LASSIE mDWEfó RIJST B. en W. willen voor een kwart in kosten bijdragen Rusland versterkt band met Marokko Droge rijst koken is nu niet moeilijk meer maakt dat het altijd lukt 4 RESTAURATIE WAALSE KERK Raad van Bloemendaal herdacht C. Schulz Toneelgroep „Vondel" met opvoering van „Hilde" Vernieuwing van bijzalen in Concertgebouw Gemeenschappelijke tuinen bij complex in Delftwijk IJs in en om Haarlem van slechte kwaliteit Dr. J. van Dorp 80 jaar Kort nieuws Openbare speelgelegenheid in „Sinnevelt" Ongevallen tengevolge van de gladheid Westberlijns burgemeester Brandt bij Eisenhower Op 27 mei proef konvooi? Heeft Rusland A-bom met kracht van H-bom? UNO-politie bij Gaza schoot infiltrant neer Subandrio dringt aan op Australisch leiderschap Scheepvaart KANTOORJUFFROUW VRIJDAG 13 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT B. en W. van Haarlem willen voor een kwart bijdragen in een gedeeltelijke res tauratie van de Waalse kerk, die op 77 mille wordt geraamd. Zij vragen de raad hiervoor een subsidie te willen verlenen tot een maximum van 19.250. Met het oog op de uitzonderlijke waarde van dit his torische kerkgebouw verdient het aanbe veling, aldus B. en W., dat de gemeente lijke subsidie op een hoger percentage dan het gebruikelijke vast te stellen. De ge meente wil hierbij het voorbeeld van het rijk volgen, dat voor 57Vi percent in de kosten zal bijdragen. Voorts hoopt men op een provinciale subsidie van 15 percent. In de toelichting op hun voorstel herin neren B. en W. aan de zorgwekkende toe stand, waarin het gebouw van de Waalse kerk al sinds een aantal jaren verkeert. Enkele jaren geleden moesten de kerk diensten om veiligheidsredenen in het schip van de kerk worden gestaakt. In de jaren 1936 tot 1938 en 1946 tot 1950 zijn voor het laatst restauratiewerkzaamheden aan het gebouw verricht. Het gebouw kan slechts voor de algehele ondergang wor den behoed, indien op vrij korte termijn ingrijpende voorzieningen worden getrof fen. Een onderzoek daarnaar heeft uitge wezen, dat voor een dergelijke restaura tie, ongeacht de aan het historische orgel noodzakelijke voorzieningen, een bedrag van 157.000 nodig zou zijn. Hiervoor was echter geen geld beschikbaar. Uit het overleg met verscheidene instanties is toen een nieuw plan geboren, volgens welk slechts die voorzieningen zullen worden getroffen, die passende in een later uit te Alvorens de gemeenteraad van Bloe mendaal donderdagmiddag aan de behan deling van de agenda begon sprak burge meester dr. D. H. Peereboom Voller woor den ter nagedachtenis van het oud-raads lid de heer C. Schulz. Daarbij herinnerde hij aan de vele werkzaamheden van de heer Schulz. die bijna veertig jaar op bij zondere wijze zijn taak als raadslid heeft vervuld. De destructieverordening werd vastge steld. Tot onderwijzer aan de Hartenlust- school (ulo) werd benoemd de heer E. Leeuw uit Haarlem en tot lid van de mo numentencommissie de heer H. W. van Kempen. Voorts besloot de raad het amb tenarenreglement op het punt van de va kantieverlofregelingen te wijzigen. In de rondvraag informeerde mevrouw Fahrenfor tM e u f f e 1 s (V. V. D.) waarom er geen gelegenheid is geweest te schaatsen op het meertje in het in aan leg zijnde Wethouder Van Gelukpark aan de Zeeweg. Men kon wel rijden op de meer tjes in de Kennemerduinen. Wanneer wordt het Wethouder Van Gelukpark ge opend? Burgemeester dr. D. H. P e e r e b o o m Voller antwoordde, dat het meertje in het Wethouder Van Gelukpark dieper is dan de duinmeertjes in de Kennemer duinen en dat het ijs op eerstgenoemd meertje vijf centimeter dik was. Als het zeven centimeter is kan er geschaatst worden. Het gemeentebestuur van Bloemendaal wil het park zo spoedig mogelijk open stellen en plannen voor het bouwen van een theehuisje liggen gereed, maar het wacht op een beslissing van het provin ciaal bestuur, dat medewerking moet ver lenen. Zodra de beslissing bekend is wordt verder gewerkt en B. en W. hopen het park nog dit jaar open te stellen. Voorts vroeg mevrouw Fahrenfort waar flats in de omgeving van het station te Overveen gebouwd worden, zoals in een advertentie is aangekondigd. Wethouder mr. H i j s z e 1 e r (A.R.) zei- de aanvankelijk ook verrast te zijn ge weest toen hij de advertentie had gele zen. Het is hem echter gebleken dat het hier de mogelijke bouw betreft van flats op een terrein in de omgeving van het raadhuis. Destijds zijn onderhandelingen over de grond gevoerd. A mateurtoneel In hotel „De Leeuwerik" heeft de toneel vereniging „Vondel' donderdagavond een geslaagde opvoering gegeven van „Hilde", een toneelstuk in drie bedrijven door Jan Ubink, bewerkt naar het bekende boek van Anne de Vries. Leden en donateurs van deze vereniging hebben geboeid en soms ook met ontroering het wel en wee van het eenvoudige dorpsmeisje Hilde Moes. dochter van Hilbert en Femmechien Moes meebeleefd. Hilbert Moes is een keu terboer, die maar nauwelijks de eindjes aan elkaar kan knopen. Het ongeluk wil, dat Hilde, die graag hogerop wil, in aan raking komt met Wubbe Hidding, een rijke boerenzoon, die helemaal naar het pijpen van zijn trotse moeder danst. Hilde wordt verliefd op deze slappe jongeman en het komt zover dat zij moeten trouwen. Hier aan tracht Wubbe zich echter te onttrek ken, vooral op aandringen van zijn moe der. Het dorp waar Hilde woont ligt twee uur gaans van het meest nabij gelegen sta tion. In dit dorp gelden nog de eeuwen oude dorpswetten en uiteraard ontkomt Wubbe daar ook niet aan, als hij niet met Hilde wil trouwen. Mans Lubbers, een jonge boerenarbeider trouwt haar tenslotte en neemt ook de opvoeding van het kind op zich. Doch voor het zover is. moeten er nog heel wat strubbelingen overwonnen worden, ook in hun huwelijk. Er werd over de gehele linie goed spel te zien gegeven. Ook de rolkennis liet in het algemeen niet veel te wensen over. Gerard Kaldenbagh gaf als de keuterboer een uitstekende typering van een wijze, gelovige boer en vader van Hilde. Dora van der Spek was een vinnige, bemoeialle- rige moeder. Hilde zelf, gespeeld door Loes Duindam, wist haar zware rol tot het laatst toe waar te maken. Bijzonder op dreef was ook Frans Pieters als Mans Lubbers, die Hilde trouwt, vooral tijdens de scènes, waarin hij zijn minachting ten opzichte van de slappe Wubbe uit. Gré Langerak gaf een juiste typering van Janne Hid ding, de rijke boerin en Tini Feenings zette een alleraardigst jonger zusje van Hilde op de planken, Siem Domper speelde zijn rol van dominee rustig en beheerst. Regis seur Fokke van der Schaaf bleek zich naar behorw van zijn taak te hebben gekweten. voeren algehele restauratie, een halt zul len toeroepen aan het in snel tempo voort gaande verval. Het bleek, dat het rijk met het oog op de huidige financiële positie, slechts in het gunstigste geval een in 1964 uit te betalen subsidie in het vooruitzicht kon stellen. Wachten met de voorzienin gen tot dat jaar, achten B. en W. niet ver antwoord. Dit betekende, dat de Waalse gemeente wegen moest zoeken om de fi nanciering van het werk, waarmee naar schatting twee a drie jaar gemoeid zijn, op andere wijze te regelen. Het stemt tot voldoening, aldus het college, dat de Waal se gemeente voor deze verzwarende om standigheid niet uit de weg is gegaan en de verzekering heeft gegeven, dat zij in staat is hiervoor een oplossing te vinden. Teneinde de Waalse gemeente bij dit loffelijk streven zoveel mogelijk behulp zaam te zijn, ligt het in de bedoeling van B. en W. om met de uitbetaling van de subsidie niet te wachten, totdat de restau ratie is voltooid, doch deze te doen plaats hebben op het ogenblik, dat het subsidie bedrag nodig is. De tot nu toe bereikte resultaten van een door de Waalse ge meente gehouden inzameling wettigt de verwachting, dat ook de nog ontbrekende middelen tijdig aanwezig zullen zijn. B. en W. stellen de raad voor 35.500 beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen in de bijzalen van het Con certgebouw. De deplorabele toestand waarin de bij zalen (tuinzaal en koffiekamer) van het concertgebouw verkeren, kan volgens B. en W. niet worden bestendigd. Zowel de vloerbedekking als het schilderwerk en de stoffering, alsmede de verlichting moe ten noodzakelijk worden vernieuwd. De ze voorzieningen achten B. en W. te meer noodzakelijk nu de bijzalen steeds meer worden gebruikt voor het houden van con gressen, waar zij vroeger voor het me rendeel werden gebruikt voor openbare feest- en amusementsavonden. Deze laat ste nemen echter in aantal af, hetgeen vol gens het college voor een deel moet wor den geweten aan de televisieuitzendingen, die voor het nodige amusement zorgen. Voor het houden van grotere congres sen zijn nog meer ingrijpende voorzienin gen nodig. Het ligt in de bedoeling van B. en W. hiervoor binnen afzienbare tijd om lijnde plannen in te dienen. De thans aan de orde zijnde verbeteringen zullen, naar mag worden verwacht, geen belemme ring vormen voor de verdere ontwikke ling van de reorganisatie van het gebouw. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van f 14.400 voor het doen aanleggen van gemeenschappelijke tui nen en groenstroken bij het' complex yah' 25 woningen in Delftwijk van de woning stichting Patrimonium. De dienst van de Hout, Plantsoenen en de Begraafplaatsen heeft een plan ontworpen, waarbij geen speelplaatsen zijn opgenomen. Onmiddel lijk ten zuiden van de woningen is ech ter een vrije speelplaats van grotere af meting geprojecteerd. Een gesloten speel plaats zal ten oosten van het complex worden aangelegd. De aanleg en verzor ging van de groenstroken en tuinen zal door Hout en Plantsoenen geschieden, mede omdat de groenvoorziening bij de genoemde woningen één geheel zal vor men met het openbaar plantsoen. Voor de aanleg en het onderhoud van de groen voorziening zullen de bewoners een be drag van I 2,60 per woning per maand bo ven de huurprijs verschuldigd zijn. Het ijs in en om Haarlem is oi het ogen blik van bijzonder slechte kwaliteit. De ijsbaan aan de Kleverlaan is gesloten en voorts heeft de politie op diverse plaatsen de schaatsenrijders van het ijs in de vaar ten en singels moeten sturen. Op de Jan Gijzenvaart gebeurde dat omstreeks vijf uur toen er al drie kinderen door het ijs waren gezakt. Voorts zakten er op de Delft op de hoog te van de Karei Doormanstraat twee jon gens met een fiets door het ijs. Zij konden zelf op de kant klauteren, maar de fiets verdween onder water. Enkele agenten heb ben nog geprobeerd het rijwiel op te vis sen, maar dat lukte niet. Dr. J. van Dorp uit 's Gravenhage, eme ritus-predikant van de Nederlands her vormde kerk, hoopt maandag 16 februari tachtig jaar te worden. Dr. Van Dorp ir drieëndertig jaar lang predikant in Gendringen geweest. Na zijn emeritaat in 1944 was dr. Van Dorp van april 1947 tot november 1950 geestelijk verzorger van „Meer en Bosch" in Heem stede. Daarna was hij van januari 1952 tot januari 1955 in Haarlem werkzaam als ziekenhuispredikant, speciaal belast met de geestelijke verzorging van de patiënten van het St. Elisabeths gasthuis en de Ma- riastichting, Ten behoeve van de aanleg van een openbare speelgelegenheid in het Henriët- te Roland Holstplantsoen in het uitbrei dingsplan „Sinnevelt" te Haarlem vragen B. en W. de gemeenteraad een krediet van 20.000 ter beschikking te stellen. B. en W. delen ter toelichting mee, dat nu de eerste woonbuurt voltooid is het voo de hand ligt, dat de voor deze buurt ont worpen openbare speelgelegenheid in het plantsoen spoedig gerealiseerd wordt. De speelgelegenheid kan op harmonische wij ze worden opgenomen. Het eigenlijke speelgedeelte kan door middel van een laag muurtje en door bomen enigszins af gescheiden worden van de aangrenzende paden. Binnen deze begrenzing zijn eige plaatse waar de Van Nouhuysstraat aan sluit aan de speelgelegenheid, een tegel pleintje is ontworpen, bestemd voor be paalde straatspelen zoals hinkelen, tollen, knikkeren enzovoort. De speelgelegenheid is speciaal voor de jongere kinderen be stemd. De groteren zullen aangewezen zijn op het Plesmanplein (rolschaatsen) en de Noorderhout. Voorts is gedacht aan een verharding van grijze betontegels. Op de speelgele genheid zullen, ten gerieve van jong en oud, banken worden geplaatst. Tengevolge van de gladheid heeft zich donderdagmorgen in Haarlem een groot aantal ongevallen voorgedaan, die echter alle goed afliepen. Op het Klokhuisplein slipte een 42-jarige werkster met haar fiets en zij moest met een hersenschudding naar huis vervoerd worden. Op de Leidsevaart viel een 16-ja- rige kapster met haar fiets. Zij moest naar haar huis gebracht worden. Op het Leidseplein viel een tienjarig meisje, maar zij kon haar weg naar school ver volgen. Om half tien reed een slippende auto op een geparkeerde wagen in. Beide auto's werden beschadigd, maar de bestuurder van de rijdende wagen reed onmiddellijk na de botsing door. Een uur later was hij echter opgespoord. Op het politiebureau werd proces-verbaal tegen hem opge maakt. Collecte. In de week van 16 t/m 21 februari zal er een collecte worden gehou den ten bate van de Stichting Herstellings- en Verplegingsoord „Unicum" voor chro nisch zieken en invaliden, te Heemstede, en wel in Haarlem, Heemstede, Bloemen daal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang en Bennebroek, Spaarndam; op de dagen 16 tot 20 februari zal er een inzameling op lijsten en op zaterdag 21 februari een buscollecle plaatsvinden. Typebeperking. Op vrijdag 13 februari des avonds om acht uur spreekt in Brink- mann te Haarlem de heer N. J. Kooper uit Borculo voor het Nederlandse Instituut van register-ingenieurs en hogere technici, af deling Haarlem over het onderwerp „Ty pebeperking". Weekendcursus. De Arbeiders Ge meenschap der Woodbrokers houdt op 28 februari en 1 maart in Bentveld een week endcursus over het onderwerp „Nieuwe geborgenheid". WASHINGTON (Reuter/AFP/UPI) Burgemeester Willy Brandt van West- Berlijn heeft woensdag een onderhoud van een half uur met president Eisenhower gehad. Na afloop deelde Brandt mee, dat de president hem had gezegd, dat „geer enkele communistische dreiging de Ver enigde Staten ervan kan weerhouden hun verantwoordelijkheid tegenover de bevol king van Berlijn te blijven dragen". Brandt is .woensdag aan een lunch ont vangen door vooraanstaande Newyorkse persoonlijkheden en zakenliedfen, die de burgemeester een ontvangst wilden geven welke die van de Russische vice-premier Mikojan in de schaduw moest stellen. Een hoogtepunt tijdens de lunch was de uit reiking van de onderscheiding van het Re- search-instituut aan Brandt een bron zen buste van Abraham Lincoln we gens „moedig leiderschap aan vrije men sen". Eisenhower en vice-president Nixon betuigden in telegrammen hun erkentelijk heid aan het instituut voor de ontvangst die Brandt werd gegeven. Volgens de „Chicago Sun" heeft Ame rika. met instemming van de bondgenoten, een geheim plan opgesteld om op 27 mei een proefkonvooi naar Berlijn te sturen, bestaande uit Amerikaanse, Britse en Franse vrachtauto's. Op genoemde datum loopt het Russische ultimatum voor het terugtrekken van de geallieerde troepen uit de stad af. Als de Oostduitsers het kon vooi willen inspecteren, aldus het blad, zal het naar West-Duitsland terugkeren, waar na de geallieerden de kwestie aan de UNO zouden voorleggen. Als de openbare mening in de wereld ten gunste van het Westen zou blijken te zijn, zou er een nieuw konvooi naar Ber lijn gaan. ditmaal gewapend. WASHINGTON (UPI) Bij het be studeren van de radioactieve neerslag, die tijdens de Russische proeven met kern wapens van de vorige herfst neerkwam in Japan, heeft men een ontdekking ge daan die duidt op de mogelijkheid, dat de Russen atoombommen kunnen maken, die even krachtig zijn als waterstofbommen. Men ontdekte neptunium-239, een kunst matig element, dat gewoonlijk slechts ont staat bij het splitsingsproces in een atoom bomontploffing. De explosies, die de neer slag naar Japan brachten waren echter verscheidene megatonnen sterk, even krachtig als waterstofbomontploffingen. Als Rusland inderdaad zulke krachtige A-bommen heeft, moet het een veel gro tere voorraad van het kostbaar splijtbaar materiaal uranium-235 hebben dan tot. dus ver werd verondersteld. Een gevolg zou zijn, dat de Sovjets atoombomladingen kun nen maken van anderhalve ton, die een zelfde verwoestende uitwerking hebben als H-bomladingen die tien ton wegen. Deze A-bomladingen zouden met een raket als werd gebruikt voor het lanceren van de derde Spoetnik, een waterstofbomverwoes ting kunnen veroorzaken op een ander continent. NEW YORK (Reuter/AFP) Een pa trouille van het internationale politieleger in Gaza heeft woensdagavond een Arabier die de demarcatielijn wilde overschrijden, doodgeschoten. De man, die gewapend was, had geen gevolg gegeven aan een bevel tot stilstaan. Er waren nog anderen bij hem geweest Uit de richting van Israel waren schoten gevallen. Daarop was een groep Arabieren uit Egyptisch gebied de grens genaderd. Ondanks waarschuwingen van de UNO-patrouille was een hunner blijven toelopen. RABAT, MAROKKO (UPI) De Sov jet-Unie werkt op voorzichtige, maar ge stadige wijze aan de uitwerking van een program tot versterking van zijn nieuwe banden met Marokko en voor het verkrij gen van vaste voet in dit strategisch zo belangrijke land. Zij zullen dan ook voor de eerste keer aan de internationale jaar beurs van Casablanca, die op 24 april be gint, deelnemen. Het feit, dat een handels delegatie van negen man al bezig is met het uitwerken van de details wijst er op, dat de Russische inzending van grote om vang zal zijn. Een woordvoerder van de Sovjet-am bassade heeft bevestigd, dat de Russische deelneming aan de jaarbeurs in de lijn lag van het kortgeleden door Nikita Kroesjtsjev verkondigde doel van het op voeren van de commerciële en culturele contacten met onderontwikkelde staten. Westerse diplomaten in Rabat, geloven, dat de Russen met aan het hoofd ambas sadeur Dmitri Pogadajev, die in oktober van het vorig jaar aankwam, van plan zijn voort te gaan met de nadruk te leg gen op de cultuur en de handel veeleer dan op de politiek. Zij karakteriseren dit als een politiek, die allereerst ten doel heeft meer over het land te leren, voordat men tot politieke stappen over zal gaan. De vriendelijkheid van de Sovjets schijnt al een tastbare be loning te hebben gebracht. De autohande laren van Casablanca hebben gezegd in teresse te hebben voor de aankoop van Russische auto's en vrachtauto's. Voor het eerst zijn er Sovjet-publikaties in het Ara bisch en in het Frans, de twee voornaam ste talen van Marokko, te koop. MELBOURNE (Reuter) De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, heeft vrijdag een informeel gesprek gehad met de Australische minis ter-president Menzies. In een toespraak tot de leden der Austra- lisch-Aziatische vereniging van de Austra lische universiteit zeide Subandrio later, dat Australië een geïsoleerde voorpost van de Westelijke democratie is, omringd door Aziatische volkeren, „van wie de loyali teit nooit is beproefd". Subandrio verklaarde, dat de weg voor Australië openstaat om de vriendschap en trouw van zijn Aziatische buurlanden te winnen door deze landen te laten profi teren van de Australische ondervinding en leiderschap. „Vele delen van Azië zijn in een ontredderde toestand en hun toe komst staat op het spel". Australië zou door steun en vriendschap te geven de stabiliserende en consoli derende factor kunnen worden bij de op bouw van een welvarend en vreedzaam Azië, aldus de Indonesische minister. Amstelvaart. pass. 12 Ouessant n. Hamburg. Aegis, 13 te Baranquilla. Albireo. 13 te Santos. Amstelsluis. pass. 12 The Brothers n. Londen. Alioth, 12 te Rotterdam. Alphard, 12 30 m. n. Terschell.bank n, Antwerpen. Asmidiske, 12 30 m. w.z.w. Bishoproek n. H. Roads. Almdijk. 14 te Le Havre verwacht. Amstellaan, 12 440 m. z.o. Kp. Guör'dafüi n. Aden. Amstelpark. 12 70 m. o. Malta n. Ceuta. Ariadne. 13 te Rotterdam. Alkmaar, 12 90 m. z.w. Ras Fartak n. Rotterdam. Amstelveen. 12 500 m. z.w. Cocos eil. U.K. Astrid Naess. 12 1020 m. n.o. Sombrero n. Aruba. Aagtekerk. 13 te Durban verw. v. East-London. Alkaid, 12 300 m. n.w. Dakar n. Las Palmas. Amerskerk, 12 v. Marseille n. Antwerpen. Anne Christina. 12 v. Las Palmas n. Antwerpen. Asterope. 12 135 m. w.z.w. Landend n. Rotterdam. Averdijk, 12 300 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Amsteïkroon, 12 120 mijl z.o. Bermuda eil. naar Vizagapatnam. Arendsdijk, 12 te Antwerpen v. Bremen. Amstelland. 12 v. Wismar n. IJmuiden. Arendskerk, 12 v. Genua n. Nemours. Argos, 12 te Porto Torres v. Amsterdam. Agamemnon, 12 te Kp. Haitien verwacht. Andijk, 12 te Antwerpen. Abida, 12 te Curasao. Attis. 11 v. Carupano n. Trinidad. Batu. 12 v. Bizerta n. Port Said. Baud. 13 te Singapore. Bengkalis. 12 v. Sandakan n. Manilla. Blitar. 13 te Manilla. Baarn. 13 te Puerto Ordaz. Beninkust, 12 te Rotterdam. Banggai, 12 150 m. z. Calcutta n. Belawan. Bantam, 12 75 m. o. Gibraltar n. Leixous. Billiton. 12 te Colombo v. Tuticorin. Bengkalis. 14 te Manilla verwacht. Britsum. 7 te Tsamkong. Borneo. 12 te Dpeddah verwacht v. Port Said. Bussum. 13 te Rnstanura verwacht. Caltex Delft. pass. 12 Ras Al Hadd n. Bahrein. Colytto. pass. 12 Wight n. Willemstad. Caltex Pernis. 12 v. Calcutta n. Vizagapatnam. Camerounkust, 13 te Douala. Casamance. 12 130 m. n. K. Blanc n. Duinkerken. Caltex The Hague, 12 270 m. n.o. Socotra naar Rastanura. Caltex Utrecht, 12 320 m. w.z.w. Bombay naar Bahrein. Cradle of Liberty, 12 130 m. n.n.o. Port Sudan naar Bandar Mashur. Cities Service Valley Forge, 12 300 m. z.z.w. Kaap Verdische eilanden n. Philadelphia. Camerounkust, 13 te Douala verwacht v. Lome. Castor. 12 550 m. w. Azoren n. Trujillo. Cinulia, 12 1200 m. w.z.w. Azoren n. Pernis. Coolsingel. 12 350 m. z.w. Kp. Race n Rotterdam. C'eronia, 13 te Adelaide verwacht. Clavella, 24 te Oran verwacht. Cleodora, 19 et Lorenzo Marques verwacht. Gorilla, 15 te Calcutta verwacht. Concepcion, pass. 12 Borkum n. Antwerpen. Congokust. pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Camitia, 19 te Good Hoope (New Orleans) verw. Crania. 17 te Sydney verwacht. Dongedijk, 12 v. Londen n. Curasao. Dalerdijk, 13 te Bermuda's. De Eerens. 13 te Makalla. Daphnis, 13 te Londen. Delft, 12 270 m. o.n.o. Barbados n. Rotterdam. Duivendrecht, 12 300 m. o.n.o. Flores n. R'dam. Eenhoorn, 12 v. Anamur n. Beyrouth. Eemdijk, 12 v. Bremen n. Rotterdam. Eos, 13 te Napels. F,trema, 15 te Istanbul verwacht. Elizabeth B. 12 te Cristobal n. Texascity. Friesl. KRL, 12 650 m. o.n.o. Bermuda ri. N. York. C-iessenkerk, 13 te Yokohama. Garoet, 12 v. Singapore n. Panak Pinang. Groote Beer, 12 320 m. z. Monrovia n. L. Palmas. Gabonkust, 12 v. Luanda n. Abidjan. Gaasterland, 12 te Bahia verwacht. Guineekust, II v. Takoradi n. Freetown. Heemskerk, pass. 12 Kp. Guardafui n. Singapore. Helena, 13 v. Panamakanaal n. La Guaira. Hoogkerk, 13 te Antwerpen. Hector, 12 70 m. w. Cyprus n. Piraeus. Hathor, 12 120 m. n.n.o. Benghasi n. Alexandrië. Hermes. 13 te Rotterdam. Hvdra. 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Holendrecht, 12 360 m. n.o. Fayal n. Baltimore. Haarlem, 12 210 m. z. Kp. Canaveral n. R'dam. Hera, 12 te Ciudnd Trujillo verw. v. San Juan. Helicon. 13 te Curacao. Hilverdsum, 12 60 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Iberia. 12 40 m. z.z.o. Kp. St. Vine. n. Cartagena. Isis, 12 te Mobile verwacht v. Curagao. Jacob Verolme, 12 120 m. w. Pisco n. Guayacan. Jupiter, pass. 12 Kp, Mondego n. Antwerpen. Kellia, 13 te Miri. Koningswaard. 12 ten anker voor Malta v. Napels Karimata. 12 voor anker rede Colombo. Kreeft, 12 60 m. w.n.w. Bergen n. Narvik. Kelletia, 12 dw. Cochin n. Abadan. Kabylia, 12 te Nordenham v. Holtenau. Kertosono, 12 79 m. z.z.w. Salala n. Daz eiland. Karakorum, 12 90 m. z.o. Barcelona n. Bilbao. Katelysia, 12 op Meer v. Maracaibo. Kosicia, 12 500 m. z.w. Sao Miguel n. Curagao. Kieldrecht, 13 te Suez. Kinderdijk, pass. 12 Vlissingen n. Rotterdam. Koratia, 12 te Curagao verwacht. Kalinga, 12 te Rotterdam. Kalydon, 14 te Yokkaichi verwacht. Kenia, 12 te Curagao verwacht. Khasiella, 13 te Curagao verwacht. Kylix, 14 te Curagao verwacht. Korenia, 13 te Bachaquero verwacht. Korovina, 12 te Philadelphia verwacht. Kerkedijk, pass. 12 Portlandbil n. New York. Kopionella, 21 te Trinidad verwacht. Laarderkerk. 12 v. Basrah n. Abadan. Langkoeaa, 12 te Barcelona. Leuvekerk, 13 t.e Karachi. Laertes, 12 v. Hongkong n. Balikpapan. Leiderkerk, 12 te Rotterdam. Lutterkerk, 12 op Elbe n. Kopenhagen. Larenberg. 12 100 m. n. Kp. Villano n. Dakar. Laurenskerk, 12 45 m. z. Mogadiscio n. Zanzibar. L Vrouwekerk, 12 145 m. z.w. Karachi n. Aden. Leto. 12 v. Las Palmas n. Takoradi. Maetsuycker, pass. 12 Muntok n. Singapore. Malea, 12 v. Surabaja n. Balikpapan. Meerkerk, 13 te Vizagapatnam. Leonidas. 12 te Hamburg n. Amsterdam. Laagkerk. 12 v. Bremen n. Antwerpen. Leto. 12 te Las Palmas verwacht. Musilloyd, 12 dw. Dondrahead n. Penang. Maas. 12 v. Lattakia n. Eleusis. Medon, 12 v. Paramaribo n. Georgetown. Mentor, 14 te Curagao verwacht. Mississippilloyd, 12 rede Balboa n. Cristobal. Molcnkerk, 12 te Tanga. Modjokerto, 13 v. Rotterdam n. Tandjong Priok, Munttoren, 12 30 m. n.o. Algiers n. Mena. Mijdrecht. 12 200 m. z.o. Mena v. Rotterdam. Maashaven, 12 170 m. z.z.w. Oucss. n. Antwerpen. Memnon, 12 600 m. z.w. Flores n. Londen. Montferland. 12 te Amsterdam. Maaskerk, pass. 12 Malta n. Marseille. Maas, 12 v. Lattakia n. Eleusis. Maureen, 12 65 m. w. Key West n. Key West. Maasdam. 13 te San Juan. Mitra, 18 te Birkenhead verwacht. Naess Tiger, pass. 12 Masira n. Houston. Nijkerk, pass. 12 Sabang n. Aden. Nestor. 12 v. Amsterdam n. West-Indië. Naess Commander, 12 110 m. z.w. Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Nias, 12 v. Freetown n. Antwerpen. Nanusa, 12 125 m. o. Kp. Palmas n. Grand Bassa. Noordwijk, pass. 13 Kp. Blanco n. Las Palmas. N. Holland, 12 140 m. n.w. Sharksbay n. Makassar. Naess Lion, 12 v. Port Said n. Mena. Nieuw Amsterdam. 12 v. Cristobal n. Havana. Oranje, 12 v. Port Said n. Suez. Oranje Nassau, 13 te Ciudad Trujillo. Orestes, 12 ten anker op Schelde n. Antwerpen. Osiris, 12 te Mobile verwacht. Ondina, 12 te Singapore. Perna, pass. 12 Ras Al Hadd. Polydorus. 12 v. Singapore n. Belawan. Poseidon, 13 te La Guaira. Prins Alexander, 12 te Antwerpen. Prins Willem V, 12 te Valencia. Prins Frederik Willem, 13 v. R'dam n. Napels. Prins Gasimir, 12 110 m. w.n.w. Algiers n. Cagliari. Prins Willem IV. 12 95 m. z.z.w. Ouess. n. R'dam. Pr. dei- Nederl., 12 v. Amsterdam n. Cowes Roads. Prins Willem II, 12 360 m. n. Azoren n. Le Havre. Proven.singel, 12 420 m. n.o. Trinidad n. P. Ordaz. Parkhaven, 12 130 m. o.z.o. Bahia n. Rio de Jan. P G. Thulin, 12 275 m. z. Balboa n. Coquimbo. Pygmalion, 12 60 m. n. St. Maarten n. Hamburg. Pbiline, 18 te Rotterdam verwacht. Prins Willem van Oranje. 12 te Hamburg verw. Purmerend, 12 te Texascity. Roggeveen. 12 v. Auckland n. Melbourne. Rijndam, pass. 12 Sable eil. n. Cobh. Rijnkerk, 12 te Rotterdam. Roepat. 12 290 m. w. Minicoy n. Djibouti. Stad Rotterd., 12 110 m. z.w. L. Palm. n. IJmuid. Stad Alkmaar, pass. 12 Ouess., 14 te R'dam verw. Straat. Lombok. 12 v. Mauritius n. Port Elisabeth. Sumatra, 12 v. Singapore n. Port Swettenham. Solon, 13 te Porto Limon. Statendam, 12 v. Zanzibar n. Mombasa. Straat. Magelhaen. 13 te Singapore. Schiedijk. 13 te Rotterdam. Stad Gouda. 13 te Rotterdam. Stad Haarlem, 12 Ï5 m. z.o. Wight n. IJmuiden. Stanv. Talangakar, 12 v. Sungeigerong n. Buatan Statue of Liberty. 12 110 mijl n.n.o. Port Sudan naar Bandar Mashur. Saloum. pass. 13 Las Palmas n. Dakar. Senegalkust. 12 v. Abidjan n. Takoradi. Siberoet, 13 te Rangoon. Sibigo. 12 te Kuching v. Singapore. Slamat, 12 te Hamburg verwacht v. Antwerpen. Soestdijk, 12 100 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Utrecht, 12 540 m. z.z.o. K. Race n. Hamburg, Stad Vlaardingen, 420 m. n.w. Flores n. R'dam. Sambas, 12 280 m. z. Rangoon n. Rangoon. Sigli, 13 te Brisbane. Stad Arnhem. 12 150 m. z.w. Trondheim n. Gent. Sunetta, 12 te Singapore verwacht. Salatiga, 8 te Khorramshahr. Scmmelsdijk, 13 te Halifax verwacht. Sibajak, 12 v. Port Said n. Rotterdam. Straat Bali, 11 170 m. o.n.o. Durban n. Penang, Tankhaven II, 12 270 m. z. Saigon n. Saigon. Teucer, 12 350 m. o.z.o. Fayal n. I-Ialifax. Tciresias, 12 te Port Said. Tarakan, 12 v. Abadan n. Bangkok. Tegelberg, 12 v. Hongkong n. Moji. Thelidomus, 14 et San Lorenzo verwacht. Triton. 12 te Georgetown. Tweelingen. 12 v. Trinidad n. Rotterdam. Tomori, 12 165 m. w. Minicoy n. Aden. Theobaldius, 12 te Pta. Cardon verw. v. Boston. Tibia, 12 900 m. o. Paramaribo n. Curagao. Themis. 12 820 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Tiberius, 12 720 m. w.z.w. Azoren n. Cd. Trujillo. Tjitjalengka, 12 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ternate, 12 v. Marseille n. Port Said. Telamon, 12 te Maracaibo verwacht. Tomocyclus, 13 te Curagao verwacht. Tiba, pass. 12 Texel n. Antwerpen. Trajanus, 10 v. Kingston n. Pto. Barrios. Utrecht, 13 te Port Swettenham. Van Heemskerk, 12 ten anker rede Accra. Vivipara, 12 30 m. z.z.w. Ras Fartak n. Mena. Van Noort. 12 te Port Swettenham verwacht. Vlist. 13 630 m. n. Fayal n. I-Iampton Roads. Van Riebeeck. 12 v. Singapore n. P. Swettenham. Van Linschoten, 13 te Shimizu. Vasum, 17 te Suez/Port Said verw. n. Algiers. Waal. pass. 12 Gibraltar n.Puerto Torres. Waingapoe, 13 te Muscat verwacht v. Mukalla. Wonogiri, 11 v. Bahrein n. Korelmufatta. Willemstad. 13 te Guadeloupe. Woensdrecht, 13 te Puerto La Cruz. Westerdam. 12 720 m. n.o. Kp. Race n. New York. Westertoren. 12 180 in. o. Rio de Jan. n. B. Aires. Wieldrecht. 13 tePto. La Cruz verw. n. N. York. Westland. 12 te Buenos Aires verwacht. Zuiderkruis, 12 v. Fremantle n. Melbourne. Zuiderkerk, 12 v. Newcastle n. Brisbane. Zaanland, 13 te Buenos Aires. Zonnekerk, 12 v. Mombasa n. Aden. Zwijndrecht, 12 v. Weser n. Baltimore. Zeeland, 12 v. Tripoli n. Alexandrië. Zonnewijk, 12 480 m. w.z.w. Flores n. G. v. Mexico. Zaankerk, 11 v. Adelade n. Aden. KLEINE VAART Aleetas, 11 v. Faro n. Setubal. Ardeas. 12 50 m. z.w. Kp. Dagata n. Thessaloniki. Brouwersgracht, 12 Tersch.bank gepass. n. A'dam. Draco, 12 10 m. z.w. Genua n. Gandia. Eljo, 12 rede Vlissingen n. Antwerpen. Elsa, 11 v. Leixoes n. Lissabon. Flevo. 12 v. Oporto n. Lissabon. Irisp. Mellema, 12 v. Hoek v. Holland n. Hamburg. Mare Liberum. 12 105 m. n.o. Villano n. Duinkerk. Marianne, 12 10 m. z.w. Pitboei n. Gothenburg. Midas. 12 45 m. z.w. Ouessant n. Ceuta. Phidias. 12 10 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam. Plato, 11 v. Aalborg n. Aarhus. Twee Gebroeders, 11 v. Lissabon n. Cadiz. SLEEP VA ART Hudson, 13 te Gibraltar. Nestor. 13 v. Schiedam n. Nigeria. Noordholland, 13 v. Falmouth te Waterfort. Oceaan. 13 v. Lisabon te Fayal. Rode Zee, 13 n. Mersey. Cycloop. 11 v. Aden n. Arabische Golf. Friesland. 10 te Balboa. Hector, 12 te IJmuiden. I'oolzee. 9 te Gibraltar. Thames. 11 te Uddevalla. Titan, 11 40 m. n. Malta n. Arabische Golf. Tyne. 11 40 m. n.o. Jamaica n.-Perth Amboin. Zeeland. 12 t.e IJmuiden. Zwarte Zee, 11 100 m. w. Key West n. Arab. Golf. Te koop INDUSTRIE-TER- REIN, 3600 m2. mooi gel. in het westen, aan weg en vaar water, 200 m v.a. stat. Uitst. wegverbinding n. alle richt. Zandplaat 80 cm. dus niet heien. Kracht, gas, water, etc. reeds aanw. Ideaal v. ves tig. klein-industrie. m. woon huis. Prijs bill. Br. No. 67. Gevraagd op klein kantoor: (1820 jaar) voor typewerk, lichte administratieve werkzaamheden en bediening telefoon. Zij die vlot kunnen typen genieten de voorkeur. Brieven met opgave genoten onderwijs en verlangd salaris onder nummer 60, aan het bureau van dit blad. If'»*: Zo'n rijstschotel op tafel brengen is een genoegen voor elke echte huisvrouw. Maarvaak ontbreekt de tijd om er alle aandacht aan te besteden. En als rijst niet alle aandacht krijgt, is de kans op mis lukken groot. Tenminste, die kans 'wès groot. Want nü is er droge rijst die gewoon niet kkn mislukken LASSIE TOVERRIJSTDie kunt u koken met net zoveel water als u wilt, ze lukt altijd! LASSIE TOVERRIJST maakt u klaar in de tijd dat u toch in de keuken staat. Die vraagt geen speciale aan dacht en tijd! LASSIE TOVER RIJST 'fe natuurlijk van smaak, gemakkelijk en prachtig vol van korrel. Koop eens een pak De droge rijst die nooit mislukt! per pak van 454 gram M f #Cl Voor extra mooft schotels Lassie Toverrijst „de Luxe" f

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6