VOORZITSTER AF VOOR DE PRET EM" 25 JAAR Comité van aanbeveling voor het hotel aan de Wagenweg Thalia speelde „Boemerang" JONGEN BREI WOL ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM Vergaderen VRIJDAG 6 FEBRUARI 19S9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT AMA TE UR TONEEL Burgerlijke Stand van Haarlem „Dappere Dodo" in het Minerva Theater Luonana Kinderen van r.-k. Midden stand zagen „De Sneeuw koningin" Haal na het scheren uw vingertoppen eens over uw kin... Werkelijk glad? Werkelijk schoon? Fris, koel en prettig? of kon het beter? Antwoordt eens eerlijk..^ Deze kleine proef zegt alles. Hij bewijst waarom goed verzorgde mannen de voorkeur blijven geven aan de klassieke scheermethode Water, zeep en Gillette Marinier stelde bevel van vader boven de wet Ook Meisjes-h.b.s. richt brief aan Amerikaanse ambassade (8) BESCHERMING VOETGANGERS Zoals wij onlangs reeds mededeelden heeft zich een comité van aanbeveling ge vormd voor het hotel aan de Wagenweg in Haarlem. Dit comité heeft thans een cir culaire verzonden, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat de bedrijven en particulieren in Haarlem en omgeving zul len willen meewerken aan de plannen tot vestiging van het zo dringend nodige hotelbedrijf. Aangezien de kosten van de bouw van een hotel hoger waren dan men aanvankelijk had geraamd, omdat er een noodzakelijke wijziging in het ontwerp moest worden aangebracht, bestaat er een plan om een n.v. op te richten met een aandelenkapitaal van 1.000.000. Een groot gedeelte van dit bedrag is, aldus het comité van aanbeveling, reeds geplaatst en het thans gevraagde dient mede om in verminderde mate van hypo thecair kapitaal gebruik behoeven te ma ken. De storting behoeft pas in de loop van 1959 te geschieden en pas wanneer aan alle voorwaarden tot verwezenlijking van het hotelplan is voldaan Het comité van aanbeveling is, schrijft men in de circulaire, met op..j klein gehouden om sneller te kunnen werken. Het comité van aanbeveling is samen gesteld uit de volgende personen (in alpha- betische volgorde): P. C. André de la Porte, Heemstede, directeur n.v. alg. ex- en im portmij v.h. P. C. André de la Porte en Co., Haarlem: Ir. C. Blankevoort, Haarlem; Drs. R. P. M. Hin, Aerdenhout, directeur kousenfabriek Hin n.v., Haarlem; J. J. Jur- rissen, Overveen, directeur N.Z.H.V.M., n.v., Haarlem; A. W. Korstjens, Haarlem; Generaal mr. H. J. Kruis, 's-Gravenhage, adviseur K.L.M., n.v., 's-Gravenhage; E. Lefebvre, Heemstede, directeur H. D. Tjeenk Willink n.v., Haarlem; Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, Hillegom, voorzitter Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, Haar lem; G. M. Oord jr., Heemstede, directeur n.v. Verkoop mij. Bovema, Heemstede; H. J. Saarberg, Heemstede; H. Stam jr., Sant poort, directeur n.v. De Technische Uit geverij H. Stam, Haarlem. Geruime tijd hebben wij van de r.k. to neelvereniging Thalia praktisch geen te ken van leven gezien. Dinsdag- en woens dagavond kwam zij in de stadsschouw burg weer voor het voetlicht. Hoe goed deed het om vast te stellen, dat zij de cri sis, welke de kwaliteit harer voorstellin gen zozeer bedreigde, heeft weten te over winnen! Natuurlijk, vlekkeloos was wat er werd vertoond nog niet, maar zoals de za ken er nu voorstaan, mag wat Thalia pres teert, gezien worden. Mijn bezwaren tegen de voorstelling van R. Feenstra's „Boe merang" gaan trouwens niet eens zozeer uit naar de presentatie van Thalia. Ik zou liever het stuk willen aanvechten op de zwakke dramatische situering en het in eenvloeien van wat men moet veronder stellen als scherts van de schrijver met de ernst van het gegeven. Dit dubbelspel past wel in een blijspel, maar verzwakte het effect van Feenstra's serieus opgezet te spel aanzienlijk. Het heeft weinig zin hier een inhoudsomschrijving te geven. De lezer moge van mij aannemen, dat de auteur zeker blijk geeft van talent, maar waar het aan schort is een evenwichtig en beheerst dramatisch concipiërend ver mogen. In zekere zin werden de spelers daarvan het slachtoffer, omdat de reali teit van hun verschijning leed onder de onwaarschijnlijkheid van hun instelling. Dat deed aan de opvoering bepaaldelijk afbreuk. Een tweede aanmerking geldt het tem po. Men nam te veel tijd van spelen. Er werd aan getrokken, terwijl toch de tekst vastheid voldoende was. Mijns inziens heeft de regie hier de 'teugels meer dan was verantwoord, laten vieren. De bezet ting, waarmee de troep immers op de planken kwam, legde getuigenis af van een goed begrip voor het theater: er werd heel verdienstelijk gespeeld. Mijn aanmer kingen mogen dan ook niemand ontmoe digen om de eenvoudige reden, dat er., geen reden voor is. De toekomst ziet er met zulk spelersmateriaal bepaald roos kleurig voor de vereniging uit. Zo speelde Harry Moors met een goed gevoel voor superioriteit heel rustig en breed de zakenman Ter Strake, die moet oproeien tegen een oppositie, welke hem het leven bijna ondragelijk maakt. Rie Turk wist de juiste accenten te vinden voor zijn van niets tot iets gekomen vrouw. Co- by Overtoom gaf de dochter een nog wel te uiterlijke, maar dan toch in aanleg niet ongeloofwaardige karakterstrijd te door leven. Ook Ans van Nieuwland wist de schoondochter uit de oppervlakkige type ring te bevrijden. Er waren voorts vol doende uitgespeelde rollen van Han Koek, Ank Sens en Piek Braam. De figuur van Drevel, hoe onlogisch ook in het stuk ge plaatst, was een fraaie markante verschij ning in de opvatting van Jan Overtoom. Cees Sens en Ans Sens-Assendelft deden als het intrigerende adellijke echtpaar ze ker goede dingen. Het totaalbeeld was dus heel bevredigend. Wanneer regisseur Jan de Jong zijn aandacht in het vervolg ook kan richten op de gesignaleerde zwakhe den, zullen wij van Thalia nog plezier be leven. P. W. Franse HAARLEM, 5 februari 1959 BEVALLEN van een zoon 4 febr.: C. J. E. de Vreeze-Werner; H. van Grootveld- Vledder; T. J. M. Loog-van der Togt; C. A. Langemeijer-Karskens. BEVALLEN van een dochter: 2 febr.: A. M. C. Wijker-Veldman; 4 febr.: D. H. Hartman-de Zwart; 5 febr.: J. F. Emond- de Jong; G. M. A. Pauw-Zonneveld; J. M. Miedema-Roubos. OVERLEDEN: 3 febr.: H. C. W. Douwes ten Bookum, 84 j., Wes.terhoutpark; C. M. Beaufort, 75 j., Camphuijsstraat; W. Hang oor, 94 j., Jansstraat; 4 febr.: M. J. Bontje- de Koter, 63 j., Floraplein; M. Mooij-Hart, 84 j., Reitzstraat. GEHUWD: 5 febr.: A. Huijsmans en M. J. L. van Wees J. Gieske en P. J. Rykers; F. P. Bosma en M. E. Beck; H. P. H. J. Wehnes en G. Hoekstra; M. M. Schalkwijk en G. J. van Die. Verschillende comitéleden hebben zich bereid verklaard een benoeming tot com missaris in de op te richten n.v. te aan vaarden. De heer W. Vonk, ex-maïtre d'hötel van de „Oranje" zal als bedrijfsleider van het te bouwen hotel gaan optreden. Teneinde zich op de hoogte te stellen van de laatste snufjes op het hotelgebied zal de heer Vonk dit jaar geruime tijd gaan door brengen in het Hilton Hotel in Berlijn. De jeugdige bewonderaars van de nieu we televisieheld „Dappere Dodo" zijn woensdagmiddag in het Minerva Theater te Heemstede in de gelegenheid geweest deze olijke knaap in levende lijve te aan schouwen in zoverre er dan bij mario netten van een persoonlijke kennismaking kan worden gesproken. Het betreft hier immers de hoofdpersoon uit het t.v.-kin- deruurtje, dat door het Nederlands Mario nettentheater van Bert Brugman wordt verzorgd. Ondanks de populariteit van de ze uitzending was het theater nauwelijks voor de helft gevuld. De aanwezige kinderen hebben zich kos telijk geamuseerd met de avonturen van hun Dodo, die met zijn vriendje Kees aan boord van een schip de nodige moeilijk heden ondervond met een geraffineerde dief. Maar deze bleken pas het begin te zijn, want even later werd het vaartuig nog beklommen door een paar onverval ste piraten. Later komen er schrandere Indianen aan te pas om de schurken „in de boot te nemen". De luide aanmoedi- gingskreten uit de zaal leverden het over tuigend bewijs voor de geestdrift, waar mee het jeugdige publiek in de handeling meeleefde. Voor de volwassen toeschouwer ligt de waardering op een ander terrein. Die be wondert de verbluffende virtuositeit, waarmee de familie Brugman het pop- penmateriaal hanteert. De marionetten zijn prachtig gesneden, de kostuums fraai en de decors fleurig. Maar het gaat ten slotte om de vaardigheid, waarmee de ze levenloze voorwerpen een menselijke al lure wordt gegeven. „Rigoletto" Des avonds volgde de opvoering van de opera „Rigoletto" van Verdi, waarvoor het publiek een verheugend grotere be langstelling heeft betoond. Een der attrac ties bestond ongetwijfeld uit het feit, dat voor het muzikale gedeelte grammofoon platen werden gebruikt met opnamen van de Milanese Scala, waarbij Maria Meneghi- ni Callas de rol van Gilda vervulde. Deze voorstelling werd bij een vorige gelegen heid reeds uitvoerig besproken. Advertentie ft- Gratis patronen en onderricht TEMPELIERSSTRAAT 68 „Aerdenhouts Kindertoneel" Voor de kinderen van leden der r.k. Mid denstandsvereniging in Haarlem heeft het „Aerdenhouts Kindertoneel" onder direc tie van mevrouw J. van Kampen-van den Brink woensdagmiddag in gebouw St. Ba vo in de Smedestraat in Haarlem het sprookje „De Sneeuwkoningin" opge voerd. Het is geen nieuw stuk en over de in houd kunnen we daarom kort zijn. Reeds een vijfentwintig jaar geleden kwam het voor het voetlicht en het romantische ver haal van de jongen Kaj, die tijdens het sleetjerijden door de sneeuwkoningin mee gevoerd wordt naar haar rijk, waaruit hij na allerlei avonturen door zijn zusje Ger- da met hulp van de toverfee wordt be vrijd, zal ook thans nog menig ontvanke lijk kinderhart bekoren. Het was te be treuren dat men verscheidene executan- tjes door ziekte op het laatste nippertje nog heeft moeten vervangen. Daardoor kon de groep zich niet ten volle ontplooien en bleef het spel onzeker. Niettemin heb ben de kinderen op het toneel tegen de achtergrond van toepasselijke decors er spontaan het beste van gemaakt. Men kon zich er echter over verwonde ren uit deze kindermondjes volkomen ver ouderde, hoogdravende of op litterair ni veau staande uitdrukkingen te horen als „ik voel mij beklemd", „ik heb uwen broe der niet gezien" en „daar is een bloem ontloken". Een drastische aanpassing van de tekst aan het normale huidige spraakgebruik is naar onze mening noodzakelijk. Met een verfriste en op kinderlijk niveau gebrach te woordkeus zal de uitvoering aan spon taneïteit winnen en men kan dan bij bena dering zeggen, dat het daaraan niet ligt, als ook dan nog een deel van het jeugdige publiek zich verveelt Samen met de uitgedeelde versnaperin gen en de tussen de bedrijven doorgedraai de plaatjes, van „Dorus" Manders(l) heb ben de kinderen in de zaal zich al met al aardig geamuseerd. Advertentie FOTOKOPIEËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 Advertentie w:'.- .c-v IfcvV-: Omdat zijn vader het hem verboden had weigerde een zeemilicien zich door een marinearts tegen pokken te laten inenten. Enkele maanden lang poogde men hem ervan te overtuigen, dat deze inenting wet telijk is voorgeschreven. De jongeman zelf was er wel van overtuigd, dat hij het moest laten doen, maar durfde zich niet tegen het vaderlijk bevel te verzetten. Dit bevel was gegrond op de mening van de vader, dat een zusje van de marinier vele jaren geleden aan hersenvliesontsteking als gevolg van inenting tegen pokken was gestorven. De marinier kwam voor de krijgsraad voor de zeemacht, en daar werd hem dui delijk gemaakt, dat in dit geval de wet vóór het vaderlijk gezag ging. Hij stemde daarna toe in inenting. De zeekrijgsraad strafte hem met der tien dagen gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, dat dertien dagen had ge duurd. De twee negerjongetjes Door 173 leerlingen van de Haarlemse Meisjes-hbs is een brief aan de Ameri kaanse ambassadeur in Den Haag ge stuurd, waarin wordt geprotesteerd tegen de veroordeling van twee negerjongetjes uit de Amerikaanse staat Noord Carolina, die een blank meisje hadden gekust. De leerlingen van de Haarlemse school schrijven daarin, dat er naar hun mening bij dit vonnis sprake is van rassendiscri minatie en spreken de hoop uit, dat hun handtekeningen er mede toe mogen bij dragen, dat de zwarte jongetjes in vrij heid zullen worden gesteld. „Ja, ik heb eigenlijk mijn hele leven op het toneel ge staan. Tenminste, zo lang ik het me kan herinneren. Ik moet zijn begonnen toen ik twaalf was. Toen stond ik op de Bühne in de Jans schouwburg, die toen nog geleid werd door de oude heer Kaart, 't Was een mooie tijd. Ik heb er veel geleerd. Later trad ik op in het Noorderbad in Zand- voort. Tja, en toen had ik al gauw geen tijd meer voor de u.l.o. M'n ouders waren er gelukkig niet op tegen en even later zat ik helemaal in het vak. De theatersbureaus kwamen naar me toe en sinds die tijd heb ik niets anders meer gedaan. Kijk, hier is het plakboek. Dat hield ik toen nog bij. Zie je wel, samen met Dolly Dolo res in het Savoy cabaret in Amsterdam. Daar heb ik ontzettend veel geleerd, want per slot van rekening was ik toen pas eenentwin tig. Ach ja, ik was wat trots destijds. Als mijn naam op de affiches stond tussen de groten van het variété in: .„John Pims, conferencier". ErTóp'het'toneel deed j'é alles, zingen, de programma's -, aan elkaar praten; je was de hele tijd bezig. In de oorlog kwam ik bij een paar orkesten, zoals dat van Klaas van Beeck en van Frans Wouters en verder trad ik op met de Millers. Na de oorlog kwam de gouden tijd. Overal moest feest ge vierd worden. Ik kwam in allerlei programma's te staan. Met Cees de Lange, met Annie de Reuver en met al die artiesten. Met Lou Bandy ook. Maar dat is een verhaal apart. Van de oude heer Deinum, de vader van de tegenwoor dige directeur van de schouwburg en de concert zaal, mocht ik eens, toen Bandy optrad, alle voorstel lingen, die er in Haarlem door Lou Bandy gegeven werden bijwonen. Ik leerde er enorm veel en na afloop rende ik altijd naar de ar tiestenuitgang om nog een glimp van hem op te van gen. En het gekke is, dat we nu ongeveer vijf jaar ge leden, de dikste vrienden zijn geworden. Toen begon Lou dat. hotel hier in Haar lem en toen zagen we elkaar dagelijks. Een enorm fijne kerel. Samen met Lou heb ik nog een „Ode aan Haar lem" gemaakt. Hij de muziek en ik de tekst. Ik ben name lijk gek op Haarlem. Dat klinkt misschien wat vreemd, maar ik zou hier nooit, weg John Pims in zijn vrije tijd: voetballen op het strand met vrouw en zoon. John Pims aan het werk: pratend met zijn mond én met zijn handen. willen. Ze hebben wel eens tegen me gezegd, dat ik in Amsterdam moest komen wonen omdat dat beter voor het werk zou zijn, maar ik heb het nooit gedaan. Ik zou direct heimwee krijgen. Trouwens ik zit hier best. Lekker dicht bij het strand. Ik ben een strandman. 's Zo mers zit ik er dagelijks en ook 's winters wandel ik er graag. Je kunt er trouwens zo lekker voetballen. Vroe ger speelde ik in EDO bij de aspiranten en bij de junio ren, maar later had ik daar geen tijd meer voor. Daarna kwam ik op de midvoor- plaats van het Nederlands artiesten-elftal te staan. Leuke tijd was dat, maar een paar jaar geleden had ik weer gevoetbald, ik kreeg een trap, die lelijk aankwam en toen viel ik een paar uur later in de kleedkamer flauw, van de pijn. Ik werd wakker in een groot, wit bed in het ziekenhuis en toen ben ik er.^gj^ar mee uitge- scheden. Ja, ik voetbal ".tóch.: nog wel een "beetje,'" rYiet""'m'n zoon John, die is al weer vijftien jaar, en met m'n vrouw, die ook uit het vak komt. Da's prettig, ze be grijpt me tenminste. Net zo als m'n ouders me begrepen. Dat heb je nodig. Morgen ben ik weer op 't Op 24 februari zal me vrouw R. van der Noord- Malgré afscheid nemen van de Nederlandse Vrouwen Elektriciteitsvereniging, af deling Haarlem en omstre ken. Twintig jaar was zij voorzitster van deze afdeling, twintig jaar opende en be sloot zij de verschillende bij eenkomsten en twintig jaar achtereen maakte zij de kerstwijding. Zij hield en houdt nog van dit werk. Eigenlijk is zij al veel eer der met het verenigingswerk begonnen. Op school al, in Friesland. Als zeventienja rige was zij leidster van een meisjesclubje. Later, toen zij naar Haarlem kwam en haar kinderen al weer wat ouder waren sloot zij zich aan bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Haarlem en omstreken. Om dat zij zich in deze vereni ging zo'n actief lid toonde werd zij al spoedig uitgeno digd om presidente te wor den van de Nederlandse Vrouwen Elektriciteitsver eniging. En dat is nu al weer twintig jaar geleden. „Een hele tijd", zegt me vrouw Van der Noord, en zij zucht even, „maar ik heb het altijd met heel veel plezier gedaan. Waarom ik er dan mee ophoud? Zeker niet om dat het me verveelt, maar omdat ik vind, dat ook ande ren eens een kans moeten hebben en dan bedoel ik na tuurlijk vooral de jongeren. Het zal in het begin wel wat stil zijn, maar gelukkig heb ik veel liefhebberijen. Ik de clameer graag, ik vind het enig om lekker te koken, ik houd van lezen en ik heb graag m'n kleinkinderen om me heen". En terwijl mevrouw Van der Noord dit zegt twinkelen haar blauwe ogen vriende lijk, zij lacht even en dan zegt zij: „Of ik nooit iets geks heb beleefd in die twin tig jaar? Ach, eigenlijk niet, alles liep steeds op rolletjes. Of nee, die ene dinsdag was er wel iets leuks, 's Middags zou er een tentoonstelling „Kleur en vorm in uw wo ning" in Brinkmann worden gehouden, 's Ochtends om tien uur werd er plotseling afgezegd. Eerst schrok ik, want het was onmogelijk om alle leden nog te bereiken. Maar toen ik het maandblad van onze landelijke vereni ging „Het Bulletin" op mijn tafel zag liggen besloot ik die middag onder de leden een enquête te houden om te we ten te komen wie het blad werkelijk goed had gelezen. Er ging toen maar één vinger omhoog. De rest had het nauwelijks gezien of even doorgebladerd. En weet je waar dat nu aan lag? Het was te technisch. Er stonden allemaal plaatjes in van wasmachines en strijkbou ten, maar het gezellige bab beltje ontbrak. Na de enquête heb ik ge dichtjes voorgedragen. Die had ik 's morgens ingestu deerd. In een klein zijkamer tje met m'n vingers in m'n oren. Verder is het allemaal nogal rustig gegaan. We hiel den geregeld onze vergade- 'strand. Kijken naar die gol ven. Lekker uitrusten, een beetje voetballen. Je moet nog eens terugkomen, je weet het, Tweede Hasselaer- straat 8. Dan kunnen we nog eens over vroeger praten. Want gelachen hebben we wel". ODE AAN HAARLEM Tekst: John Pims Muziek: Lou Bandy Haarlem, met je Grote Markt en je prachtig oud stadhuis, Waar je Bavo slaat te pronken, ja hij jou voel ik me thuis, In Den Hout mag ik graag zitten onder 'n eeuwenoude boom, Haarlem, bloemenstad, gelegen aan de brede Spaamestroom. Mevrouw R. van der Noord- Malgré met haar kleinkind, de driejarige Marliesje. ring en de stemming was al tijd best. Natuurlijk heb ik veel medewerking ondervoe den van mijn mede-bestuurs leden, hoewel er altijd nog veel werk overbleef. Daarom vind ik het eigen lijk wel jammer, dat ik er nu mee uitschei. Maar ja, aan de andere kant heb ik, zoals ik al zei, nu wat meer tijd voor mijn kleinkinderen. Het zijn er twee, heerlijke schat ten." En mevrouw Van der Noord lacht vriendelijk. En wanneer zij een foto voor de krant opzoekt, dan geeft zij natuurlijk een kiek, waarop ook de kleine Marliesje staat. Want zo is mevrouw Van der Noord. Ze denkt altijd om een ander. Dat kunnen de leden van de vereniging die zij nu gaat verlaten als be stuurslid, bevestigen. „Wilt u iets meer weten over de wijze, waarop een vereniging wordt bestuurd en hoe een ledenvergadering vlot dient te verlopen", zo schrijft de heer S. Heijers, namens het dagelijks bestuur van de Haarlemse Sportraad. „Komt u dan eens luisteren in het Christelijk Militair Tehuis aan de Jansweg 34 te Haarlem, waar de heer J. van Leeuwen uit Amsterdam u iets zal vertellen over de techniek van het vergaderen en van het besturen van een vereniging." Deze uiteenzettingen zul len worden gegeven op de vrijdagavonden 13 en 27 fe bruari en op 13 maart des avonds om acht uur. Op zaterdag 7 februari zal het spoorwegmannenkoor „EM" te Haarlem met een receptie in hotel „De Leeu werik" (van drie tot vijf uur) in Haarlem het feit herdenken, dat het 25 jaar geleden werd opgericht. Of om precies te zijn iets meer dan een kwart eeuw, want op 20 januari 1934 kwamen de spoormannen voor het eerst bijeen. Toen besloten de zestien leden om hun koor de naam „EM" (Elek trisch materieel) te geven en onder de deskundige leiding van de heer Zijlmaker begon men te oefenen waarna men al spoedig deelnam aan diverse concoursen en zang festivals. Later ging de directie over in handen van de heer Joh. De vereniging tot bescher ming van dieren voor Haar lem en omstreken heeft een circulaire uitgegeven, waarin men bezitters van poesen en honden de dringende raad geeft „honden- en poesen- kindertjes", die niet bij de moeder kunnen blijven, on middellijk na de geboorte af te laten maken. „Het is namelijk veel wreder een jong en speels dier het leven te ontnemen, dan een pas geboren wezen, dat nog vol komen onbewust is en dat de ogen nog niet heeft geopend" zo schrijft men in de circu laire. Het adres waar de honden en katten naar toe gebracht kunnen worden om daar pijnloos en kosteloos te worden afgemaakt luidt: Vereniging tot bescherming van dieren, Ridderstraat 11, Haarlem. van 't Vlie, maar het doel van het koor bleef hetzelf de: het zingen in herstel lingsoorden, sanatoria etc. Het koor, dat thans uit 52 zangers bestaat maakte uit- wisselingsreizen met het spoorwegmannenkoor uit Burgsteinfurt in Duitsland en met 't spoorwegmannen koor uit Wenen. Bij de uitwisseling uit Wenen kreeg het Haarlemse bestuur bericht, dat er ze ventig jongemannen naar de Spaarnestad zouden komen, maar bij aankomst bleek de gemiddelde leeftijd van de heren ruim zestig jaar te zijn. Niettemin werd het een bijzonder gezellige reis en bij het tegenbezoek van „EM" naar Wenen in 1955 toonden de heren zich echte Weense gastheren. Behalve de receptie zal 't feest van het vijfentwintig- arig bestaan ook nog ge vierd worden met het geven van een jubileumconcert op woensdag 25 februari met medewerking van het Sym fonieorkest Haarlem onder leiding van Marinus Adam en van Jan Voogt (bariton). De afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging voor Bescherming van Voet gangers houdt woensdag 11 februari in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, Vestestraat, Haarlem een bijeenkomst, waar de heer Simon Koster zal spreken over „De be scherming van de voetganger in Amerika". Na de inleiding van de heer Koster zal er gelegenheid zijn voor ge- dachtenwisseling.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9