Dames- en herenploeg van De Blinkert kampioen Dames van VZV in de tweede ronde van bekercompetitie Veel waardering op de receptie van jubilerende woningbouwvereniging Concordia naar de tweede klasse terug Haarlem damesploeg versloeg HPC-sters ENIGE FLINKE ARBEIDERS MAANDAG 9 FEBRUARI 195 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Rozenberg moet actieve sport vaarwel zeggen Franse autocoureur bij Reims verongelukt Borgward en Cooper gaan samenwerken Wedstrijd om Grote Prijs van Cuba afgelast ««iilssi Nederlandse tennisspelers naar buitenland Gonzales won proftoernooi Davidson Scandinavisch tenniskampioen Schermerhorn (TOP) kam pioen tweede klasse libre Nationaal kampioenschap ereklasse 47/2 met PHILIPS „DE VOORZORG" VEERTIG JAAR Uitslaande brand aan Lange Margarethastraat Dammen Om de nationale titel UIT STAD EN STREEK Onbekende licht drie Haarlemmers op Sigarettenautomaten opengebroken Sportpraatje van oud wereldkampioenen Nieuw wijkcentrum van „Het Witte Kruis" in Aerdenhout J. L. de Nieuwe halve eeuw bij de PTT Dr. Bruins Slot spreekt in Haarlem Druk schaatsweekeinde in en om Haarlem ill u j* 1 Op de nationale zaalhandbalkampioen schappen, die zaterdag 21 en zondag 22 februari in Rotterdam worden gehouden, zal het district West A bü de dames door het Amsterdamse Zeeburg en bij de heren door Aalsmeer vertegenwoordigd worden. Na een zonderling en sensationeel duel met rivaal Niloc, gevolgd door een beslissings wedstrijd, behaalde Aalsmeer het kam pioenschap van West A. Vóór rust sneed Niloc eenvoudig door de falende Aalsmecr-verdediging en sloot de eerste helft af met een 7-1 voorsprong. Na het wisselen van speelhelft aanschouwden de (alrjjke toeschouwers een herboren Aalsmeer dat voornamelijk door De Jong en de gebroeders Tromp de grote achter stand net voor het laatste fluitsignaal ge heel reduceerde en een beslissingswedstrijd forceerde: 7-7. In de beslissingswedstrijd bleek dat de zwartwitten over meer uithoudingsvermo gen beschikten dan hun hoofdstedelijke tegenstanders, want tegenover de zeven l doelpunten die de Aalsmeer-spelers in deze strijd produceerden, stelden Frans v. d. Heyde en zijn teamgenoten slechts één treffer. j De herenploeg van Concordia verioor van het Amsterdamse AHC met 10-5 en moet na een verblijf van een jaar in de hoogste klasse het veld ruimen voor het Utrechtse Sport Vereent, dat door een 7-2 zege op zijn stadgenoot UD het kampioenschap van de tweede klasse behaalde. De eindstanden luidden: Amstel—Niloc 1-2, DSG—Sagitta 0-4, Ath- leta—Zeeburg 2-3. Tweede klasse: Laren— Kruisster 0-5, HHCVriendschap 2-1. Heren, eerste klasse: NilocAalsmeer 7-7, Concordia—AHC 5-10, WVGV—Blauw Wit 8-6. Tweede klasse: AltilaAmstel 3-4, UDSport Vereent 2-7. Promotiewedstrij den, tweede klasse, dames: SpiritOdos 2-2, heren: AmersfoortAalsmeer 2 3-10. Afdeling AlkmaarHaarlem, dames: TYBBAVA 1-2, De Blinkerl—DIO 8-6, WGWTYBB 4-1, SEW 2—TYBB 2-4. De BlinkertCon Brio 8-2. Heren: Concordia Tonegido 2-15, ConcordiaAHV 4-12, IJmondTonegido 10-9. Eerste klasse Tweede klasse Dames: Dames: Zeeburgia 10—20 AVA 10—16 Sagitta 10—16 Kruisster 1012 Niloc 10—12 Achilles 1011 Athleta 10—6 HHC 10—8 Amstel 10—4 Laren 107 DSG 10—2 Vriendschap 106 Heren: Heren: Sport Vereent 813 Aalsmeer 10—18 U D 8—12 Niloc 10—18 Achilles 8—6 AHC 10—8 Attila 8—5 Blauw Wit 10—7 Amstel 84 WVGV 10—6 kampioen na be Concordia 10—3 slissingswedstrijd Blinkert kampioen De herenploeg van De Blinkert is tot kampioen uitgeroepen van de zaalhandbal- competitie, die gedurende enkele maanden in de veilinghal in Alkmaar plaatsvond. De mogelijkheid om de twee resterende wed strijden alsnog te spelen, bleek niet moge lijk. De Haarlemmers hadden overigens hun concurrenten reeds verslagen. De Blin kert zal nu deelnemen aan de promotiet- wedstrijden om een plaats in de tweede klasse van het district West A met als tegenstanders Aalsmeer 2 en Amersfoort. Aalsmeer 2 versloeg zondag Amersfoort met 10-3. Ook de dames van De Blinkert behaal den in Alkmaar het kampioenschap, zij speelden in de afdeling tweede klasse en zullen gaan deelnemen aan de promotie wedstrijden om een plaats in de eerste klasse. Van DIO wonnen de groenwitten met 8-6, de voorspeelsters waren goed op dreef, maar in de defensie liet men enkele steekjes vallen, in het duel hierna tegen Con Brio toonden de Haarlemse speelsters hun schutterscapaciteiten en besloten met een 8-2 zege. De resultaten De uitslagen waren: District West A, dames, eerste klasse: De Fransman Claude Storez is zaterdag bij Reims, tijdens een klassementsproef van een auto-rally om het leven gekomen. ■Storez kwam met een Porsche uit in de klasse groot toerisme. Het ongeluk ge beurde, toen de Porsche een snelheid had van meer dan 150 km/u. De wagen raakte van de weg en sloeg over de kop. Storez werd daarbij uit de wagen geslingerd. Per helikopter werd hij naar een ziekenhuis vervoerd, waar de Fransman zonder bjj kennis te zijn gekomen, overleed. Het „mysterie van Zandvoort" is opge lost. Uit een verklaring, die de directie van de Borgward automobielfabrieken vrijdag in Hamburg gaf, is duidelijk geworden waarom de Britse coureur Stirling Moss vrijdag 11 november jl. naar Zandvoort kwam om naar zijn zeggen „zo maar eens" in een Borgward 1500 cc sport wagen te rijden. De Duitse firma is namelijk met de En gelse Cooper fabriek overeengekomen, dat in de toekomst 1500 cc Borgward mo toren aan het Engelse mérk zullen wor den geleverd om gemonteerd te worden op een Cooper Grand Prix-chassis. Hierdoor zal het mogelijk worden, dat de Cooper fa briek ook na 1960 wanneer de nieuwe formule 1 met motoren tot 1500 cc in Grand Prix-wedstrijden blijft uitkomen. De directie kondigde voorts aan, dat de Borgward fabrieken thans een formule 1 wagen aa'n het ontwikkelen zijn, die aan gepast is aan de nieuwe formule. De wedstrijd om de Grote Prijs van fuba zal dit jaar niet doorgaan. De reden s dat de meeste leden van de sportcommis- sie (volgelingen van Batista) na de revo lutie zi.,n vervangen door aanhangers van Fidel Castro. In de nieuwe samenstelling heeft de commissie nog niet veel werk kunnen verrichten. De wedstrijd om de Grote Prijs van Cu ba was vorig jaar ook al „in het nieuws". Toen werd namelijk wereldkampioen Juan Manuel Fangio een dag voor de start door de rebellen ontvoerd en pas vrijgelaten nadat de race was begonnen.. Rozenberg heett zijn loopbaan als mo torsportman, die vele kampioenschappen opleverde, moeten beëindigen. De doktoren hebben hem de motorwedstrijdsport ver boden. Dit is een gevolg van hel ongeluk, dat hij verleden jaar als automobilist in de tulpenrally had. Zijn belangstelling voor de motorsport heeft Rozenberg overigens nog niet verloren. Hij zet momentcel het parcours uil voor de handelstrophy-rit van de motorclub Zuid-Holland, die in april rond Francorchamps in België wordt ge reden. Het bestuur van de KNLTR heeft beslo ten een drietal spelers te laten deelnemen aan enkele toernooien in het buitenland. Voor deze tournee, die in de plaats komt van de jaarlijkse training van de Austra liër Cawthorn, zijn aangewezen: mej. Fre- dy Marinkelle, Willem Maris en Piet van Eysden. Het eerste toernooi, waarin dit drietal uitkomt, is dat om de internatio nale kampioenschappen van Frankrijk op overdekte banen in Parijs van 13 tot '22 februari. Daarna volgen enkele toernooien 'aan de Rivièra, iff Antibes, Menton ën Cannes (2 weken! en tenslotte het toernooi in Monte Carlo, dat met Pasen eindigt. Voorts zuilen deels op eigen gelegenheid deels op kosten van de bond mevr. F. Rou- wenhorst, mej. Joyce Marinkelle en Hans van de Weg aan enkele Rivièra-toernooien deelnemen. Pancho Gonzales heeft het enkelspel van het proftoernooi, dat in Sydney is gehou den, gewonnen. In de finale versloeg hij Frank Sedgman met 7—5. 64, 06. 54. Deze zege levert Gonzales een bedrag van ongeveer 8000,— op. De Zweed Sven Davidson heeft zondag de heren-enkelspel-titel van de Scandina vische indoor-tenniskampioenschappen ge wonnen. In de finale versloeg Davidson de Deen Kurt Nielsen met 61, 62. 26. 6—3. Kampioene bij de lames werd de Engel- sp Angela Mortimer. Zij won de eindstrijd van haar landgenote Christine Truman met 4—6, 6—1, 6—2. Onder grote belangstelling zijn zondag avond in café Kennemerland in Haarlem de twee laatste wedstrijden gespeeld van de finale tweede klasse libre, district Haarlem KNBB. Vóór de eerste partij, tussen Bloemendaal en Brand, een aanvang nam was de toestand zó, dat er voor eerst genoemde nog steeds een kans was om kampioen te worden. Hij zou dan zijn par tij tegen Brand moeten winnen en Scher merhorn zou van Kaandorp moeten ver liezen. Welnu, Bloemendaal won zijn partij. Aanvankelijk gelijkopgaand wist hij met een serie van 32 zijn concurrent achter zich te krijgen, welk voordeel hij niet meer prijs gaf. De eindbeslissing lag toen in handen van de nerveuze Kaandorp. Tot halverwege wist hij gelijke tred met Schermerhorn te houden. Toen zegevierde de vaste hand van laatstgenoemde. De districtsvoorzitter, de heer W. v. d. Berg, reikte hem de zo zeer begeerde kam pioensmedaille uit en verzocht hem het district te willen vertegenwoordigen op de gewestelijke kampioenschappen, die van 19—22 maart in Egmond aan Zee zullen worden gespeeld. Had de heer Schermerhorn in totaal slechts één beurt minder gebruikt om zijn titel te behalen, dan zou zijn moyenne te hoog zijn geweest (4.50 20 °/n *5.40) om afgevaardigd te kunnen worden. Hier volgt de eindstand: 1. C. Schermerhorn 1050 195 31 5.37 14 2. R. Bloemendaal 975 181 52 5.38 12 3. J. Dreyer 996 230 43 4.33 8 4. J. Handgraaf 978 236 23 4.15 6 5. A. v. Heusden 837 227 29 3.68 6 6. P. Kaandorp 849 231 31 3.57 4 7. A. Brand 788 233 32 3.33 4 8. F. Samson 857 208 24 4.12 2 De heren Schermerhorn en Bloemendaal klasse (4.50-7.-). De finalisten voor het kampioenschap van Nederland ereklasse groot biljart an ker-kader 47/2, dat "'an 26 februari tot en met 1 maart is de dierentuin in Den Haag wordt gespeeld, zijn: P. J. van de Pol (Rot terdam), Ph. J. Beekman (Amsterdam), H. de Kleine (Kampen), H. Metz (Den Haag). C van Oosterhout (Breda), K. de Ruyter (Waalwijk), H. Scholte (Eindhoven) en M. Wijnen (Nijmegen). Tijdens de voorwedstrijden zijn J. W. Vultink (Rotterdam), A. van Loon (Bergen op Zoom), B. van Leeuwen (Amsterdam). J. Ligthart (Alkmaar), Ph. J. Beekman (Amsterdam), A. W. C. Jacobs (Amster dam) en G. Vink (Hilversum) beneden de grens van 16.00 gebleven zijn „half gede gradeerd". SCHERMEN. Aan de internationale flo retwedstrijden voor dames om de Coupe Bachelor, die zaterdag 14 en zondag 15 fe bruari in Parijszullen wardengehouden, zuljen vier Nederlandse scherpistprs ,dqcl- nemen. Het zijn Danie van Rossem.' Elly Bothbi.il. Nina Kleyweg cn Toos Steensma- Van der Klaauw. Artrprtpiitie Behaaglijk en veilig douchen douchecelverwarming 2siralers van 375 W zijn ideaal. Prijs per stuk (incl. armatuur) f29» Vraag nadere inlichtingen bij uw installateur of een folder bij Philips Nederland n.v. Eindhoven Voor de eerste ronde van de dames-be- kercompetitie KNZB kreeg VZV in het Sportfondsenbad in Haarlem het Groning se ZCG op bezoek. In de laatste fase van de strijd sleepte VZV de winst in de wacht, waardoor deze club naar de tweede ronde overging. ZCG begon de strijd met zes dames te gen een voltallig VZV. dat deze speelsters meerderheid uitbuitte door Marijke van Koten. Toen kwam de zevende dame van ZCG in het water. Greetje Lugthart, de schoonspring kampioene van Nederland, maakte er toen een-een van. Vooral in de tweede helft was de strijd vol spanning. Door taktisch opzwemmen van Greetje Lugthart nam ZCG de leiding waarna een duel voor het ZCG-doel door Nini Selde- rijk-Kint in een VZV-doelpunt resulteer de. Greetje Lugthart kreeg daarna een strafworp te nemen (2-3) maar aan de an dere kant schoot Nel Toon raak (3-3). Met nog een halve minuut te spelen on dernam ZCG wederom een aanval, maar het schot ging naast. Vanuit de VZV-ach- terhoede ging de bal daarna naar de VZV- aanvalsters en Nel Toon scoorde het win nende doelpunt. Eindstand vier-drie. Voor de tweede ronde trokken zondag de heren van DWT naar Alkmaar voor een duel tegen DAW. dat de Haarlemmers in snelheid de baas was. De thuisclub had reeds een twee-nul voorsprong toen Rob van Driel de bal de DAW-touwen injoeg. Van Bokkum bracht de ruststand op drie een. Na de hervatting had de DWT-mid- achter een royale bui en werkte de bal het eigen doel in. Met de stand vijf-een kwam DWT er goed in en G. Luttikhuizen. Jan Eichhorn en Rob van Driel reduceerden de DWT-achterstand tot vijf-vier met wel ke uitslag DWT uitgeschakeld werd voor de bekercompetitie District Noordholland HPC en Haarlem bonden zaterdag vooi de eerste klasse dames van de competitie district Noordhólland de strijd aan. In de eerste helft van de strijd reageerde de I-IPC-keepster traag waardoor Corry Holm (2), Thea Hölsken (2) en Nel Goedhart Haarlem een vijf-nul voorsprong konden bezorgen. In de tweede helft bleef de HPC- verdediging voor de Haarlem-aanvalsters gesloten. Voor HPC werkten Hennie Band en Marleen Smit 'n HPC-aanval goed af en dus eindigde de strijd met een vijf-twee overwinning voor Haarlem. Voor de vierde klasse heren kregen de Haarlem-reserves Hillegom op bezoek. Het was een spel van kat en muis Haarlem kwam in de eerste helft met zeven-nul voor en in de tweede helft werd de stand op elf-nul gebracht. In de wedstrijd HPC 3Haarlem 3, vijf de klasse, namen de Heemstedenaren voor de rust de leiding. De eindstand werd twee nul. Voor de ontmoeting tegen VZV 3 ver scheen DWR 3 met zes man, dat tegen een voltallig VZV de strijd aanbond. Met de stand twee-twee werd aan de tweede helft begonnen. VZV 3 won uiteindelijk met drie-twee. Competitie kring Haarlem; uitslagen: Af deling veteranen: DWR-HPC 7-1 (verbete ring); Afdeling AM: DWT—Haarlem 1-2; VZV—DWR 2-8. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan der vereniging heeft het bestuur van de Haarlemse woningbouwvereniging „De Voorzorg" zaterdagmiddag in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt een recep tie gehouden, welke druk werd bezocht. Onder hen die het jubilerende bestuur hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden zich ondermeer de wethouder van volks huisvesting, de heer J. A. Schippers, amb tenaren van gemeentelijke instanties en voorts vele bestuursleden van Haarlemse woningbouwverenigingen. In zijn welkomstwoord gaf voorzitter R. G. Oppelaar een overzicht van de activi teiten van ,.De Voorzorg" in de afgelopen vier decennia. Samenvattend was hij van oordeel dat er alle aanleiding was tot te vredenheid over hetgeen tot stand is ge bracht. Met waardering gewaagde hij van het baanbrekende werk van de oprichters der vereniging. Ook richtte de heer Oppe laar in het bijzonder een woord van dank tot zijn mede-bestuursleden de heren De Nijs, Rees en Lamme, die reeds of bin nenkort 25 jaar in het bestuur zitting heb ben. Wethouder Schippers die vervolgens het woord nam zei ondermeer dat een kwart van het aantal woningen in Haarlem toe behoort aan woningbouwverenigingen. Hij noemde dit het bewijs voor het harde wer ken van de besturen dier verenigingen, daarmee dienden zij het algemeen belang en dat van de arbeiders in het bijzonder. Een vraagstuk op zichzelf was volgens de heer Schippers het feit, dat tal van wo ningwetwoningen op het ogenblik bewoond worden door personen die daar, financieel gezien, eigenlijk niet in thuis horen. De wethouder was niet optimistisch ten aan zien van een verlaging der huren in de naaste toekomst. „Met een handhaving van de huren bij het huidige woongerief zou al veel bereikt zijn," meende hij. De toewijzing van 500 woningen aan Haarlem achtte de heer Schippers volstrekt onvol doende, temeer omdat bij dit contingent een aantal woningen voor bejaarden is in begrepen. Sprekend over de activiteiten der woningbouwverenigingen vestigde de wethouder er de aandacht op dat de zelf werkzaamheid van deze na de laatste oor log sterk is beperkt, hetgeen hij betreur de. Namens het Haarlemse gemeentebe stuur complimenteerde de heer Schippers het "bestuur van „De Voorzorg" met het jubileum daarbij de wens uitsprekend dat de vereniging nog vele woningen aan haar bezit zal mogen toevoegen. De heer Th. C. van Beek, hoofd van het gemeentelijk bureau voor huisvesting, zei dat hij bij zijn regelmatig contact met de besturen der woningbouwverenigingen een Kachelpijp stond witbloeiend temidden van brandbaar materiaal Aan de Lange Margarethastraat 34 zwart in de Haarlemse binnenstad, in welk pand een kopergieter!) is gevestigd, heeft van morgen omstreeks kwart voor elf een korte maar hevige uitslaande brand gewoed. De brandweer bestreed het vuur met een ho ge- en een lagedrukstraal. Zij slaagde er in de vlammen binnen weinige minuten meester te worden. De polystcrij van het bedrijf cn de daarboven gelegen zolder brandden geheel uit. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door oververhitting van een kachelpijp, die door de houten zoldering van de polijs- terij door het dak naar buiten voerde. De witgloeiende pijp heeft eerst het op zolder liggende slijpsel doen ontvlammen waarna het vuur zich snel uitbreidde. Twee polijs ters, die het begin van de brand ontdek ten, hebben nog getracht het vuur met brandblusapparaten te blussen, maar zij moesten hun pogingen mede door de sterke rookontwikkeling vrij gauw opgeven. De inmiddels gealarmeerde brandweer was binnen een minuut met een ladderwagen en een autospuit ter plaatse. Na het sein ..brand meester" zijn brandweerlieden nog geruime tijd bezig geweest met nablus- singswerkzaamheden. Zaterdagavond werden in Utrecht de partijen van de zevende ronde van het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland gespeeld. De resultaten waren: BomVan Silfhout 20; Van der Sluis—De Kluyver 2—0; Terlouw De Jong 02; AnsemsBlom 02; BergsmaEdink 11; GordijnVan Dijk 11; DukelVos 11. Zondag zijn de volgende partijen (8ste ronde) gespeeld: Bom—De Kluyver 2—0; Van Silfhout—De Jong 11; Van der Sluis —Blom 0—2; Bergsma—Vos 2—0; Gordijn —Dukel 11. De stand is nu: 1. Van Dijk 13 punten; 2. Dukel 12 pt.3. en 4. Bom en De Jong elk 11 pt.; 5. en 6. Gordijn en Van der Sluis elk 9 pt.; 7. en 8. Blom en Edink elk 8 pt.; 9, 10 en 11. Ansems, Bergsma en Van Silf hout elk 7 pt.; 12. Terlouw 5 pt.; 13. Vos 3 pt.; 14. De Kluyver 2 pt. VOETBAL. Het Schotse jeugdelftal heeft in Belfast het jeugdteam van Noord-Ier- land met 41 verslagen. De ruststand was 2—1. ATLETIEK. Klaas de Ruiter (AV' 34, Apeldoorn) heeft beslag gelegd op de titel van oostelijk cross-kampioen bij de senio ren. Hij won in Veenendaal de iaatste van de vijf crossen die tellen voor dit kam pioenschap. Zijn tijd over de 15 km was 53 min. 36,5 sec. IJSHOCKEY. Het Oostenrijks ijshockey- team heeft in Innsbruck voor slechts 1000 toeschouwers en 43 zege behaald op de nationale ploeg van Zwitserland. De tus- senscores waren 10, 22, 11. ATLETIEK De internationale cross van Manresa, een wedstrijd over 11.900 meter, van Manresa naar San Vincente, is ge wonnen door de Spanjaard Carlos Perez in 41 min. 25 sec. Onze landgenoot Frans Kunen uit Bredat eindigde op de tweede plaats in 42 min. 4 sec. Nieuws in het kort groeiende waardering voor hun arbeid had gekregen. Hij hoopte dat de voortreffelij ke samenwerking met het bestuur van „De Voorzorg" ook in de toekomst zou voort duren. Nadat nog de heer W. V. van Kampen als voorzitter van de Federatie van Wo ningbouwverenigingen voor Haarlem en omstreken en de heer J. B. Veltman als voorzitter van de r.k. woningbouwvereni ging „St. Bavo-Noord" woorden van waar dering had gesproken, bood de heer F. Pennaarts het bestuur van de jubilerende vereniging namens de bewoners een spaar bankboekje met inleg aan, te besteden voor een passende herinnering bij de in gebruikneming van het nieuwe complex van „De Voorzorg" in „Parkwijk". Een 25-jarige Haarlemse gemeente ambtenaar. die zaterdag bij de politie in Haarlem aangifte deed van vermoedelijke verduistering van zijn bromfiets, heeft zijn vervoermiddel teruggekregen, maar een 25-jarige Haarlemse koopman en een Haarlemse taxichauffeur, die eveneens met de dader in contact kwamen, werden ge dupeerd. De gemeenteambtenaar wilde zijn brom fiets verkopen en plaatste een advertentie. Zaterdag kwamen twee mannen aan zijn woning om over de koop te praten. Een hunner kreeg de bromfiets mee om er een proefrit op te maken. Na een half uur was de onbekende echter nog niet terug en de andere aspirant-koper, een 67-jarige Haar lemse kolenwerker. adviseerde de gemeen teambtenaar de politie te waarschuwen De kolenwerker yertelde in de loop van de middag de onbekende man te hebben ontmoet in een Haarlems café. Deze had hem gevraagd, of hij een bromfiets te koop wist. De kolenwerker bood daarop zijn bromfiets aan, doch de transactie ging niet door, toen het voertuig niet wilde starten. De mannen keken toen in de krant, zagen de advertentie en gingen samen naar het daarin vermelde adres. De onbekende be loofde de kolenwerker tien gulden voor zijn bemiddeling. Met een taxi gingen ze naar het huis van de gemeenteambtenaar, die zijn bromfiets voor een proefrit aan de onbekende meegaf. Dezelfde avond om kwart voor tien kwam een 25-jarige Haarlemse koopman op het politiebureau vertellen, dat hij om half acht in een Haarlems café een man had ontmoet, die voor hem honderd pakjes Amerikaanse sigaretten te koop wist voor f 75. De koopman had niet genoeg geld bij zich en gaf de onbekende i 37,50. waar voor hij in onderpand een bromfiets kreeg. Dit bleek later de bromfiets van de ge meenteambtenaar te zijn. De onbekende vertrok uit het café met een taxi. De chauffeur kwam een uur later lerug in het café en vertelde, dat hij zijn klant bij het slation had moeten afzetten. De man had hem, .gevraagd inwachten. doch „bij was niet meer komen opdagen. De politie zoekt nu naar de onbekende oplichter. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op drie plaatsen in de stad sigaretten automaten opengebroken. In twee gevallen namen de daders behalve het geld ook het geldbakje mee. Uit een automaat aan de Rijksstraatweg verdween veertig zilveren guldens, aan het Stationsplein vormden vijftien zilveren guldens de buit en in de Jacobi.inestraat vermist men vijfendertig guldens. De Halfwegse wielerclub „De Bataaf" houdt woensdagavond 18 februari in het feestgebouw „Tivoli" in Zwanenburg een sportvoorlichtingsavond. Men heeft hier voor de oud-wereldkampioenen Arie van Vliet (Woerden) en Gerard Peters (Haar lem) en sportdokter Rolink uit Velsen- Noord. uitgenodigd De heer L. Buis uit Badhoevedorp, oud-wegkampioen van Ne derland der amateurs, zal daarbij als ge- sprekleider optreden De aanvang is be paald op acht uur. Sterrit. De vorig jaar opgerichte Tour club van „De Bataaf" heeft plannen om in mei een grote „sterrit" voor toeristen te houden. Bij een „sterrit" mogen de deel nemende toeristen zelf de te volgen route kiezen. Zij dienen echter een bepaalde minimum afstand af te.leggen en op de zelfde plaats samen te komen. Johannes Passion. De twee oratorium verenigingen „Zingt den Heer" en „Asaf" in Hillegom zullen voor de vijfde maal de „Johannes Passion" uitvoeren. Dit gebeurt op 10 maart. Geen spreekuur. Wethouder J. A. Schippers van Haarlem zal dinsdag geen spreekuur houden. Religieuze Kring. Vanavond houdt de voordrachtkunstenaar Otto Sterman in het gebouw va'n de Religieuze Kring Aer- denhout, Eikenlaan 5, een voordracht over „Ik ben een neger". Tevens zal dan een nieuw zaaltje in het gebouw officieel in gebruik worden genomen. Gebedsdag. Vrijdagavond zal in de Christelijk Gereformeerde kerk in Hille gom vrouwen-wereldgebedsdag worden ge vierd. Bijbelgenootschap. De afdeling Hille gom van het Nederlands Bijbelgenootschap houdt dinsdagavond haar jaarlijkse leden vergadering in gebouw „Weltevreden". Op maandag 16 februari des middags om vier uur zal in het gebouw van de reli gieuze kring in Aerdenhout, Eikenlaan 7, Aerdenhout, het nieuwe wijkcentrum van de wijkverpleging Aerdenhout-Bentveld, een afdeling van de Noordhollandse ver eniging „Het witte kruis", in gebruikge- steld worden. Zaterdag heeft de heer J. L. de Nieuwe, expediteur eerste klas bij de posterijen in Haarlem, het feit herdacht dat hij vijfen twintig jaar geleden in dienst trad bij de P.T.T. De adjunct-directeur van het post- district Haarlem, de heer L. W. M. van Beeck, richtte als eerste spreker woorden van waardering tot de jubilaris. Hij over handigde de heer De Nieuwe het zilveren draaginsigne en het gebruikelijke geschenk in couvert. De heer Ch. A. L. Trommelen, chef van het postgebouw aan de Baljuws laan en de heer B. Heimig, chef van de expeditie belichtten de werkzaamheden van de jubilaris in de kwart eeuw, dat hij aan de P.T.T. verbonden is en de heer J. Bakker overhandigde vervolgens namens de collega's een bloemstuk. De voorzitter van het jubileumfonds, de heer H. Plant, haalde enkele aardige herinneringen uit de loopbaan van de heer De Nieuwe aan en hij overhandigde de jubilaris een elek trisch scheerapparaat en een schemerlamp. Mevrouw De Nieuwe ontving tenslotte een boeket bloemen. Maandag 16 februari zal in de grote zaal van Hotel de Leeuwerik in Haarlem een bijeenkomst worden gehouden onder aus piciën van de Antirevolutionaire Kamer centrale Haarlem. De voorzitter van de A.R. Tweede-Kamerfractiè, dr. J. A. H. J. B. Bruins Slot, spreekt over het onder werp „Antirevolutionaire politiek in deze tijd". Ds. H. J. S. Kalf, Nederlands Hervormd prgdikant te Bennebroek, spreekt over „Het stempel der Hervorming moet be waard blijven". „Nu of nooit", zullen het afgelopen week einde vele inwoners van Haarlem en om geving hebben gedacht. En ijlings haalden zij de schaatsen uit het vet om waar dat maar mogelijk was zich aan de ijsgeneug- ten over te geven. Op ondergelopen stuk ken land, op ijsbanen, op meertjes, sloten en vaarten, was het een lustig zwaaien en zwieren en vele liefhebbers gingen pas naar huis, toen de duisternis al gevallen was. Bijzonder druk was het op de speelvijver in „De Kennemerduinen" waar een vijf tienhonderd kinderen en ouderen hun baantje reden. In de loop van zondag was het ijs hier op vele plaatsen stuk gereden, doch men hoopt de vijver weer voor de schaatserij' in orde te krijgen door er water over te spuiten. De ijsbaan aan de Kleverlaan was zon dag alleen voor houders van kaarten toe gankelijk, doch van vandaag af kan iedere schaatsliefhebber hier zijn hart ophalen. De politie van Haarlem wijst er op, dat het rijden op de grachten en vaarten in en om de stad nog steeds gevaarlijk is. Als men wil schaatsen, is het raadzaam dit vooralsnog slechts te doen op de ijsbanen. Wat de LENS is voor een fototoestel, dat is DE ANTENNE voor uw Televisie-apparaat. Zonder een goede lens geen goede foto. Zonder een goede antenne geen goed beeld Wees dus niet te zuinig als 't op uw antenne aankomt. Betaal liever iets meer voor een goede antenne. Het komt 't beeld op uw toestel ten goede. NEDERLANDSE VERENIGING VAN RADIO- EN TELEVISIE-HANDELAREN Haarlem en omstreken UOUAIP nm n.vnederlandse raffinaderij van petroleumproduoten te Haarlem vraagt wegens uitbreiding: Leeftijd tot 40 jaar. Gelegenheid tot een kort mondeling onderhoud: maandagavond 9 februari a.s. van 7-9 uur aan het ontvangst-adres: Gedempt* Oud* Gracht 90, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3