Partijstrijd laait weer fel op in Bonn Vraagt onze prijslijst ook voor andere soorten! Bondspresident Heuss wees verlenging van ambtstermijn zelf van de hand Japan vraagt hulp van Rode Kruis van gisteren Amsterdamse Beurs Huwelijk Plaats een Groentje ZATERDAG 14 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 18 Bagdad centrum van communistische actie? Repatriëring Koreaneri DE BEURS Gabor, de Beria van Hongarije, vrijgelaten Samenwerking met België voor pilotenopleiding Abraham Lincoln herdacht Directeur-generaal voor Europese samenwerking Joodse begraafplaatsen in West-Duitsland ontheiligd Adenauer wijt incidenten aan „straatschenders" Wereldraad van Kerken gaf geen speciale verklaring Commissie zal concilie in studie nemen Koersfluctuaties oo de Amsterdamse Beurs van 9 tot en met 13 februari Lawine op Herhriggen elk moment verwacht Scheepvaart Krijgt U gasten OPZEELAND te soort WESTFAALSE ANTRACIET 191 (20/50 mm) 11.85 per hl Van onze correspondent in Brussel) De Westduitse bondspresident professor Heuss heeft ongeveer twee weken gele den in een brief aan de voorzitters van de vier grote partijen te Bonn, meege deeld, dat hij geen prijs stelt op een ver lenging met twee jaar van zijn ambtspe riode. Deze brieven zijn zo geheim gehou den, dat gisteren niet alle vooraanstaan de persoonlijkheden der grote partijen er van op de hoogte bleken te zijn. De brief van Heuss was gericht aan Adenauer als voorzitter van de C.D.U., Ollenhauer (S.P.D.), Maier (F.D.P.) en Hellwege (Deutsche Partei). Volgens de Westduitse grondwet wordt een president voor vijf jaar gekozen en kan hij slechts eenmaal herkozen worden, hetgeen met Heuss in 1954 is ge schied. Heuss' brief was voor de S.P.D. aanleiding om professor Carlo Schmid, kandidaat te stellen voor het president schap. Deze nominatie betekent olie op het vuur van de thans weer scherpe te genstelling tussen de beide grootste par tijen, de C.D.U. en de S.P.D. Aan C.D.U.- kant betreuren bepaalde kringen, die niet op de hoogte waren van de brief van Heuss aan Adenauer, het dat Schmid kandidaat is gesteld zonder dat de S.P.D. daarover met Heuss had gesproken. Ook anderzijds veroordeelt men in de C.D.U. de nomina tie van Schmid, omdat er geen overleg is gepleegd met de andere partijen. Men maakt hieruit op dat de komende maan den een felle strijd zal ontstaan over de kandidaten van het presidentschap. Geen godsvrede Maar niet slechts over dit probleem, ook over andere vraagstukken is een ge vecht aan de gang tussen de beide grote partijen, waar de kleine groepen de F.D.P. en de D.P. zich buiten houden. Van een soort godsvrede in het licht van de moeilijkheden rond Berlijn is geen sprake meer. De S.P.D. verwijt de rege ring en de C.D.U. dat deze de oppositie de mond trachten te snoeren. De C.D.U. stelt daartegenover dat de S.P.D. het vertrou wen, dat men verwacht had na de gehei me besprekingen in de Bondsdag-commis sie voor buitenlandse zaken over het aan staande westelijke-Russische overleg in zake Berlijn en de kwestie-Duitsland heeft geschonden. Daarnaast is een felle tegen stelling aan de dag getreden over de mi nister van Defensie Strauss. Scheldwoor den gaan ovei en weer: Strauss is door Ollenhauer een gevaar voor de democra tie geheten. Socialisten zijn door Strauss BEIROET (AFP) Ir komt te Bagdad een centrale van communistische partijen in de Arabische - landen, aldus heeft het linkse Libanese blad „Al Sahafa" vrijdag gemeld. Te Moskou is besloten, aldus het blad, de secretaris-generaal van de Syrische communistische partij, Bagdasj, naar Bag dad te zenden om van daaruit de com munistische beweging in Syrië en het ge hele Nabij Oosten te leiden. Bagdasj zou spoedig te Bagdad worden verwacht. Bag dasj is na scherpe maatregelen van Senaj tegen de communisten in Syrië uitge weken. TOKIO (UPI) De Japanse regering heeft het Japanse Rode Kruis vandaag ge vraagd in samenwerking met het interna tionale Rode Kruis zorg te dragen voor de repatriëring van Koreanen uit Japan, die naar Noord-Korea wensen te gaan. Dit verzoek is gebaseerd op de verklaring van Zuid-Korea, dat vloot en luchtmacht ge reed staan om eventuele Japanse schepen, die met Koreanen onderweg zijn naar Noord-Korea, aan te houden en op te bren gen. Zuid-Korea heeft fel geprotesteerd te gen het besluit om de Koreanen, die dat wensen, naar Noord-Korea te repatriëren en verschillende represaillemaatregelen getroffen. De Japanse regering heeft besloten de repatriëring thans niet zelf uit te voeren, omdat gevreesd wordt dat op deze wijze Japanse schepen verloren zouden gaan. Om de repatriëring nochtans te kunnen volvoeren is het Rode Kruis verzocht met het internationale Rode Kruis een rege ling te treffen, waardoor de repatriëring onder bescherming van de Rode-Kruis- vlag kan worden verricht. Wraak De zaakgelastigde van Zuid-Korea in To kio, Yiu Tai Ha heeft medegedeeld, dat 150 Japanse vissers die in Zuid-Korea zijn gedetineerd voorlopig niet zullen worden vrijgelaten. Dit als represaille tegen het besluit van de Japanse regering in Japan wonende Koreanen in geval van repatrië ring zowel naar Noord- als Zuid-Korea te laten gaan. De Zuidkoreaanse regering zal voorts scherper de hand houden aan de „Rhee vislimiet", een uitbreiding van de territo riale wateren van Zuid-Korea, die in het bijzonder de Japanse visserij treft. In Tokio acht men het niet onmogelijk, dat de reeds vage diplomatieke betrekkin gen tussen oeide landen geheel zullen wor den verbroken. Seoel is slechts met een missie in Tokio vertegenwoordigd. Het hoofd van deze missie, Yiu Tai Ha, ver trekt maandag naar Zuid-Korea voor over leg met de regering. Tijdens de oorlog zijn meer dan twee miljoen Koreanen naar Japan gekomen. Na de oorlog zijn de meesten weer naar Korea teruggekeerd, maar ongeveer 600.000 Koreanen vertoeven nog steeds in Japan. Ruim 13 percent van hen is arm lastig. Volgens ramingen varieert het aan tal Japanse Koreanen met communisti sche sympathieën van 43.000 tot 117.000. Amerikaanse gezagsdragers in Wash ington verklaarden vrijdagavond dat in dien Zuid-Korea Amerikaanse wapens te gen Japan zou gebruiken, dit tegen de voorwaarden zou zijn, waaronder de wa pens aan Zuid-Korea verstrekt waren. In zo'n geval zou Amerika tot „gepaste ac tie" moeten overgaan, aldus de zegsman. beschuldigd van het gebruiken van „tota litaire terminologieën" en zijn „handlan gers van Moskou" en „gewetenloze lie den" genoemd. Van allerlei kanten wordt er op aange drongen een eind te maken aan dit „ver schrikkelijke politieke spel", omdat het aanzien van de bondsrepubliek naar bui ten wordt geschaad en de verhoudingen in Bonn zelf bijzonder onaantrekkelijk worden. AMSTERDAM Dat aandelen Kon. Olie op het Damrak lager noteerden vergeleken bij de vorige slotkoersen, was voor de beurs geen ver rassing. De koers voor deze aandelen pas te zich volkomen aan bij die van Wall- street waar de oliewaarden bepaald flauw in de markt lagen tengevolge van de prijs verlagingen in Amerika, Venezuela en het Nabije Oosten van de ruwe olie. Kon. Olie werd in Amsterdam iets boven de 168 verhandeld en verloor zodoende ruim 3 gulden. De aandelen lagen ongeveer pa riteit New York en de handel was zeer kalm. Gezien de tendentie in Wallstreet hielden de overige internationale waarden zich op het Damrak zeer goed. Ook hier was de handel rustig en de ondertoon kon beslist vast genoemd worden. Er werden echter ten opzichte van de vorige dag klei ne verliezen geleden. Unilever was onge veer 3 punten, AKU 2 punten en aande len Philips 1 punt lager. De converteerba re obligaties Philips bleven prijshoudend. K.L.M. werd iets lager geadviseerd. De scheepvaartaandelen vertoonden la gere koersen. In deze sector gingen ge ruchten, dat Van Nievelt met een conver teerbare obligatielening op de markt zal komen. Van officiële zijde was hierover echter niets medegedeeld. De geruchten hadden een deprimerende invloed op de koersen van de scheepvaartaandelen, die 2 tot 3 punten lager noteerden. Ook de aanstaande claimhandel K.N.S.M. hangt hier boven de markt waardoor de koers van aandelen K.N.S.M. mogelijk gedrukt kan worden. De omzetten waren ook hier niet groot. Het bericht uit Djakarta, dat alle grote Nederlandse cultuurondernemingen, blij kens een mededeling van de minister van Landbouw aldaar, bij besluit van de Indo nesische regering zijn genationaliseerd was niét van invloed op de koersen van de cultuuraandelen. De tendentie in deze sector was lichtelijk verdeeld. De koers verschillen, vergeleken bij de vorige slot koersen, waren slechts van geringe bete kenis. De staatsfondsen waren door elkaar aan de vaste kant. Er was vjaag van pu blieke zijde. De liquidaties voor de stor ting op de nieuwste staatslening 1959 groot 400 miljoen, die maandag plaatsvindt, waren achter de rug. Verder werden aan delen Internationale Gewapend Beton een paar punten hoger geadviseerd op het ho gere dividend van 10 percent (v.j. 9). Aan delen Zwolsman en de nieuwe aandelen Pletterij Enthoven werden goed prijshou dend geadviseerd. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Du Pont steeg meer dan 8 dollar en sti muleerde de gehele beurs. De tikkers lie pen een achterstand op. Ter beurze ver klaarde men de avans van Du Pont uit be richten, als zou de maatschappij haar be zit aan aandelen General Motors belasting vrij over haar eigen aandeelhouders mo gen verdele- Enkele andere fondsen ste gen eveneens scherp. American Telephone steeg leer dan 2 dollar op investerings aankopen. Inland Steel monteerde 4 dol lar. International Telephone en Zenith no teerden 3 dollar hoger en Wheeling Steel. Norfolk and Western. Goodyear. Eastman. Maytag. Minnesota Mining en Corning Glass stegen 2 dollar of meer. Chrysler was vast in de autosector. Het industriege- middelde kwam van 581.89 op 587.97: dat voor spoorwegen van 160.12 op 160.77 en dat voor onenbare nutsbedrijven van 90.38 op 90.81. De aandelenomzet steeg van 2.630.000 tot 3.070.000. Van de 1212 ver handelde fondsen sloten er 680 hoger en 299 lager. (UPI). 3-3'/?°/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 7» Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew Philips Gloeil. Pref PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber.... K.L.M- Holl. Amer. Lijn.. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij.. Rotterd. Bank..— Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors- Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 923/ig 96 111% 98-% 98% 92 98 104 286% 473 222Vt 355 221 338 517% 232 463% 453% 201 156% 695 168,50 217 96% 118, 160 157% 138% 128% 234 14lV« 153,50 258% ex-d. 145 203 223% 216Vs 66% 51% 46 78% 22% Voorbeurs koersen 290 529-530 470 460 171-171,50 BOEDAPEST (Reuter) Peter Gabor, oud-hoofd van de Hongaarse staatsveilig heidsdienst, is uit gevangenschap ontsla gen en heeft zijn vroegere vak van kleer maker weer opgevat, zo is vrijdag in wel ingelichte kringen vernomen. Gabor, die ook luitenant-generaal is ge weest, was na de tweede wereldoorlog onder stalinistische leider Rakosi, die nu in ongenade is gevallen, hoofd van de po litieke politie in Hongarije. In maart 1954 werd hij veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Volgens de zelfde kringen werd zijn vonnis later her zien en gewijzigd in zeven of acht jaar gevangenisstraf. Wegens goed gedrag werd Gabor omstreeks de jaarwisseling in vrij heid gesteld. Gabor, die thans 52 jaar is, begon zijn loopbaan als kleermaker op het platte land en was in de tweede wereldoorlog lid van de verboden Hongaarse communisti sche partij. Zijn ster steeg snel en hij werd een van de gevreesde personen in de partijhiërarchie. (Van. onze correspondent in Brussel) Het staat thans vast, dat de Belgische en Nederlandse luchtmachten gaan sa menwerken om de opleiding van de pilo ten op zo .oog mogelijk plan te brengen. Voor lange-afstandsvluchten met alle vliegtuigtypes zullen de Nederlandse en Belgische militaire piloten op de basis van Camina, in Centraal-Kongo, worden opge leid. De jachtpiloten zullen in Nederland worden getraind. Deze overeenkomst zal begin 1960 van kracht worden. De geleidelijke totstandkoming van de zelfstandigheid van Kongo behoeft voor het akkoord geen bezwaar te zijn. De buiten landse en de militaire politiek van de jon ge Kongo-staat zullen immers nog voor vele jaren door België worden geleid. Het luchtvaart akkoord maakt het voor België mogelijk, zijn school voor jachtpi loten af te schaffen terwijl Nederland geen bases zal behoeven aan te leggen voor de vorming van langeafstandspiloten. Het zal mogelijk zijn de prestaties en tegenprestaties zo tegen elkaar af te we gen dat er met gesloten beurzen gewerkt wordt WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse Congres heeft in een gezamenlij ke bijeenkomst president Abraham Lin coln herdacht, die 150 jaar geleden werd geboren. De acteur Frederic March droeg de tekst van Lincoln's historische rede van Gettysburg voor en de dichter Carl Sand burg hield een herdenkingsrede waarin hij Lincoln een universeel mens noemde. Gelijktijdig begonnen ook elders in de Verenigde Staten herdenkingsfeesten. Te Springfield, in Illinois, waar Lincoln be graven ligt, kwamen diplomaten uit 21 lan den bijeen. De burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt was de voornaam ste spreker op een diner dicht bij de plaats waar Lincoln zijn beroemde rede over slavernij uitsprak. Met ingang van 1 februari 1959 is op het ministerie van Buitenlandse Zaken als opvolger van jhr. mr. Van Vredenburch, die ambassadeur by de Duitse bondsrepu bliek wordt, benoemd tot directeur-gene raal Europese Samenwerking de heer mr. G. E. baron Van Ittersum. Baron Van Ittersum zal in deze functie zijn belast met de algemene ambtelijke coördinatie van de werkzaamheden op het gebied der Europese economische samen werking en de integratie, in het bijzonder wat betreft de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking en de bespre kingen over de Europese Economische Associatie of Vrijhandelszone, alsmede de E.E.G. en Euratoom. FRANKFORT (Reuter) In West- Duitsland zijn sinds 1948 ongeveer 170 van de 1700 Joodse begraafplaatsen ontheiligd aldus bericht het Westduitse blad voor ar beiders in de metaalindustrie „Metall". Het blad beweert dat het antisemitisme in West-Duitsland net zo snel groeit als het aantal herbenoemingen van personen met nationaal-socialistische denkbeelden in invloedrijke functies. (UPI) Bondskanselier Adenauer heeft onlangs in een televisie-vraagge sprek voor de B.B.C de recente anti-se- mitische incidenten in West-Duitsland ge weten aan „straatschenders". Hij noem de het „opmerkelijk" dat hieraan „in het buitenland zo plotseling aandacht is be steed". Antisemitisme, aldus Adenauer, is het kenmerk van de nationaal-socialisten „en daar het nationaal-socialisme verdwe nen is bestaat ook het antisemitisme niet meer". „Er kunnen enkele antisemieten op hoge, invloedrijke posten in West-Duits land zijn... maar zij durven niet voor hun inzichten uit te komen omdat zij door de publieke opinie niet zullen worden getole reerd", aldus Adenauer. (AFP) Voor de rechtbank te Lüne- burg is een proces begonnen van de West duitse staat tegen het antisemitisch en neo-nationaal-socialistisch genoemd maandblad „Der Weg", dat in het Duits te Buenos Aires wordt uitgegeven en door een gepensioneerde douanebeambte in Duitsland wordt verspreid. Volgens de akte van beschuldiging propageert dit blad met een oplage van zestienduizend exem plaren, de nationaal-socialistische leer stellingen en de rassenleer van de voor malige S.S. GENèVE (UPI) Het bestuur van de Wereldraad van kerken heeft een kleine commissie ingesteld die tot opdracht krijgt nader nieuws over het oecumenisch concilie, of nadere ontwikkelingen naar aanleiding van de verklaring van paus Joannes XXIII bij voortduring te bestu deren. De leden-kerken wordt verzocht te bidden voor de eenheid „zoals Christus die wenst". „Het gebrek aan feitelijke inlichtingen over het voorgesteld concilie maakt het, naar het oordeel van de commissie, on mogelijk op dit ogenblik een specifieke verklaring af te leggen", aldus het dage lijks bestuur van de Wereldraad. In de oproep van Paus Joannes werd niet dui delijk gesteld welk een karakter het con cilie zou krijgen: men neemt vrij alge meen aan dat. het zwaartepunt toch in de eerste plaats zou komen te liggen op het contact met de oosterse kerken en die in China. Een dergelijk concilie zou in de al lereerste plaats een bijeenkomst voor roomskatholieke geestelijke leiders zijn. Contact met Rusland Dr. Franklin Clark Fry, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Wereldraad heeft de hoop uitgesproken dat de span ningen tussen Oost en West zullen vermin deren door de pogingen die thans gedaan worden de Russische orthodoxe kerk nau wer met het Westen te verbinden. De Wereldraad begon de onderhandelin gen met het patriarchaat van Moskou ver leden zomer in Utrecht. Dr. Fry, die van mening is dat de Russische orthodoxe kerk nog een machtige invloed uitoefent op het Kremlin, deelde mede, dat de or thodoxe kerk is uitgenodigd waarnemers te sturen naar de bijeenkomst van de We reldraad die in augustus op het eiland Rhodos wordt gehouden. Dr. Fry zei dat ook de roomskatholieke kerk, die niet bij de Wereldraad is aangesloten, waarnemers naar Rhodos kan zenden. Vrijdag 13 februari 1959 Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 6 febr. 3%% Staffellening 1947 923/i6 92s/ie 923/ is 3/32 3% Invest, cert. Nederland 97% 97% 97p/i« -f 72 3% Nederland 1962—64 96'.2 97 96% 6% Nat. Woningbouwlening '57 111% 1127/is 111% 1 Via Amsterdam Rubber 94 97% 96% 1% H.V.A. 13972 145 141% - 9% Alg. Kunstzijde Unie 285% 294% 286% - 9% Deli Mij. J 152, 154.50 153.30 0.50 Van Gelder Zonen 215% 22272 222% 72 Kon. Ned. Hoogovens 352 360 355 6 Müller Co 303% 306 304% - 4% Ned, Kabelfabriek 334 340 338 3 529 517% 2% 458 4727a 463% - 10% Wilton-Fijenoord 200 203 201 7 Kon. Petroleum f 168,10 f 175,20 f 168,40 ƒ7,80 K.L.M 115, f 120,— ƒ118,— ƒ2,- Holland-Amerika Lijn 164% 15972 6 Kon. Ned. Stoomboot Mij. 161 157% - 4% 234 241% 234 8% Ned. Scheepvaart Unie 137% 144 138% - 5% Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 21.993.367,- Obligaties 26-772.944,— Deze week (voorl.) Aandelen 17.817.734,- Obligaties 21.554.891 HERBRIGGEN (UPI) De lawine, die het dorp Herbriggen in de Zwitserse al pen sinds dagen bedreigt, kan nu elk ogen blik verwacht worden. Op het oppervlak van de losgeschoven massa aarde, rotsen en sneeuw van 200.000 kubieke meter ver toonde zich vrijdag een dreigende wolk van poedersneeuw. De twee „lawine"-wakers op de obser vatie-post op de helling van de Monte Reckholder, die deze wolk opmerkten, waarschuwden onmiddellijk de spoorweg waker om alarm te slaan. Volgens de wa kers is reeds een groot stuk van de aard verschuiving naar een klein plateau dat uitziet op Herbriggen, losgeschoven. „Het kan het begin van het einde zijn", zeide pater Schmidt, de parochiegeeste lijke van Herbriggen. „Wat ons verbaas de was het feit, dat het om acht uur van morgen gebeurde, op een tijd, waarop de aardverschuiving verondersteld werd be vroren te zijn door een temperatuur, la ger dan 6 graden." Aagtedijk, 13 te Aden. Aardijk. 13 v. Belawan n. Singapore. Acila, 13 te Rotterdam. Aegis. 13 te Barranquilla verwacht. Agamemnon, 13 v. K. Haitlen, 14 "te P. Au Prince. Albireo, 13 te Santos verwacht. Alkaid, 13 380 m. z.z.w. Las Palmas n. L. Palmas. Alkmaar, 13 5 m. z.o. Aden n. Rotterdam. Alphacca, 14 v. Santos te Rio de Janeiro. Alphard, 13 ten anker Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 13 50 m. w. Majorca n. Antwerpen. Amstelkroon, 13 350 m. o. Bermuda n. Vizagapatn. Amstellaan, 15 te Aden verwacht. Amstelsluis, 13 te Suez. Amstelvaart. 13 30 m. z.w. Beachyhd. n. Hamburg. Amstelveen, 13 720 m. w. Cocos eil. n. Engeland. Annenkerk, 13 v. Aden n. Suez. Antonia, 14 te Singapore. Arendskerk, 14 et Nemours. Asmidiske, 13 390 m. w.z.w. Scillys n. Hpt. Roads. Attis, 13 v. Brighton n. Port of Spain. Averdijk, 13 400 m. o.z.o. New York n. Antw. Axeldijk, 13 te New York. Baarn. 13 te Puerto Orrdaz v. Punta Cardon. Banggai, 13 225 m. z.w. Rangoon n. Belawan. Bali, 13 te Belawan v. Djibouti. Bantam, 13 50 m. z.w. Lissabon n. Lexous. Batjan, 13 v. Cochin n. Djobouti. Batu, 13 208 m. n.n.w. Beghasi n. Port Said. Billiton, 13 v. Colombo n. Trincomalee. Borneo. 13 nog te Djeddah. Callisto. 13 v. Pepel n. IJmutden. Calt. Arnhem, 13 t. anker Narows voor Stapleton. Caltex Delft, 13 240 m. o. Bahrein n. Bahrein. Caltex Pernis, 14 te Vizagapatnam. Caltex Siak, 13 te Rotterdam. Cartago, 14 v. Rotterdam n. Puerto Barrios. Casamance. 13 60 m. z. L. Palmas n. Duinkerken. Castor, 13 700 m. w. Azoren n. Trupillo. Celebes, 13 450 m. o. St. Helena n. Kaapstad. Cir.ulia, 13 900 m w.z.w. Fayal n. Pernis. Cities Service Valley Forge 13 750 m. w.z.w. Kp. Verdische eilanden n. Philadelphia. Colytto, 13 170 m. w.z.w. Ouessant n. Willemstad. Corilla, 13 260 m. o. Madras n. Calcutta. Cradle of Lliberty, 13 210 m. n.n.w. Perim naar Bandar Mashur. De Eerens. 15 te Aden. Delft, 13 540 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Dongedijk. 13 160 m. w.z.w. Landsend n. Curacao. Eemdijk, 13 te Rotterdam. Elizabeth B, 13 v. Balbao n. San Francisco. Eos. 13 te Napels v. Livorno. Esso Nederland, 13 v. Suez n. Rastanura. Etrema, pass. 13 Kp. Malea n. Istanbul. Friesland KRL, 13 470 m. n.o. Bermuda n. N. York. Friesland SSM, 13 v. Rotterdam n. Setubal. Groote Beer, 14 te Mombasa. Grootekerk, 14 te Mombasa verwacht v. Tanga. Guineekust. 13 25 m. w. Monrovia n. Freetown. Hathor, 13 170 m. w.n.w. Alexandr. n. Alexandrië. Hector, pass. 13 Kreta n. Piraeus. Hecuba, 13 te Hamburg verwacht. Heemskerk. 13 230 m. z.o. Sokotra n. Singapore. Helder, 13 160 m. n.n.w. Bermuda n. Rotterdam. Helena, 13 v. Panamakanaal n. La Guaira. Hestia, 13 v. San Juan n. Port of Spain. Hilversum, pass. 13 Beachyhead n. Antwerpen. Holland, 13 v. Zanzibar n. Antonio Enes. Hoogkerk, 13 te Antwerpen verwacht. Hydra, 14 te Hamburg v. Amsterdam. Iberia, 14 te Cartagena. Japara, 13 v. Port Swettenham n. Aden. Japara KRL, 13 v. Port Swettenham n. Aden. Kabylia, 14 te Rotterdam verwacht. Karachi. 13 v. Londen n. Antwerpen. Karakorum, 13 125 m. n.o. Gibraltar n. Bilbao. Keizerswaard, 13 v. New York n. Bachaquero. Kerkedijk, 13 280 m. w. Landsend n. New York. Kermia, 13 v. Rotterdam n. Donges. Khasiella, 13 te Curagao. Kinderdijk, 13 te Rotterdam. Kopionella, 13 550 m. z.o. Maceio n. Trinidad. Korenia, 14 te Bachaquero. Kosicia, 13 900 m. z.w. San Miguel n. Curagao. Kreeft, 13 155 m. n. Trondheim n. Narvik. Kryptos, 14 te Sydney. Laertes, 13 3080 m. w. Manilla n. Balikpapan. Larenberg, 13, 18 m. n. Lo Coruna n. Dakar. Laurenskerk, 13 300 m. n.o. Gemda n. Zanzibar. Lelykerk, 13 v. Londen n. Port Said. Lcto, 13 240 m. z. Teneriffe n. Takoradi. Lieve Vrouwekerk, 13 115 m. z.z.o. Ras Al Hadd naar Aden. Loosdrecht, 13 140 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Luna, 14 te Amsterdam. Lutterkerk, 13 te Kopenhagen. Maas, 13 35 m. n.w. Cyprus n. Eleusis. Maasdam, 13 te San Juan v. New York. Maashaven, pass. 13 Casquets n. Antwerpen. Maaskerk. pass. 13 zundp. Sardinië n. Marseille. Macoma, 13 v. Singapore n. Bangkok. Malea. 14 te Balikpapan. Markelo, 13 v. Amsterdam n. Porsgrunn. Mataram, 13 v. New Orleans n. Houston. Meerdrecht, 13 v. Port Arthur, 25 te Hamb. verw. Memnon, 13 300 m. z.w. Fayal n. Londen. Mentor. 14 te Curagao verwacht. Merwede, 13 v. Londen n. Dakar. Mississippilloyd, 13 rede Balboa. Moordrecht, pass. 13 Aden n. Suez. Mijdrecht. 14 v. Mena Al Ahmadi n. Houston. Munttoren, pass. 13 Bizerta n. Mena. Musilloyd, 13 365 m. w. Sabang n. Penang. Naess Lion, 13 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Naess Tiger, pass. 13 Kuria Muria n. Houston. Nestor, 13 5 m. z.w. Noordhinder n. Guadeloupe. Nias, pass. 14 Dakar n. Antwerpen. Nijkerk, 13 360 m. w. Sabang n. Aden. Oberon, 13 v. New York n. Curagao. Oldekerk, 13 v. Singapore n. Bangkok. Omala, 13 v. Rotterdam n. Thameshaven. Ömmenkerk, 13 v. Rotterdam n. Yokohama. Ootmarsum, 13 255 m. n.n.w. Finist. n. Houston. Oranje, 13 v. Suez n. Colombo. Orion. 13 v. Chalkis n. Livorno. Overijsel, 13 v. Manilla n. Siain. Parkhaven, 14 te Rio de Janeiro. Pendrecht, 13 v. Napels n. Takoradi. Perna, 13 430 m. n. Socotra n. Beira. r. G. Thulin, pass. 13 La Plata n. Coquimbo. Poseidon, 13 te La Guaira verw. v. New Orleans. Prins Casimir, 13 te Cagliari. Prins Frederik Willem, 13 11 m. n.n.o. Sandettie naar Napels. Pr. der Nederlanden, 13 v. South.ton n. Barbados. Prins Johan Willem Friso, 13 v. Leixoes n. Haifa, Pr. Will. II. 13 700 m. w.z.w. Ushant n. Le Havre. Prins Willem IV, 13 29 m. z. Wight n. Rotterdam. Prins Willem V, 13 te Ghandia v. Valencia. Randfontein, 13 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Reza Shah The Great, 13 v. Thames n. Arab. Golf, Rita, 14 te Singapore. Roebiah, 13 te Genua verwacht. Roepat, 13 640 m. z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Rijndam, 13 80 m. o. Kp. Race n. Cobh. Sabang. 13 100 m.. n.w. Singapore n. Songapore. Samarinda, 14 te Port Sudan. Saroena, 14 te Pladju. Schelpwijk, 13 v. Suez n. Mena. Scherpendrecht, 14 te Westville. Sohie, 13 v. Hamburg n. Bremen. Senegalkust, 13 v. Takoradi n. Accra. Slamat, 13 v. Hamburg n. Bremen. Solon. 13 te Porto Limon. Stad Alkmaar. 13 2 m. z.o. Dungeness n. R'dam. Stad Amsterdam, 13 55 m. n.w. K. Blanc n. Pepel. Stad Arnhem, 13 130 m. n.n.w. Sognefjord n. Gent. Stad Haarlem, 14 te IJmuiden. Stad Rotterdam. 13 110 m. n. L. Palm. n. IJmuid. Stad Utrecht, 13 440 m. w. Flores n. Hamburg. Stad Vlaardingen, 13 230 m. n.w. Flores n. R'dam. Stanvac Lirik, 13 v. Surabaja n. Sungeigerong. Slanv. Pendopo, 13 v. Sungeigerong n. Singapore. Statue of Liberty, 14 170 m. o.z.o.t Massawa naar Bandar Mashur. Steenwijk, 14 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Str. Cook, 13 700 m. z.z.w. Maurit. n. Fremantle. Str. Mozambique, 12 v. P. Elisabeth n. Kaapstad. Straat Singapore, 13 v. Mombasa n. Tanga. Tankhaven I, 12 v. Sungeigerong n. Penang. Tappanzee, 13 v. Beira n. Trinidad. Tarakan, 13 80 m. n.o. Rastanurad n. Bangkok. Teiresias, 14 v. Suez n. Aden. Ternate, 13 35 m. w. Corsica n. Port Said. Themis, 13 1000 m. z.z.w. Floris n. Rotterdam. Tibia, 13 600 m. o. Paramaribo n. Curagao. Tjisadane, 13 te Kobe verwacht v. Nagoya. Triton, 13 te Georgetown verw. v. Pto. Cabello. Utrecht, 14 te Belawan verw. v. Pt. Swettenham. Van Heemskerk, 13 v. Accra n. Takoradi. Vasum, 13 80 m. o. Makalla n. Portland. Vivipara, 13 100 m. z.z.w. Ras Madraka n. Mena, Weltevreden, 15 te Tandjong Priok verwacht. Vlist, 13 540 m. n.n.w. Flores n. Hampton Roads. Waingapoe, 13 ten anker rede Miscat v. Mukalla. Westerdam, 13 400 m. o.n.o. Kp. Race n. N. York. Westertoren, 13 245 m. z.o. Santos n. Buen. Aires. Woensdrecht. 13 te Pto. La Cruz verw. v. Norfolk, Woltersum, 13 350 m. n.w. Finisterre n. Le Havre, Wonogiri, 13 v. Khor El Mufattah n. Khorramshar. Zeeland. 13 in Golf v. Sidra n. Alexandrië. Zonnekerk, 13 175 m. n.o. Mombasa n. Aden. Zonnewijk, 13 660 m. z.w. Flores n. G. v. Mexico, Zuiderkruis, 13 200 m o. Albany n. Melbourne. Zwijndrecht, 13 14 m. n.o. Dungeness n. Baltimore, Trouwen doet II via Bur „De Elf Provinciën" Grootste bureau van 't conti- nent. onder leiding van het detective-echtpaar De Vries bekend door radio en pers De Elf Provinciën Verspronckweg 44 Haarlem 50 hijkantoren Tel 14231 Spreekuur: uitsluitend na af spraak Overal te ontbieden Vrijblijvend inlichtingen In blanco couvert OPENBARE VERKOPING Notaris Mr. M. R. KRANS te Haarlem is voornemens op donderdag 5 maart 1959 te 14 uur in het Notarishuis in veiling te brengen: het herenhuis met erf en tuin te Haarlem, Ipenro- destraat 9, gr. 1.43 Are. Vrij van huur en ontr. te aanv. behoudens vesti- gingsverg. Lasten p. j. f 81.53. Bez. dinsdag en donderdag van 14-16 uur. Aanv. bij bet. vóór of op 16 april 1959. Inl. ten kantore van gen. No taris. Van Eedenstraat 20, Telefoon 15383. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Donderdag 5 maart 1959 2 uur n.m. in het Verkooplo kaal „Notarishuis" ten over staan van Notaris M. W. TREURNIET te Haarlem Het woonhuis met erf, tuin en poort aan de In- dischestraat 23 te Haar lem-Noord, groot 2 Are, verhuurd voor f10.75 per week, jaarlijkse lasten f 46.10. Betaling voor of op 16 april 1959. Bezichtiging dinsdag donderdag 2-4 uur. Inlich tingen bij genoemde Notaris, Nieuwe Gracht 84 te Haar lem, Telefoon 17532. voor verhuur van modern glaswerk, serviesgoed, cou vertartikelen ZIJLSTRAAT 24—30 Berckheydestr. 5 zw. en 5 rd. VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING Op donderdag 5 maart 1959 des middags 2 uur in het verkooplokaal Notarishuis te Haarlem. Bilderijkstraat 1, ten overstaan van Notaris M. W. TREURNIET te Haar lem van: Een woonhuis met afzon derlijk opgang hebbende bovenwoning en erf aan de Berckheydestraat 5 zw. en 5 rd. te Haarlem groot 1.17 Are. Verhuurd voor f 8.20 en f 8.60 p. w. Lasten f 56.07 per jaar. Betaling voor of op 16 april 1959. Bezichtiging dinsdag en don derdag van 2-4 uur. Inlich tingen bij genoemde Notaris, Nieuwe Gracht 84, Haarlem, Telefoon 17532. Notaris C. J. A. VAN DIJK te Haarlem, zal donderdag 5 maart 1959 n.m. 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstraat la te Haarlem, publiek ver kopen: Huis en erf te Haarlem a. d. Boogstraat 6, groot 77 c.A. Verhuurd voor f 8.p. w. Voor storting op het Grootb. Woningverbete ring is van 1 aug. 1958 t/m 1 aug. 1965 vrijstel ling verleend. Lasten f 25.73 p. j. Aanv. in genot der huur bij bet. kooppr. uiterlijk 16 april 1959. Bez. dinsdag en donder dag 2-4 uur. Inlicht, bij gen. Notaris, Spaarne 14, Telef. 10245. HOENDERDOS KOLE KINDERHUISSINGEL 2 TELEFOON 11979 Notaris TH. A. J. M. VAN EIJCK, te Haarlem, zal op donderdag, 5 maart 1959, n.m. 2 uur in het Notarishuis, Bil derdijkstraat, Haarlem, pu bliek verkopen: 1. het huis en erf te Haar lem, Aelbertsbergstraat 22, groot 1,17 Are, verhuurd voor f 12.40 p. w. Lasten per jaar f 54.76. By te be talen voor Grootboek Wo ningverbetering f 64. 2. het huis en erf te Haar lem, Gedempte Volders gracht 55, groot 93 cA. Thans verhuurd voor f 10.80 p. w. Na herstel mag huur bedragen f 14.20 p. w. Lasten per jaar f 51.74. By te betalen voor Grootboek Woningverbe tering f 87.20. Bezicht. dinsdag en donder dag 2-4 uur. Inl. ten kantore van gen. No taris. Wilhelminastraat 5, Telefoon 14103. Notarissen J. DE REEDE en J. BRANTS Kzn. te Haar lem, zullen donderdag 5 maart 1959, n.m. 2 uur in het Notarishuis aldaar, publiek verkopen: 1. Woonhuis met tuin (uitk. aan het Begijnhof) te Haarlem, a. d. Bakenes- sergracht 32 zw/rd en 32 A, Totale huur p. w. f 24.40. 2. Pakhuis met bovenverd. en onbewoonb.verkl. wo ning met steeg te Haar lem. aan het Begynhof 21 en 23. Totale huur p. w. f 10.56. 1 en 2 eerst afzonderlijk, daarna gecombineerd. 3. Winkelhuis met boven woning, achterhuis en erf te Haarlem, a. d. Schagchelstraat 16 zw/rd. Huur resp. f 13.25 p. w. en f 39.p. m. 4. Winkelhuis met boven woning, achterhuis en erf te Haarlem, a. d. Schag chelstraat 16 A zw/rd. Huur resp. f 79.45 p. m. en f 10.60 p. w. Perc. 3 en 4 eerst afzon derlijk en daarna gecomb. 5. Woonhüis erf en tuin te Haarlem, a. d. Spaanse- vaartstraat 29. Huur f 9.40 p. w. 6. Woonhuis erf en tuin te Haarlem, a. d. Sumatra- straat 17. Huur f 12.45 p. w. Bez. dinsdags en donder dags van 2-4 uur. Aanv. bij de betaling uiterlijk 9 april a.s. Inlicht, bij de Notaris, Ged. Oude Gracht 82, Tele foon 13860.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 20