Sterke rol van Van Dalsum in stijlloze vertoning van gisteren De rechter van Zalamea grieven aan de redactie Cam avals zotternij bij r.-k. middenstand Gunstige deposito-voorwaarden DE BEURS Zandvoorts meisje op ijsbaan gewond A. L. Hansma benoemd tot notaris in Kum Gabriel la en A tv T ,e"gi jel geven een ricetal Amsterdamse Beurs Minister Staf: Straaljagersquadron zal Soesterberg zo gauw mogelijk verlaten IJs in Haarlem nog onbetrouwbaar Programma orgelconcert door Albert de Klerk Kolendampvergiftiging in woonscheepje Reistoelage voor de Haarlemse auteur Pszisko Jacobs Santpoort-Station krijgt automatische beveiliging J. C. Cromjongh overleden Koster bij gouden jubileum pauselijk onderscheiden Auto versperde spoorlijn Scheepvaart UIT STAD EN STREEK U i r tüixl AKl i 7* 0 9 J.iiMS DAULUU) - OPKbvil lb HAAKLEMSCHH COi .i 0 Vleugen van zuidelijke zotternij zijn maandagavond overgewaaid naar het Con certgebouw in Haarlem, waar de anders zo degelijke leden van de r.-k. Middenstands- vereniging voor één avond uit de band ge sprongen zijn. Het feest was amper om precies 22 minuten over acht begonnen, of een woelige menigte stortte zich onder de schetterende klanken van een der twee orkesten op de dansvloer om daar. met slechts korte onderbrekingen, te dansen en te hossen tot men half uitgeput even Advertentie nv Slavenburg's Bank Nieuwe Gracht 98 Tel. 12580 - 16942 Schoterweg 3 Tel. 1337T AMSTERDAM De eerste beursdag van deze week bracht lagere koersen voor alle internationale waarden. De stemming was aan de flauwe kant. Het buitenland liet verstek gaan en dit betekende dat de handel op het Damrak niet van grote omvang was. Er hadden van publieke zijde winstnemingen plaats, maar daar stonden hoegenaamd geen kooporders tegenover. Het gevolg was dat een vrij scherpe koersdaling bij de opening plaats had. Aandelen Philips openden op 5087s en liepen verder terug tot 506. Het koersver lies, vergeleken bij de vorige slotkoers. bedroeg voor deze aandelen ongeveer 13 punten. Ook de converteerbare ooligaties Philips moesten een verlies van ongeveer 9 punten incasseren. In de niet-cfficiële ochtendhandel lagen de koersen, zowel voor de aandelen als voor de converteerbare obligaties aanmerkelijk hoger. Unilever noteerde bij de opening 464 en zakte ver der in tot 4607». De vorige slotkoers was 474V2 en de hoogste prijs in de ochtenduren 469. AKU liep terug van 291 naar 288'/ï en verloor ongeveer 7 punten. Kon. Olie leed op 173 ongeveer 3 verlies en noteerde onder pariteit New York. 's Morgens werd voor deze aandelen nog 175 betaald. De arbitrage deed vrijwel niets en gaf er de voorkeur aan de koersen van Wallstreet af te wachten. Op het laagste peil van de dag werd voor alle internationale waarden steun geboden, waardoor de koersen oplie pen voor respectievelijk AKU tot 291, aan delen Philips tot 510, certificaten Unilever 463 en Kon. Olie tot 173,20. KLM werd lager geadviseerd. Van een nerveuze stem ming was absoluut geen sprake. De beurs beschouwde een dergelijke koersreactie als normaal. In de scheepvaarten was het zeer stil en de koersverliezen bedroegen over vrijwel de gehele linie 1 tot 2 punten. De cultures lagen verdeeld. Deli kon het hoge openings niveau op 153,50 niet handhaven en daal de tot 152,50. De vorige slotkoers was 152,80. Amsterdam Rubber zakte in van 97 tot 957s en verloor ongeveer 2 punten. HVA schommelde rond de 141, ex 8 percent dividend, tegen 150'/^ vrijdag cum dividend. De staatsfondsen waren door elkaar goed prijshoudend. Aandelen metaalbuizen- fabriek Excelsior werden op 93 geadvi seerd. Vorige koers 05 Aandelen Alweco kregen een adviesprijs van 25' I2 pet. (28 pet.). Prolongatie 3 percént (ANP). NEW YORK De zwaarste verkoopgolf sinds tweeën- eenhalve maand bracht verliezen over de hele lijst. Op laagste dagwaarde noteerde bijvoorbeeld Du Pont de Nemours meer dan 5 dollar lager. De hele chemiesector volgde zijn leider. De staalsector werd zwaar getroffen; hier variëerden de ver liezen tot meer dan 3 dollar evenals bij de spoorwegen. Bij de olies varieerden de verliezen van 1 tot 3 dollar. Bij de koper waarden waren de uiterste verliezen 2 dol lar. De daling ging samen met een hogere omzet van 3.130.000 aandelen. De markt leek de verkoopgolf zonder moeite te ne men. Op laagste dagwaarde was het alge meen gemiddelde op een laagtepunt sinds Kerstmis. Het industriegemiddelde kwam van 582,33 op 574,46; dat voor spoorwegen van 160,35 op 157,94 dat voor openbare nutsbedrijven van 90,40 op 89,78. Later in de beurs ontstond er lichte steun waar door het koersniveau enigszins opliep. Het industriegemiddelde daalde onder andere door verliezen van 2 a 3 dollar bij Du Pont American Telephone, American Tabacco en Texas Co. General Motors moest een dollar prijsgeven in een over het algemeen lagere maar actieve autosector. Sharon Steel en Pittsburg Steel gaven hun fusie plannen op, nu de regering de staal- en auto-industrieën scherp controleert Van de 1234 verhandelde fondsen sloten er 199 hoger en 897 lager (UPI) ging zitten uitblazen om met hernieuwde energie voor zot te spelen. Een deel van de feestvierders was zoals altijd gekleed in een keurig kostuum. Air- deren verhoogden de pret door zich in de meest uiteenlopende en soms bizarre ver mommingen te vertonen, al of niet peppe- rend op toetertjes en andere lawaai- dingen. Een winkelier liep gemaskerd, met een bontgekleurd jasje aan en een gek petje op zijn hoofd naast een exotische zigeunerin, die in het dagelijks leven zijn echtgenote is. Voorzitter Frans van Reysen huppelde over het toneel en toonde zich zeer uitbundig. Tussen de cowboys, de do- russen. de boertjes en de op andere wijze vreemd uitgedoste figuren tippelden een kip van Z.75 meter. Een treffende „mon oncle", compleet met. hoge pijpen, regen jas, hoedje en parapluie, kruiste soms het pad van 't goede heertje, dat in het bezit van een hele lange baard bleek. Mikojan danste verwoed, nadat een grote woon- ivagen vol zigeuners was binnengekomen. (Zie foto). Een jury heeft al die ve.rm.om- mihgen critisch bekeken en er prijzen voor uitgedeeld. Om kwart over tien werd alle gehuppel en gehos onderbroken voor de komst van prins carnaval, die per kabelbaan van het balkon af de zaal in suisde en daar een denderende toespraak afstak. Na de komst van de prins, in wie men de heer J. C. Kruyver, voorzitter van de rederijkers kamer van „Alberdin'gk Thym" herkende, kwam het feest pas goed op dreef. Bij het schaatsen op de ijsbaan ..Einden- hout" in Haarlem is maandag een zeven tienjarig meisje uit Zandvoort. gevallen en ernstig aan de linkerknie gewond Waar schijnlijk is de knieschijf gebroken. Per GG en GD werd het slachtoffer naar de Mariastichting vervoerd. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris te Kum !n de gemeente Wonsera- deel de heer A. L. Hansma, kandidaat- notaris wonende te Haarlem. Voor leden van de Heemsteedse Kunst kring geven de violiste Gahriella en de pianiste Attv Lengyel uit Parijs op woens dag 18 februari een recital in het Minerva Theater in Heemstede Het programma omvat werken van Locatelli, César Franck. Handel. Brahms, Ravel en Bach. Advertentie 7,OEKT 'N DPUKKfff voor uw HANDFJSDRÏ'KWERK? - Bé! 12*01 DRUKKERIJ E ZWART. KOI'DEN HORN Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3 »/j°/e Nederl. '47 9254 92s/, 3% Nedl 1962'64 96 H 96% Woningbouw 6 °/o 112-/1» 11273 Pr. A'dam '56 I.. 88 K Pr. A'dam '56 II 984« Pr. A'dam '56 III 98*6 Pr. R'dam '52 I.. Pr. .t'dam '52-11.. 97 7» Pr. R'dam '57 105H A.K.U 290 H 285 U Calvé Delft 480 475 Van Gelder Zonen 21974 218 K. N. Hoogovens. 352 352 <Tederl. Ford 223 220 N. Kabelfabrlek. 340 338 gew Philips Gloeil 509 54 501 Pref.PhilipsGloeil 225 (Tnilever (eert.). 463)4 460 Hnilever (nieuwe) 454 451 Wilton Fyenoord. 200 200 Werf Gusto. 156)4 156)4 Dordtsche Petrol. 70854 705 Kon. Petroleum f 173,30 f 172,50 Billiton 217 y, 215 A'dam Rubber 95 9454 K.L.M f 116,— f 115.- Holl. Amer. Lijn. 16454 163 K.NS.M 16054 161 N Scheepv. Unie 143 141)4 v. Nievelt Goudr. 18273 132 Phs. v. Ommeren 241)4 241 H.V.A 140)4 ex-d 142 Delimaatschappij f 152,10 f 152, Amsterd. Bank.. 270 270 Nat. Handelsbank 142)4 142 Ned. Handel Mij.. 20154 Rotterd. Bank 230 230 Twentsche Bank. 210 Anaconda Copper 6656 657 Bethlehem Steel 5246 5154 'T.S. Steel 8946 8854 General Motors.. 46 54 45)4 Shell Union 81 80 Tidewater. 2354 23-56 99 99 Een eenvoudig, fraai bloemstuk was de stille hulde aan de acteur Albert van Dal sum van Haarlems gemeentebestuur, dat niet vooruit wilde lopen op de officiële hul de welke nem in het komende najaar bij leven en welzijn ten deel zal vallen. Deze kleurige, geurige tolk van dankbaarheid werd overhandigd door schouwburgdirec teur Hm. Deinum na afloop van de maan dagavond gegeven voorstelling van „De rechter van Zalamea" van Calderón dooi de Haagse Comedie, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Men heeft de thans zeventigjarige toneelkunstenaar langdurig toegejuicht. Het was bijzonder jammer dat deze ovatie geenszins betrekking kon hebben op het vertoonde spel, want het markante aandeel van de jubilaris werd twee uur lang van alle kanten bedreigd door een waarlijk ontstellende stijlloos heid. Het gebeurt gelukkig uiterst zelden in de tegenwoordige tijd, dat alle vertolkende "dementen in stelling worden gebracht om de wezenlijke waarden van een meester werk der dramatische litteratuur uit mis- •erstand te vernielen. De opvoering van lit kerngezonde melodrama uit 1651 deed denken aan de brooddronken wanstaltighe- len uit de nadagen van de romantiek, toen de Spaanse dichter even mateloos werd verheerlijkt als in andere perioden onderschat. Uit diezelfde tijd dateert de overwaardering van de regisseur, die zo vaak als produkt van moedwillige fanta sie doet. voorkomen wat in feite op onver mogen berust. De capaciteiten van de voor deze montering verantwoordelijke man Joris Diels, hebben een meesterlijke allu re in de beperking tot het verstandelijk ontleedbare, psychologisch te analyseren repertoire van deze eeuw. Met dit nog al tijd fascinerende voortbrengsel van barok ke verbeeldingskracht heeft hij geen raad geweten. Wat hij tenslotte aan het publiek heeft voorgezet lijkt nergens op. Uiteraard zal ik deze krasse veroordeling motiveren. „De rechter van Zalamea" be handelt de geschiedenis van de schaking van een boeredoehter door een verwaten kapitein en de terdoodbrenging van laatst genoemde door de onteerde vader, die in tussen tot met burgerlijke macht beklede „dorpsoudste" is benoemd. Er is een op vallende overeenkomst en een even type rend verschil met „Fuente Ovejuna" van zijn stellig genialere voorganger Lope de Vor?a te wijzen. Beide schrijvers verdedi gen als deelhebbers aan de levensbeginse len van hun tiid de gehoorzaamheid aan het. ideaal der nationale monarchie. Bij Lope de Vega komt een gehele dorpsge nieenschap „als één man" in verzet tegen de corruntie en andere misbruiken van dé heersende -tand aan het einde der middel eeuwen. Bij Calderón echter, toen de per soonlijkheidsbewustwording dieper was doorgedrongen, is de gelijkhebbende rebel werkelijk één man' de vrome, dicht bij de natuur verkerende, stoer voor zijn recht opkomende onderdaan Pedro Crespo, de titelheld. Dit is een magistraal getekend karakter. Zijn formaat groeit naarmate hij zich. uit eindelijk zegevierend na de ergste verne dering, staande houdt in zijn confrontaties met steeds hogere heren, van sergeant tot koning. Hij is tevens de belichaming van het thema van het stuk, waarin tegende len in organische wisselwerking samen gaan. In aanleg en tot op zekere hoogte kan men hem met de uit dezelfde gedachten- wereld geboren Gysbreght van Aemstel vergelijken. Deze twee-eenheid kenmerkt het gehele drama: de innerlijke bewogen heid door de spanning tussen krachtig be sef van eigenwaarde en dienstvaardige deemoed herhaalt zich als uiterlijke be weging tussen het tragische en het komi sche als bijeenhorende weerspiegelingen van eeuwige orde en chaotisch gevoel. Bij de Haagse Comedie evenwel werd door het ontbreken van deze verhoudingen het evenwicht verspeeld en zag men voor de pauze een zotte klucht met een wilde fina le en daarna een onvoorbereid treurspel, waar men zich onbeholpen doorheen wor stelde. Op virtuoze wijze heeft Dolf Verspoor de tekst rijmend vertaald, al kwamen en kele geestigheden (bij voorbeeld over het gebit van Rebolledo en het halssieraad) niet helemaal tot hun recht. Een bezwaar van de gekozen navolging is echter de rammelende werking met niet altijd te vermijden komische of kinderachtige ef fecten (zoals „genekt" in plaats van „ge wurgd"). De Nederlandse taal dwingt, naar mijn mening, tot een andere behan deling van het vers om de oorspronkelij ke indruk te benaderen. Symptomatisch voor het gebrek aan inzicht van de regis seur is, dat de lyrische passages werden weggelaten of verkort, zoals de lofzang op de oogst en het gezang van vogels rond het prieel. Joris Diels heeft de boer Pedro Crespo te realistisch opgevat met radica le veronachtzaming van de conventies van het barokke theater. Het stuk kreeg daar door echter een dimensie minder: de eer lijke beleving tegenover het geaffecteerde dat in de persoon van de anachronistische Don Quijote geparodieerd wordt en dat de kapitein de menselijke maat doet over schrijden. Men heeft niet begrepen, dat de (Verkort weergegeven) Bebouwing Bentveld. Als bewoonster van Bentveld heb ik kennis genomen van het bezwaarschrift tegen het partiële uit breidingsplan M. en van de door de heer Koolbergen daarin geconstateerde „on juistheden". Hierover is het volgende op te merken 1. „Zoveel mogelijk" sparen var. restjes natuurschoon is een zeer vage en elastische toezegging. 2. Een weg van zes meter breedte voor ruiters en wandelaars biedt de laatsten nauwelijks rustig wandelgenot. 3. Een recreatiestrook van veertig meter diepte is voor een nog steeds aanwassend inwonertal een allermagerst kluif.ie. 4. Een wandelpark als „westelijke afslui ting van het villapark" zou veel aantrek kelijker zijn en als recreatiemogelijkheid bovendien van meer algemeen belang dan elke particuliere bebouwing, hoe ruim ook. 5. Dat grondeigenaars nu niet bepaald de meest objectieve beoordelaars zijn, behoeft, wel geen nader betoog. EEN BUURTBEWOONSTER beeldspraak het. essentiële dramatische middel is. Dat bleek ook uit de grote mo noloog in het woud van de misbruikte dochter en de schitterende alleenspraak „In één nacht.." van de verleider, waar in het veel te zwaar aanzetten van accen ten de kunstige melodie met zinloos ge weld overstemde. Het quazi primitieve decor van Igael Tu- markin had te weinig authentieke sfeer en droeg door de noodzaak van changemen ten nodeloze verbrekingen in tijd en ruim te van het hachelijke samenstel van saam horige contrasten bij. De kostuums kon ik over het algemeen weinig waarderen. Het laten dragen van een toga door de boer als dorpsrechter was het summum van ver blinding voor de toch duidelijk geformu leerde symboliek. De dolle dansen van Al- bert Mol voor de soldaten en een onver staanbaar zingende marketentster waren even onspaans als een derderangs varié ténummer. Dat Albert van Dalsum temid den van dit alles tot een soms treffende prestatie kwam, verhoogt de bewondering voor zijn talent, dat alle anderen in de schaduw stelde zonder echter voldoende licht te werpen op het fundamentele mo tief van Calderóns schepping. Het moet evenzeer op rekening van de regisseur geschreven worden, dat de Isabel van Si- grid Koetse niet van binnenuit maar met een opgelegd vernis geadeld werd en dat haar voordracht teveel directe vertolking van emotie behelsde. Broes Hartman mis te zowel in houding als dictie de nodige allure als de ingebeelde kapitein en Max Croiset maakte van de historische gene raal Don Lope de Figueroa een te sim plistisch vermakelijke persiflage van een commandant uit ons vooroorlogs reserve kader. Jan van der Linden was goed als Koning Philips de Tweede, Luc Lutz een schertsfiguur zonder meer, de andere me dewerkers kwamen niet of nauwelijks bo ven het geschoolde dilettantisme uit. David Koning De minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, heeft, oesloten om de overplaat sing van het 700ste squadron straaljagers op Soesterberg, bestaande uit F-86 K vlieg tuigen. zoveel mogelijk te bespoedigen. Dit deelt de minister mee in zijn ant woord op de brief, die de burgemeester van Zeist aan de minister heeft geschre ven naar aanleiding van de straaljager ramp in Huis ter Heijde. De burgemees ter wees in zijn brief op de gevaren, die de omgeving van het vliegveld bedreigen en op de hinder, die de bewoners van het lawaai ondervinden. De minister vermeldt verder in zijn ant woord dat van iedere mogelijkheid om Soesterberg te ontlasten, gebruik zal wor den gemaakt. Overigens stelt hij dat de risico's bij Soesterberg niets groter zijn dan elders. Ten aanzien van het lawaai merkte de minister op, dat alle anti-la- waai maatregelen zijn genomen, die mo gelijk zijn. Deze maatregelen worden voortdurend gecontroleerd. Nieuwe anti- lawaai middelen zijn in studie. Wat de veiligheid bij hel: .starten betreft, zegt de minister, dat ter beveiliging van wegen en huizen extra „barriers" zijn of worden geplaatst. waardoor elk vliegtuig bij een mislukte start zal worden vastge houden op de startbaan. In verband met de Nederlandse ver plichtingen aan de NAVO is het noodza kelijk dat de Nederlandse luchtstrijd krachten zo doelmatig mogelijk over onze vliegvelden worden verspreid. Daarom dienen zij ook op Soesterberg gestatio neerd te worden aldus de minister. Het ijs in de grachten en vaarten in Haarlem is nog steeds onbetrouwbaar. Een hoofdagent van de Haarlemse politie heeft maandag in samenwerking met personeel van de havendienst en openbare werken alle openbare wateren in de stad geïn specteerd. In de afgelopen nacht heeft het nagenoeg niet gevroren. Het ijs is ge middeld twee tot vier centimeter dik. Doordat op de meeste plaatsen een laagje sneeuw het ijs bedekt, zijn de gevaren voor degenen, die zich ondanks alle waar schuwingen toch op het ijs begeven, nog vergroot. Maandagmiddag om vijf uur heeft de politie ongeveer tweehonderd volwassenen en kinderen van het ijs in de Wester gracht verwijderd. Op de ijsbaan aan de Kleverlaan was het maandag de hele dag zeer druk. Het be stuur schat het aantal bezoekers op ze venduizend. Er gebeurden geen ongeluk ken. De politie assisteerde tegen de avond bij de sluiting van de baan. Het programma van het orgelconcert, dat. Albert de Klerk vanavond om acht uur uur in het. Haarlemse concertgebouw geeft, omvat de volgende werken: Variaties op het oud-Nederlandse lied „lek wil mi gaen vertroosten" van J. Bijster; Prélude et Fuga sur un chant de prière Israëlite van E. Barraine; Sonate I van P. Hindemith, Fuga g, fuga F, Aria con variazioni en Presto van G. F. Handel. In een woonscheepje aan het Liewegje tussen Haarlem en Halfweg zijn maandag een moeder en haar tweejarig dochtertje in de keuken bewusteloos geraakt ten ge volge van koolmonoxyde-vergiftiging. De ongevallendienst en de radio-auto-dienst van de Haarlemse politie slaagden er in het meisje met zuurstof korte tijd later weer tot het bewustzijn te brengen. Bij de moeder duurde dit langer. Het ongeluk is ontstaan door gebrek aan zuurstof, terwijl een geyser en een ver gasser in gebruik waren. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heelt aan de dich ter Hans Andreus een reisbeurs en aan de dichter A. Marja een reistoelage verleend. Reistoelagen werden voorts verleend aan de prozaschrijvers Marga Minco te Am sterdam, Pszisko Jacobs le Haarlem en Dolf Verroen te Rijswijk. Hiertoe werd de staatssecretaris geadviseerd door jury's, die bestonden uit respectievelijk prof. dr. W. Asselbergs, Ed. Hoornik en M. Mok voor poëzie en dr. Victor E. van Vriesland, me vrouw C. van den BoogaardKlaver en B Stroman voor proza, beide met de heer H. J. Michael als secretaris. Van Pszisko Jacobs verschenen tot. dus verre een roman en een novelle bij „De Arbeiderspers" te Amsterdam. In Santpoort-Station is een begin ge maakt met de reorganisatie van de spoor wegovergang aan de Wüstelaan. Het keine wachthuisje, waarin overwegwachter Kaay jarenlang zijn werk heeft verricht, is af gebroken. De spoorlijn wordt verhoogd. De kleine overweg bij het Zwarte Pad is vervallen. De overweg bij de Wüstelaan komt enige meters naar voren en zal van een automatische beveiliging worden voor zien. Op tweeënzestigjarige leeftijd is te Haarlem overleden de heer J. C. Crom jongh, administrateur op het bureau aan de Paviljoenslaan van de afdeling Haar lem van het Nederlandse Rode Kruis. Zijn heengaan betekent voor de afdeling een groot verlies, daar de thans overledene een actief aandeel had in de werkzaamheden op het kantoor. Hij is onder meer bijzon der in actie geweest bij de loterijen die in de afgelopen jaren regelmatig gehouden werden ten bate van het Rode Kruis. Se dert begin 1955 was de heer Cromjongh bij de afdeling Haarlem van het Rode Kruis werkzaam. Vroeger was hij kantoorhoofd van een ministerie in Indië en in de oor log heeft hij enige tijd in kampen moe ten doorbrengen. Donderdagmorgen om halfelf zal zijn stoffelijk overschot op de Noorderbegraaf plaats aan de Vergierdeweg teraarde worden besteld. De heer H. G. M. Leeflang in Haarlem is onderscheiden met het gouden erekruis Pro Ecclesia et' Pontifice ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als koster van de H. Antonius van Padua-kerk aan de Nieu we Groenmarkt, Pastoor K. J. Norenboom O.F.M. heeft de onderscheiding maandag uitgereikt. Een Duitse personenauto is gisteravond Omstreeks halfzeven tussen EIten en Emmerik geslipt, over de kop geslagen en op de spoorbaan terecht gekomen. De bestuurder van de auto en een mede passagier werden gewond. Het spoor tussen Elten en Emmerik was tot acht uur ver sperd. De T.E.E.-expres Amsterdam Keulen en drie andere treinen hadden door dit ongeval ruim een uur vertraging. Aagtedijk. 10 v. Suezkanaal n. Aden. Abida, 9 400 m. z.w. Bermuda n. Cardon. Albireo, 9 120 111. n.n.o. Vitoria 11. Rió de Janeiro. Alioth, 9 bij Weslhindev n. Antwerpen. Alkaid. 9 445 m. n.n.o. St. l'aulsrock 11. L. Palmas. Alkmaar, pass. 9 Sir. Ormoesz n. Suez. A lm dijk, 9 400 m. w.z.w. Flores n. Le Havre. Almkerk, 9 180 m. n.w. Guardafui n. Fremantle Alphacca. 9 v. Montevideo n. Paranagua. Alphard, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Alwaki, 10 te Aden verwacht. Amerskerk, 9 te Genua. Ampenan, 9 te Pladju v. Priok. Amsteldijk. 9 200 mijl n.n.o. Terceira naar Port Loerglades. Amslelkroon. 9 120 m. o.z.o. Kp. Canaveral naar Vizagapatnam. Amstellaan, 9 12G0 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden Amstelpark, 9 60 m. n. Alexandrië n. Ceuta. Amstelsluis, 9 11 m. z.z.w. Mokba n. Londen. Amstelvaart, pass. 9 Kp. Espichel n. Hamburg. Amstelveen. 9 600 m. z. Cocos eil. n. U.K. Andijk, 9 te Rotterdam. Annenkerk. 9 150 m. z.w. Mogadiscio n. Aden. Antonia, 11 te Pladju v. Telokanson. Arnedijk. 9 te Brownsville. Appingedijk, 9 100 m. n.o. K. San Roque n. Santos Arendskerk, 9 150 m. z.o. Messina n. Genua. Argos, 9 10 m. w. Gibraltar n. Porto Torres. Astrid Naess, 9 200 m. w.z.w. Flores n. Aruba. Baarn, 9 v. Maracaibo n. Punla Cardon. Balong, 9 v. Balikpapan n. Makassar. Bantam, 9 v. Genua n. Marseille. Batjan, 9 v. Colombo n. Trincomalee. Beninkust, 9 v. Le Havre n. Amsterdam. Billiton, 9 265 m. n.n.w. Cochin n. Cochin. Bintang, 9 ten anker Damman v. Bahrein. Bennekom, 9 v. Amsterdam n. West-Indië. Breda, 7 v. Curagao n. La Guaira. Bussum, 9 130 m. o.n.o. Ras Fartak n. Rastanura. Calamares. 10 te Cortes. Callisto, .9 115 m. z.w. Dakar n. Pepel. Caltex Arnhem, 9 598 mijl z.o. Kaap Sable naar Caltex Delit, 9 75 m. o. Aden n, Bahrein. Caltex Eindhoven, 9 155 m. z.o Little Quoin naai Rastanura. Caltex Siak, pass. 9 Cherbourg n. Rotterdam. Calt. Utrecht. 9 140 m. o.z.o. Colombo n. Bahrein Perthamboy. Camerounkust, 9 v. rede Winnebah n. Lome. Castor. 9 290 m. n.w. Azoren n. Ciudad Trujillo. Charis. 8 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cirrus (weerschip), 9 te Rotterdam. Cities Service Valley Forge, 9 200 m. z.z.o. Ascen- cion n. Philadelphia. Congokust, 9 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Gorilla. 8 te Colombo. Cradle of Lib., 0 310 m. w.n.w. P. Said n. P. Said. De Eerens, 9 v. Muscat n. Makalla. Diemerdijk. 9 te Southampton. Doris, 9 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Duivendrecht, 9 500 m. w.z.w. Azoren n. R'dam Daphnis. 9 600 m. o. Finisterre n. Londen. Femdijk, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Fenhoorn, 9 te Iskenderun v. Beyrouth. Esso Nederland, pass. 9 Malta n. Port Said. Etrema. 9 te Tripolis. Friesland SSM, pass. 9 Dungeness n. Vlaardingen. Friesland KRL, 9 200 m. z.w. Azoren n. N. York. Gaasterkerk, 9 t. anker Westhinder n. Antwerpen. Gaasterland, 9 100 m. n. St. Paulsrocks n. Bahia. Garoet, 9 v. Port Swettenham n. Singapore. Groote Beer, 9 600 m. o.n.o. St. Helena n. L. Palm. Groote Kerk, 9 ten anker Das Es Salaam. Guineekust, 7 v. Lagos n. Takoradi. Haarlem, 10 v. Tampa n. Rotterdam. Hathor, 9 10 m. n.o. Pantellaria n. Malta. Hector, 9 v. Latakia n. Beyrouth. Hecuba, 9 te Amsterdam. Heelsum, 9 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Heemskerk, 9 100 m. n.o. Massawa n. Djibouti Hermes, 9 v. Kopenhagen n. Pernis. Iiersilia. 9 v. Amsterdam n. West-Indië. Hilversum, pass. 9 Gibraltar n. Antwerpen. Hispania, 9 te Hornillo verwacht. Holendrecht, 9 60 m. z.w. Scillys n. Baltimore. Hydra, pass. 9 Dover n. Amsterdam. Iberia, 9 125 m. z.z.w. Ouessant n. Cartagena. Ivoorkust, 9 v. Lagos n. Port Harcourt. Jac. Verolme, 9 195 m. w. B. Ventura n. Guayacan Japara KRL. 8 te Port Swettenham v. Penang. Java, pass. 9 Ouessant n. Amsterdam. Kaap Hoorn. 9 v. Abadan n. Bahrein. Kalydon. 9 310 m. z.w. Formosa n. Yokkaichi. Karachi, 9 v. Amsterdam n. Londen. Karimata. pass. 9 Sabang n. Colombo. Kelletia, 9 320 m. z.z.w. Calcutta n. AbadAn. Nieuwe in het kort Geen spreekuur. De. Haarlemse wet houder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D., J. A. Geluk, zal woensdag geen spreekuur houden. Zijn ambtgenoot van Volkshuisvesting en Economische Zaken, de heer J. A. Schippers, houdt donderdag geen spreekuur. Inbraakje. In een huis aan de Rusten- burgherweg in Bloemendaal is ingebroken, waarbij drie herenkostuums, een armband en enkele andere voorwerpen met een totale waarde van enige honderden gul dens zijn meegenomen. Vondsten. De afdeling Zandvoort van de Nederlandse Protestantenbond houdt een bijeenkomst in „Ons Gebouw" aan de Brugstraat, op woensdag 18 februari. Ds. G. Kroes, evangelisch luthers predikant in Haarlem, zal dan een causerie houden met vertoning van filmstrips over: „Vondsten bij de Dode Zee". Advertentie FOTOKOPIEËN - Nieuwste procédé Lichtdrükkèrij deRooij, Schagchelstr. 14 Kerkedijk, 10 te Antwerpen verwacht. Kertosono, 9 104 m. n.o. Masawa n. Aden. Khasiella, 9 920 m. o.n.o. Barbados n. Curasao. Kieldrecbt, 9 te Aden. Kinderdijk. 10 te Antwerpen verwacht, Kloosterdijk, 10 te Tampico. Koratia, 9 v. Havana 11. Curasao. Korenia, 9 250 m. w. Bermuda n. Bacchaquero. Kosicia. 9 250 m. n. Finisterre n. Curacao. Kreeft. 9 te Rotterdam. Langkoeas. 9 150 111. o. Sicilië n. Genua. Larenberg, 9 te Bordeaux. Laurenskerk, pass. 9 Socotra n. Zanzibar. Lcersum, 9 te Houston. Lekkerkerk, 10 v. Anwerpen n. Rotterdam. Lcmaire, 9 610 m. n.n.w. Amsterdam eil. n. K'stad, Lcmsterkerk, 9 te Rotterdam, Leto, 9 300 111. n.n.o. Madeira n. Madeira. Leuvekerk, 9 70 m. z.w. Ras Fartak n. Karachi. Liberty Bell, 9 v. Suez 11. Mena Al Ahmadi. Loenerkerk, 9 150 m. w.z.w. Kreta n. Port. Said. Loosdrecht. 9 100 m. o. Vallencia n. Hamburg. Loppersum. 9 te Hamburg. Maas. 9 v. Alexandrië n. Beyrouth. Maashaven. 9 300 m. w. Casablanca n. Antwerpen. Maaskerk. 10 te Port Said. Maaslloyd. 9 110 m. n.w. Colombo n. Saigon. Macoma, 9 v. Pladju n. Singapore. Maron. 9 v. Jacksonville n. Savannah. Medon. 9 te Paramaribo. Memnon. 9 600 m. n.o. Barbados n. Londen. Merwelloyd, 9 v. Napcis n. Piraeus. Malea. 10 te Surabaja v. Balikpapan. Moordrecht, 9 110 m. n.w. Muscat n. Suez. Munttoren. 9 50 m. w. Oporto n. Mena. Musilloyd, 9 270 m. o.z.o Socotra n. Penang. Mijdrecht. 9 100 m. z.w. Kuria Muria n. Mena. Naess Lion, 9 53 m. w. Malta n. Mena. Naess Tiger, 9 v. Mena Ai Ahmadi n. Houston. Nias, pass. 9 Kp. Threepoints n. Freetown. Nieuw Amsterdam, 9 v. Curacao n. Cristobal. Nieuw Holland. 10 v. Fremantle n. Makassar. Oldekerk, 9 v. Penang n. Port Swettenham. Ondina. 9 v. Miri n. Pulu Sambu. Ootmarsum, 10 v. Antwerpen n. Houston. Oranje, 9 te Genua. Oranjefontein, 8 ten anker bij de Wielingen. Oranje Nassau. 7 v. Puerto Limon n. Kingston. Oiestes, 9 ten anker op Schelde n. Antwerpen. Orion, 9 v. Adalya n. Chalkisa. Ouwerkerk. 10 te Antwerpen verwacht. Overijsei, 9 360 m. n.w. Okinawa n. Manilla. Parkhav., 9 80 m. z.z. St. Paulrocks n. Riode Jan. Peperkust, 8 op Elbe n. Hamburg. Perna, 9 v. Abadan n. Beira. Polydorus, 10 te Singapore. Prins Alexander, 10 te Antwerpen verwacht. Prins Casimir, 9 44 m. z.z.w. Finisterre n. Cagliari. Prins Willem IV. .9 40 m. o.n.o. Gibralt. n. R'dam, Pr. Willem II. 9 3.90 m. z.o. Kp. Race n. Le Havre. Provenierssingel, 9 980 m. z.w. Az. n. Pto. Ordaz. Purmerend, 9 100 m. w. Kingston n. Texascity. Rempang, 9 te Hamburg v. Amsterdam. Ridderkerk. 10 te Colombo. Riouw, 9 te Khorramshahr. Rita. 8 v. Penang n. Pladju. Roebiah, 9 te Lissabon. Roggeveen. 9 v. Plymouth n. Auckland. Saloum, 9 180 m. z.w. Ouessant n. Dakar Samarinda. 9 te Djibouti verwacht. Sarangan, 9 630 m. w.z.w. Waivisbaai n. Kaapstad. Sarpeaon. 9 620 m. n.o. Fayal n. Curacao. Schelpwijk. 9 55 m. o. Malta n. Mena. Scherpendrecht, 9 30 m. n.n.w. Saba n. Weètville. Schie, pass. 9 Harwich n. Hamburg. Senegalkust, 9 v. Freetown n. Monrovia. Sibajak, 11 te Port Said v. Aden. Siberoet. 9 v. Calcutta n. Rangoon. Sinabang, 16 te Brisbane verwacht. Slamat, 10 v. Antwerpen n. Hamburg. Soestdijk, 9 600 m. n. Flores n. Antwerpen. Solon, 7 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Stad Alkmaar, 9 510 m. w. Finisterre n. R'dam. Stad Arnhem. 9 v. Narvik n. Gent. Stad Delft. 9 750 m. n. Azoren n. Norfolk. Stad Gouda, 9 600 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Stad Haarlem. 9 60 m. w. Kp. Finist. n. IJmuiden, Stad Rotterdam, 9 100 m. n. Dakar n. IJmuiden. Stad Utrecht. 9 350 m. z. Haltfax n. Hamburg. Stad Vlaardingen, 9 50 m. z.z.o. K. Race n. R'dam, Stanvac Pendopo, 9 v. Buatan n. Sungeigerong. Statue of Liberty. 10 te Suez n. Perzische Golf. Stentor, 9 te Fort Liberte. Straat Banka, 9 v. Sydney n. Melbourne. Str. Lombok. 9 720 m. z.o. Mauritius n. Mauritius. Straat Magelhaen, 9 v. Hongkong n. Singapore. Sunetta, 9 65 m. z. Bandjermasin n. Singapore. Talisse, 9 te Amsterdam. Tankhaven I, 9 v. Belawan n. Sungeigerong. Teiresias. 9 60 m. n.w. Bizerta n. Port Said. Telamon, pass. 9 Jamaica n. Maracaibo. Ternate. 9 25 m. w.z.w. Gibraltar n. Marseille. Tero, 9 130 m. z. St. Vincent n Rio de Janeiro. Teucer, 9 Algiers n. Halifax. Tbelidomus, 9 220 m. w.n.w. Bermuda n. Cardon. Themis, 9 230 m. z.o. Barbados n. Rotterdam. Tiba, 9 te Hamburg verwacht. Tiberius, 9 2()0 m. z.w. Miguel n Ciudad Trujillo. Tibia. 9 450 m. o. Kp. Stroque n. Curacao. Titus, 9 430 m. w.z.w. Fayal n. Trinidad. Tjibodas. 10 te Shanghai verwacht. Tjiluwah. 9 200 m. o. Saigon n. Hongkong. Tjipanas, 9 te Mozamb. verw, v. Dar Es Salaam. Tomocyclus. 9 v. Curacao n. Maracaibo. Trajanus. 8 230 m. n. Curacao n. Kingston. Triton, 10 te Puerto Cabello. Trompenberg, 11 te Geraldton verwacht. Van Neck, 9 30 m. o.z.o. Shanghai n. Tientsin. Van Noort. 10 te Singapore. Van Riebeeck, 9 260 m. z.z.o. Pontianak n. Singap. Van Waerwijek, 10 te Yokohama verw. v. Manilla, Vivipara, 9 110 m. w.n.w. Djeddah n. Mena. Vasum, 9 v. Mena Al Ahmadi n. Portland. Vlist, 9 24 Om. w. Landsend n. Hampton Roads. Waal, pass. 10 Finisterre n. Porto Torres. Waingapoe, 9 v. Mukalla n. Muscat. Waterman. 9 130 m. z.z.w. Ushant n. Rotterdam. Westerdam, 9 50 m. w. Landsend n. New York. Westertoren. 9 110 m. z.o. K. San Roque n. B. Aires. Westland, 10 te Montevideo. Willemst. ,9 1450 m. w.z.w. Madeira n. Guadeloupe. Witmarsum. 10 te Houston. Wonogiri, 9 v. Damman n. Bahrein. Wonosari, 9 te New York. Wonosobo, 9 v. Calcutta n. Penang. I.'ssel, 9 Calais gepass. n. Antwerpen. Zeeland, pass. 9 Kp. Degata n. Tripoli. Zonnewijk, 9 140 m. n.o. Flores n. Golf v. Mexico. Zuiderkerk, 10 v. Sydney n. Newcastle. SLEEPVAART Barentsz Zee, 10 te Maassluis. Blankenburg. 10 v. Delfzijl n. Rosyth. Clyde, 10 570 m. z.w. Fayal n. Arabische Golf. Cycloop, 10 te Aden verwacht. Friesland, 10 80 m. z. Panama n. Maracaibo. Hector. 10 v. Kiel n. IJmuiden. Humber, 10 430 m. w.z.w. L. Palm. n. Maracaibo. Loire, 10 620 m. z.o. Bermudas n. Arabische Golf. Maas. 10 50 m. z.o. The Brothers n. Suez. Noordzee, 9 v. Vlissingen n. Emmy S a/d grond. Oceaan, 10 v. Lissabon n. Fayal. Oostzee, 10 170 m. van Kew West n. Arab. Golf. Rode Zee, 8 v. Maassluis n. Liverpool. Tasmanzee, 10 50 m. z.o. The Brothers n. Suez. Thames, 10 90 m. z.w. Blaavandhoek n. Uddevalla. Titan, 10 60 m. n. Pantellaria n. Arabische Golf- Tyne, 10 150 m. o. Jamaica n. Perth Amboy. Witte Zee, 10 380 m. w.z.w. L. Palm. n. Maracaibo. Zeeland, 10 v. Kiel n. IJmuiden. Zwarte Zee, 10 250 m. z. Mobile n. Arab. Golf. KLEINE VAART Alcetas, 9 v. Tanger n. Faro. Appingedam, 9 t. anker bij Westkapelle n. Antw. Atlas, 8 v. Algiers n. Rotterdam. Bab T, 9 60 m. z. Ouessant n. St. Nazairé. Boreas, 9 te Amsterdam v. Gothenburg. Draco, 9 10 m. z. Kp. San Sebastiaan n. Savona. Flevo, 9 35 m. w.n.w. Kp. Penas n. Oporto. Ilias, 8 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Inspecteur Mellema, 9 v. Stivesbay n. Dover. Joost, 9 dw. Borkum n. Zaandam. Julia Mary, 9 20 m. z. Finisterre n. Lissabon. Jupiter. 9 30 m. z. Kp. Sacratif n. Ceuta. Manto, 9 50 m. z.w. Ancona n. Venetië. Nero, 9 dw. Weser n. Amsterdam. Phidias, 9 in Straat v. Gibraltar n. Rotterdam. Ponza, 6 Kiel gepass. n. Visby. Strabo, 8 dw. Villano n. Amsterdam. Thaletas, 7 v. Thessaloniki n. Kalyvia.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10