien minuten voor rust nam Helmond, hoewel VSV het meest in de aanval was, de leiding, toen Geerlofs na een voorzet van links de bal niet klemvast kon krij gen. Van Neerven voltrok het vonnis (0-1). VSV deed verwoede pogingen om nog voor de rust gelijk te maken. Op de nu wat platgelopen sneeuw rolde de bal nu al wat beter. Vijf minuten voor rust, na dat Vendel en Dolder al eens rakelings hadden naastgeschoten, scoorde Zwanen burg de gelijkmaker (1-1). In de resteren de minuten nam VSV zelfs bijna nog de leiding, doch Scheepers stopte het schot van Dolder prachtig. Rust 1-1. Na de hervatting ploeterden beide elf tallen er aanstonds weer lustig op los on der het motto „weg is weg". Van welover- legd samenspel was maar zelden sprake, doch het enthousiasme van de spelers ver goedde veel. Ook nu weer bleek, dat de ver en hoog naar voren getrapte ballen het meeste gevaar opleverden en hierin was VSV de Helmondianen de baas. Een- Keeper Scheepers heeft geen barrière kunnen opwerpen voor het besneeuwde ronde ding, dat de VSV'er Zwanenburg naar zijn doel heeft gedirigeerd. Het betekende een 11 stand. maal had Scheepers geluk toen een kop bal van Vendel tegen de lat afketste. In de 22ste minuut ontving VSV loon naai werken. Toen stuitte een schot van Zwa nenburg van de lat terug en Van der Hey- den deed de rest (2-1) VSV ging nu steeds beter spelen, vooral de vleugel Vendel-Dolder weerde zich. Na een half uur spelen maakte Brederveld een prachtig doelpunt, dat de scheidsrech ter op advies van een der grensrechters annuleerde wegens buitenspel. In plaats van 3-1 werd het nu 2-2, want drie minu ten later kopte Nicholson de bal uit een corner langs Geerlofs. Bijna direct hierna dachten we Spierings zijn club de leiding te zien geven, doch Geerlofs stopte diens harde schot prachtig. Vlak voor het einde miste Scheepers een voorzet van rechts. Hij dook over de bal heen en Van der I-Ieyden kreeg de kans om VSV alsnog twee punten te bezorgen, maar Lambooy was hem even te vlug af. Het afgelasten van het grootste deel van de voetbalwedstrijden heeft tevens de hoop van de 293.265 deelnemers aan de KNVB- toto op een pry's de bodem ingeslagen. Die eerste prys zou 127.490 gulden hebben be dragen en de tweede 54.635 gulden. Het bondsbestuur van de KNVB zal dinsdag na de uitspraak van de Hoge Raad inzake de toto beslissen over de bestemming van de totale inleg 455.315 gulden van zondag jl. I-Iet Tweede Kamerlid de heer Vrolijk heeft aan de minister van Justitie a.i. schriftelijk gevraagd of hij bereid is het door zijn ambtsvoorganger o.a. in ver band met het vraagstuk van de voetbal toto gereedgemaakte ontwerp tot wijzi ging van de loterijwet thans op korte ter mijn bij de Kamer in te dienen. VOETBAL. Maandagavond 19 januari houdt HBC voor de leden en donateurs van alle afdelingen een clubavond in de zaal van het sportpark aan de Cruquius- wcg. Op deze avond zal scheidsrechter Leo I-Iorn een causerie houden over zijn be levenissen op de voetbalvelden. De aan vang is om acht uur. In 1958 werd op de Nederlandse banen aan de totalisator een omzet bereikt van 13.385.661.50, tegen 13.250.639,50 in het daaraan voorafgaande jaar. Een geringe stijging dus van slechts één percent, hoe wel op het grootste aantal banen de min der gunstige invloed van de economische toestand nauwelijks of niet merkbaar was. Een ongunstige uitzondering hierop maak te Duindigt, dat twee meetings minder gaf en zijn omzet met bijna 300.000 zag da len. Ook Mereveld bereikte een lagere om zet, echter slechts 9.000, hetgeen veroor zaakt werd doordat het aantal meetings op zondagen in vergelijking met 1957 met één verminderde. Die werd aan Hilversum toegewezen, waardoor op die baan de om zet steeg met 50.000 tot ruim 4.850.000. Een geweldige vooruitgang boekten ech ter de kleine banen, die voornamelijk in Groningen en Friesland zijn te vinden, en Alkmaar. De kleine banen zagen hun om zet vermeerderen met ruim 241.000 en Alkmaar boekte over 7 meetings 125.000 meer dan in 1957, waarmee deze baan met de gemiddelde omzet per nummer Duin digt naar de kroon gaat steken. Was in het afgelopen jaar de ontwikke ling van de toto-omzet beneden de ver wachtingen, waaraan de toestand en ver moedelijk ook wel de belangstelling voor de voetbalpool niet vreemd zullen zijn, daarentegen stegen de uitgeloofde prijzen tot een record-bedrag. Het grootste deel werd bestemd voor de dravers, die dan ook op een alleszins bevredigend jaar kunnen terugzien. Voor al de crack Theo Messidor, die voor de Amsterdamse stal Erna ruim 25.000 won. Daar verwacht mag worden, dat in het komende seizoen ongeveer eenzelfde tota- lisator-omzet bereikt zal worden, zijn de vooruitzichten voor de draf- en rensport dan ook allerminst somber; integendeel zelfs. Het beste bewijs hiervan leveren wel de fokkers, die jaarlijks steeds meer dravers en volbloeds op de baan brengen van grote kwaliteit. In een enerverende slotparty heeft de 37-jarige Antwerpenaar René Vingerhoedt in Oberhausen zijn Europese titel bandstoten geprolongeerd. Vingerhoedt won dit kampioenschap voor de vijfde maal, waarvan de laatste drie keer in successie en hy bezit thans 19 Europese en 2 wereldtitels. Het heeft bovendien maar weinig gescheeld of hij had het Europese record algemeen gemiddelde, dat met 5,94 op naam van Wafflard staat, verbeterd. Indien hij in deze door journaalfilmers ernstig verstoorde finale twee beurten minder nodig had gehad om Lütgehctmann te verslaan, was hy boven het record van Wafflard gebleven. Thans eindigde Vingerhoedt met een gemid delde van 5,92, waarmee hij zijn wereldklasse bevestigde. De Oostenrijker Johann Scherz, die in een niet minder zenuwslopende party van Domingo won, veroverde met slechts één punt achterstand de tweede plaats voor Lütgehetmann. Teegelaar won zondagmiddag met een gemiddelde vaiv5.26 van Wafflard en dank /.ij de nederlaag van Domingo kwam de Rotterdammer op de vierde plaats met een algemeen gemiddelde van 4,28. Voorwaar in dit bijzonder sterke gezelschap al leen Herve behoorde hier niet thuis een zeer goede prestatie van Tegelaar, die veel sterker speelde dan in het nationale kam pioenschap in Rotterdam. Wanneer Teege laar zaterdagavond tegen Witte niet totaal gefaald zou hebben, was hij zelfs gelijk met Lütgehetmann geëindigd. Zelden heeft een Europeees kampioen schap op dergelijke spannende en verras sende slotdagen kunnen bogen als ditmaal in Oberhausen. Zaterdagavond lichtte Scherz de Duitse kampioen iLütgehetmann een beentje, waardoor Vingerhoedt, die de avond te voren van Teegelaar had verloren en naar een derde plaats was gezakt, plotseling weer bovenaan kwam met een punt voor sprong op Scherz en Lütgehetmann. Er waren dus drie kanshebbers over voor de slotdag. Mocht Vingerhoedt er niet in slagen van Lütgehetmann te winnen, dan was de kans op een barrage groot. Een barrage tussen Vingerhoedt en Scherz of tussen de Oostenrijker en Lütgehetmann. Zover is het niet gekomen omdat Vinger- De secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Lo Brunt, zal voorlopig rust moeten houden. Vrijdagavond werd hij in het. St. Elizabeth's gasthuis in Haarlem opgenomen. Volgens de artsen is hij in ernstige mate oververmoeid. De heer Brunt werd vrijdag onwel tij dens een clubavond van de vereniging ..Kennemerland". waarvoor hij tot 1946 heeft gespeeld. Een ontboden arts achtte opneming in een ziekenhuis noodzakelijk. Gelukkig is in de toestand inmiddels een aanmer'-.eli.ike verbetering ingetreden. De derde ronde van het Engelse beker voetbal bracht, behalve de klaagliederen op de felle sneeuwjachten en de ijskoude noordenwind, ook enkele opzienbarende verrassingen. Zo verloor het trotse Man chester United sinds acht league-wed- strijden ongeslagen zaterdag in de eerste de beste cupronde,waarin de eerste divisie clubs meededen, met 3-0 van de laagge klasseerde derdeklasser Norwich City. Ook de beide non-league-clubs, die de vorige ronden overleefden, weerden zich uitste kend. Het Londensc amateurploegje Too ting and Mitcham behaalde tegen Notting ham Forest een 2-2 gelijkspel en Peter borough kwam tegen Fulham tot 0-0. Het was zaterdag in Engeland bar slecht weer en de besneet wde of met een ijslaag bedekte velden maakten goed voetbal vrij wel onmogelijk. Vijf bekerwedstrijden moesten worden afgelast en een Midd lesbroughBirmingham City werd na 60 minuten bij de stand 1-1 gestaakt. Nottingham Forest, de club die momen teel de zevende plaats bezet in de eerste divisie, had alle geluk van de wereld nodig om niet door het kleine Tooting and Mitcham uitgeschakeld te worden Bij de rust leidden de amateurs met 2-0. In de tweede helft scoorde een speler eerst in eigen doel en veroorzaakte later een straf schop. Nottingham scoorde daaruit de ge lijkmaker. Na afloop van de ontmoeting Norwich CityManchester United werd de 22-jarige middenvoor Terry Bly in triomf van het veld gedragen. In de voorgaande 90 minu ten was hij de schrik geweest van de hoedt van Lütgehetmann won, maar het heeft er zondagavond om gespannen. Want toen Scherz de partij tegen Domingo, waarin de Oostenrijker aanvankelijk een grote achterstand 11151 in dertien beur ten) had, tenslotte toch nog met een ver schil van slechts vier punten in de wacht sleepte, worstelden Vingerhoedt en Lütge hetmann nog om de laatste punten. Vin gerhoedt had weliswaar de leiding (193 185) maar alles was nog mogelijk. Maar alle hoop werd de bodem ingeslagen toen Vingerhoedt met een gewaagd losband- Wm y:>x.iv (An Ditjai - stootje twee beurten later de winnende carambole maakte. Teegelaar stelde zaterdagavond tegen Witte teleur. De Rotterdammer miste elk gevoel en werd een gewillig slachtoffer van de overgelukkige jonge Duitser van wie men Tn d'e toekdrrrst nog veel kan ver wachten. Zondag kwam een herboren Tee gelaar tegen Wafflard aan de tafel, om, ondanks het heen en weer geloop en het niet te stillen rumoer in de zaal, in 38 beurten met series van 15, 20, 17, 16, 17 en 16 te winnen. Dit is een prestatie van de bovenste plank, al steekt de Belg het laat ste jaar niet meer in zijn grote vorm van weleer. De uitslagen waren: Herve 94 38 9 2.47 Teegelaar 200 38 22 5,26 Witte 158 34 19 4.64 Wafflard 200 34 30 5.88 Domingo 182 43 34 4.23 Lütgehetmann 200 43 31 4.65 Vingerhoedt 200 27 21 7.40 Scherz 120 27 20 4.44 Teegelaar 117 37 12 3.16 Witte 200 37 30 5.40 Herve 128 33 23 3.87 Wafflard 200 33 30 6.06 Domingo 146 36 24 4.05 Vingerhoedt 200 36 39 5.55 Lütgehetmann 182 38 41 4.78 Scherz 200 38 43 5.26 Teegelaar 200 38 20 5.26 Wafflard 161 38 41 4.23 Herve 127 33 12 3.84 Witte 200 33 23 6.06 Domingo 196 49 23 4.— Scherz 200 49 17 4.08 De doelman van Tooting and Mitcham in botsing met de midvoor van Nottingham Forest. Mancunians verdediging, die op het spie gelgladde veld niet goed uit de voeten kon. Bly echter welhij scoorde twee prach tige doelpunten. Norwich City speelde zo goed, dat zelfs Mat Busby, de populaire manager van Manchester United, toe moest geven dat de overwinning naar de beste ploeg was gegaan. Voor Leeds United, dat reeds zeven jaar achtereen een belangrijke rol speelt in de competitie, is in de cupwedstrijden bitter weinig succes weggelegd. In de peiiode van 7 jaar won de club geen enkele ontmoeting voor de Cup. Ook zaterdag brak Leeds United niet met deze traditie. Het verloor de uitwedstrijd tegen Luton Town met. duidelijke cijfers: 5-1. De uitslagen waren: Lu ton TownLeeds United 5-1, Newport CountyTorquay- United 0-0, EvertonSunderland 4-0, Bar rowWolverhampton Wanderers 2-4, Tot tenham HotspurWest Ham United 2-0, Colchester UnitedChesterfield 2-0, Ports mouthSwansea Town 3-1, Southampton- Blackpool 1-2., Blackburn RoversLeyton Orient 4-2, Scunthorpe United—Bolton Wanderers 0-2, Stoke CityOldham Athle tic 5-1, Brighton and Hove Albion Brad ford City 0-2. Norwich CityManchester United 3-0, Derby CountyPreston North End 2-2, BrendfordBarnsley 2-0, Aston VillaRotherham United 2-1, Leicester CityLincoln City 1-1, Plymouth Argyle— Cardiff City 0-3, Ipswich TownHudders- field Town 1-0, Tooting and Mitcham— Nottingham Forest 2-2, FulhamPeters- René Vingerhoedt Lütgehetmann 189 38 30 4.97 Vingerhoedt 200 38 20 5.26 De eindstand van het toernooi luidde: Vingerhoedt 12 1332 225 39 5.92 Scherz 11 1320 293 43 4.50 Lütgehetmann 9 1371 266 41 5.15 Teegelaar 7 1263 295 37 4.28 Wafflard 6 1128 228 41 4.94 Domingo 6 1283 307 37 4.17 Witte 5 1185 41 4.52 Herve 0 817 270 23 3.02 De Amsterdammer Lorist is zondag kampioen van Nederland groot biljart hoofdklasse driebanden geworden. Zijn laatste partij, tegen Van Braam, eindigde na 73 beurten onbeslist. Dokter Kok ein digde als. tweede en Van Braam werd derde. Lorist kwam in de zeven partijen tot een algemeen gemiddelde van 0.661. Hij promoveert daardoor naar de ereklasse. Voor de Amsterdammer Oosterhuis bete kende het moyenne in dit toernooi (0.448) halve degradatie. De eindstand werd: Lorist 11 328 496 10 0.661 Kok 10 345 563 8 0.612 Van Braam 9 340 565 7 0.601 Lieshout 6 332 563 7 0.587 Krielaars 6 315 537 7 0.586 Metz 6 322 581 6 0.554 Peters 6 310 574 6 0.540 Oosterhuis 2 255 569 5 0.448 De Europese Biljartbond is er na 19 jaren van stilte weer toe overgegaan een drie maandelijks orgaan uit te geven. Voor de tweede wereldoorlog bestond er een jaarboek. Het eerste nummer van „Le Bil lard" is intussen uitgekomen. Het ziet er welverzorgd uit en is viertalig (Frans, Spaans, Duits, Nederlands). Het zal ook steeds het nieuws brengen van de te stich ten wereldbond, de Union Mondiale de Billard. Een internationale commissie, bestaan de uit de beste specialisten en kenners van het kunstbiljarten, het zogenaamde Fan- taisie Classique, hreft voor deze spelsoort een geheel nieuw programma ontworpen. De oude naam Fantaisie Classique heeft afgedaan en is vervangen door Billard Artistique. De volgorde der figuren is ge heel gewijzigd en er zijn een aantal nieuwe aan toegevoegd. Het geheel bestaat nu uit 19 groepen, elk van vier stontbeelden met een puntentotaal van 500 Het eerste Euro pese kampioenschap de billard artistique volgens de nieuwe regeling zal in mei in Madrid worden gespeeld. De biljartkalender is: Europese kampioenschappen cadre 71/2, 1922 februari: Brussel. Europese kampioenschappen driebanden, 12—15 maart: Hilversum. Europese Junioren toernooi, 25 april: Lyon. Wereldkampioenschappen cadre 71/2, 8 12 april: Berlijn. Europese kampioenschappen cadre 47/2, 2326 april: Murcia. Europese kampioenschappen Billard Ar tistique, 2831 mei: Madrid. Tijdens de achtste centraal-Amerikaanse spelen in Caracas heeft Pedro Camacho uit Portorico het wereldrecord hinkstap- sprong verbeterd. Camacho kwam zo.ndag tot een afstand van 16,67 meter. Het wereldrecord staat met 16,59 meter op naam van de Rus Oleg Riakhovski on w.erd op 28 juli 1958 in Moskou gevestigd. borough United 0-0. Bristol Rovers Charl ton Athletic 0-4. Chester Bury- Arsenal 0-1, Grimsby Town Manchester City 2-2, Middlesborough— Birmingham City i-1 (ge staakt), Accrington Stanley—Darlington 3-0, Sheffield UnitedCrystal Palace 2-0.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7