PIMM 3 Expositie van werken van Jan Greshoff 11 Verboden moederliefde De Kat Captain Kidd Liefde van een prinses Robben-dames te sterk voor DWT Het waterpoloprogramma De Vikingen Mon oncle Het meisje Rosemarie Journaals Gecompliceerde botsing op Schipholweg Reis om de wereld in tachtig dagen Receptie D. H. Suerink op vrijdag 30 januari In- en uitvoer in december belangrijk gestegen Scheepvaart ZATERDAG 17 JANUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Frans Hals) De centrale figuur in de film „Verboden moederliefde" is zuster Letizia, een boeiende uitbeelding van de beroemde Italiaanse filmspeelster Anna Magnani. Die taboe verklaarde moeder liefde betreft in het filmverhaal de warme genegenheid, die een kloosterzuster jegens een aan haar zorgen toevertrouwde bengel van zeven koestert. De kleine jSalvatore neemt ondanks zijn streken een grote plaats in het hart van zuster Letizia in, temeer omdat de moeder van de jongen zich weinig van hem aantrekt. Ondanks het feit dat zuster Letizia het klooster van een wisse ondergang redt, zijn de andere zusters weinig te spreken over de gevoe lens, die er tussen de non en het knaapje bestaan. Voor een zwaar gewetensconflict geplaatst brengt zuster Letizia 't knaapje tenslotte naar zijn moeder terug. Het spel van Anna Magnani is ook ditkeer beslis send voor de indruk, die de film op ons maakt. (L i d o) Een verzetsstrijdster die zo als alle medeleden van haar groep de medeverantwoordelijkheid draagt voor de veiligheid van de ploeg, wordt verliefd op een man, die zegt Zwitser te zijn en correspondent van een Zürichs blad. Hij is echter een Duitse officier maar de vrouw (Frangoise Arnoul) verliest door haar blinde liefde alle voorzichtigheid uit het oog en wordt zo de oorzaak van de ar restatie van haar makkers. De Duitser, die werkelijk van haar was gaan houden, verraadt de ploeg aan de Gestapo op voor waarde dat zijn geliefde vrijuit mag gaan. In die vrijheid wandelt zij van de ge vangenis weg, verteerd door het conflict tussen haar liefdes- en schuldgevoelens. Een probleemfilm dus over een onschul dige liefde die tot de schuldigste plichts verzaking leidt zonder dat die laatste ge wild is. Henri Decoin maakte van dit kans rijke gegeven een sfeervolle film die ech ter in de feitelijke uitbeelding nogal aan de oppervlakte blijft. De beeldtaal is beter dan de rangschikking van het scenario, dat te eenzijdig in enkele avontuurlijke hoogtepunten de menselijke ontwikkeling moet suggereren en daardoor faalt. Er zijn enkele uiterst knappe regievondsten in deze film, onder andere een geval van beeldverstarring dat een door stilte be nadrukt beklemmend effect heeft. (R o x y) De vermaarde zeeschuimer heeft ditmaal een zeer aantrekkelijke jonge vrouw tot voorwerp van zijn attenties ge kozen, maar om haar te veroveren moet hij werkelijk alle zeilen bijzetten. Hij haalt de buit te vuur en te zwaard binnen en voegt aan de exotische harem-scènes heel wat harde gevechten toe. Dat doet hij tot maan dag. Dan raken we verzeild in de onder wereld via de film „De doder slaat toe". (Minerva) Tot en met zondag wordt alle eer bewezen aan de romantiek in deze De waterpoÈecompetHie Voor de centrale wintercompetitie Ko ninklijke Nederlandse Zwembond afdeling A dames heeft DWT in Hilversum de strijd aangebonden tegen Robben. DWT moest met acht-twee de eer aan de Ililversumse gastvrouwen laten. ZIAN bond de strijd aan tegen Het IJ, dat de strijd met vijf drie won. De stand is: Robben Het IJ DWT 8—16 ZIAN 7— 7 ODZ 7— 7 7— 4 7— 2 Voor de afdeling A heren van de cen trale wintercompetitie trok HVGB in Zaan dam ten strijde tegen Nereus en won met drie-vijf. De ontmoeting ZIANMeeuwen resulteerde in een zeven-vijf overwinning voor de Amsterdammers. Het was voor deze ploegen de laatste wedstrijd. De stand is: GZC 6—12 HVGB 7— 5 Meeuwen 7—12 DJK 6— 4 ZIAN 7— 6 Nereus 7— 4 Robben 6— 6 AZ '70 6— 3 In de bekercompetitie dames afdeling A werden de laatste wedstrijden gespeeld; DAW kwam met een drie-een overwinning uit de strijd tegen Waterlelie en bleef ADZ met vier-drie de meerdere van De Meeu wen. De eindstand is: DAW 4— 7 ADZ 4— 4 Waterlelie 4.5 Meeuwen 40 Haarlem 44 De nummers 1, 2 en 3 van deze afdeling gaan over naar de eerste afvalronde van de bekercompetitie. Voor de afdeling B van de bekercompe titie heren werd gespeeld de wedstrijd DAWNeptunus; uitslag: twee-twee. Hier door hebben HPC en Neptunus zich reeds verzekerd van een plaats in de eerste ron de van de afvalcompetitie en VZV zal van avond als overwinnaar uit de strijd moeten komen uit de ontmoeting tegen Kroosdui kers, wil de Velsense ploeg eveneens over gaan naar de eerste afvalronde. In afdeling C eindigde de ontmoeting SleutelstadLZC in een drie-vier stand. Op dinsdagavond 20 januari zijn voor de competitie district Noordholland in Zaan dam vastgesteld: heren tweede klasse: Ne reus 2—VZV 1. Heren eerste klasse: Ne reusDWR. In het Sportfondsenbad in Haarlem zijn vastgesteld: Dames tweede klasse: DWR DAW. Heren vijfde klasse: DWT 4VZV 3 Woensdag 21 januari voor de afdeling AM: NVA—DWR (Stoop); VZV—Haarlem (Vel- serbad). In het Sportfondsenbad in Haarlem op zaterdag 24 januari: Heren vijfde klasse: Haarlem 3—NVA 2; HPC 3—DWR 3. Cen trale wintercompetitie afdeling A dames: DWT—ZIAN. Heren vierde klasse: DWR 2 —NVA 1. Heren derde klasse: Haarlem 1— Kroosduikers 1. Zondag 25 januari afdeling AJ II: HPC—HZV. In Alkmaar: heren derde klasse: DAW 3 —HPC 2. Heren eerste klasse: DAW— HVGB. vriendelijke en pretentieus gemaakte film, die een sprookje vertelt uit de goede oude tijd, vertederend en hartveroverend. Hoe contrasteert daarmee de Nederlandse ver filming van „Op Hoop van zegen", waarin wij Kniertje nog kunnen zien zoals Esther de Boer van Rijk de rol speelde. Woensdag volgt een reprise van de ver edelde Western, die „High Noon" heet. (Rembrandt) Het geromantiseerde epos der Noormannen kan blijkbaar de gemoederen voldoende bezig houden om een prolongatie mogelijk te maken. Na wat wij reeds schreven, mogen wij hiermee volstaan. (Studio) Dat Jacques Tati er nog een week bij neemt wekt geen verwonde ring. „Mon oncle" houdt ons niet alleen gezellig, maar ook heel spits en geestig bezig. (L u x o r) Opnieuw geprolongeerd. Een op historische feiten berustende film, die de Duitse Wirtschaftsbaronnen aan de kaak stelt met expressionistische stijlmotieven a la Bert Brecht. Een knap gemaakte film, welker satirische inslag de pijnlijk reële milieuschildering des te sterker doet uit komen. Het Polygoonjournaal laat deze week on dermeer beelden zien van de modeshow in Londen waar elegante Nederlandse man nequins diverse scheppingen van Neder landse mode-ontwerpers aan het Engelse publiek presenteerden. De camera volg de de verrichtingen van onze sportieve prinses Irene op de smalle latten bij de Ne derlandse skikampioenschappen in Val d'Isère. Vervolgens kan men zien hoe de Cubaanse rebellenleider Fidel Castro op zijn zegetocht door Havana wordt toege juicht en wat er overbleef van het Spaanse dorpje Riva de Lago nadat het in de nacht was overvallen door een waterlawine. Ver der zijn er indrukwekkende opnamen van de Niagara-waterval in de ijzige greep van de Amerikaanse winter. Het Spiegel van Nederland-journaal brengt ditmaal behalve een uitvoerige re portage van het wintersportgebeuren in Val d'Isère en elders, een filmische Jan- Ligthart-herdenking, die getuigt van veel goede smaak en fantasie van de beeld regisseur-en-cameraman. Ook Prins Bern- hard's bezoek aan het nieuwe vorsings- laboratorium van Brocades en Stheeman in Haarlem krijgt ruime aandacht, met als hoogtepunt de confrontatie van het prinse lijke armbandhorloge met de driftig-tik- kende Geigerteller. Fox Movietone News toont ons de hoogtepunten uit het politieke gebeuren van de week: de inhuldiging van president De Gaulle, de geslaagde rebellie op Cuba, de niet-geslaagde in Belgisch Kongo en de reis van de Russische super- toerist Mikojan door de Verenigde Staten. Advertentie WASSERIJ DUYN AMSTERI),\MSF. VAART 20 TEL.11053 Weer verscheidene verkeersonge vallen door gladde wegen Als gevolg van de gladheid van wegen en straten hebben zich gisteren in Haar lem en omgeving weer verscheidene ver keersongevallen voorgedaan. Hoewel de gemeentereiniging al vroeg met de pekel- wagens er op uittrok en ook in de loop van de dag deed wat redelijkerwijs van haar verlangd kon worden om het slipgevaar zo klein mogelijk te houden bleef het voor de weggebruikers „uitkijken geblazen". Op de splitsing Schipholweg-Prins Bern- hardlaan in Haarlem-Oost raakte een per sonenauto die uit de Prins Bernhardlaan kwam op de Schipholweg aan het slippen. De wagen kwam daarbij dwars op de weg te staan. De bestuurder stapte uit om zijn auto aan de kant van de weg te duwen. Terwijl hij hiermee bezig was naderde in de richting van de stad een personen auto, waarvan de bestuurder nog maar net de dwars op de weg staande wagen kon ontwijken. De bestuurder van een daarachter in dezelfde richting rijdende bestelauto zag deze manoeuvre vermoe delijk te laat met als gevolg dat hij de twee voor hem stilstaande auto's aanreed. Alle drie bij deze gecompliceerde botsing betrokken wagens liepen vrij aanzienlijke schade op. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Slippende bus schept fietser Op de Vogelenzangsewcg in Aerdenhout is vrijdagmiddag omstreeks kwart over vijf een 68-jarige tuinman uit Vogelenzang door een slippende bus van de N.Z.H.V.M. geschept en tegen de grond gesmakt. De tuinman reed op de fiets voor de bus uit Ter noogte van de Boekenroodeweg moest de chauffeur van de bus remmen voor een uit tegenovergestelde richting na derende vrachtauto. Door de gladheid raakte de bus aan het slippen waardoor de chauffeur een botsing met de fietser niet kon voorkomen. De tuinmarl werd van zijn fiets in de berm van de weg geslin gerd. Nadat een van de buspassagiers het slachtoffer, dat snijwondcn aan de knieën en schaafwonden in het gezicht had opge lopen, de eerste hulp had verleend is de tuinman naar het Marine-hospitaal over gebracht. Na daar verbonden te zijn is de man naar zijn woning vervoerd. De bus werd aan de voorzijde licht beschadigd. Op de Elswoutslaan ter hoogte van het Duinvlietpad in Overveen kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. Ver moedelijk was ook hier de gladheid van het wegdek de voornaamste oorzaak van het ongeluk. Er werd alleen materiële schade aangericht. Advertentie LEERT GOED TYPEN WILHELMINASTR. 47 - TEL, 18441, (Cinema P a- 1 a c e). Vrijdag zijn in dit theater de vertoningen be gonnen van de film naar het boek van Jules Verne „De reis om de wereld in tachtig dagen". Bij de première schreven wij letterlijk over deze film: ze is een kijkspel, kleurrijk, verrasend, afwis selend, boeiend, een veelal amusant prentenboek, dat ons voert door alk- landen waarheen Jules Verne zich met zijn fantasie verplaatste, een monsterverzame ling van curiosi teiten, door harde dollars bijeengegaard en op het celluloid vastgelegd. Het ware zwartgalligheid wanneer men met de artistieke maatlat deze vertoning te lijf wou gaan. Men kan vaststellen dat regisseur Michael Anderson de teugels heeft laten vieren en het heeft gezocht in uiterlijk effect. Hij heeft gepoogd van de zo verbrokkelde geschiedenis een mooi en aannemelijk geheel te maken. Daarin is hij geslaagd. Men kijkt er zijn ogen op uit. Wat er ook maar aan bijzonders te zien kon zijn, krijgen we voorgezet. En dan vraagt de toeschouwer vanzelf naar meer, meer om van te smullen en te genieten. Ga dus gerust zien deze wereldshow. Anderson maakt gebruik van een scenario door de scenarist van de Marx Brothers comedies, S. Perelman, geschreven. Perel- man is een geestigaard. De film zit dan ook vol grappige situaties. Jules Verne zelf wordt er wel eens mee voor het lapje ge houden, want de film ademt een over wegend ironische en soms zelfs satirieke geest. Daardoor ontsnapt ze aan te veel pretenties. Daardoor krijgt ze zelfs nog een degelijk aanschijn, omdat ze, ook al mag Verne wel eens verstek laten gaan, gelegenheid biedt tot karakterisering en typering en op die momenten grijpt An derson zijn kansen om er meer dan alleen een uiterlijk spel mee te bedrijven. Het ware filmtalent manifesteert zich op zijn best in de typering van het Londense milieu, waaruit Philias Fogg afkomstig is maar ook in de Amerikaanse episode, wanneer de contrasten hevig opbloeien. David Niven speelt de hoofdrol, onver stoorbaar, every inch a gentleman. De Mexicaanse acteur Cantinflas is een aller genoeglijkste Passepartout. En verder ko men er zelfs in heel kleine rollen heel De heer D. H. Suerink, directeur van de Haarlemse gemeentelijke dienst van So ciale Zaken, zal vrijdagmiddag 30 janu ari om vier uur in de gravenzaal van het Haarlemse stadhuis recipiëren ter gele genheid van het feit, dat hij dezer dagen veertig jaar in gemeentedienst was. De receptie heeft dus niet op 31 januari plaats, zoals eerst is meegedeeld. beroemde namen aan te pas. Martine Ca rol, Fernandel, Charles Boyer, Robert New ton, Joe Brown, Peter Lorre, Frank Sina tra de laatste, als barpianist, heel lang met de rug naar ons toe en wij maar gis senEnfin, Mariene Dietrich komt er zelfs aan te pas, Trevor Howard, Clynis Johns, Red Skelton. In totaal 68.984 per sonen uit dertien verschillende landen, 74.685 kostuums, 7959 dieren, 33 assistent regisseurs, 2000 camera-instellingen De film duurt dan ook drie uur. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in december 1958 1.265 miljoen (v.m. 1.189 mil joen), terwijl voor een waarde van 1.068 miljoen (v.m. 1.079 miljoen) werd uitgevoerd. Het dekkingsper centage bedroeg in december 84 (vo rige maand 91). Zowel de in- als de uitvoer zijn in de cember 1958 ten opzichte van december 1957 belangrijk gestegen; de invoer met 133 miljoen, de uitvoer met 108 miljoen. Het maandgemiddelde van januari-decem- ber geeft bij de uitvoer een stijging van 37 miljoen te zien, maar bij de invoer een daling van 152 miljoen. Het invoersaldo nam in december 1958 toe met f 197 mil joen, dat is 25 miljoen meer dan in de cember 1957. De invoer was in 1958 ten opzichte van 1957 in de eerste drie kwartalen nog op merkelijk lager, maar in het vierde kwar taal vrijwel gelijk. De uitvoer geeft ieder kwartaal een stijging te zien, namelijk van 1 percent, 7 percent, 3 percent en 5 percent. Het jaartotaal is van 1958 ten opzichte van 1957 bij de invoer gedaald met 12 percent, bij de uitvoer echter gestegen met 4 per cent. Het deficit op de handelsbalans in 1958 was 2.275 miljoen lager dan in 1957, terwijl hef. dekkingspercentage steeg van 75 tot 89 percent. Sinds 1953 is het dek kingspercentage niet zo hoog geweest. ZONDAG 18 JANUARI 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Consistorie kamer Grote Kerk. 15.30: Liturgische dienst voor doofstommen en slechthorenden. Nieu we Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. 19: Ds. A. van der Most, van Rot terdam. Bijzondere kerkdienst, uitgaande van de „Bavo-Commissie" in het bijzonder kerkewerk. Noorderkerk, Velserstraat. 10.30: Ds. G. P. Klijn, van Driebergen. 19: Prof. Dr. H. Kraemer. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bevestiging ambtsdra gers. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kin derkerk, dhr. A. M. P. Hörchner. 10.30: Jeugddienst. Ds. E. B. Rijnders, van Amster dam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. van Heemstede. Jacobskerk (Vryz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Janskapel, Jans straat 36. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaer- straat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomer kade. 10: dhr. L. Kip. West, Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groen markt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. 19 h. 45: Groupe de Coligny. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3 uur: Jan. en febr. geen dienst. Church of England, Kin derhuissingel. Evening Service 3 p. m. Sunday, January 18th. Rooms-Katli. Kerk. Kathedraal. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoog mis. 11 en 18 uur. O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdag 21 januari 19.30 uur: Bidstond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Stads-Evangelisatie, Lange Heerenstr 6. 10: dhr. C. v. d. Hagen, evan gelist te Den Helder. 19: dhr. Joh. Jansen. Woensdag 19.30: Bijbellezing en bidstond. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: dhr. W. Hoe kendijk, evangelist te Schiedam. 17: dezelfde. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. Donderdag 20: Ds. J. Visser, van Amsterdam, over „Het 1000-jarig Rijk", met medewerking van het Zangkoor der onafh. Baptistengemeente te Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoterweg. hoek Pijnboomstr. Vrije Evan gelische Gemeente. Kapel, Parklaan 21. 18.30: Ds. H. F. Husen. van Musselkanaal. Broeder gemeente, Parklaan 34. 10.30: dhr. R. Smit, van 's-Gravenhage. Jeugddiienst. Remon strantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Verenigde Doopsgezinde Gem., Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. J. P. Jacobs- zoon, van IJmuiden (op beroep). Grote Hout straat 43. 10.30: Jeugddienst. Kring Oost, Zomervaart. Geen dienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 21 januari 9.30: H. Mis. Geref. Kerk, Wilhel- minakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. Zuid-Oosterkerk, Rich. Halkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Lyceum- Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. P. de Ruig, van Haarlem-N. 17: Ds. L. Hoorweg. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels, viering H. A. Geref. Gemeente, Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Ge ref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: lees dienst. Vrijdag 23 jan. 19.30: Ds. Chr. van Dam. Oud Geref. Gem. in Nederland, Park laan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 20 jan. 19.30: Ds. Mieras. Volle Evangelie Ge meente. Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. 12-13: Zondags school. 19: Opwekkingssamenkomst met ver schillende sprekers. Donderdag 20: Gebeds samenkomst. Pinkstergemeente. Immanuël- kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Ver- woert, van Rhenen. met medewerking van Zangkoor ..Glorieklanken". 10: Zondags school. 19.30: Grote jeugddienst, dhr. J. Ver- woert. Woensdag 19.30: Jeugddienst. Donder dag 20: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeen schap, Nassauplein 8. 10: dhr. E. Schuurman, bediening v. h. Heilig Avondmaal. 17: dhr. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 30. 10 uur: Mensenwijdingsdienst. Donder dagmorgen 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Draayer, Koudenhorn 46A rood Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 19.30: Gemeenschapsavond. 10.30: Kinderkerk. Dinsdag 20: Bidstond. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur pre diking. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Nederl. Vereniging van Spiritisten „Harmo- nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spreker de heer J. Wichert, van Rotterdam. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10: Godsdienstoefening. 17: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelmina straat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur, don derdag 20 uur. Leger des Heils. Schagchel- straat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Evangelisatie-samenkomst. Donderdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Majoor D. Boschma. Jehovah's Getuigen. Des zondagsavonds van 5.30 tot 6.30 uur Wacht torenstudie, Kam. Onnesstraat 83 (gebouw), 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbel studies op de volgende adressen: Van Oos ten de Bruijnstraat 191, De Clercqstraat 115, Waldeck Pyrmontstraat 39, Thomsonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 7.30 tot 8.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 8.30- 9.30 uur Practische toerusting voor de pre- dikingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. IKOR-dienst. Uitzending van 10.30-11.25 uur. 19: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. H. van der Loos. vie ring H. A. Wijkkapel (Eenhoornstraat). 19: Ds. G. Koch. Zondagsschool. 12: Marnix- school, Wijkkapel (Eenhoornstraat) en Kleu terschool Colensostraat. Sionskerk, Ekster- straat. (Spaarndam-West). 10: Ds. G. H. van der Woord, bed. H. Doop en voorbereiding H. A. 19: Bijzondere dienst i.v.m. het 10 jaar functioneren van het Open Deur-werk in onze gemeente. Sprekers: Ds. J. Kroon en Coos van Hoboken. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Oppasdienst (4- 6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Charl. de Bour- bonschool (Jan Prinslaan), Elout van Soe- terwoudeschool (Muiderslotweg). Kleuter- dienst (4-6 j.). 10: Kon. Emmaschool, Raafstr. Rooms-Ivath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis, en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbare, Paul Kruger straat. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30,' 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus. Tesselschadestraat. 7, 8.30. 10: Hoogmis, en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10: 10.30: Ds. J. van Beek. van Uitgeest. Geref. Kerk. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geuzevesperstraat. 10: dhr. J. Dam- muller, evangelist te Alkmaar. 19.30: Jeugd samenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 21 januari 20 uur: Opwekkingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de Bijbel ervan?" Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Klopper singel. 10: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. van Arkel. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Christelijk Gereformeerde Kerk, Floresstr. 10 en 17: Ds. J. C. Maris, bed. H. A. en dankzegging. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Heiiigings- dienst. 19: Openluchtbij eenkomst, Generaal Cronjéstraat. 20: Opwekkingssamenkomst. Dinsdag 14.15: Vrouwenbond. Donderdag 20: Bijeenkomst o.l.v. Kad. W. Booth Kweeksch. Jehovah's Getuigen. Ned. Prot. Bond, Ber- kenstr. 10. Zondag 18.30: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30: Praktische Evangeliebedie ning. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Gemeente. Wil- helminaplein. 10: Ds. van Dijl (jeugddienst). 19: Dr. F. A. Nolle, van Leiden. Onderwerp Gebedsgenezing. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45 Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk, bed. H. A Rooms-Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11 12 en om 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemel vaart. 6.45, 7.45. 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Nederlandse Protestanten Bond Postlaan 16. 10.30: Professor Dr. M. A Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Koe diefslaan. 10: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Z 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camp laan. 10: Dr. P. J. Richel. 17.30: Ds. C. Goe man, van Haarlem-Z. Geref. Kerk (vrijge maakt). Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P Plooy. Jehovah's Getuigen. Dinsdagavond om acht uur huisbijbelstudie, Crayenestersingel 7 AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Advents kerk. 10.30: Ds. J. E. Drost, bediening H. A Rooms-Kath. Kerk. 7.30. 9: Hoogmis, en 11 u Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong, O.R.G., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Ilerv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. bed. H. Doop. 17 en 19: Ds. H. S. J. Kalf. bed. H. A. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 Dr. J. H. Stelma. 11 en 19: Dr. J. H. Stelma bed. H. A. Jeugdkapel. 9.30: Maranatha Zondagsschool. 11: Jeugdhuis. Donkerelaan 20 en Maranatha. Rooms-Kath. Kerk. Allerh Drieëenlieid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. Hulpkerk. 7.30 en 9 uur. Nederlandse Protestanten Bond, Potgieterweg 4. 10.30 Mevrouw Dr. J. W. Vinke-Herfst ,Remon strants, Bloemendaal. Geref. Kerk. Tijdelijk Kerkplein. 14: Ds. G. Toornvliet, bed. H. A 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds G. Toornvliet, bed. H. A. en dankzegging 20.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belang stellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. D. ter Steege, Herv. pred. te Haarlem. Zondags school. 12-13: Ramplaankwartier. Gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrixschool, G Schoolmeesterlaan. 10.15-11.15: Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds laan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema Rooms-Katholieke Kerk. 7, 8: Kindermis 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. E. Zijlstra. van Aerdenhout. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic Joh. Snijders. 19: Ds. G. Pettinga en Ds. C Jongeboer, van Apeldoorn. Kerkelijke her denking gouden bestaansjubileum C.J.M.V Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten Woensdag 21 januari 19.30: Ds. J. B. Bel, van Krabbendijke. Geref. Kerk (vrijge maakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten .Donderdag 22 januari 19.30: leesdienst. Ned Prot. Bond. Geen dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds F. Brouwer, bed. H. A. 17: Ds. J. Veenen daal, bed. H. A. en dankzegging. Rooms Kath. Kerk. St. Jozepli. 7. 8.15, 9.30: Hoog. mis. en 11.15 uur. St. Martinus Parochie 7, 8.30, 10: Hoogmis, en 11.30 uur. Geref Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers Ned. Prot. Bond. 10: Mevr. Boeke, van Noordwijk. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en Ds. D. C. van Wijngaarden (Bed. H. Avond maal. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. M. Keyser Geref. Kerk. 9-30 en 3-30: Ds. M. Ros (H Avondmaal). Geref. Kerk (Vrijgemaakt). 9.15 Dienst; 3: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Ge meente. 10 en 7: Ds. Salomons. Woensdag 7.45: Ds. G. Salomons. Geref. Gem. 10 en Leesdienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Heymans van Aalsmeer (H. Avon maal); 6-30: Ds. H. Brons van Abbenes. Dank zegging. Abbenes. 9.30: Ds. Brons (Bed. H Avondmaal); 6.30: Ds. Moerenhout van Kat wijk aan Zee. Bethelkapel. 10: Ds. mr. G. A Alma; 7: Ds. Bodaan van Amsterdam. Geref Kerk. 9-30 en 3: Ds. Aller van Geersdijk Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L C. Baljé (H. Doop); 4.30: Dezelfde. Geref- Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. S. Hartjes, voorberei ding. H. A. Rooms-Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. H. Klein Wassink, Bergen 19: Ds. F. C. Willekes. van Beverwijk. Ad ventskerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. G. H van Willenswaard. Remonstr./Doopsgezinde Gemeenten. Geboi w „Spaarnberg", Wüste laan 75. 10.30: Mej. Dr. J. L. Klink. Chr Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10 en 16: Ds. R. J Van Pagee ,legerp red i kant te Weert. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. G. Olde- ma-n, v. Nieuwenhoorn. Jeugddienst. Jeugd kapel in het Jeugdhuis. 10.30: Spr. dhr. H Vis. Kapel Woodbrookers, Bentveld. 10.45 Mej. Dra. W. H. Buijs. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Sevenster van Amsterdam. Kapel „Het huis in de Dui nen". 19.30: Ds. H. Luikinga, Doopsgezind pred. te Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg 10 en 17: Ds. A de Ruiter. Ned. Chr. Ge meenschapsbond. Dinsdag 20 januari n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuider straat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evange list te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Zon dagmiddag 2-3 uur Wachttorenstudie. Hoge- weg 7. Woensdagavond 8-9 uur huisbijbel studie, Koninginneweg 44. In het Amsterdamse museum „De Waag" is vrijdag een tentoonstelling geopend van boeken, brieven en autobiografische aan tekeningen van de schrijver en dichter Jan Greshoff. De tentoonstelling, die tien dagen zal duren, is ingericht als huldeblijk aan Gres hoff ter gelegenheid van zijn zeventigste verpaardag. Een comité tot huldiging van Jan Gres hoff heeft zowel in Nederland als in Zuid- Afrika en de Verenigde Staten goede re sultaten bereikt: doordat zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten een bijdrage te geven, kon een fonds worden gevormd, dat aan de heer en mevrouw Greshoff de mogelijkheid verschaft geruime tijd in Ne derland en Amerika te verblijven. Aalsdijk, 16 300 m. w. Horta n. Halifax. Aardijk, 16 v. Tripoli n. Alexandrië. Abbedijk. 16 v. Rotterdam n. New Orleans. Abida, 16 600 m. z.w. Bermuda n. Fallriver. Acila, 16 te Swansea. Adonis, 15 v. New York n. Curasao. Aegis, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Agamemnon, 16 v. Port. Au Prince n. Cd. Trujillo. Aldabi, pass. 16 St. Paulrocks n. Recife. Algenib, 16 v. Antwerpen n. Las Palmas. Algol, 16 v. Rotterdam n. Santos. Alkaid, 17 te Montevideo verwacht. Alkes, pass. 16 Kp. Spartivento n. Genua. Alkmaar, 16 190 m. n.o. Socotra n. Mombasa. Alnati, verm. 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ampenan, 16 200 m. o. Colombo n. Belawan. Amstelbrug, 16 te Brisbane. Amstelkroon, pass. 16 K. Canaveral n. Galveston. Amstellaan, 16 680 m. z.o. Cocos eil. n. Fremantle. Amstelpark, 16 580 m. w.n.w. Fremantle n. Aden. Amstelvaart, 16 265 m. w.n.w. Minicoy n. Aden. Amstelveen, 16 260 m. n.n.w. Cochin n. Sydney. Arendsdijk, 16 v. New Orleans n. Antwerpen.' Arendskerk, 16 v. Hongkong n. Singapore. Argos, 16 te Antwerpen. Arkeldijk, 16 14 m. o. Gr. Natoen eil. n. Tj. Priok. Artemis, 15 v. Curasao n. Caripito. Asmidiske, 16 600 m. n.o. Azoren n. Hampt. Roads. Astrid Naess, 17 te Suez. Attis, 16 260 m. n.w. Trinidad n. Mobile. Axeldijk, 16 v. Rio de Janeiro n. Santos. Banggai, 16 100 m. n.w. Penang n. Rangoon. Bantam, 16 200 m. z.o. Sabang n. Aden. Batjan, 16 v. Tandjong Priok n. Singapore. Baud, 16 250 m. n.o. Sabang n. Singapore. Bengkalis, 16 100 m. o. Kp. Guardafui n. Penang. Bennekom, 16 250 m. n.o. Azoren n. Brake. Eeninkust, 16 v. Calabar n. Lagos. Bintang, 16 v. Livorno n. Napels. Blitar, 16 v. Manilla n. Ilo Ilo. Eloemfontein, 16 v. Antwerpen n. Amsterdam. Bonita, pass. 17 Panama n. New Orleans. Borneo, 16 te Amsterdam. Breda, 16 te Antwerpen. Britsum, 16 v. Campha n. Whampoa. Bussum, 17 te Rotterdam. Calamares, 16 te Guayaquil. Caltex Delft, 16 v. Vlissingen n. Antwerpen. Calt. Eindhoven, pass. 16 Kp. Matapan n. Pernis. Caltex Leiden, pass. 16 Bone n. Gothenburg. Caltex Pernis, 16 v. Bahrein n. Madras. Caltex Rotterdam, 16 50 m. w. Oran n. Sidon. Calt. The Hague, 15 200 m. n. Fortaleza n. Durb. Caltex Utrecht, 16 v. Gladstone n. Singapore. Cam.erounkust, 16 v. Amsterdam n. Bordeaux. Camitia, 16 195 m. z.w. Santa Maria n. Rotterdam. Celebes, 16 v. Bremen n. Hamburg. Cinulia, 15 625 m. z.w. Tubai eil n. Curasao. Citiens Service Valley Forge, pass. 16 Zubair eil. naar Mena. Colytto, 16 260 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Concepcion, 16 220 m. z.z.w. L. Palm. n. L. Palm. Congokust, 16 180 m. n. K. Blanco n. Duinkerken. Gorilla, 16 250 m. z.o. Seychellen n. Abadan. Cradle of Liberty, 16 180 m. n.w. Ascension naar Philadelphia. De Eerens, 17 te Bahrein. Delft, 16 v. La Guaira n. Guanta. Diemerdijk, 17 te San Diego. Dongedijk. 16 te Londen v. Rotterdam. Dorestad, 15 500 m. w. Gibraltar n. Philadelphia. Dordrecht, 16 300 m. o. Canaveral n. Liverpool. Doris, 17 te Kp. Haitien. Drente. 16 350 m. o.z.o. Socotra n. Aden. Duivendrecht. 16 400 m. z.w. Azoren n. Houston. Elizabeth B. 16 420 m. o.z.o. N. York n. N. York. Eos, 16 v. Bremen n. Hamburg. Esso Nederland, 16 8 m. n.w. Perim n. Suez. Etrema, 16 100 m. z.o. K. Spartivento n. Istanbul. Fravizo, 17 te Cartagena. Gaasterkerk, 16 40 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Ganymedes, 16 250 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Garoet, 17 v. Suez, 18 te Akaba. Graveland, 17 te Ilheos. Groote Beer, 16 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Haarlem, 16 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Hathor KNSM, 16 45 m. w. Oporto n. Antwerpen. Hector, 16 30 m. n.o. Ushant n. Algiers. Hecuba, 16 v. San Juan n. Liverpool. Heelsum, 16 320 m. n.w. Bermuda n. Le Havre. Helder, 16 te Santiago De Cuba. Helena, 16 v. Puerto Limon n. Cristobal. Hera, 16 v. Hamburg n. Bremen. Hermes, 16 600 m. w.z.w. Scillys n. Hamburg. Heslia, 16 150 m. o. Flores n. San Juan. Hilversum, 16 te Banias. Houtman, 17 te Lorenco Marques verwacht. Hos, 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Jason, 16 v. Carupano n. Turks eiland. Java, 16 90 m. o. Guardafui n. Djibouti. Johannes Frans, 16 v. Cristobal n. Coquimbo. Jupiter, 15 v. Algiers n. Alexandrië. Kaap Hoorn, 16 dw. eil. Masira n. Beira. rianmata, 16 v. Surabaja n. Makassar. ixarimun, 16 nog ten anker rede Colombo. Keiietia, 16 150 m. n.o. Benghazi n. Aden. Kertosono, 16 400 m. o. Azoren n. Piraeus. Khasiella, 16 v. Izmir n. Iskenderun. ivoningswaard, 16 te Curasao. Koratia, 17 te Curasao. Korenia, 16 v. Las Palmas n. Pta. Cardon. Kosicia, 16 20 Om. w. Finisterer n. Thameshaven. Kreelt, 16 140 m. n.o. Trondheim n. Rotterdam. Laagkerk, .pass. 16 Suez n. IJmuiden. Laertes, 16 te Aden. Langkoeas, 16 v. Singapore n. Port Swettenham. Leersum, pass. 16 Scillys n. U.S.A. Lekhaven, pass. 16 Fern. Noronha n. Rio de Jan. Lemsterkerk, 16 v. Port Said n. Genua. Leopoldskerk, 16 90 m. o. Algiers n. Port Said. Leuvekerk, 16 v. Rotterdam n. Bombay. Lieve Vrouwekerk, 17 te Karachi. Limburg, 16 v. Genua n. Rotterdam. Lindekerk, pass. 16 Ras Al Hadd n. Bahrein. Lissekerk, 16 45 m. z.z.o. Valencia n. Marseille. Loenerkerk, 16 v. Hamburg n. Bremen. Loosdrecht, 17 v. Khorramshahr n. Abadan. Lutterkerk, 17 v. Basrah n. Suez. Maas, 16 te Bremen. Mentor, 16 te Bremen verwacht. Molenkerk, 18 te Port Said. Munttoren, 16 te Mena. MusiUoyd, 16 v. Hamburg n. Bremen. My lady, 16 v. Calais te Rotterdam verwacht. Naess Lion, 16 150 m. z. Havana n. Elpalito. Naess Tiger, 16 360 m. w.z.w. Flores n. Mena. Nieuw Amsterdam, verm. 17 v. New York, cruise. Noordam, 16 500 m. w. Scillys n. Rotterdam. Ommenkerk, 16 op Weser n. Bremen. Oostkerk, 16 v. Genua n. Marseille. Oranje, verm. 4/2 v. Amsterdam n. Sydney. Oranjefontein, 22 te Kaapstad n. Amsterdam. Oranjestad, 16 te Pointe a Pitre. Oranje Nassau, 16 v. Southampton n. Madras. Orion, 16 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Osiris, 16 510 m. z.w. Flores n. Curasao. Cuwerkerk, 17 te Amsterdam. Papendrecht, 16 20 m. n. Kp. Matifou n. Wismar. Perna, 16 390 m. z.z.o. Madras n. Madras. Polyphemus, 16 780 m. o.z.o. Yokohama n. Balboa. Prins Alexander, pass. 16 Lissabon n. Tunis. Prins der Nederl., 16 v. Pto. Limon n. Kingston. Prins Frederlk Willem, 16 30 m. z.w. Sardinië n. Valencia. Prins Willem II, 16 68 m. o.z.o. Scillys n. Halifax. Prins_Willem III, 17 te Londen. Pr. Willem V, 16 190 m. z.z.w. Ouessant n. Antw. Purmerend, 16 te Lake Charles. Pygmalion. 15 v. Dominica n. Porto Rico. Randfontein, 16 640 m. z.z.o. K. Palmas n. K'stad. Rempang, 16 v. Alexandrië n. Genua. Roepat, 16 v. Bangkok n. Singapore. Rijndam, 16 550 m. o. Kp. Race n. Cobh. Sambas. 16 v. Rangoon n. Singapore. Sarpedon. 16 1030 ril. n.o. P. Rico n. Amsterdam. Scheldelloyd, 17 te Surabaja. Schelpwijk, 16 210 m. z.w. Jamaica n. Mamonal. Schouten, 16 v. Wellington n. Napier. Senegalkust, 16 v. Antwerpen n. Hamburg. Seven Seas, 22 te Halifax. 24 te New York verw. Sibajak, 16 v. Melbourne n. Tandjong Priok. Sloterdijk, 16 100 m. w. Scillys n. Terneuzen. Solon, 14 te La Guaira n. Puerto Cabello. Sommelsdijk, 16 670 m. w. Ouess. n. Antwerpen. Stad Alkmaar, 16 250 m. z.w. Bermuda n. Mobile. Stad Arnhem, 16 v. Pelen n. IJmuiden. Stad Delft, 16 1060 m. z.w. Landsend n. Europa. Stad Haarlem, 16 180 m. n.n.o. Finist. n. Teneriffe. Stad Leiden. 16 110 m. w.z.w. Flores n. Avonmouth. Stad Rotterdam, pass. 16 Wight n. IJmuiden. Stad Schiedam, pass. 16 Ajaccio n. Melilla. Stad Utrecht, 16 250 m. n. Flores n. Vlaardingen. Stad Vlaarding., 16 340 m. w. Flores n. Baltimore. Stanvac Benakat, 16 340 m. z.z.o. B'kok n. B'kok. Stanvac Pendopo. 16 v. Buatan n. Sungeigerong. Stanvac Talangakar, 16 dw. Singap. n. Bangkok. Statendam (wereldcruise), 17 te Dakar. Stentor, 15 200 m. z.o. Jamaica n. Mobile. Steven, 16 Kp. St. Vincent gepass. n. Galway Ierl. Straat Mozambique, 17 te Port Swettenham. Straat Singapore, 16 1130 m. w.n.w. Fremantle naar Mauritius. Sumatra, 16 te Bulan. Sunetta, 16 80 m. n.o. oostp. Timore n. B'papan. Tabian, 17 te Maracaibo. Tabinta, 16 te Genua verwacht v. Marseille. Tahama. pass. 16 Aden n. Suez. Tankhaven II, 16 160 m. z.z.o. Penang n. S'gerong. Taria. 16 v. Suva, 26 te Vundapoint verwacht. Tegelberg, 16 v. Port Elisabeth n. Durban. Texel, pass. 16 Northcape Nw. Zeeland n. Bowen. Piberius, 17 te Hoegenaess. Tibia, 16 600 m. z.o. St. Helena n. Durban. T;:ibodas, 16 v. Surabaja n. Makassar. Tjitjalengka, 16 v. Mauritius n. Lor. Marques. Tjiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tjimenteng. 16 v. Dar Es Salaam n. Beira. Tjinegara, 16 330 m. o.n.o. D. Garcia n. Penang. Trajanus, 16 te Amsterdam. Triton, 17 te Georgetown. Tweelingen, 16 430 m. z.z.w. L. Palmas n. R'dam. Van Neck, 16 40 m. n. Miri n. Manilla. Van Riebeek. 16 te Auckland verw. v. Napier, v. Waerwijck, 16 470 m. w.z.w. Sabang n. Penang. V ïvipara, 16 70 m. n. Bahrein n. Mena Al Ahmadi. Vhst 16 520 m. n.n.w. Flores n. Hampton Roads. Waal, 16 v. Milazzo n. Ceuta. Waterland, pass. 16 Fern. Noronha n. Montevideo Waterman, 16 330 m. n.w. Fremantle n. Aden Westerdam, 16 300 m. o. Kp. Race n. New York Westertoren, 16 125 m. o.z.o. R. Grande n. Curacao! Willemstad, 16 150 m. z.z.w. Finist. n. Pdymouth. Woensdrecht, 16 v. Caripito n. New York. Wonogin, 16 70 m. w. Puluh Weh n. Karachi Wonosari, 16 50 m. o. Guardafui n. Djibouti. Wonosobo, 16 310 m. n.o. Madras n. Chalna Zaankerk, 16 te Brisbane. Zonnewijk, 16 30 m. n.o. Borkum n. Aarhus Zuiderkerk, 16 900 m. n.w. Fremantle n. Fremantle Zuiderkruis, 16 v. Amsterdam n. Sydnev. Zwijndrecht, 16 470 m. w.z.w. Ouess. n. H. Roads

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11