Uitvloeisel van dodenrit Circus „Bambino MAQUETTE PARKFLAT „ZUIDERHOUT" OPHEFFINGS UITVERKOOP DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 6 leer en fl@sc!i Aanwinsten van het Frans Halsmuseum Ruim zeventig melkflessen op straat aan scherven Kerkelijk Nieuws Weer hoge scores in het schoolvoetbaltoernooi 1 0 KORTING SCHOENEN Alphen aan den Rijn is nu van de zorg voor Avifauna af Huurverhoging, loon- en prijsbeleid B. Roolvink sprak over problemen van de S.E.R. Kort nieuws Hillegom nam afscheid van de heer Q. Waverijn Scheepvaart WOENSDAG 1 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 Het kappen van de bomen voor het Haarlemse Lourens Costerlyceum is een laatste uitvloeisel van de in no vember 1958 gehouden „dodenrit", de jaarlijkse rondgang van de commissie voor Hout en Plantsoenen langs alle in de gemeente Haarlem staande bomen. Deze commissie bekijkt welke bomen dermate ziek of verrot zijn, dat zij moeten verdwijnen. De voor het Lou rens Costerlyceumstaande acacia's hebben tijdens de strenge winter 1956- 1957 ontzettend van de vorst geleden, waardoor zij te veel dood hout be vatten en thans gedoemd zijn te ver dwijnen. Advertentie Droeg u al bij in de collecte Daar gebleken is dat Haarlemmers, die het Frans Halsmuseum bezoeken zulks bij voorkeur doen gedurende de periode van de bijzondere avondopenstelling, die dit jaar op 2 april aanvangt, is het wellicht dienstig de aandacht te vestigen op enke le nieuwe aanwinsten, die de laatste tijd werden verworven. In dit verband moet allereerst het kostelijke poppenhuis anno 1750 worden vermeld, dat met zijn meer dan drieduizend voorwerpen een aan schouwelijk beeld geeft van de zeden en gewoonten in de behuizing van een welge stelde familie uit het midden der acht tiende eeuw. Vele Haarlemmers zullen dit unieke stuk reeds kennen doch tot dusver als bruikleen: eind 1958 kon het met steun van de Vereniging Rembrandt voor de gemeentelijke verzameling worden aan gekocht De zilververzameling werd verrijkt met twee aanwinsten: een zilveren Avond maalsbeker anno 1656, Haarlems werk van de zilversmid Folkert Simonsz. Swaert, en een zilveren specerijenschaaltje, Haarlems werk van de zilversmid Jan Verdoes, anno 1735. In de Empire-zaal zijn twee aanwinsten te bewonderen, die in 1958 door mevrouw Laue-Drucker te Den Haag werden ge schonken als bewijs van belangstelling voor het Frans Halsmuseum: Het inte rieur van de Noorderkerk te Hoorn, om streeks 1861, en een karakteristiek staal van de intieme kunst van A. H. Bakker Korff. In het kader van de reorganisatie vra gen de vijf pas aangebrachte vitrines in de zuidelijke gang waar de belangrijkste specimina uit de collectie Costeriana reeds waren tentoongesteld onze aan dacht. In drie van de nieuwe vitrines zijn de zestiende-, zeventiende- en achttiende- eeuwse munten en penningen geëxposeerd die betrekking hebben op Haarlem, waar onder de grote verzameling zilveren noodmunten, tijdens het beleg van Haar lem in 1573 geslagen, alsook de collectie penningen anno 1740, ter herdenking van het feit dat omstreeks 1440 in Haarlem de boekdrukkunst is uitgevonden. Aan deze reeds bestaande verzameling zijn bijzonder fraaie zilveren penningen toegevoegd uit de befaamde collectie van de heer A. O. van Kerkwijk, die in 1958 op de veiling van genoemde verzameling voor de gemeente konden worden aange kocht. De twee laatste vitrines, die ons thans reeds in de sfeer brengen van de 18e-eeuw- se stijlkamers waarin het Poppenhuis is geëxposeerd, bevatten een aantrekkelijke keuze van silhouettenportretten uit de achttiende eeuw, (legaat Fabricius van Leijenburg) alsmede een viertal portret miniaturen uit het einde van de achttien de en het begin van de negentiende eeuw, (legaat van mevrouw S. F. van Delden- Kraus). Met het aanbrengen van deze vi trines (thans dus elf in getal) werd de restauratie voor de zuidelijke gang afge sloten, die daardoor aanmerkelijk aan be tekenis heeft gewonnen. De levendige af sluiting van dit onderdeel der reorganisa tie kon worden belichaamd in de figuur van een laat achttiende-eeuwse Faam, die met gouden trompet ook de Haarlemmers op roept om deel te nemen aan het festijn van schoonheid dat de vreemdelingen jaar lijks bij duizenden aantrekt. Toen dinsdagmorgen om tien voor half negen een vrachtauto op de Jan Gijzen- burg in Haarlem-Noord bij het nemen van de bocht naar de Jan Gij zenkade door een kuil reed vielen tweeënzeventig lege melkflessen op straat aan scherven. De chauffeur, een 19-jarige Haarlemmer, veegde de scherven naar de kant van de weg, waarna de reiniging ze opruimde. Beroepen te Schalkwijk W. G. G. van Voorthuyzen te Everdingen te Rotter- dam-Charlois P. Kloosterman te Kloetinge te Noord-Oost Polder (wijkgemeente Nagele-Tollebeek) J. C. Krajenbrink, vica ris te Nagele-Tollebeek te Streefkerk 'V H. van Kooten te Hasselt. 99 Het is paasvakantie. Het Minerva-thea- ter in Heemstede was dinsdagmiddag vol met kinderen die kwamen kijken naar een voorstelling van het circus „Bambino". Onzes inziens hadden ze beter buiten kun nen blijven spelen om te hinkelen, te tol len of krijgertje te spelen, hoewel ze zich waarschijnlijk toch wel gamuseerd heb ben met de sprekende pop Pipo, de dom me clown, de jongleur, de „musicus" en de komiek. Want ze hebben gelachen. Vooral dan om die domme sprekende pop Pipo, wanneer hij „Hoeperdepoep zat op de stoep" in plaats van „Waar de blanke top der duinen" zong of in plaats van „Een schaap met witte voetjes" „Een schaap met modderige pootjes" zong. Ja, Pipo was dom, maar nog dommer was de clown, die maar niet begreep dat twee en nog eens twee appeltjes samen vier ap peltjes zijn. De meeste kinderen vonden dat geweldig, dat die domme clown dat maar niet kon vatten en dan lachten ze. Maar wij niet meer, omdat wij die dom heden al zo vaak hoorden. En ook het steeds maar vragen om applaus of gejoel aan de kinderen door de artiesten gaat ons vervelen. Maar ja, kinderen klappen graag, vooral als hun een reep of een glas limonade wordt beloofd in de pauze. Me de daardoor en door het feit, dat ze soms pret hadden of mochten meezingen met bekende liedjes, bezorgde circus „Bambi no" vele kinderen toch wel een prettige middag. Opmerkelijke overwinningen behaalden gisteren in het schoolvoetbaltoernooi in Haarlem in de verliezersronde van de afd. D de Dr. Alfons Ariënschool (122), de Vondelschool (110), de Jul. v. Stolberg- school (80), de Dr. H. Bavincksch. (80) en de Teylerschool (80). In de winnaarsafdeling was er een grote zege van de J. P. Coenschool, die kam pioensallures begint te krijgen n.l. 90. Ook de Julianaschool, Overveen (60) en de Lorentzschool (50) schijnen een har tig woordje mee te zullen spreken om de prijzen, evenals de St. Aloysiusschool (Overveen), die het ook weer presteerde te winnen met 60. In de C-afdeling behaalde Coornhert- lyceum II een 71 overwinning, terwijl St. Jeroen Ulo II maar liefst met 9—0 zegevierde. St. Jozef Ulo won na een 11 stand tenslotte door het nemen van straf schoppen. 2e verliezersronde afd. E: St. Joseph- school Bl'daalDr. Alfons Ariënsch. 212, St. Bavoschool Eemstraat 1St. Canisius- school 40, St. Antopiusschool 1St. Pe trus Canisiusschool 1—5, St. Willibrordus- school 1St. Josef H'stede 02, v. Zegge- lenschool 1v. Zeggelenschool 2 08, Chr. Huygensschool 2Vondelsch. 011, Prin ses Marijkeschool (niet opgekomen) Noorderschool winnaar, Corn. Houtman- schoolTheo Thysseschool 60, R.K. Schoolver.Jul. v. Stolbergschool 08, J. P. Coenschool 2Kon. Emmaschool 3 31, Dreefschool H'stedeKon. Juliana- school 20, FloraschoolMr. A. Bruch- school 12, Alb. SchweitzerschoolMr. Thielschool 01, Dr. H. Bavinckschool— Tetterodeschool 81, TeylerschoolFiih- ropschool 80, BeatrixschoolLinschoten- school 40. 2de Winnaarsronde afd. E: St. Bavo school W'grachtKardinaal de Jongschool 30, Pius X schoolSt. Aloysiusschool H'stede 02, JacobaschoolSt. Aloysius school O'veen 06, St. Bonaventuraschool St. Bernardusschool 03, Haarl. Mon tessorischoolCrayenesterschool H'stede (wint) 11, Kon. Wilhelminaschool Over veenLorentzschool 05, Chr. Huygens school 1Bornwaterschool 51, Rijksleer schoolProf. Kohnstamschool 31, Noor derschool 1Jan Gijzenschool 13, Charl. de BourbonschoolLinnaeusschool 05, Julianaschool O'veenNassauschool 60, Bos en HovenschoolPr. Hendrikschool 21, J. P. CoenschoolMarnixschool 90, Aeneas MackayschoolKon. Emmasch. 2 31, Frans HalsschoolWeth. Westerveld- school 61, PrinsenschoolDr. A. Kuyper- school 13. Afdeling C tussenronde: Th. H. Kete- laarschool 3Coornhertlyceum 2 17. Klaas de Vriesschool 2Bronsteeschool 1 41, Chr. Ulo Bl'daalGerrit Barger Ulo 1 4—2, R.K LTS 4—St. Jeroen Ulo 2 0—9, St. Jozef Ulo (wint)Triniteitslyceum 2 1—1. Advertentie Vele modellen in maat 36 van 19.90 VOOT 8.95 PANTOFFELS 2.95, 3.95, 4.95 NYLONKOUSEN van ƒ3.95 voor 1.95 Alle niet afgeprijsde artikelen zoals: Robinson - Swift - Nimco Alles moet weg bij Uitsluitend Spaarnwouderstraat 75 Het vogelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn is voor de duur van 50 jaar in erfpacht overgegaan aan het familie-concern M. J. van der Valk, dat sedert 1956 de exploitatie van het park van de gemeente had gepacht. De erfpachtsom bedraagt 200.000. De gemeenteraad van Alphen aan de Rijn heeft na een uitvoerige beraadslaging het desbetreffend voorstel van het college van B. en W. aangenomen met 15 tegen 3 stem men. Een van de tegenstanders had Avi fauna liever willen verkopen. De andere tegenstanders fundeerden hun standpunt op principiële overwegingen. In de toelichting op hun voorstel ver klaarden B. en W., dat de bestaande over eenkomst, volgens welke de gemeente steeds deelgenootschap heeft, steeds minder in de praktijk bleek te voldoen. De ge meente, aldus het college, dient in het ge heel niet meer betrokken te zijn bij de exploitatie-uitkomsten. De vorm van uit gifte in erfpacht achtte het college zeer geschikt, omdat de grond en de gebouwen na afloop van de erfpachttermijn weer in volle eigendom van de gemeente kunnen komen. De familie Van der Valk zal op 1 juli 100.000 gulden moeten betalen en op 1 juli 1960 nogmaals hetzelfde bedrag. Het bedrag van twee ton zal worden afge schreven op de waarde van het object. Burgemeester. Tot burgemeester van Borculo is benoemd mr. N. B. ten Bokkel Huinink te Utrecht. Mr. Ten Bokkel Hui- nink is thans hoofdcommies bij het kabi net van de Commissaris der Koningin in Utrecht. Hij is niet aangesloten bij een politieke partij. Voor de leden van de Haarlemse Christe lijke Besturenbond hield de heer B. Rool vink, algemeen secretaris van het Christe lijk Nationaal Vakverbond, dinsdagavond in het Wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem een inleiding over de problemen, die vastzitten aan het advies, dat de Sociaal Economische Raad op ver zoek van de regering moet uitbrengen over een complex van vraagstukken van landelijk belang, dat is samen te vatten onder de naam „budgettair probleem". De heer Roolvink schetste op duidelijke wijze de samenhang van vraagstukken als het huurbeleid, het loon- en prijsbeleid, de subsidiëring van woning, producenten- en melksubsidie. Lang stond de spreker stil bij de huur- kwestie. In de Sociaal Economische Raad is men. aldus de heer Roolvink, algemeen van mening, dat er iets aan de huren moet worden gedaan. In hoeverre de huren omhoog zullen moeten en wanneer dit zou moeten gebeuren staat nog niet vast, even min als de wijze van huurverhoging. Men was algemeen van oordeel, dat het huidige huurpeil (gemiddeld 185 tegen 100 in 1940) niet redelijk te noemen was. Voorts hangt dit vraagstuk nauw samen met het gehele huisvestingsbeleid. Doordat er een groot verschil in huren bestaat tussen de oude en de nieuwgebouwde huizen, worden tal van woningen inëfficient bewoond, en wordt een gezonde doorstroming belem merd. De huren van een groot aantal wo ningen zijn te laag zowel in vergelijking met die van nieuwbouwhuizen, als ook ten opzichte van redelijke exploitatiemogelijk heden. Spreker toonde zich een voorstan der van een huurverhoging van alle huizen met uitzondering van de allernieuwste wo ningen en de woningen, die van vóór de eerste wereldoorlog dateren en die een aanmerkelijk geringer wooncomfort heb ben dan de andere. Deze laatste categorie omvat in Nederland nog altijd ongeveer 1.063.000 woningen, waarvan 'zeker zeven tig percent niet voor verhoging in aan- Zoals wij gisteren berichtten is men begonnen met het heiwerk voor de bouw van de eerste torenflat in Haarlem, die in het Zuiderhoutkwar tier zal verrijzen. De heer B. J. Fibbe heeft van dit markante, door prof. ir. H. T. Zwiers ontworpen, gebouw een maquette gemaakt, die een indruk geeft van de dominerende plaats van deze torenflat temidden van de omringende woningen. merking komt. Een open vraag is nog, wanneer deze gedifferentieerde huurver hoging zou moeten ingaan. Spreker was van mening, dat dit zeker niet meer in 1959 zou kunnen. Over het loonvraagstuk merkte de heer Roolvink op, dat men in de Sociaal Econo mische Raad algemeen van gevoelen ls, dat een huurverhoging door een beschei den en voorzichtig ingevoerde loonsver hoging gevolgd zou moeten worden. Een loonronde ineens voor alle groepen zou ongetwijfeld gevolgd worden door een al gemene prijsstijging en daarom voelt men meer voor een gedifferentieerde loonsver hoging per georganiseerde bedrijfstak. Deze zou bij het aflopen van een bestaande overeenkomst overwogen moeten worden in alle gevallen, waarbij de verhoogde lonen geen prijsstijgingen zouden veroor zaken. De heldere uiteenzetting van de inleider gaf na de pauze aanleiding tot een reeks van vragen, waarbij de heer Roolvink zich met betrekking tot een huurverhoging voorstander toonde van een bepaling, waarbij de huiseigenaar een deel van de verhoogde huur zou moeten besteden aan het onderhoud van zijn huizen. Spreker verkoos dit systeem boven de thans gel dende huurblokkering. Straatrovers. In een donker gedeelte van de Eendrachtsstraat te Rotterdam zijn een 34-jarige vertegenwoordiger en een 45-jarige koopman aangevallen door vier jongens. De aangevallenen werden tegen de straat geslagen. Een van de aanvallers riep „hoeveel geld heb je bij je?" De on verlaten namen de vlucht toen publiek kwam toelopen. Heidebrand. In Zuidveld bij Sellingen is ongeveer een hectare heide afgebrand. Jongens, die met vuur aan het spelen wa ren, veroorzaakten deze brand. Hillegom In het Hillegomse gemeentehuis is van daag een stoel onbezet gebleven, namelijk die van de heer Q. Waverijn, die vandaag als nieuwe burgemeester feestelijk in Kou dekerk aan de Riin is ingehaald. De heer Waverijn is echter allerminst met stille trom uit Hillegom vertrokken. In een met bloemen versierde raadzaal hebben het voltallig college van B. en W„ het secreta- riepersoneel verscheidene hoofden van dienst en voorts vele andere belangstel lenden hartelijk afscheid van hem geno men. Als eerste spreker richtte Hillegoms burgemeester jhr. Van Nispen tot Panner- den het woord tot de heer Waverijn. De burgemeester noemde hem een scherpzin nig en betrouwbaar ambtenaar. „U had voor het ambt dat u thans gaat bekleden geen betere vooropleiding kunnen heb ben", meende jhr. Van Nispen tot Panner- den. De gemeentesecretaris, de heer J. M. Th. Punt, memoreerde de verdiensten van de heer Waverijn voor de gemeente, waar bij hij vooral diens kennis van zaken en zwijgzaamheid, waar deze was geboden, roemde. Namens B. en W. bood de heer Punt een aktentas aan. De directeur van openbare werken, de heer G. F. de Jong, zei met genoegen te rug te denken aan de tijd die hij zelf in Koudekerk aan de Rijn heeft doorge bracht. Hij sprak de hoop uit dat het ge meentebestuur van Hillegom er in zal sla gen als opvolger van de heer Waverijn een hoofdambtenaar te vinden die op even prettige en zakelijke wijze met de dienst van openbare werken zal kunnen samen werken als dat met de heer Waverijn het geval is geweest. Nadat de heer Waverijn de sprekers voor hun woorden van waardering en de geschenken had dank gebracht, hebben velen van de gelegenheid gebruik ge maakt om hem de hand ten afscheid te drukken. Gebleken is dat de vertrekken de zich in brede kring de sympathie en erkentelijkheid van velen uit het gemeen televen heeft verworven. Aagtekerk. 1/4 te Genua. Aalsdijk .pass. 31 Guardafui n. Penang. Aardijk, 31 v. Djibouti n. Suez. Abbedijk, 2 te New Orleans verwacht. Agamemnon, 31 400 m. n.n.o. Azoren n. Curagao. Albireo, 31 v. Vitoria n. Babia. Algenib. pass. 31 Fernando Noronha n. L. Palmas. Alphacca, 31 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alkaid, 31 150 m. z.w. Rio de Jan. n. Buen. Aires. Aludra, 31 v. Port Said n. Le Havre. Ainpenan, pass. 31 Malta n. Halifax. Amstelbrug, 31 850 m. o. Mauritius n. Singapore. Amsteldiep, 31 330 m. w. VA Gr.kanaal n. Aden. Amsteldijk, 31 te Hamburg. Amstelsluis, 1/4 v. Bremerhaven n. Ceuta. Amstelstad, 31 te Le Havre. Angolakust, 31 v. Le Havre n. Antwerpen. Annenkerk, 31 210 m. z.w. K. St. Vine. n. L. Palm. Arendsdijk, 31 te Le Havre. Argos. 31 te Rotterdam n. Hamburg. Arnedijk. 31 250 m. z.w. Bermuda n. Houston. Asmidiske, 31 480 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. Asterope. 31 500 m n.n.o. Horto n. Holland. Astrid Naess, 31 v. Norfolk n. Aruba. Attis. pass. 31 Azoren n. Amsterdam. Averdijk, 31 120 m. w. Landsend n. New York. Axeldijk. 31 700 m. o.z.o Paramaribo n. N. York. Baarn. 1/4 te Willemstad. Bali, 1/4 v. Antwerpen n. Londen. Balong. 31 330 m. o. Djibouti n. Djibouti. Banggai. 1/4 te San Francisco v. Los Angeles. Bennekom. 31 300 m. n.o. Horta n. Emden. Billiton, 31 250 m. n. Midway n. Los Angeles. Bintang, 31 t.a. Hooghly River, 1/4 te Calcutta. Blitar, 2/4 v. Aden te Djeddah verwacht. Bloemfontein. 31 210 m. z.w Monrovia n L. Palm. Boissevain. 31 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Breda. pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Britsum. 1/4 te Singapore. Calamares. 1/4 te Charleston. AMSTERDAM De eerste beursdag van deze week bracht een willige stemming voor de aan delen en converteerbare obligaties Philips. De handel in de Philips-papieren was echter kalm en voor de overige interna tionale waarden zelfs zeer kalm. Philips opende op 558'/2 tn liep op tot 561%, tegen <je vorige slotkoers 545%. Amerika toonde weer belangstelling voor deze aandelen en dit op zich zelf zegt reeds voldoende. Ook het publiek nam een enkel stukje uit de markt. De converteerbare obligaties Phi lips stegen van 254% tot 256 en boekten hierdoor een koerswinst, ten opzichte van de vorige slotprijs van ongeveer 7 punten. In de morgenuren werd als hoogste prijs voor de Philipsaandelen 554% betaald. Unilever opende op 473%, plus bijna 6 punten. In het verdere beursverloop ging van de winst een puntje af. AKU had een teleurstellende opening op 292min een punt, maar steeg tot 294%. Kon. Olie ver loor, ingevolge New York, bijna een gul den. Aandelen KLM blijven in Wallstreet de aandacht op zich vestigen met steeds hogere koersen. Op het Damrak werden de aandelen gisteren op 142,geadvi seerd. Dit is de noogste prijs sinds de in troductie. De koers van donderdag was 135,20. De dollarobligaties KLM kregen een adviesprijs van 11672 (114%). In de scheepvaartsector was de stemming prijs houdend. Holland—Amerika Lijn was eer der aan de koopzijde. Cultures kalm met eei- tamelijk vaste tendentie voor certifi caten Deli, terwijl ook Senembah iets beter in de markt lag. HVA lag aange boden en Amsterdam Rubber was prijs houdend. De staatsobligaties hadden ken nelijk wat aanbod te verwerken in ver band met de storting (1 april) op de lening Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Vooral de korte sector was lager. Op vrijdag 10 april stelt de Rotterdam- sche éank de inschrijving open op 800.000 5 percent 20-jarige in gewone converteerbare obligaties, met claimrecht, in stukken van 1.000 en 100 ten laste van de n.v. Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij tot de koers van 100 percent. De conver siekoers bedraagt 225 percent en de claim- handel vangt aan op donderdag 2 april a.s. Prolongatie 3 percent. Europafonds 1 werd 7,— hoger geadviseerd. (ANP) NEW YORK De beurs was sterk verdeeld maar had toch overwegend een dalende tendens. Auto's, nonferro-metalen, vliegtuigbouw- en bandenfondsen monteerden. Elektro nische, olie- en chemiewaarden waren ver deeld. De staalfondsen waren evenwichtig lager. De markt toonde een weinig geani meerde poging tot herstel toen I.B.M. een voorstel voor een 3-op-2 aandelensplitsing en hoger dividend bekend maakte en de Association of American Railroads had bekend gemaakt dat er hoger goederen- vervoer in het tweede kwartaal verwacht kan worden. I.B.M. steeg ongeveer 22 dol lar. Een groot aantal fondsen steeg 1 tot 2 dollar, onder meer Motorola, Reynolds Tobacco, Panhandle Eastern Pipelines, American Telephone en Polaroid. Fire stone en Goodrich waren vast in hun groep. Het industriegemiddelde kwam van 602,65 op 601,71; dat voor spoorwegen van 159,10 tot 158,65 en dat voor openbare nutsbedrijven van 93,46 op 93,43. Van de 1231 verhandelde fondsen sloten er 387 hoger en 587 lager. De aandelenomzet daalde van 2.940.000 tot 2.228.000. (UPD Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3% »/o Nederl. '47 92l3/i« 92% 3 °/o Nedl. 1962/64 97 97 Woningbouw 6 111% 111% Pr. A'dam '56 I.. 85% Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I.. 90% Pr. R'dam '52 II 90 Pr. R'dam '57.... 97% A.K.U 294% 29672 Calvé Delft 451 453 Van Gelder Zonen 211 210 K. N. Hoogovens. 360 360 Nederl. Ford 221 223 N. Kabelfabriek 345 345 gew.Philips Gloeil. 562 579 Pref.PhilipsGloeil. 231 Unilever (cert.) 474 483 Unilever (nieuwe) 464% 473 Wilton Fyenoord 210% 210 Werf Gusto...... 157 157 Dordtsche Petrol. 7OPV2 712 Kon. Petroleum.. 163.30 163. Billiton 248 248 A'dam Rubber 85% 85 K.L.M 141.80 139.— Holl. Amer. Lijn. 150 150% K.N.S.M 139% 139% N. Scheepv. Unie 135 134 v. Nievelt Goudr. 122 12172 Phs. v. Ommeren 239% 240 H.V.A 132% 13? Delimaatschappij 148.— 148.80 Amsterd. Bank.. 273 274 Nat. Handelsbank 14072 140% Ned. Handel Mij. 219 Rotterd. Bank.. 232% 232% Twentsche Bank 213% Anaconda Copper 69% 69% Bethlehem Steel 50% 5072 U.S. Steel 8872 87% General Motors— 44% 44% Shell Union— 84% 84% Tidewater.. 23% 23% Caltex Delft, 1/4 te Bahrein. Caltex Eindhoven, 1/4 te Suez. Caltex Leiden, 31 te Kaapstad verwacht. Calt. Nederl., 31 50 m. n.n.o. Singapore n. Singap. Caltex Pernis, 31 310 m. n. Colombo 11. Calcutta. Caltex Rotterdam, 31 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 31 v. Durban n. Bahrein. Camerounkust, 27 v. Amsterdam n. Bordeaux. Camitia, 31 35 m. w. Bornholm n. New Orleans. Carillo, 31 te Cristobal verwacht v. Baltimore. Cartago, 31 v. Mobile n. Cortes. Ceronia. 31 v. Sydney n. Brisbane. Charis. 31 v. Puerto Cabello n. Cartagena. Cinulia. 31 120 m. n. Azoren n. Shellhaven. Cities Service Valley Forge, 31 750 m. z.o. Sint Helena naar Philadelphia. Clavella, 31 v. Istanbul n. Curasao. Coolsingel, 1/4 te Rotterdam verwacht. Cradle of Liberty, 31 250 m..w. Gibralt. n. P. Said. Crania, 2/4 te Curasao verwacht. Delft, 31 v. Puerto Cabello te Curasao, verw. Dordrecht, 31 270 m. o.n.o. Rio de Jan. n. R. de J. Drente. 31 te Horta. Duivendrecht, 31 120 m. z.w. Finist. n. Liverpool. Duivendijk. 31 te Hamburg verw. v. Rotterdam. Elizabeth B. 31 v. Osaka, 2/4 te Tokio verwacht. Ena, 1/4 v. Willemstad n. Punta Cardon. Eos, 31 v. Famagusta n. Iskenderun. Esso Amsterdam, 31 v. Fawley n. Nyborg. Etrema, 1/4 te Istanbul. Fravizo, 31 te Las Palmas verwacht v. Odessa. Friesl. KRL, 31 v. Vancouver n. N. Westminster. Friesland SSM. 31 20 m. z.w. Berlenga n. Setubal. Gaasterkerk, pass. 1/4 Gibraltar n. Port Said. Giessenkerk, 1/4 te Marseille verwacht. Grootekerk, 1/4 te Amsterdam. Guineekust, 28 v. Takoradi n. Lagos. Haarlem. 31 185 m. n.n.w. Finist. n. Cd. Trujillo. Hathor, 31 40 m. o. Malta n. Alexandrië. Hecuba, 31 v. La Guaira n. Cartagena. Helena, 31 100 m. w. Ouessant n. Bridgetown. Hersilia. 31 850 m. o. Bermuda n. Amsterdam. Hilversum, 30 te Isle of Grain verw. v. Antw. Hoogkerk, 31 200 m. o. Ceylon n. Singapore. Hydra, 1/4 te Santiago verw. v. Port Au Prince. Isis, 1/4 te Port of Spain. Jacob Verolme, 1/4 te Philadelphia. Jason,30 520 m. z.o. Bermuda n. Antwerpen. Java, 31 v. Baltimore n. Philadelphia. Joseph Frering, 31 270 m. n. Dakar n. IJmuiden. Jupiter, pass. 30 Kp. Matapan n. Gibraltar. Kaap Hoorn, 31 50 m. n.o. Bone n. Rotterdam. Kabylia, 31 330 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kalinga. 31 270 m. o. Dondrahead n. Balikpapan. Kaloekoe, 31 v. Biak n. Serui. Kalydon, 1/4 v. Curagao n. Punta Cardon. Kara, 31 v. Saltcnd 11. Thameshaven. Karachi, 1/4 te Penang verwacht v. Djibouti. Karakorum. 31 160 m. n.w. Minicoy n. Singapore. Karimata, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Karsik, 31 v. Bangkok 11. Singapore. Katelysia, 30 te Curagao. Kenia, 31 500 m. n.o. Martinique n. Landsend. Kerkedijk. 31 300 m z.o. Kp. Race n. New York. Kermia, 31 350 m. o. Paramaribo n. Buen. Aires. Kertosono, 31 300 m. z.w. Bombay n. Belawan. Khasiella, 31 335 m. w. Finisterre n. Pt. Fortin. Kloosterdijk, 31 180 m. o.z.o. Bermuda n. Havana. Koningswaard, 1/4 te Aberdeen. Kopionella, 31 v. Curagao n. Rota bij Gibraltar. Korenia, 31 150 m. o.n.o. Curagao 11. Eastham. Korovina, 31 200 m. n.o. Fayal n. Curagao. Krebsia, pass. 31 Kp. Blanco n. Rotterdam. Kreeft, 31 60 m. w. Narvik n. Narvik. Kryptos, pass, 31 Perim n. Rotterdam. Laagkerk, 1/4 te Bombay v. Karachi. Laarderkerk, pass. 1/4 Malta n. Port Said. Laurenskerk. 31 v. Antwerpen n. Amsterdam. Leersum, 31 50 m. w. Minicoy n. Vizagapatnam. Leeuwarden, 1/4 te Laceiba. Leiderkerk, 1/4 te Basrah. Leopoldskerk, 31 te Rotterdam. Leto, 31 130 m. z.w. Finisterre n. Huil. Leuvekerk, 31 720 m. z.o. Malta n. Antwerpen. Liberty Bell, 31 150 m. z.o. Ureta n. Port Said. Lissekerk, 31 176 m. z.o. Suez n. Suez. Loosdrecht, 31 84 m. o.n.o. P. Sudan n. Rastanura. Loppersum, 31 v. Mobile n. Jacksonville. Louis Lantz, 31 16 m. w. Dakar n. Monrovia. Lutterkerk, 31 230 m. n.n.o. Finisterre n. Basrah. Maas, 1/4 v. Rotterdam n. Piraeus. Maasdam, 31 v. Bermuda n. New York. Mariekerk, 31 v. Madras n. Rangoon. Maron, 31 v. Maracaibo n. Barranquilla. Maureen, 31 v. Hamburg n. Key West. Meerkerk, 31 te Genua verwacht v. Port Said. Meliskerk, 31 v. Port Said n. Rotterdam. Memnon, 31 v. Curagao n. Turks eiland. Mentor, 31 te Curagao verwacht v. Caripito. Merseylloyd, 31 120 m. n.o. Finisterre n. Pt. Said. Merwede, 31 60 m. n. Finisterre n. Amsterdam. Modjokerto, 31 v. Cheribon n. Pandjang. Moordrecht, pass. 1/4 Aden n. Gibraltar. Munttoren, 31 v. Singapore n. Aden. Mijdrecht. 31 te Norfolk. Mylady, 31 te Lorient. Nanusa, 31 60 m. n.o. Azoren n. La Guaira. Nestor. 31 125 m. n. Monapassage n. Curagao. Nieuw Amsterdam, 1/4 te Southampton. Nijkerk. 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Oostkerk, 31 v. Djibouti n. Penang. Ootmarsum, 31 230 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Omala, 1/4 te Aalesund. Oranje Nassau, 31 te Truba verw. v. La Guaira. 8restes, 31 v. Lp Guaira n. Grenada, rion, 1/4 te Lattakia. Ossendrecht, 31 370 m. n.n.w. Bermudas n. R'dam, Pertdrecht, 5/4 te Napels verwacht. Perna, 31 280 m. z.z.w. Calcutta n. Calcutta. Philine, 31 260 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Pieter S, 1/4 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 31 370 m. n.o. S. Miguel n. Key West. Polydorus, 31 v. Hamburg n. Karlshamn. Pr. Alexander, 31 145 m. n.n.o. Finist. n. Napels. Prins Casimir, 31 425 m. z.o. Kp. Race n. Quebec. Prins Frederik Hendrik, 31 v. Halifax n. St. John. Prins Frederik Willem, 31 te Glasgow verwacht. Pr. Joh. Willem Friso, 31 450 m. n. Az. n. Halifax. Prins Willem George Frederik, 31 600 m. o. Kp. Pr. Will. IV, 31 1000 m. o.z.o. K. Race n. Montreal. Race naar Montreal. Pr. Willem II, 31 220 m. z. Kp. Race n. Le Havre. Proven.singel, 31 900 m. n.o. Bermuda n. Houston. Purmerend, 31 745 m. o.z.o. K. Leeuwin n. Aden. Radja, 31 te Port Said. Raki, 31 v. San Francisco n. Manilla. Ridderkerk. 1/4 te Antwerpen. Rondo, 30 360 m. w.z.w. St. Helena n. Kaapstad. Rotti, 31 100 m. z.o. Straat Ormoez n. Daz eiland. Sarpedon, 31 te Puerto Cabello verwacht. Scheldelloyd. 31 v. Marseille n. Balboa. Schelpwijk, 31 160 m. n.n.w. Manilla n Miri. Schie, 31 60 m. n.w. Bone n. Rotterdam. Schiedijk, 31 tc Nordenham verwacht. Schouten, 31 300 m z.w. Mauritius n. Mauritius. Senegalkust, 1/4 v. Rotterdam, 1/4 te Amsterdam. Sibajak, 1/4 te Cristobal. Sigli, 31 120 m. o. Singapore n. Singapore. Silindoeng, 1/4 v. Sydney n. Brisbane. Solon, 30 1080 m. n.o. Barbados n. Barbados. Sommelsdijk, 1/4 te Philadelphia. Stad Alkmaar, 10/4 te Pepel verwacht. Stad Delft, 31 530 m. w. Flores n. Golf v. Mexico. Stad Leiden. 31 100 m. n. Massawah n. Aden. Stad Rotterdam, 2/4 te IJmuiden verwacht. Stad Utrecht, 31 675 m. w. Flores n. Vlaardingen. Stanvac Lirik, 1/4 te Singapore verw. v. Bankok. Stanv. Talangakar. 31 v. Sungeigerong n. Penang. Statensingel. 31 300 m. n.o. Kp. Race n. Gdynia. Statue of Liberty, pass. 31 Malta. Steenwijk, 31 v. Norfolk n. Rotterdam. Stentor, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Straat Bali, 25 v. Nirohata te Yokohama. Str. Lomb., 31 1200 m. w. Fremantle n. Fremantle. Str Mozambique, 31 v. P. Elisabeth n. E.-London. Straat Singapore, 31 v. Sydney n. Brisbane. Str. van Diemen, 31 650 m. w. Minicoy n. Japan. Talisse, pass. 31 Dondrahead n. Belawan. Tankhaven II, pass. 31 Singkep n. Sungeigerong. Tara, pass. 31 Kp. Finisterre 11. Rio de Janeiro. Tawali. 31 120 m. n.w. Lacadiven n. Aden. Telamon, 28 v. Paramaribo n. Mackenzie. Texel. 31 120 m. z.o. Gavdo n. Engeland. Themis, 31 te Paramaribo verwacht. Theobaldius, 31 150 m. n.n.o. Recife n. B. Aires. Tiberius, 30 720 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Tibia, 1/4 te Trinidad. Titus. 31 v Antwerpen n. Amsterdam. Tjitjalengka, 31 270 m. z.w. Maurit. n. Mauritius. Tjiluwah, 31 te Surabaja. Tjipondok, 31 v. Semarang n. Surabaja. Trompenberg, 31 te Limerick v. Port Said. Utrecht, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Van Noort, 1/4 v. Auckland n. Sydney. Van Spilbergen, 31 50 m. z.w. Sabang n. Capetown. Van Waerwijck, 31 v. Singapore n. Penang. Vasum, pass. 31 Guernsey 11. Banias. Vivipara, pass. 31 Azoren n. Rotterdam. Vlist, 31 te Rotterdam. Waal, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Waingapoe, 31 v. Mombasa n. Mukalla. Waterman, 2/4 te Melbourne verwacht. Weltevreden, 31 v. Penang n. Belawan. Wieldrecht, 31 te Covenas verw. v. New York. Willem Ruys, pass. 31 Kp. Leeuwin. Woensdrechl, 31 275 m. n.w. P'maribo 11. Manuas. Wonosari, 1/4 te Port Said verwacht. Zaankerk, 31 tc Hamburg. Zeeland, 30 v. Sungeigerong n. Songkhla. Zonnekerk. 31 (e Bremen. Zonnewijk, 31 140 m. w. Skagcn n. Aarhuus. Zuiderkerk, 31 180 m. o.z.o. Str. Messina n. Genua. KLEINE VAART Alcetas, 30 v. Volos n. Gibraltar. Ardeas. 30 te Hamburg n. Kopenhagen. Bloemgracht, 29 te Helsinki. Draco, 31 op Elbe n. Hamburg. Flevo, 30 te Aalborg n. Aarhus. Ilias, 30 v. Valencia n. Cartagena. Inspect. Mellema, 29 v. Dundalk te Manchester. Leliegracht, 31 v. Antwerpen n. Abö. Lijnbaansgracht, 29 te Mantyluoto. Nero, 31 te Alicante n. Barcelona. Favo, 28 v. Blyth n. Kalundborg, Plato, 31 60 m. n. Kp. Bon n. Mostaganem. Ponza, 27 te Malmö v. Gent. Quo Vadis, 28 v. Antwerpen te Londen. Strabo, 30 v. Pasajes n. Bilbao. Thaletas, 29 te Istanbul n. Bourgas. Tilly, 27 v. Gent n. Kalmar. SLEEPVAART Blankenburg, 31 v. Hoek v. Holland n. IJmuiden. Cycloop, 29 dw. Khorya Morya Baai n. Ar, Golf. Nestor, 1 /4 v. Cork te Rotterdam verwacht. Noordholland, 31 te Port Harcourt verwacht. Steady, 1/4 60 m. n. Vlieland n. Sheerness. Tasmanzee, 1/4 v. Maassluis n. Funchall. Twin, 1/4 v. Savona te Liverpool venvacht. Witte Zee, 27 v. N. York, 23 terug, mach.schade. Zeeland, 29 te Harcourt. Zwarte Zee, 1/4 te Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8