Franse rijders beheersten de 23 ste Rally Monte Carlo Olafsson was klasse apart in Hoogovenschaaktoernooi Van de Pol toonde opnieuw zijn groot technisch kunnen De opstellingen Beste Nederlandse equipe 32 ste Jonge dravers krijgen kans op een prijs Gemiddelde twee keer zo hoog als naaste concurrent ZATERDAG 24 JANUARI 1959 9 Automobilisme HAARLEM-FORTUNA Drie wedstrijden uit het totoprogramma geschrapt Drie Nederlandse ploegen in Zesdaagse Antwerpen De loting voor schaats wedstrijd tegen Noren Schaken Voor goodo on duurxeme vloeren EDELHOUT vloeren HAARLEM ÏS KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 71/2 Het winnen van een Monte Carlo sterrit is altijd een prestatie van groot formaat, daar zal niemand over twisten. Maar toch is het bijzonder jammer, dat deze 28ste rally moest worden beslist op seconden. Dat de klassementsproef over 430 km., waar een seconde te vroeg of één seconde te laat bij een controle een strafpunt op leverde, de beslissing heeft moeten bren gen. Wij schreven het reeds eerder: hoe de beslissing ook uit mocht vallen, deze zal altijd onbevredigend zijn. Immers, de dui zenden kilometers die de rijders hebben moeten afleggen om naar Monte Carlo te komen, zijn ditmaal ondergewaardeerd. Het weer, een beslissende factor voor het al dan niet slagen van een Rally Monte Carlo, heeft ditmaal niet meegewerkt. De stijging van de temperatuur heeft in enke le dagen de sneeuw een „levensbelang" voor de rally-organisatoren doen smel ten. Het klassement werd dus niet gevormd op de eigenlijke tocht naar Monte Carlo, doch in de regelmatigheidsproef. -Het is onbegrijpelijk, dat de route, die de rijders in de nacht van woensdag op donderdag moesten afleggen, reeds enkele maanden geleden bekend werd gemaakt. Een ieder, die wilde kon dus dat traject gaan verken nen, kon vaststellen waar scherpe boch- ten waren en waar het gaspedaal op de plank kon worden gedrukt. Dat heeft oen aantal deelnemers bevoordeeld en dat is er ook oorzaak van geweest, dat rijders, die niet in de gelegenheid waren lange tijd van huis te gaan, eigenlijk vóór de start van de sterrit al kansloos waren voor een hoge plaats in het eindklassement. Zoals gezegd, het is jammer. Doch zo lang er rally's zullen worden gereden, zul len er formules blijven bestaan, die lang niet ideaal zijn. De mogelijkheid, dat eens een sterritformule zal worden gevonden, die aan alle eisen voldoet, daar geloven de kenners immers niet meer in. De vreugde was groot bij de Fransen. Geen wonder, want de eerste vier plaat sen in het eindklassement waren voor Franse deelnemers, die en dat maak te de vreugde nog groter allen reden in wagens van Frans fabrikaat. Dat ma dame Blanchour de „Coupe des Dames," die zij tweemaal achtereen had veroverd, af moest staan aan de Engelse dames equipe Pat Moss-Ann Wisdom nam men maar op de koop toe. Voor het eerst hebben de organisatoren van de Rally Monte Carlo gebruik ge maakt van electronische rekenmachines. Men hoopte daarmee tenminste enigszins tegemoet te kunnen komen aan de gerecht vaardigde klachten van de deelnemers en de pers, dat het veel te lang duurde voor dat de klassementen bekend konden wor den gemaakt. Inderdaad blijken de machines in staat in een minimum van tijd vast te stellen, hoe de klassering van de rijders op een bepaald moment is. Toch is niemand in Monte Carlo geestdriftig geworden over deze modernisering: de tijd die nodig is om de gegevens „gebruiksklaar" te ma ken voor de gevoelige electronische ma chines, maakt, dat het eindresultaat nog later bekend wordt dan vroeger, toen de „orthodoxe" methode werd gevolgd.. De uitslag is: 1. Paul Coltelloni-Pierre Alexandre (Fr.) met een Citroen, gestart in Advertentie aanvang 2 uur HAARLEM II—HILVERSUM II aanvang 12 uur De jonge garde bij de dravers krijgt zondagmiddag in het Hilversumse Sport park voor de eerste keer dit jaar de ge legenheid een hoge prijs te winnen. Daar alle cracks „op rust staan", kan dit num mer een gemakkelijke zege worden voor Wendy Hollandia, die pas laat begonnen is en hiervan nu kan profiteren. Wilma Dear en William Z hebben de beste kansen voor de plaatsen, tenzij Wita Pluto verrassend goed voor de dag komt. Ook in het openingsnummer is de klasse niet groot en indien Vrolijke Frans op nieuw loopt zoals hij dat in de afgelopen weken heeft gedaan, is de zege voor hem. De sterke Victor van Oranje vormt en vooral op zeer zware baan een ernstige bedreiging. Vendu K en Vrijbuiter zijn de andere mogelijkheden. In het dichtstbezette nummer heeft de rijder van Valeur het zelf in handen om hier zelfs gemakkelijk te kunnen winnen, want hoewel niet zo betrouwbaar is hij sneller dan Varisiënne en Vorstin Kitty. De beide vertegenwoordigers van stal- Zwart zijn mogelijk outsiders. In het stayersnummer (2900 meier) kan de sterke Unwarsfugel S zijn successen- reeks over deze afstanden voortzetten. Hij moet hiervoor de tegenstand overwinnen van Uranie en Us Erebus. Het internationale nummer brengt stal Hollandia (Lord Scotch, Enterprise 1 als de favoriet aan de start, maar deze Zweedse paarden zullen op verbitterde tegenstand stuiten van Tommy Mars, die in de kop groep een zeer gunstige positie inneemt. Quicksilver S en Quick Hollandia G staan in dit interessante nummer evenmin kansloos. De draverij van meet met auto- stax-t is slecht bezet. Ugoldman K is van het kleine groepje de beste, maar daar Geersen hem niet zal rijden, zal het erom houden of hij Tizian en Sjakie Scott voor kan blijven. Bij de amateurs valt de keuze op Tilda O, vóór Uranium H en Tom Mix. Tenslotte nog een zeer sterk bezet slot nummer, waarin Trudi Trotham als eerste aan de finish wordt verwacht, vóór Ty phoon en Sandra. Parijs, 308 strafpunten 2. André Thomas- Jean Delliere (Fr.) met een Simca, gestart in Parijs, 330 strafpunten. 3. Pierre Surles- Jacques Piniers (Fr.) met een D.B., gestart in Parijs, 478 strafpunten. 4. Henri Mar- rang-Jacques Badoche (Fr.) met een Ci troen, gestart in Parijs, 489 strafpunten. 5. Ronald Adams-Ernest McMillen (G.B.) met een Sunbeam, gestart in Stockholm, 502 strafpunten. 6. Gunnar Beneston-Carl Loh_ mander (Zweden) met een Volvo, gestart in Stockholm, 537 strafpunten. 7. Siegfried Eikelmann-Hans Wencher (Did.) met een D.K.W., gestart in Den Haag, 573 strafpun ten. 8. George Parkes-Geoffrey Howarth (G.B.)) met een Jaguar, gestart in Glasgow, 599 strafpunten. 9. Walton-Martin (G.B.) met Jaguar, gestart in Glasgow. 10. Pat Moss en Ann Wisdom (G.B.) met Austin. De Nederlandse equipes, die voor klas sering in aanmerking kwamen, bezetten de volgende plaatsen: 32. Van Bennekum-Poll (Porsche) 1005 strafp. 39. Dooyes-Slotema- ker (Porsche) 1205 strafp. 46. Tak-De Boer (Mercedes) 1342 strafp. 68. Gatsonides- Becquart (Fr.) (Triumph) 1704 strafp. 69. Huisman-Polder (Volvo) 1807 strafp. 144. Bootz-Swaab (D.K.W.); 155. De Schutter- Hendrikx (D.K.W.). Hieronder volgt een lijstje met het aantal gestarte en in het eindklassement opgeno men ploegen. Lissabon: 43 gestart, 12 ge plaatst; Glasgow: 58-21: Den Haag: 19-7, München: 18-7; Parijs: 49-22: Rome: 10-5; Stockholm: 86-40, Warschau: 22-6; Athene: 17-9. Van het totaal van 322 equipes, die in de 9 startplaatsen zijn vertrokken, hebben dus slechts 119 ploegen de Rally geheel vol bracht. De winnaars in de verschillende catego rieën waren Eerste categorie (normale en gewijzigde serie toerwagens)- eerste klasse (cylinder- inhoud boven 2000 cc): Parques-Howarth (G.B.) met Jaguar; tweede klasse (1300 2000 cc)- Cotelloni-Alexandre (Fr.) met Citroen: derde klasse (10001300 cc): Tho- mas-Delierre (Fr.) met Simca; vierde klasse (tot 1000 cc): Eikelman-Wencher (Did.) met D.K.W. Tweede categorie (normale en gewijzigde groot-toerisme wagens): eerste klasse (cy- linder-inhoud boven 2000 cc): De Salis- Bridgemann (G.B.) met Aston Martin; tweede klasse (13002000 cc): Bengston- Lohmander (Zw.) met Volvo; derde klasse (10001300 cc): Lucien-Bonnet Cuppa (Fr.) met Alfa Romeo; vierde klasse (tot 1000 cc): Surles-Piniers (Fr.) met D.B. De Franse equipe (v.l.n.r.) Claude Des- rosier, Pierre Alexandre (rijdend onder de schuilnaam Alec) en Paul Coltel- loni, heeft de 28ste Rally van Monte Carlo gewonnen. De combinatie reed met een Citroen en was in Parijs gestart Het toto-programma van de KNVB telt voor zondag slechts 12 wedstrijden. De ontmoetingen EnschedeNOAD, Elink- wijkPSV en VSVHelmond alle reeds op 11 januari gespeeld werden namelijk geschrapt en zullen dus niet van invloed zijn op de toto-uitslag. De reden is, dat de „nieuwe" toto (ge baseerd op de vergunning van de Minis ter van Justitie) geen betrekking mag hebben op de wedstrijden, die voor het weekeinde gespeeld zijn. Van de zijde van de politie werd daarop de aandacht ge vestigd. Wiefreéiiten Voor de zesdaagse van Antwerpen, die van 6 tot 12 februari zal worden gehou den, zijn 12 ploegen van 3 renners gecon tracteerd. De belangrijkste daarvan zijn: Van SteenbergenSevereynsLauw'ers (Bel gië), Arnold (Austr.)Terruzzi (Italië)De Paepe (België), SchultePost (Ned.)Bug- dahl (Duitsl.), BucherPlattnerA. van Buren (Zwits.), DerksenWagtmansG. Voorting (Ned.), W. van EstPlantaz Damen (Ned.). De BakkerBrankartL. Proost (België). C.U A!Mlranriï/4ft oenaaxsenrijae In Oslo is vrijdag de loting verricht voor dc schaatsinterland NoorwegenNeder land, die vandaag en morgen in het Bis- let-stadion wordt gehouden. Op de 500 meter krijgt De Graaff een kans zijn persoonlijk record voor deze af stand nogmaals te verbeteren. Hij rijdt namelijk tegen Alv Gjestvang, de snelste Noor en een der vijf beste sprinters ter wereld. Ook op de 3000 meter heeft de Rotterdammer een tegenstander van for maat namelijk Knut Johannesen. Jeen van der Berg rijdt in de eerste rit met de andere Noorse stayer. Thorstein Seiersten. De ritten zijn als volgt: 500 meter: le rit: BroekmanAaness; 2e rit: Van der Bex-gSeiersten; 3e rit: KroonHaugli; 4e rit: De GraaffGjest vang; 5e rit: PesmanJohannesen. 3000 meter: le rit: Van der BergSeier sten; 2e rit: De GraaffJohannesen; 3e rti: KroonAaness; 4e rit: Pesman Gjestvang; 5e rit: BroekmanHaugli. Nu het schakerslegioen Beverwijk weer heeft verlaten is het tijd om de balans op te maken. Uiteraard trekt men daarbij vergelijkingen met voorgaande jaren. En het meest in het oogspringend is dan de „post Olafsson". Deze IJslandse groot meester heeft schakend Nederland duide lijk gemaakt dat er verschil bestaat tus sen schaken en schaken. Wat hij aan wer kelijke macht ten toon gespreid heeft is werkelijk groots geweest. Een ieder die hem aan het werk heeft gezien zal direkt aanvaarden dat de sympathieke Fridrik tot de tien sterkste schakers ter wereld mag worden gerekend. Het prettige daar bij is dat hij ondanks zijn fabelachtige op komst met beide benen op de grond is blij ven staan. Zelden zal men zulk een sterk speler ontmoeten die de vriendelijkheid zelf is voor een ieder die hoe dan ook met hem in contact komt. In het zone-schaak toernooi in Wageningen bezette hij achter de Hongaarse grootmeester Szabo de twee de plaats, hetgeen hem de grootmeester titel opleverde. Tot grote vreugde wist hij zich in Bad Portoraz (Joegoslavië) bij de eerste zes spelers te plaatsen, hetgeen hem een plaats opleverde in het Kandidaten toernooi dat in september in Joegoslavië zal worden gehouden. Mocht hij de unieke prestatie verrichten als winnaar uit deze uitermate zware strijd te voorschijn te komen, dan is hij gerechtigd de Rus Mik hail Botwinnik de wereldtitel te betwisten. Beverwijk 1959 vormde voor de IJslander een voorbereiding voor het Kandidaten toernooi. Ongetwijfeld wordt hem door Nederland alle succes toegewenst. Zijn vriend Larsen heeft ons iets te leurgesteld. Niet zo zeer om zijn spel dan wel om zijn uiteindelijke prestaties. Zo nu en dan liet hij een vleugje zien van zijn grote kunnen. Helaas faalde hij te vaak voor een speler van zijn formaat. Het lijkt waarschijnlijk dat hij aan schaak moeheid lijdt.. Een tijdje rust zal hem stellig ten goede komen. Wij hopen hem volgend jaar samen met Olafsson weer op het Hoogoventoernooi terug te zien Over de Belg O'Kelly kunnen wij weer niet enthousiast zijn. Negen remises mag dan een prestatie op zichzelf zijn, door een grootmeester in een gezelschap als in Beverwijk moet toch stellig enkele keren een overwinning worden behaald. In de beginfase ontbrak het hem niet aan strijdlust maar toen het niet wilde lukken zagen wij weer de echte remise-koning. Dat hij zo sympathiek was op het laatste moment de opengevallen plaats van Stahl- berg in te nemen strekt hem tot eer, maar staat grotendeels los van zijn speelwijze. Over Toran kon men tevreden zijn. Hij heeft zeker niet teleurgesteld en speelde geconcentreerder dan ooit. De Argentijn Eliskases heeft een fraaie tweede plaats bereikt maar imponeerde toch niet. Zijn grote routine, zijn listigheid en geconcen treerde spel hebben hem grote diensten bewezen. Toch had hij enkele keren de wind in de zeilen (Larsen en v.d. Berg). Wat de Nederlandse spelers aangaat: Donner bereikte de derde plaats, welke wij hem in de voorbeschouwing hadden toege dacht. Toch heeft hij teleurgesteld. Tegen de buitenlanders kwam hij geen enkele maal tot winst. Olafsson gaf hem geen kti-hsL .Eliskases Wilde: remise met. hem spelen en deed dat. zoals hij wilde, Larsen had steeds het'belère spel en liet dé winst glippen. Wie zijn laatste partij tegen Langeweg heeft gezien zal er van over tuigd zijn dat hij nog lang niet aan een Olafsson-klasse toe is. Van Scheltinga heeft weer goed ge speeld. Niet sterk genoeg om de partijen te winen, maar toch meestal wel te sterk om ten onder te gaan. C. B. v. d. Berg is niet meegevallen. De opzet van zijn partijen was steeds uitstekend. Hij is echter verre van een compleet speler en zal zijn tijd beter moeten verdelen om succes te kun nen oogsten. Barendregt heeft vriend en vijand vei'rast door goed ondernemend spel. Dat hij de laatste ronden wat voor zichtiger werd'was te begrijpen nu hij zich toelegde op het behalen van 4'/i punt (Goed voor de halve meesterstitel). Ver moedelijk krijgt hij volgend jaar weer een kans. Debutant Langeweg is qua spelop- zet zeker meegevallen. Hij miste echter duidelijk routine en bezat daardoor een zekere mate van angst. Zijn verkiezing is zeker gerechtvaardigd geweest. Ho pelijk geeft men hem nog eens een kans over enkele jaren. Bij de dames vormden mevr. Heemskerk, Chaudé de Silans en de Hongaai-se Langos een sterk trio. Door haar uiteindelijke zege revancheerde me vrouw Heemskerk zich geheel van haar slechte beurt in 1958. Wat de spelers uit Haarlem en omgeving aangaat is de VHS'er A. M. Schneiders in reservegroep 1B na een goed begin toch wel tegengevallen. Aan zijn vorm in 1958 kwam hij ditmaal niet toe. De Beverwijker M. P. Suiker heeft zeer goed gespeeld in groep 2. Een nederlaag in de laatste ronde te gen Dries kostte hem de eerste plaats. De ze zou stellig verdiend zijn geweest. In 3A bleek J. v. d. Berg (De Torens) weer in zijn gevreesde voi*m en kwam achter de sterke Joegoslaaf Javanovic tot een fraaie gedeelde tweede plaats. A. Herfst (Het Oosten) was iets minder goed op dreef, waardoor hij precies een plaats in de rangschikking tekort kwam om bij de prijswinnaai's te zijn. Zijn broer S. Herfst Advertentie lukte dat in 3B wel, hoewel hij o.a. met Biesheuvel (ex-Ha. SG) de eer ervan moest delen. Beide spelers hebben een goed toernooi gespeeld. Hetzelfde mag ge zegd worden van T. Slagt jr. (Halfweg) die zich in groep 4 onbetwist de sterkste heeft getoond. Ook Koomen (Weenink) maakte met een gedeelde tweede plaats een goe de beurt. W. de Graaff (Het Oosten) heb ben wij in Bevex-wijk wel eens beter op dreef gezien. Steeman (Pat Mat) beheer ste de strijd in groep 5 volkomen. De eer ste plaats kwam hem zeker toe. Ook Ro denberg (Pat Mat) kwam goed voor de dag, hoewel hij tegen het einde iets is terugge vallen. Groos (Rolland) kwam niet tot zijn normale vorm. Hetzelfde geldt in feit ook voor J. C. de Haas (Pat Mat). In groep 7 kwam Burgerhout (Pat Mat) tot een ver dienstelijke vierde plaats. F. P. Wester (Pat Mat) in groep 7 en B. v. d. Veen (Weenink) en Van Vuuren, beiden in groep 8, bleven juist iets te laag in de rangschik king staan om tot de prijswinnaars te be- hoi-en. Piet van de Pol drukte vrijdagmiddag in het biljarttoernooi om het kampioen schap van Nederland ereklasse 71/2 tegen Metz zijn meesterschap opnieuw in 12 beurten uit. De Rotterdammer etaleerde zijn enorm technisch kunnen met een serie van 103 in de zesde beurt, waaraan vrijwel geen kaderspel te pas kwam. Dal bewaarde Van de Pol, die overigens toch met kop en schouders boven alle anderen uitsteekt, tot zijn tiende beurt. Toen diri geerde hij zijn ballen met korte vinnige tikjes langs de kaderlijnen aan het bo veneind van de tafel en hield pas na 98 caramboles op, waarmee hij zijn totaal op 268 bracht. De laatste 32 punten werden echter weer bijeen gecaramboleerd. Metz kon niet voldoende gebruik maken van de gelegenheid zijn povere gemiddelde wat op te poetsen en bleef op 159 staan. Henk Scholte had aanvankelijk tegen De Kleine een achterstand van 80 punten (20 100 in tegen beurten), maar herstelde zich met series van 55, 31, 49, 32, 30 en een slotserie van 29 waarmee hij in de 23ste beurt'de 3Ó0 volmaakte. De Kleine faalde in de nasloot. v Kees de Ruijter boekte zijn derde achter eenvolgende monsterzege. Nu won hij in 47 beurten van Mol, die in de eindfase te netjes bleef spelen en de winst liet schie ten. Wijnen bleef in de running door een regelmatige winstpartij in 19 beurten tegen Jacobs. Het „mysterie De Ruijter" werd vrijdag avond door Henk de Kleine en de Waal- wijker zelf tot klaarheid gebracht. Het was immers te gek, dat de Ruijter na drie par tijen ongeslagen mede aan de leiding ging met het bijzonder slechte gemiddelde van 7.96, dus ruim onder de degradatiegrens van tien. De Ruijter had zijn eerste drie partijen gewonnen in respectievelijk veer tig, vijfendertig en zevenenveertig beurten. Hij had het geluk gehad, net iets beter te zijn dan zijn eveneens falende tegenstan ders in die marathons. Dat hij zich niet op deze wijze zou kun nen handhaven stond vast. De Ruijter is nog altijd een biljarter van formaat. Hij bewees dat vrijdagavond tegen De Kleine. De Waalwijker verloor weliswaar, maar dat geschiedde zo eervol, dat alle twijfel over zijn altijd aanwezige kundigheid werd weggevaagd. Het ging in deze partij hard tegen hard. In het begin zelfs keihard, want in vijf beurten leidde De Kleine met 98—99. Tot de negende beurt kon hij die geringe voorsprong handhaven. Toen liep De Ruij ter met een glanzende serie van 56 uit VOETRAL Het lijkt waarschijnlijk dat er morgen weer eens een redelijk aantal wedstrijden zal worden gespeeld in de voetbalcompe titie. En dat wordt wel weer eens tijd ook, want het programma is al uitgebreid ge noeg. De wedstrijdenreeks voor het be taalde voetbal overigens is reeds eerder vastgesteld geweest en wij zullen dan ook slechts in het kort onze prognoses her halen. De clubs uit Haarlem en omgeving spelen de volgende wedstrijden: Haarlem thuis tégen Fortuna, RCH uit tegen Sit- tardia, Stormvogels uit tegen Helmondia en EDO uit tegen De Valk. Haarlem zal dan moi'gen weer alle kx-achlen inspannen om van de onderste plaats af te komen. Dat zou kunnen, want Graafschap, dat een punt meer heeft, speelt niet. En toch zien we het nog niet gebeux-en, al lijkt ons de thuisclub wel in staat een geli." spel te bevechten. En dat zou een gedeelde onderste plaats tot ge volg hebben, aangezien Gx-aafschap een wedstrijd meer speelde. RCH heeft het in de uitwedstx-ijd tegen de topclub Sittardia verre van gemakke lijk en winst zit er dan ook niet voor de Racing in. Stormvogels daarentegen moet in Helmond van Helmondia kunnen win nen, dat er niet zo heel best voor staat. Volendam 16 28 Sittardia 16 26 Leeuwarden 17 24 HVC 15 21 SVV 17 21 GVAV 14 20 AGOVV 17 20 Heracles 16 20 Limburgia 18 20 Stormvogels 15 18 Helmond 18 19 HDVS 15 16 ZFC 17 17 Vitesse 15 15 Wageningen 17 17 Excelsior 15 14 Eindhoven 16 15 RCH 16 14 DFC 17 15 KFC 15 13 Alkmaar 17 15 RBC 16 13 VSV 17 15 Helmondia 16 12 Fortuna (VI.) 16 14 Volewijckers 15 10 BW 17 13 Rigtersbleek 15 10 Graafschap 18 10 Roda Sport 16 8 Haax-lem 17 9 In de tweede divisie trekt EDO met een sterk gewijzigd elftal naar De Valk, een club van gelijke ki-acht. Een gelijk spel lijkt ons dan ook waarschijnlijk. Hier is de stand: Hilversum 17 25 EDO 15 12 DHC 15 23 De Baronie 16 12 't Gooi 16 23 De Valk 14 11 UVS 14 18 ONA 13 9 Velox 15 18 DOSKO 15 9 EBOH 16 17 Wilhelmina 12 8 Xerxes 13 14 Zeist 15 8 LONGA 14 13 AMATEURVOETBAL In de tweede klasse A van de amateux-- competitie gaat Zandvoortmeeuwen tegen het sterk spelende Baarn een vrij zekei-e nederlaag tegemoet, HBC heeft een uit wedstrijd tegen West-Frisia en zal wel zonder winst naar Heemstede terugkeren. In de tweede klasse B ontmoeten de grote concurrenten HRC en HFC elkaar in Den Heldex: Als de Haarlemmers een gelijk spel kunnen bevechten, dan mogen zij al dubbel en dwars tevreden zijn. Scho ten heeft een redelijke kans op winst in de thuiswedstrijd tegen Purmersteijn. In de derde klasse worden gespeeld: VelsenBeverwijk, IVVCSV, Wijk aan Zee—KW. ADO '20—HSV, Vitesse—Zil- vei-meeuwen, DonarNAS, Celei-itas TYBB en RipperdaWilhelmus. In de vierde klasse zijn vastgesteld: DIOFokke, ArsenalKinheiirx, ETO Terrasvogels. WateidooOnze Gezellen. EnergiaEHS, BloemendaalDVAV. Con cordiaASC, THBWarmunda, DOSR Lisse en Foi'eholteHillegom. KORFBAL In de tweede klasse staat zondag geen wedstrijd op het programma. In de derde klasse zijn uitwedstrijden vastgesteld voor Qosthoek en Nieuw Flora, die respectieve lijk op bezoek gaan bij Oosterpark en O.K.V. Voor de reserve-klassen zijn nog vast gesteld: A'dam-Zuid 2Oosterkwartier 2, Aurora 2Archipel 3 en Oostei"kwartier 3 —Koog Zaandijk 3. HOCKEY Zo er al gehockcyed kan worden zondag de velden zijn weliswaar sneeuwvrij en de vorst is uit de -grond, maar dooi en x-egen hebben de velden hier en daar nog te nat gehouden dan zal een betrekke lijk klein programma worden afgewerkt. De KNHB heeft voor morgen namelijk een inhaalpx-ograma samengesteld. Bovendien worden in de derde x-onde enige wedstxdj- den voor verschillende bekers gespeeld. Het inhaal-competitieprogramma doet HBS op eigen terrein op Bleek en Berg om twee uur aantreden tegen Victoria II. De thuisclub moet hieruit de volle winst kun nen behalen. Zandvoort zal zich van de rode lantaaim moeten verwijderen door van Alkmaar te winnen. Hetzelfde geldt voor BMHC IV in de uitwedstrijd tegen Strawberries, maar hier zal toch het Vel- sense overwicht een Bloemendaalse neder laag teweeg brengen. Eechtrop en BMHC II bekeren in uit wedstrijden om de HTCC-beker tegen respectievelijk Hilversum en Kampong, twee wedstrijden waarbij de thuisclubs de beste kansen hebben. Bij de dames wordt maar één wedstrijd gespeeld in de eerste klasse: Gooi ont vangt Groen Geel. BDHC speelt op eigen terrein om een uur om de Parnassiaprijs tegen Deventer, een ontmoeting die de dames van BDHC moeten kunnen winnen. Voor de promotieklassecompetitie staat de regionale wedstrijd tussen BDHC II en Strawberries reeds om half elf aan de Brederodelaan op het programma. In het Heemsteedse Sportpark ontvangt Rood Wit de ploeg van H.G.C. WA TERPOLO Om acht uur vanavond wordt in het Sportfondsenbad in Haarlem als eerste wedstrijd gespeeld de ontmoeting Haar lem 3—NVA 2. Het treffen tussen HPC 3 en DWR 3 gaat de dameswedstrijd DWT ZIAN vooraf, waarna NVA uitkomt tegen de reserves van DWR. Tot slot komen de heren van Haax-lem en Kroosduikers in het water. ZAALHANDBAL Voor de Haarlemse zaalhandballei'S is voor zondag een vrij omvangrijk progi-am- ma vastgesteld met wedstrijden in Am sterdam. Alkmaar en Lisse. De grote strijd vindt in de Apollohal in Amsterdam plaats, waar Concordia tegen WVGV zal trachten de plaats in de hoogste zaalhand balklasse te behouden. Het duel begint om vijf voor drie. In de veilinghal in Alkmaar komen uit Haarlem en omgeving in het veld de ploe gen van THB, IJmond, Concordia, Full Speed en De Blinkert. Van groot belang is het treffen tussen IJmond en De Blinkert met als inzet de leiding in de eerste klasse, aanvang twintig voor vijf. Vooi'ts vermeldt het programma, hei'en: THBASC, AVA 2IJmond 2, Concordia AVA, IJmond 2ASC, De Blinkert Concordia, AVA—IJmond, AVA 2—THB. Dames: Hugo Girls—De Blinkert, VI. Vlug De Blinkert, ConcordiaIJmond 2, Con cordia—Zeevogels, Zeevogels—IJmond 2, WGW 2—Full Speed. In de Hobaho-veiling in Lisse spelen de damesteams uit de afdeling Haarlem in een De eerste- en tweede-divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateurelftallen zijn voor hun wedstx-ijden van zondag als volgt samengesteld: Haarlem: Snijders, Oepkes en Beren- dregt; Boom, Sybrandi en Schilpzand; Dekkei-, Goedhart, Gx-oeneveld, Dege- naar en De Graaf. Stormvogels: De Graaf; Van den Oever en Freriks; Janssen, Snoeks en Lup- pens; Gx-oot sr., De Boer, Janssen jr., Groot jr. en Brom. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, Peters, Biesbi-ouck en Henke. EDO: v. d. Berg; Arnoldi en Berends; Nijman, Van Dijk en Belfroid; Van Beekum, Spiers, Klein, Leonhardt en Van Vax-k. Amateurs DEM: Aai'denburg; Spanjaard en A. Bakker; Godex-ie, Pirovano en Star mans; Noordermeer, Zonjee, J. Bak- ker, Burger en Schelvis. HFC: Van der Lee; Dekker en Hein Winter; Molenaar, Molijn en Wijk huizen; Hans Winter, Bouwman, Jan sen, De Nijs en Engelenberg. Kennemers: Meyer; Lejeune en Been tjes; Tervoort, Horeman en v. d. Sluis; Sluiter, v. d. Outenaar, Bret- houwer, v. d. Plas en Mosk. Schoten: Kessens; Van Veen en Hogen- dijk; Dinkelbei-g, Geurts en Koppen; Brusse, Otte, Kollaard, N.N. en War merdam. Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en J. Zwemmer; Stobbelaar, Keur en Water; Castien, Koning, Visser, Keesman en Halder- man. gecombineerde competitie met rayon Lei den van de afdeling Den Haag. De orga nisatoren deelden ons mede dat de zaal niet voor publiek toegankelijk is. Het programma luidt hier: ForeholteFull Speed, De BlinkertRapiditas, Full Speed IEV, De Blinkert 2—VVSB, Van Nispen —HBC, HBC 2—De Blinkert 3. IEV—Con cordia, RapiditasForeholte 2 en HBC Foreholte. (201159). Het was niet genoeg. De Kleine, vechtlustige!" dan ooit tevox-en, antwoordde met een 55 en heroverde de leiding (209 214). Het was een duel dat door talrijke toe schouwers ademloos werd gevolgd. Iedere misser ging nu zwaar tellen. De Ruijter had de pech dat hij tweemaal door zo'n •misser De Kleine de kans bood zijn be slissende slag te slaan. 'In'de 15de beurt viel het doek. De Kleine grabbelde over het gehele biljart de drie ontbrekende caramboles bij elkaar die hem de eerste winstpunten en de overschi'ij- ding van de gx-ens van tien bezorgden, ter wijl De Ruijter een hem passender plaats op de ranglijst ging innemen. Wijnen speelde in de dertiende beurt van zijn partij tegen Metz een tijdlang verrukkelijk kaderspel met een drift alsof hij aan een serie américaine bezig was. In tien minuten had de Nijmegenaar zeventig punten behaald. Toen ging het ivoor uit elkaar maar met een zeer gewaagde piqué van een vastliggende bal herstelde hij bij 80 de positie. De serie brak af na 108, waax-mee Wijnen zijn totaal op 284 punten bi'acht. Voor de resterende caramboles had hij daarna nog 6 beurten nodig, zodat Wijnen voor de derde maal in negentien beurten de winst greep. Van de Pol maakte vrijdagavond zijn partij tegen Jacobs in 7 beurten uit en bracht daardoor zijn algemeen gemiddelde op gelijke voet met zijn Nederlandse re cord, dat al bijna 7 jaar op 28.57 staat. Met Van de Pol bleef Henk Scholte ongeslagen na een moeilijke partij tegen Mol, die bij zonder sterk speelde. Van de Pol opende met een serie van 42 en verhoogde zijn totaal in de vierde beurt met een reeks van 81 tot 149. Daarna kwam een poedel. In zijn zesde beurt ver zamelde de Rotterdammer, die zo sterk speelt, dat hij de indruk geeft dezelfde series ook met houten ballen te kunnen maken, het ivoor op de kaderlijnen en hij stevende regelrecht op de finish af. De 148ste carambole was iets te zorgeloos ge nomen, waardoor de positie verloren ging. De 149 ging nog. maar voor het 150ste punt liep Piet 5 minuten lang rond de tafel om alle mogelijkheden te bekijken. Het werd een fantastische doorschieter over drie banden. De ballen bleven weer ver uit elkaar liggen. Opnieuw probeerde Van de Pol een knallende driebandenstoot. Door het effect schoot de speelbal echter precies door het nauwe gaatje tussen de derde bal en de korte band door. In de zevende beurt liet Jacobs, die helemaal beduusd was door dit geweld, een gemak kelijke bal liggen. De resultaten waren: Jacobs 155 19 27 8.15 Wijnen 300 19 90 15.78 Mol 287 47 67 6.10 De Ruijter 300 47 32 6.38 Van de Pol 300 12 103 25.00 Metz 159 12 39 13.25 Scholte 300 23 55 13.04 De Kleine 222 23 36 9.65 Wijnen 300 19 108 15.78 Metz 135 19 63 7.10 De Ruijter 241 15 56 16.06 De Kleine 300 15 55 20.00 Van de Pol 300 7 150 42.85 45 7 26 6,42 300 17 120 17,64 Mol 273 17 58 16,05 Na twee dagen luidt de stand: 1. Van de Pol8 2. Scholte 8 3. Wijnen 6 4. De Ruyter 6 5. De Kleine ....vr.-... 2 6. Mol 2 7. Metz0 8. Jacobs0 28,57 13,18 15,94 8,91 11,15 10,03 7,28 7,13

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3