<ERKD SLOT DEFECT? DE KENNEMER DUINEN Schietpartij in Beiroet begon in bioscoop Amerikaans onderzoek op Russische trawler ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 ,Voor donker thuis Onder de mantel van de nacht „DE SLEUTELSPECIALIST" Medische verzorging tijdens het weekeinde Davy Crockett In de greep der wildernis Stefanie Reis om de wereld Een vrouw wist te veel Pepote Journaals WASSERIJ DUYN Aanwijzingen voor de Kamerverkiezingen Boekhandel De Erven Loosjes N.V. Brieven uit Napoleontisch tijdperk niet in trek Veiling in München werd een teleurstelling Vernieler van Rubens naar inrichting overgebracht Toen Nasser op doek kwam Attilio Messina in arrest Japanse patrouilleboten voor Indonesië Na kabelstoringen Wortels van het kwaad Nederlands protest tegen naasting tabaksplantages Andere hoogtemeters voor Britse vliegtuigen Geen vrijgeleide mogelijk voor Guv Burgess Moeder en vier jonge kinderen omgekomen Paasspelen in de Sionskerk in Haarlem-Noord (L u x o r) Een bijzonder sterke speel film, waarin Jean Simmons een beklem mende uitbeelding geeft van een jonge le raarsvrouw die door haar omgeving een echtgenoot die haar afwijst, een be dilzieke stiefmoeder en een berekenende stiefzuster tot aan de rand van de waan zin gedreven wordt. Zij heeft reeds eex-- der een haar opgedwongen rustkuur in een zenuwinrichting gedaan, maar na haar ont slag als „voorwaardelijk genezene" wordt zij opnieuw geconfronteerd met de kille liefdeloosheid van haar man en haar zus ter, waarachter zij een verboden ver houding vermoedt. Het labiele evenwicht van haar geest wordt daardoor opnieuw aan het wankelen gebracht totdat een be grijpende buitenstaander, een collega van haar man, haar de ogen opent. Dan ziet zij in, dat haar echtgenoot en de stiefzus ter een duivels spel met haar spelen, waar van de opzet is, haar opnieuw in een ge sticht te kunnen opsluiten. De gelukkige ontknoping laat zich raden. Behalve uit stekende spelprestaties treft deze rolprent door bijzonder suggestief camerawerk en idem belichtingen, terwijl ook de hypocri- tisch-puriteinse sfeer van het provincie stadje in de omgeving van Boston, waar zich dit echtelijke drama afspeelt, uiter mate knap getroffen is. (Frans Hals) De handel in en het verbruik van verdovende middelen ma ken het trieste onderwerp uit van de film „Onder de mantel van de nacht". Jean Gabin speelt daarin op de voor hem ka rakteristieke manier de rol van een fy siek wel massieve maar op het stuk van vrouwelijk schoon niet onwankelbare in specteur van de Parijse „Süreté", belast met het opsporen van de moordenaar van een nachtclubeigenaar. Al speurend stuit hij op een zich niet voor haar charmes schamende jongedame (Nadja Tiller) en de belangstelling van de politieman be perkt zich allerminst tot het beroepsma tige. Het aan cocaïne verslaafde meisje brengt hem echter ongewild tussen de amoureuze bedrijven door op het spoor van het wild. Na zijn politionele verplich tingen te zijn nagekomen kan de inspec teur zich voorgoed aan het herstel van de geliefde wijzen. Van haar kant kan hij Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisdokter, echter uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 13174. Tandartsen: O. Wiersema, Lorentzkade 340, telefoon 20361. Apotheken: J. Krijnen, Eksterstraat 100, telefoon 51959; Stations-apotheek, dr. J. J. Hoff, Kruisweg 30, telefoon 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. HEEMSTEDE Artsen: P. M. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, telefoon 39903 en G. S. Nout, Camplaan 20, telefoon 38763. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, telefoon 34673 bij geen gehoor nummer 35235 (en in de week van zaterdag 28 februari tot en met vrijdag 6 maart, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (en in de week van zaterdag 28 februari tot en met vrij dag 6 maart, des avonds na zes uur). BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z.-Stationsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 152, Over veen, tel. 61054. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 42884. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Plaagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177, b.g.g. 41919 (voor Aerdenhout en Bennebi'oek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn voor spoedeisende gevallen tot zaterdagmorgen 7 maart geopend: de Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalseweg 145, Sant poort-Zuid, tel. 025508249 en de Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, Heem stede, telefoon 38197. ZANDVOORT Artsen: J. F. Zwervex-, Julianalaan la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 13174. Apotheken: Van zaterdag 28 febx-uari tot en met vrijdag 6 maart na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondags dienst de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. BENNEBROEK Artsen: F. de Gi'aaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502 300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Teding v. Berkhoutlaan 15, Bloemendaal, telefoon 26390, b.g.g. 27343. HILLEGOM Artsen: J. J. Versuys, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. ZWANENBIJRG-HALFWEG Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse straatweg 60, Halfweg, telefoon 4593. LIS SE Artsen: F. J. L. M. Haase jr., Hereweg no. 337, telefoon 3685. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Roemeling Fi'ima, tel. 6220. Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek, Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel. 280. Zwanenburg: dokter Rijnders, tel. 4593. wat dat betreft natuurlijk op alle mede- wei-king rekenen. Zo zijn dus alle partijen tevreden gesteld. (R o x y) Tot en met zondag gaat de bal lade van Davy Crockett, de onverschx-ok- ken woudloper, die de Amerikaanse jeugd tot vervoering heeft gebracht. Zij wordt maandag opgevolgd door een modex-n epos, dat onder de titel „Blanke slavinnen" het lot uitbeeldt van meisjes, die in een fatale omgeving terecht komen. (L i d o) Tot en met zondag beheerst het avontuur het witte doek, wanneer wij „In de greep der wildenis" gei-aken met alle gevolgen, die daaraan zijn verbonden, vooral gevechten. Niet alleen de jungle blijkt talloze gevaren te hei-bergen, er zijn ook niets ontziende bandieten, die graag slagen waar het oerwoud faalt. Spanning en sensatie te over! Maandag wordt „Sla ven van de Nijl" ingezet, een reconstructie van het Egypte dat zuchtte onder de ty- rannie van de fai-ao's en hun willekeur. Vooral de massa-scènes geven het film- wei-k een imposant karakter. (Rembrandt) Uit de Ufa-studio komt ditmaal een werkelijk charmante film, die nu eens niet lijdt aan de over- ladenheid, welke dit soort produkten over jonge mensen aankleeft. Men leert er Romy Schneider mee vergeten, omdat de jonge Sabine Sinjen beslist acteertalent heeft. Als bakvis is ze van een innemende natuurlijk heid. Haar gratie wex-kt door heel de film, die zeer beheerst is gemaakt en vooral goed gemonteerd met snelle, korte scènes. Het verhaaltje wordt daardoor niet onbenullig. De verliefdheid van een jong meisje ten opzichte van een oudere man is wel zo ver standig en lichtvoetig in beeld gebracht, dat men er geamuseerd tot het wijze einde naar kijkt. (CinemaPalace) De laatste week is ingegaan. Nog een kans om u drie uur te amuseren met de genoegelijke wereldreis naar Vernes stoute fantasie. (Studio) Men zou deze Hitchcock niet mogen overslaan. Het is er een uit zijn beginperiode, maar ze is enig in haar soort: een geestige spionage-thriller tot in de details geregisseerd (Minerva) Tot en met zondag kan men in de avondvoorstellingen twee supe- rieux-e films zien. In het voox-programma draait „De rode ballon", een waar poëem van uitzonderlijke schoonheid. Daarna komt het wat weemoedige verhaal van een jongetje, dat zich teleurgesteld ziet in zijn adoratie voor een ex-stierenvechter en de eerste wijsheid des levens opdoet. In de middagvoorstellingen gaat „Watt en Half Watt op avontuur". Donderdag kan men Grace Kelly en Cax-y Cooper nog eens gadeslaan in „High Noon". Polygoon-Profilti brengt deze week on dermeer indrukken van de watex-snood in de Noordamerikaanse staat Indiana, de installatie van Cuba's opperx-ebel Fidel Castro tot minister-president, verkiezings activiteiten in Tanganyika (Afrika) en Koreaanse betogingen tegen Japan. We zien hoe maarschalk Tito na zijn rondreis door diverse Aziatische landen, als ware hij de verloren zoon, door president Nas ser wordt omarmd en hoe Engeland's eer ste minister heel wat minder uitbundig door Kroesjtsjev en de zijnen worat ver welkomd. Beelden van prettiger aax-d zijn die van de schilderachtige voorbereidin gen in Amersfoort ter gelegenheid van het zevenhonderdjax-ig bestaan en het onge dwongen bezoek van Prins Bernhard aan de Nederlandse gemeenschap in de Brazi liaanse stad Sao Paulo. Tenslotte kan men enkele flitsen zien van de wording van de nieuwe gigantische Braziliaanse hoofd stad Brazilia en de „verkeex-sopstopping" die de mist van de afgelopen week in de Westerschelde veroorzaakte. Het journaal „Spiegel van Nederland" was deze week rijk gevarieerd. Het be gon met opnamen van de jeugdmuziek- wedstrijden in het Prinsehof in Delft, ver volgens zag men hoe het Nederlands voet balelftal in Den Bosch trainde, hoe Amers foort zich voorbereidt op haar zevende eeuwfeest, hoe de 34-koppige bemanning van de „Callisto" werd gered en tot slot nog enige flitsen van de Weense ijsrevue in. Den Haag. Advertentie AMSTERDAMSEVA ART 20 TÈL.llOJ? Alle kiezers, die op 28 januari 1959 in het bevolkingsregister van Haax'lem wa ren opgenomen, ontvangen dezer dagen een opx-oepingskaart voor de stemming. Alleen zij, die na deze datum 23 jaar zijn gewox-den of aan wie is toegestaan bij vol macht te stemmen, ontvangen geen op roep, omdat zij niet aan de Tweede Ka merverkiezingen mogen deelnemen. De oproepingskaarten zullen in de perio de van 28 februari tot en met 7 maart aan de adressen van de kiezers worden be zorgd. Omdat deze bezorging voornamelijk in de avonduren zal plaatshebben is het niet uitgesloten, dat de gele oproepings kaarten voor reclame- of px-opagandama- teriaal worden aangezien. Het is dus zaak de eei'stvolgende dagen de in de brieven bus gedeponeerde stukken goed te contro leren. Oproepingen van pex-sonen, die niet meer aan het aangegeven adres wonen, worden zo mogelijk met opgaaf van het nieuwe adres met spoed aan de afde ling verkiezingen in het stadhuis in Haar lem terugverwacht. Kiezers, die op maandag 10 maart nog niet in het bezit zijn van een oproeping, kunnen zich om inlichtingen wenden tot het bureau vex-kiezingen (tel. 11855). Tege lijk met de oproepingskaarten worden af- di-ukken van de kandidatenlijsten ver spreid. Advertentie ZOJUIST VERSCHENEN Het TWEEDE boek over het Nationale Park De Kennemer Duinen. E. C. M. RODERKERK Van vloedlijn tot binnenduin. Met 80 foto's, 50 tekeningen en een kaart. Een prachtboek, dat u zeker wilt bezitten voor 9.75. Tot 7 maart ontvangt u bij aankoop tevens het GESCHENK voor de Boekenweek. Grote Houtstraat 100 - Tel. 17472 Rijksstraatweg 125 - Tel. 54815 MÜNCHEN (UPI) De veiling van historische brieven uit de tijd van Napoleon is een grote teleurstelling geworden voor de eigenaren en de venduhouders. In totaal werden slechts 61 van de ruim duizend brieven, waarvan enkele als onschatbare historische documenten werden beschouwd, verkocht. De collectie omvatte 119 brieven, die Na poleons zoon Franz Joseph Karl aan zijn moeder Marie Louise van Oostenrijk heeft geschreven. Er waren 870 bx-ieven van graaf Moritz von Dietx-ichstein, de gouver neur van de prins, brieven van di\ Malfatti, over de lichamelijke gesteldheid van de prins, en andere brieven uit dat tijdperk. De brieven van Von Dietrichstein over de vorderingen van het „adelaarsjong" vonden in het geheel geen aftrek. Een brief ge schreven door Napoleons zoon kort voor zijn dood, werd vei-kocht voor 13.000 mark aan een particuliere stichting die Napo leon's geboortehuis op Corsica beheert. Een brief, geschreven door Franz Joseph Karl aan zijn moeder over de dood van Napoleon ging voor 12.000 mark naar het Franse nationale archief te Parijs. Een brief ge tekend door Napoleons zoon als de hertog van „Reichstadt" ging voor 5100 max-k aan een Franse vei-zamelaar. Er was geen be langstelling voor de brieven van dr. Mal fatti. De waarde van de gehele collectie was geschat op 600.000 mark (meer dan 560.000 gulden). De veiling zou oorspronkelijk in april vorig jaar worden gehouden, maar werd uitgesteld na een protest van de Oosten rijkse regering. Zij bedreigde de erfgena men van Marie Louise, de eigenaars van de historische documenten, met boeten, indien deze in het buitenland verkocht zouden worden. De erfgenamen, nakomelingen van graaf Neipperg Montenuovo, die later met Marie Louise huwde, kwamen tot overeen stemming met de Oostenrijkse regering. Het Oostenrijkse staatsarchief kreeg op basis van de overeenkomst de beschikking over 86 brieven van de vader van Max-ie Louise, keizer Franz Joseph I, 310 brieven van de zuster van Marie Louise, Leopol- dine, echtgenote van de Braziliaanse keizer Pedro I en ruim 700 brieven van de chape ronne van Marie Louise. MÜNCHEN (Reuter) De Duitser Wal ter Menzl, die een kostbaar schildex-ij van Rubens in de Münchener pinakotheek met een oplosmiddel beschadigde en zich daar na bij de politie aangaf, is op rechterlijk bevel naar een inx-ichting voor geestes zieken overgebracht. BEIROET(UPI) Het verschijnen van president Nasser van de Vex-enigde Ara bische Republiek in een filmjournaal in een Beiroetse bioscoop is vi'ijdag aanlei ding geworden voor het uitbx-eken van een schietpartij waax-bij, volgens Libanese re- geringsfunctionax-issen, twee personen om het leven kwamen en tien werden gewond. Toen Nasser op het filmdoek verscheen be gon een gedeelte van het publiek te klap pen, andex-en joelden en het vechten be gon. Premier Rasjid Karami heeft het volk vrijdagavond tot kalmte gemaand in een radiorede en het gewaarschuwd geen ge loof te hechten aan „agitators". Hij zei, dat zijn regering meer eensgezind dan ooit is en vastbesloten met ijzex-en hand op te treden tegen ordeverstoorders. De voormalige moslem-rebellenleider Saeb Salam en de moslem jeugdleider Ad- nan Hakim hebben eveneens opgeroepen tot kalmte. Op strategische punten in de stad stonden vrijdagavond pantserwagens en troepen op wacht. LONDEN (UPI) In de Britse hoofd stad is gisteren, op beschuldiging van sou teneurschap, de Siciliaan Attilio Messina, een van de vijf bi-oers, die zowel hier als in andere Europese hoofdsteden oi'gani- saties voor het bedrijven van ontucht op touw hebben gezet, gearresteerd. Attilio is een van de vier broers van Eugenio Messina, die op het ogenblik een gevangenisstraf van zeven jaren in België uitzit. Een Belgische rechtbank heeft hem in 1956 schuldig bevonden aan handel in blanke slavinnen. Carmelio, een andere broer van de familie, die samen met Eugenio terechtstond, werd tot tien maan den gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd vrijgesproken van de aanklacht inhouden de het bevorderen van ontucht. Beiden werden bovendien vei'oordeeld tot verlaten van het land, na afloop van hun straftijd. YOKOHAMA (UPI) Volgens scheep vaartkringen te Yokohama zal binnenkort een formeel contract tussen Japanse scheepsbouwmaatschappijen en Indonesië worden gesloten over de bouw van twintig patrouilleboten. De order zal gezamenlijk door enkele maatschappijen ten uitvoer worden ge- bi-acht. De patrouilleboten, die elk 160 gx-oss ton zullen meten, zullen 34 meter lang, 6,5 meter bx'eed zijn en een snelheid van 18 knopen kunnen ontwikkelen. Zij kost elk 1.416.000 gulden. WASHINGTON (UPI) Amerika heeft Rusland vrijdag formeel in kennis gesteld van een inspectie, die de Amerikaanse ma rine heeft uitgevoerd op de Russische trawler „Novorossik" op het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan. De in spectie geschiedde in verband met vijf be schadigingen, die daar werden aange bracht aan Amerikaanse transatlantische kabels. De ti-awler voer ter hoogte van de rots achtige glooiing in de oceaanbodem tus sen Amerika en Newfoundland, die de „drempel van het continent" wordt ge noemd, toen daar achtereenvolgens vijf kabelbreuken optraden. De commandant van de Amerikaanse torpedobootjager die de Russische traw ler doorzocht, heeft medegedeeld geen aanwijzingen te hebben gevonden dat het schip „voor iets anders dan visvangst" was bestemd. Men houdt echter wel re kening met de mogelijkheid, dat de traw ler die voor diepzeevisserij was uitgerust met zijn sleepnetten de schade heeft ver oorzaakt. Het Russische persbureau Tass noemde vrijdag het incident een „onwettige daad van de Amerikaanse oorlogsvloot, die onder het voorwendsel van een breuk in onderzeese kabels het schip had la ten doorzoeken". Van Amerikaanse zijde was betoogd dat een overeenkomst inza ke deze kabels uit de twintiger jaren de V.S. tot deze inspecties machtigt. MESSINA (AFP) Dank zij het trek ken van twee kiezen heeft de 28-jarige Siciliaan Umberto Pintaudi zijn ge zichtsvermogen teruggekregen. Pintaudi was enige jaren geleden ten gevolge van een auto-ongeluk blind geworden. Hij onderging verscheidene operaties maar alle pogingen om hem weer ziende te maken faalden. Tot hij dezer dagen, gedwongen door een hevige kiespijn, naar de tandarts stapte. Deze trok twee kiezen en prompt herkreeg Pintaudi zijn gezichtsver mogen. De artsen, die hem na deze vjonderlijke genezing onderzochten, ver klaarden, dat bepaalde zenuwen, die met de gezichtszenuw zijn verbonden door de wortels van de kiezen ineengedrukt waren, zodat de gezichtszenuw niet meer kon functioneren. DJAKARTA (UPI) De Nederlandse zaakgelastigde H. Hasselman heeft op het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken een protestnota ingediend inzake de naasting van 38 Nederlandse tabaksplan tages. Hasselman wenste geen commentaar te geven inzake de inhoud van de nota en verwees vragenstellei-s naar Nedexdand, toen hem gevraagd werd of hij de nota als een krachtig protest beschouwde. „Ik heb de nota alleen maar afgeleverd en heb geen commentaar", aldus de zaakgelas tigde. LONDEN (UPI) Het Engelse ministe rie van vervoer heeft, naar minister Wat- kinson donderdag in het Lagerhuis ver- klaax-de, wijzigingen voorgeschreven in de hoogtemeters waarmee Engelse pas sagiersvliegtuigen van de typen Britannia, Comet, Viscount en andere, zijn uitgerust. Deze wijzigingen worden noodzakelijk ge acht omdat gebleken is dat minstens één ex-nstig vliegtuigongeval vorig jaar Kerstmis, toen een Bristol „Britannia" in Zuid-Engeland neex-stortte te wijten is aan verkeerde aflezing of verkeerde aanwijzing van de hoogtemeter. Een diep gaand onderzoek heeft uitgewezen dat in sommige gevallen miswijzingen van liefst 10.000 voet (i'uim 3.000 meter) mo gelijk zijn. (Van onze correspondent iv. Londen De Britse regei'ing zal, naar verluidt, Guy Burgess, de acht jaar geleden naar Moskou uitgeweken Britse diplomaat, die de wens te kennen heeft gegeven zijn zie ke moeder in Londen te bezoeken, de door hem gevraagde waarboi'g om naar de Sov jet-Unie te mogen terugkeren weigeren. Volgens de mening van de Britse autori teiten zal de justitie moeten beslissen of Burgess al of niet gerechtelijk moet wor den vex-volgd. Het is daarom onmogelijk om hem van tevoren een vrijgeleide te ge ven en Burgess zal slechts op eigen risico kunnen komen. De Britse regering heeft niet het recht de justitie instructies te ge ven. Toen de twee diplomaten destijds naar Rusland vluchtten, was Burgess' metge zel Donald Maclean, de hoofdverdachte. Burgess heeft deze week in Moskou in een gesprek, dat hij daar voerde met zijn oude schoolkameraad Randolph Churchill, Sir Winston's zoon, die als verslaggever Macmillan's besprekingen volgt, toegege ven, dat hij altijd communist is geweest. Vanmorgen zijn, terwijl de man naar zijn werk was, in een woning in de Van Heemskei-cksti'aat te Tilbui'g een moeder en haar vier kinderen, allen meisjes, door gasverstikking om het leven gekomen. Ex- bleek een gasslang lek te zijn in de keu ken. Het slachtoffer is de 29-jarige mevr. Vermeex-Van de Luytg'aarde. De meisjes zijn respectievelijk 1, 3, 5 en 8 jaar oud. Op 24, 26 en 26 maai't zullen in de Sions kerk in Haarlem-Noord opvoeringen plaatshebben van het paasspel „Een man genaamd Judas", geschx-even door C. Pu- get en Piei're Bost en vertaald door Elise Hoomans^ Deze opvoeringen geschieden, onder regie van Alfons Janssen, door de hervormde jongeren onder auspiciën van de vex-eniging christen jongeren en de commissie voor het bijzonder kerkewex-k, afdeling Haarlem-Noord. ZONDAG 1 MAART 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Consisto riekamer Grote Kerk, Grote Markt. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden en doofstommen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Dx\ G. Snijdex-s, bed. H. Doop. 19: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk, Velser- straat. 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. N. van Egmond. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kindex-kex-k, dhr. K. van Willigenburg. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege. Onderwerp: Het vierde kruis woord: „Mijn God, mijn God, waarom hebt Gij mij verlaten?" Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: Kïnderkerk, dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Aula Chr. Ly ceum, Emmakade, ingang Van Merlensti-aat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacob- straat 6. 10.30: Ds. J. A. Bakker, van Den Haag. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Diaconessenhuis, Hazepaters- laan 24. 9.30: Ds.-J. van der Wiel. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomei-kade. 10: dhr. P. G. Poort. West, Leidsestx-aat. 10: dhr. P. Magré. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. 19 h. 45: Groupe de Coligny. Chuch of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p. m. Sunday, March 1st 1959. Alle Dag Kerk. Maandag en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatri- eerden in de Pastorie van de Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbij- belbespreking in de Broederkerk. Ds. H. Schutz. Christan Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 20: A vond bij een komst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47 (zaal no. 1). 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmiddag geen dienst i.v.m. bijzondere dienst in de Marcuskerk, Hoograven, Utrecht te 14 uur (vanaf station met lijn 8 tot eind punt). Donderdag 5 maart 19.30: bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Stads-Evangelisatie, Lange Heerenstraat 6. 10: dhr. A. Vries, evangelist te Den Helder. Medewerking Gemengd koor Eben-Haëzer. 19: dhr. J. F. Snoeks. Donderdag 19.30: Bij bellezing en bidstond. Rooms- Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoog mis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nw. Groen markt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis, en 12 uur. St. Jan, Amster damstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis, 11 en 12.15 uur. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Gravendeel, van Genk (België) en dhr. Ed. W. Pera, van Den Haag. 17: dhr. Ed. W. Pera, H. A., vrij voor alle gelovigen. 20: Jeugdsamenkomst geleid door studenten van het Bijbel-Instituut te Brussel en Ds. J. Gravendeel uit België. Dinsdag 20: Bijbel bespreking en bidstond. Opwekkingssamen komsten. Kerkgebouw Vrijz. Herv., Jacob- straat 6. Donderdag 20: Welkomstavond Mej. Corrie ten Boom, die zal vertellen over haar reizen en ervaringen. Evang. Luth. Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoter- weg, hoek Pijnboomstraat. Vrije Evangelische Gemeente. Kapel, Parklaan 21. 18.30: Br. Jansen-Klomp, van Haarlem. Broederge meente, Parklaan No. 34. 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Mej. Dr. J. L. Klink (IKOR-dienst). Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. 10.30: Jeugddienst. Haarlem- Oost. Wijkgebouw Ned. Herv. Kerk, Zomer- kade 161. 19.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. L. Hoor weg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 17: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Woensdag 4 maart. 10 en 20: Ds. J. P. Geels. Biddag voor het gewas. Geref. Gemeente, Lange Margai'ethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. 17: Lof met meditatie. Woensdag 9.30: H. Mis. Volle Evangelie Gemeente. Elim. Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst bed. H. A. Spr. dhr. J. Ver- woert, van Rhenen. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst, spr. dhr. J. Ver- woert. Donderdag 20: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. W. Zeegers. 10: Zon dagsschool. 19.30: dhr. A. Venema. Woens dag 19: Jeugddienst voor 10-15 jaar. 19.30: Jeugddienst, spr. dhr. Onne v. d. Bijl, met kleurendia's. Donderdag 20: Broeder- en zustercontact. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: de heer. S. Priester, 's Middags 17 uur: de heer E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Grach 47. 10: samenkomst (bi-oodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: samenkomsten. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rood. De Christengemeen schap. Wilhelminastraat 60: 10: Mensenwij- dingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensen- wijdingsdienst. Baptistengemeente, Begijn hofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 10.30: Kin- derdienst. 19: Ds. J. van Dam, H. A. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bidstond. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur pre diking. Zevende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Herst. Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Nederl. Ver. van Spriritisten „Hax-monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spreekster Mej. G. Schalekamp, Amsterdam. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsa menkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein G. Verschoor. Soefi-Beweging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. Zondag 17-18: Wacht torenstudie. Donderdag 19.30-21.30: Theocra tische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30- 21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 18.40: Zangdienst. 19: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugd dienst. Onderwerp: „Waarom deed Judas dat?" Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. H. van der Loos, bed. H. Doop. Wijkkapel (Eenhoornstx\). 19: Ds. G. Koch. Sionskerk, Ekstersti'aat (Spaarndam-West). 10: Prof. Dr. H. Jonker. Jeugddienst. 19: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sionskerk. 9: Geen jeugdkerk (i.v.m. jeugddienst). 10: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool. (6- 12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan), El. v. Soeterwoudeschool (Muiderslotweg). Doopsgezinde Gemeente. Noordei'kapel Indi- schestraat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder-. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. van der Horst. Rooms-Kath. Kerk. H. Hart, Klever-park. 6.30. 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. II. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoogmis, en 11.45 u. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder wer ken niets", Verlengde van de Geuzevesper straat. 10: dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. 19.30: Jeugdsamenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Dinsdag 3 maart 19.45: Zusterkring, Maasstraat 8. Woensdag 4 maart 20: Opwek kingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de Bijbel ex-van?" Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel. 8.30, 10.30 en 17: Ds. H. W. Wierda, bed. H. A. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30 en 17: Ds. J. A. van Arkel, bed. H. A. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10 en 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds. J. C. Mai'is. Jehovah's Getuigen. Spaarn- dammerweg 9. Zondag 15.30-17.30: Wachtto renstudie en theocratische bedieningsschool. Donderdag 20-21: Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Bei'ken- straat 10. Zondag 18.30-19.30: Wachttoren studie. Woensdag 19.30-21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Mej. Dx~a. J. H. Bethe. Opendeur-dienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. W. van Limbui-gh. Nederl. Protestanten Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. van der Voort. Voorgangster van de Afdeling. Rooms- Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemel vaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Di\ P. J. Richel. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke Bijbel studie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondags school. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in de Adventskerk. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Mevr. Ds. H. v. Holk-Meyer, Rem., Oegstgeest. Rooms-Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. A. Dönszel- mann, van Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Hooi-nstra, van Hoofdorp. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. B. van Gelder, van Haarlem (Contactdienst). Zondagsschool. 11: Jeugdhuis, Donkerelaan en in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhof, Herv., Heilo. Rooms- Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 en 11 uur. Geref. Kerk. 14: Ds. Gabe van Duinen, van Wassenaar-Zuid. 14: Kin- derdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistox-ie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis Woensdag 20: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgel spel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. D. J. Roos, Geref. pred. te Haarlem. Soliste Mevr. K. Mulders-Swaan. Zondagsschool. 12-13: Ra.nplaankwartier. Gebouw Ix-ene, Els- woutslaan 1, Beatrixschool, G. Schoolmees- terlaan. 10.15-11.15: Julianakwax-tier. Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga, bed. H. Doop. 19: Ds. de Jong, van Voorhout Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Openbare belijdenis en bed. H. A. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Donder dag 5 maai-t 19.30: leesdienst. Nederl. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms-Kath. Kerk. Agathakerk. 7, 7.30, 8.30, 10.30 uur: H. Mis. Mariakerk. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. Engelbewaarders. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds: J. Venendaal, bed. H. Doop. 17: Ds. F. Brou wer. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Kx-abbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: lees dienst. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. van Goud oever, Rem. pred. te Leiden. Doopdienst. Hillegommerbuurt Pniël. 10: Ds. F. Brou wer. 19: geen dienst, Rooms-Katli. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis. 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw. 14.30-15.30: Wachttorenstudie. Dinsdag 19.30-21.30: Theo cratische bedieningsschool en pi-aktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Evangeliesamenkomst, Nutsgebouw. 15: dhr. K. Adelmund, evangelist te Rotterdam. Maranatha-samenkomst. 4 maart 20 uur. Weltevreden. Dhr. K. Adelmund, evangelist te Rotterdam. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Ge meente. 10.30: Ds. M. Keyser. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst, 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: lees dienst. Woensdag 4 maart, 15 en 19.45: Ds. G. Salomons. Biddag. Geref. Gemeente. 10 en 15: dhr. Bosschaart, van Wolfaartsdijk. Jehovah's Getuigen, Stationsweg 66 en Nassaustraat 50. Dondex-dag 20-21 uur: Gemeenschappelijke Bijbelstudie. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. A. J. Kromhout, van Halfweg. 19: Ds. H. Dekker, van Amsterdam. Jeugddienst. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons, bev. ambtsdra gers. 19: Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N. Bethelkapel. Geen opgave ontvangen.Rooms- Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. E. de Vries, van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. Jehovah's Getuigen. Gele Vink- straat 61. Donderdag 20-21 uur: Gemeen schappelijke Bijbelstudie. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 15: Ds. G. Rang. Rooms-Kath. Kerk. 7.30: Hoog mis en 10 uur. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Rooms-Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Ilerv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. W. G. IJzennan, van Bever wijk. 19: Prof. Dr. G. C. van Niftrik. Ad ventskerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Jeugdhuis. 10: dhr. W. Doevendans. Doops- gezinde/Remonstr. Gem. Gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. P. Jacobs- zoon. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. G. H. Homans, van Bevexnvijk. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 9: Ds. J. C. Maris. 15: Ds. L. S. den Boer, van Sassenheim. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 10.30: geen Jeugd- kapel i.v.m. avondbezoek aan Jeugddienst. 19: Ds. G. Oldeman, van Nieuwenhoorn. (Jeugddienst in het Jeugdhuis). Kapel Woodbrookers, Bentveld. 10.45: Ds. R, H. Oldeman. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter ,bed. H. A. 17: Ds. A. de Rui- ter, bed. H. A. en dankzegging. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, Ned. Herv. pi-ed. te Haarlem. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Dinsdag 3 maart n.m. 3 uur samenkomst in hxüze „Pniël", Zuider straat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Rooms- Kath. Kerk. H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 u. 9 uur: Hoogmis. 8.30: H. Mis in kapel „Het huis in de duinen". 19: Lof. In de week H. Missen om 7 en 7.45 uur. Lof om 7.30 uur n.m. Jehovah's Ge tuigen. Woensdag 4 maart n.m. 8 uur: Ge- meenteboekstudie. Koninginneweg 44.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13