Parijs algemene startplaats; route door „nieuwe" streken B.K.W. en Auto Union 1000 Denemarken sterk vertegenwoordigd bij de badmintonkampioenschappen Rie Meyer uit Wormer verbeterde in Rhenen record op de 1000 m Na HVS ontdeed ook MHBS zich van haar concurrent Gemiddelde snelheid met 5 km/u verhoogd Ook sterke Engelsen naar Krelagehuis 13 DE ELFDE TULPENRALLY w Jean Bobet won criterium van Lodeve De zesdaagse in Antwerpen Hokij-ploeg versloeg een Canadees legerteam Het wereldkampioenschap Roger Moens krijgt geen overschrijving Record op 400 meter voor Corrie Schimmel ZATERDAG EN ZONDAG IN HAARLEM HOPS Fa. A. EVERTS l$|||§ Teleurstellend duel tussen Die Raeckse en Celebes Henk van der Grift won in Sarpsborg Voorwedstrijden eerste klasse libre klein biljart Commissie heeft haar onderzoek afgesloten Rode Duivels speelden gelijk tegen Vienna Amateurs wonnen met 2-1 van Jeugdploeg DO iN DERDAG 12 FEBRUARI 1959 Hoewel de elfde internationale Tulpenrally pas over ongeveer 2V» maand van start gaat de rit wordt op 27, 28 en 29 april gereden is de organisatie reeds in volle gang. Brieven in alle talen verlaten het Tulpcnrally-secretariaat, aan het reglement in het Nederlands, Frans, Engels en Duits wordt de laatste hand gelegd en binnenkort maken de organisatoren met de heer Piet Nortier aan het hoofd, de moeilijke rondreis door Frankrijk, waarbij allerlei bezwaren, opmerkingen en wensen van de vele prefecturen ter plaatse besproken en opgelost dienen te worden. Het wordt er zelfs in het zo gastvrije Frankrijk namelijk niet gemakkelijker op een evenement van de omvang van een Tulpenrally te organiseren. De groei van het verkeer in de voor enkele jaren nog afgelegen gebieden, gaat zo snel, dat men daarmee terdege rekening moet houden en daarom heeft men deze keer een aantal maatregelen getroffen, waarmee de veiligheid van het verkeer zeker gediend is. Zo heeft men bijvoorbeeld de meestal zeer lange aanlooproutes laten vervallen. Door de start in Parijs op maandag morgen 27 april en de aankomst in Noordwyk aan Zee op woensdagmiddag 29 april zullen er slechts twee nachttrajecten zijn. Door die zuidelijke start belanden de deel nemers verder al heel spoedig in de bergroutes, die geprojecteerd zijn in een nieuw gebied met weinig verkeer. Daardoor worden aan de ene kant de gevaren tot het uiterste minimum beperkt, terwijl anderzijds het sportieve gedeelte spannender belooft te worden dan ooit tevoren. in Voor het eerst in het bestaan van de Tul penrally is men dus afgestapt van het principe van de aanlooproutes. Doordat deze routes zo lang waren kon men er geen sportieve gebeurtenissen verwerken en het werd dus altijd een min of meer gerouti neerd afrijden van zo'n vijf- tot zeshonderd kilometer, waarvoor een gehele nacht moest worden opgeofferd. Door het ge dwongen zuidelij ker zoeken van de werkelijke rally- gebieden dreigden die aanlooproutes steeds langer te worden en daarom hebben de organi satoren dit keer besloten alleen Pa rijs als beginpunt --"s&ass*-- £e nerr,er)) Waar de rijders op maan dagmorgen 27 april omstreeks half acht vertrekken, zodat zij tegen de middag al in Auvergne arri veren. De totale lengte van de route bedraagt ongeveer 2900 kilometer (dus even lang als vroeger de „gemeenschappelijke route") en het grote voordeel hiervan is. dat er nu slechts twee nachten het uiterste van de deelnemers wordt gevergd, waardoor een oververmoeidheid wordt vermeden. Het basisgemiddelde van de elfde Tulpen rally, dat vroeger 55 km/u bedroeg, is voor de komende ril verhoogd tot 60 km/u. Naar gelang de omstandigheden zal dit gemid delde op bepaalde trajecten worden ver hoogd of verlaagd en het kan verder voor de diverse categorieën van wagens of hun cilinderinhouden verschillend zijn. Voorts worden de altijd zo spannende klassementsproeven onderweg gehandhaafd terwijl ook de slotproef op het circuit van Zandvoort (op koninginnedag) in het pro gramma blijft opgenomen. De wagens zullen onderverdeeld worden in twee hoofdgroepen. In de eerste zullen de normale en verbeterde serie-toerwagens samengevoegd worden, in de tweede de normale en verbeterde grand-tourisme wa gens, alsmede de speciale serie-toerwagens, die vorig jaar niet toegelaten werden. Het samenvoegen van de normale en ver beterde seriewagens in één hoofdgroep is een afwijking van het tot dusver gevolgde systeem, waarbij die twee soorten wagens steeds gescheiden geklasseerd werden. Hiervoor zijn verschillende redenen ge weest. In de eerste plaats laat het thans nog geldende rally-reglement van de F.I.A. enerzijds aan de berijders van normale serie-wagens niets toe, maar aan de andere kant veroorlooft het de fabrikanten om met een serie „extra's" te komen, waarvan de montage de betreffende wagens meer naar de richting van „speciale" dan van „ver beterde" typen brengt. Hier is dus al een samensmelting, die het wenselijk deed wor den, aan alle deelnemers de beperkte vrij heid van „verbeterde" seriewagens toe te staan. In het nieuwe F.I.A.-reglement, dat pas in 1960 zal ingaan, hoopt men de hier genoemde bezwaren te kunnen ondervan- Advertentie fraai en sportief van lijn. de auto met een eigen karakter. - Vraagt ons toezending van een folder. Prijzen vanaf 6995.—. OFF. DEALER: A.R.M. - Houtplein 21 Haarlem Het tweede wiel er criterium van Lode ve, waaraan werd deelgenomen door pro minente renners als Fausto Coppi, Roger Rivière en Louison Bobet, is gewonnen door de broer van deze laatste, Jean Bo bet, die voor de 66 km. 1 uur 45 min. nodig had. Roger Rivière werd tweede met, een achterstand van 15 sec., Graczick derde in dezelfde tijd voor Bernard Gauthier en Jacques Anquetil. Het peloton met o.a. Louison Bobet en Géminiani werd ex aequo achtste geklasseerd met een achterstand van 33 sec. De Italiaan Fausto Coppi staak te de strijd na 57 ronden. Vanmorgen bij de neutralisatie luidde de stand in de zesdaagse van Antwerpen: 1. Arnold-Terruzzi-De Paepe (Austr.-It.- Belg.) 1373 pnt. 2. Van Steenbergen-Seve- reyns-Lauwers (Belg.) 1126 pnt. 3. Schul- te-Post-Bugdahl (Nedei'land-W.. Did) 1104 pnt. Op een ronde: 4. Derksen-Wagtmans-G. Voorting (Nederland) 725 pnt. Op twee ronden1 5. De Bakker-Bran- kart-Proost (Belg.) 742 pnt. 6. W. van Est-Plantaz-Damen (Nederland) 531 pnt. 7. De Beuckelaere-Verachtert-Peeters (Belg.) 508 pnt. De overige combinaties volgden op 4 of meer ronden. Clermont Ferrand Mende Avignon gen, waarna het wellicht weer de moeite waard wordt om de normale en de ver beterde wagens opnieuw van elkaar te scheiden. Een verder bezwaar van de oude methode was, dat door het onderbezet zijn van diverse klassen, tóch samenvoegingen nood zakelijk waren. Dit zal nu niet meer het geval zijn en iedereen weet dus tevoren waar hij aan toe is. Verder is er nog wel eens bezwaar tegen gemaakt, dat wegens de reeds hiervoor genoemde onderbezetting van bepaalde klassen, na de sluiting van de inschrijving een geheel nieuwe indeling moest worden gemaakt, waardoor men on verwacht bij heel andere jvagens ingedeeld kon worden dan oorspronkelijk de bedoe ling was. Om die reden is voor de komende rally, aan de hand van de ervaringen, een vaste indeling gemaakt, die dus niet meer zal veranderen. De verschuivingen achteraf behoren daardoor tot het verleden. In de eerste hoofdgroep, dus normale en verbeterde seriewagens, zullen zes cilin derinhoudklassen zijn en wel: tot 750 cc, tot 1000 cc, tot 1300 cc, tot 1600 cc, tot 2600 cc en boven 2600 cc. In de tweede hoofdgroep, die dus van de speciale seriewagens en de grand-toerisme wagens, zijn drie klassen, namelijk tot 1600 cc, tot 2000 cc en boven 2000 cc. In totaal dus 9 klassen. In klassen, die gecombineerde cilinder inhouden hebben (in de vijfde klasse van de eerste groep bijvoorbeeld zijn zowel de 2000 cc als de 2600 cc opgenomen), zal wél een splitsing mogelijk zijn, wanneer in ieder van die twee gecombineerde klassen een voldoende deelname voor een afzonder lijke klasse bereikt zou worden. De moeilijkheid, die vorig jaar even ge dreigd heeft, dat door het uitvallen van alle deelnemers in een klasse op één na, deze laatste „vanzelf" de rally zou winnen, is thans ondervangen door een nieuwe puntentelling. De ijshockey wedstrijd tussen het team van de Hoky en de Queen's Own Rifles, een Canadees legerteam, is door de Ha genaars met 6-3 gewonnen. De tussenstan den waren: 2-0, 2-0, 2-3. Het team van de Hokij heeft het ijs- hockeyseizoen in Nederland met een 6-3 overwinning op de Canadese legerploeg, de Queen's Own Rifles, afgesloten. Of de ze zege voor de Hagenaars bevredigend is geweest, valt te betwijfelen. De tegen standers waren zwak en door gebrek aan techniek kreeg de ontmoeting een romme lig karakter. Ook de spelers van de Hokij- ploeg bleven beneden hun normale vorm. En zo werden de Canadezen dikwijls in de gelegenheid gesteld het doel van Van der Heiden te bestoken. De veteraan heeft gedurende de eerste twee perioden ech ter pal gestaan. In de laatste speeltijd werd hij echter drie maal door de hard zwoe gende Canadezen gepasseerd. Overigens is het eerste tegenpunt pas gescoord nadat de Hagenaars reeds een 5-0 voorsprong hadden genomen. Eén speler van de Haagse ploeg zal wel verheugd zijn over zijn prestatie in deze laatste wedstrijd, het is Snoek. Hij ver richtte de hattrick. Klein. Nepomucky en Holmes waren de andere Nederlandse doelpuntenmakers en Bennett, Wall en Fi- ke vonden voor de Canadese ploeg het net. Na de vijfde dag van het toernooi om het wereldkampioenschap bridge, dat in New York wordt gehouden, heeft Italië in de ontmoeting met Amerika 122 tegen 110 matchpunten de leiding. In de wedstrijd ArgentiniëAmerika is de stand 151 te gen 102 matchpunten. Argentinië zorgde voorts voor een verrassing door op deze dag 23 matchpunten te vergaren tegen de wereldkampioenen Italië 15. De stand in de wedstrijd ItaliëArgentinië is 127-97 in het voordeel van Italië. Er zijn thans 84 van de 156 spellen ge speeld. Reeds lang is de wereldrecordhouder op de 800 meter, Roger Moens, in een conflict gewikkeld met zijn club Racing Brussel. Een jaar geleden kwam de kwestie-Moens voor een speciaal comité van de Belgische Atletiekbond. Toen werd besloten dat Ro ger Moens niet kon overgaan naar een andere club. Hij weigerde daarna op wed strijden uit te komen. Woensdagmiddag is dit probleem weder om aangesneden. Een nieuw gevormd co mité, die deze zaak tot in de finesses had uitgeplozen, zou uitspraak doen. In Bel gische atletiekkringen dacht men dat Moens in het gelijk zou worden gesteld. Maar de supporters van de crack zijn be drogen uitgekomen. Het nieuwe comité kwam tot dezelfde slotsom als een jaar ge leden. De Brusselse politieman en „vrije atleet" kreeg geen overschrijving naar zijn nieuwe club Vlierzele en moet lid blijven van Racing Brussel. Tijdens wedstrijden in Milaan heeft Cor rie Schimmel ('t Gooi) woensdagavond de 400 meter vrije slag gewonnen in 4 minu ten 55.8 sec. Dit is 0,1 sec., beneden het Nederlands record 25 meterbaan, dat sinds 1 maart van het vorig jaar (Wupper- tal) op naam staat van Mary Kok (Rob ben). Hoewel Corrie Schimmel haar pres tatie van woensdag op een 33 1/3 meterbaan leverde, is het te verwachten dat haar tijd als Nederlands record 25 meterbaan zal worden erkend. Dc sportcommissie van de KNZB heeft echter over de kwestie van de 33 1/3 meterbanen nog geen beslissing genomen. Zaterdag en zondag worden in het Kre lagehuis in Haarlem de internationale badmintonkampioenschappen gehouden. Dit bijzonder populaire toernooi telt drie envijftig deelnemers waaronder vertegen woordigers uit Denemarken, Engeland, Schotland, België en Indonesië. Vooral de Denen zijn met veertien spelers en speel sters zowel kwalitatief als kwantitatief uitstekend vertegenwoordigd. Zaterdag wordt van twee tot elf uur op zeven banen gespeeld, zondag wordt er nog een tribune aan de accommodatie toegevoegd en wordt op zes banen badminton gespeeld. De Indonesiër F. Sonneville zal in het heren-enkelspel zijn titel trachten te ver dedigen. Mogelijk zal hij in de finale ont moeten de Deen B. Albertsen, een voor treffelijk speler van het Deense nationale team. De voorbereiding van de titelhouder heeft niets te wensen gelaten en zelfs heeft Sonneville alleen voor het heren enkelspel ingeschreven, zodat men uiter aard een eindstrijd op hoog niveau mag verwachten. We willen voorts nog noemen de Engel sen E. Timperley en H. Findlay, de Denen Arne Rasmussen, Ger Dresholdt, Jorgen Hageman, na Bent Albertsen de sterkste Deen. de Deense toekomst Eskild Trolle en Erik Paunub. Bij de Nederlanders treffen wij onder andere de finalisten van de nationale kampioenschappen Rob de Wit en P. Seth- Paul, maar zij zullen in dit selecte gezel schap met veertien vertegenwoordigers uit Denemarken, het badmintonland bij Advertentie Uw levenslust bewaren met oude klare! Woensdagmiddag werden op de ijsbaan „De Blauwe Kamer" in Rhenen. aan de voet van de Grcbbeberg, schaatswedstrij den gehouden om het gewestelijk kam pioenschap van Gelderland lange baan voor dames over drie afstanden: 500, 1500 en 3000 meter. Het Noordhollandse meisje Rie Meyer uit Wormer. dat buiten mede dinging aan beide laatste afstanden deel nam, waagde op de 1000 meter een record poging. Zij kwam tot een tyd van 1 min. 55,8 sec. en daarmee bleef zij ruim onder de door de K.N.S.B. gestelde limiet voor deze afstand van 1 min. 57 sec. Als aan alle voorwaarden is voldaan, zal het record worden erkend. Het langebaankampioenschap was voor mej: B. van den Brink uit Oldebroek, die op alle afstanden als eerste eindigde, ge wonnen. De uitslagen waren: 500 meter: 1. mej. B van den Brink (Ol debroek) 62,1 sec. 2. mej. G. van den Brink (Oldebroek) 6,24. 3. mej. J. Schulenbarg (Ruurlo) 66,8 1000 meter: 1. mej. B. van den Brink, 2 min. 11 sec. 2. mej? G. van den Brink 2.11.8 3. mej. J. Schulenbarg, 2.15,2. 1500 meter: 1. mej. B. van den Brink 3.24,1. 2. mej. J. Schulenk 3.24,1. 3. mej. J. Schulenbarg 3.24,5. 4. mej. G. van den Brink 3.24.8, Eindklassement- 1. mej. B. van den Brink 195.633, mej. G. van den Brink 196.567, 3. mej. J. Schulenbarg 202.567. Bij een temperatuur van enkele graden boven nul werden op de ijsbaan in Glaner- brug (Enschede) lange-baanwedstrijden verreden voor de dames van het district Twente der K.N.S.B. Mej. Annie Hulshof uit Albergen, die de 500 meter wor. en op de 1500 meter tweede werd, won ook het eindklassement. Het provinciaal kampioenschap van Groningen lange baan voor mannen in Appingedam is door Langerhuizen uit Mee- den gewonnen. In het eindklassement be zette hij de eerste plaats met 160.500 pun ten. De resultaten waren: 500 meter. 1. Dijkstra (Scheemda) 48,7 sec. 2. Langerhuizen (Meeden) 49 sec. 3. Dijkhuizen (Uithuizermeeden) 50 sec. 1500 meter: 1. Langerhuizen 2.39, 2. Dijk huizen 2.40.8 3. Smit (Groningen) 2.46,5. 5000 meter: 1. Dijkhuizen 9.43,1. 2. Lan gerhuizen 9.45, 3. Dijkstra 10 06. Eindklassement. 1. Langerhuizen 160,500 pnt. 2. Dijkhuizen 161.910 pnt. 3. Dijkstra 164,833 pnt. Onder goede weersomstandigheoen is in Usquert het kampioenschap van Groningen kortebaan voor mannen gehouden. Winnaar werd Bakker jr. uit Finsterwolde, riie voor zijn laatste drie ritten in totaal 46.4 sec nodig had. De verdere uitslag was: 2. Kra mer (Nieuw-Scheemda) totaaltijd voor de laatste drie ritten 47.15 sec. 3 Maarse (Delf zijl) 47,27, 4. Houwen (Veelerveen) 47,71. Jan Smit uit Kampen heeft op de baan van VZOD in Kampen het kampioenschap van Overijssel korte baan voor mannen veroverd. De uitslag luidde: 1. Smit (Kampen 48.6 sec. (totaaltijd over drie ritten van 160 meter), 2. Wildeboer (Giethoorn) 48,9, 3. Borst (Zwollerkerspel) 49.3 sec 4. Stam (Kampen) 49,8 sec- Jan Koeleman uit Ter Aar beeft woens dagmiddag de nationale lange-baanwed- strijden in Uffelte gewonnen. Hij eindigde in het puntenklassement weliswaar achter Holwerda en Ovinge. maar door twee over winningen op de 1500 en 3000 meter werd hy eerste. Zowel op de 500 meter als op dc 3000 meter kwam Koeleman ten vat. De uitslagen luidden: 500 meter 1. Ovinge (Oosterhesselcn) 50,2 sec. 2. Holwerda (Coevorden) 50,6, 3. Ren ders (Ruinerwold) 50,7, 4. Jelles (Assen) 52.9, 10e Koeleman 57,5 (gevallen). 1500 meter: 1. Koeleman 2.32,3, 2. Hol werda 2.42,4, 3. Rijnders 2.43,8, 4. Ovinge 2.44,8. 5. Bloemberg (Echten) 2.45,1. 3000 meter: 1. Koeleman 5.41 (gevallen), 2. Ovinge 5.45,8, 3. Nolwerda 5 47,1, 4. Bloemberg 5.50.6, 5. Rijnders 5.59,5. Eindklassement: 1. Koeleman 165.150 (won twee afstanden), 2. Holwerda 162.583, 3. Ovinge 162.766. Jan Heitbrink uit Huizum heeft zijn titel Sonneville, die zijn titel in het enkel spel met kracht zal verdedigen. uitnemendheid, niet op de voorgrond treden. In het toernooi om de titel dames-enkel spel zal mevrouw E. Robbé, de Haarlemse nationale kampioene, de kracht moeten erkennen van speelsters als de Deense mrs. I. Kjaergaard, die het internationaal kam pioenschap van Duitsland won, miss K. Rasmussen, jeugdkampioene van Dene marken en de Engelse gegadigden voor het nationale team, de dames mrs. Holborn en miss S. M. Ryder. Verder behoren nog tot de sterken Jonna Marcussen, Annete Schmidt, Birthe Nielsen en Lis Hagen Ol- sen allen Denemarken. In het herendubbelspel zullen het En gelse dubbel Findley-Timperley en het Deense duo Albertsen en de captain van het Deense team Olie Mertz een rol van betekenis spelen. Om tot de eindstrijd door te dringen zullen de Engelse „vechters" Findley en Timperley eerst A. Rasmussen en J. Hageman moeten passeren. Het sterkste Nederlandse dubbel gevormd door de gebroeders De Wit heeft niet ongunstig geloot, maar zal toch niet veel verder dan de kwart-eindstrijden kunnen komen. Voor het dames-dubbelspel verschijnen enkele in ons land onbekende buitenlandse speelsters op de banen, zodat wij ons lie ver niet aan een voorspelling wagen. Zon der twijfel zullen de Deense dames Kjaer- gaard/Nielsen en L. Olsen/Schmidt van zich doen spreken. Het toernooi om de titel in het gemengd dubbelspel is bijzonder goed bezet en zal een Deense aangelegenheid worden, omdat de Engelsen in het dubbelspel minder be dreven zijn dan in het enkelspel. De dub bels mrs. Kjaergaard'Mertz en miss Olsen -Hageman lippen wij hier als favorieten. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem -Tel. 12181 lordensstraat 53 - Haarlem - Tel. 12730 BADKAMERS DOUCHECELLEN Het was gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem niet op te merken dat tegen over Die Raeckse de nationale kampioene Celebes stond. Het spel van de Haagse dames was vooral in de eerste set zwak, maar niettemin sterk genoeg om Die Raeckse, zonder Hannic Witkamp, in ruim dertig minuten te verslaan. Die Raeckse speelde te week en met name de dames Spierings, Takken en Stcffcns lieten in de eerste set de bal onnodig glippen. Vry een voudig verkreeg Celebes dan ook een voor sprong (10-3), die even teniet dreigde te gaan (10-8), maar weer snel tot 13-8 werd opgevoerd, waarna Celebes ten slotte met 15-11 een bedroevende eerste set afsloot. In de tweede set werden wij er even aan herinnerd dat wij een hoofdklassewedstrijd zagen. Een aanvankelijke voorsprong van de Haagse dames ging door goed opvangen van de roodwitten verloren, die met 9-6 de leiding overnamen. Helaas duurde deze periode van aantrekkelijk volleybal maar kort en moest zij weer plaatsmaken voor een tiental minuten waarin van construc tief spel van Haarlemse zijde geen sprake was, maar waarin Celebes de tweede set met 15-10 en de derde set met 15-5 in haar voordeel besliste. Slechts de dames v. d. Haar en Andrea haalden een voldoende, Hannie Witkamp bleek onmisbaar. Overgangsklasse De leiding van de dames- en heren-over gangsklasse west I is nu stevig in Haar lemse handen. Na HVS heeft ook MHBS door een verdienstelijke overwinning op haar rivale TOG. de voorsprong op haar volgers belangrijk vergroot. Na de povere resultaten van de laatste tijd hadden wij de Haarlemse dames in dit belangrijk tref fen zeker geen overwinning durven te voorspellen, maar de „witten" hebben zich in Hoorn van hun beste zijde laten zien en een verdiende zege behaald. Na een wat aarzelend begin, waarin de kracht van MHBS meer lag in de verdedi ging dan in de aanval, werd in de derde en laatste set behoorlijk gesmasht, terwijl men er bovendien in slaagde de Hoornse „troef", internationaal Corry v. d. Horst, door blokkeren voor een goed deel uit te schakelen. Setstanden: 15-13, 9-15, 15-12 en 15-10. Ook de herenploeg van Die Raeckse reis de naar Hoorn, maar kreeg hier van de Westfriezen een lesje dat in de setstanden duidelijk tot uiting komt: 15-9, 15-7 en 15- 12. Leider HVS had gisteravond in het Krelagehuis niet de minste moeite met Madjoe, dat met gedecideerde setstanden (15-6, 15-7 en nogmaals 15-7) naar Enkhui zen werd teruggezonden. De Enkhuizense dames hadden, hoewel met drie invalsters, meer succes. Zij versloegen AVC, dat beter speelde dan vorige week tegen Octopus, maar toch nog lang niet in de oude vorm stak, met 15-7, 15-11 en 15-10. Afdeling OVRA is tegen Eclecta niet verder dan een gelijkspel gekomen. Beide ploegen speelden met invallers. Setstanden - (Ecl.-O.) 15-7, 15-9, 15-13 en 11-15. De Blinkert gaf tegen Die Raeckse 2 de toon aan. Vooral aanvallend hadden de groenwitten meer in hun mars, hoewel het netspel ten op zichte van de over het algemeen goed ver zorgde pass onnodig achter bleef. De set up en de techniek van het smashen ver dient verbetering. In de laatste set hield het enthousiasme Die Raeckse lang het vuur brandend (6-6), maar moest ten slotte na 15-0, 14-16 en 15-5 met 15-10 het hoofd buigen voor De Blin kert, waarin De Wit een nuttige partij speelde. Bij de dames moest HVS de kracht er kennen van Vesmia dat met 14-16, 15-5, 15-4 en 15-13 het pleit beslechtte. In de tweede klasse leverden WIK en Gios een verbeten strijd. Gios nam met 15-13 15-5 een 2-0 voorsprong, waarna WIK met 15-11 een mogelijkheid op een gelijk spel open hield. In de laatste set namen de volgelingen van Van Tiel met liefst 13-5 de leiding, maar een enthousiaste spurt van de „witten" had succes en met 15-13 kreeg WIK de eerste nederlaag te incasseren. De rivaliteit tussen PWN en WIK is nu weer hersteld. De resultaten De uitslagen luidden: Heren: EclectaOVRA 2-2, De Elinkert Die Raeckse 2 3-1, HVSMadjoe 3-0, Gios 3—Hepol 0-3, PSVH—Velox 1-3, Gios —WIK 3-1, TOG—Die Raeckse 3-0. Dames: HVSVesmia 1-3, AVC—Madjoe 0-3, Die RaeckseCelebes 0-3, Set up HBC 3 0-3, SSO—MHBS 2 3-1, Santpoort— Velox 2 0-3, Eclecta 2—OVRA 2 3-1, Eclecta 3—De Blinkert 4 3-0, HBC 4—DSS 4 3-1, OG 2—PWN 2-2, Gios 3—De Blinkert 3 3-1, OVRA 3—Vesmia 3 0-3. DSS 2Topscore 2 2-2, DSS—Topscore 0-3, WIK—OG 3 0-3. TOG—MHBS 1-3. Rie Meijer Fries kortebaankampioen, die hij twee jaar geleden moest afstaan aan Geert Dijkstra uit Nije Beets, heroverd. De uitslag van de finale van dit kampioenschap, dat op de baan van de ijsclub Tjallinga in Huizum werd verreden, was: 1. Heitbrink (Huizum), 2. Dijkstra (Nije Beets), 3. Regt (Nieuwebrug), 1. Wieling (Delfstrahuizen). Reinier Paping uit Dedemsvaart heeft in Albergen het langebaankampioenschap van Overijssel veroverd. Op de 1500 meter kwam hij tot een gedeelde eerste plaats. Het was vooral zijn goed gemiddelde op alle afstanden dat de doorslag gaf. De uitslagen waren: 1. Loohuis (Albergen) 49,5 sec. 2. Huls- hoff (Albergen) 49,7. 3.Timmerman (Grams- bergen) 49,8. 4. Paping (Dedemsvaart) 50,1. 5. Bezoen (IJlhorst) 50,2. 1500 meter: 1 en 2. Paping en Timmer man 2.40,1. 3. Bezoen 2.42. 4. Bakker 2.44,6. 5. Prein (Oldenzaal) 2.45,1. 5000 meter: 1. Bezoen 9.39.1. 2. Paping 9.43,2, 3. Bakker 9.46, 4. Timmerman 9.49. Algemeen klassement: 1. Paping 161.787, 2. Bezoen 162.110, 3. Timmerman 162.127, 4. Bakker 165.367, 5. Loohuis 167.270. Henk van der Grift heeft tijdens inter nationale schaatswedstrijden in Sarpsborg voor een succes gezorgd. Hij won zowel de 500 als de 1500 meter voor de Zweed Sig- mund Soefteland. Op de 500 meter maakte Van der Grift een tijd van 44.2 sec., een- tiende seconde sneller dan Soefteland. Op de 1500 meter was het verschil groter, na melijk 2 min. 29 sec. voor Van der Grift en 2 min. 31.4 voor Soefteland. In café-restaui-ant „Suisse" in Haarlem worden op het ogenblik ook voorwedstrijden gespeeld voor de eerste klasse libre, klein biljart, district Haarlem K.N.B.B. De stand na de eerste avond is: H. Schrijver 2 339 57 48 5.94 0 H. Dekker 2 400 57 52 7.00 4 H. Bertholée 2 400 60 43 6.66 4 M. Heiligenberg 2 395 55 52 7.18 2 N. Broers 2 349 60 30 5.R1 2 H. Meeinvenoord 2 333 55 38 6.00 0 De nog resterende partijen worden op vrijdag - Affaire L andman Naar wij vernemen heeft de commissie van de KNVB. die zich bemoeid heeft met onregelmatigheden in en rond de Bossche voetbalclub BW en die daarbij op een be schuldiging van omkoping stuitte, waar bij de SHS-doelman Landman betrokken zou zijn, haar onderzoek afgesloten. Eind deze week zal het rapport van de heren Colen, Lobstein en Van Heusden het KNVB-bestuur bereiken. De woensdagavond in Antwerpen ge speelde oefenwedstrijd van het Belgische elftal tegen de Oostenrijkse eerste-divisie- club Vienna is geëindigd in een gelijk spel: 11. De ruststand was 01. Het heeft de A-ploeg van de Rode Dui vels niet meegezeten. Reeds in de 23ste minuut van de eerste helft keken de Bel gen tegen een achterstand aan toen Sene- kowitch uit een mooie pass van Grasser- bauer met een afstandsschot doel trof. Daarna hebben de Belgische voorwaartsen, prachtig gestuwd door het middentrio Ha- non, Storme en Lippens, voortdurend op de Oostenrijkse helft gespeeld, maar de backs Kozich en Sweiger en in laatste in stantie de zeer goede doelman Schmied gaven geen krimp. Coppens werd in de rust vervangen door Jurion en hij is de man geweest die met een snelle sprint de achterhoede van de Weners uiteenrukte en met een beheerst schot de partijen op gelijke voet bracht. De elftallen speelden in de volgende op stelling: België A: doel: Vanderstappen; achter: Wauters en Dries: midden: Hanon, Storme en Lippens; voor: Goyvaerts. Huvsmans, Coppens, Van den Berg, Orlans en na rust Jurion. Wenen: Schmied; Kozich en Sweiger; Koller, Webora en Senekowitch; Fisher, Grasserbauer, Buzek, Gelegh en Oelerer. Woensdagmiddag is op het AGOVV-ter- rein in Apeldoorn een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een voorlopig Nederlands amateurteam en een voorlopig Nederlands jeugdelftal (18-20 jaar). De amateurs won nen met 2-1, nadat de rust met gelijke stand (00) was ingegaan. De doelpunten werden achtereenvolgens gescoord door Frederiks (Gouda) en Kerk dijk 'Enschede) voor de amateurs. Marcus (HVC) maakte het enige tegenpunt voor avond 13 februari en dinsdag 17 februari gespeeld. het Nederlands jeugdteam.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15