Henri Wintermans Randwegen alléén kunnen problemen in Haarlems centrum niet oplossen Derde concert voor scholieren JOHNNIE WALKER Schiphol overspoelt het dorp Rijk ELNA naaimachine N.E.I. OVER VERKEERSVRAA GS TUK In 1980 zal Haarlem 4 keer zoveel motorrijtuigen hebben als thans 3,aat~taiia öp de raatótccl TANDPASTA 3 Programma van de Interscholaire Dr. H. J. Friedericy gaat Bonn verlaten DEHOUTWERFN. V. Prof. dr. H. Kraemer spreekt in Haarlem Haarlemse rechtbank Tegen elektricien boete ge- eist wegens dood door schuld Burgerlijke Stand van Haarlem Bekroningen op Haarlemse Winterflora J. van Uden overleden ZATERDAG 17 JANUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem had het derde concert voor scho lieren door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Marinus Adam plaats. Deze liet het programma met het vierde Brandenburgse Concert van Bach beginnen. Aangezien dit werk onlangs in de abonnementsserie uitgevoerd is, be hoef ik hierop verder niet terug te komen. In eenvoudige bewoordingen, aangepast aan het begripsvermogen van het jeugdige publiek, vertelde de dirigent in zijn inlei ding over de schromelijke onderschatting die deze muziek in de tijd van haar ont staan ten deel viel: uit de nalatenschap van de keurvorst van Brandenburg wer den de zes aan hem opgedragen concerten voor vier stuivers verkocht! Met enkele goed gekozen illustraties uit de partituur wist de heer Adam bij de luisteraars begrip te wekken voor Bach's polyfone schrijf wijze. Een contrast vormde de uitvoering van het bekende „Adagietto" voor strijkorkest en harp uit de vijfde Symfonie van Mahler hiermee. De bezonken lyriek van dit stuk, die toch nogal ver van de muzikale oriën- Advertentie ALLEENVERKOOP Tempeliersstr. 68 Ook in de komende maanden zal het Haarlemse interscholair jeugdtoernooi, waarvoor in de scholen altijd veel belang stelling bestaat, worden gehouden. Tal rijke leerlingen bereiden zich reeds voor om daadwerkelijk aan het toernooi deel te nemen. De deelneming aan het toernooi is open gesteld voor leerlingen van ongeveer zestig scholen voor voortgezet onderwijs te Haar lem, Bloemendaal, Heemstede, Zandvoort en Haarlemmermeer. De muzikale manifestaties zijn het eerst aan de beurt. Deze worden onder leiding van dr. J. R. H. de Smidt gehouden op 30 januari en 4 februari in het Gemeen telijk Concertgebouw. Solisten bespelen een grote verscheidenheid van instrumen ten, een aantal scholen vervaardigt en sembles af en verder treden enkele koren op, al of niet met instrumentale begelei ding. Ook hebben zich enige organisten opgegeven, die het voorrecht zullen ver krijgen het Cavaillé Coll-orgel te bespe len. Voor deelneming aan het onderdeel muziek hebben zich opgegeven ongeveer 70 gegadigden, die optreden als solist of in een klein instrumentaal ensemble. Voordracht, toneel en ballet worden in de Stadsschouwburg gegeven onder leiding van mevrouw M. H. de Vaal-Muller. Hier voor zijn drie voorstellingen nodig, n.l. op 26 februari des avonds en op 4 maart des middags èn des avonds. De tentoonstelling wordt van ouds ge houden in het museum „Het Huis Van Looy" en wel van 7 februari tot en met 1 maart. Deze tentoonstelling staat onder leiding van de heren E. de Kat, Th. J. H. M. Dijkman en mejuffrouw C. F. A. Gre gory (de laatste voor het onderdeel hand werken). Mejuffrouw Gregory heeft de leiding over de „shows" van zelfgemaak te kleding. Deze shows zijn bepaald op 19, 25 en 27 februari in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. En ten slotte volgt op 6 april de jazz avond in het Gemeentelijk Concertgebouw. Het vorig jaar is met het inschakelen van een avond van jazzmuziek een proef ge nomen die geslaagd genoemd mag wor den. Advertentie GOOD SCOTCH WHISKY Born 1320 still going strong tatie van het schoolkind anno 1959 ver wijderd is, vond nochtans een aandachtig gehoor. Een aardig intermezzo volgde, toen hier na een jongen en een meisje het podium betraden om de dirigent, met welgekozen woorden en met een boeket bloemen, ook namens zijn publiek beneden de achttien te huldigen bij zijn onlangs gevierde jubi leum: veertig jaar medewerker van het orkest. De voortreffelijke wijze, waarop hij sinds vele jaren leiding geeft aan de jeugd- concerten, werd daarbij in het bijzonder tot uitdrukking gebracht. Ook het aandeel der orkestleden werd uiteraard niet vergeten. Als blijk van instemming volgde op deze woorden een donderend applaus uit de zaal. Tot slot klonk nog het klassieke werk van de jeugdconcerten in Nederland: de „Piet Hein Rapsodie" van dr. Peter van Anrooy en natuurlijk liet de dirigent niet na, enkele manieren te laten horen waarop de componist het populaire gegeven aan gekleed en soms vermomd had. En daarna schetterde de gezellige hymne aan de man „wiens daden groot benne" de zaal in. Sas Bunge Advertentie HET VERKEERSPROBLEEM in de Haarlemse binnenstad kan niet alleen opgelost worden door het leiden van het doorgaande verkeer zonder enige bestemming in de binnenstad via randwegen buiten de stedelijke be bouwing om. Dit is de belangrijkste conclusie van het rapport, dat de afde ling verkeerseconomisch onderzoek van het Nederlands Economisch Insti tuut te Rotterdam wijdt aan de verkeerssituatie in de binnenstad van Haar lem. Als basis voor dit onderzoek dienden de cijfers, die werden verkregen door de op 3 september 1957 door de afdeling stadsontwikkeling van Open bare Werken gehouden verkeerstelling. Het onderzoek van het N.E.I. dient ter voorbereiding van het structuurplan voor de gemeente en de agglome ratie. Eén van de andere conclusies van het rapport is, dat het verkeer, dat de Haarlemse binnenstad passeert daar voor een aanzienlijk deel geen bestemming van betekenis heeft en dus als doorgaand verkeer kan worden beschouwd. Dit doorgaande verkeer bepaalde in de spitsuren in nog sterkere mate de verkeersdrukte in de binnenstad dan gemiddeld gedurende de dag. Tydens het avondspitsuur van vijf tot zes uur was het percentage doorgaand ver keer 76, hetgeen aanzienlijk hoger is dan het gemiddelde over de hele dag (65). Verder omvat het doorgaande verkeer in de binnenstad nog verkeer tussen de ver schillende stadsdelen onderling. Het stads verkeer wikkelt zich voor een belangrijk deel via het stadscentrum af, zonder daar een bestemming te hebben. Dit verkeer is voor de drukte in het centrum waarschijn lijk veel belangrijker dan het doorgaande verkeer zonder enige bestemming in Haar lem. Vandaar dat het rapport stelt, dat men er met een leiden van het doorgaan de verkeer via rondwegen nog niet is. Voor het verkeer tussen de stadsdelen on derling bestaat behoefte aan een ringweg, of een stelsel van ringwegen op niet te gro te afstand van het centrum. Gemiddeld 85 percent van de in de bin nenstad verblijvende personenauto's was daar langer dan één uur aanwezig. Van de vrachtauto's was dit ongeveer 75 per cent. De verhoudingen, waarin personen auto's, vrachtauto's en brede vrachtauto's in de binnenstad werden aangetroffen, zijn gemiddeld 76, 20 en 4 percent. Om een beter inzicht te verkrijgen in de behoefte aan parkeergelegenheid beveelt het rap port een afzonderlijk onderzoek aan. Drukke punten De hoofdrichting van het verkeer op een normale werkdag is noord-zuid. Ongeveer 30 percent van het verkeer met personen auto's komt in de binnenstad aan, of ver laat deze via de Kennemerbrug en Grote Houtbrug. Bij het telpunt Zijlsingel reed gemiddeld 22 percent van het verkeer in zuidelijke richting rechtstreeks door naar de Westerbrug, terwijl ongeveer 16 percent van het verkeer in noordelijke richting rechtstreeks daarvan afkomstig was. Bij het telpunt Westerbrug reed gemiddeld ongeveer 39 percent van het verkeer in noordelijke richting rechtstreeks door naar de Zijlsingel, terwijl van het ver keer in zuidelijke richting ongeveer 37 percent rechtstreeks daarvan afkomstig was. Bij de Kennemerbrug en de Grote Hout- brug werden in de richting van het Stads centrum 5.000 motorrijtuigen geteld. In te gengestelde richting waren het ongeveer 6.000 motorrijtuigen. Ook het uitgaande verkeer bij de Verspronckbrug en de Raamburg was aanzienlijk ongeveer 5.000 motorrijtuigen). j|W I HOOFD ZEE Ik heb geen hard hoofd in het harde hoofd van de heer G. Pruissen (uit Sleeuwijk) nu ik dit bericht gelezen heb in Het Nieuwsblad voor het Land van Altena: Maandag j.l. liep, ten gevolge van een dichte opkomende mist, de heer G. Pruissen met zijn hoofd tegen een in de Notenlaan staande boom, met het gevolg dat de boom afknapte, terwijl de heer P. er met de schrik en een buil afkwam. 1 LAND Doch ook van het land zijn wonder lijke situaties te vermelden. Zie maar eens zo'n advertentie uit het Noor d-B rabantsLandbouw- blad: Gevraagd: vaste arbeider op ge mengd bedrijf. Wordt machinaal gemolken. Woning aanwezig met tuin, elektrisch en waterleiding. J. Huizing, Verl. Hoogev.-vaart 7, Oosterhesselen. Op zee kunnen de wonderlijkste dingen geschieden blijkens deze kop in Het Parool (Schiedamse editie): Bemanning gezonken treiler weer thuis. TAAL Ik houd van de taal der Vlaamse j| bioscoop-advertenties. In De G i d s (Antwerpen) vond ik deze aan- bevelingen: „Twee films om uw lachspieren voor het roesten te vrijwaren „Nooit waren de kampioenen van de lach zo drollig" en „een mop die uw kaakbeenderen zal doen kraken van het lachen". AU DIVISIE De wetenschap schrijdt voort. Zelfs het geluid wordt zichtbaar. In De| Volkskrant lees ik: Nauwelijks was ook ddt dankbaar genoteerd, of zie, daar rinkelde de telefoon TALARIUS 1 Het totaal aantal getelde motorrijtuigen bestond voor 65 percent uit personenauto's 27 percent uit vrachtauto's en autobussen (exclusief stadsbussen) en 8 percent mo torfietsen en scooters. Van het totaal aan tal vrachtauto's en autobussen behoorde 18,5 percent tot de categorie „vrachtauto's breder dan 2,20 meter en autobussen". Ongeveer 6 percent voerde een aanhang wagen of oplegger mee. In totaal werden bijna 86.000 motorrij tuigen geteld, waarvan ongeveer de helft reed in de richting van het stadscentrum en de andere helft in tegengestelde rich ting. Belangrijk is verder dat de toeneming van het aantal motorrijtuigen in Haar lem sinds 1950 ongeveer gelijke tred houdt met de toeneming in Nederland. Het aan tal vrachtauto's en autobussen in Haar lem neemt echter belangrijk langzamer toe dan in Nederland als geheel. Haarlem telt enige percenten meer personenauto's, motorrijwielen en scooters en enige per centen minder vrachtauto's en autobus sen dan Nederland als geheel. Aannemende dat in de komende decen nia het aantal inwoners per auto zal dalen tot 6 a 7 en verder ervan uitgaande dat Haarlem omstreeks 1980 ongeveer 200.000 inwoners zal hebben, mag worden ver wacht, dat het Haarlemse autopark zal toenemen tot 31.000 eenheden, dat wil zeg gen vier keer het aantal auto's dat Haar lem 1 augustus 1956 telde (7.298). Veel van dit verkeer heeft in Haarlems binnenstad geen bestemming. Behalve het doorgaand verkeer is er in het centrum echter ook veel verkeer lussen de stadswijken onderling. Het hoofd van de afdeling Pers en Cul turele Zaken van de Nederlandse ambas sade te Bonn, dr. H. J. Friedericy, zal bin nenkort deze post verlaten en een over eenkomstige functie aan de ambassade te Londen gaan bekleden. Hij wordt in West- Duitsland opgevolgd door de heer H. A. Hoogendoorn, die thans te Londen werk zaam is. De heer Friedericy heeft in de drie jaren, die hij te Bonn werkzaam is ge weest, ondermeer voortreffelijk werk ge daan door het organiseren van een reeks tentoonstellingen en andere culturele manifestaties in vele grote en kleine West- duitse steden. Behalve het vertrek van ambassadeur Lamping en van dr. Friede ricy zijn er nog andere mutaties op komst, waardoor de bezetting van de ambassade in Bonn in betrekkelijk korte tijd een ge heel andere samenstelling krijgt, juist op een ogenblik dat het Nederlands-Duitse overleg weer op gang lijkt te kunnen komen. Advertentie BRUYNZEEL KEUKENS en KASTEN De plasticbekledingsplaat Kampersingel 20-24 - Tel. 0 2500 - 11932 Prof. dr. H. Kraemer zal zondagavond om zeven uur in de Noorderkerk te Haar lem een inleiding houden tot een serie van vijf lezingen, die gewijd zullen zijn aan de ontmoeting van het christendom met andere godsdiensten. Deze lezingencyclus wordt gehouden onder auspiciën van de wijkkerkeraad III van de Nederlands her vormde gemeente te Haarlem. Tot de sprekers, die de volgende voor drachten in deze serie zullen houden, be horen onder meer dr. J. Blauw en prof. dr. J. H. Bavinck. Behandeld wordt de ont moeting van het christendom met gods diensten als het jodendom, de islam, het hindoeïsme en vele primitieve godsdien sten uit Afrika. A nders Op 9 oktober van het vorig jaar gebeur de op een bouwwerk aan het Doorman plein in Lisse een dodelijk ongeval. Een 19-jarige bouwvakarbeider werd vrijwel op slag gedood nadat hij in aanraking was gekomen met een bouwlift die onder stroom stond. Wegens dood door schuld eiste de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank donderdag tegen een 27-jarige electro-monteur een boete van 100. Hij verweet de electro-monteur dat hij bij het aanleggen van een electrische verbinding tussen een schakelkast en de electro-motor van de lift een contra-stek ker niet met de nodige zorgvuldigheid had nagezien, waardoor de lift onder volle spanning kwam te staan. Ook beschuldig de de officier verdachte ervan dat hij niet voldoende maatregelen had genomen om te voorkomen dat er niemand aan de lift kon komen. Verdachte, die zichtbaar nog onder de indruk van het tragische ongeval was, vertelde hoe hij eerst de contra-stekker voor de lift had gemonteerd. Als aardge- leiding had hij de witte ader in de kabel gebruikt. Hij had ook de andere contra stekker nagezien en gemeend dat daarin ook de witte ader als aardgeleiding was gebruikt. Toen had hij de stroom ingescha keld. Volgens zijn verklaring zou hij zijn hulpje hebben gewaarschuwd niet aan de lift te komen omdat deze onder stroom kon staan. Kort daarop was het ongeluk gebeurd. Naderhand bleek dat in de con trastekker bij het schakelbord voor aard- leiding niet een witte maar een rode ader was gebruikt, hetgeen verdachte kenne lijk was ontgaan. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman noemde het een tra gische fout van een vakman die als voor zichtig en bekwaam bekend staad. Hij zei dat het in het Voordeel van verdachte pleit te dat deze met gevaar voor eigen leven nog getracht had het slachtoffer van de lift los te trekken en dat verdachte diep gebukt gaat onder de gevolgen van zijn fout. De raadsman van verdachte, mr. G. J. H. de Leeuw, betuigde mede namens zijn cliënt zijn deelneming met het verlies dat de ouders van het jeugdige slachtoffer heeft getroffen. Hij bestreed echter de aanwezigheid van grove schuld van zijn cliënt. „Een vergissing zoals mijn cliënt heeft begaan komt dagelijks en overal voor, al zijn de gevolgen dan niet altijd even noodlottig". Mr. De Leeuw meende dat hier sprake was van een zeer toevalli ge samenloop van omstandigheden en con cludeerde tot ontslag van rechtsvervol ging. Uitspraak donderdag 29 januari. BEVALLEN van een zoon 15 jan.: P. M. Reeuwijk-Heijne, B. Geuzebroek-Kalk- man; 16 jan.: M. E. Wahlen-Maas, C. J. Tol-Hamelink. BEVALLEN van een dochter1 13 jan.: M. J. Drijver-Muller, 15 jan.: J. W. de Block-Souwer, 16 jan.: M. R. Zwemmer- Van der Kamp, J. E. Schut-Scheelings. GETROUWD: 16 jan.: B. Folkertsma en G. D. Hartsuiker. OVERLEDEN: 14 jan.: M. Ksessen-De Vries, 86 j„ Gasthuisvest; B. G. van Roon, 59 j., Doelstraat; A. H. van Leeuwen, 65 j., Maerten van Heemskerkstraat; 15 jan.: A. J. Jansen-Van Deventer, 84 j., Leiasestraat; E. van der Heide-Bijlsma, 86 j., Regulier straat; W. van Kesteren, 2 w., Gasthuis- vest; A. Keessen, 77 j., Gasthuisvest; W. J. Reijnders, 51 j., Uit den Bosstraat. Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* ZIJLWEG 63 ^TELEFOON 15141 (2 LUNEN) Aantal leden 23000 Geeft u heden op als lid voor 1959 met direct ingaande rechten Het vliegveld Schijrhol is van de kleine vliegweide van vroeger uit gegroeid tot een luchthaven van wereldformaat. Op bijgaand kaartje zijn de verschil lende uitbrei dingen af te lezen. Voor 1960 staat de startbaan voor straalvliegtuigen op het program ma. Deze 3300 me ter lange baan komt dwars door de buurtschap Rijk. In de toekomst zal het gebied van Schiphol tot ver over de rijksweg Amsterdam-Den Haag komen. De stationsgebouwen zullen dan worden verplaatst naar het hart van het toekomstige vliegveld. Als je van Italië naar Zwitserland reist begrijp je pas goed hoe Jacques Tati er toe gekomen is die hartverwarmende film Mon Oncle" te maken. In Italië kom je de gekke ooms van Tati overal tegen en je kunt duidelijk waarnemen hoe ze van het leven een wat wonderlijke, maar uiterst plezierige improvisatie hebben ge maakt. Zodra je evenwel Zwitsers grond gebied betreedt, krijg je onherroepelijk het gevoel, dat je op visite bent in de zinde lijke, efficiënte woning van de heer en mevrouw Arpèche. Op het vliegveld van Zurich werd ik af gehaald door een relatie, die mij in zijn witte sportcabriolet terstond meevoerde naar een splinternieuw café-restaurant waarover hij onderweg niet uitgepraat raakte. Toen we er eenmaal zaten moest ik toegeven, dat er kosten noch moeite waren gespaard om er een luxueuze tent van te maken. Zelfs de toiletten, die in véle lan den zo stiefmoederlijk bedeeld zijn, waren het vermelden waard. Niet alleen werd bij de afdeling Heren (mag ik 't even ver tellen?) de waterspoeling door het pas seren van een foto-elektrische cel automa tisch in werking gesteld, ook de wasge legenheid gaf reden tot verbazing. Geen kranen of hefboompjes in dit luxe-oord. Slechts rode en blauwe plekjes op de vloer. Even je voet erop en naar verkiezing be- spoelde warm of koud water je ingezeepte handen. Dezelfde efficiency was toegepast in de cafézaal zelf, waar de deuren naar de keu ken op mysterieuze wijze open gingen zo dra een kelner met handen vol schotels en schalen naderbij kwam. Het zou mij trou wens niet verbaasd hebben wanneer ach teraf gebleken was, dat het geen échte kel ners waren, maar met Zwitserse precisie vervaardigde robots. Het enige vertrouwde waren de lezende gasten. Een bést landje voor redacteuren van dag- en weekbladen, mensen. De kranten zouden er eenvoudig stuk gelezen worden als ze na gebruik niet zo netjes op stokken werden gerold en daarna steeds aan het daarvoor bestemde haakje werden op gehangen. Een leesgraag volkje, de Zwitsers. Dat mogen we gerust vaststellen. Want hebt u 't bij ons ooit meegemaakt, dat in de bio scoop, tijdens de reclameplaatjes, links en rechts het dagblad van die avond tevoor schijn werd gehaald? En men dit ging lézen, bij schemerlicht?? Nu, laten wij dan een voorbeeld nemen aan dat weetgierig bergvolk, dat niet eens de strip van Koning Hollewijn, Professor Pi of Panda en de Protonplopper van node heeft om intens te genieten van de Neue Zürcher Zeitung. Zelfs in de bioscoop. In de cinema, waar ik die eerste avond ombracht, draaiden ze de Engelse bijdrage aan het filmfestival, „Order to kill". Een ontroerende film, die het gewetensconflict behandelt van een jong lid van de geal lieerde geheime dienst. Hij moet een ver moedelijke verrader met blote handen ver moorden in het door de Duitsers bezette Parijs. Bij mij werden de emoties uit de oorlogsjaren ineens weer in volle hevig heid voelbaar. Maar tijdens de meest aan grijpende scènes werd er in de zaal duide lijk hoorbaar gepraat en gegrinnikt. Toch kon ik er niet écht boos om worden. Want hoe zou het óns gegaan zijn, als wenooit iets anders dan vrede gekend hadden? Zou het dan eigenlijk zo gek zijn wanneer we méér belangstelling hadden voor een goed werkend toilet dan voor on wezenlijke heldendaden uit een voorbije, zeer vreemde oorlog Am. de Vita Advertentie DE BESTE en niet duur. Tuba 35-70-45 ct Op de Winterflora in Haarlem, die vrij dag is geopend en tot en met 25 januari wordt gehouden, is een groot aantal inzen dingen bekroond. Onder andere werden prijzen toegekend voor de volgende inzen dingen: Medaille van de Koningin en Prins Bern- hard: Van der Hoek's broeiproevenbe- drijf in Oude Niedorp wegens „bijzondere prestatie". Medaille gemeentebestuur Haarlem: G. B. de Vroomen en zn. n.v. Sassenheim, „bijzondere prestatie". Medaille gemeentebestuur Enkhuizen: W. en K. van Haaster Breezand en H., S., en P. van Haaster, De Zilk. Gouden medailles: „Floralia", 's Gra- venzande; Dirk Boon, Bovenkarspel; Wil lem Boon, Bovenkarspel; n.v. gebr. Eg- gink, Voorschoten; n.v. P. Nijssen en zn, Santpoort; C. P. Alkemade, Noordwijk; De Graaf bros. en S. A. van Konijnenburg en co n.v. Noordwijk; G. C. van Meeuwen en zn. n.v., Heemstede; M. C. van Staave- ren, Aalsmeer; Wülfinghoff's bloembol- lenbedrijf n.v., Rijswijk; Ruigrok's broei- proevenbedrijf, Hillegom; afdeling Noord- Brabant's Westhoek en Kring West-Fries land. Op de leeftijd van 53 jaar is na een lang durige, ernstige ziekte de heer J. van Uden uit Haarlem in Hilversum overle den. De heer Van Uden was in leven di recteur van het Observatiehuis in Am sterdam waarbij hij zich zolang zijn krach ten dit toelieten met hart en ziel heeft in gezet in het belang van de moeilijk op voedbare jeugd. De heer Van Uden, die vroeger hoofd van de Haarlemse Buiten- rustschool voor B.L.O. is geweest heeft in Haarlem ook tal van functies bekleed. Zo was hij onder meer bestuurslid van Pro Juventute, secretaris van het Medisch Op voedkundig Bureau, bestuurslid van Club- en Buurthuizen, penningmeester van het Willem Gerrit Huetfonds en lid van de Commissie van Toezicht op het Bioscoop wezen. De teraardebestelling heeft vrij dagmiddag op de r.k. begraafplaats aan de Amstelveenseweg in Amsterdam plaatsgehad. Aanwezig waren onder meer tal van vertegenwoordigers van de rech terlijke macht en van medische kringen te Amsterdam en voorts afgevaardigden uit het Haarlemse verenigingsleven en uit onderwijskringen. De oudste zoon van de overledene, de heer J. van Uden, heeft na mens de familie dank gebracht voor de laatste eer zijn vader bewezen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5