Uitgaan in Haarlem HEEMSTEEDS KOLENBEDRIJF B. en W. Heemstede ontstemd over brief van bijzondere kleuterschool Kunst willen wij subsidiëren, deze muur met gaatjes niet rhoutribo Raadsleden achten college onbevoegd over betonreliëf te oordelen HUISBRAND- en HAARDBRANDOLIE VRIJDAG 27 FEBRUARI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 B. EN W VAN HEEMSTEDE B. en W, hadden van schets betonreliëf kennisgenomen „CORNEL" Mej. A. H. Swart koninklijk onderscheiden TONEEL MUZIEK Ook PAM LEZEN EN LATEN LEZEN VOLKSUNIVERSITEIT Telefoon 39000 BOUW SCHOLEN AAN DE GLIP W. VOET ZONEN FILMVOORSTELLINGEN TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN ALCRONA ƒ20.- per m2 de pasklaar specialitf- Examens „KUNST WILLEN WE SUBSIDIëREN, maar deze muur met gaatjes niet". Met deze verklaring heeft de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. r i d d e r v a n R a p p a rd, in de raadsvergadering van donderdagavond het standpunt van B. en W. bekend gemaakt in een netelige kwestie, waarbij een gemeentelijke subsidie is onthouden voor een artistieke verfraaiing van de St. Henricus-school voor u.l.o. Eenstemmig heeft het college een door de kunstenaar Hans Wiesman ontworpen betonreliëf voor een nieuw gedeelte van de school afge wezen, omdat de leden van het college van oordeel zijn, dat bij dit betonreliëf „van geen kunst sprake is". Zelfs zijn uit de mond van B. en W. over het betref fende kunstwerk termen gevallen als „dit produkt, om een zacht woord te gebruiken" en „Dit is verschrikkelijk". B. en W. hebben uitvoerig geantwoord op vragen, die het raadslid mevrouw Van der Meulen-Houwer (Arb.) had gesteld over een afwijzende beslissing van het college op een verzoek om subsidie voor een artistieke verfraaiing van het nieuwe schoolgebouw der St. Henricusschool. Daar het toekennen van deze subsidie een zaak is die tot de competentie van B. en W. behoort, kon de raad niet anders doen dan zijn standpunt in deze kenbaar te maken. Onaanvaardbaar In antwoord op de in ons blad van woensdag gepubliceerde vragen van me vrouw Van der Meulen, zei de voorzit ter, burgemeester Van Rappard, dat in derdaad een gemeentelijke subsidie van 2500 was geweigerd voor een beton reliëf, dat in de muur van het nieuwe deel der school zal worden aangebracht. B. en W. hebben hiertoe de bevoegdheid. Zij van oordeel dat het betreffende ontwerp onaanvaardbaar is. Het college blijft béïèld een gemeentelijke subsidie van 2500 beschikbaar te stellen voor een artistieke verfraaiing, die de goedkeuring van B. en W. kan wegdragen. Advertentie Haal na het scheren «rw vingertoppen, eens over uw kin... Werkelijk glad? Werkelijk schoon? Fris, koel en prettig of kori het beter? Antwoordt eens eerlijk Deze kleine proef zegt alles. Hij bewijst waarom goed verzorgde mannen voorkeur blijven geven aan de klassieke scheermethode Water, zeep en Gillette BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE GETROUWD: H. B. van Droffelaar en N. van de Wetering; W. Kruijt en H. E. Groot. GEBOREN: Josephus Gerardus Maria, z. v. J. J. van Bakel en J. J. Langeveld; An toinette Hermine Marie, d. v. H. van den Berg en W. P. van Duren; Stanja, d. v. L. Langendijk en A. Vink; Arjen Frans, z. v. F. E. Pels Rijcken en M. G. Brants. Michiel Jan, z. v. L. J. J. M. van der Wal en E. J. Th. C. Bijvoet; Martinus Godefridus, z. v. A. A. Ganzeman en M. Heringa. OVERLEDEN: Mej. P. de Kort, 76 jr.; Wed. A. J. E. van Dooren-Westendorp, 72 jr.; J. H. Dijkstra, 67 jr.; Wed. A. Bloemen- daal-De Gaaij Fortman, 75 jr.; Wed. J. E. Hauer-Van der Dussen, 71 jr. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: R. J. Thesen Ender en M. H. I. Motet. GETROUWD: H. F. van Woerden en L. Flesseman. BEVALLEN: W. Th. Ruigrok-Langeveld, zoon. OVERLEDEN: Wed. A. W. Ch. Dol-Mon- tijn 72 jaar; Mevr. C. Buis-van Huis, 78 jaar; Mevr. M. J. Dillo-Nepveu, 75 jaar; W. H. van Velthuijsen, 78 jaar; Mej. D. M. M. Sluiter, 80 jaar; F. de Graaf, 79 jaar; Mevr. S. Posma-Wilderom, 54 jaar; A. J. van Wijk, 55 jaar; Mevr. J. van der Werff- Steenhuizen, 74 jaar; Mevr. P. C. M. Kriek, 78 jaar. De voorzitter wees erop dat de meerder heid van de welstandscommissie, ook wel schoonheidscommissie genoemd, zich van een advies aan het college had onthouden en de beoordeling aan de opdrachtgever en de architect, de heer Nico H. Andriessen, had overgelaten. Een minderheid van de welstandscommissie had het ontwerp on aanvaardbaar genoemd. Het voorstel van de architect om een commissie van professoren der Rijksacade mie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam ter advisering van het college te benoemen, hebben B. en W. afgewezen op het formele motief, dat dit voorstel niet van het school bestuur is uitgegaan. Overigens meende de heer Van Rappard dat de benoeming van deze commissie weinig zin zou hebben „omdat ook het oordeel van deze hoog leraren zeer subjectief is." Het was de burgemeester niet gebleken dat het schoolhoofd en de onderwijskrach ten voor het betreffende ontwerp „enthou siast^ waren'. Tehslotte steldex'dë'.voorzitter dat. B. én W. in deze veraptwoopdelijk zijn.;: „Het oordeel is uiteraard subjectief, maar wij moeten de indruk hebben dat het geld goed wordt besteed. Thans is die indruk er niet. Dit achten wij geen kunst." Mevrouw Van der Meulen was van me ning, dat B. en W. niet bevoegd zijn over de kunstwaarde van een werk te oordelen. „Want dan gaat men af op de persoonlijke smaak en die kan zeer aanvechtbaar zijn." In deze zaken moet het college daarom varen op het kompas van deskundigen. Mevrouw Van der Meulen betreurde het daarom dat het aanbod van de architect om een commissie van professoren der Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te benoemen, niet was aanvaard. Voorts meende zij dat hier de vrijheid van het bijzonder onderwijs in het geding is. De interpellante was zelf wèl enthousiast over het door Hans Wiesman ontworpen kunstwerk, hetgeen zij uiteraard ook een subjectieve mening noemde en wel van een niet tot oordelen bevoegd raadslid. De heer Zeg waart (K.V.P.) liet uit komen geen kunstkenner te zijn. Deson danks kon hij niet begrijpen, waarom B. en W. hun steun hebben geweigerd. „Ik zie niet in dat dit ontwerp onaanvaardbaar is. De artistieke smaak wijzigt zich, daarom is het gevaarlijk een oordeel uit te spreken." De heer Verhoeven (K.V.P.) zei dat ook de opdrachtgever niet zo enthousiast voor het betrefferde kunstwerk is, maar het mede op gezag van de architect heeft aanvaard. „De overheid heeft echter geen bevoegdheid tot oordelen". Daar de voorzitter een uitlating van de liberale staatsman Thorbecke „Kunst is geen zaak van de overheid" had geci teerd, drong mr. Rutgers (V.V.D.) er bij hem opaan, zich niet bij Thorbecke te be palen, maar het gemeenteprogramma van de V.V.D., daterend van 1958, te raadplegen. Overigens had mr. Rutgers waardering voor het duidelijke standpunt van het col lege, waarbij hij zich wel afvroeg, of dit juist is. Mr. Plies ter (Prot.Chr.) vroeg, of bij het goedkeuren van het bouwplan, niet meteen de indruk was gewekt, dat B. en W. ook met het betonreliëf akkoord gingen, doch dit betwistte de voorzitter. Ir. Kooymans (Prot.Chr.) betreurde het dat de schoonheidscommissie zich van de zaak had afgemaakt. „Ik maak me zor gen, als de besturende colleges in ons land over de schoonheid van iets moeten oor delen," merkte ir. Tinbergen (Arb.) op. Liever zou hij zien, dat B. en W. zich in deze kwesties aan de adviezen van specia listen houden. Mevrouw Van der Meulen voerde nog aan dat de leden van B. en W. op de plaats van kunstkenners gaan zitten. Nadat tenslotte de voorzitter had gezegd dat formeel juist was gehandeld en wethouder Corver had opgemerkt, dat B. en W. op hun oordeel niet kunnen terug komen, deed de heer Zegwaart de sug gestie, dat het gemeentebestuur toch eens het uiteindelijk betonreliëf, dat vermoede lijk wel zal worden aangebracht, zal gaan bekijken „om misschien tot andere gedach ten te komen". Architect Andriessen: De architect van het nieuwe gedeelte der St. Henricusschool in Heemstede, de heer Nico H. Andriessen, zal zich er thans nader over beraden, hoe ten aanzien van het aanbrengen van het door Hans Wies- man ontworpen betonreliëf in de wand van de school moet worden behandeld. Hierover wilde hy ons thans nog geen verdere mededelingen doen. Wel verklaar de de heer Andriessen dat B. en W. de bouwvergunning voor het nieuwe deel der school hebben verleend, nadat zy van een schetsontwerp van het betonreliëf hebben kunnen kennisnemen. Naar zyn oordeel hebben B. en W. door een bouw vergunning te verstrekken óók hun goed keuring gehecht aan het hun door een schetstekening bekende kunstwerk. Advertentie VOOR EEN FIETS OF BEL EERST EVEN KIJKEN BIJ Burgers E.N.R. - Humber - Magneet - Vesting HOUTPLEIN 35 - 37 - TEL. 12493 Voor het eerst in het bestaan van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschap pij vierde een dame het feit, dat zij veer tig jaar bij het vervoerswezen werkzaam is. Mejuffrouw A. H. Swart uit Amster dam, werkzaam als adjunct-commies bij de afdeling vervoerdienst te Haarlem, was gisteren jubilaresse. Zij begon haar loop baan bij de Tweede Noordhollandse Tram wegmaatschappij te Amsterdam als klerk. Toen de exploitatie van deze lijn in Waterland in 1932 door de N.Z.H. werd overgenomen kreeg mejuffrouw Swart een functie op het hoofdkantoor te Haarlem. Donderdag is de jubilaresse in het hoofdkantoor aan de Leidsevaart gehul digd. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers heeft haar namens de burgemees ter van Amsterdam toegesproken en mee gedeeld, dat de Koningin haar had toege kend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Namens de directie voerde de chef van het ver voer, de heer Th. Hetem, het woord, die een geschenk in enveloppe aanbood en de directeur, de heer J. J. Jurrissen, over handigde namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel de gouden draag- medaille met vererend getuigschrift. Des middags heeft een deputatie van het jubileumfonds ten huize van mejuffrouw Swart een geschenk aangeboden. Zaterdag 28 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft on der regie van Johan de Meester een voorstelling van het blijspel „Nina" van André Roussin. De voornaamste mede werkenden aan dit stuk zijn Mary Dres- selhuys, Guus Oster en Henk Rigters. Zondag 1 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: „Wie is Janus?" van Carolyn Green wordt ten tonele gebracht door de Ne derlandse Comedie onder regie van Henk Rigters. Medewerkenden aan dit stuk zijn: Mary Dresselhuys, Mien Duymaer van Twist, Joan Remmelts, Louis Borel en Dick Scheffer. Maandag 2 maart, Minerva theater, 20.15 uur: Onder auspiciën van de Heem- steedse Kunstkring geeft het Rotterdams Toneel een voorstelling van „Suiker" van Hugo Claus onder regie van Ton Lutz, die een belangrijke rol in het stuk vertolkt. De hoofdrollen worden vervuld door Ina van Faassen. Guus Hermus en Leo de Hartogh. Woensdag 4 maart, Stadsschouwburg: 14 en 19.30 uur: Prestaties op het gebied van voordracht, toneel en dans door leer lingen van middelbare scholen als onder deel van het Interscholair Jeugdtoernooi. Zaterdag 7 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „Puck" geeft een voor stelling van „De vrek" van Molière. Aan deze opvoeringen werken onder anderen mee Eric van Ingen, Piet Römer, Ferdi nand Sterneberg, Walter Kous en Jea- nette van den Heijden. De regie is van Cas Baas, de vertaling van Hans Roduin. Zondag 8 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: „Een glas water" van Eugène Scribe wordt ten tonele gebracht door Toneel groep „Puck" onder regie van Walter Kous. De voornaamste rollen worden in dit stuk vertolkt door Karin Haage, Deny Sprock en Wim van den Heuvel. Het decor is van Noni Lichtveld. Zondag 1 maart, Frans Halsmuseum, 15 uur: Het grammofoonplatenconcert wordt ingeleid door Jacques Moolenijzer. Het programma omvat composities van George Gershwin, onder meer fragmen ten uit „Porgy and Bess". Maandag 2 maart, Grote Kerk 15.3016.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt pas op de dag van uitvoering bekend gemaakt. Dinsdag 3 maart, Minerva theater, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Henri Arends een concert met als soliste de pia niste Denise Berthe, die onder meer het Pianoconcert KV 449 van Mozart ten ge hore zal brengen. Het programma omvat voorts Symfonie no. 76 van Haydn en de Italiaanse Symfonie van Mendelssohn. Dinsdag 3 maart. Concertgebouw, 20 uur: De Amerikaanse organist Leonard Raver en de eveneens uit Amerika afkomstige hoboïst Don Jaeger geven een concert. Het programma omvat onder meer Advertentie lilljllfi De Stadsbibliotheek te Haarlem heeft de vol gende boeken aangeschaft: Romans: Bethune, Dokter luister eens: Chris- tensen, Lindemans dochters; Cozzens, Door liefde bezeten; Daisne, De vierde engel; Kades, Ik zweer bij Apollo; Landon, IJskoud in Alex; Simenon, Maigret aan de Rivièra; Stark, Ik trouwde een staan een uitvoering onder leiding van I dominee; Reybum, Follow a shadow; Calzini, La - 1 ccmmediante Vemziana; Pirandello, Novelle per un anno. werken van J. S. Bach, Henry Purcell en Henk Badings. Woensdag 4 maart, Concertgebouw, 20 uur: Het vrouwenkoor Z.I.G.E.A. geeft ter gelegenheid van zijn twintigjarig be- Rie VringServaas met medewerking van de bariton Gerard Louman en de clarinettist R. Otto. Vrydag 6 maart, Grote Kerk, 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma omvat onder meer composities van Handel, Mozart en Dvor- sjak. Vrijdag 6 maart, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft het zevende concert in de serie V onder leiding van Henri Arends, Solist is de pianist Rudolf Dohm in het Tweede Pianoconcert van Wolfgang MeyerTormin. Voorts omvat het pro gramma werken van Telemann, Bartók en Tsjaikofsky. Zaterdag 28 februari Brinkmann, 20 uur: Bijeenkomst van de jongerenclub „De Twintigers". Zaterdag 28 februari, Frans Halsmuseum 14 uur: De heer H. P. Baard houdt een lezing over „Kunstschatten van het Frans Halsmuseum". Zondag 1 maart, Frans Halsmuseum 15 uur: Grammofoonplatenconcert (zie on der muziek). Maandag 2 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: De heer A. J. Herwig vervolgt zijn cursus over „Bloemen en tuinen' Dinsdag 3 maart, Frans Halsmuseum 20 uur: Over het onderwerp „De mytholo gie als spiegel van de Griekse geest' houdt dr. S. J. Ruys Reitsma zijn tweede lezing. Woensdag 4 maart, Brinkmann 20 uur: De BINNENWEG 9 (naast Twentsche Bank) HEEMSTEDE Advertentie FOTOKOPI'EËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 In de donderdagavond gehouden verga dering van de Heemsteedse gemeenteraad heeft wethouder Corver een verklaring afgelegd naar aanleiding van een brief, die de Vereniging bijzondere protestant se kleuterschool aan de raad heeft ge stuurd over de stichting van een openba re kleuterschool aan De Glip. Het bestuur van de vereniging zegt in deze brief het te betreuren, dat geen overleg is ge pleegd alvorens tot stichting van deze school is overgegaan. Wethouder Corver uitte zijn verbazing over deze brief. „Men probeert een eigen nalatigheid op de schouders van B. en W. af te schui ven". De wethouder stelde dat het niet de taak van het' gemeentebestuur is, overleg met anderen te plegen, als het een school wil stichten. „Er is geen plan tot stichting van een christelijke kleuterschool aan De Glip, dus kan het college ook niets afwe ten van wensen in deze richting". Het had de wethouder onaangenaam getroffen, dat men B. en W. ten onrechte van een nala tigheid beticht. Temeer, daar hij in de vo rige raadsvergadering heeft toegezegd, overleg te plegen om te trachten aan De Glip tot een gecombineerde oplossing bij de bouw van kleuterscholen te ko men. „Deze brief zou mij de lust tot over leg ontnemen", zei hij voorts. Ir. Kooy mans (Prot. Chr.) gaf als zijn mening dat de toon van de brief hem had teleur gesteld. Mogelijk is men hiertoe gekomen doordat men vorig jaar ten raadhuize een „neen" had gekregen op de vraag, of de gemeente een plan had voor een openba re kleuterschool aan De Glip. De voorzit ter liet uitkomen, dat een ambtenaar ten gemeentehuize niet bevoegd is medede lingen te verstrekken, die door B. en W. moeten worden gegeven. „Waarom heeft men zich niet tot het gemeentebestuur ge wend?" De brief werd voor kennisgeving aangenomen. In handen van B. en W. werd gesteld een verzoek van het regentencollege van „St. Bavo" om steun te verlenen aan een plan voor de bouw van een bejaardente huis aan de Herenweg op het terrein „Overbosch". Bij het voorstel om gronden ten westen van de Glipper Dreef te verkopen voor de bouw van dertig premiewoningen gaf me vrouw Van der Meulen-Houwer (Arb.) als haar bezwaar te kennen, dat hiermee op geen enkele wijze de woning nood iets wordt verminderd. Zij zag graag de mogelijkheid onderzocht dat woningen worden gebouwd in een voor bijvoorbeeld onderwijzers en ambtenaren aanvaard bare prijsklasse. Gedacht wordt hierbij aan een huur van zeventig tot honderd gulden per maand. De heren Van der Linden en Zegwaart (K.V.P.) on derschreven dit betoog. „We raken ver zadigd met deze woningen", zei de laat ste. De heer Kooymans (Prot. Chr.) zag niet in, waarom men de medewerking aan deze bouw zou onthouden. „Het gaat erom dat er gebouwd wordt", aldus mr. Rutgers (V.V.D.). Wethouder Van Lent zei ook liever te zien dat tevens goedkopere huizen worden neergezet. Er is thans echter geen andere oplossing. De heer Van der Linden vroeg of het bouw plan niet zodanig kan worden gewij zigd, dat de huur van de betreffende hui zen iets lager zal worden dan thans de bedoeling is. De voorzitter wees erop dat er bij het toewijzen van woningen van „op schuiven" sprake kan zijn. Overigens meende hij dat velen de te vragen huur zullen kunnen betalen, maar dit niet wil len. Tenslotte ging men met het voorstel akkoord. Urgentielijst Bij de voorstellen om een fietsenstalling bij het raadhuis te plaatsen en de riole ring van het politiebureau te vernieuwen, drong de heer Zegwaart er nogmaals op aan, dat B. en W. de raad een lijst van urgentiewerken overleggen. „De raad weet dan waar hij ten aanzien van ko mende investeringen aan toe is". Ook mr. Rutgers (V.V.D.) achtte dit wense lijk. De voorzitter meende echter dat het opstellen van een urgentielijst thans geen zin heeft. Dit, als gevolg van de beste dingsbeperking. „De gemeente beslist immers zelf niet, dus heeft zo'n lijst geen praktisch nut". Deze en de overige, in ons blad gepubliceerde voorstellen werden al le aangenomen. Aan de heer J. G. A. J. Oldenhave werd eervol ontslag verleend als onderwijzer en waarnemend-hoofd van de Dreefschool. De pianiste Denise Berthe. Op 3 maart is zij soliste in een concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. cursus Spreken in het openbaar" onder leiding van K-. Schuitema wordt ver- vbTgdi' 0 s'"v Vrijdag 6 maart, Frans Halsmuseum 20 uur: De heer F. de Graaf en mevrouw De GraafSchotel houden een lezing met I Huis Van Looy (Kleine Houtweg): Expo- lichtbeelden over „Lapland, de laatste sitie van eigengemaakt werk van leer- wildernis van Europa". lingen van voortgezet onderwijs en mid- Populair wetenschappelijke boeken: Kuiper, Leven uit de hoop; van den Berg. Inleiding tot het denken van Thomas van Aquino; Pen, Mo derne economie; Eekhoud, De combinatie regeert het damspel; Hoofdman, Hier is Schiphol; Gre- goor. Simon Vestdijk en Lahringen; Boekraad, Mijn jongen is dood; Preemtsjand, Novellen; da rijs. Wat is antiek, dl. 1; Hillier, Grote meesters der Japanse prentkunst; Brumsteede, Speeltuin voor amateurfilmers: Steger und Howe, Operet- ter.fiihrer (leeszaal); Elsenaar, De saxophone; Buek, Die Gitarre und ihre Meister; Messer. Een troon van luipaardvel; Wheeler. Muren van Je richo: Minnev, Met de dood voor ogen; Violet Szabo: Chochlof, Recht op eigen geweten; Diaz del Castillio, The discovery and conquest of Me xico; Koningin Juliana. Koninklijke woorden 1956; Palazzi. Novissimo dizionario della lingua Italiana: Dainelli, Marco Polo (Italiaans). Advertentie KELTUM PLEET en ZILFA PLEET GROTE HOUTSTRAAT 165 wordt, spreekt de heer A. Wertheim over eigen werk. Donderdag 5 maart, Boekenrode 20.15 uur: Voor comité „Levensvragen" prof. W. J. Kooiman over „Indrukken uit het ker kelijk leven in de Verenigde Staten. Donderdag 5 maart De Leeuwerik, 20 uur: Openbare vergadering van de P.S.P. Sprekers dr. Kr. Strijd en drs. H. Wie- benga. Vrijdag 6 maart, Stadsschouwburg 20 uur: Onder auspiciën van de stichting „Ge loof en Wetenschap" houdt mgr. J. van Dodewaard een causerie over „De plaats van de bijbel in het leven van Christus". Zondag 1 maart, Rembrandt-theater, 11 uur: Een reprise van de film „Kleuren pracht van Zuid-Afrika" van Jan P. Strijbos. Zondag 1 maart, Lido-theater 11 uur: Ver toning van de expeditiefilm „De groene hel". Zondag 1 maart, Studio theater, 11 uur: Nogmaals wordt de film „Afrikaanse leeuw" van Walt Disney vertoond. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10—15 uur en op zon en feestdagen van 13—15 uur. Teylermuseum: Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten, 10—17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur (zondagen 13—16 uur). In 't Goede Uur: Tot 28 februari expositie van Gérard van den Eer en heem t 10—22 uur. Vrijdag 6 maart, Concertgebouw, 19.30 uur: Inleiding N.Ph.O.-concert door Paul Chr. van Westering. Maandag 2 maart, St. Bavo, 14.30 uur: Op een feestelijke bijeenkomst van de Ka tholieke Bond van Bejaarden en Gepen- I Waaggebouw:* Van zondag 1 maart-maan- sioneerden treedt de goochelaar Mr. Jack dag 16 maart expositie van leden van op en houdt de heer Van der Veldt een Kunstkring „De Acht". Dagelijks toespraak tot de leden. opend van n_16 uur zondags Maandag 2 maart, Brinkmann 20.15 uur: 13ig uur Als onderdeel van de vierentwintigste Krelagehuis: Voorjaarsbeurs voor de vrouw boekenweek zal onder auspiciën van de tot 7 maart. Tot 1 maart geopend van delbare scholen in Haarlem. Dagelijks geoend van 10—13, 14—17 en 19—22 uur. Des zondags 14—17 uur, geopend tot 7 maart. Galerie Espace: Expositie „Sculptures" met werk van Couzijn, Guntenaar, Kneulman, Tajeri en Verhulst. Tot 15 maart ge opend van 1117 uur. ge- van Haarlemse Boekverkopersvereniging de schrijver Belcampo een lezing houden over eigen werk en er tevens iets uit voorlezen. 1317 en 1923 uur, van 27 maart van 1017 en 1923 uur. Zaterdag 28 februari eveneens van 10—17 en 19—23 uur. Advertentie Geslaagd. Voor het examen lerares costuum- en mantelvak is geslaagd mejuf frouw M. In de Riede te Santpoort. Maandag 2 maart, Wilhelminastraat, 20.15 In -t Goede Uur: Expositie van aquarellen, uur: De heer M. L. Stibbe houdt zijn tekeningen en etsen van Poppe Damave, tweede lezing over „De graalstroming in dagelijks tot 1 april geopend van 10—22 de geschiedenis". j UU1- Maandag 2 maart, De Leeuwerik 20 uur: In een openbare verkiezingsvergadering van de Partij van de Arbeid spreekt de heer C. L. Patijn. Dinsdag 3 maart, Brinkman (Houtplein), 20 uur: Voor het genootschap Nederland- Engeland houdt de heer V. Barocas een lezing over „De ruimtevaart". Maandag 2 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nieuw Operette Gezelschap geeft een uitvoering van „De mijnop- zichter" van Carl Zeiler. Medewerken den zijn onder anderen Leni Cramer, To Klein, Theo Jansma, Jaap Steenstra en Jo Nederkoorn. De regie van deze ope rette heeft Jos Dröse. Dinsdag 3 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft Het Nieuw Operette Ge zelschap een voorstelling van „De mijn- opzichter' van Carl Zeiler, waar een dansgroep onder leiding van Jan van Hemert aan meewerkt. De decors zijn van H. Voskuilen. Dinsdag 3 maart, Wilhelminastraat 22, 20 uur: Onder auspiciën Van Les Conféren ces Frangaises spreekt Georges Delemare over „Les Mystifications célèbres". Dinsdag 3 maart, De Leeuwerik, 20 uur: Voor de Anti-Revolutionaire Statencen- trale, afdeling Haarlem, houdt de heer B. W. Biesheuvel een causerie over „Wankelen noch weifelen". Woensdag 4 maart Frans Halsmuseum 20.15 uur: Charles B. Timmer vertelt iets over het biografisch geschrift „Vrij geleide", van Pasternak, dat hij ver- l Leiden. Doctoraalexamen wiskunde: W. R van taalt. De voordracht wordt gehouden Zwet te Leiden (cum laude). Kandidaatsexamen onder auspiciën van de Haarlemse Boek- verkopersvereniging. toraalexamen natuurkunde: J. A. Grubben en L Woensdag 4 maart, Brinkmann 20 uur: Kapel, beiden te Leiden. Kandidaatsexamen F Voor het Instituut van Arbeidersontwik wjj- en m^G^sauMer «Lei- kelmg vertelt de heer Rien Baaitman I raalexamen scheikunde: G. Horsman te Leiden, iets over Balinese dansen. Kandidaatsexamen K wis- en natuurkunde: H. d! Woensdag 4 maart, Minerva Theater 14 Berendes te Den Haag. Kandidaatsexamen H wis- wuensuag - k.oi„+c.+„h,-« mn on natuurkunde: J. van Veen te Oegstgeest. Kan- uur: Leerlingen van de balletstudio van I didaatsexamen godgeleerdheid: R. M. Nepveu te Leonard Salaz geven een uitvoering. Rijswijk (cum laude). Donderdag 5 maart, Stadsschouwburg, 20 Amsterdam (Qem Un Kandidaatsexamen uur: Voor de federatie Haarlem van de Engels: F. E. Mentzel, Amsterdam. Partij van de Arbeid spreekt dr. W. Leiden. Doctoraalexamen psychologie: Goei Yoe r,t.„QC, Djiang, Leiden. Doctoraalexamen natuurkunde: Diees- t oft H. F. P. Knaap. Leiden. Donderdag 5 maart, Brinkmann 20 uur: Voor de vereniging „De vrije gemeente" Amsterdam. (V.u.) Prodaedeutisch li nu Hf rfp Vippr O I de Nie een lezing theologie: A. C. Pieron en J. G. Korteweg, Bus- houdt de neer U. J. ae me een usuiig sum Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: over „Religie zonder God". R. van der Bor, Amsterdam. Kandidaatsexamen Donderdag 5 maart, Brinkmann, 20.15 uur: biologie: Th. A de Vlieger Vlissingen. Doctoraal- V j j j 1-,-,+ofQ lp?inp examen natuurkunde: P. Born, Berlikum. Docto- In de derde tevens laatste lezing, I raalexanién scheikunde: H. Loman, Nw. Weer- die onder auspiciën van de Haarlem- I dinge (cum laude); A. S. J. Koole, Amsterdam. se Boekverkopersvereniging gehouden Sh'joostLndTcum'lTude"^6' J' Jooste- Nieuw en met dè betere hardplasticplaa in hoge mate bestand tegen oliën, vetten e.a chemicaliën. Krasvrij er slijtvast. - Plaatformaa 125 x 120 cm. Een prachtie materiaal voor tafels, aanrechten en venster banken. JULIANAPARK 44 TEL 55530

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9