Spaarregeling rijksambtenaren in april van kracht Van dag tot dag raatótoel Nieuw clement Burgemeesters vragen voorrang voor de Markerwaard Haarlemse ziekenfondsen winnen kort geding Een week voor veehouder die hond van zijn buurman ophing Verhoging salarissen Raad van State Wat is er gaande bij het directoraat-generaal van de middenstand? Proces na dodelijke autobotsing Nieuwe directeur-generaal der P.T.T. Advies voor kabinetsformateur in de maak over fiscale bevordering van bezitsvorming Commissie van toezicht op Rijksacademie wil ontslagen worden Tuinbouw had in '58 geen Op de gunstig jaar Beëdiging van president van rechtbank op 13 maart Zestienjarige inbrekers op heterdaad betrapt DINSDAG 24 FEBRUARI 1959 -» O De gang van zaken op de huidige, louter politieke conferentie te Genève over stop zetting der atoombomproeven, is tot dus ver veel teleurstellender geweest dan een eerdere Geneefse conferentie over dit on derwerp, namelijk die van fysici. Slechts op één punt zijn beide conferenties tot een gelijkluidende conclusie gekomen: alle be trokken partijen zeggen van oordeel te zijn, dat stopzetting der proeven wense lijk is. Dit uitgangspunt levert ogenschijnlijk een gemakkelijke basis voor verdere uit werking, doch in de (politieke) praktijk is gebleken dat de wederzijdse achterdocht iedere definitieve afspraak tot stopzetting doorkruist. Men is er namelijk niet zeker van, dat de wederpartij niet in het geheim toch zal voortgaan met ontploffingen te bewerkstellingen, om zodoende een voor sprong te verkrijgen. Het bezoek van de Engelse premier Mac- millan aan Moskou zou deze achterdocht aan beide kanten kunnen verminderen. Inderdaad is sedert wij j.l. vrijdag over dit onderwerp schreven in Genève een grotere welwillendheid merkbaar. Zo is een Amerikaans-Engels ontwerp voor een inleiding tot een verdrag door de Russen als „een stap voorwaarts" begroet. Hoe moeilijk echter de definitieve regeling van het probleem zal zijn, blijkt wel uit de complicatie die nu aan de dag getreden is: de Amerikanen en Engelsen hebben misschien enigszins voorbarig, uit tactisch oogpunt gezien in het vooruitzicht ge steld dat zij bij een eventueel akkoord toch een voorbehoud gemaakt willen zien ten aanzien van „ontploffingen voor vrede lievende doeleinden". Dat betekent een uit zonderingsregel, die voor kwaadwillenden ruimte geeft om met het bewerkstelligen van atoomontploffingen door te gaan onder het argument, dat deze explosies voor vredelievend atoomenergie-gebruik be doeld zijn. Doch wat is „vredelievend gebruik?" Wanneer een van de partijen er de theorie op na houdt, dat atoom bommen de vrede dienen, aangezien zij de oorlog tegenhouden („vrede door kracht" is een leuze, die nog steeds en zeker niet geheel ten onrechte opgang doet) zou er opnieuw een wedloop in de aanmaak van atoomgeweldmiddelen kun nen losbreken, doch dan onder een „inter nationaal akkoord", dat in wezen geen enkel nut zou hebben. Trouwens, een van de zwaarste argu menten der geleerden tot stopzetting der proeven was de overweging, dat de vrij komende radio-activiteit voor de mensheid gevaarlijk kan worden. Wanneer radio activiteit vrijkomt uit proeven, die voor vredelievende doeleinden worden genomen, wil dat niet zeggen dat deze straling even eens „vredelievend" oftewel ongevaarlijk zal zijn. De oplossing, waarnaar de beide partijen in Genève (de Russen vermoedelijk huns ondanks) gedreven worden, ligt in een vol komen waterdichte, internationale controle en openbaarheid. Doch deze twee punten hangen zozeer van de algemene politieke verhoudingen tussen de partners af, dat men in Genève daarvoor geen systeem zal kunnen overeenkomen voordat de drie hoek Moskou—Washington—Londen uit vaste lijnen van onverbreekbare, goede verstandhouding bestaan zal. En het valt te vrezen dat de verwezenlijking daarvan zelfs Macmillan te machtig is, want de Russen zijn tot dusver zo halsstarrig ge weest in hun afwiizing van buitenlandse controle op hun grondgebied, dat het moei lijk valt aan te nemen dat Macmillan hen op slag zal kunnen bekeren. Het nieuwe element van de „vredelievende ontplof fingen" echter zou Moskou misschien kun nen dwingen, tenslotte maar liever eieren voor zijn geld te kiezen. Een dertigtal burgemeester van het rayon Alkmaar heeft in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat zijn verontrusting uitgesproken over de voor genomen wijziging van de volgorde van de inpolderingen van het IJselmeer. Zij me nen dat het voorrang geven aan de pol der Zuidelijk Flevoland boven de Mar kerwaard van nadelige invloed zal zijn op de ontwikkeling van de kop van Noordhol land. Zij vrezen dat door de gebrekkige weg verbindingen deze landstreek tot een ach tergebleven gebied zal worden. De burge meesters verzoeken de minister met aan drang aan het belang van Noordholland ten noorden van het Noordzeekanaal die be tekenis toe te kennen, die het naar hun mening als nog verder in ontwikkeling te brengen gebied toekomt. Naar wij vernemen streeft de staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken, Bezit- vorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsor ganisatie, drs. W. K. N. Schmelzer, ernaar het Koninklijk Besluit tot afkondiging van de ambtenarenspaarregeling met premie omstreeks 1 april in de Staatscourant te publiceren. Daar het hier om een rege ling voor ongeveer tweehonderdduizend rijksambtenaren in uiteenlopende dien sten betreft, is de technische voorberei ding bijzonder omvangrijk. Daarom zul len de afzonderlijke regelingen voor een paar aparte groepen, zoals de ambtenaren van de Rekenkamer en van de rechterlijke macht, pas op een later tijdstip voltooid zijn. Een ambtelijke werkgroep onder voor zitterschap van de staatssecretaris be studeert thans de mogelijkheden om de bezitsvorming door middel van het sparen ook fiscaal te bevorderen. Het ligt in de bedoeling het advies over dat vraagstuk nog zo tijdig gereed te hebben, dat de aanstaande kabinetsformateur ervan kan profiteren. Tevens wordt de laatste hand gelegd aan een wetsontwerp, dat de vrijstelling van fiscale en sociale lasten regelt voor werk geversbijdragen aan de werknemersspaar fondsen. Daarmee zal de weg zijn vrijge maakt voor de indiening van een ander, gewijzigd wetsontwerp, dat oorspronkelijk nog door de vroegere minister voor de P.B.O., de heer C. de Bruyn, was inge diend. Het betrof toen de stichting van een spaarfonds voor de bouwvakarbeiders. De Tweede Kamer sprak echter de wens uit ook voor andere bedrijfstakken spaar fondsen mogelijk te maken. Een dergelij ke breed opgezette bedrijfsspaarregeling heeft echter pas kans van slagen wanneer dit voor de werkgevers voldoende aan trekkelijk wordt gemaakt. Vandaar dat het wetsontwerp voor de vrijstelling van de fiscale en sociale lasten aan het ge wijzigde ontwerp voor de instelling van bedrijfsspaarfondsen vooraf dient te gaan. Verschil in premie De grondslagen voor de ambtenaren- spaarregeling houden onder meer in, dat besparingen van ambtenaren, welke niet meer dan vijf percent van de wedde en ten hoogste ƒ585.- per jaar kunnen bedra gen met een premie kunnen worden be loond. In de uitwerking is gevolg gege ven aan een wens welke speciaal door de Partij van de Arbeid naar voren was ge bracht, namelijk dat de lager bezoldigde ambtenaren beneden zevenduizend gul den per jaar een hogere premie zul len ontvangen dan de hoger gesalarieer de. De eerste groep ontvangt 25 pet. van het gespaarde bedrag, de overigen 15 pet. met een maximum van 87,75. De spaargelden dienen gebruikt te worden voor erkende bestedingspbjecten, zoals het bouwen of verbeteren van een woning, kapitaal-, lijfrente- of Studiëverzekerin- gen, studiekosten en aankoop van obliga ties en effecten. Ook is het mogelijk de premie te verwerven wanneer de spaar gelden gedurende vijf jaar onafgebroken hebben uitgestaan. De gemeentebesturen kunnen voor hun personeel gelijksoortige regelingen treffen. Evenals bij het jeugdsparen zal voor de ambtenarenspaarregeling worden samen- Geen onrechtmatige daad De vice-president van de Haarlemse rechtbank, mr. C. E. Muller, heeft de Ne derlandse Optiek Centrale (N.O.C.), die een kort geding had aangespannen tegen de in Haarlem werkende ziekenfondsen Ziekenzorg", Algemeen Ziekenfonds Haarlem en omstreken en Amsterdams Ziekenfonds n.v., in het ongelijk gesteld. De N.O.C. die een filiaal in Haarlem drijft had opheffing geëist van door de zieken fondsen tegen haar genomen maatregelen welke zij als een discriminatie beschouw de. Deze maatregelen betroffen een mede deling aan de N.O.C., deze had geweigerd een tussen de ziekenfondsen en de overi ge Haarlemse opticiens gesloten mantel overeenkomst te tekenen inhoudende dat verrekening van geleverde brillegla- zen en brilmonturen niet meer recht streeks zou geschieden alsmede een be richt aan de verzekerden dat alleen recht streekse verrekening zou plaatshebben met de optiekzaken, welke door de zie kenfondsen waren aangewezen. Daarbij werd de N.O.C. niet genoemd. De N.O.C. had gesteld dat zij door deze handelwijze van de ziekenfondsen onrechtmatig was en wordt benadeeld. Mr. Muller overwoog bij zijn uitspraak onder meer dat de N.O.C. geen recht streekse verrekening van de ziekenfond sen kan eisen omdat ten aanzien daarvan niets is overeengekomen. Voorts was mr. Muller van oordeel dat de ziekenfondsen het recht niet kan worden ontzegd een on derzoek in te stellen naar de geldigheid van de handtekeningen op de collectieve acte van cessie, welke de N.O.C. aan de ziekenfondsen had toegezonden. Wèl wil de de vice-president van de rechtbank de ziekenfondsen in overweging geven dit onderzoek met het oog op de goede trouw niet langer te rekken dan strikt noodza kelijk is. Naast de ontzegging van haar vorderin gen werd de N.O.C. veroordeeld tot beta ling van de kosten van het geding ten be drage van 157,50. gewerkt met de Rijkspostspaarbank, de Coöperatieve Boerenleenbank te Eindho ven en de Raiffeisenbank in Utrecht en de Spaarbankbond. Men overweegt, vooral met het oog op de te voeren propagan da, deze samenwerking een min of meer permanente vorm te geven. Beter klimaat In het algemeen heeft men op het staats secretariaat de stellige indruk, dat het kli maat voor de bezitsvorming de laatste drie jaar veel gunstiger is geworden. De uitslag van de „Ideeënbus der democra tie" van de Partij van de Arbeid wees al in die richting. Het is bekend, dat het Christelijk Nationaal Vakverbond en het rooms-katholieke Centrum voor staat kundige vorming rapporten over deze ma terie voorbereiden. Tenslotte is er het on miskenbare succes van de jeugdspaarre- geling, welke in drie maanden tijd 160.000 spaarders met een totaalbedrag van twin tig miljoen gulden opleverde. Op die ba sis zijn ook reeds een aantal grote be drijven overgegaan om hunnerzijds door eigen aanvullende regelingen het sparen te stimuleren. Met name is dat het geval bij Philips en Unilever. De politierechter te Alkmaar heeft de 35-jarige veehouder R. J. de W. uit Eg- mond-binnen conform de eis van de of ficier van Justitie veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens het weder rechtelijk doden van een hond van zijn buurman. Hij had op 14 december de her dershond, die naar zijn zeggen achter zijn schapen, kippen en konijnen aanzat, door ophanging gedood. De officier van Justi tie, noemde de verdachte een man met een zeer wrede natuur en sprak van een schandelijke handelwijze. De verdediger, mr. C. Smal uit Alkmaar concludeerde tot vrijspraak op grond van artikel 65 van de Veewet, waarin wordt ge steld dat een hond op een andermans erf straffeloos mag worden gedood. Deze overweging ging volgens de politierechter echter niet op, daar uit het onderzoek was gebleken dat de hond door het zoontje van de verdachte in de schuur was gelokt waar de verdachte het dier had opgehan gen. De commissie van toezicht op de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam heeft in haar geheel schriftelijk aan de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener, ontslag gevraagd. De commissie heeft daarbij geen redenen genoemd. De staatssecretaris zal met de commissie een onderhoud hebben naar aanleiding van deze kwestie. Verbinding Velsertnnnel met Af sluit dijk Lijdt U aan chronische of hardnekkige verstopping? Neem dan Défilin! Défllin werkt volgens een geheel nieuw principe: het zorgt, dat de darminhoud zacht en soepel wordt, waardoor geen verstopping meer optreedt. Défilin prikkelt de darmwand niet; de natuurlijke darm bewegingen verzekeren U van een normale, pijnloze stoelgang. géén gewenning géén krampen géén gasvorming géén darmprikkelingen Doos van 20 dragees f 1.20 Doos van 50 dragees f2.60 VEILIG VOOR IEDEREEN: voor jong en oud, zelfs voor a.s. moeders, kleuters en bedlegeri- gen. Défilin werkt op natuurlijke wijze, dus: geleidelijk - veilig - zeker - pijnloos. Steeds grotere doses zijn bij Défilin beslist onnodig. Minister Struijcken heeft in een nota aan de Tweede Kamer een toelichting ge geven op de voorgestelde verhoging van salarissen en toelagen van de vice-presi dent en leden van de Raad van State. De salarissen voor deze functionarissen be dragen thans onderscheidenlijk 2275, 1550. f 1830 en 1550 per maand. Daar enboven ontvangen de leden van de af deling Geschillen van Bestuur van de Raad van State een toelage van 165 per maand. De salariëring van de vice-presi dent en de leden van de Raad van State is geregeld in de wet van 26 juli 1951 en die van de voorzitter en de leden van de Algemene Rekenkamer in de Comptabili teitswet. Ingevolge deze wetten ontvangen deze functionarissen bovendien een tijdelijke kindertoelage, alsmede een vakantieuit kering, overeenkomstig de bepalingen, welke voor de overige rijksambtenaren gelden. De vraag van de vaste commissie voor ambtenarenzaken en pensioenen uit de Tweede Kamer of uit het inpassen van de compensatie voor de A.O.W.-premie in deze salarissen mag worden afgeleid, dat in het algemeen met de salarissen van het rijksoverheidspersoneel hetzelfde zal ge schieden. beantwoordt de minister ontken nend. Wegens mogelijk nog in de pen sioensector te treffen maatregelen is hij, evenals de Centrale Commissie voor Ge organiseerd Overleg in Ambtenarenzaken van mening, dat voorshands voor deze compensatie de regeling volgens het Her- zieningsbesluit 1957 van kracht zal dienen te blijven. Het Tweede Kamerlid de heer Peschar (P.v.d.A.) heeft de minister en de staats secretaris van Economische Zaken vra gen gesteld over veranderingen bij het directoraat-generaal voor de midden stand. Hij vraagt of de directeur-generaal sinds enige tijd is belast met werkzaam heden van adviserende aard, meer in het bijzonder wat de internationale midden standsaangelegenheden betreft, en of de plaatsvervangend directeur-generaal be last is met de waarneming van de functie van directeur-generaal. Maakt deze wijzi ging van werkzaamheden deel uit van een in het voornemen liggende, meer omvat tende wijziging in de verdeling van de werkzaamheden binnen het directoraat- generaal en, zo vraagt de heer Peschar verder, is het juist, dat de directeur-gene raal zijn adviserende werkzaamheden thuis verricht? Achten de minister en de staatssecretaris dit een normale toe stand? Moet deze worden gezien als een uitvloeisel van persoonlijke verhoudingen of liggen hieraan zuiver zakelijke motie ven ten grondslag? Ligt het in de bedoe ling, op korte termijn over te gaan tot de benoeming van een nieuwe directeur-ge neraal en een nieuwe plaatsvervangend d irecteur-generaal Een hevige autobotsing op zaterdag 2 mei van het vorig jaar ter hoogte van Slotermeer op de Haarlemmerweg bij Am sterdam heeft geleid tot een civiele proce dure en tot een kort geding, dat voor de president van de Amsterdamse rechtbank hepft,.gedicnd.. Uit, Haarlem kwam de heer J. C. de V. in een geleende Amerikaanse wagen met zeer grote snelheid naar Am sterdam rijden. Hij passeerde op de mid delste der drie rijbanen enkele auto's en begon bij het inhalen van een nieuwe voorligger hard te remmen, toen uit de tegenovergestelde richting de heer R. G. op de middelste baan ging rijden om een vrachtwagen te passeren, die naar Haar lem reed. De gevolgen waren fataal. Kennelijk blokkeerden de remmen van de Ameri kaanse wagen, die na een remspoor van niet minder dan 80 meter begon te slippen. De meer De V. verloor de macht over het stuur en belandde dwars op de voor hem uiterste linkerbaan, waar hij werd geramd door de uit Amsterdam komende wagen van de heer G., die toen juist de langzaam rijdende vrachtauto voorbij was en weer naar de rechterbaan uitweek. Het ongeluk kostte de heer De V. het leven. De heer G is maandenlang met een gescheurd bek ken, een gebroken heupbeen en andere ernstige kwetsuren in een ziekenhuis ver pleegd. Volgens hem was de overleden bestuur der De V. de schuldige, maar diens ver zekeringsmaatschappij weigert schadever goeding te betalen, aanvoerende dat de heer G. achter de vrachtauto had moeten blijven daar de heer De V. al enige tijd op de middelste baan reed. Als eisende partij begon de heer G. een civiele proce dure tegen de erven van de heer De V. Intussen moet de president van de Am sterdamse rechtbank thans uitmaken of als voorlopige voorziening de gedaagde partij thans reeds 90,per week aan eiser moet uitkeren. Deze zegt dit bedrag nodig te hebben voor uitbetaling van een door hem in zijn bedrijf aangestelde ar beidskracht, die het werk verricht, dat eiser zelf als gevolg van zijn blijvende invaliditeit niet meer kan uitvoeren. Op 2 maart zal de president uitspraak doen. Integendeel De tuinbouw en met name de vollegronds- tuinbouw heeft in 1958 financieel geen gunstig jaar beleefd. De veilingomzetten daalden met dertig miljoen gulden. Dit wordt medegedeeld in het jaarverslag van de tuindersvakbond van de Katholieke Nederlandse Boeren en Tuindersbond dat maandag op een in Utrecht gehouden ver gadering werd uitgebracht. In tegenstelling tot de oogst van 1957 worden thans voor de in bewaarplaatsen opgeslagen groenten over het algemeen goede prijzen gemaakt. Deze uitzondering daargelaten, hebben de matige resultaten van de vollegerondsgroenteteelt de aan trekkingskracht voor glascultures doen toe nemen. Stooktomaten brachten veel meer op dan de koude tomaten. R. Agteran De beëdiging van mr. F. P. E. Bloemarts tot president van de Haarlemse rechtbank zal, zo vernemen wij, plaatshebben op vrij dag 13 maart des morgens om elf uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat in Haarlem. In Groningen zijn twee jeugdige inbre kers van zestien jaar op heterdaad betrapt bij een inbraak in een woning aan de Oos- terweg. Tijdens afwezigheid van de bewoners waren de jongens via een binnenplaats en een keukendeur de woning binnengedron gen. Buurtbewoners zagen hen het huis binnengaan en waarschuwden de politie. Toen deze arriveerde hadden de jongens de zakken vol snoepgoed. Uit een geldkistje hadden ze een klein bedrag aan geld buit gemaakt. Verder was de woning overhoop gehaald. De jongens zijn opgesloten. Prof. ir. G. H. Bast is, als opvolger van ir. J. D. H. van der Toorn, benoemd tot directeur-generaal der P.T.T. Prof. Bast zal op 1 mei deze functie aanvaarden. Prof. Bast is op 9 maart 1903 te Nijme gen geboren. Hij doorliep de h.b.s. te Veen- dam en studeerde aan de Technische Hoge school te Delft, waar hij in 1925 het di ploma elektrotechnisch ingenieur verwierf. Na tijdelijk leraar in de wis- en natuur kunde aan de rijks hogere burgerschool te Bergen op Zoom geweest te zijn kwam ir. Bast in juli 1927 bij de afdeling kabels en versterkers van het toenmalig hoofd bestuur der P.T.T. In juli 1928 werd hij in genieur in vaste dienst bij de afdeling kabels en versterkers, een afdeling die hij tot zijn benoeming in 1946 als directeur der laboratoria trouw zou blijven. In '931 kreeg hij bovendien de leiding van het laboratorium voor telegrafie en telefonie, zodat hij van dat ogenblik af een dubbele functie bekleedde. Daarnaast werd hem nog een deel toevertrouwd van de opleiding tot technisch ambtenaar bij PTT. Ook op internationaal gebied is prof. Bast al gedurende vele jaren werkzaam, eerst als vertegenwoordiger van P.T.T. bij het comité Consultatif international télé- graphique. In 1938 ging hij over naar het Comité consultatif international télé- ihonique, waardoor hij aan talrijke buiten landse conferenties moest deelnemen. In 1954 werd hij benoemd tot voorzitter van de commissie van het Comité consul tatif international téléphonique, die zich bezighoudt met de transmissie in het in ternationale telefoonverkeer. In 1947 kreeg hij een leeropdracht aan de Technische Hogeschool te Delft waarna in 1948 zijn benoeming volgde tot buitenge woon hoogleraar te Delft, om onderwijs te geven in de telefoontransmissietechniek en in het bijzonder in de draaggolftelefo- nie, welke werkzaamheid op zijn verzoek in 1957 werd beëindigd. Met ingang van 1 oktober 1954 werd hij benoemd tot hoofddirecteur der P.T.T., be last met de hoofddirectie telegrafie en tele fonie. Sinds 27 mei 1950 is hij buitenge woon lid van de Octrooiraad en sinds 1 juli 1956 ondervoorzitter van de Centrale Organisatie Toegepast Natuurwetenschap pelijk Onderzoek. VICTOR HUGO - Surprise 27 ct VICTOR HUGO - Inclusief 22 ct Elk doosje a 5 stuks voorzien van service-lucifers (Van onze Haagse redacteur) De Rijkswaterstaat zal op 20 maart de aanleg van het elf kilometer lange nieuwe gedeelte van de rijksweg Uit geest-Alkmaar aanbesteden. Het ver keer op de belangrijke route Velser- tunnel-Afsluitdijk moet nu tussen Uit geest en Alkmaar de kronkelige iveg door Limmen en Heiloo volgenTer vervanging van deze weg zal nu een dubbelbanige autosnelweg worden aangelegd. Elke rijbaan wordt 7.25 me ter breedmet aan de rechterzijde een verharde vluchtberm van 2.75 meter. De strook tussen beide rijbanen wordt 6 meter breed. De weg zal aan de zuidzijde van Alkmaar eindigen in een verkeerspleinwaarop een aantal wegenonder andere de weg Alkmaar- Wieringermeer en de weg naar Den Helderzullen aansluiten. In het weg- vak Uitgeest-Alkmaar worden zes via ducten gebouwd. Met uitzondering van de weg Uitgeest-Akersloot worden hierdoor alle zijwegen ongelijkvloers over de nieuwe rijksweg gevoerd. Tevens wordt in de rijksweg een brug over de toegang tot het Uitgeestermeer gebouwd. Het gehele werkinclusief kunstwerken en a sf altverhardingen, zal i.i de herfst van 1961 gereed moeten zijn. Advertentie VERSTOPPING? Voor de televisie zei laatst een van onze succesnummers uit de groep „quiz mas ters": „Dit antwoord is uitstekend; in tegendeel, het is perfect". En voor de radio verkondigde een vlot spreker: „Door iets dergelijks zou de maat niet alleen vol kunnen raken, integendeel, ze zou erdoor kunnen overlopen". Dat heeft mij aan het peinzen gebracht over het onbezonnen gebruik van veel- zeggende en ondubbelzinnige Nederlandse woorden. Het tegendeel van uitstekend is onvol doende. Het tegendeel van een volle maat is een lege, zou ik zeggen. Er kunnen be treurenswaardige misverstanden uit ver keerd gebruik ontstaan en dat. is toch niet de bedoeling van de taal, wel? Als een hondenkoopman mij een hond wil aansmeren met de explicatie: „Deze hond bijt nooit iemand, integendeel", dan néém ik het beest niet. Ik weet maar al te goed dat het tegendeel van niet bijten is: wél bijten. En of die man nu heeft wil len zeggen: „Integendeel, hij is zo lief als wat", dat moet hij zelf weten. Misschien is dit allemaal woordenzifterij. Maar als ik televisie- en radioberoemd heden dezelfde ondoordachte enormiteiten hoor verkondigen als hondenkooplieden, dan meen ik niet te mogen zwijgen, in tegendeel. *J (Dus wél zwijgen. Red.). Advertentie Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5