ROOS BRILLEN Welf KOKS GLASPLATEN bouwterrein SCHMIDT werksters Mangelsters, Perssters en flinke meisjes gevraagd Minister Luns gispt Engelse beknotting van K.L.M.-rechten Forummiddag over verhouding publiek - middenstand „Operatie Amsterdam" een thriller Zweden zucht onder een geweldig pak sneeuw (Het) eiland in de verte Net meisje of juffrouw gevr. werkster geiden beschikbaar Radio- en televisie- servicedienst DINSDAG 13 JANUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Manchester Guardian: „slechte Engelse manieren" Honderden hongerige vogels overreden Sneeuw en wind storen telefoon in Groningen Mikojan in Hollywood R.-k. Middenstandsvereni ging is niet actief genoeg Bloemendaal wil gemeente- woningen verkopen Dodelijk verkeersongeval op gladde weg Jhr. H .Beelaerts van Blokland overleden Scheepvaart EJKDQQRMS WONDEROLIE TELEVISIE BLIJFT WEG "ian. RESTANTEN en MONSTERPAREN JAC. VAN MARIS KAMER met volledig pension r~ 2e WERKTUIGKUNDIGE IN HET TELEVISIEJOURNAAL van maandagavond heeft minister Luns de plot selinge verklaring van de Britse regering dat de K.L.M. voortaan nog maar cén maal per week op Singapore mag landen, vooral zo teleurstellend genoemd omdat Neder land in de stellige overtuiging was, dat over deze lyn nog door de twee regeringen nader overleg zou worden gepleegd. „Ik had dan ook op dinsdag 6 januari nog aan de Britse ambassadeur meegedeeld, dat ik van plan was, op het eind van deze maand of begin van februari naar Londen te gaan om onder meer deze aangelegenheid met myn Britse ambtgenoot, de heer Selwyn Lloyd, nogmaals té bespreken. De heer Selwyn Lloyd is op het ogenblik ziek. Ik vraag me af, of de bruuske wyze, waarop dit is gebeurd, misschien iets te maken heeft met het feit, dat myn Britse ambts genoot niet op zyn ministerie is." Over het algemeen kan de Nederlandse regering niet anders dan met teleurstel ling de Britse luchtvaartpolitiek tegenover Nederland overzien. De laatste acht jaar heeft Engeland alle verzoeken van de K.L.M,. waar ter wereld ook, voor over vliegen, voor commerciële rechten of wat dan ook, steeds afgewezen. En wanneer wij ons realiseren, dat nog in 1939 de K.L.M., waar ter wereld ook, voor over vloog, dan is het in een tijd van zich uit breidende luchtvaartrelaties wel heel teleurstellend, dat het Verenigd Konink- rechten beknot. rijk thans zo drastisch onze luchtvaart- „Ik moge er op wijzen aldus de mi nister dat het de Nederlandse regering bekend is, dat de plaatselijke autoriteiten in Singapore deze Britse stap bepaald niet zullen toejuichen. Kortom, na andere te leurstellende ervaringen, ik stip maar even aan: de wapenleveranties aan Indonesië en wat zich direct na de oorlog heeft afge speeld voor wat betreft het Indonesische vraagstok, kan ik en de Nederlandse rege ring niet anders zeggen, dan dat deze Britse houding bepaaldelijk onze betrek- kingne niet heeft verbeterd", zo zei de heer Luns. Minister Luns heeft aan onze ambassa deur in Londen opgedragen een stap bij het Britse ministerie van Buitenlands^ Zaken te doen. „Maar de ervaringen van de laatste acht jaar zei de heer Luns maken me niet optimistisch: en de vorm. waarin de mededeling werd gedaan, was vrij definitief". (ANP). Opgejaagd door de sneeuw, die in bossen en parken het voedsel onbereikbaar maak te, zijn duizenden vogels neergestreken op de rijkswegen tussen Utrecht en Arnhem Deze wegen waren sneeuwvrij gemaakt en de dieren hoopten daar voedsel te vinden. Maar door het verkeer zijn honderden vo gels jammerlijk gedood. De* politie in Drie bergen heeft stroken grond langs de we gen schoongeveegd en daar voedsel ge strooid. Ook in andere plaatsen kwamen •'ierenvrienden in actie om de vogels van en wisse dood te redden. In het telefoondist.rict Groningen, dat de gelijknamige provincie en tweederden van Drente omvat, zijn sinds vorige week don derdag tengevolge van sneeuwval en wind tal van bovengrondse leidingen gestoord, waardoor afgelegen boerderijen geïsoleerd werden. Dit is hoofdzakelijk in Emmen, Stadskanaal, Assen en Zuidhorn het ge val. In totaal zijn tot vanmorgen 633 storin gen van abonnés gemeld. Vanochtend waren 500 aansluitingen weer hersteld. In het district zijn in totaal 183 telefoonpalen gebroken. De verbinding tussen de centrales functioneert normaal. (Van onze correspondent in Londen) Vanavond zal Rank's nieuwste film „Operatie Amsterdam" in Londen haar galapremière beleven. Over een maand zal de film ook in ons land te zien zijn. Dit oorlogsverhaal is zeker als „thriller" voortreffelijk geslaagd. Actie en span ning verslappen geen ogenblik en de rol len worden uitstekend vertolkt, met als hoofdpersonen Peter Finch, Eva Bartok en Tony Britton. Voor ons Nederlanders roepen de mei dagen van 1940 de bitterste herinneringen op. Wij kunnen dan ook dit relaas van het in veiligheid brengen van industriële dia manten niet alleen maar als een geslaagd avontuur zien. Hoet belangrijk het ook was om deze diamanten uit handen van de Duitsers te houden, voor ons gevoel is de ze episode tijdens de laatste uren voor de capitulatie slechts bijzaak. De meesten onzer waren onkundig van het feit, dat Winston Churchill in overleg met de Ne derlandse regering in Londen een torpe- dobootjager naar IJmuiden had gezonden met een Engelse majoor en twee Neder landse diamant-experts, Jan Smit jr. en Walter Keizer, die tot taak hadden er voor te zorgen, dat de diamanten ter waarde van tientallen miljoenen guldens buiten be reik van de Duitsers bleven. Het drietal landde om zes uur 's morgens. Niet later dan acht uur 's ayonds moest de Britse oorlogsbodem naar Engeland terugkeren, omdat het daarna te gevaarlijk voor onze kust zou worden. De waarde van de film voor Nederland ligt vooral in een stuk documentatie van hetgeen zich op de laatste dag van onze vrijheid heeft afgespeeld. De film houdt zich alleen bezig met de gebeurtenissen in het gebied van IJmuiden tot Amsterdam. Degenen echter, die de laatste oorlogsdag in Amsterdam aanwezig waren, zullen de film echter met gemengde gevoelens aan schouwen, omdat de dingen hier niet al leen hopeloos uit hun verband gerukt zijn maar vooral ook omdat niet-ingewijde bui tenlandse toeschouwers een onduidelijke en verwarrende indruk overhouden. Als men de filmmakers mag geloven, verkeer de de hoofdstad voor de capitulatie in staat van beleg, volkomen beheerst door de vijf de colonne. Maar in deze overigens le venloze spookstad zonder enige beweging zelfs zonder een fietser, speelt een vrolij ke draaiorgelman lustig door. Ondanks en in zekere zin juist door de scheefgetrokken werkelijkheid maakt de film wel indruk, maar zij dankt dit dan toch vooral aan het effect van de thriller. In gezaghebbende kring te Londen wordt vernomen dat de Britse regering Neder land „nog een laatste gelegenheid voor commentaar" zal verlenen voordat op 31 januari de beperking van de landings- recthen der K.L.M. te Singapore van kracht wordt. Opgemerkt werd dat het Engelse ministerie van Buitenlandse Za- ekn niet op de hoogte was van minister Luns' voorgenomen reis naar Londen. (UPI). Engelse perscommentaren „The Times" zegt, dat de Britse rege ring rekening moest houden met de uit werking van de concurrentie van de K.L.M. op de activiteit van de BOAC en de Australische luchtvaartmaatschappij ..Quantas" die als partners tussen Austra lië en Engeland vliegen. In tegenstelling tot regeringen moeten luchtvaartmaat schappijen de zaak alleen van commer cieel standpunt bezien, hoeveel sympathie zij ook mogen gevoelen voor een maat schappij die alle luchtvaartondernemingen respecteren, aldus de Times die de toe stand moeilijk en de reactie van een ..klein bevriend land dat de meeste van zijn over zeese bezittingen verloren heeft" begrij pelijk rroemt. Het liberale Britse blad „Manchester Guardian" schrijft over het Britse besluit dat de Britse regering, indien de onder handelingen over het gebruik van Singa pore nog gaande waren, schuldig is aan slechte manieren. LONDEN, (UPI) Nagenoeg overal in West-Europa zijn de temperaturen maan dag na het koudste weekeinde van deze winter rondom het vriespunt blijven han gen. Behalve in Engeland, waar een rug van warme lucht verwacht wordt uit de richting van Schotland, lijkt de koude in de ze gematigde vorm eerst nog te willen blij ven. Het koudst was het van zondag op maandag in het noorden van Noorwegen, waar te Geilo 31 graden onder nul geme ten werd en in de Italiaanse alpen, waar het kwik daalde tot 24 graden onder nul. In Midden- en Noord-Zweden viel de meeste sneeuw sinds tien jaar. De sneeuw ruimwerkzaamheden brachten de werk loosheid op een minimum. Stockholm geeft er per dag 150.000 gulden voor uit. Toch slaagt men er slechts met moeite in de grote wegen voor het verkeer open te houden. Trein- en luchtverkeer hadden ook maandag slechts een zeer beperkte om vang. In sommige delen van het land ligt de sneeuw twee meter hoog. Ook in Duitsland wordt nog meer sneeuw verwacht met temperaturen van om streeks het vriespunt. In Italië was de kou het ergst in het berggebied van het noor den: Bolzano -11, Brunico -24 graden Cel sius. De zeeën rondom het Italiaanse schiereiland, die de laatste dagen bijzon der ruw waren, kalmeerden wat. Naar ver luidt is een Italiaans motorschip van 180 ton, de „Marina di Sapri" voor de Joego slavische kust gezonken door het verschui ven van de lading. Alle zes bemanningsle den werden gered Spanje had maandag een bewolkte he mel, waaruit hier en daar wat regen viel. De koudste temperatuur werd gemeten te Pamplona, namelijk -6 graden Celsius. In Portugal was het daarentegen zonnig en helder. De temperaturen bleven boven het vriespunt. Bij een botsing tussen twee personen treinen nabij Bochum in het Ruhrgebied zijn maandag 42 mensen gewond, van wie zeven ernstig. Sneeuw had een der treinen doen ontsporen. LOS ANGELES (Reuter) De Russi sche vice-premier Mikojan heeft gisteren een bezoek gebracht aan Hollywood. Hij praatte en poseerde bijna twintig minuten met de Italiaanse filmactrice Sophia Lorcn en hij nodigde haar uit de Sovjet-Unie te bezoeken. Zij verklaarde na afloop: „Ge woonlijk ben ik verschrikt wanneer ik aan belangrijke mensen wordt voorgesteld. Nu was ik het niet. Hij is zo charmant, zo lief, zo menselijk. Ik was veel banger toen ik met (vice-president) Nixon sprak". Mikojan maakte grapjes met de komiek Jerry Lewis, onder het applaus en gelach van de mensen in de filmstudio. Hij maak te kennis met een aantal filmsterren, on der wie Clark Gable, Marlon Brando, Bob Hope en Cornel Wilde. Aan een diner, aan geboden door filmproducenten en zaken lieden, deelde Mikojan mee dat de Sovjet- Unie niet van plan is een einde te maken aan het storen van buitenlandse radio uitzendingen voordat de koude oorlog is beëindigd. Mikojan logeerde in een hotel, dat wordt geleid door David Schine, die indertijd voor senator McCarthy een on derzoek heeft ingesteld naar eventuele communistische ondermijnende activiteit onder Amerikaanse regeringsambtenaren in het buitenland. Vier Hongaarse vluchtelingen die vrij dag waren gearresteerd tijdens beto gingen waarbij Mikojan met rotte eieren werd bekogeld, zijn dinsdag wegens wan gedrag ieder voorwaardelijk tot honderd dollar boete veroordeeld. De rechter zei dat de Amerikanen geschokt waren door de behandelingen die Nixon het vorig jaar tijdens zij bezoek aan Zuid-Amerika on derging. „Wij kunnen niet toestaan dat dti hier gebeurt", aldus de rechter. De „World-Telegram and Sun" veroor deelt de „vleierige ontvangst" die Mikojan ten deel is gevallen. Het blad acht het onbegrijpelijk dat men zulk een onthaal kan bereiden aan „de tweede man van het land van christenvervolgers, die zelf het grijnzende symbool is van het kwaad en van massamoord". Beleefd zijn en open staan voor nieuwe denkbeelden acht het blad goed, maar het zegt neen tegen het aanmoedigen van een illusie, tegen het behandelen als een filmster van de eerste agent van een tiran, die de wereld bevolkt heeft met vluchtelingen. De betrekkelijk korte agenda voor de .aarvergadering van de Heemsteedse af deling van de Katholieke Middenstands vereniging, die maandagavond in het pa rochiehuis „Anno Santo" aan de Achter weg werd gehouden, heeft nog voldoende aanleiding gegeven tot vrij uitvoerige dis cussies. Voornamelijk omdat zowel het openingswoord van de voorzitter A. Ver- donschot, als het traditionele jaarverslag van de secretaris G. S. F. Duik waren ge wijd aan het constateren van te geringe activiteiten van de afdeling, zodat beide functionarissen zich weinig ingenomen toonden met de huidige gang van zaken. Misschien omdat de leden volgens de voor zitter hun standsorganisatie zijn gaan be schouwen als enigszins uit de tijd. Deze woorden hadden een langdurige gedachtenwisseling ten gevolge, waarbij de leden diverse voorstellen hebben ge daan. Zoals uitbreiding van het bestuur. Het benoemen van een actieve contact commissie en het onderzoeken van de mo gelijkheid tot het verkrijgen van meer po litieke invloed. Tot een definitief besluit kwam het echter niet, ofschoon het be stuur toezegde alle suggesties nader te zullen overwegen. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. P. G. Hendriks en C. Breukels, die aan de beurt waren voor periodiek aftre den, met algemene stemmen herkozen. Na de pauze vertoonde de heer Haakman een tweetal door hem zelf opgenomen films. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om de gemeentewoningen aan de Recifelaan 4, 6, 12, 14, 16, 18, 20, en 24 te Overveen aan de bewoners daarvan te ver kopen. Op 20 maart van het vorig jaar was de meerderheid van de gemeenteraad van mening, dat ter bevordering van een eigen woningbezit aan de bewoners van gemeen- tewoningen door hen bewoonde woningen verkocht dienden te worden. Sindsdien deelden verscheidene bewoners mee, dat zij als gegadigden voor het kopen van de aan hen verhuurde woning aan aanmer king wensten te komen. Bij de beoorde ling van deze verzoeken meenden B. en W. als richtlijn te moeten stellen, dat niet voor verkoop in hanmerking komen woningen, die door het gemeentebestuur tot dienstwo ning zijn bestemd. Ten aanzien van de gegadigden stelden zij als eis dat. zij de woning ten minste gedurende drie achtereenvolgende jaren moeten hebben bewoond, terwijl zij be reid dienen te zijn aangaande hun finan ciële positie aan de commissie voor het bouwsparen alle gewenste inlichtingen te verstrekken, ten einde te voorkomen, dat zij door aankoop te zware financiële las ten op zich zouden nemen. In overleg met de gegadigden, die bereid waren, aan de ze voorwaarden te voldoen, werden vijf tien woningen door twee taxateurs, waar van één door de gemeente en één door de gezamenlijke gegadigden zijn aangewe zen, gewaardeerd In acht gevallen gaan zowel B. en W als de betreffende gega digden met. de door taxateurs gezamen lijk uitgebrachte koopprijs akkoord. In de zeven overige gevallen hebben de gega digden na kennisneming van de voorge stelde koopprijs hun verzoek tot aankoop niet gehandhaafd. Enkele dagen geleden hebben wij mee gedeeld, dat een Haagse dame de eerste prijs heeft gewonnen duizend gulden voor een reis van twee personen naar Ita lië in een wedstrijd, door de Algemene Nederlandse Bond van Leesbibliotheken in samenwerking met de Vei'eniging ter Bevordering van de Belangen des Boek handels uitgeschreven. De prijsvraag had tot doel een geschikte titel te vinden voor een roman van Jan Gerhard Toonder, die door de Bezige Bij te Amstei-dam zal wor den uitgegeven. De bekroonde titel luidt: „Eiland in de verte". Verscheidene lezers hebben ons medede ling gedaan van hun ontdekking, dat deze titel al eerder aan een roman gegeven zou zijn. Zij doelden hierbij op „Het eiland in de verte" van Marie van Dessel-Poot, in de Nobelreeks van de uitgeverij Callen- bach verschenen. Wij hebben deze kwes tie voorgelegd aan de jury, waarvan ook de directeur van De Bezige Bij deel uit maakte. De woordvoerder verklaarde dat men met het bestaan van het boek van mevrouw Van Dessel-Poot niet bekend was geweest. Men acht echter een belangrijk, beslissend verschil tussen beide titels aan wezig. „Eiland in de verte" heeft name lijk de eigenschap van een zekere vaag heid, die in overeenstemming is met Toon ders werk, waarin het „eiland" alleen als symbool op de achtergrond of liever van geluk in het verschiet voorkomt. Het lid woord in de eerderbestaande titel geeft daarentegen een bepaaldheid aan. Eén deelneemster aan de prijsvraag heeft de titel „Het eiland in de verte" ingezonden. Zij is wegens de benadering van de be kroonde titel met een troostprijs beloond, waarbij haar schriftelijk is meegedeeld dat de door haar voorgestelde titel de in houd van het boek niet dekt. „De Bezige Bij" zal de roman van Toon der als „Eiland in de verte" uitgeven, te meer omdat, achteraf is gebleken, dat de schrijver deze titel zelf ook als'de meest passende had overwogen. De 19-jarige mejuffrouw Jannie Botter is op de Hoofdweg te Vriezenveensewijk door een slippende veeauto aangereden en vrijwel op slag gedood. Het meisje reed, samen met een vriendin, in de richting Westerhaar. De veewagen haalde de beide meisjes in. Toen de wagen zou passeren gingen de wielrijdsters achter elkaar rij den. Mejuffrouw Botter reed toen achter haar vriendin. Aan de linkerzijde van de weg liepen twee personen, eveneens in de richting Westerhaar. Uit voorzichtigheid remde de vrachtwagenchauffeur iets af, waardoor zijn wagen ging slippen. In Den Haag is in de ouderdom van 70 jaar overleden jhr. Henri Beelaerts van Blokland, die gedurende enige jaren secretaris van het hoofdbestuur van het Ngderlands-'Rode- Kruis is geweest. Van 1918 tot. 1924 was hij in diplomatieke diénst en achtereenvolgens werkzaam' op -de ge zantschappen te Peking, Wenen, Rome (Heilige Stoel). Madrid en Praag. Van 1924 tot 1926 was de heer Beelaerts van Blok land burgemeester van Stad Vollenhove en Ambt Vollenhove. Onder auspiciën van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Middenstandcentrale voor Haarlem werd maandagmiddag in het Christelijk Militair Tehuis aan de Jansweg in Haarlem een „Forummiddag" gehouden, die gewijd was aan de verhou ding publiek - middenstand en waarbij vragen konden worden gesteld over pro blemen, die deze verhouding raken en die soms een harmonisch contact tussen winkeliers en winkelend publiek in de weg kunnen staan Het forum, dat onder leiding stond van de middenstandsconsu lent de heer P. Dondorp, en waarin verder zitting hadden vertegenwoordigers van het grootwinkelbedrijf, levensmiddelen- bedrijf, textielbranche en ambacht, als mede de directrice van een huishoud school, een bestuurslid van de Huishoude lijke- en Gezinsvooi-lichting en de presi dente van de afdeling Haarlem van de Vereniging van Nederlandse Huisvrou wen, kwam niet vaak tot een conclusie, die de vragenstellers kon bevredigen. Dit kwam eensdeels misschien doordat er wel erg veel vragen waren gesteld, aan de andere kant miste men ook een bondige samenvatting van de gegeven antwoorden door de voorzitter van het forum. Vele vra gen moesten noodgedwongen te opper vlakkig en te vlug worden beantwoord. De vragen waren ingedeeld onder hoofdstuk ken als: koopgewoonten, melksanering, klachten en "houding van het winkelperso neel. Over de melksanering bijvoorbeeld werd gevraagd naar de voordelen van de sane ring. De vragenstelster zei, dat de huis vrouwen er niet beter op geworden waren en dat de prijzen dezelfde zijn gebleven. Bij het beantwoorden van deze vraag zijn de voordelen niet ter sprake geko men. Wel motiveerden enkele forumleden hun houding ten opzichte van de sanering. Zo merkte de presidente van de Huisvrou wenvereniging, mevrouw A. Hamaker-Wil link op: „Vóór dc sanering liepen er in mijn straat de kleinste straat van Haar lem, geloof ik vier melkboeren en nu na de sanering zijn er nog vier en ik ge loof zelfs vijf." In antwoord op de vraag tot welke in stantie men zich moet wenden, indien men meent dat voor schilder- en behangers- werk te hoge tarieven wordt gevraagd, zei mevrouw Hamaker-Willink dat er naar haar mening behoefte bestaat aan een be oordelingscommissie voor klachten en prij zen, die in samenwerking met de huisvrou wen, de detailhandel en de gemeente, zou moeten worden opgericht. Het langst werd gediscussieerd over de houding van het winkelpersoneel. Van de kant van de huisvrouwen waren over dit onderwerp nogal wat vragen gesteld, waarin gesproken werd van een „lam lendige houding van vele verkoop sters" en „waarom zijn winkelmeis jes in grote zaken vaak zo bokkig"? Ja, die arme winkelmeisjes kregen het wel te verduren. Maar zij werden toch ook met begrip verdedigd. Zo vertelde de directri ce van de huishoudschool over de vrij zwa re opleiding, die de vaak nog jonge meis jes moeten volgen. Zij vroeg de huisvrou wen meer begrip en medeleven te beto nen. Als ontmoeting tussen middenstand en huisvrouw volgens de heer Dondorp de bedoeling van deze middag was de bij eenkomst wel geslaagd. Alleen een „echt" forum was het niet. Aagtedijk, 11 v. A'dam, 12 v. Bremen n. Hamb. Aagtëkërk, 12 te Antwerpen. Aalsdijk, 12 160 m. w. Gibraltar n. Halifax. Abbekerk, 12 v. Djibouti n. Singapore. Abida, 12 v. Curagao n. Cardon. Adonis, 12 te New York. Alcor, pass. 12 K. Sta. Martha Gr. n. Montevideo Aldabi, 12 400 m. z. Las Paimas n. Recife. Alioth, 13 te Santos. Alkmaar, 13 v. Bahrein n. Mombasa. Almdijk, 12 te Port Everglades. Alphacca, 12 180 m. z.z.w. Recife n. Santos. Ameland. 12 v. Rotterdam n. Stanlow. Amsteldiep, 12 100 m. n.o. Madeira n. Madras. Amstelkroon. 12 400 m. o. Jacksonville n. J.ville. Amstellaan, 12 230 m. n.w. Cocos eil. n. Australië. Amstelland, 12 320 m. z.w. Kp. Verdische eilanden naar St. Vincent. Amstelstad, 12 ten anker te Khorramshahr. Amstelvaart, 12 315 m. o.z.o. Colombo n. Aden. Angolakust, 12 te Rotterdam. Antonia, 13 te Penang. Appingedijk, 12 350 m. z.z.o. Bermuda n. N. York. Argos, 12 80 m. n.n.o. Kp. «Villano n. Antwerpen. Astrid Naess, 12 225 m. o. Aden n. Suez. Attis, 11 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Averdijk, 12 v. Hamburg n. Bremen. Banda, 11 80 m. z. Guayamas n. Mokkaichi. Banggai, 13 te Singapore. Batu, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Bengalen, 12 op Hooghlyriver n. Belawan. Bengkalis, 12 110 m. w.n.w. Djeddah n. Djibouti. 'Bennekom, 11 850 m. n.o. Barbados n. Santos. Boissevain, 12 v. Yokohama n. Nagoya. Breda, 12 v Bremen n. Hamburg. Bussum, 12 45 m. o.z.o. K. St. Vine. n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 12 103 m. n.n.o. Finist. n. R'dam. Caltex Delft, 12 140 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Calt. Eindhoven, 12 175 m. w.n.w. Kreta n. Sidon. Caltex Leiden, 11 v. Port Said n. Goteborg. Caltex Nederland, 12 330 m. z. Hongkong. Caltex Rotterdam, pass. 12 Casquets n. Sidon. Caltex The Hague, 12 200 m. o.n.o. Paramaribo naar Durban. Camerounkust, 11 te Amsterdam. Camitia, 12 1460 m. m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Carrillo, 12 te Los Angeles v. Bolivar. Cartago, 12 te Santa Marta verw. v. Cristobal. Castor, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Cinulia, 12 300 m. n.o. Auckland n. Curacao. Cities Service Valley Forge, 12 te Port Said. Colytto, 12 630 m. n.o. Guadeloupe n. Rotterdam. Concepcion. 12 195 m. z. Boavista n. Las Paimas. Congokust, 12 v. Freetown n. Duinkerken. Coolsingel, 12 50 m. n.o. amaica n. Mobile. Cradle of Liberty, 12 800 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. De Eerens, 13 te Bandar Abbas. Delfland, 10 te Amsterdam. Dlemerdijk, 12 te San Francisco verwacht. Dongedijk, 13 te Rotterdam. Doris, 13 te Curacao. Duivendrecht, 12 400 m. n.o. Terceirg n. Houston. Eemdijk, 13 v. Brownsville n. Galveston. Ena, 12 te San Fernando. Eos, 13 te Rotterdam: Esso Nederland, 13 dw. Masira n. Suez. Farmsum, 12 te Amsterdam. Fravizo, 13 te Burriana. Friesland KRL, 13 te Mombasa verwacht. Gaasterland, 12 te Amsterdam. Garoet, 12 v. Genua n. Port Said. Gordias, 12 v. Port of Spain n. Nederland. Graveland, 12 v. Santos n. Angra Dos Reis. Guineekust., 12 20 m. w. Kp. Blanco n. Dakar. Haarlem, 12 360 m. n.o. San Juan n. San Juan. Hathor KNSM, 13 t.e Ceuta. Hector, 13 t.e Amsterdam. Heelsum, 12 te Savannah v. New Orleans. Helder, 12 v. San Juan n. Port An Prince. Helicon, pass. 10 Kp. San Antonio n. Maracaibo. Hermes, 12 500 m. w. Flores n. Hamburg. Hersilia, 12 400 m. n.w. Finisterre n. Le Havre. Hestia, 12 400 m. w.z.w. Ouesant n. San Juan. Hoogkerk, 12 500 m. o.z.o. St. Helena n. Duinkerk- Houtman, 11 te Port Elisabeth. Hydra, 13 te Puerto Somozo. Iberia, 12 te Genua. Ilos, 11 te Velsen. Isis, 12 te Tampa verwacht v. Curacao. Ivoorkust, 10 v. Amsterdam, 11 te Hamburg. Jacob Verolme, 12 307 m. w. Iquique n. Coquimbo. Jason, 13 te Cumana. Java. 12 210 m. w. Colombo n. Djibouti. Joseph Freeing, 12 90 m. z.w. Ouessant n T.Tmuid. Jupiter. 11 te Sevilla n. Algiers. Kaap Hoorn, 13 te Mena Al Ahmadi. Kabylia. 12 te Gothenburg. Kara, 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Karakorum, 13 te Port Swettenhani. Karimun, 12 ten anker te Colombo. Kelletia, pass. 12 Gibraltar n. Aden. Kenia, 12 v. Pta. Cardon n. Accra. Kennemerland, 10 v. Amsterdam n. Z.-Amerika. Kerkedijk, 13 te Norfolk. Kertosono, 12 750 m. w. Azoren n. Piraeus. Khasiclla, 12 ten anker bij Istanbul. Kieldrecht, 12 t.e Chalna. Koningswaard, 12 v. Havana n. Curagao. Kopionella, 12 1765 m. w. Freetown n. Curacao. Korenia, 12 90 m. z.w. Finisterre n. Las Paimas. Korovina, 13 te Maracaibo. Kreeft, 12 105 m. z.w. Bergen n. Narvik. Kylix, 12 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Kryptos. 12 450 m. w. Bombay n. Singapore. Laertes, 13 v. Suez n. Aden. Laurenskerk, 12 t.e Basrah. Lekhaven, pass. 12 K. Verd. eil. n. Rio de Janeiro. Leopoldskerk, 12 90 m. n. Finisterre n. Pt. Said. Leto, 12 240 m. z.w. Ouessant n. Belfast. Leuvekerk, 12 te Antwerpen v. Bremen. Lib. Bell, 12 185 m. z.o. St. Helena n. Ph.delphia Lieve Vrouwekerk, 12 v. Aden n. Karachi. Limburg, 12 te Napels verwacht v. Venetië. Lmdekerk, 12 150 m. o. Aden n. Ummsaid. Lissekerk. 12 197 m. n.n.o. K. Villano n. Marseille. Loenerkerk. 12 te Hamburg v. Stettin. Maasdam, 12 te Curacao. Maaskerk. 13 te Cochin. Mr.coma, 13 te Singapore. Malea. pass. 12 Timor n. Bunju. Mariekerk, 12 te Karachi verwacht v. Bombay. Maron. 12 540 m. w.z.w. Scillys n. Port of Spain. Memnon. 12 300 m. n.n.w. Monapass. n. Ph.delphia. Mentor, 11 600 m. z.w. Ouesant n. Amsterdam. Molenkerk, 12 te Genua. Munttoren, 12 300 m. n.o. Sokotra n. Mena. Mylady, II te Caen. 13 v. Caen n. Calais. Naess Tiger, 12 300 m. z.w. Halifax n. Mena. Nanusa. 12 v. Lagos, 13 to Port Harcourt. Noordwijk, 12 270 m. n. Kp. Blanco n. Monrovia. Notos, pass. 10 Bindings n. Alexandrië. Oldekerk, 10 v. A'dam, pass. 12 Finist. n. Genua. Ommenkerk, 12 te Amsterdam. Ondina. 12 te Pulu Sambu. Ootmarsum, 12 680 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Oranje, 13 te Amsterdam. Osiris, 12 300 m. n.n.o. Flores n. Curacao. Overijsel, 12 te Hsingkang verwacht. Papendrecht., pass. 12 Kp. N.Mandsile n. Wismar. Peperkust, 12 v. Takorndi n. Abidjan. P G. Timlin, 12 v. Panama n. Coquimbo. Pieter S. 12 te Swansea verwacht. Polydorus, 12 80 m. n.o. Formosa n. Bohayan. Poseidon, 12 te Aruba v. Curacao. Prins Alexander. 13 v. Londen n. Tunis. Prins Willem van Oranje. 13 te Halifax. Prins Willem II, 12 te Rotterdam. Pr. Willem V, 12 170 m. n.o. Kp. De Gata n. Antw. Provenierssingel. 12 285 m. z.w. Bermuda naar Philadelphia. Purmcrend, 12 205 m. o.z.o. Kingst. n. Cp. Christi. Pygmalion. 12 te St. Lucia. Raki. 11 te Manilla. Rr.ndfontein. 12 40 m. w. Kp. Blanco n. Kaapstad. Rempang, 12 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Suez. Reyniersz. 12 160 m. n.o. K. Padaran n. Hongkong Keza Shah The Great, pass. verm. 13 Perim naai Bandar Mashur. Rondo, 10 170 m. w.z.w. Nicaragua n. San Diego. Rijndam. 12 v. New York n. Cibh. Rijnkerk, 12 280 m. z. Kp. Guardafui n. Aden. Ruys, 13 te Montevideo. Sabang, 12 360 m. z. Chittagong n. Akyab. Sambas, 13 te Rangoon verwacht. Sarpedon. 12 v. Ciudad Trujillo n. Amsterdam. Soherpendrecht. 12 250 m. w. Havanna n. P. Rico. Sehie, 12 200 m. w. Kreta n. Alexandrië. Schiedijk, 9 te New York. Soestdijk. 12 95 m. z.z.o. Kp. Race n. New York. Solon, 11 550 m. o. Jacksonville n. La Guaira. Stad Alkmaar, 12 270 m. o. Bermuda n. Bermuda. Stad Amsterdam, pass. 12 Kp. Blanco n. Pepel. Stad Delft. 12 720 m. o.n.o. Bermuda n. Europa. Stad Gouda, pass. 12 Standlandet n. Antwerpen. Stad Leiden, 12 580 in. o. Bermuda n. Avonmout.h. Stad Rotterdam, 12 130 m. w. Lisboa n. IJmuiden. Stad Schiedam, pass. 12 Majorca n. Piombino. Stad Utrecht, 12 430 m. z.z.w. Kp. Race n. Vlaard. Stad Vlaard.. 12 90 m. n.n.w. Flores n. Baltimore. Stanvac Talangakar, 11 v Buatan n. Sungeigerong. Steenwijk, 13 aan de grond te IJmuiden. Stentor, 12 v. Port of Spain te Guanta verwacht. Steven, pass. 12 Kp. Bon n. Galway. Straat Cook, 13 te Mombsa. Straat Magelhaen. 12 v. Hongkong n. Shanghai. Straat Malakka, 13 te East-London. Sunetta. 12 20 m. z.z.o. Thursday til. n. B.papan. Tabinta, 14 te Marseille verwacht. Tahama, pass. 12 Straat Ormoesz n. Suez. Talisse, 12 75 m. z. Kreta n. Genua. Tankhaven I, 12 v. Telokanson n. Sungeigerong. Tankhaven II, 260 m. z.z.o. Chittagong n. S'geiger. Tawali. 12 v. Aden n. Trincomalee. Tero, 15 te Rotterdam verwacht. Teucer, 12 v. Singapore n. Port Swettenham. Themis. 12 v. Pto. Cabello n. Baltimore. Tiberius, pass. 12 Lizardhead n. Hogenas. Tibia, 12 350 m. n.w. St. Helena n. Durban. Titus, 12 550 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Tjibadak, 14 te Shanghai verwacht, v. Belawan. Tjitjalengka, 12 280 m. o. D. Garcia n. Mauritius. Tjikampek, 12 v. Freetown n. Port Harcourt. Tjipondok, 12 v. Belawan n. Bintang. Tomocyclus, 12 v. Maracaibo n. Curacao. Trajanus, 12 in mond Weser v. Bremen n. R'dam. Triton, 13 te Guanta. Trompenberg, 12 140 m. n. Kp. Guardafui naar Bombay. Utrecht, 12 te Panarukan, v. Waerwijck, 12 170 m. z. Diego Garcia n. Penang. Vivipara, 12 65 m. o.n.o. Aden n. Mena. Vlist. 12 80 m. z.o. Landsend n. Bremen. Waingapoe, 13 te Mukalla verwacht. Waterland, 12 400 m. n.o. Kp. Verdische eilanden. Waterman. 12 130 m. z.o. Kangaroo eil. n. Aden. Weltevreden, 12 80 m. n.n.o. Finisterre n. P. Said. Westertoren, 13 te Buenos Aires. Wieldrecht, 12 150 m. n. Curacao n. Pto. Cardon. Willemstad, 12 709 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Witmarsum, 12 te Hamburg verwacht. Wonogiri, 13 te Singapore. Zaanland, 10 v. Amsterdam, 11 t.e Bremen. Zeeland, pass. 12 Key West n. Houston. Zonnekerk. 12 v. Port Elisabeth n. East-Lbndon. Zuiderkerk. 12 900 m. w. Cocos eil. n. Fremantle, Zwijndrecht, 11 te Amsterdam. SLEEPVAART Argus, 11 v. Waterweg terug n. Rotterdam. Clyde, 13 570 m. w.z.w. Bermuda's n. Perz. Golf. Friesland, 11 1270 m. n.o. Hawaii n. Maracaibo. Nestor, 13 te IJmuiden. Oostzee, 13 160 m. o. Trinidad n. Houston. Rode Zee, 13 560 m. w.z.w. Fayal n. Vlissingen. Schelde, 11 v. Waterweg terug n. Rotterdam. Tasmanzee, 13 140 m. n.w. Bombay n. Aden. Tyne, 13 560 m. w. Las Paimas n. Trinidad. Zeeland, 13 v. Gibraltar n. Perzische Golf. Zwarte Zee, 11 v. Almirant.e t.e Eugene eiland. KLEINE V A AT AlCetas. 12 30 m. n.o. Bougie nè Malta. Ardeas, 12 60 m. n.w. Malta n. Algiers. Bab T. 10 v. Skutskaer te Zaandam. P.oreas, 12 dw. Volcano n. Burriana. Draco, 11 te Gdynia n. Amsterdam. Eljo, 11 50 m. n.o. Ushant. n. Genua. Elsa, 10 v. Soderhamn te Zaandam. I'levo, 1 2buiten Oostgas v. Antw. n. Rotterda... Ilias. 10 v. Catania n. Venetië. Joost. pass. 12 zuidp. Oland n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 9 v. Capella Au Bois te Lomma. Kaap Falga. 8 v. Stocka te Rotterdam. Leliegracht, 12 te Walkom. Manto. 11 te Odense n. Aalborg. Midas, 10 te Rijeka n. Bari. Nero. 11 te Barcelona n. Tarragona. Netta, 12 v. Kenit.ra te Algiers. Pavo. 10 v. Zaandam te Amsterdam. Ponza, 9 v. Amsterdam n. Karlskrona. Schippersgracht, 12 te Abö. Strabo, 11 te Amsterdam n. Pernis. Thaletas. 12 te Kopenhagen n. Amsterdam. Tilly, 9 v. Norrkcjping te Domsjö. Twee Gebroeders. 11 te Napels n. Cartagena? verwijderd met Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. \\U/ Dealer van Grundig Mende PHILIPS - ERRtS Blaupunkt - Braun Op aanvraag zenden wij v geïlhistreerde prospecti. KKl'ISSTK 5 Tel 18908 In alle maten SABELIS KERREB1JN Hofleverancier Antoniestr. 1931 Haarlem Tel. 11898 I Hoofdroos is lastig en on-| smakelijk - haaruitval isr i Ihet onvermijdelijk gevolg. I (Wassen helpt niet. wantll het haalt de beschermende J ihuidvetten weg. Daarna,* komt roos weer terug - nog b I erger dan tevoren. '1 Nieuwe behandeling met 1 medicinale crème-wassing. lEen nieuwe ontdekking Ineemt roos volledig weg. maar laat. de huidvetten intact: SEBBIX huidvoe- 'dende, mild schuimende J crème-wassing. li SEBBIX is haarwortel-ver-1 sterkend èn antiseptisch I l'met Liquor Carbonis 2 %M liHexachlorofeen 1 lü [ISEBBIX helpt u defini lltief van die nare roos [laf, maakt haar en l^hoofdhuid kerngezond. glanzend en fris. flBegin nog vandaag Imet SEBBIX, f2.75 llper tube voor 6 a 8 f Jmaal heerlijk zui- 1 verend shampo- kmeren. als flinke hulp voor de win kel. Slagerij H. Wisker, Gen. Cronjéstraat 32, Haarlem CONFECTIEATEL. ECOBE vraagt Aanm.: Ged. Oude Gracht 56 Haarlem Juwelen, Goud en Zilver inkoop. H. W. DAMES Kruisstraat 19. Haarlem o d Ridderstr Tel 16910 Particulier heeft voor deelneming in/of finan ciering van bedrijven. Brieven: Accountantskantoor Van Brugge. Drususstraat 16 te Haarlem, Telef. 53041 voor handel en particulier LIN S GHOTEN STRAAT 7rd. TE KOOP Aan de buitenkant van Sant poort. nog enige prachtige percelen van circa 1000 m2 elk waarop één huis/bungalow van plm. 600 m3 inhoud gebouwd dient te worden. Prijs f 17.50 per meter. Te bevragen onder No. 9821 S P E C I A L I S I Barteliorisstraat 21 VOOR AtLE ZIEKENFONDSEN Barrevoetcstraat 19 - Tel. 15051 VAN LOON S AUTOMOBIELBEDRIJF Korte Kleverlaan 30-40, Bloemendaal, zoekt voor één van haar leidinggevende employé'? in de omgeving van het bedrijf. Stoffering etc. is eventueel aanwezig. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Leeftijd boven 18 jaar. V.g.g.v. Aanmelden bij de portier van Café-Restaurant Gebr Brinkmann. Grote Markt 913, Haarlem. •V. Amsterd. Maritiem Transport Mij. De Ruyterkade 139 - Amsterdam Wij zoeken voor één onzer moderne turbine tankschepen (18.000 t. d.w.) voor spoedige indienst treding (diploma B. met ervaring op turbineschepen). Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen worden aan bovenstaand adres ingewacht. J WASSERIJ G. RHEE EN ZONEN BLEKERSVAARTWEG 57 - HEEMSTEDF

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6