■—#7 17 fi? 5 Fif /O 'J 1:112 /j BII 14 »J L*È^;::r Industriële produktie in V.S. in tien jaar 32, aantal werknemers slechts 1 percent hoger and a en het bolknahmysterie y Gevaar voor inflatie blijft bestaan Exclusieve dessins Introductie en emissie van Leeuwarder Papierfabriek Voorjaarsweer houdt aan GEBRUIKSGOEDEREN Effecten -en Geldmarkt Periode van afwachting op de beurzen Frans-Duits landbouw- contract voor vier jaar ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 2 DE TECHNISCHE REVOLUTIE IN AMERIKA Obam-coupures van 50 Dividend n.v. Thomsen's KLM naar Tunis Concentratie bij Becht en Dyserinck Dividend Proost en Brandt De bij belegt in honing en het dividend smaakt zoet Necüsrlan^che Handel-MaatschappIJ, N.V. Advertentie Toe-r- MAANDAG DINSDAG p^^ÊÊWOENSDAG DONDERDAGVRIJDAG ZATERDAG f^FBË Catalogus degen f 2.50. JFw M V W AUARr F F MAART B k W MAART MMAART M MAART R Jf AU A R T ÊkjÊI ,Jf f°rfgmen' Vreilenborg: Textiel, woningtextiel en kleinmeubelen. glas, aardewerk," huishoudelijke gebruiksartikelen. luxe metaal- en houtwaren, kunst- ntiverheidaartikelen, goud-en zilver werk, bijouterieën, .uurwerken, par- fumerleën, lederwaren en rokers- benodigdheden, speelgoed, sport artikelen, winkelinrichting, papier waren, souvenirs, feestartikelen e.d. Croeselaani Eleklrisch-huishoude- lüke apparaten, verwarmings- en.. kookapparaten, verlichtingsartike len, klein Installatiemateriaal, sani tair, gereedschappen. Doe het self- tentoonstelllng. Buitenlandse collec tieve inzendingen. Voorlichtingscen tra voor hulsvrouw en middenstand. (Van onze financiële medewerker) HOEWEL HET INDEXCIJFER voor de Amerikaanse industriële aandelen op de Newyorkse beurs deze week de piek van 600 heeft overschreden, kan toch een zekere weifeling in de koersbeweging op de aandelenmarkt niet worden ontkend. Ze trekt trouwens eveneens de aandacht in de Europese beurzen, ook te Amsterdam, en zij blijkt ook wel uit de sterk verminc' omzetten. Januari bracht voor Amsterdam het recordcijfer van 100 miljoer er zijn dagen geweest waarop meer dan 8 miljoen aandelen van de ene hand in de andere overgingen, nog afgezien van de handel, welke voor- en nabeurs plaats vindt. Thans zijn de officiële omzetten te Amsterdam tot 3 miljoen a 4 miljoen teruggelopen en de koersfluctuaties zijn betrekkelijk beperkt. Ook op de obligatiemarkt zijn de omzetten verminderd, al kunnen de koersen zich goed handhaven. Dat er op de kapitaalmarkt nog een behoorlijk aanbod bestaat, is gebleken uit het resultaat van de inschrijving op de 4V» percent obligaties Bank voor Nederlandsche Gemeenten a 99percent, waarbij bepaald was dat de bank meer dan het aanvankelijk op 100 miljoen vastgestelde bedrag mag toewijzen. Er is voor 300 miljoen toegewezen. Op de lening was tot een zodanig bedrag ingeschreven dat dit toch nog 'n aanmerkelijke reductie betekent. Gelet op het feit dat de 4Vi percent le ning van 1958, die vijf jaar korter loopt (25 inplaats van 30 jaar) het reeds tot bo ven pari heeft gebracht, was te verwach ten dat de nieuwe lening van de „Bank" een succes zou worden, maar het resul taat overtreft toch de verwachtingen, om dat immers het risico van de „premie jagers", dat zijn zij, die de stukken na de toewijzing zo spoedig mogelijk met winst willen verkopen, hier aanmerkelijk gro ter was dan bij de leningen, waarvan het bedrag der toewijzing vaststaat. Men mag aannemen dat zij, die op de nieuwe lening hebben ingeschreven, voor het merendeel tot de serieuze beleggers behoren en het is dus wel duidelijk dat deze zich met een rendement van goed 41/» percent thans wel tevreden stellen. Dit is trouwens ook in de uitslag van de emissie van Scholtens tot uitdrukking ge komen. Naar verluidt is op de 2 miljoen 4% percent obligaties a 99'/2 percent voor weinig minder dan 100 miljoen inge schreven, waarbij natuurlijk de „pre miejagers" sterk waren vertegemvoor-] digd, maar van welke obligaties de koers! tot bijna 103 percent is opgelopen. Overi gens zullen genoemde inschrijvers aan de ze emissie niet veel hebben verdiend, want de toewijzing is uiteraard zeer gering ge weest en de emittenten hebben daarbij begrijpelijkerwijs een zodanige selectie toegepast dat aan „derden" niets of slechts een fractie van het ingeschreven bedrag is toegewezen. Dit is nu eenmaal het nadeel van het in zwang zijnde toe wijzingssysteem, dat aan de emittenten en hun omgeving een voordeel geeft en /aarop reeds jarenlang kritiek wordt uit geoefend. De steen der wijzen blijkt hier tot dusver niet te zijn gevonden. Slag om de arm Uit dit recent verloop van aandelen- en obligatiemarkt krijgt men de indruk dat een periode van afwachten en bezinning is ingetreden, hier zowel als in de V.S., waar de aandelenmarkt op een veel ho ger niveau staat en de obligatiemarkt nog steeds wordt gedrukt door een rentestand, die eerder een neiging tot stijgen dan tot dalen heeft. Die meer gereserveerde hou ding kan niet verwonderen als men ziet dat de economische en monetaire toe stand in de V.S. talrijke faktoren van on zekerheid biedt, waarover de waarnemers naar hartelust kunnen filosoferen, zoals uit de veelheid van elkaar radikaal te gensprekende beschouwingen blijkt. Van een algemene opinie is onder die waar nemers geen sprake. Op zijn best kan men zeggen dat op lange termijn het Ameri kaanse optimisme domineert, maar voor de naaste toekomst houdt men merendeels een slag om de arm. Terecht kan er op worden gewezen dat de Amerikaanse aandelenmarkt de laatste tijd in sterkere mate is beïnvloed door de vrees voor, dan door de werkelijkheid van de inflatie en dat de jongste hausse dus nie enkel sterke steunpunten ten grondslag heeft. Het is vooral de nog steeds aanhou dende werkloosheid in de V.S., welke de zorg voor de toekomst en de vrees voor een nieuwe inflatie veroorzaakt, ook al is thans van een stijging van de kosten van levensonderhoud geen sprake. Wij hebben er eerder op gewezen dat de V.S.. trou wens ook andere landen, in dit opzicht een soort overgangsperiode doormaken on- In de jaarvergadering van de Onder linge Beleggings- en Administratiemaat schappij „Obam" n.v. werd van bestuurs zijde meegedeeld dat binnenkort voorstel len tot statutenwijziging zullen worden ge daan, waarbij het maatschappelijk kapi taal zal worden verdeeld in aandelen B van 50 nominaal, terwijl het dan in de bedoeling ligt coupures uit te geven van een aandeel van f 50, twee aandelen van 50 en twintig aandelen van 50. Reeds uitstaande aandeelbewijzen zullen dienovereenkomstig worden afgestempeld. De intrinsieke waarde van de aandelen be droeg donderdag 494 percent. Commissarissen en directie van de n.v. Thomson's Havenbedrijf zullen aan de algemene vergadering van aandeelhouders voorstellen het dividend over het boekjaar 1958 vast te stellen op negen percent (on veranderd). der invloed van de technische revolutie, welke weliswaar de stijging van de kost prijs der produkten als gevolg van de loonsverhogingen heeft kunnen voorko men, maar voor geen gering deel de werk loosheid heeft veroorzaakt. Blijkens een Amerikaanse statistiek is dc industriële produktie gedurende de laatste tien jaar met ongeveer 32 percent toegenomen, maar het aantal arbeiders met niet meer dan 1 percent. In de land bouw is er zelfs een teruggang van 27 percent, evenals in het mijnwezen en ter wijl het totaal aantal werknemers in de bedrijven van 1948 tot 1958 in de V.S. van 53.8 miljoen tot 59 miljoen, dat is met 9.6 percent is gestegen, liep het aantal werknemers in de produktie-sector van 26.4 miljoen tot 24.7 miljoen achteruit, dat is met ongeveer 7 percent. Opmerkelijk is in..di.t_.verband dafc.in de dienstensector- een vooruitgang 'van 1-7 per cent is te constateren en nog opmerkelij ker.,: j's-,dat de -toeneming^ wan; het -aantal werknemers in de overheidssfeer niet min der dan 48 percent heeft bedragen (van 7.1 miljoen tot 10.5 miljoen). Geen won der dus dat van elke dollar, die wordt verdiend, thans 25.2 cent naar de overheid gaat tegen 11.5 cent in 1929 en 16.6 cent in 1940. Overheidsuitgaven Dat alle overheidsuitgaven improduk- tief zijn, zou een al te stoute bewering zijn,, maar zeker is toch wel dat een groot deel van die uitgaven in de produktie- en dienstensector moet worden verdiend en dat naarmate de overheidsuitgaven stij gen, in die sectoren meer moet worden verdiend om inflatie te voorkomen. Van daar dat het nog niet zo dwaas is om voor de toekomst met de waarschijnlijkheid van een nieuwe inflatie rekening te houden, gelijk vele beleggers dat in de V. S. en te onzent doen. De Twentsche Bank, die in haar deze week verschenen jaarverslag een scherp en scherpzinnig oordeel uit spreekt over de situatie, waarin wij ons thans bevinden, constateert ook dat de beleggers in een aantal landen blijk ge ven van een visie, welke geïnspireerd wordt door hun verwachting van immer durende geldontwaarding. Maar zij gaat Advertentie VOORDAAR 1959 Anegang 38/40 fciAARLEM. verder en wijst er op dat een daling van prijzen en geld-inkomen, welke het ge loof aan een permanente geldontwaarding zou kunnen aantasten, is uitgebleven. Wel is een vertraagde reactie mogelijk, maar de directie vreest eerder dat een zich doorzettende opleving opnieuw de strijd tegen de sluipende inflatie tot het eerste programmapunt van elke regering zal moeten maken. In de V.S. staat de regering voor de moeilijke opgaaf de werkloosheid te be strijden, waarbij van bepaalde zijde voor meer openbare werken en grotere staats uitgaven wordt, gepleit, terwijl bijvoor beeld ook in ons land op verkorting van de arbeidsweek wordt aangedrongen. Ook met het oog op de Euromarkt en de nog altijd dubieuze conjunctuur is de Twent sche Bank van oordeel dat van een alge mene loonronde geen sprake kan zijn. Dit geldt ongetwijfeld ook voor de V.S., waar intussen de actie voor nieuwe loonsver hogingen aan de orde van de dag is. Een door Frankrijk en de Duitse Bonds republiek gesloten langlopend landbouw- contract is gedeponeerd bij de commissie van de Europese Economische Gemeen schap. Het Frans-Duitse akkoord is ge sloten voor vier jaar. Het is het eerste akkoord van deze aard dat in de geest van de commissie overeenkomstig artikel 45 van het E.E.G.-verdrag tot stand is ge komen. De commissie werd van de onder handelingen op de hoogte gehouden. Het sluiten van dergelijke landbouwcon- tracten op lange termijn is mogelijk tot het eind van de eerste etappe van de over gangsperiode, dus lot 31 december 1961. De overeenkomst heeft betrekking op de levering door Frankrijk aan de Duitse Bondsrepubliek van een grotere hoeveel heid granen dan in de afgelopen jaren. Voor het eerste jaar voorziet het akkoord in de levering van 700.000 ton granen, waarvan 325.000 ton tarwe. Na een ge leidelijke toeneming wordt in 1962 een hoeveelheid geleverd van 825.000 ton gra nen, waarvan 400.000 ton tarwe. De over eengekomen prijs komt jaarlijks dichter te liggen bij de prijs, die aan de Duitse pro ducent wordt betaald. Het verschil wordt jaarlijks eentwaalfde kleiner. De jaarlijk se prijsverhoging van. dé" Franse granen komt evenwel tot stilstand, als het Duitse 'prijsniveau is bereikt, ofwel als de ge meenschappelijke landbouwoi'dèning "tot stand is gekomen, die in artikel 40 van het E.E.G.-verdrag is voorzien. De luchtvaartovereenkomst tussen Tu nesië en Nederland is vrijdag op het bu reau van de staatssecretaris van Buiten landse Zaken te Tunis door de beide dele gaties getekend. Dank zij dit verdrag is het in de toekomst mogelijk diensten te onderhouden tussen Tunis en Amsterdam of in omgekeerde richting, met of zonder tussenlanding in andere steden. Op 2 april, als de zomerdienstregeling is ingegaan, zal de lijndienst van de K.L.M., die tus sen Amsterdam en Tripoli loopt, over Tu nis worden geleid met Frankfort als tus senstation. De dienst zal twee maal per week worden uitgevoerd. Directie en commissarissen van de n. v. Haardenfabriek en Ijzergieterij Becht en Dyserinck te Weesperkarspel hebben besloten tot concentratie van het gehele bedrijf in één fabriek over te gaan. Na zorgvuldige overweging is de keus geval len op de nieuwe fabriek te Rucphen. Als gevolg van een en ander zal het bedrijf te Weesperkarspel worden gesloten, in ver band waarmede voor het gehele perso neel aldaar ontslag is aangevraagd bij het gewestelijk arbeidsbureau. Voor zo ver mogelijk zullen de personeelsleden uit Weesperkarspel, die zulks wensen, naar Rucphen worden overgeplaatst. Commissarissen en directeuren van Proost en Brandt n. v. hebben besloten om aan de komende algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, het di vidend op de gewone aandelen over boek jaar 1958 te bepalen op 7 percent (onver anderd). Advertentie Dc vlijtige bij zorgt voor de toekomst. Hij beschermt zich tegen de ongunst van seizoen en conjunctuur door zijn besparingen te beleggen in honingraten. Al zijn beleggingen zijn dezelfde en al zijn dividenden smaken zoet. Ook u wilt uw bestaansrisico verminderen door een weloverwogen belegging. Maar uw keuze is veel gro ter en veel ingewikkelder. Op elk van de N.H.M.- kantoren kan men u van dienst zijn en voorlichten. Wie bij wil blijven, laat zich bijstaan door de bank. Alle bankzaken: over het hele land - over de hele wereld. AANGEZIEN BELANGRIJKE UITBREIDINGEN op het programma staan acht de n.v. Leeuwarder Papierwarenfabriek te Leeuwarden het ogenblik gekomen de beslotenheid van de vennootschap te beëindigen door een beroep te doen op de openbare kapitaalmarkt, en daarvan gebruik te maken om voor haar aandelen de officiële notering ter beurze van Amsterdam aan te vragen. Incourant werden de gewone aandelen nog zeer onlangs verhandeld tegen 173 percent. Dit deelt de directie mee in een prospectus, waarin de Amsterdamsche Bank aankondigt dat zij de in schrijving openstelt op nominaal f 496.500 gewone aandelen van elk nominaal 500, ten volle gerechtigd tot het dividend over 1959 en volgende boekjaren, in de n.v. Leeuwarder Papierwarenfabriek. Uitgiftekoers is 100 percent; inschrijving op maan dag 9 maart, uitsluitend voor houders van claims, waarbij drie claims recht geven op 1 nieuw aandeel van 500, De storting moet geschieden op 1 april. De totale uitgifte is 510.000, maar hiervan werd 13.500 onderhands geplaatst. De vennootschap werd opgericht in maart 1907. In 1956 werd de produktieca- paciteit voor eierverpakkingsmateriaal aanmerkelijk uitgebreid. In Leeuwarden is de cartonnagefabriek en een pulpfabriek gevestigd, alsmede de drukkerij. In Fra- neker bevindt zich eveneens een pulpfa briek. Op 1 januari j.l. waren 375 personen in dienst van de n.v. De omzet in geld in indexcijfer, basis 1952 100, was 216 voor 1958. De afzet van de produkten geschiedt grotendeels in het binnenland. Blijkens de winst- en ver liesrekening over 1958 is het saldo exploi tatierekening gestegen van 943.168 tot 1.360.301. Bijzondere baten en lasten namen toe van 10.912 tot 33.839. Na afschrijvingen, reserveringen en belastin gen resteert een winst over 1958 van ƒ201.740 (v.j. 180.006). Voorgesteld wordt onveranderd 10 percent dividend op de gewone aandelen. Gezien de snelle ontwikkeling in de ver pakkingsindustrie en de noodzaak deze ontwikkeling door voortdurende moderhi- 31. De wachter van het parkeerterrein stond nog in grenzeloze verbazing naar het vreemde gedrag van de sigarenrokende machine te kijken, toen het geluid van een startende auto hem deed opschrikken. „Hela!", riep hij, „daar rijdt er eentje wegzonder af te rekenen!" „En, wat erger is, met onze sigarens!", riep Pat. „Stop! Houdt dat dief!" Beiden renden achter de wagen aan, waarin de geheimzinnige dik zak wegreed. Hiervan wilde de helper van de dikkerd gebruik maken, om er met de vreemde machine vandoor te gaan. Maar Panda had hem in de gaten. „Afblijven!", riep hij, terwijl hij de uitlaat van het ap paraat op hem richtte. De helper verdween in een dichte rookwolk die de rare machine uitstootte. Uit de wolk klonk een geweldig gehoest en genies, maar Panda bleef niet staan om hiernaar te luisteren. De machine met zich meetrekkend, snelde hij achter Pat en de wachter aan. De helper bleef alleen achter, rookwolkjes kuchend en de tranen uit zijn ogen wrijvend. sering van het machinepark op de voet te volgen, wordt het noodzakelijk geacht naar verhouding belangrijke bedragen voor ex tra afschrijvingen te bestemmen. Het af gelopen jaar kenmerkte zich door een ge leidelijke opleving en stijging van de om zet. De vooruitzichten op korte termijn wettigen de verwachting dat deze stij gende lijn vooralsnog zal worden voortge zet. Voor het lopende jaar mag, behoudens onvoorziene omstandigheden, over het vergrote kapitaal een bevredigend divi dend worden verwacht. Het gewone aan delenkapitaal is thans f 1.497.000. Verzwolgen. Nog steeds worden de lij ken van 116 van de 142 slachtoffers van de dambreuk bij Ribadelago, Spanje, vermist. Het zoeken is thans gestaakt. De dambreuk had plaats op 9 januari. Het dorpje aan de voet v n het Sana- bria stuwmeer, Ribadelago, werd vrij wel geheel verzwolgen. Executies. Vrijdag zijn zestien Cubanen die wegens oorlogsmisdaden ter dood veroordeeld waren, door vuurpelotons geëxecuteerd, waarmee het onofficieel totaal der terechtgesteldcn is opgelo pen tot 364. Op verschillende plaatsen worden nog steeds processen gevoerd. Dertien verdachten zijn tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld. Rechteloos. Vijftig artsen uit San Sebas tian hebben de Spaanse regering een petitie gezonden waarin zij vragen om spoedige berechting van twee artsen die in november vorig jaar gearresteerd werden op verdenking van ondermij nende propaganda en sindsdien in de gevangenis verblijven zonder dat de justitie iets heeft ondernomen te hun nen aanzien. In San Sebastian en Bar celona zijn tachtig socialisten achter tralies gezet. Reorganisatie. De Deense minister van Defensie, Paul Hansen, is in Parijs aangekomen voor besprekingen met de NAVO, die vandaag zullen beginnen. In hoofdzaak zal minister Hansen confe reren over zijn reorganisatieplannen voor de Deense defensie. Repatriëring. Het internationale Rode Kruis beraadt zich momenteel op het Japanse verzoek om goede diensten voor de repatriëring van een aantal Koreaanse burgers, die naar Noord-Ko- rea zouden moeten. De regering van Zuid-Korea heeft tegen deze repatrië ring gefulmineerd en met represailles gedreigd. Het Rode Kruis toont naar het schijnt niet veel animo, gezien de poli tieke aspecten van de kwestie. Wereldproblemen. De Indonesische am bassadeur bij de UNO, dr. Ali Sastroa- midjojo, heeft vrijdag bijna een uur geconfereerd met secretaris-generaal Hammerskjoeld. Een woordvoerder deelde er slechts over mee, dat zij we reldproblemen bespraken. Op de koffie. Mrs. Mae Hunter, een 38- jarige kelnerin in het Circle Barbecue café in Fort Worth, Texas sloeg een overval van twee met revolvers zwaaiende jongelieden af door één hun ner een hete kop koffie in het gezicht te werpen. Deze loste toen vijf schoten, die alle misten en zette het vervolgens onder grote hilariteit van de cafébezoe kers op een lopen, evenals zijn voor ganger had gedaan. Vermoeden. Functionarissen van het in stituut van de Duitse industrie en ko lenmijnen vermoeden, dat een onlangs opgerichte „onafhankelijke vakvereni ging van mijnwerkers" onder leiding staat van vroegere leden van verboden communistische partijen. Volgens de ze functionarissen is er een „reeks van tekens" die op de mogelijkheid wijst, dat de nieuwe vakvereniging door de communisten wordt gesteund. Maankaarten. Geleerden van de universi teit van Manchester zijn op het ogen blik bezig accurate kaarten van de maan te tekenen, met afstanden en reliefs van het oppervlak, om de eerste maanreizi- gers in staat te stellen zich op het he mellichaam te oriënteren. Tweeling. Een tweeling uit Annapolis, de gebroeders Jim en Jimmie Coxey, 47 jaar oud, is in het ziekenhuis van Bos ton opgenomen, waar Jimmie een van zijn gezonde nieren zal afstaan aan zijn broer, die sinds vier jaar lijdt aan de ziekte van Bright. In afwachting van de operatie zal Jim eerst een kunstmati ge nri- krijgen. „Jim zou hetzelfde doen voor mij, als ik er zo aan toe was als hij", zei Jimmie. Nog steeds. De Spoetnik III, die vorig jaar 15 mei gelanceerd werd zendt na 4.000 omwentelingen rondom de aar de nog steeds signalen uit, zo berichtte Tass vrijdagavond. De zendinstallatie die in hoofdzaak gevoed wordt door zonnebatterijen blijft nog steeds wer ken. De satelliet wordt nog geregeld gefotografeerd, aldus Tass. Ook vanmorgen bedekte een groot ho- gedrukgebied het vaste land van West- Europa, geheel midden-Europa en het Middellandse-Zeegebied. Vrijwel overal in dit gebied heerst zonnig en zacht weer, waarbij in dc Middelandse-Zee-landen, maar ook plaatselijk in Frankrijk maxi mumtemperaturen van 20 graden worden bereikt. In De Bilt werd gisteren 16 gra den gemeten, een temperatuur die iets boven de hoogste waarde ligt, die deze eeuw tot nu toe in februari was waarge nomen. Het front van een over IJsland wegtrekkende depressie trok in de afge lopen nacht met regen over Ierland. Het komt nog langzaam dichterbij ons land, maar neemt in betekenis af. Daarom zal het morgen in ons land ten hoogste wat wolkenvelden veroorzaken. De tempera- vandaag, maar blijven nog hoog voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN Zondag 1 maart Zon op 7.28 uur, onder 18.18 uur. Maan op 1.08 uur, onder 10.33 uur. Maandag 2 maart Zon op 7.26 uur, onder 18.20 uur. Maan op 2.17 uur, onder 11.21 uur. Maanstanden 2 maart 3.54 uur laatste kwartier. 9 maart 11.51 uur nieuwe maan. 17 maart 16.10 uur eerste kwartier. 24 maart 21.02 uur volle maan. 31 maart 12.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water ln IJmuiden Zaterdag 28 februari Hoog water 7.10 en 19.31 uur. Laag water 2.48 en 15.14 uur. Temperaturen bulten- M en binnenlandheden "U •2d morgen 7 uur. Neerslng: of {2 i sz laatste 24 uur s-g 6 St: 2 eS Den Helder onbewolkt z 4 0 Ypenburg onbewolkt zo 3 0 Vlissingen onbewolkt zzo 5 0 Eelde onbewolkt zo 3 0 Twente onbewolkt zzo 6 0 De Bilt onbewolkt z 3 0 Eindhoven onbewolkt zo 3 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt z 3 0 Helsinki licht bew. wnw -3 0,5 Stockholm geheel bew zw 4 0 Oslo geheel bew windst. 1 0 Kopenhagen licht bew. wzw 2 0 Aberdeen motregen zo 8 Londen onbewolkt z 7 0 Amsterdam onbewolkt zo 3 0 Brussel onbewolkt zzo 7 0 Luxemburg onbewolkt o 3 0 Parijs onbewolkt zo 3 0 Bordeaux onbewolkt ozo 5 0 Grenoble onbewolkt windst. -0 0 Nice onbewolkt n 8 0 Berlijn mist wzw 4 0 Frankfort mist no -2 0 München onbewolkt windst. -2 0 Zürich mist windst. -3 0 Genève onbewolkt windst. -3 0 Locarno onbewolkt windst. -1 0 Wenen mist windst. -2 0 Innsbruck onbewolkt windst. -3 0 Rome onbewolkt windst. 6 0 Ajaccio onbewolkt ono 2 0 Algiers zwaar bew windst. 10 8 Madrid zwaar bew windst. 7 0 Mallorca zwaar bew no 11 3

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2