Uw Kunstgebit Binnenkort bagagekluizen op tweede perron in Haarlem Uitslaande brand in Lange Herenstraat te Haarlem A. J. M. van Emmerik gehuldigd in raadhuis te Haarlem Eerste proefneming in Amsterdam Houtbewerkitigsbedrijf in een half uur verwoest DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs UiNSUAG 3 FEBRUARI 1959 haarlems dagblad - oprechte haarlemsche courant 7 NIEUWE SERVICE VOOR N.S.-REIZIGERS NIEUWE STUDIO VAN BOVEMA „Democratie in 't bedrijf?" VICTORIA - WATER Burgerlijke Stand van Haarlem atl v. Empelen Buitengewone leden Raad voor de Scheepvaart ZOEKT U 'N DRUKKE# FQTQKO PEEN - Niéuwste procédé Lichtdrukki érij 'dë Roöij, Schagche!str,i4 Bewoners van Distellaan dienen petitionnement in VEERTIG JAAR IN GEMEENTEDIENST nv Slavenburg's Bank IMPORTFINANCIERING UIT STAD EN STREEK Scheepvaart De Nederlandsche Spoorwegen brengen in samenwerking met een bankiersonder neming te 's Hertogenbosch voor de rei zigers een nieuwe service: bagagekluizen, automaten voor het in bewaring geven van bagage, kleding, pakjes enz. De eer ste van deze elektrisch werkende installa ties wordt op het centraal station te Am sterdam in werking gesteld. Men wil deze bagagekluizen ook op de stations in Den Haag, Utrecht, Haarlem en Arnhem aan brengen. In Haarlem zal de kluis over eni ge tyd gebouwd worden op het tweede per ron. Het bestaande bagagedepot blijft ech ter eveneens bestaan. De N.S. streven er paar met het plaat sen van de bagagekluizen het dienstbetoon aan de reizigers op te voeren. Men kan in een kluis de bagage snel deponeren en weer ophalen. Overtollige jassen, tassen, pakjes enz. kunnen eveneens tegelijkertijd in dezelfde ruimte bewaard worden. Elke formaliteit vervalt met het gebruik van een bagagekluis; terwijl men ook niet meer in de rij hoeft te gaan staan noch bij het brengen, noch bij het weer afha len van de bagage. De N.S. verwachten dan ook, dat het publiek, zoals de erva ring in het buitenland leert, veel meer ge bruik zal gaan maken van de mogelijkheid om zijn bagage op het station in bewaring te geven. Het gebruik van de kluis is uiterst een voudig. Met een oogopslag kan men zien welke kluis leeg is, en zijn bagage daar in opbergen. Heeft men zijn bagage ge plaatst, dan drukt men de deur van de kluis dicht. Pas als deze goed sluit, kan men na inworp van een kwartje de kluis op slot doen en de sleutel er uit nemen. Deze bewaart men zelf totdat de bagage er weer uit moet worden genomen. Voor dit kwartje kan men 24 uur lang van de kluis gebruik maken, zonder dat men hoeft bij te storten. Is een kluis in gebruik, dan leest men achter een venster: „in gebruik". Na 24 uur leest men dat een kwartje moet wor den bijgestort, na 48 uur, twee kwartjes. Na 72 uur blokkeert de kluis zichzelf. Men kan dan de bagage in hét bagagedepot af- Aavertentie de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats! Als U wilt, dit IV kunstgebit de gehele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan DENTOFIX een nieuw, beproefd, anti septisch poedeT en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit ver geten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl DENTOFIX is daarbij verfris send, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw gehemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en dro gisterijen. De grammofoonplatenmaatschappij „Bo- vema" gaat een nieuwe opname-studio bij haar hoofdkantoor te Heemstede bouwen. Deze wordt naar men zegt de modernste in Europa, toegerust met de laatste tech nische en akoestische snufjes. Aanvanke lijk was het plan een oud kerkgebouw aan de Zeedijk te Hilversum, dat de „Bovema" vorig jaar kocht en sindsdien al in gebruik heeft, als studio in te richten. Het gebouw leent zich er wel goed voor. maar om or ganisatorische redenen bleek het toch wen selijk te zijn alle afdelingen van het bedrijf in Heemstede te concentreren. Nieuwbouw bood ook meer mogelijkheden. Het kerk gebouw is nu doorverkocht aan een firma ter exploitatie van warenhuizen. De Arbeidersgemeenschap der Wood- 'irookers in Bentveld houdt zaterdag 21 en "indag 22 februari onder de titel „Demo- --atie in het bedrijf?" een weekendcursus oor leden van ondernemingsraden, ker- ~~n, bedrijfscommissies, bedrijfsleidingen n verder allen, die in een bedrijf werken er bij betrokken zijn, zoals de vakbe weging. Advertentie Natuurlek bronwater bevat vele geneeskrachtige minerale bestanddelen Meer dan 70 jaar de meest gevraagde tafeldrank BEVALLEN van een zoon: 29 jan.: A. M. Haver-ten Berge; 31 jan.: A. Heere mans-van Schie; 1 febr.: P. Ashworth-van der Smissen; T. A. de Graaf-dén Dekker, M. van Eeken-van der Zwet.; L. Bakker- Zoutman; 2 febr.: L. N. Verschuren- van Asselt. BEVALLEN van een dochter: 31 jan.: M. Bogaart-Verwoerdt S. E. A. M. Ange- nent-van Eeden; C. H. Wijnands-Nottrot; 1 febr.: P. Grannetia-Michel; G. T. van Giezen-Bos; L. M. Ris-Magielse; L. van Schuppen-Vroege; C. Vernout-van Beau mont; 2 febr.: Y. Kaptijn-Buur; M. H. J. Derksen-AalbertS; J. G. ten Barge-Hui- berts. ONDERTROUWD: 2 febr.: M. A. Vroom 'n Snoeijerbosch. OVERLEDEN: 30 jan.: G. F. Teeuwissen- Gerritsen, 60 j., Lorentzkade; J. C. Hom mels-van het Nederend, 72 jr., Esschilder- straat; 31 jan.: J. P. Enthoven, 50 j., Kam perlaan; 1 febr.: A. M. Zinkweg-van Die- men, 82 j., Jansweg; F. Blankenstein- Hofman, 79 j., Spaarne. halen. Ook dit wordt achter het venster tje duidelijk aangegeven met behulp van een mechanisme dat begint te lopen zo dra de deur gesloten wordt. De inhoud van de kluizen is zodanig, dat men er gemakkelijk een koffer alsmede andere bagage in plaatst. Het is de bedoe ling om na het slagen van de proef die thans begint, op korte- termijn meer kluis- eenheden te plaatsen. Een eenheid be staat uit twaalf kluizen van twee afme tingen. De onderste kluizen zijn 55 cm. hoog, 52 cm. breed en 77 cm. diep, de daar boven liggende rijen hebben dezelfde breedte en diepte bij een hoogte van 43.5 cm. (alles binnenwerks gemeten). Een doorsnee koffer kan men er dan ook ge makkelijk in plaatsen. De installaties zijn dezelfde als bij de Duitse spoorwegen worden gebruikt. De Belgische en Zweedse spoorwegen gebrui ken soortgelijke automaten voor babage- berging. In Duitsland is het gebruik van de bagagekluizen in de laatste jaren hand over hand toegenomen. Advertentie Voor snoeien en bespuiten van vruchtbomen en heesters is het nu tijd. Tuinbouwbedrijf HEEMSTEDE TEL. 3-80-80 Voor het tijdvak 1 januari 1959 tot en met 31 december 1962 zijn in de Raad voor de Scheepvaart benoemd tot buitenge woon lid mr. W. B. J. Aberson uit Aerden- hout, oud-lid van het hof van Justitie der Nederlandse Antillen en de heer W. C. van der Burgt, uit Heemstede, oud-kapitein ter koopvaardij en plaatsvervangend gewoon lid van de Raad voor de Scheepvaart. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12201 DRUKKERIJ E ZWART, KOUDENHORN 14 Gisteravond en vannacht heeft er een hevige brand gewoed in de Lange Heren straat 19-21 in Haarlem, die zich aanvan kelijk zeer ernstig liet aanzien, maar die dankzij het snelle ingrijpen van de brand weer en door het gelukkige feit, dat de harde wind van het vuur afstond binnen korte tijd bedwongen kon worden. Een bovenverdieping brandde uit. De schade is aanzienlijk. Reeds om 22.53 uur kwam er bij de brand weerkazerne een melding binnen, waar bij gesproken werd over grote rookont wikkeling in de Lange Herenstraat. De brandweer rukte onmiddellijk met groot materiaal uit en dat was goed gezien want enkele minuten later duidden nog tien mel dingen erop, dat de brand bijzonder hevig was. Het vuur bleek te zijn ontstaan in het op de bovenverdieping van het pand gevestigd machinaal houtbcwerkingsbedrijf van de heer J. En .~1 en het verspreidde zich al snel over de gehele bovenverdieping. De commandant van de brandweer, de heer G. J. Stap, zette direct vijf lage druk- Stralen en drie hoge drukstralen in, ter wijl er voorts gebruik werd gemaakt van twee autospuiten, één in de Lange Mo lenstraat en één in de Lange Herenstraat. Verder had men de beschikking over een ladderwagen en gereedschapswagen, een commando-auto en een uitrukvoertuig. Men slaagde er met vereende krachten in de uitslaande brand binnen een half uur te bedwingen, v int reeds om 23.25 uur kon het sein „brand meester" gegeven wor den. Deze snelle blussing was vooral te danken aan het kordate optreden van de brandweerlieden en verder aan het feit. dat de felle noord-oosten wind van het huis af stond. Daardoor ook bleven een expedi tiebedrijf en een opslagplaats gespaard. De beneden de houtbewerkingswerk- plaats gelegen opslagplaats van verf en glas ondervond evenmin veel schade. De brandweer is echter tot vanmorgen kwart voor zeven bezig gebleven met de nablussing, die daarom zoveel tijd verg de omdat men op de bovenverdieping van het huis grote hoeveelheden smeulend hout aantrof. Bij deze brand kwam bijzonder veel vliegvuur voor, dat zich zelfs tot bij de Kruisweg verspreidde en bovendien was het opvallend, dat zeven brandweerlieden snijwonden aan handen en vingers oplie pen. De eigenaar van het houtbewerkingsbe- drijf, de heer Engel, verklaarde tegen over de politie, dat hij omstreeks kwart voor zes zijn zaak had verlaten en dat hij daarbij een kachel, die gestookt werd met houtafval, bijna gedoofd had achtergela ten. Verder vertelde hij, dat hij weliswaar verzekerd was, maar dat de schade aan Mc.l groot materieel bestreed de brand weer gisteravond de uitslaande brand in de Lange Herenstraat in Haarlem. materialen, eindprodukt.cn en machines, groter was dan het verzekerde bedrag. De recherche zal vandaag het onder zoek naar de oorzaak van de brand voort zetten, hetgeen echter bemoeilijkt wordt door de omstandigheid, dat de bovenver dieping volkomen is uitgebrand. Advertentie Geen halte in Rijnegomkwartier' Na de bewoners van de Clematislaan In Acrdcnhout hebben thans ook dertig be woners van de Distellaan (alle hoofdbe woners op twee na) een petitionnement gericht aan de gemeenteraad van Bloe- mendaal. dat handelt over de route van de nieuwe buslijn 11. In dit petitionnement wijzen de Dist el- laan-bewoners op de, oals zij zeggen, on logische slinger, die lijn 11 door het Rij- negomkwartier maakt en zij verzoeken met de meeste aandrang om opheffing van de halte Spiegelenburglaan. Men zou graag zien, dat de bus nu verlegd wordt naar de hoofdverkeersweg, de Oosterduinweg, waardoor degenen, die gebruik maken van de halte Spiegelenburglaan. aldus de op stellers van het petitionnement, slechts enkele honderden meters meer behoeven te lopen. Verder worden in de brief dezelf de bezwaren naar voren gebracht, die men ook in het petitionnement uit de Clematis laan aantrof. In de toelichting, die een van de Distel laan-bewoners ons telefonisch gaf, wijst men er echter op, dat men bepaald niet graag zou zien, dat de buslijn 11 zou wor den opgeheven. Men is namelijk bijzonder verheugd over deze lijn, die dit deel van Aerdenhout uit een zeker isolement heeft verlost. Men zou echter gaarne zien, dat er een stopplaats wordt aangelegd aan de Oosterduinweg en men ontkent ten enen male dat er aan het einde van de Clema tislaan en Oosterduinweg geen geschikte mogelijkheid zou zijn om een dergelijke halte te maken. Zes sprekers hebben in de gravenzaal van het Haarlemse stadhuis maandagmid dag de verdiensten geschetst van de heer A J. M. van Emmerik, administrateur ter gemeentesecretarie, ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar in dienst der gemeente Haarlem is. Daaruit bleken de kwaliteiten van de jubilaris als sous-chef van de afdeling personeelszaken, als colle ga, als lid van de vakorganisatie en als bestuurslid van enkele verenigingen. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers richtte zich het eerst tot de heer Van Em merik en herinnerde aan de bijeenkom sten die in de afgelopen dagen gehouden zijn voor enkele ambtenaren. Thans is een veelzijdig ambtenaar aan de beurt om ge huldigd te worden en wel de heer Van Emmerik, die in de loop der jaren zijn krachten heeft gegeven aan algemene za ken, onderwijs en personeelszaken. Zijn veelzijdigheid blijkt ook uit zijn maat schappelijke functies, functies die hij als ambtenaar niet behoeft te vervullen. Dit stelt het college van B. en W. op hoge prijs, want dergelijke werkzaamheden passen bij de arbeid van een ambtenaar. Wat de huidige functie van de heer Van Emmerik betreft zeide de burgemeester, dat de afdeling nooit klaar is en dat zij open staat voor hen die te maken hebben met het maatschappelijk leven. Namens B. en W. dankte mr. Cremers de jubilaris voor hetgeen deze voor de gemeente heeft gedaan en sprak de beste wensen uit voor de toekomst. Advertentie Nieuwe Gracht 98 Tel 12580 16942 Schoterweg 3 Tel 1557' NEW YORK De aandelen kwamen maandag onregel matig lager .e liggen. Gedurende enige tijd konden de staal- en koperwaarden avanceren terwijl ook enkele chemische fondsen zich verbeterden. Daarna liepen de prijzen terug beneden de hoogste no teringen. Enkele leidende fondsen in de industriële groep, met name Goodyear, Allied Chemical, Eastman Kodak, Ameri can Telephone en U.S. Steel boekten ver liezen van een tot drie dollar. De olies daalden onder invloed van verkopen van fracties tot meer dan een dollar. Interna tional Paper kwam een dollar lager. Auto aandelen zakten in. Aanvankelijk waren de staalwaarden gestegen onder aanvoering van Bethlehem Steel, dat op zijn beste dagkoets een nieuw hoogtepunt voor dit jaar een dollar winst noteerde. American Motors verloren bijna twee dollar; andere autoindustriëen waren on regelmatig lager. Ook de sporen zakten in. Openbare nutsbedrijven konden zich ter nauwernood handhaven. Bij de farmaceu tische fondsen kwamen Lehn and Fink en Rexall op een nieuw hoogtepunt. Pitney Bowes verbeterde meer dan vijf dollar op een voorstel van een landelensplitsing van een op drie en een hoger dividend, maar liep daarna tot iets beneden zijn hoogste notering terug. Koperwaarden verbeterden door prijsverhogingen van verscheiden ko perproducenten. Het industriegemiddelde daalde van 593.96 tot 592.23: de spoorwegen kwamen van 161.91 op 161.57. de openbare nutsbe drijven van 90.88 op 90.72. Van de 1246 verhandelde fondsen eindigden er 443 ho ger en 553 lager. Omzet 3.610.000 aandelen. (UPI). AMSTERDAM In een kalme markt maar bij vrij regel matige omzetten waren de internationale waarden op de eerste beursdag van deze week wederom aan de vaste kant. Een uitzondering hierep maakten aandelen Kon. Olie en die van KLM. De activiteit van de arbitrage, voor over aanwezig, ging uit naar de hoeken van Philips. Uni lever en AKU. De hoek waar aandelen Kon. Olie verhandeld werden, lég geheel buiten de belangstelling. Het publiek kocht hier en daar wat stukken en de beroeps- handel waagde een kansje te meer, daal de tendentie in Wallstreet geanimeerd bleef. Aandelen Philips trokken vanmid dag de meeste belangstelling en namen nu zeer ruim de brug van 500 percent door op 510 te openen. In deze prijs kwam ge durende het verdere beursverloop vrijwel geen verandering en betekende ten op zichte van de vorige slotkoers een koers winst van ruim 10 punten. Amerika was hier de grootste koper. Unilever deed flink mee en noteerde op 474 >4 ongeveer negen punten hoger dan vrijdag. Ook AKU ont moette goede belangstelling zowel van het publiek als van Duitse zijde. De aandelen noteerden op 291 ongeveer 7 punten boven de vorige slotprijs. De vaste stemming voor de rayonaandelen liet zich gemakkelijk verklaren door de gunstige gepubliceerde cijfers van twee grote dochterondernemin gen van het concern namelijk de Ver- einigte Glanzstoff en de American Enka. De Enka behaalde over 1958 een grotere winst dan over 1957 toen de winst 93 dol larcent per aandeel beliep. Hardnekkige geruchten doen ter beurze de ronde dat de kunstzijdeaandelen op de Westduitse beurzen zullen worden geïntroduceerd. Het concern blijft doorgaan met de spreiding van haar bedrijf. Kon. Olie lag geheel builen de belangstelling en noteerde onge veer f 2,50 lager. Ook KLM moest een flinke veer laten en werd ongeveer 3. lager geadviseerd ingevolge Wallstreet. Van de scheepvaarten werden aandelen KNSM kennelijk gesteund en verbeterden daardoor ongeveer 3 punten in verhouding tot vorige slotkoers. De aandelen konden de hoge openingskoers van 163 niet hand haven en liepen terug tot 161%. In de overige scheepvaartwaarden gebeurde niets bijzonders. In de cultuursector was het zeer rustig waarbij Deli zich verder herstelde. HVA was een puntje beter en Amsterdam Rubber nauwelijks prijshou dend. Staatsfondsen merendeels aan de vaste kant en van de bankaandelen werd Amsterdamsche Bank iets hoger geadvi seerd. Op de lokale markt werd Krom hout een paar punten lager getaxeerd. Prolongatie 3 percent. (ANP) Nieuws in het kort De gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, voerde het woord namens het personeel van de gemeentesecretarie en van het kantoor van de gemeenteontvanger en zei- de, dat de heer Van Emmerik bekend staat, dat hij in alle zaken duidelijk, klaar en kort is. Werkzaamheid en snelheid zijn zijn prettige eigenschappen en daardoor heeft de jubilaris de gemeente onschatbare dien sten bewezen. Op de afdeling personeels zaken is thans een vernieuwing gaande en het is nog onzeker welke kant men uit gaat. Hoe het ook zij de huidige personeels administratie is in goede handen en daar in heeft de heer Van Emmerik een belang rijk aandeel. Voorts memoreerde mr. Phaff, dat de jubilaris een geziene figuur is in het stadhuis en uit naam van de ambte naren bood spreker de atlas van Winkler Prins aan. De heer F. van Egmond, hoofd van de af deling personeelszaken, haalde herinnerin gen op uit de periode van hun samenwer king en in de loop der jaren is gebleken, dat de heer Van Emmerik een goed ambte naar is, die de zaken goed beheerst. Hij zegde hem namens de collega's der afdeling dank en bood een boekwerk aan. Als voorzitter van de afdeling Haarlem van de Algemene Rooms-Katholieke Amb tenarenbond haalde de heer J. J. Loerak ker herinneringen op uit de oorlog, toen de heer Van Emmerik voorzitter was; hij heeft er voor gezorgd dat een goede band tussen de ambtenaren is blijven bestaan en dat na de bevrijding terstond aan het werk gegaan kon worden. Namens de af deling van de A.R.K.A. bood spreker bloe men aan en uit naam van vrienden een sigarettenaansteker. Ook hebben gelukwensen aangeboden mevrouw Peltenburg namens de R.-K. In dustrie- en Huishoudschool en mr. A. J. Fibbe als voorzitter der commissie van de r.-k. begraafplaats Sint Barbara. Eerstge noemde memoreerde de verdiensten van de heer Van Emmerik bij de voorbereiding van de bouw van de nieuwe school nabij de Kinderhuissingel. Veel heeft hij daarbij verricht en daarvoor is het bestuur hem dankbaar. Nadat de heer Van Emmerik de sprekers dank had gezegd bestond er gelegenheid hem geluk te wensen. Honorair consul van Monaco. De heer Lucien Jules Thole is erkend en toegelaten als honorair consul in Amsterdam van het vorstendom Monaco. Zijn ambtsgebied is Noordholland. Koninklijke onderscheiding. De heer C. Schoen in Castricum, chef-jachtopziener in de rang van technisch ambtenaar bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland, lid van het hoofdbestuur der Nederlandse Vereniging van Jachtop zichters, is onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Aagtedijk. 2 tc Genua ver vacht. Aagtekerk. 2 480 m. w.n.w. Walvisbaai n. K stad Aardijk. 2 580 m. \v. Cochin n. Belawan. Abbekerk, 2 v. Hongkong n. Kobe. Abida, 2 tc New York verwacht v. Cardon. Acila. 2 ten anker Clydemonding n. Glasgow. Aeneas, 2 te Amsterdam n. Rotterdam. Albireo. 2 450 m. z. St. Vincent n. Rio de Janeiro Algenib, 2 130 m. z.z.w. F. N'oronha n. Rio de Jan Aliotb. 2 290 m. z.z.w. Las Palmas n. Las Palmas Alkmaar. 2 280 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Mena Almkerk, 3 te Port Said. Alpherat, 2 tc Vitoria. Alwaki, 2 v. Cochin n. Calicut. Amerskerk, 2 60 m. w. Dpeddah n. Suez. Ampenan. 2 360 m. z. Saigon n Tandjong Priok. Amsteldiik, 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Amstellaan, 2 120 m. w. Cocos eil. n. Aden. Amstelland, 2 te Bremen v. Amsterdam. Amstelpark, 2 v. Aden n. Suez. Amstelsluis. 2 100 m. n.n.o. Chagos eil. n. Aden. Amstelvaart, 2 200 m. o.z.o. Kaap Passero naar Hamburg. Appingediik, 2 45 m. n.w. Saba n. Trinidad. Arendskerk. 2 v. Aden n. Suez. Argos* 3 v* Amsterdam.o- Porto Tprre.s. Asmidiske, 2 510 m. n. Floris Az. n. Amsterdam. A sir i9 Naess. 2 v. Antwerpen n. Aruba.v_ Attis. 2 100 m. n.w. Kingston n. La Guaira. Baarn. 3 te Guanta. Baptam. 2 te Alexandrië v. Port Said. Batu. 2 85 nv n.o. Ouessant n. Bona. Beninkust. pass. 3 Las Palmas n. Le Havre. Billiton, 2 90 m. n.o. Muscat n. Bombay. Bloemfontein. 2 v. Antwerpen n. Amsterdam. Bonita. 2 te Bolivar v. Havana. Bontekoe. 2 220 nv z. Saigon n. Saigon. Borneo, 3 te Genua. Bieda, 1 850 m. n.o. Sombero eil. n. Curagao. Callisto. 2 185 nv n.o. Finisterre n. Pepel. Caltex Arnhem, 2 v. Gibraltar n. New York. Caltex Delft, 2 70 m. z.w. Gavdo Isl. n. Bahrein. Caltex Eindhoven, 3 v. Suez n. Bahrein. Caltex Nederland. 2 850 m. w.n.w. Midway eiland naar San Francisco. Caltex Pernis, 2 te Vizagapatnam v. Calcutta. Cal.t Rotterdam, pass. 2 K. St. Vincent n. R'dam Camerounkust. 2 v. Monrovia n. Grandbassa. Camitia, pass. 2 Dover n. New Orleans. Carrillo. 2 500 m. w.z.w. Azoren n. Rotterdam. Celebes, pass. 2 Finisterre n. Las Palmas. Charis, 1 te Georgetown. Cistula, 2 v. Singapore n. Hongkong. Cities Service Valley Forge. 2 70 m. n.o. Durban naai Philadelphia. Ci.ngokust, 2 v. Hamburg n. Kopenhagen. C'oolsingel, 2 380 m. w.z.w. Bermud. n. Ph.delplua Cradle of Lib., 2 180 m. w.z.w. Fayal n. Pt. Said Diemerdiik. 2 800 m. o. Bermuda n. South.ton. Dordrecht, 2 54 m. o.z.o Dublin n. Londen. Doris, 2 330 nv o.n.o. San Salvador n. Curagao. Drente, pass. 2 Finisterre n. Bilbao. Duivendijk, 2 te Victoria verwacht v. Seattle. Eemdijk. 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Eemland, 2 v. Vitoria n. Bahia. Elizabeth B, 3 et Houston verwacht. Ena, 2 te Cristobalkanaal n. Guayaquil. Eos. pass. 2 Minorca n Puerto Torres. Esso Nederland. 3 v. Fawley n. Port Said. Etrema. 2 25 nv n.w. Stromboli n. Berre. Fravizo. pass. 2 Majorca n. Valencia. Friesland KRL, pass. 2 Malta n. Malaga. Friesland SSM, pass. 2 Ouessant n. Setubal. 3-3 /°/o Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 n/n Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.).. Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 92'/ifi 92 96 X 96/ 112/2 112 89 X 97 97 92% 97/ 105 291/, 290 460 460 224 224 350 3S0 233 230 339 X 339 512 523 221 474 476 464/, 466 212J4 212 157 X 157/ 730 714 181,— i 177,70 221 224 91'/, 92/ f 120,— 119, 167 </2 166 161 160 I43X 143/2 135/ 135 244/ 149 149 153, f 153,50 269 269/ 146 146 200 234/2 234'/z 213 66/ 66/ 53/ 53/ 94VÏ 93/2 48/ 48/ 84/ 84/ 24»/ia 24 Gaasterkerk, 2 v. Marseille n. Antwerpen. Gaasterland, 2 90 m. w. Oporto n. Bahia. Gabonkust. 3 te Pointe Noire v Matadi. Gordias, 3 te Rotterdam. Graveland, 2 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Beer, 2 te Kaapstad. Grootekerk, 3 te Beira. Guineekust, 2 te Calabar. Haarlem, 2 te Puerto Barrios. Kathor, 2 dw. Ouessant n. Algiers. Heelsum, 2 v. Le Havre n. Amsterdam. Heemskerk, 2 130 m. z.z.w. Sardinië n. Port Said. Helena 3 te San Juan Del Sur verwacht. Helicon, 2 v. Baltimore n. New York. Hera. 2 690 m. w.z.w. Flores n. San Juan. Hermes. 3 v. Bremen n. Hamburg. Hersilia. 2 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hilversum. 2 v. Banias n. Antwerpen. Hispania. 2 v. Rotterdam n. Hormillo. Hoogkerk, 2 te Amsterdam. Houtman, 2 v. Beira n. Capetown. Hydra. 2 160 m. n.w. Flores n. Amsterdam. Jacob Verolme, 2 v. Philadelphia n. Guayacan. Johannes Frans. 2 v. Cristobal n. Baltimore. Jos. Frering, 2 60 m. n.w. K. Blanco n. IJmuiden. Kaap Hoorn, 2 500 m. z.z.w. Socotra n. Mena. Kalinga. 3 te Stockholm. Karakorum, 2 335 m. z.o. Suez n. Port Said. Karsik. 3 te Durban. Kasimbar, 3 te Singapore verwacht v. Timordilly. Katelysia, 3 te Curacao. Keizerswaard. 2 te Curagao. Kelletia, 3 te Calcutta verwacht v. Aden. Kellia, 2 280 m. w. Poeloeweh n. Singapore. Kenia. 2 340 nv z.w. Monrovia n. Curagao. Kerkedijk, 3 te Bremen. Kermia, 3 te Stockholm. Khasiella. 2 10 m. z.z.o. Kp. Degat-a n. Curagao. Kieldrecht. 1 390 m. z.w. Rangoon n. Colombo. Kinderdijk. 2 170 m. n. Azoren n. Antwerpen. Kloosterdijk. 1 800 m. o. Bermuda n. Havana. Koningswaard, 2 100 m. n.o. Valencia n Lavera. Korenia. 2 650 m. z..w. Bermuda n. Providence. Kosicia. 2 v. Rotterdam n. Hamble. Kryptos. 2 v. Miri n. Sydney. Langkoeas, 2 135 m. o. Massawa n. Port Said. Larentaerg. 2 te Amsterdam. Laurenskerk, 2 te Bandar Shapur. Leiderkerk, 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lekkerkerk. 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lemairc, 2 640 m. w. Fremantle n. Kaapstad. Liberty Bell, 2 360 m. w. Kp. St. Vine. n. P. Said. Lindekerk, 2 v. Bahrein n. Mena A1 Ahmadi. Lissekerk, 2 270 m. w.z.w. Kuria Muria n. Bahrein. Loenerkerk, 2 75 m. n. Finisterre n. Port Said. Loosdrecht, 2 35 m. w. Kreta n. Genua Loppersum, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Maas. 2 15 m. n. Pantellaria n. Patras. Maasdam, 2 te Havana v. Cristobal. Malea. 2 14 m. z. Banuka n. Balikpapan. Mariekerk. pass. 2 Gibraltar n. Antwerpen. Maron. 2 v. Nickeri n. Curagao. Maureen, 2 510 m. n.w. Flores n. Key west. Meliskerk, 3 v. Kuwait n. Basrah. Mentor. 2 360 m. w.z.w. Scillys n. Curagao. Moordrecht, pass. 2 Kuria Muria eil. n. Mena. Mijdrecht, 2 150 m. w.n.w. Port Said n. Mena Muiderkerk, 2 v. Bahrein n. Mena A1 Ahmadi. Munttoren. 2 60 m. z.w. Oporto n. Eastham. Musilloyd. 2 270 m. w. Port Said n. Port Said. Mylady, 2 37 m. n.n.w. Finisterre n. Las Palmas. Naess Lion, 2 290 m. z.w. Horta n. Mena. Naess Tiger, 2 200 m. z.w. Ras Fartak n. Mena. Nieuw Amsterdam. 3 v. New York n. St. Thomas. Notos, 1 te Riposto n. Messina. Nijkerk. 2 v. Kobe n. Hongkong. Oberon, 2 v. Port Au Prince n. Philadelphia. Octmarsum. 2 te Antwerpen. Oranjefontein, 1 450 m. z.w. Monrovia n. L. Palm. Cranje Nassau. 2 te Aruba verwacht. Oranjestad, 2 te Trinidad verwacht. Orestes. 2 220 m. w.z.w. Landsend n. Antwerpen. Orion, 3 te Beyrouth. Ossb'n'drecht, 2'400 m. n.n.o. Flores n. Antwerpen. Ovula. 2 420 m. z.w. Hongkong n. Hongkong. Pafkhaveri. 2 120 m. W. Lissabon n. Las Palmas. Perna. 2 450 m. z.o. Ras Al Hadd n. Abadan. Pr. Johon Willem Friso. 2 te Antw. v. Rotterdam. Prins der Nederlanden, 2 738 m. w.z.w. Plymouth naar Plymouth. Prins Casimir, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Prins Frederik Hendrik. 2 te Newcastle. Prins Willem III. 2 290 m. o. Kp. Race n. Halifax. Prins Willem IV. 2 v. Malaga n. Valencia. Prins Willem v. Oranje. 3 te Londen. Provenierssingel, 2 68 m. n.o. Ouess. n. P. Ordaz. Purmerend, 2 307 m. w.z.w. Bermuda n. Curagao. Pygmalion. 2 v. Puerto Limon n. Curagao. Raki, 2 1200 m. w.n.w. Hawaii n. Los Angeles. Rempang. 2 te Antwerpen. Ridderkerk, 2 v. Chalna n. Madras. Roebiah, 2 te Antwerpen. Rijndam. 2 800 m. o.n.o. Kp. Race n. Halifax. Sanana. 4 te Pnompenh v. Singapore. Sarangan, 2 510 m. n.o. Pernambuco n. K'stad. Sarpedon, 2 v. Antwerpen n. Amsterdam. Schelpwijk, 2 v. Eastham n. Mena Al Ahmadi. Scherpcndrecht. 2 v. Cristobal n. Trinidad. Schiedijk, 2 1150 m. w. Ouesant n. Antwerpen. Sinabang, 2 v. Singapore n. Brisbane. Slamat. 2 te Antwerpen v. Londen. Soestdiik, 2 v. New York n. Antwerpen. Stad Alkmaar. 2 650 m. o. Bermuda n. Rotterdam. Stad Amsterdam. 1 te IJmuiden. Stad Delft. 2 240 m. w. Flores n. Golf v, Mexico. Stad Gouda. 2 390 m. z.w. Halifax n. Rotterdam. Stad Haarlem, 2 110 m. z.w. K. Blanco n. IJmuid. Stad Rotterdam. 2 40 m. z.w. Dakar n. Pepel. Stad Utrecht. 2 120 m z. Kp. Race n. Hpt. Roads. Stad Vlaardingen, 2 155 m. o. Norfolk n. R'dam. Stanv .Benakat, 2 270 m. n.n.o. Singap. n. Buatan. Slanvac Malacca, 3 te Buatan verw. v. S'gerong. Stanvac Pendopo. 2 v. Sungeigerong n. Buatan. Statendam. 2 v. Kaapstad n. Durban. Statue of Lib.. 2 180 m. n.n.o. Flores n. Perz. Glf. Straat Bali, 2 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Straat Cook 2 te Durban. Straat Johore. 2 500 m. w. Str. Torres n. Brisbane Straat Lombok, 2 v. Fremantle n Mauritius Straat Malakka. 3 te Buenos Aires. Straat Mozambique, 2 te L. Marques v. Mauritius. Tankhaven I. 2 te Sungeigerong verwacht. T aria, 2 te Balikpapan. Tawali, 3 te Rangoon verwacht. Tero. 2 80 m. z.z.o. Scillys n. Rio de Janeiro. Teucer. 2 120 m. w.n.w. Djeddah n. Suez. Tibia. 2 600 m. m. z.o. St. Helena n. Curagao. Titus, 2 190 m. w. Ouessant n. Port of Spain. Themis, 2 te Paramaribo verwacht. Theobaldius, 2 250 m. o. Kp. Hatteras n. Boston T.iikampek. pass. 2 Kp. Goede Hoop n. Durban. Tjiluwah, 2 te Tandj. Priok verw. v. Semarang Tjimenteng. 3 te Dar Es Salaam verw. v. Durban. T.iinegara, 2 40 m. o. Hongkong n. Kobe. Tjiwangi, 2 v. Hongkong n Singapore. Trompenberg, 2 560 m w.n.w. Cocos eil. n. Austr. Utrecht. 3 te Tandjong Priok. Van der Hagen, 2 710 m. o.n.o. D. Garcia K'stad. Van Waerwijck, 2 v. Hongkong n. Manilla. Vasum, 2 110 nv o.n.o. Massawah n. Mena. Vivipara. 2 v. Lavera n. Mena. Vlist. 2 360 m. w. Landsend n. Rotterdam. Westertoren, 2 v. Curagao n. Buenos Aires. Wieldrecht. 2 275 m. n. Mona n. New York. Willemstad. 2 100 m. n.n.o. Finisterre n. Madeira. Witmarsum, 4 te Hamilton verwacht. Woltersum. 8 te Jacksonville. Zaanland, pass. 2 Kp. Verd. eil. n. Montevideo. Zeeland, 2 350 m. z.z.b. Halifax n Tripolis. Zonnewijk. 2 110 nv n.n.w. IJmuid n. G. v.'Mexico Zuiderkruis, 2 580 m. w.z.w. Minicoy n. Fremantle SLEEPVAART Blankenburg, 2 50 m. n.o. Humber n. Rotterdam. Clyde. 2 1000 m. z.w. Fayal n. Arabische Golf. Hudson. 2 v. Masasluis n. Folkestone. Humber. 2 150 m. n.o. Madeira n. Maracaibo. Loire, 2 310 m. z.w. Bermudas n. Arabische Golf. Nestor. 3 v. IJmuiden te Vlaardingen. Noordzee, 2 50 m. n.o. Humber n. Rotterdam. Poolzee. 2 150 m. n.o. Madeira n. Maracaibo. Tasmanzee. 2 150 m. z.o. Massawah n. Aden. Thames. 2 v. Kp. Finisterre n. Uddevalla. Witte Zee, 2 210 m. n.o. Madeira n. Paramaribo. KLEINE VAART Alcetas, 2 15 m. z. Syracuse n. Burriana. Appingedam, 2 te Ouessant n. Antwerpen. Atlas. 2 50 nv n.o. Kp. Spartlvento n. Catania. Bab T, 31 Kiel gepass. n. Zaandam. Bloemgracht, 31 te Abö. Draco, 2 80 m. z.w. Ouessant n. Gibraltar. Elsa, 2 10 m. n.o. Belfast. Ilias. 1 te Hamburg n. Amsterdam. Joost, 2 in Botnische Golf n. Vastervik. Jupiter, 2 op Schelude n. Antwerpen. Kaap Falga, pass. 2 Kamperduin n. Zaandam. Manto, 1 30 m. n.o. Algiers n. Tunis. Marianne, 2 dw. Kp. d'Antifer n. Rouen. Nero, 1 v. Hamburg n. Roenne. Netta, 2 30 m. w. Marseille. Pavo, 30 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Phidias, 2 40 m. o. Sicilië n. Valencia. Plato. 2 5 m. w. Sandetti n. Antwerpen. Ponza, 30 v. Bergkvara te Zaandam. Strabo, 1 v. Barcelona n. Tarragona. Thaletas. 2 100 m. z.o. Catania n. Piraeus. Tilly. 31 te Slikkerveer v. Rotterdam. Twee Gebroeders. 1 te Hamburg n. Amsterdam. Westerdok, 2 dw. Egmond n. IJmuiden

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9