Motie-Voskuilen regelt samenstelling van schadebeoordelingscommissie KOFFIE HAG StOlATOfify VOOR DE PRET PAASBEST Gasbescherminq Concert voor poliofonds HAARLEMSE RAAD BIJEEN Raad wijst interpellatieaanvrage over salarisverhoging af ZILVEREN SLAGER COLLECTE AFSCHEID VAN SODA ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM DONDERDAG 12 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 ...slaap diep en gezond, drink Het thuisdammerstoernooi Examens Woorden van welkom en van afscheid SNEL HERSTEL (13) Blindenpenning" TWÉÉ MOTIES zijn tijdens de woensdagmiddag gehouden vergadering van de Haarlemse raad in stemming gebracht. Beide waren ingediend naar aan leiding van de door B. en W. voorgestelde schadevergoedingsverordening en hadden betrekking op de wijze van samenstelling van de beoordelingscommissie, die advies zal moeten uitbrengen omtrent de grootte van schades. De motie, ingediend door de heer Voskuilen (Arb.), volgens welke twee leden van de commissie zouden moeten worden benoemd respectievelijk door de raad en de Kamer van Koophandel en het derde lid door de beide aldus benoemde leden samen, werd met algemene stemmen aangenomen, nadat de motie van de heer Van Velsen (K.V.P.), die één lid benoemd wenste te zien door de eventueel gedupeerde, was verworpen met 23 tegen 15 stemmen. Voorts besliste de raad op voorstel van B. en W. afwijzend op een verzoek van de heer Proper (Comm.) om een interpellatie te houden over het vraagstuk van een salarisverhoging van gemecntepersoneel. Overigens waren niet alle leden het met deze afwijzing die onder meer gegrond werd op het zinloze van een gesprek over een maatregel, waarin de regering zal moeten voorgaan eens. Zeven leden van de raad toonden zich namelijk wel bereid de interpellatie toe te staan. Over tal van andere agendapunten vaak van vrij ondergeschikt belang - werd zeer breedvoerig gediscussieerd, waarbij soms wensen en verlangens naar voren werden gebracht, die sterk aan een begrotingsbehandeling herinner den. Alle andere voorstellen werden zonder of met geringe discussie aanvaard. De benoemingen en ontslagen geschiedden eveneens conform de voorstellen. Tweeërlei overwegingen golden ten aan zien van de discussie over de samenstel ling van de schadebeoordelingscommissie: een volkomen onpartijdigheid en een con tinuïteit, die niet van geval tot geval zou behoeven te worden onderbroken. B. en W. hadden aanvankelijk voorgesteld alle drie leden door de raad te laten benoemen. Van sommige zijden (K.V.P. en V.V.D.) wilde men de gedupeerde echter een stem in het kapittel geven door hem tenminste één lid te laten benoemen. Hiertegen bestond van de zijde van de groene tafel het bezwaar, dat de commissie dan van geval tot geval zou wisselen van samenstelling. De heer Voskuilen kwam toen met zijn com promisvoorstel. volgens welk één lid dooi de Kamer van Koophandel zou worden be noemd als representant van het bedrijfs leven. De heer F i b b e (V.V.D.) voegde hier nog aan toe, dat men dan een be paling zou moeten inlassen, volgens welke de kantonrechter het derde lid zou be noemen, als de beide andere leden niet tot overeenstemming zouden kunnen ko men, welk voorstel de heer Voskuilen graag overnam en met welke totale op lossing B. en W. het krachtens de reactie van wethouder H a p p van harte eens waren. De heer Bettink (V.V.D.) wilde alle leden door de Kamer van Koophandel doen benoemen en de heer Van Velsen (K.V.P.), later gesteund door zijn fractie voorzitter Van L i e m t. meende, dat de gedupeerde in elk geval één lid zou moe ten benoemen. De heer Spek (Prot. Chr.) was van oordeel, dat de commissie niet zou moeten worden benoemd door één der be trokken partijen, dus óók niet door B. en W. In tweede Instantie werden weinig nieuwe gezichtspunten aangevoerd, maar werden de stellingen betrokken. De heer Proper (Comm.) had nog verklaard dat naar zijn mening geen deskundigen met een bepaalde opdracht in de commissie zouden moeten zitting nemen, waarna bleek, dat de V.V.D. en K.V.P.-fracties er op stonden, dat gedupeerden één man in de commissie zouden moeten benoemen, zelfs nadat de voorzitter had verklaard, Advertence Voor gezondheid en ge noegen is alléén het beste goed genoeg. Koffie Hag, de enige coffeïnevrije koffie met een 50-jarige wereld reputatie zal elke fijnproe ver bekoren. KOFFIE HAG coffeïnevrij spaart hart en zenuwen Importeurt HAG Verkoopkantoor Haarlem - Postbus 619 In de finale van het toernooi om het thuisdammers-kampioenschap van Haar lem namen de deelnemers P. Cornet jr. en A. G. A. Heinink de leiding. Cornet behaalde fraaie winst tegen H. v. Poete ren jr., terwijl A. G. A. Heinink in een gesloten partij A. A. Croon tot overgave dwong. P. Hagcbout wist nog juist een re mise te forceren tegen W. v. Gelderen. De partij J. de JagerH. v. Poeteren sr. liep na een langdurig eindspel eveneens remi se. P. Cornet jr. en A. G. A. Heinink lei den met elk 4 punten uit 2 wedstrijden, gevolgd door H. v. Poeteren sr. met 3 uit 2. Amsterdam. Gemeante Universiteit. Bevorderd tot arts: H. Dessens, C. F. J. Minderop. C. van Lintei, E. G. Groeneveld en A. C. J. Sloff, allen te Amsterdam. Artsexamen eerste gedeelte: mej. H. J. B. van Dijk en de heren N. W. F. van Proos dij, R. A. F. Halewijn en J. de Regt. allen te Amsterdam. Kandidaatsexamen rechten: mej. H. M. C. Smith, mej. M. Gleichman. mej. E. Prak ken, mej. J. W. Hofman. A. Th. Ch. Simoons, al len te Amsterdam; P. Reeling Brouwer, Over- veen. Doctoraalexamen rechtenmevr. A. B. Lee- ser-Gessan en mej, A. J. Notebaard, beiden te Amsterdam. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: mej. M. van der Keemel, Rotterdam; mej. C. T. Verhagen, Voorburg. Doctoraalexamen geologie: P. A. J. Coelewij, Leiden. Doctoraalexamen bio logie; R. Slooff, Leiden (cum laudel; J. van Brummelen, Haarlem (cum laude). Doctoraalexa men wiskunde: C. Favier, Leiden. Doctoraalexa men scheikunde: mej. J. ten Kate, Leiden. dat het niet om een arbitragecommissie, maar om ee commissie van advies ging. Wethouder Ilappé verklaarde de door de heer Van Velsen en de zijnen ingediende motie (één lid van de commissie te be noemen door gedupeerde, één door B. en W. en de derde door de beide andere leden) onaanvaardbaar. Slechts met de stemmen van beide genoemde fracties vóór, werd deze motie toen met 23 tegen 15 stemmen verworpen, waarna de raad met algemene stemmen de motie-Voskuilen aanvaardde. Onjuist Veel lof had de voorzitter voor het werk van de commissie voor onderzoek van de gemeenterekening 1956 en de voorzitter van deze commissie, de heer Spek (Prot. Chr.) beantwoordde dit met op zijn beurt lof toe te zwaaien aan de ambtenaren van de afdeling Financiën, die het verificatie- werk hadden verricht. Toch had de heer Spek naar aanleiding van de antwoorden van B. en W. op de door de commissie ge maakte opmerkingen, nog wel een kleinig heid -te zeggen, waarbij één punt naar voren kwam, dat een principieel tintje had. Een door de raad toegestaan krediet voor het opknappen van de kamer van de di recteur van Openbare Werken was over schreden, waarna B. en W. hadden be sloten het bedrag van deze overschrijding over te boeken naar de post „onderhoud en schoonhouden van gebouwen" zonder de raad hierin te kennen. De heer Spek oefen de op deze beslissing critiek^.Hij was van mening, dat de raad had móeten wórden' ingelicht en dat het bewuste^ bedrag aan de raad had moeten worden voorgelegd. Wethouder Happé aanvaardde deze critiek en gaf toe. dat B. en W. formeel onjuist hadden gehandeld. Een ander principieel puntje kwam naar voren bij de behandeling van het voorstel tot het verlenen van een krediet voor het gedeeltelijk uitvoeren van bestratings- en rioleringswerken in Schalkwijk. ..Aan vaarding van dit voorstel betekent toch niet, dat de raad geacht wordt te hebben ingestemd met het uitbreidingsplan?" zo vroegen de heren Van Velsen (K.V.P.), Spek (Prot. Chr.) en Stoffels (V.V.D.) zich af. Wethouder Happé stelde hen gerust: „Er zal geen rioolbuis gelegd worden, voordat de raad akkoord gaat met het uitbreidingsplan". Géén interpellatie De door de heer Proper (Comm.) aange vraagde interpellatie over een mogelijke verhoging van salarissen van het ge- meentepersoneel werd op advies van de voorzitter niet toegestaan door de raad. Er kwam zelfs een scherp kantje aan het debat, toen de heer Proper het af wijzende advies van de voorzitter aan angst voor de communistische vragen toe schreef. Mr. Cremers wenste op deze „on waardige wijze van debatteren" niet ver der in te gaan. Overigens waren viet alle leden het met de afwijzing eens. De heer Stoffels was van oordeel, dat men in alle gevallen een interpellatie zou moeten toe staan, behalve als het duidelijk was, dat het gemeentebelang niet in het geding was en de heer Bovenkerk (P.S.P.) kon wel iets voor de gedachtengang xxan de heer Proper voelen. De heren Van Liemt (K.V.P.) en Voogd (Arb.) daarentegen waren sterk afwijzend. De laatste zou alleen interpel laties willen toestaan als er een zekere urgentie toe aanwezig was en een inter pellatie niet „zinloos" zou zijn. De aan vrage van de heer Proper noemde hij wel zinloos, want er is volgens de heer Voogd geen sprake van, dat. de raad op het stuk van salarisbeleid ook maar iets zou kun nen doen bij het huidige, overigens door hem. toegejuichte, stelsel van gecoördi neerde loonpolitiek. De aanvrage werd met 23 tegen n stemmen afgewezen. Voor toe staan van de interpellatie waren de P.S.P. en de heren Stoffels. Fibbe. Bettink (allen V.V.D.), Pielage (Arb.) en Proper (Comm.). Gele tegels Enige opmerkingen werden gemaakt over de aanleg van speelgelegenheden bij de Wicherstraat en op het Teylerplein Mevrouw Van Rappard-Kobus (V.V.D.) wilde blauwe in plaats van gele tegels op eerstgenoemde speelplaats, omdat de gele zo gauw afslijten en verkleuren en de heer Aan het begin van de raadsvergade ring van woensdagmiddag wijdde de voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, een warm woord van welkom tot mejuffrouw Bolsius, die na een lang durige ziekte voor het eerst sinds vele maanden de raadsvergadering weer bij woonde. „Wij hebben u vooral bij de begroting gemist", aldus mr. Cremers. Mejuffrouw Bolsius dankte voor de vriendelijke woorden en voor de vele blijken van belangstelling, die zij ge durende haar ziekte heeft mogen ont- van en. „Tijdens mijn ziekte bemerkte ik pas goed, hoe verknocht ik aan het raadswerk ben". Woorden van afscheid richtte de voorzitter tot mr. G. J. H. de Leeuw zelf niet aanwezig die zich om ge zondheidsredenen genoodzaakt heeft gezien als lid van de raad te bedanken. Mr. Cremers memoreerde het vele werk, dat door m.r. De Leeuw is verricht en hoopte op een volledig herstel van ge zondheid. Voorts werden woensdagmiddag de geloofsbrieven van mr. G. C. J. J. van den Bergh (de opvolger van mr. De Leeuw) onderzocht en in orde bevonden en werd de heer G. Jansen geïnstalleerd als opvolger van de heer E. F. Albrecht. Proper vroeg, waarheen een daar aan wezige bakfietsenbergplaats zou moeten verhuizen. Wethouder Schippers zou dit laatste onderzoeken, maar wilde verder van geen vertragingen in de uitvoer van de plannen weten. Hij zegde toe gele tegels van een houdbare kwaliteit te zullen ge bruiken. Een voorstel van de heer Fortgens (Arb.) om op het nieuwe Teylerplein ge legenheid te geven het volleybalspel te be oefenen nam hij graag over en hij deelde hetzelfde raadslid mee. dat een G.S.W.- arbeider met het toezicht zou worden be last. Niet eens was spreker het met de heer Dogger (P.S.P.). die tegels wilde in plaats van as^t. omdat d»ze goedkoper zouden zi:n. ..Tegels verzakken" zei de heer Schippers en daarmee was de zaak van de (ro'schaats)baan Het krediet voor de verkeerslichtenin stallatie bij de Houtbrug deden verschei dene raadsleden met wensen komen. De heer Licht enveldt (V.V.D.) wilde evenals mejuffrouw Bolsius (K.V.P.) verbeteringen in het voetgangerslicht Grote Houtstraat-Gasthuisvest en de laat ste wilde het licht bij de Raamsingel doen verplaatsen, zodat de overstekende voet gangers het ook zouden kunnen zien. De voorzitter zou hieromtrent het advies van de commissie vragen. Autowrakken en fietsen De voorgestelde wijzigingen in de Alge mene Poiitieverördening deed fië.; 'hëér Proper vragen of bij de bepaling omtrent het weren van autowrakken niet kon wor den opgenomen, dat dit zou gebeuren „ten zij met vergunning van B. en W.". De voor zitter voelde hier niet voor. voordat men gelegenheid zou hebben gehad de maat regel in de praktijk te toetsen. In antwoord op de heer Van den Berg (Prot. Chr.) zei hij, dat niet kon worden opgetreden tegen het tijdelijk parkeren van grote wa gens op braakliggende terreintjes terzijde van de openbare weg. Hetzelfde raadslid kreeg te horen, dat er bij het station vol doende stallingsmogelijkheid voor fietsen is. Mejuffrouw Bolsius kreeg de toezeg ging. dat nog eens met de hoofdcommissa ris zou worden gesproken over de moge lijkheden van strenger optreden tegen het in dikke rijen neerzetten van fietsen voor winkels in smalle straten. De heer Proper kreeg te horen, dat er bij het station stal lingsgelegenheid zal komen voor onbe perkte. zowel als voor beperkte duur. Tenslotte deelde de heer Happé in ant woord op een vraag van de heer Spek mee, dat binnenkort een voorstel zal komen voor ophoging van nieuw industrieterrein. Advertentie Wilt U lekkere gebakjes bestellen> dan moet U Huize Broers bellen. TELEFOON 16535 ANEGANG 42 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: A. Molenaar en J. A. Westerveld; A. M. Hendrikse en C. Noë; I. C. Collet en J. van Noppen; J. S. Mor den en M. J. Schlatmann; J. J. P. Over en J. M. Brakel; J. Koopman en H. Driessen; P. N. M. Sarneel en T. Th. M. Preijde; P. J. M. Wiegman en A. M. Th. Drabbe; J. W. de Waard en H. Rogge; P. Kamstra en C. E. Heeremans; C. J. Borleffs en C. van den Berg; J. Wesseling en G. Schoonbeek. GETROUWD: C. Vos en C. Kroon; L. H. Veenstra en C. J. M. Smit; P. Mulder en E. M. Blokker. GEBOREN: Jan. z. van O. van Dijk en H. H. Maasbach; Carl Peter. z. van A. van der Lugt en J. Strijbis; Arnoldus, z. van A. Heijstek en E. Stoffer; Sarmonia Fran- cina, d. van J. J. van Norde en J. Wiers- ma; Tamara Julia. d. van N. A. Santing en D. J. Williams; Eric, z. van J. Bakker en J. van der Steen. OVERLEDEN: A. W. M. Steinhoff, 77 j.; Mevr. M. E. Tork-Huijboom, 78 j.; Mevr. A. M. E. van Breugel-Voorderhaak, 71 j. Advertentie VOORJAARSMOE? LUSTELOOS? PRIKKELBAAR? voor en veel meer weerstandsvermogen Ook zo goed voor Uw kinderen! „Het is een gave. Net zoals bij een kunstschilder. Som mige mensen proberen leuk te zijn zonder dat ze er aan leg voor hebben. Maar dat is niks. Dan faal je. Ikzelf zit nu veertig jaar officieel in 't vak en dan weet je wel wat er te koop is. Zo zal ik nooit onder m'n eigen naam optre den. Jan van Tongeren ken nen ze niet. Jan Stavast moe ten ze zien. Anders is het niet goed. Daarom heb ik m'n zaak hier in de Zaanenstraat 13 ook Jan Stavast genoemd. Dat is bekender. Ach, m'n ouders voelden er vroeger niets voor, dat ik ging optreden. Maar toch lachten ze wel toen ik als klein jongetje de kamer bin nenstapte met een eigenge maakt neusje en een pruik. Het was geen gezicht. Toen ik achttien was kwamen ze vragen of ik wilde invallen op een feestavond van een mu ziekgezelschap in de Kromme Elleboogsteeg. Van m'n oom kreeg ik zolang een zwarte broek en ik huurde ergens een zwart jasje. Ze zeiden op die avond, dat ik maar wat moest zingen, ze zouden me er wel doorheen halen. Het sloeg geweldig in, ik had een enorm succes en de andere optredenden zonken in het niet. Ach ik ben eigen lijk altijd een komiek geweest en dat zal ik wel blijven ook. Ik werkte toen op een druk kerij. maar in m'n vrije tijd trad ik altijd op als karakter humorist, met verschillende neusjes natuurlijk, want die hoorden erbij. Ik werkte bij kaartclubs, hengelverenigin- gen en bij de loterijclubs en overal had ik succes. Van m'n werkgever moest ik ech ter kiezen: typografie of het toneel. Ik heb gekozen. En ik heb er geen spijt van ge had. Ik kwam bij de „Lach- sprinters" en we trokken naar kleine plaatsjes en ik bleek me te kunnen hand haven Ik begon op te treden als parodist. Het „Ballet in Tyrol" bijvoorbeeld. Gewel dig. Het is net zoals ik in de foldertjes schrijf. Het is een onvergetelijke creatie. Men geniet ervan. Iedereen móét er om lachen. Ook Jan als slem iel is erg gevraagd en bij het zangnummer „Lou-Loü" zingt iedereen mee. De tekst is van mijn zoon. die al weer vijftien jaar is. En ik paro dieer. Met de neusjes natuur lijk. Er, dan is er vanzelfspre kend Jan Stavast. Ik zou het niet in mijn hoofd halen om dat nummer er niet bij te houden, want dan wordt het publiek ontevreden. Je komt Jan van Tongeren thuis, in zijn feestartikelenwinkel, waarvan hij zijn hobby heeft gemaakt. er niet meer af. Zoals dat hele vak je grijpt. Ondanks de narigheid. Want ik heb eens heel vroeger met een collega een uur door de sneeuw gelopen in de buurt van Lisse op zoek naar een boerderij, waar een bruiloft gevierd zou worden. We zochten ons naar en eindelijk hadden we het gevonden. De bruiloft zou pas een week later gevierd worden. En toen konden we weer teruglopen. Weer een uur door de sneeuw. Maar verder bleef het leuk werk. Een tijd geleden kon ik de feestartikelenwinkel hier overnemen. Ik heb het ge daan, want ik was ook al weer een jaartje ouder ge worden. Tweeënzestig ben ik nu, eigenlijk weet bijna nie mand dat, want ik speel nog steeds Pumpeitje en verder sta ik steeds op de planken als Bonestaak. Die winkel is m'n grote hobby geworden. Kijk, het is zo: Ik doe de mensen voor hoe ze een neusje moeten op zetten, i,< doe zelf een mas kertje voor en ik zet een bril letje op. En dan lachen ze al. Ik verkoop de hoedjes dooi er een gek gezicht bij te trek ken en dan merken de men sen dat ze met heel weinig hulpmiddelen er heel leuk kunnen uitzien. Zo blijf ik toch in het vak. Ik heb er Jan van Tongeren op het toneel: als Jan Stavast, na- tuurlijk mèt het neusje. plezier in en het gaat goed. Ik heb de hele winkel ver bouwd en de buren waren me er dankbaar voor. Toen ik hier kwam wonen zeiden ze: Jan maak er wat van. En ik heb het gedaan. Wat m'n ogen zien, maken m'n han den. De etalages zijn uitge voerd volgens m'n eigen ont werp. Zo ben ik nu eenmaal. De zaak is een succes gewor den. Ik zou niet anders meer wensen." Wij herinneren nog eens aan het concert, dat een zevental jonge Amerikaanse muziekstudenten dinsdag avond 17 maart in de Renais- sancezaal van het Frans Halsmuseum zal geven ten bate van het Prinses Beatrix- Poliofonds. De jonge musici uit de Verenigde Staten, die dit academische jaar krach tens het Fulbright-uitwisse- lingsprogramma in Nederland studeren, hebben reeds twee concerten in Nederland (één in Amsterdam en één in Den Haag) gegeven. Men zal dins dagavond opr&qht.,kui3stggpfit kunnen combineren' met het steunen van een goed doel. Irhmèrs 'dë "opbrengst" de Renaissancezaal is welwil lend door B. en W. ter be schikking gesteld komt geheel aan poliopatiëntjes ten goede. De musicerende Amerika nen zijn: Alan S. Curtis (kla vecimbel en piano), Leonard Raver (klavecimbel, orgel en piano), Nancy C. Fowler (hobo). Don T. Jaeger (hobo), Donald C. Muggeridge (hobo en Engelse hoorn), Dorothy Muggeridge (cello) en Keith Polk (hoorn). Kaarten voor het concert a 1.50 zijn ver krijgbaar bij de bureaulist van het Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 en bij concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, Haarlem. Stu denten betalen half geld. Op 17 februari was de heer A. B. P. (Arie) van den Ban, wonende in de Hagestraat 22 in Haarlem, 25 jaar in dienst van slager H. Wisker in de Generaal Cronjéstraat. Een heugelijke gebeurtenis, die ons echter voorbij zou zijn gegaan indien niet enkele klanten alsnog onze aan dacht op dit jubileum had den gevestigd. Op 17 februari 1934 trad de heer Van den Ban in dienst van slager Wisker en op 14 november werd hij benoemd tot chef van het filiaal in de Oranjestraat. Een overal was zijn samenwerking met de collega's en zijn service aan de klanten uitstekend. „Het is een kerel uit de kunst", zei de meneer, die ons opbelde. En zo hoort men toch werkelijk niet alle da gen klanten over leveran ciers praten. Men heeft er de laatste dagen veel over in de krant kunnen lezen. Over die ge vallen van gasvergiftiging in de laatste tijd. Het zijn er nogal een paar geweest. En ieder jaar opnieuw vallen er tal van slachtoffers van niet of onvoldoende afgesloten gaskranen of losgesprongen gasslangen. In sommige ste den is een speciale zekering op de gasaansluiting ver plicht. Maar in vele plaat sen, de meeste denken we. ontbreekt een dergelijke be veiliging. Daar komt nog bij dat het merendeel van de in de loop der jaren uitgevon den apparaten of apparaat jes te duur of te omslachtig was. De heer Abe Hij ma, Nau we Geldelozepad 17 in Haar lem, meent nu de oplossing te hebben gevonden. Hij heeft een gasslangbevestiging bedacht, die volgens hem absoluut afdoende en veilig is. Hij liet het ons zien. Het is een kokervormig appa raatje dat in een handom draai op de gasslang bij de inlaat wordt bevestigd. „Als het er eenmaal op zit, trek je het er zelfs met een oli fant niet meer af. Probeert u het zelf maar". De heer Hijma vertelde nog, dat in genieurs van het gasbedrijf in Amsterdam zich enthou siast over zijn uitvinding hadden uitgelaten. Hij zou er patent op vragen. Wanneer het apparaatje in de handel gebracht kon worden zou de verkoopprijs de drie gulden niet te boven gaan. Voor dat bedrag bespaart men zich een hoop narigheid, dunkt ons. Het loopt tegen Pasen en dan wil de doorsnee-Neder- Tahder er netjes uitzien. Dat is nu eenmaal zo en de kle dingmagazijnen en dames kapsalons varen er wel bij. Wij zijn bij een van deze zaken gaan kijken en wel bij An Boeziek in de Schagchel- straat 22 waar acht kapsters de handen vol hadden aan acht dameshoofden. An Boe- ziek, die overigens nog geen vijf jaar in de Schagchel- straat gevestigd is, heeft nu reeds ijlings haar zaak moe ten uitbreiden en zij heeft De Algemene Nederlandse Invalidenbond afdeling Haar lem en omstreken houdt ook dit jaar in de diversen ge meenten haar collecte. In Haarlemmerliede en Benne- broek is deze van 30 maart tot en met 4 april, in Haar lem, Heemstede en Bloemen- daal van 6 tot met 11 april en in Haarlemmermeer en Zandvoort van 13 tot en met 18 april. Het bestuur verzoekt drin gend om de steun van allen, die kunnen collecteren. Men kan zich aanmelden aan de adressen Koninginneweg 46 rd., Dolfijnstraat 16, Marian ne Philipsplantsoen 13, Has- selaersplein 30 en Wouwer- manstraat 96 in Haarlem, Borskilaan 8 in Bloemen- daal, Verbenalaan 6 in Aer- denhout en Prins Hendrik laan 86 in Overveen. De A.N.I.B. steunt licha melijk gehandicapten, die niet in staat zijn zichzelf de noodzakelijke hulpmiddelen aan te schaffen. Zevenenveertig jaar en acht maanden om precies te zijn heeft de heer G. G. Feije, Junoplantsoen 64 in Haar lem-Noord, gewerkt bij de Haarlemse Sodafabriek aan de Spaarndamseweg. Zater dag 14 maart wordt hij vijf enzestig en dan klinkt voor hem de fabrieksfluit voor het laatst. Directie, collega's en verder personeel zullen deze noeste werker ten afscheid de hand drukken. Maar niet voordat zij hem hebben ge huldigd en in hartelijke worden hebben gezegd wat hij voor hen en voor het be drijf heeft betekend. daarbij gebruik gemaakt van de indrukken, die zij bij de shows in Frankrijk, waar zij actief als kapster aan mee werkt, heeft opgedaan. Het voormalige kantoor is name lijk uitgebroken, bij de salon getrokken en voorzien van een interieur in oud-Franse stijl met de heerlijke priegel- krulletjes, die eens, in de achttiende eeuw, mode wa ren en die het in deze dames kapsalon uitstekend doen. En daar werken nu al die kapsters de hele dag door aan kapsels van Haarlemse dames, die er allemaal op z'n paasbest moeten uitzien. En pas wanneer de groot ste drukte voorbij is, dan gaat An Boeziek weer naar Frankrijk, om te assisteren bij de voorjaarsshows en om daarna ook de nieuwste mode mee naar Haarlem te kun nen nemen. Huisvrouwen, u kunt dit jaar uw schoonmaak een feest voor blinden laten wor den. Hoe? Door op dinsdag 17 maart in het hervormd wijkgebouw aan de Mole- naerstraat en op woensdag 18 maart in het hervormd wijkgebouw aan de Gedemp te Oude Gracht in Haarlem artikelen te kopen, die door blinden zijn vervaardigd. De vereniging „Blinden penning" afdeling Haarlem heeft deze verkoopdagen ge organiseerd. Tussen tien uur 's morgens en tien uur 's avonds kan men twee a driehonderd artikelen bezich tigen. Behalve borstelwerk en vloermatten in alle kleu ren en afmetingen zijn er ta fellakens, theedoeken, kleed jes, babykleertjes, washand jes en nog veel meer te koop tegen normale winkelprijzen. De huisvrouwen en zij mogen ook gerust hun man meebrengen kunnen te vens zelf eens zien hoe zij door haar contributie of col lectebij drage meehelpen om blinden een volwaardige plaats in de maatschappij te bezorgen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3