Forse werkloosheidsdaling Scherpe verwijten aan ministers der Europese Gemeenschap T rein verkeer Haarlem-Amst erdam gisteren ernstig gestagneerd Met man en macht wordt geraamte bloemencorso gesmeed en bekleed Voor jong en oud nu yongé-yongé Pleidooi van een aantal prominente Nederlanders 11 DE EUROPESE KOLENCRISIS Twee Nederlandse rapporteurs dringen aan op onverwijlde afkondiging van crisistoestand Twee doden in het verkeer Tentoonstellingswerken vernield Jeugdige gangsters sloegen 13-jarige jongen bont en blauw „Drs Kort horst' Kroesjtsjev kreeg flauwte na overmatig drinken Op Madagascar 143 doden Advocaten protesteren tegen Suprapto's ontslag BLOEMENPARADIJSIN DE MAAK Honderden vogels vergiftigd Pechdag voor de N.S. HILDEBRANDMONUMENT Kerkelijk Nieuws Rijles inplaats van bekeuring Linda Manez terug bij Het Nederlands Ballet DINSDAG 7 APRIL 1959 (Van onze Haagse redacteur) In twee door Nederlandse rapporteurs uitgebrachte verslagen van commissies aan het Europese parlement, dat aanstaande donderdag in Straatsburg bijeenkomt en dat de volgende week de kolencrisis zal behandelen, worden harde noten gekraakt over het beleid van de Raad van ministers met betrekking lot de moeilijkheden op de Europese kolenmarkt en wordt de Hoge Autoriteit in gebreke gesteld wat betreft het onderzoek naar vervangende werkgelegenheid voor de te sluiten Belgische mijnen. Beide commissies, die voor de interne kolenmarkt der E.E.G., waarvan drs. H. A. Korthals de rapporteur was en die voor sociale zaken waarvan het verslag werd uitgebracht door drs. G. M. Nederhorst, menen dat de crisistoestand behoort te worden afgekondigd, zij het dat de commissie-Nederhorst dat in positiever bewoordingen heeft gedaan dan de commissie-Korthals. De commissie voor de kolenmarkt verwijt de Raad van ministers een onhandelbaar gezelschap te zijn, dat heeft nagelaten de Hoge Autoriteit de noodzakelijke steun te bieden bij de toepassing van de indirecte maatregelen ter bestrijding van de kolen- crisis. Niet alleen heeft de Raad alle sug gesties van de Hoge Autoriteit afgewezen door steeds wisselende meerderheden, maar hij heeft ook nagelaten zelf andere voor stellen daarvoor in de plaats te doen. De commissie-Korthals gispt ook de Duitse maatregelen omdat deze in wezen slechts de moeilijkheden naar andere lan den waaronder Nederland verplaat sen. Wanneer men de invoer van Ameri kaanse kolen belemmert wil dat trouwens alleen zeggen, dat deze de Zwitserse of Scandinavische markt voor de Europese kolen zullen bedreven. De Belgen wordt uiteraard verweten, dat ze de perikwatiebedragen voor de te sluiten mijnen hebben gebruikt voor hoge divi denduitkeringen en verbetering der ar beidsvoorwaarden. Uit het rapport van de commissie-Nederhorst blijkt overigens, dat er gedurende de overgangstijd toch nog 49 mijnzetels in België werden gesloten en ge durende het laatste jaar nog eens dertien. De Belgische kolenproduktie daalde daar door met bijna drie miljoen ton. Het verslag van drs. Korthals bevat dan ook de zinsnede: „Kan men in redelijkheid volhouden, dat er geen sprake van crisis is? Hoever moet de toestand dan nog ver der achteruit gaan?" De commissie noemt dan de volgende voorwaarden waaraan op korte termijn voldaan dient te worden: 1. Een stelsel van produktiequota invoe- voeren, rekening houdende met de be hoeften der verbruikers (bijvoorbeeld een sterkere beperking der industrie kolen dan de brandstof voor huishou delijk verbruik); 2. energieke sluiting van niet-rendabele mijnen; 3. betere overgangsregelingen voor de door de sluiting getroffen arbeiders; 4. beperking der schade van de door de sluiting getroffen verwerkende in dustrieën. Positie mijnwerkers niet rooskleurig Het rapport-Nederhorst, dat dus de sociale aspecten van het huidige kolenvraagstuk behandelt, sluit hierop voortreffelijk aan. Men signaleert de ernstige stagnatie in de verbetering der sociale positie der mijn werkers en de teruggang der werkgelegen heid, vooral in Duitsland en België. Daarnaast valt een sterke teruggang in het aantal ondergrondse arbeiders te con stateren. Zo is het aantal leerling-mijnwer kers de laatste drie jaren met twaalfdui zend verminderd. Hoe groot het verloop der mijnwerkers is blijkt wel uit het feit, dat tegenover de 345.000 man die sinds 1953 in de Europese mijnen werden aangesteld, 327.000 man de mijnen verlieten. Wanneer nu nog bovendien in de mijnen ernstige werkloosheid zou ontstaan, zou dit beteke nen dat het vaste bestand aan mijnwerkers nogmaals zou teruglopen. De commissie-Nederhorst spreekt dan nok als haar oordeel uit, dat ook bjj (tijde lijk) verminderde produktie een vast be stand aan mijnwerkers moet worden ge handhaafd, opdat men niet bij oplopende conjunctuur weer met een groot perso neelstekort heeft te kampen. Advertentie Van Nelle bestellen In de Kerkstraat te Musselkanaal is het 9-jarig. dochtertje Margje van de fa milie Hulshof te Musselkanaal dodelijk verongelukt. Het kind, dat bij haar oudere zusje op de fiets zat, geraakte onder een juist passerende truck met oplegger, toen het oudere zusje de macht over het stuur verloor. Het oudere zusje liep minder ernstige verwondingen op, en kon naar huis terugkeren. In het Wilhelminagasthuis is de 74- jarige Amsterdammer G. J. Geijssen ten gevolge van een verkeersongeluk over leden. Hij was maandagochtend onver wacht van een vluchtheuvel op de Over toom nabij de Overtoomse Sluis op de trambaan gestapt, juist op het moment dat een tram naderde uit de richting Leidse Bosje. De man werd op de weg gesmakt. Op de tentoonstelling van draad- en ijzerconstructies die in het kunstenaars centrum in het Rotterdamse groothandels gebouw wordt gehouden, zijn twee werken, een draadconstructie en een van ijzer vol komen vernield. De politie onderzoekt thans wie hier de hand in heeft gehad. De schade bedraagt vijfhonderd gulden. Zondag ontdekte men dat de construc ties, die op een houten voetstuk staan en als namen droegen „Lijn de ruimte in" en „Gebogen lijnen doorboren rechthoek", vernield waren. Vermoed wordt, dat dit reeds zaterdag omstreeks zes uur gebeurd moet zün. Advertentie Van Nelle bestellen 1 De commissie juicht voorts de stappen dér Hoge Autoriteit toe om ten behoeve van de mijnwerkers een gegarandeerd mi nimum-maandloon te verkrijgen, eventueel met een toeslag uit de eigen middelen van de Hoge Autoriteit. Dit voorstel is echter door de Raad van ministers verminkt en alleen van toepassing verklaard op de Bel gische mijnwerkers. In dit verband wijst de commissie ook op het belang van een onderzoek naar de mo gelijkheden van een vijfdaagse werkweek, welke bovendien een economisch voordeel oplevert: men kan de kolenvoorraad laten waar hij is, namelijk ondergronds. De commissie heeft zich voorts afge vraagd of de fondsen van de Hoge Autori teit, vooral nu de heffingen verlaagd zijn, wel voldoende zijn voor deze loontoeslag en voor het opvangen van de gevolgen der sluiting van de Belgische mijnen. Tenslotte stelt de sociale commissie de Hoge Autoriteit duidelijk in gebreke wat betreft het onderzoek naar de mogelijk heden voor vervangende werkgelegenheid in die gebieden welke door sluiting van mijnen zouden worden getroffen. De sociale commissie heeft op dat probleem al jaren gewezen, doch zonder resultaat. Weliswaar draagt de Belgische regering voor de moei lijkheden in de Borinage de eerste verant woordelijkheid. maar dat ontslaat de Hoge Autoriteit niet van haar verplichtingen. Er is wel studie gemaakt voor mijngebieden waar het probleem niet actueel is, maar juist voor de Borinage zal het onderzoek nu pas beginnen. Advertentie Van Nelle bestellen Zonder enige aanleiding is op de V-leu- tenseweg te Utrecht een voorbijfietsende 13-jarige jongen -door,; zeven jongens van 11 tót 15 jaar overvallen. Een van hen was uitgedost mikkeen rood- masker. Zij trokken de niets vermoedende jongen van zijn fiets en sloegen hem met stokken waar zij hem maar konden raken. Daarna onderzochten de jeugdige overvallers zijn zakken, maar vonden niets van hun ga ding. Toen voorbijgangers naderden namen de overvallers de benen, maar een toe vallig in de buurt rijdende, surveillance wagen van de politie achterhaalde hen snel. In Rotterdam zijn vier jongens van 16 tot 18 jaar veroordeeld, die 's avonds en 's nachts wandelaars hebben mishandeld en beroofd. Twee van hen kregen zeven maanden gevangenisstraf, de derde kreeg vijf maanden waarvan drie voorwaarde lijk en de vierde drie maanden tucht- schoolstraf voorwaardelijk. Hel lag in de bedoeling dat de twee rapporteurs aan het Europees parlement ieder hun eigen verslag zouden toe lichten. Daar hij wegens ziekte verhin derd was verzocht het liberale Kamer lid drs. H. A. Korthals aan zijn socia listische collega drs. G. M. Nederhorst ook zijn rapport te behandelen. Deze kon aan dat verzoek met des te meer genoegen voldoen omdat de conclusies der verslagen veel dichter bij elkaar liggen dan de afstand tussen de poli tieke standpunten der beide rappor teurs zou doen veronderstellen. Men sprak ter persconferentie dan ook van „drs. Korthorst", hetgeen weer ge dachten opriep aan een andere politieke verwijdering BONN (UPI) Volgens het Hamburgse blad „Bild Zeitung" is de Russische pre mier Kroesjtsjev ziek geworden als ge volg van te veel en te snel drinken van al cohol. Het blad ontleent zijn berichten van „diplomatieke bronnen" in Helsinki. Kroesjtsjev heeft van zijn artsen het voor schrift gekregen minder sterkedrank te gebruiken. Gedurende het grootste deel van zijn verblijf in Oost-Duitsland verle den maand leek hij zich hier aan te hou den, maar dinsdagavond, 10 maart, op een receptie op de Russische ambassade in Oost-Berlijn, zag de UPI-correspondent, Kemna Kroesjtsjev twaalf glazen brandy naar binnen slaan. Kemna heeft echter niet gezien dat Kroesjtsjev later op de avond bijna een flauwte kreeg, zoals de correspondent van de „Stiddeutsche Zei tung" Kempski, wist te melden. Na twee minuten had Kroesjtsjev zich hersteld. „Toen hij zich opnieuw op weg begaf naar zijn tijdelijk verblijf, leek het hem grote moeite te kosten op de been te blij ven, maar hij glimlachte en de toeschou wers merkten niets", aldus Kempskic TANANARIVE (AFP) De regering van Madagascar heeft bekendgemaakt dat 143 mensen werden gedood en 41 werden gewond bij de orkanen en overstromin gen op het eiland. Er zijn elf vermisten. DJAKARTA \UP1> De vereniging van Indonesische advocaten heeft geprotesteerd tegen het ontslag van Suprapto als procu reur-generaal naar aanleiding van de vrij lating van Schmidt. In een verklaring werd het ontslag door de vereniging „on gepast" genoemd. De advocaten wezen er in hun verklaring oo dat aan Suprapto geen gelegenheid -s gegeven zich te verdedigen en dat aan 'n gewone misdadiger een betere behandeling wordt gegeven. Het treinverkeer op de lijn Haar lemAmsterdam is maandagmiddag en -avond door een draadbreuk in Halfweg ernstig gestagneerd. Een kwartier lang stond het treinverkeer vanuit Amsterdam naar Haarlem stil. Echter konden meer dan drie uur vanuit Haarlem geen treinen naar Amsterdam rijden. Vooral op het zeer drukke uur tussen vijf en zes was deze stagnatie voor de forensen uitermate onwelkom. Even voor half vijf brak een draag- kabel in de bovenleiding van het spoor wegemplacement in Halfweg. Hierdoor lag alle spoorwegverkeer tussen Haarlem en Amsterdam stil. Reeds een kwartier later was de bovenleiding boven een der sporen AmsterdamHaarlem weer gereed, zodat het treinverkeer vanuit de hoofd stad weer doorgang kon vinden. Om half acht was ook de leiding van het hoofd inhaalspoor op de lijn HaarlemAmster dam hersteld, waardoor de stagnatie ge leidelijk kon worden opgeheven. In de loop van de nacht kwamen de herstel werkzaamheden gereed. Zodra de stagnatie zich voordeed, wer den maatregelen genomen om de reizi gers zo snel mogelijk op de plaats van be stemming te brengen. Ongeveer dertig bussen van de NZHVM werden ingelegd om op de op het Stationsplein in Haarlem samengedromde reizigers naar Amsterdam te brengen. Het vervoer verliep zeer vlot De reizigers behoefden niet langer dan een In de bollenstreek is de opbouw van het bloemencorso in volle gang. In Hillegom, Lisse en Warmond staan de smeden de ge hele dag met het lasapparaat in de hand, bezig om de geraamten voor de corso- roagens te vormen. De HBG-hallen in Lisse worden weer bevolkt door matten- vlechters, die de ijzeren geraamten met matten bekleden. Naaisters zijn druk in actie om de gewaden voor godinnen en ko- Advertentie Van Nelle bestellen Een nieuw spel is voortbest emd een rage te worden. De naam: yongé- yongé. De leeftijd: haast even oud als China, waar het altijd al graag be oefend wordt: Jongleren met magische borden, vaak vertoond in circus en variété, nu beoefend op straat. In Bel gië en Duitsland is het al heel populair. ninginnen. die straks weer de wagens zul len bevolken en met een lieftallige glim lach naar de gunst van het publiek zullen dingen, snel gereed te maken. En de „corsoconsul" Van Driel jaagt weer door de streek om te kijken of praalwagens en toiletten volgens zijn ideeën worden uit gevoerd en de makers met goede tips ter zijde te staan. Het aantal wagens in de veilinghallen in Lisse is inmiddels al sterk gegroeid. Be gin vorige week waren het er nog een stuk of drie. thans staan er al twaalf. En in de loop van deze week zullen er stellig nog verscheidene bij komen. Hier worden de wagens met matten bekleed, waarop later de hyacinten worden aangebracht. Hiet ziet men de wagen, waarmee de af deling Bennebroek van ..Bloembollencul tuur" voor de dag komt: Queen of the pinks. Op een rose troon zal hier een van de vele lentekoninginnen haar hoge positie innemen. Een groep kwekers uit de Zilk slaagt er ieder jaar weer in een eigen wagen te laten meerijden. Ditmaal heet deze: de schoonste van het land. Zij toont een lieve deern op een laag bankje tussen de geurende hyacinten. De gemeente Hille gom wordt in het corso vertegenwoordigd door een sierlijke wagen met bekoorlijke nereïden, de dochteren van zeegoden. Ook dit. jaar komt de gemeente Lisse met een onbemande wagen uit. Deze is gewijd aan de godin Flora. Een gedeelte van de ijzeren geraamten van diverse wagens zal worden omwoeld met tule. Enige dames zijn thans bezig om de tule op maat te knippen en op de smeedijzeren figuren te bevestigen. Vanzelfsprekend komt de tienjarige Keukenhof dit jaar uitzonderlijk goed voor de dag. De duizenden kijkers zullen hoog boven een grote praalwagen Jacoba van Beieren zien tronen te midden van hof dames die zich tussen de bomen van de hof aan de voeten van Jacoba zullen neer- vleien. Smid Korbee in Hillegom heeft deze wagen onder handen. In Warmond wordt de Raadhuisdam versperd door een ijzer gevaarte, waarop smid De Corver zijn krachten beproefd. Even verderop staat nog een geraamte, dat straks sterk genoeg moet zijn om enkele schonen van Sassenheim naar Bennebroek en terug te kunnen dragen. Na enkele weken van drukke activiteit zullen op 25 april de opgetuigde praalwagens aan de tractoren worden gekoppeld om hun zege tocht door de bollenstreek te beginnen en de lof van het „Bloemenparadijs" te ver kondigen. Honderden vogels zijn om het leven ge komen doordat een landbouwer te Eem- nes-Binnen vergif op zijn bouwland had uitgestrooid. De landbouwer had op zijn akker haver gezaaid, maar naar zijn zeg gen pikten kraaien de zaadjes uit de grond. Daarom strooide hij giftig kippe- voer uit. Het gevolg was dat vele zangvo gels, die op de akker voedsel zochten, dit met hun leven hebben moeten bekopen. De rijkspolitie vond op de akker ontelbare dode vogeltjes. Van overlast van kraaien bespeurde zij niets. Tegen de landbouwer is proces verbaal opgemaakt. it. ul .winug minuten ic wcioitcn. Men kon ook via Uitgeest naar Amster dam reizen. De D-trein uit Parijs, die om 18.46 in Amsterdam moest aankomen is niet over Haarlem gereden maar via Harmeien en Breukelen. In de afgelopen nacht omstreeks twee uur is tussen Delft en Den Haag een goe derentrein op een werktrein gereden. Een wagen van de werktrein ontspoorde ge deeltelijk. Beide sporen op dit traject wa ren tot halfzes versperd. Tussen Heerlen en Hoensbroek ont spoorde hedenmorgen omstreeks half zes een lege wagon van een goederentrein. Daardoor was tol zeven uur het traject HeerlenHoensbroek versperd. Een drie tal reizigerstreinen moest over verkeerd spoor rijden. Twee treinen op dit traject heeft men laten vervallen. Door een defect aan de elektrische loko- motief van een trein van de Vuil Afvoer Maatschappij ontstond vanmorgen om half negen vertraging op de lijn Utrecht- Den Bosch, die ongeveer drie kwartier heeft geduurd. Acht vooraanstaande Nederlanders heb ben hedenmorgen aan het college van Burgemeester en Wethouders en de ge meenteraad van Haarlem een brief doen toekomen, waarin zi.j wijzen „op de uit zonderlijke kunstwaarde" van het Hilde- brandmonument en waarin zij hun over tuiging uitspreken dat het Haarlems ge meentebestuur alles in het werk zal stellen om de oprichting van het monument te realiseren. De ondertekenaars zijn jhr. dr. D. C. Roëll, hoofddirecteur van het Rijks museum; jhr. W. J. H. B. Sandberg, direc teur van de gemeentemuseums in Amster dam; de heer J. C. Ebbinge Wubben, direc teur van het Museum Boymans-Van Beu- ningen in Rotterdam; dr. J. J. P. Oud, ar chitect; mr. dr. P .J. Witteman, voorzitter van de Raad van de Kunst; mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur Dienst van Schone Kunsten in Den Haag; dr. L. Brummel, directeur van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag; en A. Roland Holst, letter kundige. De volledige tekst van de brief, 31 maart is gedateerd, luidt als volgt: die Nu het ogenblik nadert dat Uwe Col leges zullen beslissen over het lot van het Hildebrand-monument en nu, door ontijdige en deels onjuiste publikaties in de bladen, de atmosfeer rondom deze aangelegenheid is vertroebeld, komt het ondertekenaars gewenst voor Uwe Col leges te wijzen op het volgende: Alle strubbelingen die zich in de loop van de vele jaren hebben voorgedaan, mogen de ogen niet doen sluiten voor het feit dat het nu gereed gekomen werk van uitzonderlijke kunstwaarde is: Een monument vervaardigd door de Nestor der Nederlandse beeldhouwers voor een nationale figuur: de Haarlem mer Hildebrand, zo nauw met deze stad en de Haarlemmerhout verbonden. Wij twijfelen er niet aan of Uwe Col leges zullen alles in het werk stellen om de oprichting van dit monument te rea liseren. De brief is hedenmorgen in hun weke lijkse vergadering door Burgemeester en Wethouders besproken. IN DE TOELICHTING, die het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid geeft op de werkloosheidscijfers over maart, wordt een daling van het voor seizoens- invloedcn gecorrigeerde werkloosheidscijfers van 77.000 tot 73.000 geconstateerd. Het ministerie noemt dit een verdergaande wezenlijke verbetering van de situatie op de arbeidsmarkt. De verbetering van de situatie blijkt ook uit het feit, dat het aantal openstaande aanvragen van werkgevers, dat sedert het begin van dit jaar een stijging laat zien, deze maand voor het eerst sinds februari 1957 weer groter was dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. De daling van de geregistreerde arbeids reserve is voornamelijk te danken aan het seizoen en werd gunstig beïnvloed door het vroege en droge voorjaar. In de provincie Noordholland steeg het aantal openstaande aanvragen in maart van 3604 op 4315. Deze stijging is groter dan men heeft verwacht. Ook hier was de daling van het aanbod in de bouw nijverheid opmerkelijk, namelijk van 2075 tot 1078. Begin maart was er nog vraag naar 302 mannen, aan het eind van de maand steeg deze vraag tot 549 mannen. Ter vergelijking diene dat het aanbod van mannen in de bouwsector in maart van het vorig jaar 3178 mannen bedroeg. Er is dus weer een zekere tendens naar een lichte overspanning van de arbeidsmarkt. De grootste vraag betrof stucadoors en schilders. In de metaalnijverheid daalde het aan bod in maart van 1244 tot 989 mannen. De aanvraag steeg van 1241 tot 1300. In de landbouwsector daalde het aanbod van 2057 tot 1447. De gunstige weersomstan digheden spelen hier uiteraard een be langrijke rol. Anderzijds was er een toe vloeiing van arbeidskrachten uit land- Advertentie Van Nelle bestellen Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Dorkwerd J. Roebers, vicaris te Krimpen aan de IJsel. Bedankt voor Houten (toez.) Jac. Van Dijk te Gar deren; voor Ameide en Tienhoven en voor Sliedrecht T. Langerak te Vinkeveen. Be roepen en aangenomen naar Zuidlaren H. W. Colstee te Ammerstol. Bedankt voor Amsterdam (vac. M. Groenenberg) H. Hu- ting te Gouda; voor Ee (Fr.) F. J. Veld man te Colijnsplaat. Bedankt voor Vreeswijk H. N. van Hens- bergen te Renkum. Aangenomen de be noeming tot vicaris te Oosterhesselen (voor het vormingswerk op „De Klencke") mej. E. A. Bos te Bennekom. Gcref. Kerken Bed. kt voor Vroomshooo J. Hengeveld te Wateringen; voor Siegerswoude J. Ele- veld te Hijum en Finkum. Bedankt voor Zutphen (vac. dr. J. van den Berg) L. Schuurman te Giessenburg. Beroepen te Sybrandaburen J. Jonker, kand. te Nijkerk: te Zwartewaal A. Heuze- veldt. kand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Westzaan F. Bakker te Huizen (N.H.). Beroepen te Oud-Beijerland S. van Zwoll te Kampen. Bedankt voor Doorn- spijk-Elburg D. Slagboom te 's-Graven- zande. Geref. Gemeenten Bedankt voor Aalst W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.). Bedankt voor 's-Gravenpolder Chr. van Dam te Rotter- Gercf. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Daarlerveen M. Bran- des. kand. te Axel, die bedankte voor Alm- kerk-Werkendam, Gees (Dr.) en voor Sliedrecht. Advertentie Van Nelle bestellen 1 bouwgebieden in het noordelijk deel van Noordholland naar bouwprojecten bij de Hoogovens. In de groep hotel-, café- en restaurant bedrijven daalde het aanbod van 529 tot 459, de aanvraag steeg van 129 tot 161. Het aanbod van kantoorpersoneel daalde in maart van 773 tot 695 mannen. De aan vraag steeg van 485 tot 592. Hier levert de bemiddeling van kantoorbedienden van 35 jaar en ouder nog enige moeilijkheden op, aangezien de vraag naar jonger per soneel groter is. Het aanbod van mannen in de gi-oep minder geschikten vertoonde eveneens een daling namelijk van 4496 begin maart tot 4305 eind maart. Wat het aanbod van het aantal vrouwen betreft, in maart daalde dit van 1288 tot 1146. De vraag steeg van 5808 tot 6586. voorname lijk in de kledingindustrie. Het aanbod van vrouwelijk kantoorpersoneel daalde van 247 tot 231, terwijl het aantal aan vragen steeg van 1152 tot 1331. De oorzaken van de verminderde werk loosheid in het gehele land zijn in grote trekken dezelfde als die in het gewest Haai-lem. In februari bedi-oeg de geregi streerde ax-beidsreserve van mannen 1914, eind maart was deze 1418. In de bouw sector daalde het aanbod van 328 tot 141, in de metaalindustrie van 210 tot 149. Het aantal ingeschreven werkloze ongeschool den daalde van 415 tot 326, dat van de minder geschikten van 448 tot 380. Ook in de komende maanden is wat de laatste groep betreft een grotere vraag te ver wachten. Het aanbod van vrouwen liep in maart terug van 185 tot 132. De vraag steeg van 484 tot 582. Vooral huishoudpersoneel wordt met het oog op de grote schoon maak veel gevraagd. Het Ambtenarengerecht te Den Haag heeft het beroep van een Haagse agent van politie tegen een hem door de hoofd- commissax-is opgelegde straf, ongegrond verklaard. De agent was gestraft met in houding van vier vakantiedagen, omdat hij een jonge weduwe, die met haar auto enkele verkeersfouten had gemaakt, in plaats van haar te bekeuren, had aange boden 's avonds rijles te komen geven. Op advies van omstandei-s belde zij later het hoofdbureau op om te informei-en of de man inderdaad agent was. Daardoor kwam de zaak aan het rollen en moest de agent voor de tuchtcommissie verschijnen. De agent was in beroep bij het Ambtenaren gerecht gegaan, omdat hij van mening was, dat in het pi-ocesverbaal dingen ston den, die hij niet had gezegd. Volgens hem was hij gedwongen dit verbaal te onder tekenen. Linda Manez, die vroeger verbonden was aan het Nedei-lands Ballet, zal na een verblijf van anderhalf jaar in het buiten land omstreeks half april bij het Neder lands Ballet tei-ugkeren. Op maandag 20 april zal zij in de stads schouwburg in Utrecht haar eerste voor stelling dansen als de Vuurvogel in het ballet de Vuurvogel van Michael Fokine. Gedurende haar verblijf in het buiten land was Linda Manez verbonden aan de Opera in Nice.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7