Amerika's meest geliefde koffie Duitsers hadden nare vakantie op Canarische eilanden ANDREWS Luchtcharter-maatschappij, die hen gebracht had, ging failliet DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs ZEER MODERN WINKELPAND MET WONING WOENSDAG 11 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De luchtaanvallen op Ceram Vragen van Tweede Kamerlid Calmeyer Een jaar achter slot voor een kistje sigaren Kerkelijk Nieuws Fransen wegens spionage in Tunis gearresteerd Frankrijk dient protest in wegens behandeling Le Troquer heeft tijdelijk bedankt voor de SFIO Aantal tb-gevallen op mulo tot 45 gestegen Einde van „caféschandaal" in Hulst Getuigen bedachten zich Kort nieuws Scheepvaart „JSKSSlf K hei gezonde 2 melkdieet uit Zweden 2.80-4.80-8.70 Gun Uzelf pure koffie op zijn best: QUIC/C COFFEE (Van onze correspondent in Bonn) Een avontuur dat 44 Westduitsers en Oostenrijkers de afgelopen maand in Afri ka beleefd hebben, zal hun heugen. Zij zijn namelijk in handen gevallen van een luchtcharter-maatschappij, die failliet ging toen de reizigers in Noord-Afrika van hun vakantie genoten. Het probleem, waar het hier om gaat is dat van de lucht charter-maatschappij Daarmee kan men goedkoop vliegen: naar een vakantieoord, naar een haven waar een schip een ande re bemanning nodig heeft, naar een stad waar paarden aan rennen mee moeten doen, enzovoort. De luchtcharter-maat- schappijen zijn, op enkele uitzonderingen na, geen lid van de I.A.T.A., de interna tionale organisatie van luchtvaartmaat schappijen en daardoor in staat onder de gebruikelijke tarieven vracht en passa giers te vervoeren Ook in West-Duitsland zijn luchtchartermaatschappijen de Deutsche Flugdienst G.M.B.H., waarvan het kapitaal in handen is van de scheep vaartmaatschappijen Hapag, Hansa-Li- nie, Norddeutsche Lloyd en de Deutsche Lufthansa en Duitse spoorwegen. Verder: de Condor Luftreederei van de bakpoeder fabrikant en miljonair Oetker. Men kende tot voor enige weken bovendien nog eni ge andere maatschappijen, die thans alle in zo grote betalingsmoeilijkheden verke ren, dat de vliegtuigen niet kunnen op stijgen. Een van die maatschappijen is van een zekere Krukenberg, directeur van Aeropa, Columbus-Rcisen G.M.B.H. Met Krukenberg is het al vier jaar lang niet best gegaan. Op 31 december verza melde hij veertig vakantiegangers op het vliegveld van Hamburg voor een „goed kope" reis naar Spanje en Noord-Afrika. De reis begon met... negentien uur ver traging. Men arriveerde tenslotte te Tene- riffe op de Canarische eilanden. Maar daar had Krukenberg zó'n slechte naam, dat geen enkel hotel het reisgezelschap on derdak wilde geven Alleen toen de reizi gers op eigen kosten wilden boeken, kre gen ze een kamer... De zonnige vakantie op de Canarische eilanden werd nog be wolkter, toen zij reizigers van een vorig „transport" ontmoetten, die niet meer te rug konden. Er waren vakantiegangers, die 1.600 mark hadden betaald voor de reis zelf, en nog eens 1.200 mark op tafel moesten leggen voor de hotelkosten. De reisleider was zo arm, dat hij van de pas sagiers geld moest lenen. De zon verdween geheel, toen Kruken- bergs vliegtuigen in Duitsland een start verbod kregen. Reizigers met geen cent meer op zak, waren al lang op de pof in goedkope pensions gegaan. Men wilde naar huis, men wilde Krukenberg wel eens zien. Een pianist moest naar Berlijn telegraferen, dat hij niet kon optreden. Ten slotte kwam een Engelse chartermachi ne als reddende engel voor 36 passagiers. Acht anderen bleven nog achter. Krukenberg had het klaar gespeeld ja renlang steeds op het randje van het fail lissement te zweven, tot hij onlangs niet meer over de brug kon komen en fail- Het Tweede Kamerlid de heer Calmeijer (C.H.U.) heeft aan de minister-president schriftelijk de volgende vragen gesteld: Heeft de regering kennis genomen van het 'communiqué van het hoofdkwartier van de Indonesische luchtmacht in Dja karta alhier bekend geworden op 9 februari 1959 waarin wordt gemeld, dat vliegtuigen van deze luchtmacht aanvallen hebben gedaan op het eiland Ceram. waarbij een vijftal plaatsen met name zijn genoemd? Acht de regering het niet gewenst op grond van de R.T.C.-overeenkomst een beroep te doen op de Veiligheidsraad, in dezelfde geest als het beroep, dat ter zake werd gedaan op 5 oktober 1950? Is de regering bereid, na te gaan of het Internationale Rode Kruis maatregelen heeft genomen om hulp te bieden aan de getroffen gebieden van Ceram, die sinds 1950 zijn verstoken van elke aanvoer van verbandmiddelen en medicamenten, en om, zo dit niet het geval mocht zijn, een initiatief te nemen om dit internationale orgaan tot onverwijlde hulpverlening te bewegen? De rechtbank te Amsterdam heeft de 42- jarige timmerman en recidivist H. F. M. K. uit Amsterdam voor de diefstal van een kistje sigaren een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest opgelegd. Tegen deze verdachte, die de inbraak in een deurenfabriek te Waarden aanvankelijk ontkende, was tien maanden met aftrek geëist. Pas nadat een politiehond bij een zoge naamde sorteerproef de verdachte als de dader had aangewezen, bekende de man, in het fabrieksgebouw te zijn geweest. Hij hield echter vol dat een andere inbreker hem voor was geweest. Dit verweer heeft hem nief mogen baten. Ned. Hcrv. Kerk Beroepen te Woerden (vac. J. C. Ter louw) A. don Hartogh te Amersfoort: te Goedereede J. Vlijm. kand. te Lunteren. Beroepen te Bergum (toez.) dr. J. M. Has selaar, laatstelijk pred. te Djakarta; te Wijk bij Heusden A. Muilwijk, kand. te Ameide. Bedankt voor Oudega (W) J. F. Storm te Nijbroek (Geld.); voor Boven- Hardinxveld P. J. F. Lamens te Elspeet. Geref. Kerken Beroepen te Haamstede C. M. Boerma, res. legerpred. te Bergen op Zoom. Be roepen te Boechout (België) drs. J. Végh te Andijk. Geref. Kerken (vrijgemaakt) De classis Axel heeft praep. geëxami neerd en beroepbaar verklaard de heer M. Brandes te Axel, kand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen. Geref. gemeenten Beroepen te Amsterdam-N. C. Molenaar te Leiden. liet werd verklaard. Inmiddels zag Kru kenberg nog wèl kans om op de Canari sche eilanden een paar architecten het hoofd op hol te brengen, waardoor deze Spanjaarden twee nieuwe hotels lieten ma ken. Ook deze lieden zijn nu failliet. Men zegt thans in West-Duitsland: er is niets tegen chartermaatschappijen. Maar ze moeten geld achter zich hebben, opdat ze in de winter het hoofd boven water kun nen houden. AMSTERDAM De markt bood goede weerstand, al waren de koersen voor de internationale waarden lager vergeleken bij de slotkoer- sen van de vorige dag. Deze weerstand kwam van Zwitserland en Parijs en vond meelopers in Amsterdam. Aanvankelijk had men op het Damrak gedacht, dat de koersen veel lager zouden zijn in verband met de flauwe tendentie waarmee Wall- street was afgekomen. De openingskoersen vielen dan ook heel erg mee. Hierdoor werd aangetoond, dat het aanbod zeer minimaal was en dat de kooporders eerder in de markt domineerden. Aandelen Philips, wederom zeer actief, werden bij de opening met tientallen tegelijk uit de markt geno men op 501. In de morgenuren werden deze aandelen nog verhandeld op 495 a 496. De arbitrage was zeer actief en had de moed wat aandelen vóór te kopen in de verwachting, deze stukken in Wallstreet met winst te kunnen slijten. Aanhoudende vraag bracht de koers op 503. De vorige slotkoers was 509'/2. De converteerbare obligaties Philips waren slechts 2 punten lager. Unilever noteerde op 460Vi ongeveer 3 punten beneden de vorige slotkoers. De laagste koers in de morgenuren was 455. AKU liep op van 285'/2 tot 287V2. Hier was de vorige slotkoers 290. Kon. Olie opende op 172,50, drie gulden boven de laagste koers van de morgenuren en bleef slechts een halve gulden onder de vorige koers. De aandelen noteerden ongeveer 2 gulden boven pariteit New York. KLM werd iets lager geadviseerd. De internationale waar den sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Scheepvaarten waren geheel veriaten en de koersen bewogen zich omstreeks het vorige slotniveau. Voor de staatsfondsen bestond een vrij regelmatige belangstelling gedurende de gehele beursduur en de koer sen waren door elkaar prijshoudend. Van de cultures was HVA op 142'/2 ruim 2 punten hoger, zodat een gedeelte van het dividend reeds werd ingehaald. Amsterdam Rubber was onveranderd, Deli fractioneel hoger en Senembah een punt beter Van de locale sector werden nog geadviseerd aan delen Metaalbuizenfabriek Excelsior op 95 (93), Alweco op 23 (25 laten) en Scholten's Carton op 310 (315) op hét onveranderd dividend van 16 percent. Voor de inschrij ving op 700 aandelen De Boer a 135 percent bestond ter beurze, in verhouding tot de omvang van de emissie, een behoorlijke belangstelling. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Terwijl de totale aandelenomzet daalde van 3.130.000 tot 2.960.000 werd op de New- yorkse beurs drie-kwart herwonnen van het verlies van de vorige dag. De staalwa- ren kregen goede steun evenals enkele olies. Bij de chemiewaarden maakte Du Pont het eerder geleden verlies bijna ge heel weer goed- Zenith, General Tyre, American Home Products en Lukens Steel behoorden tot de fondsen die scherp oplie pen. De daling van de vorige dag werd al gemeen als een technische reactie be schouwd. Lukens Steel inspireerde zijr. sector met een stijging van meer dan 4 dollar. Maytag steeg ongeveer 4 dollar op een verslag over goede inkomsten. Du Pon' sloot bijna 4 dollar hoger American Mo tors, Ford en General Motors stegen alle een dollar of meer. Non-ferro metalen pro fiteerden van een williger prijsstructuur; bij de oplopende fondsen waren Alcoa, Anaconda en Magma Copper. Het in dustriegemiddelde kwam van 574.46 op 582.65; dat voor Spoorwegen van 157.94 op 160.03 en dat voor openbare nutsbedrijven van 89.78 op 90.87. Van de 1209 verhan delde fondsen sloten er 862 hoger en 183 lager. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3'hVo Nederl. '47 923/i6 92% 3% Nedl. 1962/64 96% 96'i/is Woningbouw 6 lA 112 Pr. A'dam '56 I.. 88 Pr. A'dam '56 II. 98 H Pr. A'dam '56 III 98% Pr. R'dam '52 I.. 91 Pr. R'dam '52 II. 97 Pr. R'dam '57 105% A.K.U 287' /2 293% Calvé Delft 471 474 Van Gelder Zonen 215% 216 K. N. Hoogovens. 352 352 Nederl. Ford 221% 225 N. Kabelfabriek. 334 335 gew.Philips Gloeil. 503'/J 525 Pref.PhilipsGloeil. 225 Unilever (cert.) 460 470 Unilever (nieuwe) 450% 460 Wilton Fyenoord. 201% 203 Werf Gusto 154'/i 154V2 Dordtsche Petrol. 712% 723 Kon. Petroleum 1 173, f 175, Billiton 215 216 A'dam Rubber 94% 95 K.L.M 115,- 119, Holl. Amer. Lijn. 163% 164 K.N.S.M 161 160'/i N. Scheepv. Unie 141% 143 v. Nievelt Goudr. 131 132% Phs. v. Ommeren 239% 239'/. H.V.A 142% 145 Delimaatschappij f 153,50 154 Amsterd. Bank 269% 269% Nat. Handelsbank 142 142 Ned. Handel Mij. 200 Rotterd. Bank.... 230 230 Twentsche Bank. 210 Anaconda Copper 65% 67% Bethlehem Steel. 52 53 U.S. Steel 89 90% General Motors.. 483/.s 47% Shell Union 80'/Ï 80 Tidewater 23% 23% TUNIS (AFP/Reuter) De Tunesische minister van Voorlichting Masmoedi heeft meegedeeld, dat een van de vijftien Fran sen die op beschuldiging van spionage in Tunesië zijn gearresteerd, zelfmoord heeft gepleegd door uit een raam op de vierde verdieping van het gebouw van de staats veiligheidsdienst te Tunis te springen. Twee artsen, een Tunesiër en een Fransman, zouden een onderzoek instellen. Van de gearresteerden werkten er zes, onder wie twee Tunesiërs, bij de Franse ambassade te Tunis. De overige negen waren em- ployées bij de P.T.T. De Tunesische minister van Binnenland se Zaken, Mehri, heeft verklaard dat ze ker sedert 1957 een spionagenet telefoon leidingen in Bourguiba's bureau en in de kantoren van de Neo-Destourpartij heeft afgetapt. Dit zou slechts een werkwijze zijn van het centrum, dat met Franse en Tunesische agenten werkte en verbindin gen had met Frankrijk, Algerije, Libië en Italië. De organisatie was gespecialiseerd in spionage bij buitenlandse ambassa deurs in Tunis. De Franse ambassade had daarbij materieel en morele steun gege ven. Minister Mehri zei verder dat het vertrouwen van Tunesië in de Franse re gering niet geëerbiedigd is. Tunesische po litie bewaakt de Franse ambassade in Tu nis, waar zestien P.T.T.-mensen een toe vlucht zouden hebben gezocht. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, heeft een krach tig protest bij de Tunesische regering in gediend naar aanleiding van de zelfmoord van een der P.T.T.-employées, welke wan hoopsdaad slechts zijn oorzaak kon vin den in „angst voor de van de Tunesiërs te verwachten of reeds ondergane behan deling". Incident Minister Masmoedi maakte voorts be kend, dat maandag in het gebied van Kas- serine een Franse eenheid een aantal mor tiergranaten heeft afgeschoten, die over de Tunesische grens aan een persoon het leven kostten en verscheidene mensen ver wondden. PARIJS (UPI) André Le Troquer, oud-voorzitter van de Franse Nationale Vergadering, heeft „tijdelijk" bedankt voor het lidmaatschap van de socialistische partij (SFIO) omdat hij is betrokken in de affaire van de „ballets roses". Tot op heden zijn acht personen, onder wie Le Troquer, in staat van beschuldiging gesteld. Le Tro quer heeft gevraagd geroyeerd te worden zolang het onderzoek in de zaak van de „rose balletten" duurt. Het verzoek is in gewilligd. Het totale aantal met tbc besmette leer lingen van de Needese ulo-school is nu ge stegen tot 45. Ook bij een oud-ulo leerling uit Neede, die thans de technische school te Eibergen bezoekt is tbc geconstateerd- Voor 38 van deze gevallen is opneming in het sanatorium nodig. Acht jongelui bleken in zo lichte graad besmet te zijn, dat zij thuis kunnen worden verpleegd. Allen zullen onderwijs in het sanatorium of thuis en gelegenheid tot handenarbeid krijgen De café's van P. J. L. en van het ge meenteraadslid O. N. in Hulst, die op last van het gemeentebestuur enkele weken moesten worden gesloten, zijn thans weer geopend. De beide caféhouders, die wer den verdacht van gelegenheid geven tot rendez-vous, zijn op vrije voeten gesteld en ontslagen van rechtsvervolging wegens gebrek aan bewijs. In december werden L. en N. in voor lopige hechtenis genomen en voor de Jus titie geleid. Enkele getuigen trokken ech ter hun bezwarende verklaringen tegen de beide verdachten later in, waarna de caféhouders zijn vrijgelaten. Wilde eend op Texel. In Waalenburg op Texel is een wilde eend met vijf jongen waargenomen. Dit is uitzonderlijk vroeg omdat deze vogels normaal nooit eerder dan eind februari gaan broeden en 26 da gen later de eieren open gaan. Gezien de weersomstandigheden, alle sloten zijn dichtgevroren, èn het feit dat wilde katten en andere roofzuchtige dieren dag en nacht op het pad zijn is het dan ook zeer de vraag of er iets van dit quintet zal terecht komen. Speldemakersgilde. De gemeenteraad van Dordx-echt heeft van mr. H. Bos te Den Haag ten geschenke aanvaard een archief stuk uit 1590 dat gegevens bevat over het in Dordrecht bestaan hebbende spelde- makersgilde. Het stuk betreft een besluit van de regeerders der stad Dordrecht, waarin gunstig wordt beschikt op het ver zoek van het gilde der speldemakers tot wijziging van de verpakking der spelden. Tot dusver wist men bij het gemeente archief van Dordrecht niet. dat ook in deze stad een speldemakersgilde heeft bestaan. Afscheidsdiner. De vice-president, de leden en de secretaris van de Raad van State hebben dinsdagavond in Hotel Witte- brug in Den Haag een afscheidsdiner aan geboden aan prof. mi'. G. A. van Poelje, die zeer onlangs het college heeft verlaten, wegens het bereiken van de daarvoor ge stelde leeftijd. Ook enige oud-leden, onder wie prof. Beel, namen aan de maaltijd deel. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE CO^OCOCOOODCOOOOOOOOCOCOOOCCOOOOOCOMOCO Aagtedijk, 10 145 m. z.z.o. Suez n. Aden. Abhekerk, 9 v. Yokohama n. Shanghai. Abida, 10 200 m. n.n.w. Mona n. Cardon. Agamemnon. 10 v. Charleston n. Kp. Haitien. Albireo. 10 te Rio de Janeiro. Algol, 10 v. Montevideo n. Buenos Aires. Aliolh, pass. 10 Westhinder n. Antwerpen. Alkmaar, pass. 10 Ras Al Hadd n. Suez. Almdijk. 10 150 m. vv.n.w. Horta n. Le Havre. Almkerk, 10 180 m. z.o. Guardafui n. Fremantle. Alphacca, 11 te Paranagua. Alpherat. 10 180 m. o.n.o. Tobago n. Charleston. Ahvaki, 10 v. Aden n. Port Said. Amstelbrug, 10 1150 m. o. Mauritius n. Mombasa. Amstclkroon, 10 400 mijl vv.z.w. Bermuda naar Vizagapatnam. Amstellaan, 10 965 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Amstelpark. 10 100 m. z. Kreta n. Ceuta. Amstelsluis, 10 125 m. n.n.o. Massawa n. Londen. Amstelvaart. 10 50 m. z.z.w. K. Firiist. n. Hamburg. Amstelveen, 10 400 m. z. Cocos eil. n. Engeland. Angolakust, 10 v. Freetown n. Monrovia. Arendskerk, 11 te Genua. Argos, 10 35 m. z.z.w. Cartagena n. Pto. Torres. Aslerope. 10 420 m. n.n.o. Azoren n. Hoek v. Holl. Asmidiske, 10 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Astrid Naess. 10 475 m. z.w. Flores n. Aruba. Attis. 9 v. Guanta n. Carupano. Avcrdijk, 9 v. New York n Antwerpen. Axeldijk. 10 v. Norfolk n. Baltimore. Baarn, 10 v. Cardon n. Puerto Ordaz. Balong. 10 te Makassar n. Balikpapan. Banggai, 10 v. Calcutta n. Belawan. Bantam. 10 te Marseille. Bawean, 11 te Semarang. Beninkust. 10 te Amsterdam. Bloemfontein, 10 v. Southampton n. Las Palmas. Bonita, 11 te New Orleans. Borneo. 10 in Suezkanaal n. DJeddah. Boskoop, 10 840 m. n.o. Barbados n. Brake. Breda, 8 te La Guaira n. Guanta. Calamares, 10 te Puerto Cortes verwacht. Callisto, 10 te Pepel. Calt. Arnhem, 10 466 m. o.z.o. N. York n. P. Amboy. Caltex Delft, pass. 10 Ras Fartak n. Bahrein. Caltex Eindhoven, 11 te Raslanura. Caltex Rotterdam. 11 te Rotterdam. Calt. The Hague, 10 420 m. z. Socotra n. Bahrein. Camerounkust, 10 nog rede Lome. Camitia, 10 670 m. w.z.w. Fayal n. New Orleans. Casamance. 10 v. Aden n. Duinkerken. Castor. 10 350 m. w.n.w. Azoren n. Trujillo. Ceronia, 13 te Adelaide verwacht. Charis. 9 260 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia, 10 400 m. n.o. Antiqua n. Pernis. Cities Service Valley Forge, -0 250 m. n.w. As cension naar Philadelphia. Cleodora, 10 280 m. o. Mogadiscio n. L. Marques. Colytto, 10 v. Gothenburg n. Willemstad. Coolsingel, 10 390 m. n.n.w. Bermudas n. R'dam. Corilla, 10 v. Colombo n. Calcutta. Cradle of Liberty, 10 v. P. Said n. Band. Mashur. Daphnis, 10 350 m. n.w. Finisterre n. Londen. Delft, 10 v. Peuto Ordaz n. Rotterdam. Ditmerdijk, 10 v. Southampton n. London. Dinteldijk, 10 v. Los Angeles n. Panama. Duivendijk, 11 v. Port Aiberni n. Vanvouvcr. Buivendrecht. 10 225 m. w.z.w. Flores n. R'dam. Eenhoorn, 10 v. Iskenderun n. Anamur. Ehzab. B, 10 540 m. n.n.w. Cristobal n. Cristobal. Eos. 11 te Livorno. Esso Nederland. 10 125 m. z.w. Kreta n. Pt. Said. Fravizo, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Friesland KRL, 10 500 m. w.z.w. Azor. n. N.York. Gabonkust, 10 v. Porto Amboin n. Luanda. Geertje Buisman, 1 2v. A'dam te R'dam verw. Gooiland, 12 v. Amsterdam te Buen. Aires verw. Groote Beer, 10 950 m. n.o. St. Helena n. L. Palm Haarlem, 10 v. Tampa n. Rotterdam. Hathor, 10 te Malta. Heelsum, 10 te Texel n. Bremen. Helicon, 11 te Curagao. Hera. 8 te San Juan n. Ciudad Trujillo. Kestia. 9 te San Juan. Hilversum, pass. 10 Lissabon n. Antwerpen. Holendrecht, 10 430 m. z.w. Scillys n. Baltimore. Hoogkerk, 11 v. Amsterdam n. Antwerpen. Hydra, 10 te Amsterdam. Iberia. 10 40 m. n.n.o. Villano n. Cartagena. Jac. Verolme, 10 95 m. z.w. Guayaquil n. Guayacan. Jason, 9 350 m. n.n.w. Mona Pass. n. La Guaira. Kaap Hoorn, 10 te Bahrein v. Abadan. Kabylia, 10 te Holtenau. Kara. 10 v. Petit Couronne n. Rotterdam. Karachi. 10 te Londen. Katelvsia, 10 v. Maracaibo n. Curagao. Koizerswaard. 11 te New York. Kelletia. 10 210 m. z.o. Madras n. Abadan. Kellia, 10 v. Balikpapan n. Miri. Kcrmia, 11 te Rotterdam. Kertosono, 10 v. Aden n. Das Island. Khasiella, 10 570 m. o.n.o. Martinique n. Curagao. Kieldrecht. 10 v. Aden n. Suez. Kinderdijk, 10 te Antwerpen. Koningswaard, 11 v. Napels n. Malta. ICopionella, 10 500 m. z. Santos n. Curagao. Korenia. 10 250 m. z.w. Bermuda n. Bacchaquero. Kosicia, 10 250 m. n.o. Sao Miguel n. Curagao. Kreeft, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Laagkerk, 10 te Bremen. Langkoeas, 11 te Genua. Lekkerkerk. 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Leonldas, 10 te Amsterdam n. Hamburg. Leto, 10 te Madeira. Liberty Bell. 10 50 m. z.o. The Brothers n. Mena. Loenerkerk, 10 265 m. w.n.w. Alexandr. n. P. Said. Luna, 10 te Rotterdam. Lutterkerk, pass. 10 Wight n. Kopenhagen. Maas, 10 te Beyrouth. Maaskerk. 10 85 m. n.w. Alexandrië n. Marseille Macoma. 10 te Singapore. Mariekerk. 10 rede VTissingen ten anker. Marnelloyd, 9 v. Los Angeles n. San Francisco. Maureen, .9 300 m. z.w. Bermuda n. Key West. Merwellyod, 11 te Piraeus. Moordrecht, pass. 10 Masira eil. n. Suez. Munttoren, 10 30 m. z.o. Kp. St. Vincent n. Mena. Musilloyd. 10 480 m. w. Minicoy n. Penang. Naess Lion, 10 90 m. z.w. Kreta n. Mena. Naess Tiger. 10 100 m. o.n.o. Bahrein n. Houston Nias, 11 te Freetown verwacht. Nieuw Amsterdam, 10 v. Curagao n. Cristobal. Nieuw Holland, 10 v. Fremantle n. Makassar. Nijkcrk, 10 250 m. z. Saigon n. Aden. Noordam, 10 360 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Notos, 9 te Sevilla n. Rotterdam. Oberon, 9 v. Philadelphia n. New York. Ommenkerk, 10 v. Amsterdam n. Rotterdam. Oostkerk, 11 te Rotterdam. Ootmarsum, 10 v Antwerpen n. Houston. Oranje, 9 v. Genua n. Port Said. Oranje Nassau, 11 v. Kingston n. Puerto Plata Orestes. 10 ten anker Schelde, n. Antwerpen. Ouwerkerk. 10 te Antwerpen verwacht. Ovcrijsel. 10 80 m. z.o. nrdp. Formosa n. Manilla Parkhaven, 10 50 m. n.n.o, F. Noronha n. L. Palm Perna, 10 90 m. o.n.o. Bahrein n. Beira. P. G. Thulin. 10 te Cristobal. Prins Alexander, pass. 10 Calais n. Antwerpen. Prins Casimir, 10 52 m. n.n.w. Kp. St. Vincent naar Cagliari. Prins Willem v. Oranje, 10 v. Antw. n. Hamburg Pr. Will. II, 10 580 m. o.z.o. K. Race n. Le Havre. Pr. Willem IV. 10 63 m. n. Kp. Vincent n. R'dam. Provcnierssingel, 10 1120 m. n.o. Trinidad naar Puerto Ordaz. Pygmalion, 9 v. Curagao n. Hamburg. Raki, 11 te Los Angeles. Randfontein. 11 te East-London. Rita, 12 te Pladju verwacht. Rijndam, 10 v. New York n. Cobh. Roebiah, pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Roepat, pass. 10 zuidp. Ceylon n. Djibouti. Roggeveen, 10 370 m. n.w. Auckland n. Auckland. Saloum, 10 83 m. z.w. Finisterre n. Dakar. Sarangan, 10 520 m. z.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Saroena. 11 te Singapore. Scheldelloyd. 11 te Bangkok. Schelpwijk, 10 360 m. w.n.w. Alexandrië n. Mena. Schic, 10 te Hamburg. Schiedijk, 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Senegalkust, 10 v. Monrovia n Abidjan. Sibajak. 11 Port Said verwacht. Siberoet, 10 180 m. z. Calcutta n. Rangoon. Sibigo, 12 te Kuching verwacht. Sigli, 10 v. Sydney n. Brisbane. Slamat, 10 v. Antwerpen n. Hamburg. Slicdrecht, 10 195 m. z.w. Venetië n. Venetië. Sloterdijk. 10 v. Newport News n. Baltimore. Soestdijk, 10 650 m. n. Flores n. Antwerpen. Solon, 10 v. Las Piedras n. Willemstad. Slad Alkmaar, 10 500 m. w.z.w. Ouess. n. R'dam. Slad Amsterd., 10 105 m. z.o. Madeira n. Teneriffe. Stad Arnhem, 10 210 m. z.w. Narvik n. Gent. Stad Delft, 10 120 m. w.n.w. Key West n. Mobile. Stad Haarlem, 10 205 m. z.w. Ushant n. IJmuiden. Slad Rotterd., 10 70 m. z.w. Kp. Blanc n. IJmuid. Slad Utrecht. 10 450 m. z.z.w. Kp. Race n. Hamb. Stad Vlaardingen, 10 600 m. w. Flores n. R'dam. Stanvac Benakat, 10 v. Buatan n. Sungeigerong. Statue of Liberty, 10 te Suez n. Perzische Golf. Stentor. 10 v. Fort Liberte n. Baltimore. Straat Bali. 10 v. Durban n. Penang. Straat Banka. 11 te Melbourne. Straat Cook, 10 v. Lorenzq Marques n. Fremantle. Straat Johore, 10 v. Brisbane n. Sydney. Straat Lombok, 10 300 m. z.o. Mauritius n. Maur. Straat Mozambique, 11 te East-London. Sunetta, 10 95 m. n. Semarang n. Singapore. Tabian. 10 v. Baltimore n. Philadelphia. Tankhaven I, 12 te Sungeigerong verwacht. Taria, 11 te Pladju. Teirecias. 10 80 m. o. Malta n. Port Said. Telamon, 9 10 m. z. Jamaica n. Maracaibo. Teucer, 10 70 m. w. Gibraltar n. Halifax. Thelidomus, 10 290 m. z.w. Bermuda n. Cardon. Themis, 10 300 m. o.n.o. Barbados n. Rotterdam. Tibia. 10 180 m. o. Kp. St. Roque n. Curagao. Tiiluwah, 10 460 m. z.z.w. Hongkong n. H'kong. Tjinegara, 10 v. Nagoya n. Yokohama. Tomori, 10 130 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Triton. 10 v. Puerto Cabello n. Georgetown. Trompenberg, 11 te Geraldton v. Bombay. Tweelingen, 10 v. Puerto Ordaz n. Trinidad. Van Neck. 12 te Tientsin verwacht. Van Noort. 10 Singapore n. Penang. Van Riebeeck, 11 te Singapore. Van Spilbergen, 10 v. Hongkong n. Kobe. Vasum. 10 190 m. o. Bahrein n. Portland. Vivipara, 10 100 m. o.n.o. Massawa n. Mena. Waal. 10 te Finisterre n. Porto Torres. Waterman, 11 ten anker Hoek van Holland. Weltevreden, 10 v. Belawan n. Singapore. Westerdam, 10 430 m. w. Landsend n. New York. Westertoren, 10 200 m. o.n.o. Salvador n. B. Aires. Wieldrecht. 10 300 m. o. S. Salvador n. P. La Cruz. Witmarsum,. 11 te Houston verwacht. Woensdrecht. 10 300 m. n.o. San Salvador naar Puerto La Cruz. Woltersum, 10 400 m. w.n.w. Azoren n. Le Havre. Wonosobo, 10 180 m. n.n.w. Noord-Andamanen eil. naar Penang. Zeeland, pass. 10 Algiers n. Tripoli. Zonnewijk, 10 80 m. z. Flores n. Golf v. Mexico. SLEEPVAART Barentsz Zee. 10 te Maassluis. Blankenburg. 8 v. Delfzijl n. Rosyth. Clyde, 9 570 m. z.w. Fayal n. Arabische Golf. Cycloop, 10 te Aden verwacht n. Arabische Golf. Friesland, 9 80 m. z. Panama n. Maracaibo. Hector, 11 v. Kiel n. IJmuiden. Humber, 9 430 m. w.z.w. L. Palmas n. Maracaibo. Loire, 9 620 m. z.o. Bermudas n. Arabische Golf. Maas, 9 50 m. z.o. The Brothers n. Suez. Oceaan, 7 v. Lisabon n. Fayal. Oostzee. 9 170 m. van Key West n. Arab. Golf. Simson. 9 v. IJmuid. n. Tczew a.d. gr. bij IJmuid. Stentor, 9 v. IJmuid. n. Tczew a.d. gr. bij IJmuid. Tasmanzee. 9 50 m. z.o. The Brothers n. Suez. Thames, 11 v. Hirtshals n. Udevalla. Titan, 9 60 m. n. Pantellaria n. Arabische Golf. Tyne. 11 70 m. o. Jamaica n. Perth Amboy. Witte Zee, 9 380 m. w.z.w. L. Palm. n. Maracaibo. Zeeland, 11 v. Kiel n. IJmuiden. Zuiderkerk, 10 v. Sydney n. Newcastle. Zwarte Zee, 9 250 m. z. Mobile n. Arabische Golf. KLEINE VAART Alcetas. 10 rede Faro v. Tanger n. Faro. Appingedam, 10 ten anker Vlissingen n. Antw. Atlas. 10 dw. Tarifa n. Rotterdam. Eljo, 7 v. Ceuta te Londen. Elsa, 8 te Leixous v. Workington. Flevo. 10 t.a. bij Oporto v. Santander n. Oporto. Flevo. 9 v. Harlingen nè Leith. Inspecteur Mellema, 10 te Portlandbill n. Dover. Joost, 10 te IJmuiden n. Zaandam. June. 7 v. Rotterdam te Manchester. Jupiter, 10 ten anker op Schelde n. Hamburg. Kaap Falga. 7 te Rotterdam v. Zaandam. Lucas Bols II. 10 5 m. z. Utö n. Abö. Lijnbaansgracht, 10 20 m. o. Gotland n. Helsinki. Midas, 10 te Rotterdam n. Ceuta. Phidias, 10 dw. Kp. De Sines v. Gandia n. R'dam. Plato, 9 te Odense n. Aalborg. Ponza. 8 te Visby v. Amsterdam. Strabo, 10 dw. Ouessant n. Amsterdam. Thaletas. 9 te Kalamaki n. Patras. Westerdok, 10 7 m. n.o. Sandettie n. Drogheda. S Fit, gezond en energiek j E blijven, geen honger- f lijden 1 Èn toch slank worden met 't natuur- Z liike Zweedse melk- dieet CARRUGAN, dat eiwitten, mineralen en vitaminen bevat. Zó Si krijgt U op verant- woorde wijze Uw slan- E ke figuur terug I I a .5 1 3 TE HUUR SPAARNWOUDERSTR. Straat vraagt radio platenzaak Brieven No. 34. 124 zitten uw ingewanden in de knel Op kantoor en thuis, op de brommer of in de auto meer dan 1/3 van uw leven zitten uw ingewanden in de verdrukking. Daardoor krijgt u last van harde (vaak pijnlij ke) ontlasting en blijven on verteerde voedselresten in uw lichaam achter. U raakt verstopt - geen wonder dat u zich moe en futloos voelt. U moet daarom uw spijsver tering geregeld wat helpen. Een lepeltje Andrews laxe rend Gezondheidszout, heer lijk bruisend in een glas wa ter. spoelt de ontlasting zacht en volledig uit de inge wanden weg. U ziet er dan direct veel beter uit. Andrews - onmisbaar voor mensen met een „zittend" leven, f 1.65 per bus. laxerend GEZONDHEIDSZOUT r Maxwell Quick is pure koffie zoals hij zijn moet: krachtig, opwekkend, en vers op elk moment van de dag. Déérom is Maxwell Amerika's meest gekochte koffie. Daarom is Maxwell óók in Nederland zo warm welkom. Neem vandaag een proef. Maxwell Quick koffie is in tien tellen klaar zonder malen zonder zetten. Heerlijk! U kunt pas oordelen als U Maxwell Quick hebt geproefd. Koop dus vandaég nog een blikl Blik 50 gram 2.20 I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11