besteller JAKO Anegang 22 (2de vlotte steno-typiste 10% korting op alle merk Lakens en Slopen etaleur/verkoper cassière leerl. verkoopster eerste monteur tweede monteur Spannend voetbal in de halve finales schoolvoetbaltoernooi vrouwelijke administratieve kracht Grote afslag en 6 onderstaande artikelen voor prijs 4 Provinciale Staten Voorstel van Gedeputeerden in het geding H. J. Sonnemans 40 jaar bij hoofdwerkplaats N.S. Cairo rapporteert: Russen vervoerden 800 gewapende Koerden naar Irak UIT STAD EN STREEK Sjah van Perzië in mei naar Nederland voor een driedaags bezoek Scheepvaart TYPISTE GEVRAAGD PALTHE MEUBELMAKERS of HALFWAS MEUBELMAKERS, evt. TIMMERLIEDEN J JONGEDAME gevraagd VROUWELIJKE BEDIENDE WOENSDAG EXTRA RECLAME JONGE MNL. KRACHT ENIGE BEKWAME VERTEGENWOORDIGERS Alléén Reckitts Blauwsel garandeert echt wit! van WOENSEL schoenmagazunen AKTIEVE AGENT-INCASSEERDER ERVAREN VERKOOPSTER AANKOMEND VERKOOPSTER HULPVERKOOPSTER JONGEMAN SCHOINHANDEL CARELS ENIGE NETTE PAKMEISJE3 Gevraagd een en een SECRETARESSE DINSDAG 7 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Provinciale Staten van Noordholland zijn hedenmorgen in vergadering bijeen gekomen. Aan de orde kwam allereerst het voorstel van Gedeputeerde Staten tot het beëindigen van de bijdragen in de ver- pleegkosten van behoeftige geesteszieken. De heer J. B. Kooy (Arbeid) tekende be zwaar aan. In de Noordhollandse gemeenten wordt bij het verlenen van bijdragen op ver schillende wijzen gehandeld. Weliswaar is de financiële zorg voor krankzinnigen wettelijk geregeld, maar geldt dit ook voor geesteszieken? Het uitgangspunt van het voorstel is geweest de te verwachten minder gunstige financiële positie der provincie met een tekort van één en een kwart miljoen gul den in 1960. Volgens spreker is het niet zeker dat die positie zorgen zal baren. Ook betreurde de heer Kooy het, dat Ge deputeerde Staten geen overleg hebben gepleegd met de afdeling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Wel heeft het bestuur van deze afdeling een brief gezonden, waarin ver ontrusting over het voorstel wordt uitge sproken, maar volgens spreker hebben Gedeputeerde Staten er niet voldoende aandacht aan besteed. Spreker gaf Ge deputeerde Staten in overweging het voor stel in te trekken en met een voorstel te komen de bijdrage te verminderen, als er meer zekerheid bestaat over de financiële positie der provincie. Mevrouw m r. J. M. Stoffel sV a n H a a f t e n (V.V.D.) herinnerde er aan, da* in 1928 van de zijde van Gedeputeerde Staten is opgemerkt, dat het verlenen van eer bijdrage aan behoeftige geesteszieken een taak is van gemeentebesturen. In de loop der jaren heeft de provincie wel bij - dragen geleverd, maar zij was daartoe niet verplicht De provincie moet zelf het be leid vaststellen en behoeft niet te wachten tot de financiële verhouding tussen rjk en gemeenten een feit is. Tenslotte merkte mevrouw Stoffels op. dat de provincie ten belangrijke taak blijft behouden op het terrein van geesteszieken in de vorm van verpleging in de provinciale ziekenhuizen. De heer Laan (K.V.P.) zeide dat Noord holland veel heeft gedaan en nog doet voor geesteszieken. In principe is de meerder heid van sprekers fractie voor het voor stel. De heer Schippers (K.V.P.) zette uil een welke bezwaren de minderheid in zijn fractie heeft. Het voorstel wordt in een te snel tempo behandeld. De financiël» positie der provincie noemde spreker gun stig in verhouding met andere lagere overheden en daarom is de provincie beter in staat bijdragen te verlenen. Het beste is volgens spreker het voorstel in te trek ken en te wachten tot bekend is welke uitwerkingen de nieuwe wet over de finan ciële verhouding tussen rijk en gemeente heeft. De heer De Jong (Prot. Chr.-groep) deelde mee, dat het verlenen van bijdragen tot de' taak der gemeenten behoort. In he* verleden heeft de provincie die taak ge stimuleerd en thans is de tijd aangebroken aan het stimuleren een einde te maken. Mevr. Mulle rV an West (Comm verklaarde zich tegen het voorstel vin Gedeputeerde Staten en vroeg voor*s de behandeling van het voorstel op te schoft ten tot meer gegevens bekend zijn over de financiële positie der provincie. Ook de heer Gortzak zette zijn bezwaren tegen het voorstel uiteen. Het lid van Gedeputeerde Staten de heer J. Rustige (Prot. Chr. groep) heeft net voorstel verdedigd en onder meer opge merkt, dat als de provincie blijft doorgaan subsidies te verstrekken dit in feite in- Op het terrein van Bloemendaal zijn gis termiddag de halve finales van de afdelin gen A en B van het schoolvoetbaltoernooi in Haarlem gespeeld. Voor de afdeling A trad het Lourens Cos- terlyceum met slechts tien spelers aan tegen de HTS en het leek dus een spel van kat en muis te gaan worden. Maar dat gebeurde niet. Tegen de sterke wind in spelend kwamen de lvceïsten zelfs met 1-0 voor en behielden die voorsprong lot de rust. Daarna vergrootten zij de voor sprong tot 2-0, waarna dan eindelijk de HTS tegenscoorde. Duidelijk is dat de Rijks kweekschool, die met 6-0 won van het Lorentzlyceum, het in de finale hard te verduren zal krijgen tegen het Lourens Costerlvceum. De halve finales van de afdeling B lever den twee gelijke spelen op. Na een uiterst spannende strijd eindigden de Klaas de Vriesschool en de Hartelustschool met 1-1, waarna de Klaas de Vriesschool, die vlak voor tijd de gelijkmaker scoorde, de straf schoppen beter nam en dus won. In de andere halve finale speelde een volledig LTS tegen de ploeg van de Kon. Wilhel- minaschool, die met slechts tien man was opgekomen. Na een werkelijk goede partij voetbal werd de eindstand 2-2 en de Kon. Wilhelminaschool werd na het nemen van strafschoppen zelfs winnaar. Bepaald jam mer was het dat de beste speler van de LTS de laatste strafschop miste, waardoor zijn elftal verloor. In de afdeling C won de A. H. Gerhard- school II met 2-1 en de RKLTS met 2-0, zodat deze twee scholen elkaar in de finale zullen ontmoeten. In de verliezersronde van afdeling D plaatsten zich het Karei van Manderlyceum I en het Mendelcollege IV, die met respec tievelijk 1-0 en 3-0 wonnen van de 1ste Centrale School A en de Hildebrandschool II. De finale van de winnaarsronde van deze afdeling zal worden gestreden tussen LTS V (3-0 tegen de St. Henricus ulo III) en het Triniteitslyceum III. dat na vier heel ruime overwinningen met een 1-0 zege op de Th. De heer H. J. Sonnemans, als machine bankwerker werkzaam op de hoofdwerk plaats der Nederlandse Spoorwegen in Haarlem, herdenkt vandaag de dag waar op hij veertig jaar geleden in dienst trad van de N.S. Vanmorgen bracht de heer E. de Boer, personeelchef van de hoofd werkplaats, ten huize van de jubilaris, Merovingenstraat 44, de gelukwensen van het bedrijf over. Hij overhandigde de heer Sonnemans daarbij de enveloppe met de gebruikelijke gratificatie. De werkmeester en de ploegbaas van de jubilaris boden eveneens hun felicitaties aan. houdt het verlenen van een subsidie aan het rijk, want gemeentebesturen krijgen een lagere uitkering als zij van de pro vincie bedragen ontvangen. Weliswaar is de regeling nog niet van kracht, maar het wordt tijd dat Den Haag opschiet met de financiële regeling tussen rijk en gemeen ten bekend te maken. Overigens is het verlenen van een bijdrage aan behoeftige geesteszieken een taak van het rijk. welke taak de gemeentebesturen moeten uitvoe ren. Geruime tijd heeft de provincie Noordholland medewerking verleent, maar thans breekt het tijdstip aan daarmee te stoppen. In de middagvergadering zal de heer Van der Donk (K.V.P.) de financiële as pecten van het voorstel behandelen. M. Ketelaarschool IV genoegen moest nemen. De uitslagen waren: Afd. A: HTS I—Lourens Costerlyceum I 1-2, Lorentzlyceum I—Rijkskweekschool I 0-6. Afd. B: Hartenlustschool IKlaas de Vriesschool I 1-1 (KI. de Vriesschool wint na strafschoppen): LTS I-Kon.Winhelmina- school I 2-2 (Kon. Wilhelminaschool wint na strafschoppen). Afd. C: Th. M. Ketelaarschool II—A. H. Gerhardschool II 1-2, RKLTS IIMendel college II 2-0. Afd. D (verliezersronde): Karei van Man derlyceum Ilste Centrale School A 2-1, Mendelcollege IVHildebrandschool II 2-1. Afd. D (winnaarsronde): Triniteitslyceum IIITh. M. Ketelaarschool IV 1-0, St. Hen ricus ULO III—LTS V 0-3. (Van onze correspondent in Londen Verontrustend is het bericht, dat acht Russische schepen welke openlijke mili taire voertuigen als deklast voerden, in Basra zijn aangekomen. Door het Suez- kanaal passeerde een Russisch schip met 800 gewapende Koerden, zogenaamd op weg naar het Verre Oosten, maar Egypte gelooft, dat de werkelijke bestemming Basra is. De theorie is dat de Koerden na aankomst de Iraakse nationaliteit zullen krijgen en gebruikt zullen worden door Kassems regime. De Perzische regering is tot de slotsom gekomen, dat Kassem thans de grootste bedreiging van het Nabije Oosten vormt en niet meer Nasser. Het gevaar van een door Nasser beheerst pan-arabisme is af genomen en het nieuwe gevaar vormt een door de Russen bewapend Irak aan de grenzen van Perzisch Koerdistan, waarbij de voornaamste Perzische haven Korram- sjar onmiddellijk wordt bedreigd. De Ame rikanen zijn vooral onder de indruk van Nassers anticommunistisch optreden maar het is nog steeds de Britse politiek om ge neraal Kassem als de Tito van het Nabije Oosten te blijven beschouwen. Het besluit van Irak Petroleum om een nieuwe buis leiding naar de Middellandse Zee aan te leggen is waarschijnlijk mede ingegeven door de vrees, dat Nasser op een goede dag het Suezkanaal zal sluiten voor olie afkomstig uit Arabiseh-communistische landen. De indruk in Perzië heerst, dat Kassem een ijzeren gordijn tussen de Ara bische voH-nn hr>pft n^creelnlen. Nieuws in het kort Brons. De eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, is toegekend aan J. Langelaan in Lisse, winkelbedipr.de bij de coöperatieve ver- bruiksvereniging „Onderling Belang", en aan C. Bloemendaal in Sassènheim. chauf feur bij de gebr. Zonneveld en Philippo n.v. Hersenschudding. Maandagmorgen heeft een rukwind een ladder, die tegen een huis aan de Zomervaart in Haarlem stond, omgeblazen. De ladder belandde op het hoofd van een 59-jarige melkboer, die met een hersenschudding in de Maria- stichtin" moest worden ongenomen. De sjah van Perzië zal van 20 tot 23 mei een officieel bezoek brengen aan de Ko ningin en Prins Bernhard. De sjah en zijn gevolg zullen van Dene marken, waar de sjah eveneens een offi cieel bezoek aflegt, met de kruiser „De Ruyter" de reis naar Nederland maken. De kruiser zal door onderzeebootjagers geëscorteerd worden. Op woensdagmorgen 20 mei meert de „De Ruyter" in het IJ te Amsterdam. Van daar zal de sjah zich per sloep naar de aanlegplaats aan de Prins Hendrikkade begeven, waar omstreeks elf uur de Ko ningin en de Prins de hoge gast zullen be groeten. Nadat de sjah de erewacht heeft geïnspecteerd zullen in een erepaviljoen de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de ministers en andere autoritei ten worden voorgesteld. In rijtuigen wordt naar het paleis op de Dam gereden, waar eveneens een erewacht zal worden geïn specteerd. Kort na aankomst in het paleis zal de sjah een krans leggen bij het natio nale monument op de Dam. Vóór het noenmaal met de koninklijke familie zullen ten paleize de chefs der di plomatieke missies hier te lande aan de sjah worden voorgesteld. Na de lunch zal de gemeenteraad van Amsterdam op hel paleis zijn opwachting maken. De middag is bestemd voor een bezoek aan de laboratoria van de Koninklijke Pe troleum Maatschappij aan de noordoevei van het IJ. De dag wordt besloten met een galadiner ten paleize en een door het ge meentebestuur van Amsleruam in het rijksmuseum aangeboden receptie. Op donderdag 21 mei worden des mor gens eerst de Fokkerfabrieken bij Schiphol bezichtigd, waarna het gezelschap met een Fokker Friendship naar Leeuwarden vliegt. Tegen het middaguur wordt op de vliegbasis een erewacht geïnspecteerd en worden enige typen vliegtuigen bezich tigd. Daarna gaat het gezelschap naar Jelsum voor een bezoek aan de boerderij van mevrouw R. Wassenaar-Boelstra. Vervolgens wordt de coöperatieve con- densfabriek „Friesland" te Lecuwaren be zichtigd. In de ambtswoning -an de Com missaris der Koningin wordt het noen maal gebruikt. Des middags zullen leden van het Friese Paardenstamboek op het Wilhelminaplein te Leeuwarden demon straties geven. Met de „Friendship" keert het gezelschap daarna naar Schiphol te rug. Des avonds zal de ministerraad in de Trèveszaal aan het Binnenhof te Den Haag een diner aanbieden. Aansluitend hierop zal in de Koninklijke Schouwburg in de residentie de opvoering van de ope ra van Puccini „Gianni Schicchi" worden bijgewoond. Vrijdag 22 mei gaat de Sjah naar Rot terdam, waar des morgens een boottocht door de havens wordt gemaakt In het stadhuis zal het gemeentebestuur van Rotterdam het noenmaal aanbieden. Na een korte rijtoer door Rotterdam begenfl de Sjah zich naar de scheepswerf van Ve- roeme op Rozenburg voor de doop bij de tewaterlating van de „Mohamed Rezi Shah" Des avonds zal de sjah in de Perzische ambassade te Wassenaar de Koningin en de Prins een diner aanbieden, waaraan ook de prinsessen Beatrix en Irene zul len deelnemen. Op zaterdag 23 mei zal de vorstelijke bezoeker ons land verlaten. Insecten. Dr. W. Kruyf houdt op dins dagavond 14 april in het Haarlemse Kre- lagehuis voor de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde een voordracht met kleurendia's onder de titel: „Uit het leven der insecten, afweeracties. camouflage en oriëntatie". Aagt.ee!ijle, fi 450 m. z. Walvisbaai v. Kaapstad n. Las Palmas. Aagtekerk, fi te Marseille. Aalsdijk, 6 200 m. o. Dondrahead n. Penang. Aardijk, fi 90 m. z.w. Kreta n. Halifax. Albireo, 6 40 m. o.n.o. St. Paulsrock n. L. Palmas. Alcor, 7 te Las Palmas. Aldabi, 6 te Antwerpen v. Hamburg. Algenib, 6 120 m. o.n.o. Kp. Verd. eil. n. L. Palm. Aludra, fi 80 m. n.n.o. Oran n. Le Havre. Ameland. 6 270 m. n.o. Fayal n. Avonmouth. Arendskerk, 6 190 m. o. Sicilië n. Port Said. Argos, 6 te Amsterdam. Attis, 6 v. Amsterdam, 7 op Elbe n. Hamburg. Astrid Naess. 6 te Aruba verwacht v. Norfolk. Axeldijk. 6 100 m. z.w. Bermuda n. New York. Ba long. 6 v. Port Said n. Napels. Balticborg. 6 60 m. o. Gibraltar n. Ravennna. Bawean, pass. Lissabon n. Amsterdam. Bengalen, 6 v. Manilla n. Singapore. Bennekom, 5 te Emden. Blitar, pass. fi Kreta n. Napels. Bloemfontein. 6 170 m. z.o. Madeira n. South.ton. Boskoop, 6 te Guanta verwacht. Breda. 5 dw. Wight n. La Guaira. Britsum, 6 250 m. o. Ceylon n. Aden. Caltex Arnhem. 6 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Delft, fi dw, Muscat. Caltex Eindhoven, 6 140 m. o. Algiers n. Pernis. Caltex Leiden, G v. East-London n. Bahrein. Caltex Nederl., 6 700 m. z.z.o. Calcutta n Calcutta. Caltex Rotterdam. 6 130 m. w. Algiers n. Pt. Said. Caltex The Hague, pass. 6 eiland Masira. Casamance, pass. 6 Finisterre n. Dakar. Celebes, 6 110 m. z. Kp. Guardal'ui n Aden. Ceronia, pass. 6 Bowen n. Balikpapan. Camernunkusl. 6 140 m. n.n.o. L. Palm. n. Dakar. Charis. 4 v. Barranquilla n. Puerto Limon. Cinulia. 5 te Shellhaven. Cities Service Valley Forge. 6 750 m. z.z.w. Kaap Verdische eilanden naar Philadelphia. Clavella, 9 te Tcncriffe verwacht. Congokust. 6 130 m. z.w. L. Palmas n. Antwerpen. Cradle of Liberty, pass. 6 Cartagena n. Pt. Said. Crania, 5 te Cardon, verm. n. Trinidad. De Eerens, 6 v. Karachi n. Muscat. Delfshaven, 6 rede Charleston. Delft. 6 te Cardon verwacht. Doris, 6 te Georgetown v. Curacao. Drente. 6 230 m. z.w. Bahamas n. Jacksonville. Duivendijk, 6 te Middlesbrough verw. v. Hamburg. Eemdijk. 6 500 m. n. Azorcn n. Le Havre. Elizabeth B, 6 420 m. z.o. Tokio n. San Francisco. Eos. 6 te Catania v. Iskenderun. Fsso Nederland, 6 20 m. z. Masira eil. n. Mena. Etrema, 6 120 m. z.o. Str. Bonifacio n. Berre. Fravizo. 7 te St. Cruz de La Palma verwacht. Friesland KRL, 5 v. New Westminster n. Crofton. Fricsl. SSM. 6 25 m. w.z.w. Beachyhd. n. R'dam. Gaasterland, pass. 6 Ouessant n. Amsterdam. Gabonkust. pass. fi Ouessant n. Freetown. Giessenkerk, pass 6 Ouessant n. Antwerpen. Gooiland, 6 te Las Palmas. Graveland, 6 te Itajai verwacht. Groote Beer. 6 660 m. n.n.o. Azoren n. Quebec. Guineekust, fi v. Lagos n. Duala. Haarlem, 6 720 m. z.w. Flores n. Ciudad Trujillo. I-Ialhor, 6 ten anker Beyrouth. Hector, 6 180 m. o. Algiers n. Bremen. Helena, 6 200 m. z.z.w. Flores n. Bridgetown. Helicon. 6 500 m. n.o. Flores n. Curaggao. Hera. 5 te Bremen n. Hamburg. Hestia, 6 750 m. w. Ushant n. San Juan. Hilversum, fi 30 m. z.o, Landsend n. Swansea. Rispania. fi te Bremen. Holland. 6 v. Durban n. Loureneo Marques. Hoogkerk. 5 v. Singapore n. Manilla. Houtman, 6 v. Bluff n. Port Nelson. Jac Verolme. 6 340 m. o.n.o. Miami n. Coquimbo Jason, 5 560 m. z.w. Landsend n. Antwerpen. Joh. Frans, 6 190 m. z.z.w. Guayaquil n. Burnside. Jr.han van Oldenbarnevelt. 6 130 m. w. Gibraltar Joseph Frering, pass. 6 Finisterre. Jupiter. 5 40 m. o. Gibraltar n. Ceuta. Kaap Hoorn. 6 te Rotterdam. Kabylia. fi 390 m. n.o. Martinique n. Pta. Cardon. Kalinga. 7 te Balikpapan. Kara, 11 te Las Palmas verwacht. Karachi, 7 te Bangkok. Karimata, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Katelysia, 6 15 m. o.n.o. Trinidad n. Buen. Aires Kelletia. 7 te Singapore verwacht. Kellia, 10 te Curagao verwacht. Kenia, 6 210 m. n.o. Azoren n. Landsend. Kennemerland, 6 v. Bremen n. Amsterdam. Kermia, 6 600 m. n.o. Rio de Janeira n. B. Aires Kertosono, 6 3G0 m. w. Sabang n. Belawan. Khasiella, 6 680 m. n.o. Martinique n. Curagao. Kieldrecht. pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Koningswaard. 6 200 m. o. Bahrein n. Colombo Kopionella. 6 800 m. n.w. Kp. Verd. eil. n. Cadiz Korenia. 6 600 m. w. Azoren n. F.astham. Korovina. 8 te Curagao verwacht. Krebsia. 7 te Rotterdam. Kryptos, 14 te Pernis verwacht. Laagkerk. 6 te Karwar verwacht. Laarderkerk, pass. 6 Port Sudan n. Ummsaid. Larenberg. 6 130 m z.o. Monrovia n. Monrovia. Laurenskerk, fi te Bremen. Leeuwarden, 6 te Crarleston v. Pto. Barrios. Leiderkerk, 6 te Basrah. Leuvekerk. pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Lissekerk. 6 40 m. o. Kj. Bon n. Rotterdam. Loosdrecht. 6 75 m. n.o. Masira eil. n. Rastanura Louis Lantz, 6 90 m. w. Freetown n. Emden. Maas, 6 Almeria gepasseerd. Maaskerk. 6 te Port-Said. Maaslloyd, pass. 6 Dondrahead n. Aden. Mariekerk, 7 te Calcutta. Maron, 6 v. Aux Caves n. Port Au Prince. Mataram, 6 120 m. n.o. Massawa n. Mocha. Maureen, 6 840 m. n o. Kp. Race n. Key West. Medon, 6 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Meerkerk, pass. fi Gibraltar n. Boulogne sur Mer Meliskerk. 6 50 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Mentor, fi te Galveston verwacht v. Willemstad. Merseylloyd, 7 te Port Said. Muidcrkerk. 7 te Marseille verwacht. Merwelloyd. 6 te Basrah. Mississippilloyd, fi te Napels. Mitra, 10 te Port Said verwacht. Modjokerto, pass. fi zuidp. Banka n. Semarang. Naess Command., 6 22 m. z.w. Dungeness n. Mena. Naess Lion. pass. 6 Jamaica n. Aruba. Naess Tiger. 6 140 m. o.n.o. Antiqua n. Fawley. Nanusa, 6 480 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Nestor. 6 v. Port, of Spain n. Ciudad Bolivar. Nias, fi te Port Au Prince v. Ciudad Trujillo. Noordwijk, pass. 7 Ouessant. Nolos, 7 te Volos verwacht v. Saloniki. Oldekerk, 7 te Hongkong. Omala, 6 v. Rotterdam n. Bergen. Ommenkerk, 7 te Dairen. Oostkerk, pass. 6 Ceylon n. Penang. Ootmarsum, 6 te Le Havre Oranje, 6 90 m. n.w. Kreta n. Genua. Oranje Nassau, 5 v. Limon n. Kingston. Orestes. 6 v. St. Vincent n. St. Lucas. Osiris. 5 120 m. n.n.o. Curagao n. Sint Mare. Ossendrecht, 6 550 m. n.n.o. Azoren n. Amsterd. Papendrecht, 6 10 m. w. Finist. n. Novorossisk. Peperkust, 6 100 m. z.w Kp. Lopez n. Accra. Ferna, 6 te Chiltagong. Philine, 11 te Port Said verwacht. Foelau Laut, 6 720 m. o.z.o. Bermuda n. Tampa. Poseidon. 6 310 m. z.w. Bermuda n Curagao Prins Casimir, 6 te Quebec verwacht, Pr. Fred.Willem, 6 222 m. w. Malinhd. n. Montreal. Prins Johan Willem Friso, 7 te Halifax verwacht. Prins Willem George Frederik, 7 te Quebec. Pr Willem II. 6 280 m. w.z.w. L'end n. Le Havre. Pr. Will. Ill, 6 760 m. o.n.o. K. Race n. Montreal. Pr. Will. IV, 6 50 m. z.z.o. Birdrock n. Montreal. Pi ovenierssingel. 8 te Houston verwacht. Randfontein, 6 210 m. n.o. Madeira n. Las Palmas. Rotti, 6 voor anker te Ummsaid. Salnliga. 6 v. Calcutta n. Palembang. Saloum. 6 v. Dakar n. Duinkerken. Sarangan. 7 te Suez v. Port Sudan. Sehelpwijk. 6 150 m. n.w. Noordkaap n. Sydney. Scherpendrecht 6 dw. Kuria Muriabay n. Suez. Schie, pass. 6 Ouessant n. Rotterdam. Senegalkust. 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Sloterdijk, 6 320 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Soestdijk, 6 500 m. o.z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Solon, 5 v. Trinidad n. Paramaribo. Stad Amsterdam. 6 35 m. z.w. Oucss. n. IJmuid. Stad Arnhem, fi 105 m w. Lissabon n. IJmuiden. Stad Delft, pass 6 Miami n Galveston Stad Leiden, 7 v. Aden te Karachi verwacht. Stad Schiedam. 6 56 m. w. Sandtlandet n. Gent. Stad Utrecht, pass. 6 Lizard. Stan vac Benakat, 6 v. Sungeigerong n. Tj. Uban, Stanvac Djirak. 5 v Sungeigerong n. Bangkok. Stanvac Pendopo, 6 te Buatan. Statensingel. 6 70 m. n.o. Aberdeen n. Stettin?. Statue of Liberty. 6 120 m. n.n.w. Perim n. Mena. Stentor. 6 v. Rotterdam, 7 te Amsterdam. Steven, pass. 6 Ouessant n. Genua. Straat. Bali. pass. 6 Amoy n. Hongkong. Straat Johore, 7 te Singapore verwacht. Straat Soenda, 6 v. Dar Es Salaam n. Beira. Sunetta. 18 te Abadan verwacht. Tabian. 6 60 m. n.o. Singapore n. Djakarta Tabinta. 6 233 m n.w. Minicoy n. Aden. 'l'ara. 6 270 m. z.w. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Tarakan, 7 te Port Swettenham. Taria. 8 te Adelaide verwacht. Teiresias, 6 nog te Rejang River. Telamon, 5 1000 m. o.z.o. Bermuda n. Rotterdam. Texel. 6 15 m. o. Kp Degata n. Engeland. Thelidomus, 6 te Curagao v. Mamonal. Tiberius, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Tibia, verm. 6 v. Curagao n. Cardon. Tjitjalengka, fi 300 m. o.n.o. D. Garcia n. Singap. Tomori, 6 v. Karlshamn n. Rotterdam. Triton. 6 te Willemstad v. Port of Spain. Tweelingen, 6 v. St. Vincent n. Monrovia. Van Cloon. 6 te Manilla. Van Heemskerk, 6 v. Penang n. Pt. Swettenham. v. Spilbergen. 6 300 m. n.o. Maurit. n. Capetown. Vasum, 9 te Banias verwacht. Vivipara, fi v, Rotterdam n. Eastham. Vlist, 6 420 m. n.n.w Flores n Hampton Roads. Waal, 6 te Amsterdam n. Rotterdam. Waingapoe, 6 v Mukalla n. Muscat. Waterland, pass. 6 Finisterre n. Santos. Waterman. 6 435 m. o. Vanalbalg n. Kaapstad Westerdam. 6 360 m. w. Landsend n. New York. Westertoren, 6 180 m. o.z.o Ilheus n. Willemstad. Westland. 5 te Bremen. Wieldrecht, 7 te Paulsboro verwacht. Willem Barendsz, 6 480 m. z.o. Monrovia. Willemstad. 6 1200 m. o.n.o. Guadeloupe n. G.d.L. Wonosari. 7 te Aden v. Djeddah. Wonosobo, fi te Houston verwacht. Zaankerk. 6 te Antwerpen v. Bremen. Zuiderkerk, fi v Marseille n. Lissabon. Zwijndrecht, 6 200 m. z.w. Landsend n. R'dam. SLF.EPVAART Blankenburg. 7 v. Milford Haven n. Londen. Friesland. 5 v. Antwerpen te IJmuiden. Gele Zee, 4 te Maracaibo. Loire, 7 v. Aden n. Arabische Golf. Nestor. 7 v. Rotterdam n. IJmuiden. Noordholland, 7 v. Lagos n. Holland. Stentor. 5 v. Schiedam n. Newcastle. Thames, 7 v. Suez n. Arabische Golf. Witte Zee, 3 v. New York n. Rotterdam. KLEINE VAART Alcetas, 6 dw. Kp. Trafalgar n. Antwerpen. Ardeas. 6 te Amsterdam n. Gothenburg. Bab T. Soernaes te Ipswich verwacht. Boreas, 5 v. Gothenburg te Delfzijl verwacht. E'sa. 3 v. Hull te Slikkerveer. Flevo. 6 te Amsterdam n. Rotterdam? Ilias,. 7 v. Cartagena te Rotterdam verwacht. Insp-Mellema, 7 v. Manchester te Lissabon verw. Kaap St. Vincent. 4 Brunsbüttel gepass. n. Z.dam. Kaap Falga. 4 v. Skoghall n. Zaandam. Leliegracht, 6 te Abö. Lijnbaansgracht, 6 dw. Norderney n. Amsterdam. Nero. 6 te Malaga v. Alicante. Ponza. 3 v. Stockholm n. Mantvluoto. Schippersgracht. 5 te Amsterdam. Strabo. 6 5 m. n. Ushant n. Amsterdam. Thaletas, 5 v. Istanbul n. Bourgas. Tilly. 4 v. Stockholm n. Skutskaer. Wcsterdok. 6 v. Leixous te Liverpool verwacht. Bloedworst 60 cent p. pond Vet Spek 75 cent per pond 3 pond 2. Gekookte Worst 1.p. pd. Rauwe Lever 40 cent p. ons Magere Kinnebakslappen 80 cent per pond 2 pond 1.50 Tongeworst 35 cent per ons 2 ons 60 cent Dit alleen in MODELSLAGER 17 W. ME 17 ER SMEDESTRAAT 20 t/o gebouw „Sint Bavo" voor type-werk en lichte kantoorwerkzaamheden. Diploma steno strekt tot aanbeveling. Brieven met opg. van verlangd salaris aan NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP M. v. Heemskerkstraat 25a. Postbus 620. Haarlem Ondergetekende, bewindvoer der in de surséance van be taling. verleend aan Pieter Dryver, van beroep koop man. wonende te IJmuiden, gemeente Velsen. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Piete' Drijver, voor noemd. ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem een ontwerp-ak- koord heeft neergelegd: dat voormelde Rechtbank heeft bepaald, dat de schuldvorde ring ten aanzien van welke de surséance werkt, bij de ondergetekende moeten zijn ingediend uiterlijk op 20 april 1959 en dat op maan dag de 11e mei 1959 des na middags te 2 uur in Raad kamer van voormelde Recht bank de raadpleging en be slissing over het akkoord zullen plaats hebben. Haarlem, 7 april 1959. Mr. J. W. Rutgers, Nieuwe Gracht 51, Haarlem. Chem. Reinigen, Verven en Stoppage vraagt voor een harer filialen te HAARLEM in tijdelijke dienst. Leeftijd 2245 jaar. Goed loon. In bezit van rijbewijs A. Aanmelden dagelijks Kruisweg 44 en dinsdag- en woensdagavond 7—8 uur. Grote Houtstraat 17. N.V. HOL LAN Dl A BENNEBROEK. BENNEBROEKERLAAN 69. vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmeldingen dagelijks aan de fabriek van 8—5 u. Tel. K.2502 535 - 815. r~ N.V. DRUKKERI7 DE SPAARNESTAD te Haarlem vraagt NEDERLANDS, met voldoende kennis van de moderne talen. Sollicitaties met volledige inlicht/ingen omtrent leeftijd, genoten opleiding, vroegere werkkring etc te richten aan afdeling Personeelszaken N.V Drukkerij De Spaarnestad. Nassaulaan 51. H'lem V. B A7 A Gasthuisvest 5 voor lichte kantoorwerkzaamheden. Vlot kunnende typen. Telefonisch aanmelden 21264 of aan de zaak tussen 10 en 5u. GEVRAAGD op bedrijfskantoor te Heemstede leeftijd plm. 18 jaar. voor algemene kantoorwerkzaamheden. Goed kunnende typen. Brieven onder nummer 527 aan het bureau van dit blad. Wegens 10-jarig bestaan van onze Laken-fabriek 50 grot© 2-pers. GRASL. LAKENS 180x 240 van 8.90 voor 4.99 Slechts 60 GRAS LINNEN SLOPEN hotelsluiting van 1.98 voor 99 ct 25 orig. VICTORIA GEBORD. LAKENS 180x 240 van 11.90 voor 5.98 56 rijk geborduurde VICTORIA SLOPEN van 3.50 voor 1.98 25 METEOOR GRASLINNEN LAKENS van 5.98 voor 2.99 Wolline DAMESSLIPS maten 40 tot 50 van 1.49 voor 98 ct. 3 stuks voor.. 2.50 CHEMISCHE WASSERIJ vraagt ter opleiding. Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING. Amsterdamsevaart 30 A N.V. Levensverz. en Varia Mij. vraagt, wegens uitbreiding van haar organisatie. voor Haarlem, IJmuiden en Bollenstreek, zowel in vaste dienst als vrij agent. Geboden wordt: Vast salaris plus provisie, vakopleiding en prettige werkwijze. Borgstorting wordt vereist. Alleen uitv soil, met opgave van leeftijd enz. worden in behandeling genomen. Brieven onder no. 529 bur. v. d. bl Waarmee U ook wast - U kunt niet zonder blauwsel. Dat is nog eens over tuigend aangetoond door het Wasserij Instituut TNO te Delft. Aldaar gehou den proeven bewezen: Naspoelen met Reckitts Blauw gaat het geel worden van het wasgoed tegen. Zowel bij gebruik van zeep als van synthetische wasmiddelen! Doe dus altijd Reckitts Blauwsel in het laatste spoelwater. Alleen dan krijgt U een werkelijk witte was. Ver geet 't niet, mevrouw, Reckitts Zakje Blauw. GROTE HOUTSTRAAT 41 - HAARLEM vragen een leeftijd 22—25 jaar accuratesse vereist leeftijd pl.m. 16 jaar. Geboden wordt: een prettige werkkring en een goede salariëring. Vacantie voor 1959 kan in onderling overleg worden geregeld. Persoonlijke sollicitaties dagelijks van 9.00—18.30 uur. Grote Levens- en Varia-Verzekeringsmaatschappij zoekt voor haar afdeling in Haarlem-Oost een Leeftijd tot 39 jaar. Borgstelling ad 500.- verplicht. Brieven onder nummer 528 aan het bureau van dit blad HAARLEM TEL. 19745 GEVRAAGD Vakantie wordt geregeld (voor de zaterdagmiddag), leeftijd minstens 18 jaar. voor magazijn- en winkelwerk. Aanmelden tussen 7 en 8 uur of woensdag voor 2 uur MEDISCH CONTROLE BUREAU van de te Haarlem werkende Ziekenfondsen vraagt kantoorervaring, interesse voor medische administratie en accuratesse is nodig. Min. M.U.L.O.-opleiding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Bestuur, Tempeliersstraat 20A, Haarlem. Gen. Cronjéstraat 71 vraagt voor haar banketmagazijn Leeftiid boven 15 jaar. Aanmelden: Nieuwe kantooringang, Zijlstraat 12-14. Zij, die bekend zijn met Volkswagen en indelingsdiploma's bezitten, genieten voorrang. Aanmelden dagelijks aan het bedrijf tot 10 uur n.m.: Automobielbedrijf Fa. G. BERENDSEN en Zn Edisonstraat 4 - IJmuiden - Tel. 5544 (025501 N.V. NEDERLANDSCHE COMBINATIE VOOR CHEMISCHE INDUSTRIE, Amsterdam-W. (Amsterdamsche Chininefabriek) zoekt een VOOR HAAR EXPORT-AFDELING die in staat is stenogrammen in de moderne talen op te nemen en uit te werken. Vacantie dit jaar kan in overleg geregeld worden. Gegadigden gelieven hon sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken, de Wktenkade 78, Amsterdam-W.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6