Teeuwen SNELFIX snel lijm Ceta-Bever voor de Doe-het-Zelver Haarlemse koopman kocht gestolen fietsen: zes weken gevangenis nieuwe „oliebron in Heemstede aangeboord Grond- en woningpolitiek aan de Bovenweg te Aerdenhout Kort en bondig s ELNA naaimachine SLOT DEFECT? ZATERDAG 14 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMSE POLITIERECHTER A Evangelisatiegebouw voor jeugd gereed B. en W. vragen 33 mille voor nieuwe opslagplaats Tompeliorsstr. 68 Drie mille garantie voor zes kamermuziekavonden Toiletgebouwtje bij speel tuin kost bijna 5 mille „Pak aan" krijgt 1500,- van de gemeente Brugwaohtershuisje bij Langebrug kost 10.370,- Mannenkoor „Pancratius" gaat naar Rome Overleg over C.A.O. bollenbedrijf vordert Extra-uitkering voor vroegere weekloners Drie doden in het verkeer Veerdienst gestaakt Als een verre glimlach God's little Acre Eine Nacht in V ene dig Adam en Eva Complot met de duivel Rooney Onder kruisvuur Reis om de wereld Journaals Aantal t.v.-toestellen is in Haarlem verdubbeld sinds 1 januari Achtjarige jongetjes plegen inbraak Ergerlijk geval van dieren mishandeling berecht Kerkelijk Nieuws Medewerking gevraagd voor Rudolf Steiner-ulo-school Burgerlijke Stand van Haarlem De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen heeft vrijdag een 62-jarige Haar lemse koopman conform de eis van de of ficier, mr. J. van den Oever, wegens schuldheling veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Van een inwoner van Badhoevedorp kocht verdachte omstreeks augustus 1958 binnen enkele weken vier fietsen, die van diefstal afkomstig waren. De koopman voerde aan te hebben ge vraagd, of het een eerlijke zaak was. De officier van Justitie merkte op, dat verdachte, die reeds meer wegens heling is veroordeeld, moreel aan diefstal heeft meegewerkt. Ook mr. Petersen meende, dat de koopman het voor fietsendieven aanlokkelijk maakte om te stelen, omdat deze wisten hun buit bij hem te kunnen verkopen. „Op het randje van opzettelijke heling," aldus de politierechter, die de koopman conform de eis veroordeelde. Verdachte kondigde aan meteen werk te maken van hoger beroep. Poging tot omkoping „Als ik geen bekeuring krijg, heb ik daar wel een kilo fijn vlees voor over," aldus zou een 34-jarige slager uit Lisse op 18 september hebben getracht een contro leur van de luister- en kijkgelden om te kopen. Toen de controleur verdachte be zocht. had hij in de huiskamer een radio zien staan. Verdachte vroeg de controleur terug te komen. Inmiddels verstopte hij het toestel, waarvoor hij geen luisterbij drage had betaald. Dit erkende hij na lang praten, doch toen de controleur niet inging op het aanbod van de slager om de zaak voor wat vlees blauw-blauw te la ten, ontkende deze een radio te hebben. Ook nu ter zitting volhardde verdachte in Advertentie Hel moet haast wel wan! de nieuwe grote olietank», onder de vloeren van onze opslag plaats. herbergen nu een on uitputtelijke voorraad •TpwW Huis en Haardbrandolie Deze tanks worden regelmatig aangevuld met speciale' grote olietankschepen. Nu uit voor raad leverbaar. Elke hoeveelheid, klein en groot, tegen scherp concurrerende prijzen Tank levering in geheel Kennemer- land. Bel 35283 en wij staan voor Uw deurl (Na 6 uur 35276) KOLEN O Raadhuisstraat 23, H OLIE JOB !3, Heemstede Op zaterdag 14 maart zal 's middags achter de Pinksterkerk in Heemstede een nieuw evangelisatiegebouw in gebruik worden genomen. Met de totstandkoming van dit gebouw krijgt het evangelisatie werk van de Gereformeerde kerk een prachtige ruimte beschikbaar, waardoor het werk veel beter dan voorheen toen men met een onvoldoende huisvesting kampte kan worden aangepakt. Vorig jaar september is met de bouw begonnen, nadat architect Piet Koster een aantrekkelijk ontwerp had gemaakt. De medewerking bij de bouw was enorm groot. Van allerlei kanten kreeg men de grootst mogelijke steun. Een oud-papier- actie werd op touw gezet ten behoeve van de inrichting van dit jeugdhuis. Verschei dene mensen boden steeds weer in hun vrije tijd de helpende hand. Voor de aan kleding en inrichting werden diverse schenkingen gedaan. Zo kreeg men bij voorbeeld een nieuwe hete-luchtkachel. Het gebouwtje is vijftien meter lang en zeven meter breed. Het omvat een zaal van negen bij zes meter met een toneel, een gecombineerde stafkamer-keuken, een garderobe en toiletruimten. Het ge bouwtje is uitgevoerd in een mooie steen; de binnenmuren zijn ongepleisterd. Mede door de eenvoudige, maar smaakvolle aankleding krijgt het gebouwtje hierdoor een sober karakter. Dit behoeft aan de sfeer echter geen afbreuk te doen: voor zijn doel is het gebouwtje ideaal. Het is namelijk bestemd voor het evan gelisatiewerk onder de jeugd. Dit evange liseren betekent beslist geen „preken", de kinderen hebben hier een honk waar zij in hun vrije tijd allerlei plezierige bezig heden kunnen doen: sport, spel en hgn- denarbeid. Behalve een verscheidenheid aan spelmateriaal is er een piano en pick-up beschikbaar. Er zijn thans tien clubs met ongeveer honderddertig kinderen. Voor dc leiding van deze clubs zijn 25 leiders en leidsters beschikbaar. Uiteraard is er wel enig verloop onder de leiders, maar men heeft nog steeds vol doende krachten voor het jeugdwerk kun nen krijgen. Het ligt. in de bedoeling te zijner tijd een vrijgestelde jeugdleider aan te stellen, die zich dan geheel aan dit werk kan wijden. B. en W. van Haarlem verzoeken de ge- "■enteraad om voor het bouwen van een "ïods op het opslagterrein van openbare "erken aan de Delistraat een bedrag van 33.000 uit te trekken. Bij de bouw van 'leze loods kan gebruik gemaakt worden '■'an onderdelen van de af te breken loods aanwezig op het voormalige Holland Cautie-complex. Bij de bouw van de nieu- ve opslagplaats kan daarom worden vol- 'aan met het maken van een fundering, 'e gemetselde wanden en de deuren. deze houding. De officier van Justitie vond de poging tot omkoping zeer bedenkelijk en eiste uit het oogpunt van algemene pre ventie twee maanden gevangenisstraf. Mr. Petersen sprak van „verdraaide op vattingen over wat behoorlijk is" en ver oordeelde de slager tot 200 subs, twee maanden hechtenis. Auto-in-huurkoop ingeruild Een 26-jarige marktkoopman uit Wor- mer werd conform de eis veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. Verdachte ruilde in augustus 1958 een in huurkoop aangeschafte auto, waarop hij nog 2300 moest betalen, in en kreeg zes honderd gulden toe. Verder onttrok hij een wasmachine aan het beslag, dat de belastingen op een deel van zijn inboedel had gelegd en verkocht de machine. Advertentie ALLEENVERKOOP B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een garantie van 3000 te verlenen aan het Haarlems Comité voor Kamermu ziek, dat met behulp van deze garantie zes avonden voor kamermuziek met eer ste klas krachten in de tuinzaal van het Concertgebouw wil organiseren. Aanvankelijk had het genoemde comité een garantie van 3000 gevraagd voor zes kamermuziekavonden in de Renaissance- zaal van het Frans Halsmuseum. Onge veer tezelfder tijd vroeg de afdeling Haar lem van de Nederlandse Toonkunste naarsvereniging aan B. en W„ of dezen de mogelijkheid wilden nagaan een mu- ziekweek als in 1956 gehouden is, te orga niseren. Nader overleg heeft tot gevolg gehad, dat de K.N.T.V. haar verzoek om subsidie heeft ingetrokken en de organi satie van de kamermuziekavonden aan het Haarlemse Comité voor Kamermu ziek heeft overgelaten. Besloten werd de concerten in de tuinzaal van het Concert gebouw te 'geven, omdat deze zaal meer luisteraars kan bevatten dan de Renais- sancezaal van het museum. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad voor het maken van een toiletgebouwtje op de speeltuin aan de Hendrik Roozenlaan een bedrag van 4930.beschikbaar te stellen. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om aan de stichting ..Pak aan'' in Haarlem een subsidie van 1500, te verlenen als bijdrage in de kosten van aanschaffing van uniformen ten behoeve van twee Haarlemse muziekkorpsen. Dit bedrag zal kunnen worden afgetrokken van de post „kosten van muziekuitvoerin gen" van de begroting 1959. B. en W. verzoeken de Haarlemse ge meenteraad om voor het vernieuwen van het brugwachterhuisje bij de Langebrug een bedrag van 10.370,— uit te trekken. De burgemeester van Rome heeft het Koninklijk Heerlens mannenkoor „Pan cratius" uitgenodigd op maandag 27 april een concert te geven in de „Sala degli ora- zi e dei curiazi" van het Conservatorium- paleis op het Capitool. De besprekingen over de nieuwe C.A.O. in het bloembollenbedrijf zijn nog niet beëindigd, maar het eind komt thans in zicht. Men heeft voor de volwassen man nelijke arbeiders in beginsel overeen stemming oereikt. De aardappelenkwes tie is een nunt van langdurige besprekin gen geweest. Er zullen drie loonklassen komen: een voor de vakarbeiders, een voor de ge oefende arbeiders en een voor de onge schoolden. Dit impliceert, dat de man die hot beste werk levert, ook het beste wordt betaald. Op 17 februari komt de sociale commissie van het bloembollenvak op nieuw bijeen om de resterende punten te bespreken. Binnenkort zal men dan met afgeronde voorstellen bij de vakorganisa ties terugkomen. Road van Bloetnendaal In de donderdag 19 februari te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een extra week loon uit te keren aan ambtenaren op week loon wegens wijzing der betaling per week in betaling per maand. Met ingang van 1 januari ontvanger ook die ambtenaren, die vroeger hun lonen per week ontvin gen hun lonen per maand. Dat heeft een efficiënter werkwijze met betrekking tot de loonadministratie en de loonuitbetaling tot gevolg. De overschakeling kan echter voor de vroegere weekloners moeilijkhe den meebrengen en daarom stellen B. en W. voor een bedrag uit te keren. Aange zien ongeveer honderd werknemers voor de uitkering in aanmerking zullen komen en hun gemiddeld weekloon op tachtig gul den gesteld kan worden, zou met de extra uitkering een uitgave van 8.000 gemoeid zijn. B. en W. stellen de gemeenteraad voor van de Stichting „De Kruisvaarders van Sint Jan" te Wassenaar aan te kopen, voor een prijs van een gulden in totaal, een strook grond ter oppervlakte van onge veer vijfhonderd vierkante meter, gele gen aan de oostzijde van de Vogelenzang- seweg. De grond is bestemd voor de aan leg van een openbaar voetpad. Ook zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen financiële medewerking te verlenen aan de afdeling Bennebroek-Vo- gelenzang van het Witte Kruis ten behoe ve van de bouw en exploitatie van een wijkgebouw te Bennebroek. De gemeente raad van Bennebroek heeft reeds besloten medewerking te verlenen door de rente en aflossing van een lening te garanderen. Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u, ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers In het Canisiusziekenhuis te Nijmegen is overleden de 20-jarige mejuffrouw B. J. B. uit Nijmegen. Zondag werd zij het slachtoffer van een auto-ongeluk bij de Stekkenberg te Groesbeek. Omstreeks 8 uur gisteravond is op dt Mauritsweg te Rotterdam de 77-jarige weduwe N- Goedhartvan de Waard uit de Zwarte Paardenstraat tegen een motor wagen van lijn 5 gelopen en enkele metera meegesleurd. De vrouw werd naar het Westerziekenhuis gebracht, waar zij is overleden. Een spoorwegbeambte heeft nabij de on bewaakte overweg onder Belfeld op het traject RoermondVenlo, het verminkte lijk gevonden van de 65-jarige Tegelenaar H. S„ die sinds jaren een zwervend be staan leidde en vaak de nacht doorbracht in ringovens. Vermoedelijk was hij ook deze nacht op weg naar de oven van de firma Van Kleef in de nabijheid van de overweg. Door de dichte mist moest de veerdienst Vlissingen-Breskens hedenochtend gestaakt worden. Een vissersvaartuig, de „Wie- ringen 7", heeft een aantal passagiers van Breskens naar Vlissingen gebracht. Op verzoek van leden van de gemeente raad van Bloemendaal hebben B. en W. een overzicht samengesteld van de aan- en verkoop van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan Bovenweg te Aerden hout, waardoor de leden een indruk kun nen krijgen van de grond- en woningpo litiek voor dat gedeelte der gemeente. De gemeenteraad heeft op 18 maart 1954 besloten tot aankoop van de grond, waar van de oppervlakte bedroeg 160.000 vier kante meter; de prijs van de grond was tachtig cent per vierkante meter. De be doeling was destijds de grond te bestem men voor bouw en sportterrein, maar kort nadat het transport op naam van de ge meente was geschied deed zich de gele genheid voor de gronden van Mariënwei- de in Aerdenhout aan te kopen en die te bestemmen voor sportterreinen. Daarom werd de grond bij de Bovenweg uitsluitend bestemd voor bouwterrein, waardoor meer woningen gebouwd konden worden. De afdeling huisvesting der gemeente had een analyse opgemaakt van de vraag naar woningen, waaruit het volgende be hoeftebeeld werd verkregen: 100 kleine middenstandswoningen; 200 mid denstandswoningen; 70 grote midden standswoningen; 5 grote woningen. Er was vraag naar flats, al was het moeilijk de vraag in cijfers uit te drukken. Ver scheidene inwoners wilden graag hun te grote woning verlaten, in Bloemendaal hun woonplaats houden en waren bereid en in staat tot koop van een flat over te gaan. Het op 20 mei 1955 vastgestelde en door jhr. ir. J. de Ranitz ontworpen uit breidingsplan voorzag in de bouw van 230 woningen. De gemeenteraad besloot op 29 septem ber 1955 de prijzen te bepalen op 9 per vierkante meter voor normale woningen op /II voor vier grotere woningen en op 13 voor flatbouw. Daarna is grond ver kocht voor de bouw van honderdzeventig woningen en grond werd in erfpacht uit gegeven aan de woningbouwvereniging „Aerdenhout" voor de bouw van woning wetwoningen. In veertig percent der gevallen was het mogelijk een Bloemendaalse woningzoe kende direct of indirect, dit wil zeggen via ruil, aan een woning te helpen bij flat- bouw in de vrije sector. Bij de bouw van woningen konden door verschuivingen meer woningzoekenden worden geholpen dan woningen werden gebouwd. Door de bouw van zestig woningwetwoningen in 1957 werden in totaal 106 gezinnen gehol pen. Advertentie (L u x o r) Christine Carere is de jonge ster, die de hoofdrol speelt in „Als een verre glimlach", de door Jean Negales- cu gemaakte verfilming van de Frangoi- se Sagon's roman „Un certain sourire". Zij is een jong meisje van het Franse plat teland, dat rechten studeert aan de Sor- bonne in Parijs en dat nu eens zeer zelf bewust, dan weer zielig ontredderd door het leven gaat en Parijs beschouwt als een toevluchtsoord, waarheen zij kan ontsnap pen van de sombere toestanden thuis. Een ander toevluchtsoord vindt zij bij een jonge medestudent, die haar in ken nis brengt met zijn oom, een charmeur van middelbare leeftijd. Met deze ver trekt het meisje voor een weekje met va kantie naar de Riviera, maar als het paar terugkomt, zakt de mooie illusie ineen, doordat de vrouw van de charmeur erach ter komt, dat het meisje, dat zij als een dochter in haar huis ontving, haar met haar man heeft bedrogen. Dan is plotse ling de jonge studente weer een hopeloos zielig klein mensje. Zij is blij, als zij op de Sorbonne haar oude student-vriend weer terugvindt. Het verhaaltje op zichzelf is niet opval lend, maar er zijn in de film enige mo menten, die opvallen door een bijzondere sfeertekening. Zo onder meer het bezoek van de student aan het ouderlijk huis van het meisje, wier moeder nog steeds treurt om een zoon, die bij een motorongeluk is omgekomen. De student komt aan op een motorfiets en wekt pijnlijke herinneringen. De gevoelsverwarring, die hieruit voort komt is door Negalescu op bijzondere wij ze vastgelegd. Voor de rest is „Als een verre glimlach" een film, die zeker niet uitzonderlijk goed is, maar ook nergens onder de middelmaat komt. (Rembrandt). Het meestgelezen boek ter wereld, een rauwe geschiedenis met pikante liflafjes tussen de stevige gerech ten, is verfilmd zonder de liflafjes. Hiel en daar steekt de pikanterie wel het hoofd op, maar wordt dan onmiddellijk neerge drukt in het stof der loutere suggestie. Wat men in het boek leest aan staaltjes van vrijmoedig liefdeleven is in de film teruggebracht tot het visueel toelaatbare en voor de rest heeft men zich bepaald tot uitvoerig verslag van de talloze vecht partijen in het onbehouwen gezin van va der Ty ty. Veel voldoening geeft de film niet, ook niet als men behoort tot de enke lingen die toevallig het boek nooit onder ogen hebben gehad. (Minerva) Wat is Venedig? Venetië! De operette van Johann Strauss ligt dus ten grondslag aan deze film, die vooral de muziekliefhebbers zal bekoren ènde operette-fans, al nemen zij mischien af in aantal. Tot maandag kunnen zij in de avondvoorstellingen terecht. De zondag middagvoorstelling is gewijd aan Laurel en Hardy in „Zet je zorgen opzij". Maandag kunnen we griezelen. Een goede oude be kende verschijnt: „Het spook van de opera". (L i d o) Een Mexicaans filmwerk van zeer bijzondere allure, waarin een delicaat, gegeven leven en zondeval van het eer ste mensenpaar zo kies wordt uitge beeld, dat niemand er. dunkt ons, aanstoot aan kan nemen. De makers zijn uitgegaan van het Scheppingsverhaal zoals dat uit het Oude Testament tot ons komt en geven het tot in de kleinste details „bijbelge- trouw" weer. Met een ontwapenende na- ieviteit schildert de film ons in verbijste- rend-knappe kleurenfotografie het machti ge gebeuren der Goddelijke Schepping, de Hof van Eden en de verbanning uit het paradijs niet in min of meer vage sym bolen. maar als volstrekte realiteiten, waarin Adam en Eva, ontroerend in hun kinderlijke onbevangenheid, het lot dei- mensheid uitbeelden. Een film, die in al zijn soberheid fascineert en een diepe in druk achterlaat. (Frans Hals) Orson Welles voert de regie en speelt zelf een hoofdrol in deze film. Op het stuk van vormgeving weet men dan wel waar men aan toe is, maar wie met hoge verwachtingen deze film gadeslaat, komt bedrogen uit. Zo verward en platvloers van inhoud als „Complot niet de duivel" zal men zelden een op het oog esthetisch verantwoord stuk cinematogra fie te verwerken krijgen. Een smokkel- affaire met marihuana-sigaretten wordt vastgeknoopt aan de psychische afdwalin gen van een met een wraak-complex be last politie-inspecteur. Daartussen in speelt een moord-affaire, welke alleen maar blijkt te dienen om de verwarring der geesten nog groter te maken. Een ongezonde af faire, deze hele geschiedenis, niet zinnig en niet fair, want men verwacht er lange tijd uit wijs te worden en wordt met veel kluitjes in het riet gestuurd. Zetelc er nog een Commissie voor de Centrale Keuring in Den Haag? Het gesol met menselijke waar digheid of het nu de dames of de heren in de film betreft had deze instantie toch moeten bewegen tot een afkeurend geluid. Nu, tot onze spijt, moeten wij dat zeggen. Nog wel juist door de krachtige vorm geving (St u d i o Een sterke vuilnisman, on getrouwd, voortreffelijk sportsman dat is Rooney komt bij zijn zoveelste ver huizing terecht bij een gezin dat getiranni seerd wordt door een vrekkige weduwe, die zeer „stand"-gevoelig is. Behalve haar twee dochters en zoon is er een assepoester in huis, een nichtje, wier grootvader boven in huis met whiskey wat tegen het nood- Adverlentie „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL, 11493 lot probeert uit te richten (een prachtige rol van Barry Fitzgerald). Natuurlijk krijgt de vrekkige weduwe haar trekken thuis en trouwt de grote Rooney met de asse poester. De film is met zoveel rekbare Engelse sentimentaliteit overladen, zoveel toffe-jongens-onder-mekaar-leut, dat de Nederlander er flegmatiek van wordt en het aan de liefhebbers van dit genre over laat aan deze film genoegen te beleven. (R o x y) Ditmaal begeeft ons aller Audie Murphy zich in de prairie om te ondervinden, dat daar het recht van de sterkste niet altijd identiek is met het recht van de nobelste. Er wordt weer het nodige kruit verschoten voor dat besef overal is doorgedrongen. Dat evenwel ga randeert spanning tot het einde in een technisch bekwaam gemaakte Western. Van maandag af racen de auto's over het doek in „Duivels van de weg". (Cinema Palace) Het genoegen is nog steeds aan de bezoekers van dit thea ter, die op de vijfde week nog wel een zesde zullen laten volgen, zo voldaan keren zij van deze onderhoudende wereldreis terug. „Neerlands Nieuws" wijdt ditmaal uit voerig aandacht aan het interieur van de „Rotterdam", waarvan heel wat interes sante details worden onthuld. Het carna val bood gelegenheid tot vele verrassende opnamen. De leut is niet van de lucht! Het journaal „Spiegel van Nederland" gaf deze week veel flitsen van dansende en hossende mensen Allereerst dan van het carnaval uit Den Bosch, Breda en Venlo en voorts van het bal, dat ter gele genheid van het vijfenzeventigjarige be staan van de Nederlandse Journalisten Kring in Carlton in Amsterdam werd ge geven. Eveneens zag men enkele beelden van de officiële zitting van de kringraad van de N.J.K. in het Muiderslot. Voorts nogmaals een overzicht van de veertigste bedrijfsaulomobielen tentoonstelling in de Rai in Amsterdam en tot slot enkele opnamen van Louis Armstrong and his All Stars tijdens hun optreden in Den Haag. Op 1 februari bedroeg het aantal aange geven televisie-ontvangers in Nederland 418.084 tegen 391.036 op 1 januari. Tot 12 februari is het aantal geregistreerde tele visietoestellen inmiddels gestegen tot 426.979. In Haarlem is het aantal televisietoestel len in de maand januari bijna verdubbeld: van 5800 tot 9448. In geheel Noordholland waren deze cijfers respectievelijk 65.100 en 104.193. Vrijdagavond hebben twee achtjarige jongetjes een inbraak gepleegd in de kan tine van het slachthuis in Den Haag. Zij namen tien pakjes sigaretten, een zakhor loge en vijf gulden mee. De politie heeft de knaapjes direct na de inbraak kunnen aanhouden. Omdat hij geen geld had om ze bij de veearts te laten afmaken, had een 61- jarige fabrieksarbeider uit Broek in Wa terland vorig jaar in november acht jonge hondjes in een kartonnen doos gestopt en in een vaart geworpen. De dieren waren daarbij langzaam verdronken. De Amster damse politierechter heeft de man thans conform de eis veroordeeld tot een geld boete van 25 gulden of hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van drie jaar. Als getuige verklaarde een 19-jarig meisje in een vaart destijds de doos met klaaglijk piepende hondjes te hebben op gemerkt. Met grote moeite slaagde ze er in een der dieren uit de langzaam zinkende doos te redden. De anderen verdwenen in de diepte. De officier verweet de verdachte dat hij een aanbod van een schilderes uit Broek in Waterland had afgeslagen. Deze had de verdachte gezegd dat hij de hondjes op haar kosten kon laten afmaken. „Ik heb die mevrouw nooit ontmoet", beweerde de verdachte, wiens gezin als a-sociaal staat aangeschreven. Tegen zijn vonnis maakte hij geen enkel bezwaar. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Willige-Langérak J. Vlijm, kand. te Lunteren. Beroepen te Nieuwvliet J. Brizet, vica ris te Terneuzen. Ned. Prof. Bond Benoemd tot voorganger van de afdeling Huizen (N.H.) D. A. Wermer te Zweeloo, die deze benoeming ook aannam. Geref. Kerken Examens. De classis Zaandam heeft sterdam-Noord, die terstond beroepbaar verklaard de heer A. Heuzeveldt te Am sterdam-Noord, die tertsond beroepbaar is. Aan de V.U. is geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heer A. G. Verbeek te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Middelburg (vac.-J. H. de Boer) Jac. Boonstra te Zwaagwest- einde, die bedankte voor Winschoten (vac.- R. J. de Jong). Chr. Geref. Kerken De kerkeraad van Ouderkerk a. d. Am- stel heeft om bijzondere redenen het ge stelde tweetal weer teruggenomen. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Groningen P. J. Mietes te Amsterdam. B. en W. vragen de raad medewerking te willen verlenen voor de stichting van een bijzondere school voor uitgebreid la ger onderwijs op een nader aan te wijzen plaats ten zuiden van het station en ten westen van het Spaarne, uitgaande van de Stichting tot bevordering van de pedago gie van Rudolf Steiner te Haarlem. De te stichten school moet ruimte bieden aan ten minste 91 leerlingen en zal vier leslokalen krijgen voor elk ten hoogste 48 leerlingen. Bij de aanvrage is tevens een lijst overgelegd van 73 kandidaten, die in aanmerking komen om de nieuwe school te gaan bezoeken. Huurcompensatie voor een groep gepensioneerden van gemeente B. en W. van Haarlem stellen de raad voor zijn goedkeuring te verlenen aan een verordening tot het verlenen van een bij slag op het pensioen aan gepensioneerden in dienst van de gemeente Haarlem, die nog geen vijfenzestig jaar oud zijn. Deze bijslag, die 3 percent van het pensioen, inclusief de daarop verleende toeslagen tot een maximum van ƒ90 per jaar voor ongehuwden en van 120 per jaar voor gehuwden, bedraagt, moet worden be schouwd als een huurcompensatie. Slechts twee personen van de 38 gepen sioneerden van de gemeente Haarlem kun nen hiervan profiteren. BEVALLEN van een zoon: 11 febr.: B. Lubken—Aerts; 12 febr.: M. K. A. Zand vlietvan der Raad, A. M. H. Rooze- kransLips, A. M. A. T. PullesBurgers; 18 febr.: W. GreuterHeideman, G. Dol- ronvan Tongeren. BEVALLEN van een dochter: 12 febr.: J. M. W. Wassenbergde Winter; 13 febr.: A. C. de Ridderde Goede, A. van der HoeffPijpe. OVERLEDEN: 11 febr.: P. Meijer, 62 j„ Maerten van Heemskerkstraat,; J. A. M. van Limbeek, 66 j„ Dirk Schaferstraat; 12 febr.: E. J. VerhaarWeiter, 89 j„ Ke naupark. ONDERTROUWD: 13 febr.: J. W. Wal stra en P. D. Krenz. - Stropers actief. Het Veluwse stropers gilde legt de laatste tijd een verhoogde activiteit aan de dag. In Scherpenzeel be trapte een jachtopziener, die bij een reeën- strik enige dagen lang i:. de ijzige koude had postgevat, de Scherpenzeelse stroper K. Ook elders op de Veluwe hebben jacht opzieners in de laatste weken de hand op stropers weten te leggen. Fraude. De Amsterdamse recherche heeft de 39-jarige procuratiehouder C. de i. uit Amsterdam gearresteeerd. die er van verdacht wordt ruim zesduizend gulden te hebben verduisterd ten nadele van het Amsterdamse bijkantoor van een scheep vaartmaatschappij te Rotterdam. Nieuwe senator. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature van wijlen prof. dr. W. Rip benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer dr. W. P. Berghuis, voorzitter van het centraal co mité Eerste Kamer dr. W. P. .Berghuis, voorzitter van het centraal comité der A_k. oartij en burgemeester van Kampen. Het ligt in de bedoeling van ar. Berghuis zijn benoeming aan te nemen. Westfriese flora. De 26ste „West- friese flora" in de veilinghallen van Bovenkarspel zal worden gehouden van 17 tot 22 februari. ..Oranjestad" vertraagd. Het m.s. „Oranjestad" van de KNSM op weg van Suriname naar Nederland met een deta chement van de Koninklijke Landmach, aan boord, zal niet, zoals eerst gemeld op maandag 16 februari, maar pas op 17 ot iö februari in Amsterdam aankomen. Burgemeester D. Kodde. De heer D. Kodde, burgemeester van Zoutelande en lid van de Tweede Kamer voor de Staat kundig Gereformeerde Partij, zal 1 juh als burgemeester aftreden wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leettya. De heer Kodde, die 6 mei 1894 geboren werd. is reeds sinds 1923 burgemeester "an zijn geboorteplaats Zoutelande en de enige Zeeuwse burgemeester, die nog 't Zeeuwse kostuum draagt. Brand in Terneuzen. In de afgelopen nacht is het in het centrum van Terneuzen staande café „'s-Lands welvaren" door brand verwoest. De bewoners van het pand redden zich door uit de ramen van een bovenverdieping te springen. Na een uur was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. Het café was verzekerd. Toogdag plattelandsjeugd. Woensdag wordt in „Het Wapen van Heemskerk" in Alkmaar een Noordhollandse toogdag ge houden door de christelijke plattelands vrouwen- en meisjesbond en de christelijke jonge boeren- en tuindersorganisatie, 's Ochtends wordt een lezing gehouden over de kredietvoorziening in de land- en tuinbouw, terwijl de dames zich in een andere zaal met, een typisch vrouwelijk onderwerp bezighouden, 's Middags wordt in een gecombineerde bijeenkomst een ontsnanningsprogramma geboden. Hoofd moot daarvan vormt een blijspel in een passende omlijsting. Politiemutaties. Met ingang van 1 maart 1959 is mr. R. R. Pel benoemd tot commissaris van gemeentepolitie te Hen gelo (O.), onder gelijktijdig eervol ontslag als commissaris van Kampen. Met ingang van 2 mei is aan de heer L. A. A. Cohen eervol ontslag verleend als commissaris van gemeentepolitie te Amsterdam. De heer Diemer 80 jaar. Ter gelegen heid van zijn 80ste verjaardag heeft in de Kralingse Sociëteit de heer H. Diemer, oud-directeur-hoofdredacteur van „De Rotterdammei-" en oud-voorzitter van de Centrale Commissie voor de Rechtspraak in het Grafisch Bedrijf gerecipieerd. De receptie werd door velen bezocht, onder wie dr. J. Schouten, de vroegere voorzit ter van de A.R.-Partij, prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, voorzitter van de Sociale Commissie van de S.E.R., A. Borst Pzn., voorzitter van het Protestants Christelijk Werkgeversverbond en prof. P. Borsl p^n., hoogleraar aan de Vrije Universiteit..

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7