80 ct. De Verfvakman D chauffeur-verkoper Meer en Bosch SECCOLITH plastic witpasta Dekt over alles Prima Ind. Rijsttafel GEHUWDE DAMES I leerling-verkoopster dankt U allen hartelijk voor Uw medewerking in daad en gave ZATERDAG 4 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 De vuilste muur Het zwartste plafond in t x hagelwit GEEFT NIET AF Leed van „Atlantic" was heel gauw geleden Rumoer over Schmidt Procureur-generaal Suprapto ontslagen Makarios wenst toelating der communistische partij Prinses Grace aan blinde darm geopereerd Le Monde publiceert plan voor Algerije Nasution verwacht veel van geleide democratie Onder meer de bezem door regeringsa p paraat Guinea krijgt wapens van Ts j echoslo wakij e Reisverbod voor Russische diplomaten in Frankrijk? Zinkend Fins schip op zandbank gezet Onlusten in Buenos Aires Tweehonderd betogers na straatgevecht opgepakt Scheepvaart De heer HUTA GALUNG agbladreclame VOORJAAR- en ZOMERSHOW SPORTMAGAZIJN GRETHA DE BRUIJN TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM - TEL. 1.51.16 GROTE WINSTMOGELIJKHEDEN YRL. KRACHTEN 1 BEUNKS per K.G. verkrijgbaar bij GEBR. DUURSMA Antonlestraa! 45 Prima Witkwasten in bruikleen 25 ct. per dag Het 14.138 ton metende Amerikaanse passagiersschip „Atlantic" van de Ame rican Banner Lines Inc. in New York is vrijdagmiddag omstreeks half een tijdens een plotseling opkomende mist er was nauwelijks 25 meter zicht tussen de IJmuidense pieren in moeilijkheden ge komen. Het schip was op weg naar Am sterdam, waar verscheidene passagiers de Hudsonherdenking zouden bijwonen. De sleepboten „Simson" en „Stentor" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden lagen zoals gebruikelijk tussen de pieren te wachten om het schip naar de sluizen te begeleiden. Toen de slepers wilden vastmaken, bleek het schip in de mist te zijn verdwenen en met het achterschip aan de zuidkant van het Noorder Toelei- dingskanaal aan de grond te zijn gelopen. Volgens de Loodsdienst. heeft de „Atlan tic" slechts met het achterschip de zuid kant van het Noordertoeleidingskanaal ge raakt. Naar wij van de zijde van Wijsmul ler vernemen deden zich nieuwe moeilijk heden voor toen de ankerketting van het Amerikaanse schip in de knoop raakte met de ketting van een havenboei. De Loodsdienst deelde echter mee dat de „Atlantic" de boei alleen heeft overvaren. Na een uur was echter al het leed ge leden, hadden de sleepboten vastgemaakt en kon het schip in de Noordersluis nor maal worden geschut. DJAKARTA (UPI) De Indonesische procureur-generaal Suprapto is in ver band met de plotselinge vrijlating van de Nederlander Schmidt per 1 april uit zijn functie ontslagen en vervangen door Ga- tot Taruna Mihardja. De Indonesische re- géring heeft hiertoe vrijdagavond beslo ten. Eerder op de dag had orcmier Djuan- da een onderhoud over deze kwestie met president Sukarno. In het regeringscommuniqué, waarin dit besluit werd meegedeeld, werd verder ge zegd, dat het onderzoek in deze kwestie ondanks het ontslag van Suprapto zal worden voortgezet. Het is twijfelachtig, of de regering door dit ontslag een eind zal maken aan de gro te druk, die op haar werd uitgeoefend door pers en talrijke politieke en vakbondsor ganisaties in verband met de geheimzin nigheid, waarmee de vermindering van de levenslange gevangenisstraf van Schmidt tot vijf jaar en zijn plotseling ver trek naar Nederland werd omgeven. Het communistische partij-orgaan „Ha- rian Rakjat" bracht het nieuws van Su- prapto's ontslag zaterdagmorgen in een groot artikel op de voorpagina en schreef ondermeer, dat de vrijlating van Schmidt het witboek van het ministerie van bui tenlandse zaken over het verraderlijk op treden van Nederlanders in Indonesië vol komen in het discrediet heeft gebracht. Suprapto en de andere functionarissen die bij dit geval betrokken waren, zijn „mensen zonder nationaal verantwoorde lijkheidsgevoel", aldus Harian Rakjat. Ondanks het feit, dat de procureur-ge neraal op deze wijze tot zondebok is ge maakt, wordt uit welingelichte bron ver nomen, dat het besluit tot vrijlating van Schmidt werd genomen door de minister van Justitie in overleg met premier Duan- da. NICOSIA (UPI) Aartsbisschop Ma karios heeft de Britse gouverneur van Cy prus Sir Hugh Foot verzocht het in 1955 afgekondigde verbod van de communisti sche partij, en de verschijningsverboden tegen enkele dagbladen die tegelijkertijd zijn uitgevaardigd, in te trekken. De aartsbisschop heeft verklaard goede hoop te hebben dat Sir Hugh zijn verzoeken zal inwilligen, omdat „bepaalde veiligheids maatregelen" die de laatste vier jaar van kracht zijn geweest, stelselmatig worden ingetrokken. Het verbod op de communis tische partij op Cyprus behoort volgens hem tot die veiligheidsmaatregelen. LAUSANNE (UPI) Prinses Grace van Monaco is zaterdagmorgen om acht uur in de Cecil-kliniek in Lausanne geope reerd aan haar blindedarm. De operatie werd verricht door dr. James A. Lehman, een chirurg uit Philadelphia, en de huis arts van de familie Kelly, geassisteerd door de Zwitserse dr. Jean-David Buffat. Advertentie D. L. M. SMIT makelaars SANTPOORT-STATION Villapark bij Wüstelaan, t/o Burg. Rijkenspark, te koop halve villa met garage en c.v. olie. Prachtig aange legde tuin aan 3 zijden, 2 w.k., 4 sl.k., compl. badk. Modern sanitair, ^(.water leidingen. Leeg te aanvaarden Na kantoortijd Telef. 35544 Haarlem Kruisstraat 9 tel. 14306-13660 Na kantoortijd telefoon 35544. PARIJS (AFP) Het Franse dagblad „Le Monde" heeft dinsdag een plan voor Algerije gepubliceerd naar het voorbeeld van de oplossing, die voor Cyprus bereikt is. Dit plan, dat is opgesteld door „een persoonlijkheid, die geroepen is de Alge rijnse aangelegenheden van nabij te vol gen, maar die onbekend wenst te blijven" heeft in sommige politieke groepringen in Algerije heftig verzet uigelokt. Het voorziet in de vestiging binnen de Franse gemeenschap van een „autono me Frans-Algerijnse republiek", die, in tegenstelling tot de andere Afrikaanse sta ten behorend tot de gemeenschap, niet het recht op onafhankelijkheid zou krijgen, maar die geroepen zou zijn tot integra tie. Dat wil zeggen dat zij. indien zij dit wenst, als onderdeel van het recht tot zelf bestuur, op zekere dag volledig zou kunnen samengaan met het moederland. Waar het er evenals op Cyprus om gaat een minderheid (van anderhalf miljoen Fransen) eventueel te beschermen tegen een meerderheid (van acht en half miljoen Algerijnen) zouden voor Algerije dezelf de regelingen kunnen worden getroffen. Zo zou de Frans-Algerijnse republiek kunnen worden bestuurd door een Algerijnse pre sident, die wordt bijgestaan door een Fran se vice-president met het recht van veto. Het plan heeft een storm van protesten ontketend van de zijde van figuren, ver enigingen en partijen, die zich sedert de beweging van de dertiende mei als voor vechters van „de integratie" hebben opge worpen. De voorzitter van de beweging „Algerije is Frans", Garde!achtte het onvoorstel baar dat een dergelijk plan vrijelijk door een Frans blad kon worden gepubliceerd. Het is een belediging voor de tienduizen den, die vielen opdat Algerië Frans blijft, aldus Gar del. Priesters weigeren dienst Volgens „Le Monde" heeft een dertig tal Franse priesters reserve-officieren, die voor dienst in Algerije zijn opgeroepen hun bisschoppen schriftelijk mededeling gedaan van morele verontrusting en gewe tensbezwaren. Zij schrijven dat zij, zich louter op het priesterlijke en herderlijke standpunt stellend, op grond van hun eigen ondervinding van mening zijn, dat bij het voeren van de oorlog middelen worden ge bruikt, die door hun geweten worden afge keurd. Dit zou niet zozeer de schuld van het leger zijn als wel van het feit, dat er geen staat van oorlog wordt erkend en van het ontbreken van geëigende gerechtelij ke procedures. In het schrijven wordt ver der gewezen op de „ontkerstenende en de moraliserende invloed" van de gesigna leerde feiten. DJAKARTA (UPI) Generaal-majoor Nasution, stafchef van het Indonesische leger, heeft in een rede te Medan ver klaard, dat er teveel personeelsmutaties zijn in de regering. Dergelijke voortdu rend terugkerende veranderingen zouden de volledige instorting van het land onaf wendbaar maken door de instabiliteit, die ze doen ontstaan. „Er zijn teveel mensen, die de baas wil len zijn in onze regering", aldus Nasu tion, „en dat heeft in de buitengewesten tot wanordelijkheden geleid. Zulk een toe stand zou door avonturiers al te gemak kelijk kunnen worden uitgebuit". Nasution zei van oordeel te zijn, dat er een eind moet komen aan de luxueuze, maar onproduktieve feesten in regerings kringen. Hij zei dat de diplomatieke dienst van Indonesië in een deplorabele staat verkeert. „Wanneer de toepassing van de geleide demokratie begint, zal ik voorstellen onze diplomatieke staven in het buitenland met zestig percent in te krimpen", aldus de stafchef van het In donesische leger. NEW YORK (Reuter) De leider van de afvaardiging van Guinea naar de UNO, Diallo Telli, heeft bevestigd, dat zijn land van Tsjechoslowakije militaire uitrus tingsstukken ten geschenke heeft gekre gen. Hij voegde hieraan toe, dat „de di plomatieke kringen van de koloniale mo gendheden" een onvriendelijke houding tegenover dit „edelmoedige gebaar" heb ben aangenomen. Vooral de Franse pers zou overdreven en tendentieus hebben ge reageerd op het geschenk. De bedoeling van deze campagne is Guinea in diskre diet te brengen, zo zei hij. Over de omvang van de wapenzending kon Telli niets zeggen. De hoeveelheid wa pens kan volgens hem echter niet. groot zijn, daar het leger van Guinea slechts tweeduizend man sterk is. Telli deed een beroep op alle landen die economische en culturele betrekkingen met Guinea wensen, onderhandelingen daartoe te openen. Hij zei dat zijn land tractors, ploegen en vrachtwagens nodig heeft'. (Van onze correspondent in Parijs) In diplomatieke kringen te Parijs weet men te vertellen dat de Franse regering binnenkort het Kremlin ervan zal ver wittigen dat de bewegingsvrijheid van Russische diplomaten in Frankrijk op nieuw aan banden wordt gelegd. Deze be slissing wordt officieel als een antwoord voorgesteld op overeenkomstige maat regelen, waaraan in de Sovjet-Unie alle westelijke diplomaten onderworpen zijn. Momenteel moeten de talrijke leden van de Russische ambassade en andere diplo matieke vertegenwoordigingen in Frank rijk de Franse regering alleen tevoren mededelen wanneer zij een reis door het land willen ondernemen. Niet uitgesloten lijkt het echter dat deze voorgenomen Franse stap ook verband houdt met de. intensieve agitatie, die in de Russische pers sinds enige dagen ten bate van de Algerijnse rebellen wordt gevoerd. In Frankrijk is men er bovendien zeer verbolgen over dat er onder de bevolking achter het ijzeren gordijn geld voor de Algerijnse opstandelingen wordt ingeza meld, een actie, die te Parijs als een in menging in Franse binnenlandse aange legenheden wordt beschouwd. Bonn vraagt uitleg Ook op een ander front is er de laatste dagen aan de Quai d'Orsay nieuwe activi teit te bespeuren. Er is namelijk uitgelekt dat van Bonn uit officiële stappen zijn bndernomen om nadere inlichtingen in te winnen over de bedoelingen, die generaal De Gaulle zouden kunnen worden toe geschreven met betrekking tot de opmer kingen over de oostelijke grenzen van Duitsland, die hij zich op zijn laatste pers conferentie veroorloofd heeft. Om de ove rigens goede verstandhouding tussen Bonn en Parijs niet in gevaar te brengen, heeft de Westduitse bondsrepubliek gemeend haar verontrusting echter niet te moeten neerleggen in een officieel protest, doch voorlopig met een verzoek om nadere uit leg genoegen te nemen. In Parijs neemt men de Westduitse démarches dan ook niet al te zwaarwichtig op en de moge lijkheid van blijvende consequenties voor de Frans-Westduitse samenwerking van De Gaulle's toespelingen op het defini tieve karakter van de Oder-Neisse linie acht men te Parijs dan ook wel uitgesloten. LONDEN (UPI) Twee Finse schepen zijn vrijdag bij de monding van de Theems met elkaar in botsing gekomen. De 1.905 ton metende tanker Ramso raakte hier door in zinkende toestand, maar kon nog op eigen kracht de kust bereiken, waar zij aan de grond werd gezet. Dit geschiedde op een zandbank bij het eiland Grain in de monding van de Theems. De beman ning is aan boord gebleven. Het schip vervoerde hout naar Ridham. Het andere schip werd later geïdentificeerd als de 8.644 ton metende tanker Clyde Explorer. Dit schip kon zijn weg vervolgen. De Ramso heeft een gat, „groot genoeg om er een autobus doorheen te laten rijden". Er zijn echter geen slachtoffers onder zijn be manning van twintig koppen. BUENOS AIRES (UPI) In het cen trum van Buenos Aires hebben duizenden peronisten en communisten, die een sta king van zes uur hadden afgekondigd, vrij dagavond slag geleverd met de politie. Na een gevecht van enkele uren, waarbij met machinepistolen gewapende mariniers de politie te hulp snelden, zijn 144 arrestaties verricht. Zeker zestig personen zijn ge wond geraakt. De politie gebruikte traan gas, gummiknuppels, waterkanonnen en vuurwapens. Een politieman en drie bur gers werden door schoten gewond. Ondanks een verbod van de politie stroomde voor het gebouw van het Con gres een grote menigte stakers samen. De eerste slag duurde een half uur. De be togers weken terug, maar hervatten de strijd in grote hevigheid. Vijftien auto's en drie trams alsmede een autobus wer den in brand gestoken, 5 winkels geplun derd en een aantal politie-auto's werd ern stig beschadigd. De chauffeur van een bus, die een betoger tegen de grond sloeg toen die probeerde een auto in brand te steken, werd door buspassagiers ontzet. Toen de duisternis viel en de politie, die hulp kreeg van enkele detachementen ma riniers de laatste groepen betogers uiteen sloeg, werden op vele plaatsen winkel ruiten ingesmeten en straatlantaarns ver nield. Brandweerauto's, ambulances en politie-auto's reden vrijwel de gehele avond door het centrum. De staking die voor de tijd van zes uur was afgekondigd door de communistische en de peronistische vakbonden uit protest tegen de stijgende kosten van levenson derhoud had ten doel de arbeiders samen te brengen voor het gebouw van het minis terie van Arbeid. De omgeving van het re geringscentrum was afgezet door dichte cordons politieagenten en reservisten. Bij het Congresgebouw was geen afzetting. Toen de politie de menigte daar verspreid de vielen de eerste klappen. Aalsdijk, 3 10(1 m. w. Minicoy n. Penang. Aardijk, 4 in Suezkanaal verwacht. Acila. 3 500 m. o. Malta n. Cyprus. Agamemnon, 3 550 m. z.w. Flores n. Curacao. Akkrumdijk, 3 dwk. Kd. Mendocino ri. Victoria. Albireo, 3 80 m. z.z.w. Maceio n. Las Palmas. Alblasserdijk, 4 v. Houston n. Le Havre. Alcor, 3 30 m. z. Wight n. Las Palmas. Aidabi. 9 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Algenib, 3 475 m. z.z.w. St. Jago n Las Palmas. Alioth, 4 te Rio de Janeiro. Alkaid. 4 te Buenos Aires. Almkerk, 3 te Sydney verwacht, v. Brisbane. iMnati, 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alphacca, pass. 3 Kp. Sta. Martha Gr. n. Santos. Amerskerk, 3 te Port Elisabeth Ampenan, pass. 3 Gibraltar n. Halifax. Amsteldiep, 3 245 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Amsteldijk. 3 te Rotterdam. Amstelkroon, 3 180 m. z.w. Rangoon n. Brisbane. Amstelsluis, 3 Quessant gepass. n. Ceuta. Amstelstad, 3 te Antwerpen. Audijk. 4 te Rotterdam. Angolakust, 3 te Rotterdam. Arendsdijk. 4 te Rotterdam. Arendskerk. 4 te Livorno. Arnedijk, 4 te Houston. Asmidiske. 3 370 m. w.z.w. Scillys n. Amsterdam. Asterope, 4 te Rotterdam. Astrid Naess. 3 500 m. o. Miami n. Aruha Attis. 3 170 m. z.w. Landsend n. Amsterdam. Axeldijk, 3 150 m. n.o. Barbados n. New York. Baarn, 4 te La Guaira. Balong, 3 70 m. z.w. Djeddah n. Suez. Bantam. 3 v. Genua n. Port Said. Batjan, 3 v. Houston n. New Orleans. Bawean. 3 te Barcelona v. Marseille. Blitar, 3 285 m. z.o. Suez n. Suez. P.loemendael. 3 340 m. z.z.w. L. Palm. n. Vlaard Bloemfontein, 5 te Las Palmas. 9 te A'dam verw Bonita, 3 v. Guayaquil n. New Orleans. Boscoop, 3 t. anker bij Khorramshahr v. Kuwait. Britsum.3 125 m. o.z.o. Sabang n. Aden. Bussum, 4 te Rastanura. Calamares. 3 te New York v. Charleston. Caltex Arnhem, pass. 3 Beachyhead n. Rotterdam Caltex Delfzijl, 3 v. Kopenhagen te Rotterdam. Caltex Rotterdam. 3 210 m. n.no Finist n. P. Said Caltex The Hague 3 v. Bahrein n. Mombasa. Calt. Utrecht, 3 230 m. z.z.w. Mozamb. n. Bahrein Camerounkust, pass. 4 Kp. Finisterre n. Dakar. Carillo, 3 te Guayaquil verwacht v. Baltimore. Cartago, 3 v. Cortes n. New York. Celebes. 3 v. Mombasa n. Aden. Ceronia, 4 v. Brisbane n. Balikpapan. Cinulia, 3 100 m. w. Ouessant n. Shellhaven. Cities Service Valley Forge, 3 170 m. z.z.o. As cension naar Philadelphia. Colytto, 3 330 m. w. Balboa n. Willemstad. Coolsingel, 3 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Cradle of Lib., 3 150 m. z. Santa Maria n. P. Said. Daphnis. 1 v. Nassau n. Maracaibo. Delft. 3 te Bachaquero. Diemerdijk, 3 v. Panamakanaal n. Los Angeles Dongedijk, 4 te Los Angeles. Dordrecht. 7 te Rio de Janeiro verwacht. Drente. 3 870 m. z.w. Horta n. Jacksonville. Duivendijk, 3 v. Breinen n. Hamburg. Ena, 3 te Curacao verwacht v. Punta Cardon. Eos, 3 45 m. o. Rhodes n. Gibraltar. Etrcma, 8 te Berre verwacht. Friesland SSM, 2 v. Setubal n. Rotterdam. Gabonkust, 3 te Antwerpen v. Amsterdam. Gordias, 3 v. Puerto Limon n. Curacao. Groote Beer, 3 v. Rotterdam n. New York. Haarlem, 3 170 m. o.n.o. Flores n. Ciud. Trujillo. Hector, 3 90 m n.o. Kp. Malea n. Bremen. Hecuba, 4 te Baranquilla. Heelsum. 3 te Brownsville verwacht. Helena, 3 500 m. o.n.o. Flores n. Barbados Hersilia, 2 590 ni. w.z.w. Azoren n. Amsterdam, llolendrecht. 4 tc Rio de Janeiro. Hoogkerk, 3 te Singapore. Houtman, 3 tc Bluff verwacht v. Dunedin. Hydra, 3 te Kingston verwacht v. Santiago Cuba. Ivoorkust, 3 v. Bremen n. Hamburg. Jagersfontein, 11 v. Lor. Marques n. Amsterdam. Java. 4 te New York. Jchan. Frans, 3 200 m. z.w. Iquique n. Baltimore. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 t.h.v. Wight n. Pt. Said, Jos. Frering, 3 225 m. n.n.o. L. Palm. n. IJmuiden. Kaap Hoorn, 3 30 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Kabylia, 3 700 m. z.w. Azoren n. Las Piedrns. Kalinga, 3 160 m. z.z.o. Penang n. Balikpapan. Kamperdok, 4 tc Antwerpen, 3 v. Rotterdam. Karakorum, 3 220 m w. Sabang n. Singapore. Karimata, 3 v. Breinen n. Hamburg Katelysia, 3 te Punta Cardon verw. v. Curagao. Kellia, 3 v. Perth Amboy n. Philadelphia Kenia, 3 800 m. z. Azoren n. Landsend. Kcrtosono, pass. 3 Colombo n. Belawan. Kliasiella, 8 tc Trinidad verwacht. Kieldrccht, pass. 3 Ushant n. Marseille. Kloosterdijk, 3 c Havana. Koningswaard, 4 te Bahrein v. Abadan. Korenia, 3 650 m. n.o. Guadeloupe n. Eastham. Kosicia, pass. 4 Ouessant n. Curagao. Krebsia. 3 145 m. w. Kp. St. Vincent n. R'dam. Kreeft, 3 v Narvik n. Rotterdam. Kryptos, 4 te Suez. Lr.arderkerk, 3 te Port Said. Laurenskerk, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Lekhaven, 3 v. Hamburg n. Brake. Lemsterkerk, pass. 3 Little Quoin n. Damman. Leto. 4 te Huil. Leuvekerk. 3 Malta gepass. n. Antwerpen. Lieve Vrouwekcrk, 3 te Antwerpen v. Rotterdam. Lindekeris. 3 te Abadan. LissekerU, 3 150 m. z.z.w. Kreta n. Rotterdam. Loosdrecht. 3 175 m. o.n.o. Aden n. Rastanura. Louis Lantz, 3 te Monrovia. Maas. 3 120 m. n.n.o. Finisterre n Piraeus. Maasdam, 7 te Hamilton. 11 te New York verw. Maaskerk, 3 50 m w. Rome n. Port Said. Macoma, 3 te Singapore. Maetsuycker, pass. 3 Geraldton n. Fremantle. Matarain, 3 v. Port Said n. Mocha. Maureen, 3 420 m. w. Landsend n. Key West. Meliskerk, 3 dw. Bona n. Rotterdam. Mennion, 3 v. Turks eiland n. Jacksonville. Mississippilloyd, 4 te Marseille. Mitra, 4 te Algiers. Molenkerk, 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. Moordrecht, pass. 3 Djeddah n. Gibraltar. Mijdrecht. 3 300 m. n.n.o. Bermuda n. Mena. Munttoren, 3 420 m. o. Ceylon n. Aden. Musiiloyd, 4 te Manilla. Myle 3 tc Rotterdam. Nan 3 900 m. z.w. Azoren n. La Guaira. Nest-.3 v. Aruba n. Port of Spain. Nieuw Amsterdam, 14 v. Rotterdam n. New York. Niikerk, 3 te Bremen verwacht v. Hamburg. Noordam 13 te Rotterdam verw. v. New York. Oberon. 3 v. Mobile n. Houston. Oldekerk, 3 v. Kobe n. Hongkong. Omala. 5 te Rotterdam v. Aalesund. Oostkerk, 3 400 m o.z.o. Sokotra n. Penang. Oranje, 3 te Suez. Oranjefontein. 30 v. Amsterdam n. Lor. Marques. Oranje Nassau, 7 te Santiago de Cuba n. A'dam. Oranjestad, 9 te Madeira, 14 te Amsterdam verw. Orion, verm. 3 v. Rhodes n. Piraeus. Osiris. 3 30 m. w.n.w. La Guaira n. Cumana. Ossendrecht, 3 370 m. z. Kp. Race n. Rotterdam. Overijsel, 3 te Amsterdam. Peperkust, 3 v. Lobito n. Pointe Noire. Pendrecht. 3 110 m. w.z.w. Sardinië n. Napels. F. G. Thulin, 3 235 m. z. Kingston n. Baltimore. Philine, 3 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi. Pr. Alexander, 3 95 m. o.n.o. Kp. Gata n. Napels. Prins d. Nederlanden, 9 v. A'dam, n. Pto. Limon. Prins Johan Willem Friso, 3 600 m. z.o. Kp. Race naar Halifax. Prins Willem II. 3 400 m. n.n.w. Az. n. Le Havre, Pr. Willem III, 3 220 m. n.w. Valencia n. Montreal. Pr. Willem IV. 3 350 m z.z.o.K. Race n. Montreal. Prins Willem George Frederik, pass 3 Kp. Race naar Montreal. Proven.singel, 3 195 m. z. Bermuda n. Houston. Radja, 3 te Akaba verwacht v. Port Said. Randfontein, 4 v. Southampton n. Las Palmas. Roggeveen, 3 v. Durban n. Lourenco Marques: Rijndam, 6 v. Rotterdam te New York verwacht. Sabang. 3 300 m. n.o. Singapore n. Singapore. Samarinda, 4 te San Francisco verwacht. Schclpwijk, 4 v. Miri n. Sydney. Scherpendrecht, 3 v. Rastanura n. Londen. Seven Seas, 8 v. Brenicrhaven te Quebec verw. Siaoe, 4 te Singapore. Sibajak 13 te Papetc, 27 te Sydney verwacht. Sloterdijk, 3 V.Norfolk n. Antwerpen. Soestdijk. 2 v. New York n. Antwerpen. Solon, 3 v. Barbados n. Trinidad. Stad Alkmaar. 3 200 m. o.n.o. Madeira n. L. Palm. Stad Amsterdam, 3 110 m. w. Lissabon n. IJmuid. Stad Arnhem, 3 95 m. n.n.o. L Palm, n IJmuiden. Stad Delft. 3 130 m. o. Bermuda n. Galveston. Stad Gouda, 4 te Baltimore verw. v. Harburg. Stad Leiden, 3 270 m. o. Aden n. Karachi. Stad Rotterdam, 4 v. IJmuid. te Rotterdam verw. Stad Schiedam, 3 v. Narvik n. Gent. Stad Utrecht, 3 350 m. n. Azoren n. Vlaardingen. Statendam, 9 t.e Honolulu, 27 te New York verw. Statensingel, 3 750 m. z.w. Wrath n. Stettin. Statue of Lib. 3 t. ank. Bittermeer n. Ph.delphia. Steenwijk. 3 430 m. z. Kp. Race n. Rotterdam. Stentor, 4 te Antwerpen. Steven, 4 Bremen n. Genua. Straat Bali, 3 v. Kobe n. Hongkong. Straat Lombok, 6 te Fremantle verwacht. Straat Madura, 4 te Zanzibar. Straat Magelhaen, 4 te Montevideo verwacht. Straat van Diemen. pass. 3 Ceylon n. Singapore. Sunetta, 3 v. Lourenco Marques n. Abadan. Tahama, 3 360 m. z.w. Ras Al Hadd n. Bahrein. Talissc, 4 te Belawan. Tankhaven 1. 3 80 m. z.z.o. Singapore n. Tj. Uban. Tankhaven II, 3 v. Singapore n. Hongkong. Taria, 3 v. Kwinana n. Ade.laide. Tciresias, 3 130 m. o. Kp. Padaran, n. Rejanrivier. Telamon, 2 120 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Teucer, 3 v. Newport News n. Tripoli. Texel, 3 10 m. o. Pantellarla n. Engeland. Thelidomus, 3 v. Boston n. Mamonal. Theobaldius. 6 te Buenos Aires verwacht. Tiba, 3 v. Montevideo n. Rosario. 'I iberius, 3 22 m. z.w. Dover n. Amsterdam. Tjibodas, 3 te Hongkong verwacht. Ijiluwah, 3 v. Djakarta n. Munl.ok. Triton, 4 te Port of Spain. Tweelingen. 6 te St. Vincent verwacht. Van Linschoten, 4 te Port Harcourt. Van Neck, 3 445 m. n. Auckland n. Auckland. Van Noort, 3 720 m. o. Sydney n. Sydney. Van Waerwenck, 3 v. Penang n. Pt. Swettenham. Vasum, 3 60 m. n.w. Oran n. Banias Vivipara, 3 90 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam Waal. 3 v. Hamburg n. Bremen. Waterland, 3 v. Amsterdam n. Santos. Waterman. 3 v. Melbourne n. Kaapstad. Westerdam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Westertoren, 3 400 m. z. Santos n. Willemstad. Wieldrecht, pass. 3 oostpunt Cuba n. Paulsboro. Willem Ruys, 6 v. Rotterdam te Sydney verw. Willemstad. 3 23 m. z.w. Madura n. Guadeloupe. Wonogiri, 3 650 m. z.w. Manilla n. Manilla. Wonosari, 4 te Djeddah verwacht v Port Said. I.Tssel, 3 180 m. o. Sicilië n. Tunis. Zuiderkruis, 24 v. Amsterdam n. Kaapstad. BEKENDMAKING Hierbij wordt ter algemene kennis gebracht dat op 22 maart 1959 in de Kerk van Farum (Denemarken) huwe lijksafkondiging heeft plaats gevonden voor de ongehuw de Willem van den Engh. wo nende te Farum, geboren te Haarlem 3 september 1933, en de ongehuwde Birthe Hansen, coupeuse, wonende te Farum, geboren te Kopen hagen 24 juni 1938. De bekendmaking geschiedt, daar de bruidegom de Deen se nationaliteit nog niet heeft verkregen. Eventuele beletselen voor dit huwelijk dienen vóór 20 april 1959 ter kennis te worden gebracht van ondergeteken de. Farum, 23 maart 1959. H. Vedel, predikant Farum. Uw No Iron Overhemden zijn op onze speciale fijngoedafdeline in veilige handen Ulekersvaartweg 57 Telefoon 38201 Heemstede Gratis thuisbezorgd. Iedere dag variatie van verschillende Ind. gerechten met de smaak zoals u dat in Indië gewend was. Prijzen van ƒ15.per week'of 4.per dag. Palamedesstraat 48 - Haarlem - Telefoon 51372 Bestellingen daags te voren voor 12 uur. is niet te vervangen SPORTMAGAZIIN GRETHA DE BRUIIN brengt wederom een show, om u in de gelegenheid te stellen zich een indruk te vormen van zijn uitgeb-eide Dames- en Herencollecties in BAD-, SPORT- en WEEKEND KLEDING donderdag 9 april, om 20.15 uur in Café Restaurant TRESLONG te Hillegom, Tel. 02520 5347 vrijdag 10 april, om 20.15 uur in Hotel Restaurant BOUWES te Zandvoort, Tel. 02507 - 3047 Tijdens de pauze zal er gelegenheid zijn om te dansen, terwijl u in Hotel Restaurant Bouwes de Internationale Fl oorshow gepresenteerd zal worden Bovengenoemde restaurants reserveren gaarne op telefonisch verzoek plaatsen voor u. GROOTHANDEL vraagt in bezit rijbewijs B-E, C-E. D-E. Brieven onder no. IJ 820 aan het bureau van dit blad. voor degenen beschikkende over ƒ10.000 tot ƒ50.000. Veilige belegging (geen werkkring) met belangrijke maandelijkse winsten, waarbij het kapitaal in eigen beheer blijft. Brieven onder opgave van kapitaal onder letter G.Z.P. aan Nijgh en Van Ditmar, Postbus 358 Amsterdam-C. JANSEN POST COCX N.V. Nes 5, Amsterdam-C. - Tel. 222534 vraagt voor versch. adm. afd. leeftijd 16—22 j., met kantoorerv.. bij voork. i.h.b.v. typediploma. Wij bieden een prettige werkkring met gunstige sal.reg. en recht op winstdeling. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht aan bovengenoemd adres. HIN, FABRIKANTEN VAN kunnen thans weer NYLONS plaatsen voor atelierwerkzaamheden in de avond uren (18.30—21.30 uur). Persoonlijke kennismaking gaarne op onze Perso neelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem. VROOM DREESMANN vraagt ervaren BUFFETJUFFROUW Bovendien is op onze Banketbakkerij plaats voor enkele KOKSLEERLINGEN en BANKETBAKKERSLEERLINGEN Aanmelden dagelijks van 10—17 uur Perso neelsingang Gierstraat 5. Modehuis MADELEINE, Grote Houtstr. 79. Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding beschaafde Leeftijd tussen 15 en 18 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6