KERKDIENSTEN Nieuwe weg naar zee in april klaar 7 UIT STAD EN STREEK Schenking aan Rijks museum in Amsterdam WASSERIJ DUYN Medische verzorging tijdens het weekeinde P.v.d.A. Hillegom boekte 26 nieuwe leden G.H.U. houdt toogdag Propaganda-avond van Nederlandse Blindenbond Winkels alle op één middag gesloten Kort geding over slechte riolering Waarde van TNO-rapport in twijfel getrokken Putten gaat procederen over ontsmettingskosten Huldigin gsavond Louis de Bourbon De vakantie van Prinses Beatrix Afscheid van onderwijzer J. van der Heide Expositie Nederlandse Keramiek in Schiedam Z.. bi\DAG 14 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuws in het kort Bejaarden. Woensdagmiddag houdt de afdeling Hillegom van de Algemene Bond voor bejaarden de jaarvergadering in gebouw Haven 50. De heer F. Rippen uit Noordwijk zal woord voeren. Benoemingen. B. en W. van Haar lem verzoeken de gemeenteraad om aan het Coornhertlyceum te benoemen tot tijdelijke leraar in de natuurkunde de heer ir. J. C. Klinkert en tot tijdelijke leraar in de geschiedenis de heer dr. Ph. de Vries. Naar Liberia. Ir. P. J. R. Pleesterman te Haarlem is met de heren B. Koenen uit Rotterdam en B. J. de Lang uit Amers foort in dienst getreden van de Lamco, een mijnbouwmaatschappij in Liberia. Zij zul len te werk worden gesteld bij de aanleg van een spoorlijn ten behoeve van deze maatschappij. De heer Heesterman, die werkzaam is geweest bij de Deli Spoorweg maatschappij in Indonesië, is 3 februari naar Liberia vertrokken. De anderen ver trekken de volgende week. De voorlopige duur van hun verblijf is twee jaar. De vereniging van handelaren In oude kunst in Nederland heeft aan het Rijks museum in Amsterdam, ter gelegenheid van de heropenstelling van de afdeling achttiende-eeuwse kunstnijverheid, een tweetal marmeren beeldjes geschonken, die vervaardigd zijn door de Amsterdamse beeldhouwer ing. Van Logteren en ge dateerd uit 1717. De beeldjes zijn opge steld bij de ingang van de tentoonstelling „Aanwinsten uit de laatste tien jaren van de achttiende-eeuwse kunstvoorwerpen". Dzee expositie is geopend tot 2 maart. Ter herdenking van de geboortedag van de Amerikaanse president Abraham Lincoln, 150 jaar geleden, zijn niet alleen in de Verenigde Sta ten, maar evenzeer in. andere delen van de vrije wereld plechtigheden ge houden. In Londen legde premier Macmillan een krans bij het standbeeld van Lincoln op Parliament Square. Het beeld is in 1914 aangeboden toen het honderd, jaar geleden was dat de vrede werd getekend tussen de Ver enigde Staten en Groot-Br ittannië. Het monument werd in 1921 opgesteld. Het is een kopie van het beeld van de beeldhouwer St Caudens, dat in Chicago werd vervaardigd. Advertentie .\mstekd.\msev.\art20 TEL. 1105? Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, "telefoon 14524. Tandartsen: K. G. van Putten, Grote Houtstraat 20 rd, tel. 20873 (b.g.g. 20876). Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, telefoon 11000. BLOEMENDAAL Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Over veen, tel. 56409, Aerdenhout; W. E. Ul- rici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, telefoon 40404. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177 b.g.g. 41919 (voor Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 21 februari voor spoedeisende gevallen ge opend zijn: de Elswout Apotheek, Bloe mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 025608249 en Anotheek Schotsman. Binnenweg 206208. Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en A. J. van Ra- venswaay, Zandvoortselaan 70, telefoon 27913. Wijkverpleegster: Zuster G. Verduyn. Méér en Roschlaan 23. telefoon 39509 (en in de week van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 februari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Anotheek Schotsman, Bin nenweg 206208, telefoon 38320. ZANDVÓORT Artsen: P. Flieriniga, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27. telefoon 2791. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, 14524. Apotheken: Van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 februari na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst De Zee- straat-apotheek. M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. 'is se Artsen: A. J. Duijmaer van Twist, Here- weg 295. telefoon 3453. HILLEGOM Artsen: TI. F. ten Hoopen, Stationsweg no. 2. telefoon 5417. halfweg Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85, Zwanenburg, telefoon 4454. RENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502 300.' Wijkverpleging: Zuster A, G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Bloemen daal, telefoon 26390, b.g.g. 27343. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: D. van der Zee, tel. 6135. Badhoevedorp: dokter Sabel. tel. 2377. Zwanenburg: A. Hoekstra, tel. 4454. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, telefoon 280. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het nieuwe fietspad, dat de bollenstreek een korte verbinding met het strand geeft, zal binnen niet al te lange tijd gereed zijn. In april zal de weg al klaar zijn, zo dat de bewoners van de bollenstreek daar na geen omweg meer behoeven te maken als zij naar het strand willen. Het werk heeft nog even stilgelegen, om dat men het afgegraven zand niet op tijd kon afvoeren. Voor de volgeladen zand- auto's was namelijk geen vergunning ge geven om de nieuwe B-wegen in het ver kavelde Langeveld te berijden. De wa gens moesten gebruik maken van de- oude Ruigenhoekerweg. Aanvankelijk ging dit goed, maar op den duur werd de weg zo erbarmelijk slecht, dat de chauf feurs van de nieuwe wegen in het Lange veld gebruik begonnen te maken. De Cul tuurtechnische Dienst stak hier echter een stokje voor. Uiteindelijk kon een akkoord worden bereikt: de aannemer van de graafwerkzaamheden een slecht gedeel te van de Ruigenhoekerweg laten op knappen en als tegenprestatie zouden de lege vrachtauto's over de B-wegen in het Langeveld mogen rijden. Met de afvoer van het zand is men vrij wel gereed. Honderden kubieke meters worden per dag A afgevoerd. Nog déze maand is men met dit werk gereed. Zodra de vorst uit de grond is, begint men met het bestraten van de afrit naar zee. De stenen liggen al gereed. Ongeveer 150 me ter van de weg krijgt straatstenen als wegdek, de overige achttienhonderd me ter wordt asfaltweg De nieuwe weg naar zee is voorlopig al leen voor fietsen en bromfietsen toegan kelijk. Er bestaan echter plannen het fietspad in de nabije toekomst in een autoweg om te zetten. Men heeft hiermee al rekening gehouden, want terwijl de slijt laag ruim drie meter is, is de fundering S'/z meter breed. Het fundament wordt gevormd door hoogovenslakken en brokken puin, die men uit het fietspad ten noorden van het terrein der zweefvliegclub haalt. Dat fiets pad verdwijnt namelijk, omdat een fiets pad ten zuiden van het vliegveld is gereed gekomen. De afstand naar zee wordt hier door nog korter gemaakt en bovendien lo pen fietsers niet meer de kans door dalen de zweefvliegtuigen te worden geraakt. Naast het nieuwe fietspad komt een voetpad te liggen. Met deze werkzaamhe den wordt gelijk de laatste schakel aan gebracht in het fietspad, dat door de dui nen van Zandvoort naar Scheveningen loopt. NIEUWE OUDERLING Tot ouderling van de Hervormde Ge meente in Lisse is benoemd de heer L. Kui pers, die zijn benoeming heeft aanvaard. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Martinus, z. van J. Kroon en L. M. Gortzak: Alexandra Johanna, d. van J. W. v. Helden en W. J. Pollé; Jacobus G. M., z. van G. C. Mens en A. M. C. Koning; Paulus C. M„ z. van C. G. de Ree en A. C. M. Lommerse; Jacobus A. V., z. van P. Chr. N. Wessels en C. G. M. Beijer. GETROUWD: J. J. Meijer en J. v. Dam. OVERLEDEN: Joannes Rotteveel, oud 93 jaren; Cornells de Vries, oud 77 jaren. De afdeling Hillegom van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagavond in gebouw Haven 50 vergaderd Aanvankelijk zou hel Tweede-Kamerlid J. Bommer op deze bij eenkomst spreken Deze was echter ver hinderd en daarom sprak in zijn plaats het Eerste-Kamerlid ir. II. Vos. Voorzitter Keizer schonk in zijn ope ningswoord aandacht aan de ledenwerfac tie. Hij deelde mee dat een winst van 26 leden was gehoekt. Voor het strijdfonds had de afdeling ruim zeshonderd gulden bijeengebracht. Ir. Vos wijdde uitvoerige aandacht aan de kabinetscrisis en de politieke ontwikke ling daarna. Hij sprak over de belasting voorstellen en de motieven, waarom de socialistische ministers zijn afgetreden. Ir. Vos zei dat de Partij van de Arbeid nog steeds bereid is met. de andere par tijen samen te werken. Echter niet op de wijze zoals professor Oud en professor Romme willen. Na deze uiteenzetting werden de spre ker vele vragen voorgelegd, waarna tot slot de voorzitter een dankwoord sprak. EVANGELISATIESAMENKOMST Zondagmiddag om drie uur wordt in het Nutsgebouw een evangelisatiesamenkomst gehouden. Spreker is ds. J. Starrenburg, voorheen hervormd predikant in Sluiskil. Voor woensdagavond wordt opnieuw een evangelisatiesamenkomst belegd in het Nutsgebouw. Dan spreekt de evangelist K. Adelmund uit Rotterdam. EVANGELISATIEDIENST In de „Witte Zwaan" in Lisse wordt op 18 februari 's avonds een evangelisatie samenkomst gehouden, waar zal spreken de evangelist Th. Dikkes uit Leiden. Nieuwe onderwijzer In de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer A. M. van der Maas naar Borculo, werd aan de Hervormde school in Lisse benoemd de heer A. Snijders uit Nij- kerk. Donderdag houdt de Christelijke Histo rische Unie in de Haarlemmermeer de jaarlijjse toogavond in ,,'t Verscholen Nest" te Hoofddorp. Twee sprekers zul len het woord voeren. Het lid van de Eer ste Kamer mr. W. F. Lichtenauer. die spreekt over het onderwerp „De grote problemen voor de naaste toekomst", en de directeur der Hervormde Kweekschool in Amsterdam, drs. J. W. van Hulst, wiens toespraak tot titel heeft „Zin en onzin in de politiek". VEEMARKT LEIDEN Aangevoerd 2 stieren, 55 melkkoeien, 250 vette koeien. 41 varekoeien, 39 vette kalveren, 194 nuchtere kalveren, 140 vette schapen. 70 fokschapen. 1532 vette lam meren. 2 zuiglammeren, 29 varkens, zeugen, 372 schrammen, 410 biggen, 3 geiten, totaal 3139 stuks. Melkkoeien f 850 tot 1225. vette koeien, schoon gewciht 2.90 tot 3.55, varekoeien 550 tot 950, vette kalveren, levend ge wicht 2,25 tot 2,80, nuchtere kalveren, levend gewicht per kg 1.20 tot 1,55, nuchtere kalveren, levend gewicht per stuk 40 tot 65, vette schapen f 75 tot 110, fokschapen 100 tot 140, vette lammeren 70 tot 100, drachtige zeugen 300 tot 400, schrammen 80 tot f 110. biggen f 50 lot: f 54 en tot 60. De Nederlandse Blindenbond belegt voor 16 februari een propaganda-avond in de Beurshal in Hoofddorp. Men heeft hier voor een afwisselend programma opge steld. Er worden twee kleurenfilms ver toond. namelijk „Van bol tot bloem" en „De stoute schoenen" waarvan het sce nario werd geschieven door ds. Jan Wit. Verder is er een brailledemonstralie en zal de muzikale omlijsting worden ver zorgd door Hoofddorps mannenkoor „Zang en Vriendschap" onder leiding van Ge rard C. M. de Barbanson. De gezamenlijke winkeliers van Nieuw- Vcnnep hebben via hun organisatie beslo ten om in het vervolg allen op één en de zelfde middag hun zaken te sluiten. Voort aan zal men op woensdagmiddag niet in Nieuw-Vennep terecht kunnen om te winkelen. Een uitzondering hierop vor men de kapperszaken, daar deze door lan delijk geldende voorschriften verplicht zijn dinsdagmiddag te sluiten. Jaarvergadering „De Bataaf" De leden van de Halfwegse sportver- De leden van de Halfwegse sportclub „De Bataaf" komen zondagmorgen in jaarvergadering bijeen in het clubhuis, café „De Keizerskroon" aan de Amster damsestraatweg. De agenda vermeldt de gebruikelijke punten Woensdag wordt een forumavond gehouden. Het niet laten repareren van een breuk in de riolering was de inzet van een kort geding, dat enkele bewoners van huizen aan de Meidoornstraat in Duivendrecht aanhangig hadden gemaakt tegen de bou wer dezer woningen, de firma gebrs. Al- blas te Abcoude. De bewoners van de huizen stellen de bouwers aansprakelijk voor gebreken aan de riolering van deze in 1957 gereed ge komen woningen en eisten van de presi dent, dat deze de bouwers opdracht zal geven tot het treffen van voorzieningen, opdat er een einde zal komen aan deze „onhoudbare en onduldbare toestand, die een gevaar is voor de volksgezondheid". Het rioolwater loopt thans onder de huizen en verspreidt een ondragelijke stank. De eisers baseren hun eis mede op een door het T.N.O. uitgebracht rapport over de toestand. De raadsman van de bewoners, mr. A. R. Dunselman uit Amsterdam, heeft de eis vrijdag toegelicht voor de pre sident van de Amsterdamse rechtbank. De bouwers wijzen iedere verantwoor delijkheid van de hand. De huizen zijn in dertijd in goede staat opgeleverd en zij menen derhalve, geen verplichtingen meer te hebben. De raadsman van ge daagden, mr. J. Boor uit Utrecht, lever de ernstige critiek op de technische details van het rapport, dat hij „volstrekt waar deloos" noemde. Met dit rapport heeft de betrokken buitenambtenaar „zijn ge zicht verloren", zo concludeerde de raads man uit schriftelijke verklaringen van deskundigen. Hij achtte primair de eis niet ontvankelijk op juridische gronden. „Hiermee is de riolering niet gerepareerd en dat is toch de zaak", merkte de presi dent op. „Niet onze zaak", antwoordde mr. Boor. „De riolering is goed en deugdelijk aan gelegd, blijkens een mededeling van de oud-directeur van de gemeente Ouderam- stel, die het werk van tijd tot tijd heeft gecontroleerd". De raadsman zei voorts, dat over het zijns inziens ondeugdelijke rapport van T.N.O het laatste woord nog niet is gesproken. De president zal over 14 dagen uitspraak doen. Het geval-H aanschoten De gemeenteraad van Putten heeft B. en W. machtiging verleend zich tot een advo caat te wenden, teneinde het bedrag van 11.000 dat de gemeente in januari 1958 moest uitgeven om de gevolgen van de radio-actieve besmetting van het huis van de familie Haanschoten ongedaan te ma ken, terug te krijgen. De gemeente heeft eerst een vordering ingesteld tegen het Stads- -en Akademisch Ziekenhuis te Utrecht, maar deze instelling verwees de vordering naar de assuradeu ren. Dezer dagen kwam echter ook van die zijde bericht binnen, dat ook assuradeuren deze vordering niet erkenden. Nu zal. de gemeente ertoe overgaan via de gerechte lijke weg het bedrag van 11.00C in te vorderen. Ter gelegenheid van de vijftigste ver jaardag van dc letterkundige Louis de Bourbon organiseert de vereniging de Haagse Kunstkring in samenwerking met het letterkundig genootschap Oefening Kweekt Kennis op zaterdag 21 februari in het gebouw Haagse Kunstkring een huldi gingsbijeenkomst. Deze avond wordt door mejuffrouw Kitty de Josselin de Jong geopend. Voorts zullen medewerken Anton van Duinkerken. J. Pasman en Albert Vogel. SANKT ANTON (AFP) Profiterend van de afwezigheid van het legertje pers fotografen dat naar Zuers was gegaan om de Olympische skikampioen Tonv Sai- ter te vereeuwigen, hebben Koning Boude- wijn en Prinses Beatrix vrijdag in Sankt Anton, soms alleen soms samen, weer en kele skitochten gemaakt. Bij het vallen van de avond zaten de Koning en de Prinses lange tijd met hun gevolg in gesprek bijeen aan een tafel in de bar van hun hotel. Vrijdagavond heeft de heer J. van der Heide, onderwijzer aan de Sparrenbos- school in Bennebroek wegens zijn benoe ming in Arnhem afscheid genomen van de school waar hij öVz jaar heeft ge werkt. Behalve collega's en vele ouders waren de burgemeester van Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochteren en wethouder J. F van Lierop aanwezig. Het hoofd van de school, de heer L. J. Siersma, liet eerst enige aardige filmpjes draaien, zoals de kinderen ze op de school krijgen te zien; het filmpje over een berg stroom in Oostenrijk was wel het aller mooist. Na een korte pauze had het afscheid plaats. De heer Siersma prees zijn schei dende collega, met wie hij gedurende de ze periode op de meest prettige wijze had samengewerkt, om de uitstekende wijze waarop deze steeds zijn taak had vervuld. Hij bood hem namens de collega's en de ouders diverse geschenken aan ondermeer enkele foto's van de school om de herin nering aan Bennebroek levendig te hou den. Zijn opvolger, de heer T. Eriks werd ter begroeiing eveneens een bloemstukje aangeboden. De heer Van der Heide sprak een gees tig dankwoord en haalde prettige herin neringen op, waarna men met een hand druk afscheid nam. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK GEBOREN: Johanna Clemens Maria, d. van J. L. Zantvoort en P. C. Huisman. ZONDAG 15 FEBRUARI 1959 HAARLEM. Ned. Kerv. Kerk. Consistorie kamer Grote Kerk, Grote Markt. 15.30: Litur gische dienst voor doofstommen en slecht horenden. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. .10: Ds. A. J. van Rihijn. 19: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Bijzondere dienst, uitgaande van de „Bavo-Commissie" in het Bijzondere Kerkewerk. Medewerking van het „Haar lems Chr. Gem. Koor". Noorderkerk, Velser- straat. 10.30: Ds. J. van den Blink, Vlootpred. te Amsterdam. 19: Lezing Prof. Dr. J. H. Ba- vinck, van Baarn. Onderwerp: Tussen goden en demonen. „Het Hindoeisme". Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. v. Asperen. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. dhr. C. Wijnberger. 10.45: Ds. G. J. Waarden burg. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. L. D. van Dijl, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobsstraat 6. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Janskapel. Jansstr. 36. 10.30: Dr. G. Snijders. Diaconesscnhuis, Hazepaters- laan 24. 9.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Jeugd- kapel. Noord. Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. J. de Smalen. West. Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum. Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par Ie Pasteur J. F. Bau- draz. Church of England, Kinderhuissingel. Evening service, 3 p. m. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contact bijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dins dag 3 uur: Geen dienst. Rooms-Kath. Kerk. Kathedraal. Lcidsevrt. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis, 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groen markt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. II. Jozef, Jansstraat. 6.45. 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O.L. Vr. Rozekrans, Spaarna. 6, 7.30. 9. 10.30: Hoog mis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7. 8.13, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20: Avondbiieenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst 'ook Maleise dienst). Woensdag avond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: dienst met H. A. Donderdagavond 19.30: Bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag. Nassaunlein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Stads-Evangelisatie, Lange Heerenstraat 6. 10: dhr. W. F. Kloos. evangelist te Gouda. Met solozang van Adri Pape. 19: dhr. J. F. Snoeks. Vrijdag 19.30: Bijbellezing en bid stond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen a/d Rijn. Kinderopdrachtdienst. 17: Geen samenkomst. 20: Rev. Ernst Gubler. uit Reus. vertelt over de toestand van de protestantse gelovigen in Spanje, met kleurenprojectie. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkings samenkomsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 20: Ds. A. v. d. Most. Herv. predi kant te Rotterdam, spreekt over: „De won derbare kracht van Jezus' bloed". Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger (preekdienst). 10.30: Ds. G. Kroes, Foyer van het Minervatheater te Heemstede. Dinsdag 17 febr. 20.30: Bijbelcur sus. .Teugdgebouw Schoterweg. hoek Pijn boomstraat. Vr(je Evangelische Gemeente. Kapel, Parklaan 21. 18.30: Ds. v. Wijk, van Gouda. Remonstr. Gemeente. Oraniekade 1. 10.30: Mej. Dr. J. L. Klink. Ver. Dooosgez. Gemeente. Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Jeugddienst. Broederge meente, Parklaan 34. 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Ond-Kath. Kerk, Kin- derhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Lof met meditatie. Woensdag 18 febr. 9.30: H. Mis. Geref. Kerk. Wilhe'minakerk. Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 19: Bijzondere dienst. Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Rich. HoTkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Bijzon dere dienst. Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 17: Bijzondere dienst. Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Dinsdag 17 febr. 19.30: Ds. H. Rijksen. Geref. Gemeente, Lange Marga- rethastraat. 10 en '6.30: leesdienst. Oud- Geref. Gem. in Nederland. Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst 'brood- brpken). Gemeente des 'Teeren. Lange Mo lenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente. Elim-Kapel. Paul Krugerstraat 26. 10: Openbare samenkomst. Spr. dhr. A. Stout, evangelist te Alblasser- dam. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkings- safnenkomst. spr. dhr. A. Stout. Donderdag avond 19 febr. 8 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Tmmanuëlkapel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Ds. Starrenburg. van Sluiskil. 10: Zondagsschool. 19.30: dhr. Van Tngen. Woensdagavond 18 febr. 19.30: .Jeugd dienst. Donderdagavond 18 febr. 20: Bidstond. Pink stergel oofsgemeensehap, Nassauplein 8. 10: dhr. C. Neeser. van Den Haag. 17: dhr. E. Schuurman. Woensdag 20: Bidstond Sehoter- singel 99. De Christ en "remeenschan. Wi'hel- minastraat 60. 10.30: Mensenwi.iding'dienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwüdings- dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samen komst dinsdagavond 7.45 uur ten huize van de famihe Drayer Koodenhorn 46A rood. Baptisten Gemeente, Begiinhofkanel. 10.30: Ds. J. var, Dam. 19: Zangdienst. Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdramenkomst. 10.30: Kinder. dienst. Dinsdag 17 febr. 20: Bijbellezing en bidstond. Zevendedags Bantisten Gemeente. Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten. Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur nredikine. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Daaen. Cnruelds- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Anostol'schc Gemeente. Jacobiincsfraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Herst. Anost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus. Sprui- tenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Leger des Heils. Sehagehelstraat 26. 10: Hei- ligdngsdienst. 18.45: Onenluchtsam en komst. 19.30: Verlossinessamenkomst o.l.v. Rrigadier P. Denrioo. Ned. Ver. van Soiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spreekster Mej. W. Withaar, van Bergem. Soefi-Beweging. 11: Universele eredienst in de Aula van het StedeHik Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. bondag 17.13: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30-21.30: Theocratische bedien in vsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Karn. Onnesstraat 83 (gebmuvb Zondag 16.30.17.30: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30: Theocratische bedieninvsschool en praktische toerusting tot de prediking van liet evangelie. HAARLEM NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. 19: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. Immanuël- kerk. Van Egmondstraat. 10: Ds. G. Koch. Wiikkapcl. Eenhoomstraat. 19: Ds. G. Koch. Zondagsschool. 17: Mamixschool. Wi.ikkapel. Eenhoornstraat. Kleuterschool. Colensosfraat. Sionskerk. Eksterstraat 'Spaamdam-WestL 10: Ds. J. Kroon. bed. TI. Doop. 19: Ds. W. A. Smit, van Amsterdam. Onderwerp: „Maak dat je eruit komt", m. m. v. de heren Fenijn. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk '12-16 jaar). 10: Oppasdienst '4-6 jaar). Zondagsschool '6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raaf- straat), Charlotte de Bourbonschool 'Jan Prinslaan): Elout van Soeterwoudeschool 'Muiderslotwegb Kleuterdienst '4-6 jaar). 10: Koningin Emmaschool 'Raafstraatl Ver. Doonsgezlndc Gemeente. Noorderkapel. Indischestraat. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Rooms-Kath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45. 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 7.30. 9: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. H. Llduina, Rijksstraatweg. 6.30. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30. 7.30. 8.45: Hoogmis. 10.15. 11.30 en 18 uur 'AvondmisL H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7. 8.30, 10: Hoog mis en 11.4" uur. Ned. Prnt. Bond. Berken- straat 10. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker. van gingsgeb. volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geuzevesperstraat. 10: dhr. J. Sevensma, evangelist te Amsterdam. 19.30: Jeugdsamenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Dins dag 17 febr. 19.45: Zusterkring. Maasstraat 8. Woensdag 18 febr. 20: Opwekkingssamen- komst onder het motto: „Wat zegt de Bijbel ervan?" Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopnersingel. 10: Ds. J. van Buuren, van A'dam. 17: Ds. TI. W. Wierda. Sionskerk. Ek sterstraat. 11.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. v. Buuren. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. H. Visser, van Sassenheim. 17: Student J. de Jong, van Apeldoorn. Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15.30-17.30: Wachttorenstudie en theocratische bedie ningsschool. Donderdag 20-21: Praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30: Wacht torenstudie. Woensdag 19.30-21.30: Theocra tische bedieningsschool en praktische toerus ting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. B. van Gelder. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Rooms-Kath. Kerk. O.L. Vr. Hemel vaart. 6.45. 7.45. 8.40: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. H. Bavo. 7.30, 8.30. 11, 12 en om 9.40: Hoogmis. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Vrije Gemeente. Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. H. W. Wierda, van TIaarlem-N. 17: Ds. H. B. Weij- land, van Nieuwer-Amstel. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Ds. TI. B. Weijland. 17.30: Prof. Dr. J. H. Bavinck, van Amsterdam. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7, Dinsdag 20 uur: Ge meenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Advents. kerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondagsschool. Voor kinderen van 5-12 jaar om 10.30 uur in de Adventskerk. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan, Dg., Haarlem. Rooms-Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoog mis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. TI. S. J. Kalf. 19: Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms-Kath. Kerk. 6.45. 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. 19: Dr. J. H. Stelma. bed. H. A. Jeugakapel om 9.30 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 10.30: Jeugdhuis. Don- kerelaao en in Maranatha. Rooms-Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 en 11 uur. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Doopsgezind, Haarlem. Geref. Kerk. Tijdelijk Kerkplein. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kind er dienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. H. U. Buitmik, van Baarn. 20.30: Ds. G. Toornvliet 'dienst voor belang stellenden). Vry Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. W. M. van Asperen, Ned. Herv. predikant te Haar lem. Soliste Mevr. Ans Wiersema-Bruins. Zondagsschool. 12-13: Ramplaankwartier. Ge bouw Irene. Elswoutslaan 1. Beaitrixschool, G. Schoolmeesterlaan. 10.15-11.15: Juliana- kwartier. Kon. Wilhelminaschool, Domp- vloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten, voor bereiding H. A. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. M. Blok, van Rijssen. Donder dag 19 febr. 19.30: Ds. H. Rijksen, van Vlaar- dingen. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdienst. Donderdag 19 febr. 19.30: Eervv. heer W. Kamp. van Utrecht. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms-Kath. Kerk. St. Agatha. H.H. Missen om 7. 7.30, 3.30 en 10.30 uur. Mariakerk. H.H. Missen om 7, 8.30. 10.30 en 11.30 uur. H.H. Engelbewaar ders. H.H. Missen om L 8.45 en 10.45 uur. HILLEGOM. Ned Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 17: Ds. J. Veencndaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. H. TI. Holtrop, van Schevenin gen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Mevr. A. A. Boeke-van Rijnbach. van Noordwijk. Ilille- gommerbuurt Pniël. 19: Ds. H. Brons. Rooms- Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30. 10: Hoogmis. 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15. 9.30: Hoogmis. 11.15 uur. Jehovah's Getuigen. Nutsgebouw. 14.30-15.30: Wachttorenstudie. Dinsdag 19.30: 21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. M. Keyser. Donder dag 19 februari 20 uur: Gemeenteavond. Rooms-Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Woensdag 18 febr. 19.45: Ds. G. Salomons. Geref. Ge meente. 10 en 15: leesdienst. Donderdag 19 febr. 19.30: Ds. J. van Haaren, van Kampen. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W. van Beein. van Lijnden. 18.30: Vic. Kroes. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. 15: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Rooms-Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Riphagen. van Leid- schendam. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé, bed. H. Doop. 16.30: dezelfde. Rooms-Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. S. Hartjes. Rooms-Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. A. G. van Wijk, van Alkmaar. •Jeugddienst. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 19: Ds. Leenman en Ds. Veen. Oecumenische 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Remonstr./ Doopsgez. Gemeenten, Gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10: Eerw. heer J. de Jong. theol. student te Apeldoorn. 16: Ds. H. Visser, van Sassenheim. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, bed. H. Doop. 19: Eerw. heer P. Oskamp, kand. Jeugddienst. Jeugdkapel, Jeugdhuis. 10.30: dhr. A. J. Pot ter. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 17: Dr. P. J. Richel, van Heemstede. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. C. W. Mönnich, Êvang. Luth. predikant te Am sterdam. Woensdag 18 febr. 20: Causerie met dia's over: „Vondsten aan de Dode Zee", door Ds. G. Kroes. Rooms-Kath. Kerk. II. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur. Lof om 19.30 uur. NedcrI. Chr. Gemeenschapsbond. Maandag 16 febr. n.m. 8 i.ur: Zendings bijeenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. E. Gubler, evangelist van de Spaans- Evangelische Zending over: „Zendingswerk in Spanje". Met dia's. Dinsdag 17 febr. samen komst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Woensdagavond 8 uur: Gemeenteboekstudie. Koninginneweg 44. In samenwerking met andere museums zal in het Stedelijk Museum in Schiedam van 20 februari tot 23 maart een expositie worden gehouden, getiteld: „De schoon heid van de Nederlandse ceramiek". De opening der expositie geschiedt door dr. T. A. H. M. Dobbelmann, leider van de ex perimentele afdeling van „De Porceleyne Amsterdam. Zuiderkapel afd. Noord. Vereni- Fles" in Delft, op vrijdagavond 20 februari.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9