J. W. PUT Verpleegster zou opium gestolen hebben voor directrice rusthuis Jubileumconcert van het Spoorwegmannenkoor Klein vrouwenkoor „Catitemus" met solisten Tegen beide verdachten boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf geëist DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Scholieren vertolkten een kinderoperette DONDERDAG 26 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Burgerlijke Stand van Haarlem HAARLEMSE RECHTBANK Zandvoortmeeuwen houdt contact-avond Bouw van 48 woningen te Zandvoort aanbesteed Fanfarekorps „Kunst na Arbeid" geeft een concert Scheepvaart Prettige betalingsregeling. 542ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijst Het spoorwegmannenkoor „E.M." (Elek trisch Materieel) bestond bij de op richting in 1934 slechts uit zestien zangers Deze mannen maakten deel uit van het personeel van de Hoofdwerkplaats van de Nederlandse Spoorwegen te Haarlem waar de elektrische treinstellen in revi sie kwamen en waar de noodzakelijke re paraties daaraan werden verricht. Hier in ligt de verklaring voor de prozaïsche naam Elektrisch Materieel, die het nieuw gevormde koor aannam. Maar het stre ven van het geestdriftige groepje zangers was zeker niet prozaïsch, want het richtte zich bewust tot de poëzie en de muzika le lyriek, die in mening welklinkend koor werk lag besloten en men trachtte deze kunstzinnige beginselen in verzorgde uit voeringen tot uitdrukking te brengen. Daarvoor was moed nodig en doorzettings vermogen, ook al omdat allerlei zorgen zich als bij elke vereniging kwamen aan dienen. De oprichters waren echter uit het goede hout gesneden. Hun stuwkracht bracht het koor vooruit en men had zelfs de durf om te breken met verouderde „koorzang"-principes. En nu, na vijfen twintig jaar, is het spoorwegmannenkoor uitgegroeid tot een flink ensemble van ruim vijftig zangers. Er was waarlijk re den om deze verheugende gang van zaken en de vijfentwintigste verjaardag van het koor te vieren met de jubileumuitvoering, die woensdagavond in de gemeentelijke Concertzaal werd gegeven. Na een van dankbaarheid getuigend openingswoord door de voorzitter, de voorzitter, de heer G. J. van Wonderen, leidde het koor het concert in met een muzikale herdenking van overleden leden en donateurs. Onder leiding van zijn diri gent .Tohan van 't Vlie werd „Requiem" van Peter Cornelius, met verzorgde, so nore klank ten gehore gebracht. Het van waardering sprekende applaus, dat hier op volgde, was gezien de intentie van de ze uitvoering misplaatst. Met het zingen van het tweede nummer, de Ballade van de Twaalf Rovers, werd aan de wens van vele van de toehoorders ruimschoots vol daan. De bariton Jan Voogt paarde voor dit geliefde stuk zijn welluidende stem aan een mooie koorklank, die soms te veel domineerde boven het volume, dat de so list vermocht te geven. Nog twee a-capel- la-uitvoeringen hoorde men op deze avond van het koor. Het Jagerskoor uit Webei\s opera „Der Freischütz" verliep in vlot tempo en met. lenige ritmiek, maar werd hier en daar te „kortaf" geaccentueerd. In „Het gestolen manteltje" van Jakov Gotovatsj. waarhij de karakteristieke sfeer goed werd getroffen, maar waarvoor de technische afwerking volmaakter had kunnen zijn, vooral ten aanzien van gelijk heid van dictie. Voor de overige vertolkingen kon het koor over het svmfonieorkest „Faer- lem" beschikken, dat op dit concert zo wel een begeleidende als een zelfstandi ge taak was gegeven. Met het orkest gaf het koor eerst, een prijzenswaardige voor dracht van Anton Bruckners „Trösterin Musik". Fris en pittig klonk hierna het mafrozenkoor uit de opera ..De vliegen de Hollander" van Richard Wagner met de ritmische steun van het. orkest. Een succes werd eveneens het befaamde sol- datenkoor uit ..Faust" van Gounorl. Het koor zong stevig en met een doeltreffen de dynamiek en het orkest voelde zich in deze muziek goed thuis. Aan het slot. van het concert leidde Jn- han van 't Vlie de uitvoering van ..Land- erkennung" van Eduard Grieg, waarvoor de uitdrukkingskracht van de zang meer toegespitst, had kunnen ziin. maar die niettemin door de klankvorming voldoe ning kon geven. Jan Voogt moest ook in dit werk als solist ziin stemkraeht mrfon met het geluidsvohime van het koor. Wanneer deze klankhi-onnen in gunstige Het „Klein Vrouwenkoor Cantemus" onder directie van Frits Mondriaan, dat zowat een jaar geleden voor het eerst in het openbaar optrad, kwam woensdag avond eonder grote belangsteling in d Begijnhofkapel demonstreren wat het sindsdien met een veeleisend programma aan stemcultuur en samenzang heeft weten te hereiken. Om te beginnen moet ik mijn respect betuigen voor de goede smaak, waarmee dit programma samengesteld was. Het concert genoot de medewerking van de altzangeres Nel de Boer, de altviolist Jan Oly en van de pianiste Berthe Dave- laar, maar ook hun aandeel sloot zich or ganisch aan bij de verrichtingen van het dameskoor, zodat het concert een vastom lijnd geheel vormde. Het dreigde zelfs top zwaar te worden. Maar consequent in zijn samenstelling was het wel. Dat Frits Mon driaan geen technische moeilijkheden ontziet, werd vooral in het tweede deel van het programma, met Franse compo sities van Koechlin, Fauré, Roussel en Pierné, duidelijk. Doch dat hij, met goed begrip voor deze muziek, obstakels vrij wel weet te overwinnen, mag hem met ere nagegeven worden. Met een kort motet van Orlando Lassus werd de akoestiek van de zaal behoedzaam afgetast. Met een bijzonder fraai „O sa crum" van Vittoria liet men een contra- puntisch weefsel horen, waarvan schering verhouding kwamen, kon ook nu de goede hoedanigheid van Jan Voogts stemmate- riaal overtuigend aan de dag treden. Het orkest gaf onder leiding van zijn di rigent Marinus Adam een reprise van de Symfonie in Es van Franz Beck en van de suite uit de muziek voor „Peer Gynt" van Edward Grieg, welke werken enige tijd geleden op een eigen concert van het orkest reeds tot uitvoering kwamen. Ik zou mij daarom thans willen beperken tot de vermelding, dat voor de symfonie door gaans een goede orkestrale samenklank en speleenheid werd verkregen, die voor de suite nog niet in dezelfde mate bereikt, kon worden. Voor dit werk dient door de actieve amateurorkestmusici nog veel aan dacht besteed te worden aan intonaties en gelijkheid. Het resultaat daarvan kan men gezien de gebleken individuele capaci teiten (van de fluitist hijvoorbeeld) met vertrouwen tegemoet zien. P. Zwoanswijk HAARLEM, 25 februari 1959 BEVALLEN van een zoon: 23 febr.: A. P. Nieuwenhuis-Afman; 25 febr.: E. A. Baggerman-Meili; C. Janssen-van Oosten de (2 zn); C. A. Slenters-Koomen; A. H. Buijtenhek-de Geest; F. Mulder-van Eek. BEVALLEN van een d o c h t e r: 23 febr.: J. D. J. van Esch-Baas: 24 febr.: W. van der Maat-Kaandorp; S. Overmars-Bos; J. A. M. Maerten-Slewe; J. E. Lagerweij- Molenkamp; 25 febr.: P. C. J. J. Olij-van Niekerken. OVERLEDEN: 23 febr.: R. Pronk, 47 j., Frans Netscherstraat; 24 febr.: H. van den Heuvel, 59 j., Gasthuisvest; C. Priesman, j.. Gasthuislaan. ONDERTROUWD: 25 febr.: J. M. Froe- ling en W. T. Hilbrant; H. P. Ransijn en M. W. J. Hakkaart: S. Langbroek en E. van. Dijk: J., van J waar den en»M. A. Prin sen; W. Bouwknegt en H. M. van Eek: P. Stassen en H. van Sluis. GEHUWD: 25 febr.: A. F. M. C. Mel- chior en G .E. J. de .Zwaan; H. P. M. Teeuwen e i A. Knaven; H. A. Veringa en J. E. M. Wassenaar; A. L. A. Eenkhoorn en G. Stijnman; J. Boers en E. J. van Wie link; J. W. Walstra en P. D. Krenz: M. H. Brink en A. W. Loogman: J. F. Pettersson en A. Antonisse; H. A. v. Tholl en H. M. C. van Campen; J. C. Handgraaf en M. A. J. Verkuijlen; W. J. Jaspersen en A J. J. van Poeteren. en inslag een duidelijke tekening en een zuivere samenklank in goede verhouding lieten waarderen. Het frisse duet „Wir eilen" uit de Cantate no. 78 van Bach vol deed in koorbezetting heel aardig. Met Nel de Boer als soliste werd daarna het „Standchen" van Schubert „Zögernd, leise" ten gehore gebracht, eigenlijk iets te over wegend van koorklank om de soliste vol doende te laten domineren. Men late zich in zo'n geval niet te veel leiden door de aangeduide nuanceringen, die hier slechts relatief moeten worden opgevat. Een bijzonder zware kluif bleek „Dans le ciel clair" van Charles Koechlin. welk mooie stuk met veel elan werd vertolkt, doch zo hier en daar vooral in het middendeel enig tekort had aan klank- evenwicht. Wat niet wegneemt dat de ver- Voor de Haarlemse rechtbank heeft zich vanmorgen een 43-jarige verpleegster van een Haarlems ziekenhuis moeten verant woorden wegens diefstal van ongeveer vierhonderd ampullen met opiumprepa raten. De verpleegster zou zich de am pullen in de loop van 1954 en 1955 hebben toegeëigend en ze geschonken hebben aan een directrice van een Haarlems rusthuis die aan dit verdovende middel verslaafd was. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste tegen de ver pleegster een boete van 200.- en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar. De verdachte gaf het haar tenlastege- legde toe. Gevraagd naar het motief van haar daad kon zij daarvoor geen andere verklaring geven, dan dat zij onder de in vloed van de directrice van het rusthuis gehandeld had. „Zij vroeg mij er steeds om en ik had de moed niet om te weige ren", zei verdachte. Zij ontkende dat er chantage in het spel was. Op een desbe treffende vraag van de president mr. H. J. Ferwerda verklaarde de verdachte dat zij na de ontdekking van haar daad noch ontslagen noch disciplinair gestraft was. De officier van Justitie noemde het een buitengewoon ernstig feit, dat verdachte van haar vertrouwenspositie misbruik had gemaakt. Hij wilde echter rekening hou den met de omstandigheid dat de feiten al vijf jaar geleden waren gepleegd, om welke reden hij geen vrijheidsstraf wilde vorderen. Mr. J. Spreij, die de verdachte verdedig de, wees erop dat zijn cliënte geen finan cieel voordeel op het oog had. Overigens meende hij dat hier niet van diefstal doch van verduistering sprake was. Directrice De 45-jarige directrice van het rusthuis die vervolgens terecht stond verklaarde dat zij pas later had beseft dat de ampul len, die zij van de verpleegster kreeg, van diefstal afkomstig waren. Verder vertelde zij dat zij aan verdovende middelen ver slaafd was geraakt nadat zij in 1950 na een operatie morfine-injecties tegen de pijn had gekregen. De officier van Justitie achtte het ten- lastegelegde, heling en overtreding van de opiumwet, wettelijk en overtuigend bewe zen. Hij eiste een gevangenisstraf van zes maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en 1000,- boete. Twee raadslieden hielden vervolgens hun pleidooi. Mr. A. D. P. V. van Löben Seis zei het te betreuren dat de officier van Justitie in zijn requistoir heeft gesugge reerd, dat verdachte rog steeds verdoven de middelen gebruikt. Tijdens het ver blijf in het politiebureau deden zich geen verschijnselen ten gevolge van de ont houding voor. Pleiter vroeg aandacht voor de geweldige geestkracht, die zijn cliënte heeft moeten opbrengen om de verslaving te doorbreken. Hij verzocht te volstaan met een boete, doch dan een lagere dan de ge- eiste duizend gulden. Mede door de tegen't rusthuis van verdach te genomen mataregelen heeft zij 't zake lijk bijzonder moeilijk, aldus deze raads man. Mr. B. W. Stomps sloot zich bij het verweer van mr. Van Löben Seis aan. In haar laatste woord merkte verdach te op: „Ik kan eerlijk zeggen, dat ik het positief nooit meer heb gedaan". Ringen Hierna stond een veertigjarige Haarlem se verpleegster terecht, die twee jaar ge leden in het rusthuis van de vorige ver dachte van een aan haar zorgen toever trouwde bejaarde debiele dame een gou den en een zilveren ring zou hebben ge stolen. Een linnenmeisje vertelde als ge tuige, dat verdachte dit haar vertrouwe lijk had meegedeeld. De verpleegster zei daarentegen, dat zij alleen over de gouden ring had gesproken. De zilveren zou zij van de bejaarde eigenares cadeau hebben gekregen. Zij vertelde de gouden ring in een papiermand te hebben gevonden en het sieraad te hebben verkocht voor zeven gulden vijftig, omdat zij in geldelijke moeilijkheden zat. De officier zei nu een gecombineerde straf te willen eisen, om dat het feit zo lang geleden is gepleegd. Hij requireerde 75 boete subs, dertig da gen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. J. O. Baron meende, dat hier spra ke is van verduistering in plaats van dief stal. Hij bepleitte een lagere boete en het achterwege laten van de voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank bepaalde de uitspraak in bovengenoemde zaken op 12 maart om half tien. AMSTERDAM Behoudens enige belangstelling voor de claims K.N.S.M., viel er op het Damrak niet veel te beleven. De oorzaak was het gebrek aan gunstig bedrijfsnieuws, terwijl daarnaast de slotkoersen van New York waren tegengevallen, vooral voor die van de oliewaarden. De claimhandel K.N.S.M. werd ingezet op 19.80. De prijs daalde daarna tot 18,80. De slotkoers van de vorige dag bedroeg 19,60. De aandelen K.N.S.M. noteerden bijna 2 punten beneden de vorige slotkoers. Aandelen Rotterdam- sche Lloyd werden een paar punten lager verhandeld. De forse dividendverlaging van deze maatschappij tot 8 percent (v.j. 12'/2 percent) was voor de beurs een grote te leurstelling. Men had gerekend op een dividend van 10 percent. Gezien de divi dendperspectieven is men ter beurze over het algemeen niet optimistisch gestemd voor de scheepvaartaandelen. Dit kwam duidelijk in de koersvorming voor deze aandelengroep naar voren. De koersverlie zen bedroegen 2 tot 5 punten. De internationale waarden lagen zwak tot flauw in de markt. Londen verkocht aandelen Philips op 526 en kocht Unilever op 459'/j. Op deze prijzen verloren de Philipsaandelen ongeveer 8 punten verge leken bij de vorige dag, terwijl Unilever een koersverlies van 5 punten moest incas seren. AKU was min 5 bij geringe omzet ten. Parijs verkocht olies in een vrijwel lege markt, met als gevolg, dat dit de aan delen Kon. Olie op een verlies van onge veer 4,50 kwam te staan. De notering lag bijna 2 gulden beneden pariteit New York. K.L.M. werd. tegen dc gehele marktver houding in. ongeveer 3 gulden hoger ge adviseerd. Hierdoor hebben deze aandelen het forse verlies van een paar dagen ge leden bijna geheel ingelopen. Van de cultures noteerde Deli een gulden lager Amsterdam Rubber was ruim 2 pun ten beneden de vorige slotkoers. Ditzelfde kan gezegd worden voor H.V.A Voor de inschrijving op de 100 miljoen of meer 4'/j percent obligaties 1959 Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten, bestond ter beurze een zeer goede belangstelling. Deze belang stelling drukte de koers voor de staats obligaties waar dc tendentie aan de zwakke kantv was. Certificaten Twentsche Bank werrïerf lf punten hoger gëaövisëc^d op het verschenen jaarverslag. Thomassen en Driiver werden iets hoger geadviseerd op het. hogere dividend van 20 percent, in con tanten (v.j. 17 pet.). Aandelen Spanjaard werden wedarom een 5-tal punten lager geadviseerd. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was onregelmatig dalend hij geringere omzetten. Enkele olie waarden waren flauwer. De koperfondsen avanceerden. De auto- en staalwaarden brokkeldan af. Het industriegemiddelde kwam van 602.91 op 601,18; dat voor spoor wegen van 164.52 op 163.19 en dat voor ononbare nutsbedrijven van 91.92 op 91.57. De omzet daalde van 4.304.000 tot 3.780.000 aandelen. Van de 1263 verhandelde fond sen sloten er 453 hoger en 596 lager. Zenith had een wilde dag. Het behield het grootste deel van een winst van 15 dollar. Pfizer steeg 5 dollar. Thiokol meer dan 5 dollar evenals Philadelphia and Reading. Winsten van 2 dollar of meer werden ge noteerd voor talriike individuele fondsen. Rii de olie moest Gulf 2 dollar prijsgeven on Texas Corn, meer dan 2 dollar. Tn de ebemische «retor steeg Union Carbide 2 dollar en daalde Allied Chemical bijna 3 dollar. Kennecott en Miami daalden meer dan een dollar elk in de kopersector. General Tyre was meer dan 2 dollar hoger: U.S. Steel bijna een dollar lager. American Motors daalde 3 dollar vóór er z.ich steun ontwikkelde. (UPI) tolking als geheel een opmerkelijke pres tatie was. Hetzelfde kan gezegd worden van de verklanking van „Le Ruisseau" van Fauré, waarin een paar minder gelukkige intonaties voorkwamen. Met „Madrigal aux Muses" van Roussel en vooral met het zeer pittig en licht gezongen „Ronde de Fées" van Pierné bereikte Frits Mondriaan met zijn dameskoor een waarlijk schitte rend resultaat. Daaraan moet ik echter toevoegen dat, voor wat het stuk van Pierné betreft, de pétillante, uiterst pun tige pianobegeleiding van Berthe Davelaar een niet gering aandeel had in deze slot som van briljant samen musiceren. Nel de Boer vergastte het publiek op twee liederen van Brahms met begeleiding van altviool en piano, waarvoor de zan geres in de altist Jan Oly en de pianiste Berthe Davelaar toegewijde medewerkers had. Met „Geistliches Wiegenlied" op het thema van het kerstlied „Josef, lieber Josef mein" wist zij vooral een treffende indruk te maken. Het aandeel, dat Berthe Davelaar als soliste in het programma vervulde, bracht deze concertavond op een zeer voornaam niveau. Het bestond uit „Variaties op een thema van Schumann" van Brahms, opus 9. waaruit zij met fijn gevoel voor verhoudingen de innige poëzie wist te puren, benevens uit „Hom- maga a Rameau" van Debussy 'en „L'ac- cueil des Muses" (de bijdrage die Roussel leverde aan de gedachtenisbundel „Tom- beau de Claude Debussy") waarvan de verklanking een breed artistiek inzicht liet blijken en tevens haar technisch kun nen bevestigde. Deze muziekavond getuig de van goede smaak. Jos. as Klerk Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3%®/n Nederl. '47 92% 92% 3®/# Nedl. 1962/64 96% 96% Woningbouw 6 ®/o 111% Pr. A'dam '56* I 85 Pr. A'dam '56 II. 98 Pr. A'dam '56 III 98% Pr. R'dam '52 I.. 92% Pr. R'dam '52 II. 97% Pr. R'dam '57 104% A.K.U 276% 271 Calvé Delft 45G 446 Van Gelder Zonen 220 218 K. N. Hoogovens. 262 362 Nederl. Ford 226 225 N. Kabelfabriek. 331 330 gew.Philips Gloeil. 525 517 Pref.PhilipsGloeil. 227 Unilever (cert.).. 459% 454 Unilever (nieuwe) 449% 444 Wilton Fyenoord. 199 198 Werf Gusto 153% 153% Dordtsche Petrol. 702% 697 Kon. Petroleum.. 1 163,— f 160, Billiton 220 217 A'dam Rubber 88% 85% K.L.M f 118. 123,- Holl. Amer. Lijn. 146 145 K.N.S.M 145% 145 N. Scheepv. Unie 132% 134 v. Nievelt Goudr. 121 120 Phs. v. Ommeren 228 H.V.A 136% 134 Delimaatschappij f 158 f 156,-- Amsterd. Bank 266% 267 Nat. Handelsbank 140 140 Ned. Handel Mij 205 Rotterd. Bank 232 232 Twentsche Bank. 225 Anaconda Copper 71% 71% Bethlehem Steel.. 53% 53 U.S. Steel 93% '93 General Motors.. 47% 46% Shell Union 78% 78% 21% 21% De propaganda-commissie van de voet balvereniging Zandvoortmeeuwen houdt maandag 2 maart een contactavond on der de titel: „Snertavond met attracties". Het programma vermeldt, een sport-quiz onder leiding van Bob Spaak en mede werking verlenen de internationals C. v. d. Hart. C. Kuijs en R. Wiersma, de oud- internationals Van Diik. Van Stoffelen en Michels en drie leden van Zandvoort meeuwen. In de jury heeft onder meer zitting de scheidsrechter Leo Horn. Voorts zal er gedanst kunnen worden. De directeur van Publieke Werken te Zandvoort heeft vanmorgen aanbesteed de bouw van achtenveertig eengezinswonin gen voor de Woningbouwvereniging „Een dracht Maakt Macht", aan de Lin- naeusstraat in het plan-noord te Zand voort. Er waren zevenendertig biljetten binnengekomen. Laagste inschrijver was het aannemersbedrijf H. Bakker te Ben- nebroek voor 680.000; hoogste inschrij ver aannemersbedrijf H. Broere te Zand voort voor f 895.000. Architect van de wo ningen is de heer B. J. J. M. Stevens te Haarlem. In het theater Monopole hebben leerlin gen van de Hannie Schaftschool woens dagavond een uitvoering van de kinder operette „Prinses Rozelijn" door B. Bun ders en J. v. Rietschoten gegeven. Het hoofd der school, de heer H. van Ekeren hette in het bijzonder welkom de wethou der van Onderwijs en de directeur van Sociale Zaken. Maandenlang hebben honderdderti; kinderen van de hoogste klassen, ondci leiding van de onderwijzer G. Loogman buiten de schooluren gewerkt voor deze opvoering. Het werk bevat vele dankba re nummers. Het tweestemmige kinder koor zong onbevangen en fraai van toon Bovendien was er veel goede solozang te- beluisteren. Het was een voortdurend ge not deze grote schare kinderen enthousiasi bezig te zien in een sprookjesachtige sfeei versterkt door het fraaie decorwerk in mo derne stijl. De fraaie kostuums werden door enthousiaste ouders vervaardigd. De heer Loogman heeft uit deze dank bare operette gehaald, wat erin zat. Met eindeloos geduld heeft hij de kinderen mi miek, tekstbeheersing en zang bijgebracht waarbij mevrouw A. Walhout, belast met de muzikale leiding een belangrijk aan deel had. De dansen zijn door Eugénie Vleugels ontworpen en ingestudeerd. In het bijzonder moet worden genoemd het „ballet van de feeën" in het derde tafe reel. De heer Van Ekeren huldigde na afloop vele medewerkenden met bloemen en sprak de hoop uit, dat de uitvoering van donderdagavond een even groot succes zou mogen opleveren. Vermelding ver dient tenslotte nog het leuke en ook mu zikaal zeer geslaagde optreden van een jeugdorkestje uit de Zandvoortse Muziek kapel, dat bij de kinderoptocht aan het be gin van het vierde tafereel medewerking verleende. Woensdagavond gaf het Fan'arecorps „Kunst na Arbeid" in Bcnnebroek met medewerking van de jeugdafdeling en de boerenkapel een concert in de kerk van de Stichting „Vogelenzang". De voorzitter de heer H. van Excel, heette in zijn ope ningswoord de aanwezigen onder wie de burgemeester van Bcnnebroek, de heer D. v. d. Hoop van Slochteren, wethouder A. Elgersma, de gemeentesecretaris, de heer S. P. R. Schutte en de besturen van enige zusterverenigingen welkom. In een vlot tempo werden de nummers ten gehore gebracht hetgeen op goede wij ze geschiedde. Het optreden van de beide jeugdafdelingen, vooral dat van het tam boercorps viel zeer in de smaak. De gestichtspredikant, ds. S. J. Dokter, richtte woorden van dank tot allen die hun medewerking hadden verleend en consta teerde dat de vereniging haar naam vol komen waard is. BEROEPEN NAAR BREUKELEN Ds. H. S. J. Kalf, Ned. Herv. predikant in Bennebroek heeft een beroep ontvan gen naar Breukelen. Abbedljk, 2ö 445 m. n. Azoren n. Antwerpen. Abbekerk. 25 te Masbate v. Tabaco. Abida, 24 v. Philadelphia n. Curacao. Agamemnon, 25 v. Paramaribo n. Port of Spain. Akkrumdijk, pass. 25 Scillys n. Cristobal. Alblasserdijk, 25 te Rotterdam. Alcor, 25 v. Ilheos n. Bahia. Aldabi, 25 v. Buenos Aires n. Santos. Alkes. 25 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alkmaar, 25 m. n.n.w. Lissabon n. Rotterdam. Almdijk. 25 v. Londen n. Antwerpen. Alnati. 25 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Alphacca, 25 430 m. n.o. Barbados n. New York. Amsteldiep, 26 v. Calcutta n. Fremantle. Amst.kroon, 25 110 m. w. Bizerta n. Vizagapatnam. Amstellaan, pass. 25 Kreta n. Ceuta. Amstelland. pass. 25 Madeira n. 9t. Vincent. Amstelveen. 25 v. Aden n. United Kingdom. Amst.meer, 25 1300 m. z.o. Yokohama n. Yokohama. Amstelsluis, 25 te Belfast. Andijk, 25 650 m. o. Bermuda n. New Orleans. Annenkerk, 25 v. Genua n. Marseille. Antonia. 26 te Pladju. Arendsdijk, 25 530 m. w.z.w. Azoren n. Miami. Arendskerk. 25 te Rotterdam. Ariadne. 25 te Savona verwacht. Asmidiske. 25 v. Baltimore n. Amsterdam. Axeldijk, 25 200 m. n.o. Fort Aleza n. Bahia. Batu, 25 150 m. w. Minicoy n. Penang. Bawean, 25 te Port Swettenham. Beninkust, 25 te Hamburg. Blitar, 25 v. Tandjong Mani n. Singapore. Bloemfontein, 25 700 m. n.n.w. Kaapst. n. Kaapst. Borneo, 25 300 m. w. Sabang n. Belawan. Boscoop. 25 v. Basrah n. Bombay. Britsum, 25 180 m. z.o. Shanghai n. Hsingkang. Bussum, 25 te Suez verwacht v. Rastanura. Callisto, 25 in aanvaring t.h.v Noordh. gezonken Cültex Arnhem, 25 42 m. z.o. Kp. Degata n. Sldon. Caltex Delft, 25 100 m. o.n.o. Port Sudan n. Suez. Caltex Eindhoven, 25 70 m. z.z.w. Kreta n. Pernis. Caltex Leiden, 25 85 m. w. Algiers n. Port Said. Calt. Rotterdam. 25 125 m. w.n.w. Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, 25 360 m. o.z.o. Mombasa naar Lourenco Marques. Caltex Utrecht, 26 te Djeddah verwacht. Camerounkust. pass. 26 Monrovia n. Freetown. Celebes. 25 v. East-London n. Durban. Ceronia, 26 v. Sydney n. Brisbane. Cinulia. 26 v. Rotterdam n. Stanlow. Cities Servise Valley Forge, 25 1000 m. w. Azoren naar Bandar Mashur. Concepcion, 25 120 m. w. Oporto n. Las Palmas. Coolsingel, 25 300 m. w. Finisterre n. Pt.o. Ordaz Cradle of Liberty, 25 300 m. o. Mogadiscio naar Philadelphia. Crania. 25 360 m. w. Adelaide n. Fremantle. Delfshaven, 25 780 m. o.n.o. Bermuda n. Europa. Dongediik, 26 te Cristobal. Dordrecht., 25 450 m. n.w. Azoren n. Philadelphia, Eenhoorn, pass. 25 Wight n. Hamburg. Friesland. 26 te Cristobal. Caltex Arnhem, pass. 25 Kp. De Gata n. Sidon. Duivendrecht. pass. 25 Kp. Finisterre n. Dakar. Eemdijk, 25 470 m. w. Kp. Finisterre n. Houston Eos. 25 6 m w.n.w. Finisterre n. Rotterdam, Gaasterland. 25 te Rio Grande do Sul. Giessenkerk, 26 te Shimizu. Gordias, 26 te Puerto Limon. Graveland. 26 te Amsterdam. Groote Kerk, 26 t.e Aden. Haarlem. 25 230 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Tlathor, 25 voor anker bij Kymassi. Hector. 25 80 m. 7.. Finisterre n. Rotterdam. Hecuba. 26 te Amsterdam. Heemskerk. 25 250 m. z.o. Saigon li. Manilla. Hera. 25 15 m. z.z.o. Ciud. TrujIJlo n. Pt. of Spain Tlestia, 25 te Ponce. Hispania. 25 te Bremen. Hilversum, 25 v. Antwerpen n. Banias. Hoogkerk. 25 v Bremen n. Hamburg. Jacob Verolme, 25 75 m. z.z.w. Cabomaysi naar Baltimore. Joseph Frering. 25 ten anker rede Monrovia. Tason. 25 v. Philadelphia n. New York. Java. 25 geankerd op Elbe tv Le Havre. Jupiter. 25 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Kaap Hoorn. 26 te Lourenco Marques. Kalinga. 26 v. Stockholm n. rede Vlissingen. Kaïnekoe 25 150 m. n.w. Flores n. Singapore. Kalydon, 25 200 m. z.z.w. Str. Luzon n. Seattle. Kara. 26 te Rotterdam verwacht. Karachi. 25 v. anker Ebc-1 üchtscha li. Hamburg. Karimata. pass. 25 Kp. Guardafui n Djibouti. Karimun. 25 v. Chittagong n. Calcutta. Karsik. 25 310 m. o. Mombasa n. Singapore. Keizèrswaard, 26 te New York. Kenia. 25 300 300 m. n.w. Fort Aleza n. B. Aires Kermia. 25 v. anker bij Donges v. Stanlow. Kertosono. 24 te Bahrein verwacht v. Ummsaid. Kftasiella. 25 v. Barbados. 7/3 bij Landsend verw. Kieldrecht, iass 25 Kp. Finisterre n. Boulogne. Kinderdijk. 25 v. Rotterdam n. Antwerpen. Koningswaard. pass. 25 Cartagena n. L. Marques Korenïa. 26 te Boston verwacht v. Pta. Cardon. Korovina, 25 v. Cabimas n Landsend. Laagkerk. 25 Casquets gepass. n Genua. Laarderkerk. 25 105 m. o. Malta n. Antwerpen. Harenberg. 25 v. Freetown n Monrovia. Leiderkerk. pass. 25 Ouessant n. Port Said. Lckkerkerk, 25 v. Amsterdam n. Bremen. T.emstcvkerk. 25 v. anker Borkumrif n. Hamburg. Lieve Vrnmvekerk. 26 te Suez. Limburg. Sfi-te-Arnstcr-daxo. Loenerkerk, 25 t.p Bahrein v. Dubai. Loppersum, 25 260 m. n.w Finisterre n Houston. Maas. 25 50 m. o. Piraeus n. Messina. Maasland. 25 120 m. n.o F. Noronha n. L. Palmas. Maaslloyd. 25 v Banju Wangi. 26 te Semarang. Macoma. 27 te Balikpapan verwacht v. Surabaja. Maetsuvcker. pass. 25 Espe-rance n. Fremantle. Mariekerk. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Maron, 25 te La Guaira. Mataram. 26 te New York. Meerkerk. 24 v. Madras n. Colombo. Memnon, 25 v. Emden n. Hamburg. Merwede, 26 te Takoradi. Mississippi lloyd, 26 te Houston. Modjokerto, 25 70 m. z.o. Str. Mesina n. Pt. Said. Muiderkerk, 26 te Amsterdam. Munttoren, 25 90 m. z.o. Little Quoin n. Mena. Musilloyd. 25 te Labuan. Naess Tiger, pass. 25 eil. Pantellaria n. Houston. Nanusa, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. Nestor, 25 215 m. n.o. Guadeloupe n. Pt. a Pitre. Nieuw Amsterdam, 26 te Grenada. Noordam, 25 600 m. w.n.w. Azoren n. New York. Noordwijk, 25 225 m. z.w. K. Vincent n. Monrovia. Nljkerk, 26 te Alexandrië. Oberon, 25 te Puerto Ordaz. Oldekerk, 27 te Shanghai verwacht. Ommenkerk, 26 te Port Said. Oostkerk, 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Ootmarsum, pass. 25 Bahamas n. Houston. Oranje, 24 v. Singapore, 26 te Tandjong PriOk. Oranje Nassau, 25 60 m. n. Fayal n. Plymouth. Orestes, 25 te Antwerpen. Orion, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Lissabon. Osiris, 25 70 m. n.o. Jamaica n. La Guaira. Ossendrecht, 25 540 m. o.z.o. Kp. Race n. Norfolk. Ouwerkerk, 25 v. Lissabon n. Las Palmas. Parkhaven, 25 te Buenos Aires. Peperkust, pass. 25 Wight n. Casablanca. Pbiline. 25 90 m. z.z.w. Ouesant n. Mena Al Ahm. Polyphemus, 25 v. Baltimore n. New York. Poseidon, 25 240 m. o. Bonaire n. Mobile. Prins Alexander, 25 95 m. n.o. Ushant n. Malaga. Prins Casimir. 25 v. Burriana n. Valencia. Prins der Nederl., 26 v. Pt. of Spain n. La Guaira. Prins Frederik Willem, 25 v. Napels n. Valencia. Prins Willem III. 25 460 m. w. Landsend n. R'dam. Prins Willem van Oranje, 26 te Halifax. Pygmalion, pass. 25 Plymouth n. Hamburg. Reza Shah The Greath .pass. 26 Perira n. Mena. Ridderkerk. 25 op rede Calicut. Roebiah, 25 590 m. z.o. K. Guardafui n. Fremantle. Rondo, 24 v. Port Tahsis n. San Francisco. Rotti, 25 120 m. w.n.w. St. Vine. n. Mostaganem. Rijndam, 25 v. Le Havre n. Southampton. Saloum, 25 v. Dakar n. Bordeaux. Samarinda, 25 v. Lissabon n. New York. Sambas, 25 v. Port Swettenham n. Singapore. Sanana, 25 220 m. z. Saigon n. Singapore. Saroena. 25 v. Pladju n. Singapore. Schelpwijk, 25 175 m. n.o. Muscat n. Karachi. Scherpendrecht, 25 v. Trinidad n. Westville. Schiedijk. 25 420 m. z.o. Kp. Race n. New York. Schie. pass. 25 Ouessant n. Algiers. Siberoet. 25 v. Singapore te Saigon verwacht. Sloterdijk, 27 te Antwerpen verwacht. Scestdijk, 25 v. Hamburg n. Bremen. Solon. 25 te Puerto Plata v. Gonaives. Stad Amsterdam, 25 90 m. n. L. Palm. n. IJmuid. Stad Arnhem, 25 v. Gent n. Melilla. Stad Gouda. 25 635 m. z.z.o. Kp. Race n. H. Roads. Stad Haarlem, 25 160 m. n.n.o. Tenerife n. Pepel. Stad Leiden, 25 v. Bremen n. Antwerpen. Stad Schiedam. 26 te Narvik verwacht. Stanv. Taiangakar, 25 540 m. z.o. B'kok n. Buatan. Statue of Liberty, 25 470 m. o.n.o. Mombasa naar Philadelphia. Steenwijk, 25 800 m. o. Norfolk n. Norfolk. Stentor, 25 v. Willemstad n. New York. Straat Bali. 26 te Port Swettenham. Str. Magelhaen, 25 650 m. z. Colombo n. Mauritius. Straat Singapore, 25 v. Kaapstad n. Durban. Straat Torres. 25 v. Belawan n. Penang. Sumatra, 25 90 m. o. Minicoy n. Djibouti. Tahama. 25 65 m. w. Kreta n. Tripoli. Tankhaven II. 25 v. Saigon n. Sungeigerong. Tsrakan. 25 60 m. n.o. Singapore n. Bangkok. Ternate. 26 te Aden. Texel, 25 130 m. n. Port Darwin n. Singapore. Theobaldius. 25 100 m. z. Recife n. Buenos Aires. Tiba, 25 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tibia. 25 220 m. o. Trinidad n. Rio de Janeiro. Tiberius. 25 v. Kingston n. Puerto Barrios. Titus. 26 te Roseau Dominica. T.iibodas, 26 te Kobe v. Yokohama. Tjimenteng. 25 te Semarang verw. v. Zanzibar. Tiinegara, 25 v. Yokohama n. Nagoya. Tjiluwah. 25 v. Surabaja n. Padangbaai. Towa, 25 330 m. z.w. Santos. 26 te Santos verw. Trompenberg, 25 810 m. w.z.w. D. Garcia n. Aden. Van der Hagen, 25 te Duala. Van Linschoten, 25 v. Hongkong n. Singapore. Van Noort, 25 350 m. z.w. Merauke n. Suva. Vasuni, 25 1 70 m. z.w. K. St. Vincent n. Portland. Vlist. 25 330 m. z. Kp. Race n. Rotterdam. Waterman, 25 v. Rotterdam n. Triest Waterland. 25 te Ilheos. Weltevreden. 26 t.e Makassar verw. v. Balikpapan Westerdam. 25 520 m. o.n.o. K. Race n. Rotterdam. Willem Ruys, 25 v. Rotterdam n. zee, proeftocht. Witmarsum. 25 te New Orleans. Wonorato, 25 23 m. z. Iosjima n. San Fernando. Wonosobo. 25 v Bugo n. Cristobal. Zaankerk, 25 420 m. z.o. Socotra n. Aden. Zeeland, 25 v. Aden n. Belawan. Zuiderkruis, pass. 25 Kp. Leeuwin n. Aden. SLEEPVAART Blankenburg, 26 v. Westkapelle te Vlissingen. Cycloop. 26 v. Nèw Orleans te Kharg eiland. Elbe. 26 v. Vlissingen te Rotterdam. Fries!.. 26 190 m. n.n.o. Cartagena n. Maraeaibo. Hector.""26 v. IJmüiden n. Newcastle. i Nestor, 26 v. IJmuiden n. Amsterdam. Noordholland, 26 160 m. w. K. St. Vine. n. Nigeria. Schelde, 26 v. Hoek v. Holland te Rotterdam. Simson, 26 v. Cork n. Dublin. Titan, pass. 26 Straat Jubal n. Arabische Golf. Zeeland, 26 50 m. z.w. Kp. Finisterre. Als u feisg ezel schop "oekt floats don Byzanthiumstraat 26 - Telefoon 17719 HOGE PRIJZEN 2®i° 2258 20360 t 1500 7198 1000 4882 6316 10781 19934 400 1537 1900 4809 7880 7996 10472 71fl0 K «IA 21934 '20° 1225 2530 3194 3225 3424 5238 5843 8692 6711 6959 6994 18753 19438 20307 9268 12071 13241 13802 15100 15309 15829 18143 18550 1066 77 5 3179 3017 922 4102 676 5034 9U8 6016 7024 8030 877 9044 714 10120 11111 755 304 358 876 925 192 436 080 246 964 969 168 233 712 781 069 151 956 067 194 181 219 403 451 PRIJZEN VAN ƒ80.— 445 480 483 531 536 658 739 672 866 296 305 990 994 239 ''48 928 939 949 515 673 717 291 516 558 161 214 727 794 829 571 687 261 341 535 549 169 179 188 291 997 164 466 588 603 131 255 305 443 873 953 957 992 457 667 684 1010 179 355 748 2001 271 482 682 926 3002 485 828 4009 377 731 5001 224 530 845 6002 242 541 797 966 7011 317 649 822 977 8006 319 588 982 9017 148 227 514 749 965 10026 269 488 634 851 11031 236 021 194 417 760 115 330 512 683 937 046 520 848 104 378 751 043 253 568 851 029 244 627 801 988 014 339 677 827 995 032 340 593 054 085 204 211 422 570 823 928 137 208 389 399 513 523 702 709 944 977 129 140 594 599 895 900 li:147 388 403 812 819 068 091 257 334 620 637 937 992 035 058 322 345 629 659 832 833 QQ7 030 083 391 470 718 719 829 830 089 109 111 221 255 314 614 630 660 939 949 979 214 218 221 404 415 418 539 543 596 732 809 813 993 216 217 287 «02 627 676 959 976 980 192 228 272 412 519 548 917 952 961 092 122 128 390 403 426 688 726 734 072 089 146 387 390 417 674 697 709 850 853 862 086 102 105 486 499 507 722 745 763 858 862 920 12098 164 372 618 962 13046 065 756 851 569 705 14003 217 578 635 952 976 15185 225 377 895 16171 260 977 759 17172 186 959 651 655 779 867 18080 096 963 19003 174 930 942 20042 106 707 738 944 21034 143 NIETEN 134 140 156 607 320 325 334 683 709 714 706 722 732 482 558 590 626 755 767 349 364 405 508 572 177 248 665 666 099 261 927 955 237 261 264 349 271 284 789 937 384 401 417 473 261 524 272 335 702 729 235 341 240 359 219 4S3 250 511 683 873 559 794 343 398 767 878 384 420 381 408 583 640 561 606 310 864 368 367 428 477 521 555 441 478 503 688 844 865 868 892 499 536 568 583 605 672 813 875 714 717 773 860 674 701 753 799 609 752 789 792 077 151 162 179 226 378 413 445 479 484 624 645 704 717 746 237 260 262 424 439 463 623 667 67« 861 864 884 301 350 408 «90 817 827 333 339 348 612 617 658 964 991 172 198 207 447 502 507 749 784 822 160 173 232 476 486 497 731 740 769 867 942 951 116 119 225 512 573 585 806 814 817 947 955 957 243 244 308 494 501 583 831 886 895 018 027 067 155 168 174 232 235 249 525 540 549 851 868 870 973 978 082 086 090 279 283 289 501 509 514 712 716 745 898 913 935 078 100 105 275 309 374 071 078 081 084 085 140 184 187 189 194 207 219 276 369 404 480 504 507 596 598 621 726 731 745 876 878 888 919 924 929 115 138 184 347 360 370 533 539 561 767 769 782 972 977 117 148 158 391 398 433 196 247 252 406 446 462 593 594 596 797 842 846 165 187 228 535 582 586 12086 377 699 872 '2041 298 683 871 1029 296 525 716 949 .>1)27 202 491 725 16018 411 628 876 17003 284 598 874 18008 309 551 848 19009 347 549 757 926 20009 272 462 643 863 999 21016 278 519 883 609 637 903 986 111 122 402 427 710 44 884 886 052 101 377 390 697 699 874 891 042 055 320 351 540 554 725 762 031 041 230 232 543 559 749 752 046 052 427 454 636 660 880 954 037 048 303 346 630 636 875 883 027 044 321 325 615 623 859 917 023 031 368 387 603 608 765 776 958 989 022 053 284 329 464 465 669 682 897 920 652 993 137 439 774 971 154 435 724 916 056 392 591 790 717 725 727 762 797 861 138 140 142 147 263 278 446 516 598 623 630 683 818 835 838 S47 850 852 175 192 224 236 264 447 527 546 581 621 654 774 777 779 781 789 844 929 961 064 074 090 123 154 240 4.35 43K 437 460 480 508 620 «22 631 649 690 708 797 803 922 929 936 939 053 074 233 336 586 633 754 857 130 178 475 477 681 704 967 973 103 105 410 448 670 672 894 982 064 085 350 354 624 645 923 925 040 073 403 409 618 624 793 797 080 100 333 346 475 560 733 764 931 937 075 134 149 191 201 398 432 445 463 484 643 653 664 690 706 910 913 225 230 258 276 380 500 520 528 541 572 781 791 792 825 855 121 136 168 450 453 474 703 731 744 995 18000 164 179 194 391 418 421 699 755 795 953 097 114 143 475 478 484 629 658 704 820 829 856 204 22.3 545 577 761 827 210 237 540 546 810 822 205 247 533 545 721 740 861 910 113 120 178 213 260 371 387 397 424 455 573 584 616 621 631 781 823 834 837 859 949 963 977 994 996 056 060 061 094 116 142 246 247 252 305 336 387 406 422 431 443 466 481 521 535 567 582 626 680 756 762 826 93D 946 955 957 975 977 995

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3