m Uitgaan in Haarlem Moeder wist 't wel... Cees Laseur zestig jaar nnimschine kopen 7 Plezierige en nare ervaringen bij landelijke eindronde van jeugdwedstrijd pianospel a NAAR SCHAAP LOPEN VRIJDAG 3 APRIL 1959 13 MUZIEK LEZEN EN LATEN LEZEN DE NEGEN MUZEN Proces in Amerika tegen Philips gaat door Kinderlijkje in rioolput Knaapje stookte vuurtje in landbouwschuur Dodelijk ongeval bij de Martin staalfabriek In Alkmaar geen kinderen in cafés met t.v. Zakkenrolster krijgt een jaar en vier maanden Nederlands Kamerorkest gaat naar Praag pullovers! Speciale Zaterdag 4 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft een voor stelling van „George Dillon" van John Osborne, onder regie van Peter Cotes, met medewerking van onder anderen Enny Meunier, Ina van Faassen, Trees van den Donck en Ton van Duinhoven. Zondag 5 april, Stadsschouwburg, 20 uur: „De roof van de gordel" van Benn Levy wordt door toneelgroep „Ensemble" in de vertaling van Alfred Pleiter met in de voornaamste rollen Rie Gilhuys, Andrea Domburg, Lo van Hensbergen en Riek Schagen, ten tonele gebracht. Het decor is van Johan Greter. Vrijdag 10 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Onder auspiciën van de stichting „Ge loof en Wetenschap" geeft de toneelgroep „Ensemble" nogmaals een voorstelling van „De roof van de gordel" onder regie van Jan Retèl. Zaterdag 11 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater geeft een voorstelling van „De geschiedenis van Vasco" van George Schéhadé onder regie van Elise Hoomans, met Johan Walhain, Anne-Marie Heiligers, Hetty Beck, Martine Crefcoeur, Hans Culeman en Hans Tiemeyer in de voornaamste rollen. Zondag 12 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft toneelgroep Theater een voorstelling van „De geschiedenis van Vasco" van George Schéhadé in de ver taling van Remeo Campert onder regie van Elise Hoomans. Maandag 6 april, Beurshal (Hoofddorp). 20 uur: Concert door het Engelse orkest „Munn and Felton's Band" uit Kettering. Het programma, dat dit orkest ten ge hore zal brengen, bestaat uit werken van Franz von Suppé, Schubert, Rossini en Tsjaikofsky. Maandag 6 april, Concertgebouw, 20 uur: Als onderdeel van het Interscholair Jeugdtoernooi geven leerlingen van ver schillende scholen voor voortgezet on derwijs in Haarlem een jazz-demon- stratie. Woensdag 8 april, Cnocertgebouw, 20 uur: Het Haarlems Christelijk Mannenkoor, het Katwijks Christelijk mannenkoor Jubilate, het Chr. mannenkoor „Sassen- heim" en het IJmuidens chr. mannen koor geven een concert met als solisten de sopraan Caroline van DorpVan Heyningen, de bariton David Pauwels en als begeleiders de organisten Albert de Klerk en Adriaan Verschoor. Donderdag 9 april, Hervormde kerk (Heem stede): Onder auspiciën van het bijzon der kerkewerk van Heemstede geven het kapelkoor uit die gemeente en het Alle- dagkoor uit Amsterdam een concert, waaraan voorts ondermeer medewerken de sopraan Neily Groenevelt, de bas Hans van der Leeuw en de violiste Ilse André de la Portele Roy. Het pro gramma vermeldt composities van Felix Mendelssohn-Bartholdy, Handel, Otto Malling en W. A. Mozart. Vrijdag 10 april, Concertgebouw, 20 uur: Onder leiding van Bep Ogterop geeft het Advertentie BEVERWIJK - Kruisstraat 25 HAARLEM - Haarlem ZAANDAM Tel. 12921 Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken: Romans: Djebar, De dorst: Dreux, De vrije ne ring; van Eemlandt, De schat van Aros Killee; van Iependaal, Onder de pannen; van Loon. Ver stild verlangen; Wells, De oorlog der werelden; Kirst, 08/15, III, Bis zum Ende; Christie, 4.50 from Paddington; Davenport, My brother's keeper; Pa- lazzesphi, Bestie del 900; Prisco.Gli eredi del vento. Ontwikkelingsboeken: Scientia, handboek voor wetenschap, kunst en religie, dl. I (leeszaal); Bailey, De nieuwe psychologie, dl. 1; Tillich, De dynamiek van het geloof; Marshall. Morgen zie ik je weer; Gunther, Rusland in de branding; Schouten en Bakker, Buitenlands personenrecht (leeszaal); Wendt, Ik zocht Adam; Vollenhoven, Judo; Penn, Handboek voor de secretaresse: Steinbacher. Thieme's vogelboek: Palazzi, Novis- sima dizionario della lingua Italiana (leeszaal); Maurois, Voltaire; di Giacomo, Assunta spina; den Doolaard, Het leven van een landloper; Ra- mondt, Mythologie van Grieken en Romeinen; Première; Winkler Prins van de kunst, dl. 2 (lees zaal); Sanders, Van Hieronymus van Alphen tot Catharina van Rennes; Piebcnga, Bergtoppen in de oceaan. Far-Oer; Tacitus, Historiën: Van Ege- raat. Geschiedenis van Italië; Vitale. Francesco Guicciardini; Statistiek van het kleuteronderwijs; Buskes, Liever dood dan slaaf, (borchure). In het midden Martine Crefcoeur en Hans Tiemeyer, voorts van links naar rechts Wim Hoddes, Siem Vroom en John de Freese ïn „De geschiedenis vdn Vasco" van George Schéhadé, waarvan toneelgroep Theater op zaterdag 11 en zondag 12 april een voorstelling geeft in de Haarlemse schouwburg. Haarlems Operakoor een concert van populaire werken. Vrijdag 10 april, Grote Kerk, 11.3012.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters geeft een uitvoering. Het programma dat hij ten gehore zal brengen omvat werken van onder anderen Jan Wage naar, F. Couperin, W. A. Mozart en C F. Handel. AMATEURTONEEL Maandag 6 april, Stadschouwburg, 20 uur: De Friese vereniging „Gysbert Japicx" geeft een voorstelling van „De reade fyts" van Ype Poortinga en Barend van der Veen onder regie van mevrouw BosFaber. Donderdag 9 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging J. J. Cremer brengt „Majoor Frans" door Henk Bak ker naar de gelijknamige roman van A. G. L. Bosboom-Toussaint ten tonele onder regie van de bewerker. BALLET Dinsdag 7 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Ballet der Lage Landen geeft een voorstelling. Op het programma staan „Le carnaval" van Michael Fokine, de „Symphonie Classique" van Suzanna Ergi en voorts „De gouden appel" van Keith Lester en „De Eenzame" van Walter Gore. Woensdag 8 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nederlands Ballet geeft onder auspiciën van de Nederlandse Jeugd- Gemeenschap een voorstelling. Het pro gramma luidt: „Dessins pour les six" van John Taras, „Création" van David Lichine, „La Somnambule" van George Balanchine en „Les caprices de Cupido" van Vincenzo Galeotti. VOLKSUNIVERSITEIT Woensdag 8 april, Brinkmann, 20 uur: De heer K. Schuitema geeft zijn laatste voordracht over „Spreken in het open baar". DIVERSEN Zaterdag 4 april. Brinkmann, 20 uur: De afdeling Haarlem van Youth for Christ houdt een rally. Spreker ds. J. van Dam. Zang Thea Verhey en Hans Schenk. Dinsdag 7 april, Concertgebouw 20 uur: De vrouwenbond afdeling Haarlem van het N.V.V. houdt een bijeenkomst, waar aan onder anderen medewerking wordt verleend door Marijke Jonker, Joop Reynolds en „De spelbrekers". Dinsdag 7 april, Bloemenheuvel 20 uur: Een filmavond voor de buurtvereniging „Overveen". De heer D. Huizinga zal een inleiding houden over „De film en haar mogelijkheden". Woensdag 8 april, r.k. Technische school 20 uur: Contactavond van leerkrachten waarbij enkele films vertoond zullen worden en tevens gelegenheid zal zijn de lokalen te bezichtingen. Woensdag 8 april, Wijkgebouw Nieuwe Hervormde Gemeente: „De kinderrech ter grijpt in" wordt vertoond, een film over jonge mensen, die door allerlei om standigheden aan lager wal zijn geraakt. Vrijdag 10 april, Brinkmann 20.30 uur: Voor de vereniging de Vrije Gemeente spreekt de heer P. N. Kruyswijk over „Israël, Christus en Existentieel Huma nisme". TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten, 1017 uur. In 't Goede Uur: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave, dagelijks tot 1 april geopend van 1022 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur (zondagen 1316 uur). Galerie Espace: Expositie van werk van Corneille tot 12 april. Dagelijks geopend van 1117 uur. Zondags gesloten. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 1017 uur. Op zon- en feestdagen van 1317 uur. Tol 23 mei dagelijks ook zondags een bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 uur. De jeugdwedstrijd, uitgeschreven door de Nederlandse bond van piano- en orgel handelaren en -fabrikanten, heeft de pia nospelende jeugd in ons land in de afge lopen maanden tot extra grote studie-acti viteit aangespoord. Op plaatselijke voor ronden en eindronden zijn de meest ge vorderde jongelui aangewezen voor de landelijke finale, welke donderdagmiddag in de Bachzaal te Amsterdam gehouden wei'd. Uit diverse grote en kleine steden van ons land waren de jonge pianisten naar de hoofdstad gekomen en vertegen woordigden daar de muzikale jeugd uit de meeste provincies. Groningen, Friesland en Drente hadden geen afgevaardigden gezonden. De landelijke eindronde was een wed strijd, waarbij het ging om het behalen van prijzen. Drie prijzen zouden worden toegekend voor het beste pianospel in ab solute zin en evenveel prijzen waren uit geloofd voor de relatief uitmuntende ver tolkingen, waarbij dan rekening zou wor den gehouden met leeftijd, studietijd, keu ze van muziek en andere factoren. Elke wedstrijd roept spanning op en ook bij deze vreedzame muzikale krachtmeting was een intense spanning merkbaar. Voor degenen, die er naar streven de muzikale vorming van de Nederlandse jeugd in goede gewenste banen te leiden, was het wedstrijdelement met de daaraan verbon den toekenning van prijzen niet de factor, die deze landelijke eindronde van beteke nis deed zijn. Maar gezien als een verras sende en verheugende demonstratie van de muzikaliteit, de ijver en de volharding van Nederlandse jongens en meisjes en als een getuigenis voor de bekwaamheid van onze muziekpedagogen kon men de zin en de waarde van deze eindronde en eigenlijk van de gehele wedstrijd, inclu sief de voorronden en plaatselijke eind ronden, gaan beseffen. De twee voorgaande wedstrijden, die door de bond van pianohandelaren wer den georganiseerd, hadden reeds bemoedi gende indrukken gegeven omtrent de stand van het spel der jeugd hier te lande. Ver geleken bij deze wedstrijden is die welke dit jaar gehouden is in algemene zin op een belangrijk hoger niveau komen te Advertentie Maar ook u kent nu haar keuken geheim. 't Is de Maizena Duryea die de groenten zo lekker maakt. Het Huis Van Looy (ingang Kamper laan): Expositie van de groep „Start" tot 20 april. Dagelijks geopend van 10 12.30 en van 13.3017 uur. Des zondags van 1417 uur. Het Hof van Heemstede: Expositie van leerlingen van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. De gehele dag geopend. Expositie. Van 6 tot 26 april wordt in de Mensa, de studenten-eetgelegenheid aan de Oude Delft in Delft, een tentoonstelling gehouden van schilderijen en tekeningen. De exposanten zijn Fis van Bohemen, Han- nie Bouman en Quirine Collard. De pianoleerling Eduard van Dijken uit Den Haag als een kleine meester achter de grote vleugel in de Bachzaal van het Conservatorium in de hoofd stad. Hij werd eerste-prijswinnaar in de derde landelijke wedstrijd voor de pianospelende jeugd beneden de vijftien jaar. staan. Voortreffelijke resultaten waren donderdagmiddag geen uitzonderingen. Van vrijwel alle vertolkingen, die werden gegeven hebben de toehoorders, die de Bachzaal geheel vulden, zodat men zelfs op het podium moest plaats nemen, kun nen genieten. Een grote verscheidenheid van muziek, romantische en moderne, klassieke en barokke composities, zelfs eigen improvisaties, werden ten gehore gebracht, dikwijls fraai van klank en met een natuurlijke muzikaliteit. Een aardig intermezzo was het opytreden van de tweelingzusters Karin en Marianne, uiter lijk en innerlijk ware evenbeelden, ook voor wat haar muzikale reacties betrof. Een bespreking van alle voordrachten van de achtentwintig deelnemende pia- nistjes zou ver uitgaan boven het bestek voor dit verslag. Een uitzondering mag ik wel maken voor de twee Haarlemse meis jes Ida Lindeboom en Henny de Vries, die met keurige vertolkingen de eer van de plaatselijke jeugd hoog hielden. En voorts kan ik niet zwijgen over de nare ervaring, die de twaalfjarige Hendrik Ramakers moest beleven, toen hij zijn voordracht van de Sonate opus 49 no. 2 van Ludwig van Beethoven met twee bladzijden moest bekorten terwille van tijdsbesparing. Be grijpelijkerwijze raakte hij volkomen van zijn stuk. Hij mocht tenslotte" alles spelen en herstelde zich daarbij bewonderens waardig. Dit betreurenswaardige incident heeft wel aangetoond, dat het gewenst is bij eventuele volgende wedstrijden nog exacter bepalingen te maken omtrent de speelduur van de uit te voeren werken. De jury stond bij het nemen van haar beslissingen niet voor een gemakkelijke taak. Het subjectieve karakter van die be slisingen werd door Willem Andriessen, die als autoritaire figuur van de Neder landse muziekpedagogen voorzitter van de jury was, aangetoond met de mededeling, dat een discussie daarover itiet de toe hoorders zeker een jaar zou vergen. Hij was ervan overtuigd niet ieders mening te verkondigen, toen hij het besluit, dat na bespreking met de twee andere juryleden, Ans Nederbragt en Gerard Hengeveld, was genomen, bekend maakte. Voor de eerste, tweede en derde prijs voor de absoluut beste prestatie kwamen achtereenvolgens de elfjarige Eduard van Dijken uit Den Haag, Ineke Campman uit Nijmegen en Michiel van Doorn uit Arnhem in aanmer king. Voor het relatief beste spel kregen de elfjarige Johanna de Heer uit Amers foort de eerste, de tienjarige Pieter Kos- tense uit Den Haag de Tweede en de twaalfjarige Hendrik Ramakers uit Maas tricht de derde prijs. Vóór de prijsuitreiking werden de twee piano's, waarvan de aankoop door bijdra gen van alle deelnemertjes aan de wed strijd mogelijk was geworden, aan de stich ting voor blinden „Bartimeus" te Zeist en aan de Sinl-Henricusstichting voor blinden te Grave overgedragen. Namens de jeugd hield Eduard van Dijken daarbij een sympathieke toespraak. Een meisjes koor van „Bartimeus" zong uit dank voor de schenking heel mooi enkele liederen en een paar jongens uit Grave uitten hun dankbaarheid met het knap spelen van een paar pianostukjes. P. Zwaanswijk De Amerikaanse regering heeft het Ne derlandse verzoek de aanklacht tegen Philips wegens overtreding van de anti- trustwetten in te trekken van de hand gewezen. Op 26 februari verzocht de Ne derlandse regering het ministerie van Buitenlandse Zaken de aanklacht in te trekken. Op 17 maart werd dit verzoek officieel verworpen. De aanklacht werd in november vorig jaar door het ministerie van Justitie aan hangig gemaakt. In combinatie met de General Electric Co. en Westinghouse Electric Corp. zou Philips middels filialen in Canada de Canadese markt voor andere Amerikaanse producenten van radio- en televisie-ontvangers willen sluiten. De Canadese filialen zijn niet genoemd in het proces. De Amerikaanse regering is van oordeel dat Philips onder Ameri kaanse jurisdictie valt omdat het bedrijf zaken doet in de Verenigde Staten. Voortaan mogen de café's in Alkmaar al leen televisietoestellen hebben als kinde ren beneden 16 jaar in deze zaken slechts worden toegelaten in gezelschap van een der ouders of een voogd of van een meer derjarige die in het bezit is van een schrif telijke toestemming der ouders. Het verzoek van drie Alkmaarse siga renwinkeliers tot opheffing van het verbod sigarettenautomaten te exploiteren, is af gewezen om het roken door kinderen niet in de hand te werken. Aldus heeft de Alk maarse gemeenteraad besloten. Toen spelende kinderen donderdagavond het deksel van een rioolput in de Pieter Verhagenlaan in Beverwijk optilden von den zij een mandje, dat het lijkje van een pas geboren baby bleek te bevatten. De politie verzoekt degenen, die menen hier omtrent inlichtingen te kunnen verschaf fen zich in verbinding te stellen met het politiebureau aan de Breestraat in Bever wijk. Vandaag is Cees Laseur, één der beide leiders van de Haagse Comedie, zestig jaar geworden. Hij heeft te kennen gegeven, dat dit voor hem geen bijzondere dag zal zijn. Hij gaal gewoon door met zijn arbeid, want we leven aan de vooravond van de première van „Talavera" en wat dit in houdt zal hel Haagse schouwburgpubliek zaterdagavond kunnen bemerken. Vrijdag 3 april betekent voor Laseur en zijn mede- tverkenden echter hard en gespannen werkenMaar al hoopt de zestig jarige, dat deze dag verder ongemerkt voorbij zal gaan, dit kan ons niet beletten zijn betekenis hier met feestelijke en dank bare gevoelens naar voren te brengen. CEES (Cornelis Jan) Laseur werd op 3 april 1899 te Koetaradja in het toenmalige Nederlandsch-Indië geboren. Hij debu teerde als acteur bij het Hofstad Toneel onder leiding van Cor van der Lugt Mel sert, in 1917, midden in de eerste wereld oorlog toen het toneel sterk in het brand punt van de belangstelling kwam te staan. In 1919 ging Laseur over naar het gezel schap van Herman Heijermans in Am sterdam, in 1920 was hij terug in Den Haag bij dat van Van der Lugt Melsert, dat toen Rotterdams Hofstad Toneel was gaan he ten. Een jaar later ging hij over naar de Herengracht, hettegenwoordige Odeon- theater, waar toen Eduard Verkade de scepter zwaaide. Daarbij bleef het niet: deze rusteloze natuur ging in 1922 over naar de toenmalige Princesseschouwburg aan h'et Korte Voorhout, onder directie van Cor Ruys, waax-na hij twee jaren la ter, in 1924, het koi'tstondige avontuur meemaakte van een ensemble onder di rectie van Jan Fabricius. Laseur kwam bij Vei'kade en Vei'beek een prachtig gezelschap in Amsterdam, ging vei'volgens van 1930 tot 1932 naar de koninklijke vei-eniging Het Nedexdandsch Toneel en nam daarna zelf de leiding van een vast ensemble, het Centraal Toneel te Amstei'dam, welke positie hij van 1932- 1946 heeft bekleed. Het Centraal Toneel is een grote en be langwekkende pex-iode in de carrière van Laseur geworden. Ouderen zullen zich dit voortreffelijke toneelgezelschap nog duidelijk herinneren. Het vertoonde een repertoire, dat niet alleen reeds dadelijk op hoog niveau stond, doch en dat is geen geringe verdienste dit niveau door de jaren heen wist te handhaven en te be vestigen. Het natuurlijke en ongedwonge- ne in dit ensemble stak zeer scherp af te gen de speelstijl op het Leidseplein: x-eeds toen heeft Laseur getoond een neo-natu- ralisme aan te hangen, dat hij latex-, met de begaafde Paul Steenbergen samen, tot een ongekende hoogte zou opvoeren in zijn nog voortdurende Haagse jaren. Na de ooi-log verliet Laseur voor een jaar ons land. Van 1946-1947 vertoefde hij in de Verenigde Staten, waar hij als spe ler werkzaam was en waar hij een nieu we wereld leerde kennen. Per slot van re- Cees Laseur in drie rollen van nu, van lang en van kort geleden: als mede directeur van de Haagse Comedie, als de titelheld in „De roem van Blayds" (naar een vijfentwintig jaar geleden door Eduard Veterman gemaakte tekening) en voor de microfoon als Vader Doorsnee. kening had de toneelervaring in ons (be zette) land een vijf jaar lang vrijwel vol ledig stilgestaan. Van de bezetters was immers niets te leren. De toneelcultuur zweefde toen al in een vacuum, dat reeds in 1933 begonnen was. Teruggekomen uit Amerika, boordevol nieuwe indx-ukken, ervaringen en plannen, werd Cees Laseur in Den Haag binnengehaald als directeur van de Haagse Comedie, als hoedanig hij later in Paul Steenbergen een waardevol le collega en medewei'ker zou krijgen. In Den Haag, waar hij van 1947 af deze leidende functie vex-vulde, vond Laseur een toneelbelangstelling die niet van die dag of de daaraan voorafgaande dateer de. Cor van der Lugt Melsert had het to neel in de residentie tot een hoog peil op gevoerd. Het Haagse naturalisme begon reeds bij hem. De stand van artistieke za ken stelde aan Laseur onmiddellijk onver biddelijk eisen. Hij heeft al zijn ervaring uit de jaren van het Centraal Theater moeten gebruiken om zijn plannen te kun nen realisex-en. Bovendien is het niet ge makkelijk een belangwekkend niveau te continueren en te consolideren. En dat is wat Laseur met succes heeft gedaan. Het is hem gelukt zijn Haagse Comedie uit te bouwen tot een ensemble met zeer grote kwaliteiten, een homogene groep die een eigen gezicht, een eigen cachet en een eigen stijl bezit. Bovendien heeft de Haag se Comedie een hoge distinctie. Ben van Eysselsteijn Een grote landbouwschuur achter de boerderij van de heer A. W. Ritsema te Holwierde (Gi\) is in vlammen opgegaan, doordat het achtjarige zoontje van een landarbeider een doosje lucifers uit de jaszak van zijn vader had gehaald en in de schuur een vuurtje had gestookt. De boerderij bleef behouden, maar 60.000 kg. stro, 20.000 kg. hooi en een aantal land bouwwerktuigen, ter gezamenlijke waar de van ongeveer 50.000 gulden, gingen ver loren. De brandweren van Bierum en van Appingedam stonden vrijwel machteloos tegenover de enorme vuurzee. Zij wisten de in de schuur staande dorsmachine ter waarde van ongeveer 40.000 gulden te red den. Vijrdagmorgen omstreeks negen uur is in de Mai'tin-staalfabriek op het terrein van de hoogovens in IJmuiden een dode lijk ongeval gebeurd. De 42-jarige elek- triciën I. M. Gomes uit Abcoude, die in de kost is in IJmuiden, wex-d door een kraa meegesleurd en raakte bekneld tussen de kraan en een pijler van het gebouw. Hij overleed ter plaatse. De heer Gomes laat een vrouw en een dochter achter. Een 39-jarige uit Indonesië afkomstige vrouw is door de Amsterdamse rechtbank wegens diefstallen, die zij samen met haar dochter had gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. De officier van Justitie had twee jaar geëist tegen deze vrouw, die in november op heterdaad werd betrapt toen zij met haar 16-jarige dochter in een confectie magazijn te Amsterdam een portemonnaie uit de tas van een klant stal. Bij aanhou ding vond de politie acht gestolen porte- monnaies in de tas en bij huiszoeking kwa men 43 lege portemonnaies en portefeuilles tevoorschijn. De dochter was wegens wangedrag in een tehuis voor meisjes ondergebracht, waar haar moeder haar iedere zaterdag middag kwam afhalen om in de stad haar slag te slaan. PRAAG (Reuter) Het internationale lente muziekfestival in Px-aag dat op 12 mei begint, zal gewijd zijn aan werken van Handel en Haydn en verschillende Tsjechische componisten, onder wie Sme- tena. Tot de uitvoerende orkesten behoort het Nederlands Kamerorkest onder lei ding van Szymon Goldberg. Advertentie Ideaal voor iedere vlotte jongen GROTE MARKT 1—7 - HAARLEM (geldig tot en met 11 april) Zuiver wollen jongens- pullover ln fijne steek, lange mouwen, V-hals. In de kleuren mosgroen, koren- blauw, blue, geel en rood. Ook in Dralon-pullovers een uitgebreide collectie. Jongenspullover 7 j. 13.95

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13