Bewoners van Bentveld tegen aantasting „restje natuurschoon Géén gewoon laxeermiddel Natu-raLax „REINO" Jan W. DU RIEU c>HAT0GEh Na 48 dienstjaren op Heemsteeds postkantoor met pensioen Neon Jongens vernielden broeikas DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs -^nerveus -{nerveus P I^ROUUEI) Carels' Broodfabrieken bestaan zestig iaar Hof veroordeelt Haarlemse ambtenaar tot 4 maanden Bestuur „Dierenzorg" biedt excuus aan Burgerlijke Stand van Haarlem REINIGT REIN Vrijdagavond arriveert Louis Armstrong Aanbestedingen Schade: duizend gulden 8.15 Piltr. Partijcongres ten einde Fancy-fair voor „Jongens- en meisjesstad" in Haarlem UIT STAD EN STREEK DONDERDAG 5 FEBRUARI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enige bewoners van Bentveld hebben bjj de gemeenteraad van Zandvoort bezwaren ingediend tegen een nieuwe partiële wijzi ging van het uitbreidingsplan van Bent veld, welk plan op 15 januari op het ge meentehuis in Zandvoort ter inzage is ge legd. Het gaat hier om de bebouwing van het gebied, begrensd door de Bodaanstich ting, de Duinrooslaan, de Waterleiding duinen en het verlengde van de Teunis bloemlaan. Aanvankelijk waren hier negen tien villa's geprojecteerd. Hiertegen hadden bewoners van Bentveld bezwaren inge bracht omdat het karakter van het villa dorp ernstig zou worden aangetast. Thans zjjn twaalf villa's geprojecteerd. Ook tegen deze bebouwing zijn de bewoners van de Duindoornlaan, Duinrooslaan, Teunis bloemlaan, Wikkelaan en Duinwindelaan gekant. Zij richten zich tegen de bebouwing van dit gebied als zodanig. De bewoners zijn van oordeel dat elke bebouwing van dit gebied Bentveld van zijn landelijke ka rakter zal beroven. Het resterende natuur schoon zal niet verder mogen worden aan getast. Voor de bebouwing zal de natuur lijke begroeiing van onder meer zeedennen moeten verdwijnen en zal het terrein moe ten worden geëgaliseerd. Men heeft er ook bezwaar tegen dat het plan wordt aangediend als een partiële wijziging. „Hier wordt zo'n ernstige bres geslagen in het oorspronkelijke uitbrei dingsplan dat beter van een totale her ziening kan worden gesproken", aldus de bewoners in hun bezwaarschrift. De adressanten wijzen er op dat zij Bent veld juist als woonplaats hebben gekozen gezien zijn rustiek karakter en de aan trekkelijkheid van het oorsponkelijke uit breidingsplan, dat een waarborg inhield voor de handhaving van het natuurschoon. Zij vragen zich af, of bij het projecteren van de bebouwing voldoende rekening is gehouden met de belangen van de huidige bewoners van Bentveld en het recreatie- zoekende publiek. Voor deze vraag is temeer reden, nu huizen van het geprojecteerde type zowel in Zandvoort als in Bentveld te koop staan. Met klem verzoeken de bewoners de ge meenteraad het restantje natuurschoon in Bentveld onaangetast te laten. Zij wijzen erop dat door de bebouwing ten noorden van de Zandvoortselaan het nog ongerepte stukje natuurschoon steeds waardevoller zal worden. Wanneer het bejaardencen trum van de Bodaanstichting in gebruik zal zijn genomen, zal het aantal bejaarden in deze buurt belangrijk toenemen. Voor deze mensen zal het betreffende gebied een rustige en veilige wandelgelegenheid kunnen zijn. De bewoners geven de gemeenteraad in overweging het betreffende terrein te be stemmen tot wandelpark. Met de huidige eigenaar kan hierover wellicht een regeling Natu-raLax is géén gewoon laxeer middel, maar herstelt de natuurlijke regelmaat, zodat U met een gerust hart elke dag aan uw werk kunt gaan, ook buitenshuis of op reis fdc regelmaat wan de klok' HAARLEM, 4 februari 1D58 BEVALLEN van een zoon: 3 febr.: E. M. H. Greuell-Reinke; N. Gerholt- Vriend; 4 febr.: T. Dirks-Café; H. Franse- Fijlstra (2 zn). BEVALLEN van een dochter: 1 febr.: M. C. C. Meijer-van Vreeswijk; 3 febr.: E. Beuker-Heijdenrijk; H. W. Kuiper-Roe- lofsz; 4 febr.: J. A. van Dalen-Stammes; E. F. J. Sneek-Gouweleeuw. OVERLEDEN: 1 febr.: H. M. H. Sissingh- de Bijll Nachenius, 85 j., Oosterhoutlaan; 2 febr.: M. H. Pouleijn, 51 j., Kamperlaan; S. Warmer-Venekamp, 52 j., Korte Mar- garethastraat; J. W. Degenaar-de Jong, 84 j., Wagenweg; A. N. Koehorst, 53 j„ Kerklaan; H. Koning, 82 j„ van Egmond- straat; P. Hogeveen, 72 j., Kamperlaan; J. P. A. Brandt, 57 j., Hazepaterslaan; 3 febr.: M. van der Schaaf, 63 j., Popu lierstraat; J. Beek, 76 j., Schoterweg; F. H. Borghardt, 68 j., Maerten van Heemskerk straat; D. Dibbets, 81 j., Kamperlaan; M. H. Voorhaar-Bartelsman, 69 j., Corn. v. d. Lijnlaan. ONDERTROUWD: 4 febr.: B. W. J. An- dela en M. C. Lodewijk; P. G. Reeuwijk en A. Grote; M. Kuik en M. Dobber; B. Buiskool en M. C. Hoekman; J. J. Zeegers en C. Buitenhuis; H. M. A. C. van den Ham en M. van den Broek; W. J. Kruup en E. Kwaak; J. A. Hoeben en G. F. Brokerhof; A. J. Spoor en P. Klein; P. Jonkman en M. E. Bergmann; J. van Vark en H. Fort- gens; K. Knobbe en J. de Jong. GEHUWD: J. G. van den Nouwland en A. M. Tool; A. A. de Winter en E. R. E. Wölfle; S. H. Rohde en M. E. A. Weiland; N. J. J. M. Duijn en E. Mattemaker; J. Witvliet en A. E. Haan; F. de Boer en K. G. Bakker; G. L. G. M. van den Eeren- beemt en A. G. Heijmans. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: P. ElzingaJochemsz, zn. M. M. Rijkenhuizenv. Scheppingen, zn. I. G. Selhorst—Couzijn, dr. A. M. Blok— 'rins, dr. W. H. van GalenRiemens, dr. ONDERTROUWD: H. F. van Woerden en L Flesseman. GETROUWD: T. H. Folmer en N. F. Eer man. OVERLEDEN: C. Schulz, 74 jr. E. A M. VisserLouwerenburg, 85 jr. worden getroffen. Mogelijk is de eigenaar bereid het terrein als wandelpark in te richten. Hiervoor zou hem een jaarlijkse vaste vergoeding kunnen worden gegeven. Deze vergoeding zou kunnen bestaan uit de opbrengst van wandelkaarten voor het betreffende gebied. De bestemming van dit gebied tot wandelpark zou aan het karakter van Bentveld ten volle recht doen wedervaren. IJs is nog dun Uw bloemengroet over heel de wereld per INTERFLORA Bloemenmagazijn afl v. Empelen Heemstede Telefoon 3-80-80 Vrijdagavond zullen Louis Armstrong, de negenenvijftigjarige Amerikaanse „jazz- koning" en zijn „all stars" met het Sabena- vliegtuig uit Stockholm, waar zijn Euro pese tournee is begonnen, op Schiphol aan komen. Armstrong wordt vergezeld door zijn echtgenote Lucille, zijn medewerkers Danny Barcelona, Billy Kyle, Mort Her bert, Truny Young, Velma Middleton en Peanuts Hucko, alsmede zijn particuliere arts. Op zaterdagavond 7 februari speelt Armstrong in de Houtrusthallen in Den Haag en in de nacht van zaterdag op zon dag in het Concertgebouw te Amsterdam. Bakkerswinkeltje groeide uit tot omvangrijke onderneming Op 8 februari zal het zestig jaar ge leden zijn, dat de heer Henri J. Carels aan de Zijlstraat 12 in Haarlem een bakkers winkel opende. Daarmee was de grondslag gelegd voor een bedrijf waarin op het ogenblik 700 mannen en vrouwen een „broodwinning" hebben. Het Haarlemse eenmanszaakje is in de loop der jaren uit gegroeid tot een onderneming, welke zo wel in Haarlem als in Amsterdam be schikt over een moderne brood- en ban ketbakkerij en vele winkels, die dagelijks tienduizenden klanten van 's werelds oud ste voedsel voorzien. De bakermat van Carels' Electrische Luxe Broodfabrieken n.v. stond dus in de Haarlemse Zijlstraat. Op 8 februari 1899 vestigde de jonge Henri J. Carels er zich als zelfstandig bakker, nadat hij de winkel had overgenomen van Paul C. Kaiser. Door hard werken en de kwaliteit van zijn wa ren steeds op de voorgrond te stellen ver wierf Carels zich geleidelijk als brood- en banketbakker een uitstekende naam. De zaak breidde zich uit met vestigingen in Haarlem. Amsterdam, Zandvoort en Plille- gom. In 1938 werd het bedrijf omgezet in een n.v. Na de laatste oorlog braken er voor de onderneming moeilijke tijden aan. Dank zij een algehele reorganisatie en moderni sering van het bedrijf wist men echter deze moeilijkheden meester te worden. Ten bewijze daarvan werd op 4 februari 1957 de eerste paal geslagen voor de ingrijpen de verbouwing en vergroting van de fa briek aan de Zijlstraat. Op de plaats waar zestig jaar geleden het bakkersvak uit sluitend met de hand werd bedreven, levert thans een ingewikkeld samenstel van ma chines binnen het uur duizenden knap- pend-verse broden af. Bovendien zorgt een vernuftig apparaat ervoor dat binnen de zelfde tijd 1600 broden keurig gesneden en ingepakt worden. Maar niet alleen de samenstelling en be reiding van het produkt hebben in de loop der tijd een wijziging ondergaan. Daarvan getuigen de doelmatig ingerichte wasruim ten en kantine van het bedrijf die ten dienste staan van het personeel. „Ja, de belangen van onze werknemers hebben gelijke tred gehouden met de mo dernisering van de fabriek. Ik mag dan ook wel zeggen dat dit door het personeel op prijs wordt gesteld. Er heerst een goede onderlinge verstandhouding en daar is het gehele bedrijf bij gebaat", zei ons de direc teur van Carels, de heer C. van Helden. Ter gelegenheid van het jubileum zal de directie het in Haarlem en Amsterdam werkzame personeel op zaterdag 14 fe bruari in restaurant „Treslong" in Hille- gom een grote feestelijke bijeenkomst aan bieden. In Heemstede werden woensdag de vol gende projecten aanbesteed: 1. uitbrei ding van het r.-k. gedeelte op de begraaf plaats (raming 25.000.—), 2. het doortrek ken van de Eschdoornkade. raming 7.000), 3. de bouw van een serre met buffetruimte in de speeltuin van het verversingshuis in het wandelbos „Groenendaal" (raming 19.500.—). Hiervoor bleken bij het openen der en veloppen respectievelijk de volgende fir ma's de hoogste en de laagste inschrijvers te zijn: 1. Firma Van der Vosse uit Hille- gom 29.950.en firma Verheul én Brou wer uit Haarlem 18.200.—. 2. H. van der Berg uit Maarssen 12.757 en firma J. G. Nelis uit IJmuiden 6.980. 3. Firma Melchers uit Amsterdam 26.280.en Bouwmaatschappij G. Wes terman uit Hoofddorp 18.780.—. Zoals gewoonlijk zullen de gunningen nog nader bekend worden gemaakt. In Heemstede heeft aan de Glipperweg lange tijd een complete broeikas gestaan. Tot, op zekere dag een groepje, jongens passeerde, waarvan ei één voor de aardig heid een steentje door .de ruiten wierp. Met als gevolg 'een rinkelend geluid, dat de knapen als stimulerende muziek in de oren moet hebben geklonken. In ieder ge val werden zij hierdoor tot verdere bal dadigheden geïnspireerd, waarbij het niet tot het ingooien der ramen bleef beperkt. Zij zijn er na verloop van tijd in geslaagd niet minder dan twaalfhonderd ruitjes. 45 vierkante meter eternit en drie lampen te vernielen. Inmiddels is het de Heemsteedse poli tie gelukt de daders te achterhalen: een tiental jongens van acht tot twaalf jaar, van wie sommigen uit één gezin. De scha de bedraagt ongeveer duizend gulden, voor welk bedrag de ouders zullen worden aan gesproken. MOTORTRUCKS voor huis-aan-huis-transport Verkoop en service Olieslagerslaan 36 - Haarlem Tel. 10570 Het gerechtshof in Amsterdam heefl vanmorgen een 57-jarige ambtenaar uit Haarlem in hoger beroep veroordeeld tot een aanzienlijk hogere straf, dan die welke hem in eerste instantie was opgelegd, orn aat hij in de jaren 1957 en 1958 verschei dene keren ten onrechte legesgelden van een gulden in rekening zou hebben ge bracht. die hij ten eigen bate had ge bruikt. Het hof veroordeelde de man tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. Twee weken geleden had de procureur-generaal twee maanden onvoorwaardelijk geëist. De officier van Justitie in Haarlem was eerder in beroep gegaan tegen de uit spraak van de Haarlemse politierechter, die de verdachte had veroordeeld tot een boete van 60 gulden en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden. Bij deze uitspraak was rekening gehou den met de berouwvolle houding van de verdachte en met allerlei catastrofale ge volgen, die de fraude reeds had. AMSTERDAM Alle internationale waarden hadden een vaste tendentie, waarbij de Philipsaan- delen de hoofdrol vervulden bij een koers van 533 op de opening. Door aanhoudende vraag voor Amerikaanse rekening en speculatieve aankopen van de beroepshan- del en het publiek liep de koers op tot 535. De vorige slotkoers bedroeg 525. Bij het sluiten van de markt werden de aandelen op ongeveer 534 verhandeld. De conver teerbare obligaties Philips noteerden onge veer 5 punten hoger. De handel in de Philipspapieren was wederom zeer leven dig. De Hollandse Signaalapparaten n.v., waarin Philips een belang heeft, ontving een miljoenenopdracht uit West-Duits- land. Dit werkte de reeds bestaande gun stige stemming voor de Philipsaandelen nog verder in de hand. Ook de overige internationale waarden lagen vast in de markt en dit was zelfs het geval met aan delen Kon. Olie. Deze stukken hadden be langstelling van Zwitserse zijde en konden zich, vergeleken bij de slotkoers van de vorige dag, ruim 2 gulden verbeteren. De aandelen noteerden boven pariteit New York. De handel in deze hoek was echter niet groot. Anders was dit gesteld in de AKU-hoek. De gunstige berichten van de grote dochtermaatschappijen van dit con cern, onder andere in West-Duitsland en Amerika hadden kopers in de markt gelokt. Ook Duitsland toonde weer belangstelling voor de rayonaandelen. De koers liep op van 294 tot 298. De vorige slotkoers was 291. De handel was in deze sector vrij levendig. Met Unilever wilde het aanvan kelijk niet erg vlotten. De openingskoers bepaalde zich op 477'/2 maar gedurende het verdere beursverloop werd 480 geno teerd. Hierop volgde een lichte reactie maar de koerswinst bedroeg ongeveer vijf punten ten opzichte van de vorige dag. KLM werd onveranderd geadviseerd. Scheepvaarten waren zeer stil maar bij een goede ondertoon. KNSM en Scheep vaartunie waren ongeveer 2 punten hoger. In de cultuursector was het zeer stil en de koersen bleven nauwelijks prijshoudend. Hierop maakte HVA een uitzondering met een koerswinst van een punt. Staatsfond sen waren zeer vast bij geringe omzetten. Op de lokale markt werden Certificaten Unilever op ongeveer 480 geadviseerd, tegen de vorige dag 465. Van de bankaan delen waren aandelen Amsterdamsche Bank iets hoger. De elaimemissie van Pletterij Enthoven werd ter beurze gunstig ontvangen en dit kwam tot uiting in de koers van de claims die op 400,bieden werden geadviseerd. De theoretische waarde bedroeg 363,—. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het te New York verschijnende „Ameri can Journal" meldt, dat het Amerikaanse ministerie van Justitie voorbereidingen treft voor de reeds veelbesproken anti trust actie tegen de General Motors Cor poration. Volgens het blad wenst het mi nisterie, dat General Motors tenminste één en mogelijk zelfs twee van haar vijf af delingen zal afstoten, evenals haar finan cieringsmaatschappij. Het hoofd van de anti-trustafdeling van de Amerikaanse regering, V. P. Hansen, heeft voor de eco nomische commissie van de Senaat ver klaard dat het ministerie van Justitie maatregelen bestudeert, die zullen gericht zijn tégen overmatige concentratie in de staal- en de automobielindustrie. Deze Vefklarirrg beïnvloedde het koersverloop ter beurze sterk. In de voornaamste groe pen waren de noteringen lager waarbij de omzet toenam. Aanvankelijk was er wei nig beweging geweest in de koersen zon der dat er noemenswaardige vraag of aan bod was. Lukens Steel daalde 5 dollar, Universal Cyclops Steel meer dan 2 dol- r. Beide waren onlangs genoemd in fusie geruchten. De staalwaarden waren flau wer evenals de auto's, vooral American Motors. Eastman Kodak daalde meer dan 2 dollar in de flauwere chemiesector. Ame rada steef 4 en Richfield bijna 3 dollar terwijl Gulf Oil 3 dollar moest prijsgeven, in de zeer onregelmatige oliesector. De koperwaarden behielden een deel van hun winsten. De openbare nutsbedrijven onder gingen een onregelmatige daling, evenals de spoorwegen. Het industriegemiddelde kwam van 592.34 op 589,38; dat voor spoor wegen van 16233 op 161,60 en dat voor openbare nutsbedrijven van 86,26 op 86,21 Van de 1225 verhandelde fondsen sloten er 390 hoger en 588 lager. De aandelen- omzet daalde van 3.220.000 tot 3.170.000. (Reuter'UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3K//0 Nederl. '47 92 92% 3 #/o Nedl. 1962/64 96 96% Woningbouw 6 °/o 111% 111% Pr. A'dam '56 I.. 89% Pr. A'dam '56 II- 97% Pr. A'dam '56 III 97% Pr. R'dam '52 I.. 92% Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 104 A.K.U 298% 302 Calvé Delft 475 480 Van Gelder Zonen 224% 224 K. N. Hoogovens. 354 354 Nederl. Ford 229 225 N. Kabelfabriek. 339 339 gew Philips Gloeil. 536'/s 532 Pref.PhilipsGloeil. 230 Unilever (cert.).. 479% 482 Unilever (nieuwe) 469 472 Wilton Fyenoord 211 211 Werf Gusto 160 Dordtsche Petrol. 730% 729 Kon. Petroleum.. ƒ179,70 Billiton 225 225 A'dam Rubber 92% 93% K.L.M ni7,— f 113,— Holl. Amer. Lijn. 167'A 167 K.NS.M 161% 161 N. Scheepv. Unie 144% 145 v. Nievelt Goudr. 134 133% Phs. v. Ommeren 246% 246','j H.V.A 151% 152 Delimaatschappij Amsterd. Bank.. 270 270 Nat. Handelsbank 145 145 Ned. Handel Mij. 199 Rotterd. Bank 232'/* 232 Twentsche Bank. 210% Anaconda Copper 68 68% Bethlehem Steel.. 54% 54 'TG. Steel 94% 93 General Motors.. 48% 48% Shell Union 84 84 Tidewater 24 24% Ontdek HUDSON - het Is de moeite waard BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE GETROUD:J. van der Aar en J. C. To ledo; H. H. Selhorst en J. C. F. Selhorst: J. L. A. Toornend en C. H. M. Bouwmees ter: H. J M. de Groot en G. J. Coenen. GEBOREN: Vincent, zn. v.: H. van Ton geren en R. Verspoor: Paulus Augustinu? zn. v.: W. Th. A. IJsselmuiden en A. M van der Meer: Petronella Maria dr. v.: H W. van Poelgeest en A. E. van Halem Petrus Wilhelmus, zn. v.: J. P. Leuven en C. H. Breeuwer; Judith, dr. v.: J. S. Woithe en H. E. R. Uittenbogaard; Jeroen Maria zn. v.: W. P. Snijders Blok en A. D. J Eggerding; Reinder, zn. v.: W. Dijkstra en J. Koren; Nicoletta Petronella Adriana, dr v.: A. Leuven en W. J. H. Dingerdis.. OVERLEDEN: A. Bagnay, 69 jr.; J. Ko ning, 58 jr.; Mevr. G. de Vries-Kat, 71 jr.; R. van den Outenaar, 78 jr.; L. J. Urgert, 18 jr.; F. A. Borsboom, 17 jr. n\ neem de meest gewilde jonge jenever 38% MOSKOU (Reuter) Premier Kroes.i- tsjev van de Sovjet-Unie heeft vanmorgen het communistische partijcongres in Mos kou gesloten met een korte rede waarin hij het congres een schitterende demon stratie noemde van de monolitische een heid der partij. Het congres heeft negen dagen geduurd. Op zaterdag 7 februari begint in „Jon gens- en meisjesstad" in de Zoetestraat 11-19 te Haarlem een vierdaagse fancy fair, die aangeboden wordt door de r.-k. kermisexploitanten. De fancy fair, die zaterdagmiddag om half drie begint na een muzikale rondgang door de „Spaarneba- zuin" is op zaterdag- en zondagmiddag ge opend van half drie tot vijf uur en op za terdag-, zondag-, maandag- en dinsdag avond van zeven tot elf uur. De opbrengst is bestemd voor het club huiswerk. Gezien deze langdurige loopbaan spreekt het vanzelf dat de heer Bouwman voor velen een goede bekende is. En hij op zijn beurt kent enorm veel mensen. Heeft hij ze niet door jarenlang contact op het post kantoor leren kennen, dan heeft hij ze mogelijk ontmoet in een van zijn functies, waarmee hij zijn vrije tijd nuttig maakte en nog maakt. Vond de heer Bouwman het aanvankelijk wat onplezierig dat hij zijn werkzaamheden op het postkantoor vaar wel moest zeggen, nu heeft hij zich errnee verzoend en is hij tot de ontdekking ge komen, dat hij eigenlijk voor al zijn lief hebberijen nog volop tijd tekort komt. De scheidene PTT-man heeft verschil lende rangen bij de PTT doorlopen. Hij was zestien jaar, toen hij in 1910 als tijdelijk ambtenaar werd aangesteld. Heemstede was toen nog een knus, dromerig dorp dat nog een hoofdpostkantoor had. Als iedereen nog sliep, werd elke morgen vroeg de post per koets vanuit Haarlem gehaald Een gedeelte van de poststukken werd per fiets doorgebracht naar Hillegom. 's Win ters was het fietsen op de buitenwegen dikwijls onmogelijk en dan trokken de postmensen er in het holst van de nach mot een slee op uit. De heer Bouwman heeft altijd plezier in zijn werk gehad. „Want het was afwisse lend en vroeg verantwoordelijkheidsge voel. Prettig was natuurlijk dat ik door mijn werkzaamheden met allerlei mensen in aanraking kwam". Bijvoorbeeld met de bejaarden, die sinds 1922 op het postkan toor ouderdomsrente kwamen halen. Voor vele van deze mensen was de thans 65- jarige hoofdemployé een vraagbaak in allerlei financiële kwesties. Men zocht hem hiervoor thuis op. waar men vrij uit kon praten. Hoewel de heer Bouwman altijd Heem stede als standplaats heeft gehad, wil dat niet zeggen dat hij nooit elders werkzaam is geweest. Als beheerder heeft hij ver scheidene malen de leiding op bijkantoren in Haarlem of andere kantoren waarge nomen. In de oorlog was hij anderhalf jaar met de leiding van het Heemsteeds kantoor belast, later heeft hij bij ziekte en verlof van de beheerder de leiding waargenomen. Voorts beheerde hij meer dan een jaar het kantoor in Aerdenhout en was hij na de oorlog belast met de con trole op de geldzuivering in het ressort Haarlem. In 1937 was de scheidende hoofd employé eerste assistent op het postkan toor van de wereldjamboree in Vogelen zang. Druk. maar plezierig werk. Aan die dagen herinnert een logboek met foto's, tekeningen, souvenirs enz. De hoofdleiders van de diverse padvinderscontingenten hebben er hun handtekening ingezet. Het was voor de heer Bouwman een prettige ervaring, toen hij onmiddellijk na de oor log van de Amerikaanse hoofdleider een brief kreeg vol belangstellende vragen. Hij is voorts beheerder geweest van het kantoor op de Keukenhof, van dat op de „Flora" en tijdens de kampeerrally in 1947. Na de oorlog organiseerde hij de distributie van Amerikaanse kledingpak- ketten voor het postpersoneel. Met voldoening denkt de heer Bouw man aan de vele jaren op het Heemsteedse postkantoor terug. Zijn afwisselend werk deed hij plichtsgetrouw en met tevreden heid. Of het nu ging om de controle, of het seinen of opvangen van telegrammen. In zijn vrije tijd maakte hij zich ver dienstelijk als werkend lid van de Heem steedse Oratoriumvereniging, als bestuurs lid van de Doopsgezinde Kring of E.H.B.O.-er. Voorts was hij voorzitter van de oudercommisise van de Bronsteeschool voor u.l.o. en van de ouderraad en is hij nog bestuurslid van de afdeling Heem stede van het Bijbelgenootschap. Nieuws in het kort Toneelavond. Zondagavond speelt de toneelgroep „Hillegom" in de toneelzaal van „Flora" het blijspel in drie bedrijven van Anne-Marie kok en Johan Blaazer: „De onbekende wereld". „Worstelend Afrika". De laatste spre ker van dit seizoen in de door de directie van het Minerva theater georganiseerde „Wereldreizigerscyclus" is pater Suasso de Lima de Prado. Op dinsdag 17 februari houdt hij een causerie met als onderwerp „Worstelend Afrika". Zoals gewoonlijk wordt deze lezing met een kleurenfilm en een serie kleurendia's geïllustreerd. Wijziging spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal deze week zijn spreekuur niet op vrijdag, maar op zaterdagmorgen van 10.30 tot 11.30 uur houden. Koninginneweg 6 - Tel. 14024 Hillegomse hertenkamp Het bestuur van de vereniging „Dieren zorg" in Hillegom zal trachten met het ge meentebestuur in het reine te komen. Het bestuur zal zijn excuses aanbieden voor de wijze, waarop de klachen over de her tenkamp aan de orde zijn gesteld. Dit was de conclusie, die uit de woensdagavond in de zaal van hotel Sistermans gehouden jaarvergadering kon worden getrokken. Gebleken is dat de heren H. Zuidam, voorzitter van „Dierenzorg", en H. Visser uit Bennebroek de klachten hebben open baar gemaakt zonder ruggespraak met het bestuur te hebben gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer H. van Zuidam, heeft een lid van het districtsbestuur, ir. J. Pfauth, een pro pagandistisch woord over het werk van de vereniging gesproken. Hij meende te mo gen stellen dat de vereniging goed werk doet. Men mag zich gelukkig prijzen met een dierenarts, die behoort tot de beste van het land. Over de hertenkamp zei hij dat het voor de burgemeester van Hille gom als uitstekend spreker niet moeilijk geweest zal zijn de raadsleden te overtui gen van de onjuistheid der klachten over de huisvesting en verzorging der dieren. Ir. Pfauth meende dat deze kwestie ge heel verkeerd was aangepakt. Het bestuur van ..Dierenzorg" had zich tot de directeur van de gemeentelijke dienst voor Open bare Werken moeten wenden, als men over de gang van zaken bij de hertenkamp niet tevreden was. Ir. Pfauth vond dat wel iets n de hertenkamp kan worden verbeterd. Met een weinig goede wil kan dit gebeuren. De heer H. Visser gaf daarna nog een verhandeling over hetgeen hij op de her- 'enkamp had aan te merken. Uit het ver slag van de activiteiten in het vorige jaar olijkt, dat tweehonderd dieren tijdelijk in de woning van de voorzitter wedden ont nomen en dat vierhonderd dieren in de polikliniek werden behandeld Advertentie Naiu-raLax werkt anders en kan zonder bezwaar ook bij werk buir lenshuis gebruikt worden. Een uitkomst bij hardnekkige verstopping! Advertentie SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ Telefoon 16254 Ondanks het koude weer van de laatste dagenis het ijs nog dun en uiterst onbetrouwbaar. De schaatslustige jeugd van Haarlem trok er gister middag wel op uit naar ondergelopen landjesmaar van schaatsen kwam niet veelHet bleef bij verkennenen natte voeten. Deze jongensdie het ijs in Sinnevelt probeerdenhadden voor alle zekerheid dan ook maar kaplaarzen aangetrokken. Advertentie Advertentie f 180.40 f 152.70 f 151,50 Advertentie Advertentie het zenuwsterkend tonicum Advertentie SPINWIEL JONGE Eind. van deze maand gaat de heer J. Bouwman uit de Clivialaan in Heem stede de dienst van de P.T.T. verlaten. Hij heeft dan een langdurig dienstverband achter de rug. Want hij heeft „de post" niet minder dan 48 jaar gediend. En het merk waardige is wel, dat hij al die tijd één standplaats heeft gehad. Daar heeft de heer Bouwman ook wel een beetje zelf voor gezorgd. Want drie keer heeft hij een overplaatsing aangekondigd gekregen, maar drie keer heeft hij kunnen bereiken, dat hij in Heemstede kon blijven. „Ik had het hier zo best naar mijn zin, dat ik ner gens anders wilde wonen". Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7