Minister Luns uit de V.S. terug wegens de kabinetsformatie Bij het levenseinde van een „geboren" dirigent Premier Debré van Frankrijk in Londen aangekomen 3 Op de Ecosoc-conferentie in Mexico moest hij verstek laten gaan Hond (met steen van 10 kg om de nek) uit het water gered Ondergrondse „woning" ontdekt in Rotterdam Nieuw voorstel voor het nemen van kernproeven Alleen onder de grond en buiten de dampkring (Op de Ambassadeur Kirsanov Zes Haarlemmers veroor deeld wegens diefstal of heling van vleeswaren I Herinnering aan J. Frater Smid MAANDAG 13 APRIL 1959 De kabinetsformateur, prof. De Quay, heeft zaterdagmiddag de uit New York naar Nederland teruggekeerde minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. II. Luns, op Schiphol afgehaald. Minister Luns had in verband met de kabinetsformatie afgezien van zijn voor genomen reis naar Mexico ter bijwoning van de conferentie van de Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties al daar. „In de situatie van het ogenblik, waarbij wij pogen een kabinet samen te stellen, was een bespreking met minister Luns absoluut noodzakelijk", zei de kabi netsformateur. Dinsdag is de periode van veertien dagen om, binnen welke hij aan vankelijk had gedacht te kunnen slagen. Thans zei hij, dat het mogelijk enkele da gen langer zal duren. Minister Luns, die in Amerika als voor zitter de conferentie van de NAVO heeft geleid, verklaarde dat de eenheid onder de aangesloten landen niet alleen bewaard is gebleven doch zelfs versterkt. Wel be staan meningsverschillen, maar het zou een bedenkelijk verschijnsel zijn, wanneer onder vijftien soevereine landen precies dezelfde mening over alle problemen zou blijken te bestaan. Refererend aan zijn haastige terugkeer naar Nederland in verband met de kabi netsformatie zei hij gelukkig in staat te zijn geweest tenminste de gehele NAVO- conferentie bij te wonen. Bovendien heeft hij in Norfolk een Amerikaanse marine basis bezichtigd en elders de bijzondere geheime bergplaatsen van geleide projec tielen. Het speet hem dat hij de conferen tie in Mexico niet meer kon bijwonen. In de Economische en Sociale Raad van de V.N. die daar vergadert, zijn vele Azia tische landen vertegenwoordigd. Minister Luns vond dat Nederland daarbij zijn rol moet blijven spelen. „Wij hebben er een uitnemende naam en het zou een tegen wicht kunnen vormen voor de moeilijk heden die wij in het Verre Oosten heb ben. De Mexicaanse regering had aange drongen op mijn overkomst, maar ik heb haar teleur moeten stellen." Volgens minister Luns was het een ge lukkig feit geweest dat de conferentie in New York samenviel met de tienjarige herdenking van de NAVO en met de ernstige crisis over Berlijn en de Duitse kwestie. Over de meeste problemen heb ben Nederland, Duitsland en Frankrijk de zelfde opvattingen. „De Britse houding", aldus minister Luns, „heeft zich geheel aangepast bij die van de andere geallieer den en ik wil er toch wel op wijzen dat de zo genoemde disengagementplannen, die aan Macmillan en Selwyn Lloyd worden toegeschreven, zwaar overdreven zijn. De grote vier en de andere elf mogendheden zijn tot volledige overeenstemming geko men. Ik heb gezegd dat men naar de me ning van de Nederlandse regering geneigd is het nemen van besluiten teveel in han den van de grote vier te leggen. De kwes- tie-Berlijn, die over oorlog en vrede kan beslissen en die voor de gehele wereld van hetzelfde belang is, moet daar geen voor beeld van worden. Bij de voorbereiding van de conferentie en de besprekingen is naar onze mening iets te weinig met de kleinere landen voeling gehouden. Dat is nu op de afgelopen conferentie geheel hersteld". Minister Luns heeft in Washington ook bilaterale kwesties besproken. Zo sprak hij de diepe bezorgdheid van de Neder landse regering uit over maatregelen, waarbij de invoer van buitenlandse pro- dukten in Amerika wordt beknot. Hij refereerde aan de olierestricties, waarvan de Nederlandse Antillen de nadelen drei gen te ondervinden. Ook had hij van de gelegenheid gebruik In Naarden ontdekten militairen in de fortgracht een hevig spartelende hond. Het dier had alle moeite om de kop boven water te houden. De militairen slaagden erin de hond op de wal te halen, waarbij bleek dat het dier een met een ketting vastgemaakte steen van 10 kg meetorste. Men had de wit-zwart gevlekte gladharige terrier kennelijk willen verdrinken, maar het dier heeft zich geruime tijd boven water weten te houden. De hond werd naar een asiel gebracht. De politie stelt een on derzoek in naar de eigenaar, die zich op deze wrede manier van het dier heeft wil len ontdoen. Een vreemde ontdekking is op een stuk land aan de Oldegaarde in Rotterdam-Zuid gedaan. Een politieagent die op zijn ronde was, zag tussen het gras een luik met een slot. Hij stelde zijn superieuren van de vondst in kennis waarna werd besloten het slot te verbreken. Toen de politieman nen het luik omhoog deden zagen zij tot. hun verbazing een hol, dat kennelijk be woond is geweest. De ondergrondse wo ning, die een oppervlakte van dertig vier kante meter had was van een solide con structie. Op de vloer lagen matten en langs de wanden hingen oude tapijten. Oude dekens hadden kennelijk als slaapplaats gediend. Voorts werd er wat keukengerei aangetroffen. Er lagen ook kranten en tijd schriften. Het hol was gestut met palen waarop planken lagen. Daarop waren gegolfde platen gelegd en daaroverheen lagen mat ten en een zeil. Boven dit alles bevond zich een kleilaag van 60 centimeter. De politie heeft de gehele dag gepost, maar de holbewoner is niet komen opdagen. Het is een raadsel hoe men ongemerkt zo'n on- dereerdse woning heeft kunnen maken. De Plantsoenendienst heeft het Hol met het oog op het gevaar van instorting met puin dichtgestort. JAN MORITZ OVERLEDEN Zaterdag is in Amsterdam op achten- zeventigjarige leeftijd gestorven de oud acteur Jan Moritz, die bekend is uit het begin van de grote operettetijd in Carré onder Rido en Bosman. De crematie zal woensdag geschieden in Driehuis-Wester- veld. gemaakt met zijn Duitse ambtgenoot Von Brentano de bilaterale Duits-Nederlandse betrekkingen en speciaal de zo genoemde „Generalbereinigung" te bespreken. Onder die „Generalbereinigung" wordt het stre ven verstaan om nu eindelijk alle nog hangende oorlogskwesties tussen Neder land en Duitsland in het reine te brengen. Minister Luns geloofde dat zijn onderhan delingen met Von Brentano succesvol zijn geweest. „Een grote hinderpaal is uit de weg geruimd: de vergoeding door de Duit sers aan de nazi-slachtoffers. Ik heb hoop dat deze kwestie spoedig op een voor bei de landen bevredigende wijze zal worden opgelost." Tenslotte kwam Nieuw-Guinea nog ter sprake. Minister Luns had met onder staatssecretaris Robertson de Indonesische kwestie besproken, „maar alleen om te zien of het Amerikaanse standpunt van Dulles, die het vorig jaar krachtige taal sprak over het gebruik van geweld, nog hetzelfde is. Dat is inderdaad zo". WASHINGTON (AFP-Reuter) In Washington verluidt, dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië een nieuwe for mule voor controle op kernproeven zullen indienen op de Geneefse conferentie, die vandaag wordt hervat. Volgens dit voor stel zouden alleen proeven onder de grond en buiten de dampkring mogen worden ge houden. Proeven in de dampkring zouden wegens de radio-actieve neerslag die ze veroorzaken, verboden moeten worden. Volgens conferentiekringen zullen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten ernstige pogingen doen om hun verschil len met de Sovjet-Unie te verminderen. Het Russische ministerie van Buitenland se Zaken heeft in een verklaring, gepubli ceerd door Tass, een beroep gedaan op de beide westelijke landen te trachten met Rusland tot spoedige overeenstemming te komen. Rusland beklaagt zich in de ver klaring over Amerikaanse en Britse po gingen sleutelposities in een controlecom missie te veroveren. Advertentie "M?: OPWEKKEND VERKWIKKEND (Vervolg van de voorpagina) In 1949 moest Van Beinum wegens een langdurige ziekte zijn werkzaamheden sta ken. In juli 1950 keerde hij weer terug. In 1951 had de dirigent zich wegens ziekte al voor een jaar teruggetrokken; op 13 februari 1954 moest hij wegens ziekte een tournee door Engeland beëin digen. In 1957 kreeg hij te Salzburg een acute storing in de bloedsomloop en sinds dien heeft hij voortdurend in meer oi min der ernstige mate geleden aan zijn ziekte. Een maand geleden was hij enige tijd in een Amsterdams ziekenhuis in observatie, maar hij hervatte terstond daarna weer zijn werk. Op 10 december 1956 werd Eduard van Beinum het eredoctoraat in de letteren en wijsbegeerte honoris causa verleend dooi de Gemeentelijke Universiteit in Amster dam. Van Beinum was ereaoc-or van ae Rutgers Universiteit in New Brunswick (Amerika). In 1950 kreeg hij de medaille van de Internationale Brucknervereniging. In 1957 werd hij erelid van het Gustav Mahlergezelschap. in 1958 kreeg hij de gouden Mahlermedaille. De overledene was onder meer grootofficier in de huisorde van Oranje, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en Commandeur in de orde van Leopold II. Onze medewerker voor muziek Jos. de Klerk schreef het volgende in memoriam: Hedenochtend, tijdens zijn repetitie met het Concertgebouworkest, bezweek de be roemde dirigent Edxiard van Beinum aan de hartkwaal, die reeds geruime tijd zijn leven bedreigde. Bij al het tragische hier- van en de ontzetting die het zo plotselinge overlijden uiteraard teweegbracht, is hij de mooiste dood gestorven die een kunste naar kan voorbestemd zijn: midden in zijn werk, in de vervulling van zijn roeping. Toen we in 1927 Eduard van Beinum voor het eerst voor de Haarlemse Orkest Ver eniging zagen staan, als opvolger van Nico Gerharz, hebben wij hem spontaan ge noemd: een geboren dirigent. En nu, bij de voleinding van zijn levenstaak, kunnen we bevestigen dat hij de drang van zijn muzikale leidersnatuur tot zijn laatste harteklop gehoorzaamd heeft. In het har nas, waarmee de muzen hem omgord hadden, is hij gestorven. Die muzen hadden aan zijn wieg gestaan, want hij stamde uit een muzikale familie die vertrouwd was met het reilen en zeilen van het orkestleven vader Van Beinum was lid van het Arnhems Orkest. En zo is de muziek als levenstaak dan ook niet een willekeurige keuze van hemzelf geweest, maar een bestemming. Reeds jong zat hij als altist midden in de strijkersgroep van het orkest en werd hij vertrouwd met het evenwicht, waarvan die partij zo vaak de middelaarster is. Intussen ontwikkelde hij zich als pianist, bereikte als zodanig de hoogte der technische virtuositeit en der artistieke verfijning. Maar al gauw kreeg hij ook de maatstok; waarschijnlijk was de liefde hiertoe er van den beginne af al ge weest. De praktische scholing werd in geleid met het dirigeren van een ama teurorkest. Zij werd voltooid tijdens de vier jaren, gewijd aan de Haarlemse Or kest Vereniging, onvergetelijke periode voor wie ze meegemaakt heeft en voor wie de herinnering blijft van een staag groeiend jong dirigent en een verrassend opbloeiend orkest. Maar het Concertgebouw was op zoek naar een opvolger voor de aftredende Cor nells Dopper. En zo gebeurde het dat op zeker H.O.V.-concert onder het publiek opgemerkt werden dr. Rudolf Mengelberg, vergezeld van Pierre Monteux, die toen met dr. Willem Mengelberg de muzikale leiding van het Concertgebouworkest deelde. Kort daarop was de zaak be klonken: Amsterdam won in Eduard van Beinum een kracht die. als persoonlijkheid tegenover de verafgode Mengelberg, een nieuwe era in het Concertgebouw zou in luiden, wat uiteraard niet zonder wrijving en strijd geschiedde. De rest is recente geschiedenis: Van Bei num is een groot dirigent geworden. Zodra het buitenland vooral Engeland en Amerika de buitengewone leidersgaven van Eduard van Beinum sanctioneerden, en hij in de wereld onder de grootsten van de dirigeerstaf genoemd werd, heeft zelfs Amsterdam het begrepen. Nu treurt men over het verlies van een grote en sympathieke persoonlijkheid, wiens stelregel het was met zijn musici samen de kunst dienen, niet als een dicta tor, maar als een middelaar. Zijn rust weze zacht. De Russische ambassadeur in Den Haag, de heer S. P. Kirsanov is zaterdag per vliegtuig uit Moskou in Nederland terug gekeerd. De heer Kirsanov is bijna zes maanden in de Sovjet-Unie geweest. Begin januari deden berichten de ronde, dat de Russische regering bij de Nederlandse regering agre- ment had gevraagd voor de benoeming van ex-minister Molotov tot ambassadeur in Den Haag. Deze berichten zijn echter nooit in Moskou of Den Haag bevestigd. Molotov is thans ambassadeur in Buiten-Mongolië, na in 1957 zijn ministersfunctie te hebben moeten neerleggen. De heer Kirsanov vertrok in oktober van het vorige jaar naar Moskou, na in septem ber reeds enkele weken van zijn post af wezig te zijn geweest. Een reden voor zijn afwezigheid werd niet gegeven. Wel zijn er berichten geweest, dat hij in Moskou ziek is geweest. (Van onze correspondent in Londen) De Franse premier Debré en de minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, zijn vandaag in Londer. aange komen voor besprekingen met de Britse minister-president, Macmillan, en de mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Het is Debré's eerste bezoek aan Engeland sinds hij in januari premier werd. Het bezoek van de Franse ministers zal twee dagen duren Er is geen agenda voor het gesprek dat dient te worden be schouwd als een onderdeel van «60 alge mene gedachtenwisseling met het oog op de voorbereiding van de conferentie met de Russen. Wegens het bezoek van de Franse ministers is het begin van de Lon- densc bijeenkomst van de Amerikaans, Brits-, Frans-, Westduitse werkgroep, die documenten moet opstellen voor de con ferentie der vier westelijke ministers van Buitenlandse Zaken op 29 april te Parijs tot morgen uitgesteld. Hoofddoel van de besprekingen is de kloof in de geallieerde standpunten te overbruggen en de westelijke eenheid te herstellen voor de ontmoeting met de Rus sen op 11 mei. Macmillan heeft vooral tot taak de vrees van president De Gaulle voor eventuele ongewenste gevolgen van het Britse initiatief te bezweren. De Fran sen hopen dat niet alleen de kwestie Oost- West zal worden behandeld, maar ook Afrika en het Nabije Oosten, speciaal Irak, alsmede de Euromarkt. Geen München Vanzelfsprekend hecht Londen grote waarde aan de gemelde waarschuwing van de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, die zelf een van de voornaamste grondleggers van de NAVO is. Opgemerkt wordt echter dat, hoe goed zijn critiek ook bedoeld is, de vergelijking met München niet op gaat omdat de westelijke bondgenoten geenszins in een positie van hopeloze zwak te verkèren zoals toen. Ook is Kroesjtsjev niet op oorlog uit, zoals Hitier destijds. Bo vendien, zo voegt men er aan toe, heeft Londen geen voorstellen gedaan, welke tot inbinden tegenover de Russen zouden kunnen leiden. Men ziet in Acheson's be toog een element van ontijdige moedeloos heid. Hoewel niemand blind is voor de door de Amerikaanse staatsman onder streepte gevaren, moeten deze met enig zelfvertrouwen onder ogen gezien worden. Zo luidt de Britse reactie. (UPI) De Britse ministerraad bestu deert met grote aandacht de verschillende voorstellen welke met het oog op een op lossing van de Berlijnse crisis geformu leerd zijn. De meeste kans op aanvaar ding maakt een plan om Berlijn onder UNO-toezicht te stellen en er waarnemers en een symbolische UNO-strijdmacht te stationeren. Een voorstel in de letterlijke betekenis is het niet. Verschillende re geringen hebben er op gezinspeeld. Kroesjtsjev heeft erop ingehaakt met zijn verklaring dat een neutrale troeoenmacht in Berlijn zijn instemming zou hebben, maar de officiële regeringswoordvoer ders in de westelijke hoofdsteden zwijgen erover. Er zijn echter tekenen die erop wijzen dat het voorstel dat nooit een plan is ge noemd thans nader omlijnd en voor pre sentatie in Genève gereedgemaakt wordt. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft vanmorgen diefstallen bij een Haarlemse vleeswaren- en conserven- fabriek behandeld. Er waren zes verdach ten: drie Haarlemmers stonden terecht wegens diefstal en drie wegens heling. Tussen november en februari namen een worstmaker en twee fabrieksarbeiders, alle drie achttien jaar, met elkaar boter hamworst, ham, gerookte worsten en vers vlees, totaal voor ongeveer zestig gulden, weg. Zij waren ontslagen en ter compen satie had de directie vakantie- en snipper dagen ingehouden. De officier van Justitie, mr. H. Lager waard. eiste tegen de worstmaker en een der arbeiders 60 of tien dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen de derde verdachte, die tot diefstal was overgehaald, luidde de eis 50 of vijftien dagen. De politierechter veroordeelde de beide eerste verdachten tot 50 subs. 15 dagen en de geëiste voorwaar delijke straf en de derde verdachte tot 30 of negen dagen. Vervolgens stonden een achttienjarige ar beider in dezelfde fabriek, alsmede twee chauffeurs van respectievelijk 33 en 25 jaar, allen uit Haarlem, wegens heling te recht. Zij hadden vlees en vleeswaren aan genomen en daarvoor een kleine vei-goe- ding gegeven, terwijl zij wisten, dat de goederen gestolen waren. Tegen de arbei der eiste de officier 30 of negen dagen en tegen de chauffeurs 40 of 12 dagen. Mr. Petersen vonniste conform. Concert In een café, vlakbij het Amsterdamse Concertgebouw, bestelde de persfotograaf nog een jonge klare. Het was haast midder nacht en de meeste bezoekers, studenti koze jongemannen met sputterende krom me pijpjes tussen de lippen en lieve petti coat meisjes met mislukte Brigitte Bardot mondjes, maakten zich gereed om te ver trekken. Hun doel was duidelijk: over en kele minuten zouden de poorten van onze Muziektempel geopend worden om een duizendkoppige menigte toegang te ver lenen tot „Jazz at the Philharmonic". ,,'t Is niet altijd een zacht eitje om een goeie plaat te schieten", zei de persfoto graaf, een bleke jongen met een bruin leren vest. „Neem dat nachtconcert van vanavond bijvoorbeeld. Meneer Lou van Rees is niet gemakkelijk en dan moet je nog oppassen, dat je het publiek niet te veel hindert. Maar uiteindelijk hebben we mekaar nodig. De sterren willen publici teit en het publiek wil lekkere plaatjes in de krant". Hij rekende af, greep zijn in dienst ver grijsde camera en verdween in de richting van het Concertgebouw. Even later zat ik er ook. Temidden van de massa die ge komen was om zich over te geven aan die vreemde roes, opgewekt door het harts tochtelijk ritme en de oer-muzïkale explo sies van Oscar Peterson en zijn donkere broeders, die zakdoeken tekort kwamen om de zichtbare gevolgen van hun enorme inspanning te verwijderen. Kort na het derde nummer vertoonde mijn linker-buurman duidelijk neigingen om flauw te vallen. Zijn verloofde loodste hem moederlijk de zaal uit, maar later kwam ze alléén terug. „We zijn vanochtend al vroeg met de auto uit Heereveen vertrokk'n", meldde ze ter opheldering. „Als je dan moe bent en in zo'n warme zaal komt, kan 't gebeur'n, dat 't je opeens aanvliegt. Hij zit nu in de gang, dan knapt hij wat op, want we moet'n vanacht nog terug naar Friesland". Ik keek op mijn horloge, het was half twee. Vierentwintig uur geleden waren Oscar Peterson, Ella Fitzgerald, Lou Levy en de andere sterren van deze avond nog in New York, gingen ze na een inspan nende TV-show in allerijl naar het vlieg veld. Vier uur geleden speelden ze in het Kurhaus in Scheveningen en nu, in de prille zondagmorgen, nachtconcert in Am sterdam. Met vonken, die overspringen tussen zwarten en blanken, tussen de na zaten van primitieve oerwoudbewoners en die van gecultiveerde westerlingen. Door muziek, die appeleert aan de oer-driften van de mens: ritme, beweging, bevrijding door extase. Op het podium zit het publiek tot vlak bij de musici. Een jongen van een jaar of vijftien is tot bij de piano gekropen en zit nu op de grond, het hoofd tegen de vleugel geleund, de ogen gesloten in opperste ver rukking. Niemand merkt het. Ook de pia nist niet, een over het toetsenbord ge kromde, ebbenhouten gestalte, één gewor den met zijn instrument, voortgezweept door het nimmer aflatend ritme van drums en stringbas. Na de pauze brengt een luid applaus met bijbehorend gefluit en gestamp de lucht ih de zaal dermate in trilling, dat de trom melvliezen nog slechts één snerpende toon registreren. Ella Fitzgerald is op het po dium verschenen, groot, dik, op onwaar schijnlijk hoge naaldhakken, een groene gedecolleteerde avondjapon fel afstekend tegen de koffiebruine huid. Meneer van Rees heeft gezegd, dat haar eerste nummer gefotografeerd mag worden. De persfoto graaf uit het café loopt naar voren, stelt zijn camera in. Dan krijgt hij een duw in de rug van een man op de eerste rij. Hij blijft staan. Een andere man pakt hem in de nek, trekt hem het bruine vest half van het lichaam. De persfotograaf keert zich om en schudt dreigend zijn vuist. Drie mannen springen tegelijk op en gaan hem te lijf. Ella zingt. Een zaalwachter schiet toe en de vechtenden worden gescheiden. Ella dankt, stralend voor het donderend applaus. Het felle licht van een blitzlamp flitst door de zaal. De fotograaf heeft nog net ov tijd zijn plaatje gemaakt. In het café had hij gezegd: „Voor mij is het een korvee vanavond, want ik hou helemaal niet van jazz. Wel van klassiek. Maar je moet wel, hè? Per slot van reke ning doe ik 't voor mijn broodje Arnold de Vita Met de heer J. Frater Smid, die, zoals wij reeds meldden, op zeventigjarige leef tijd te Overveen is overleden en wiens stof felijk overschot op Driehuis-Westerveld werd gecremeerd, is een man heengegaan, die vele jaren lang een vooraanstaande plaats innam in het visserijbedrijf te IJmuiden. Het vakblad voor het Nederlandse vis serijbedrijf „De Visserij wereld" wijdt in zijn jongste nummer een lang artikel aan de activiteiten van de heer Frater Smid, een man die zich onderscheidde door zijn nobe menselijke eigenschappen en de pret tige wijze waarop hij ieder die met hem in aanraking kwam tegemoet kwam. Zijn werk vond in de gehele visserij steeds de grootste waardering, omdat het in alles getuigde van zijn helder zakelijk inzicht en bezonken oordeelsvorming. Na tot 1924 sleepbootreder te Delfzijl te zijn geweest, deed hij met zijn vader en de heer Prins zijn intrede in het visserij bedrijf: opgericht werd de Rederij Frater Smid en Prins. In 1939 overleed de heer Frater Smid Sr, en in hetzelfde jaar werd eerdergenoemde rederij omgezet in de N.V. Visserij Mij Roode Zee, waarvan de heer J. Frater Smid directeur werd. In de tweede wereldoorlog verging de „Witte Zee", die in 1939 door onze marine was gevorderd; de „Zwarte Zee", „Oost zee" en „Poolzee" weken uit naar Enge land, om eerst einde 1945 terug te keren. Zij bleven nog tot 1951 vissen, waarna zij voor sloop werden verkocht. De heer Frater Smid trok zich daarna uit het be drijf terug. De heer Frater Smid was van 1933 tot 1951 bestuurslid van de Vereeniging van Reeders en Visschersvaartuigen te IJmui den. Hij was vele jaren lid van de Raad voor de Scheepvaart, bestuurslid van de Visserijschool en voorts bestuurslid van velerlei organisaties, In de naoorlogse jaren heeft hij zich intensief beziggehouden met de velerlei moeilijkheden die waren voortgesproten uit het overheidsbeheer over de in de oor log gevorderde visserijvloot.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5