Aan te lang bestaande, onvruchtbare controverse moet nu een einde komen föotteJttieK Geen reden om Overbos te bes temmen tot bejaardentehuis Ton voor „Bloembollencultuur" als zetel naar Hillegom gaat Nieuw Krelagehuis biedt uitstekende huisvesting aan vereniging 5 VOORZITTER „BLOEMBOLLENCULTUUR" OVER BEURS: I'lrrrri B. EN W. VAN HEEMSTEDE: Hillegom biedt tegen Haarlem op &e.(!pt iLin't izjoAati Met Duitse passagiers schepen naar de bollen? DWT werd winnaar in eigen toernooi Haarlemse Sportweek gaat dit jaar niet door Definitief einde van Haarlemse traditie f Heemsteedse kunstkring gaat de kamermuziek bevorderen Nieuwe zwemgelegenheid in Heemstede Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 20 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT saaiifl „Vele jaren discussiëren wy nu reeds over een waardiger huisvesting van de beurs, van onze kantoren en vergaderruimten. Ons eeuwfeest is méér dan een aanleiding, het is een reden om nu eindelijk eens tot daden te komen, opdat ons bloembollenvak en onze vereniging althans ergens te vinden zullen zijn, niet verspreid her en der, maar in een waardige woning". Dit zei de voorzitter van de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, aan het begin van de vanmorgen in het Haarlemse Concertgebouw ge houden algemene vergadering. In deze vergadering gaf de heer Van Nispen een uiteenzetting van de plannen voor verbetering van de beursaccommodatie; een plan tot vernieuwing en uitbreiding van het Haarlemse Krelagehuis en een plan tot over brenging van de beurs en zetel van „Bloembollencultuur" naar Hillegom in het dan uit te breiden „Treslong". De voorzitter bracht het volgend jaar te vieren honderdjarig bestaan van de vereniging ter sprake, waarbij hij zei dat een jubileumcomité het initiatief heeft genomen tot het bijeenbrengen van een feestgave dat mogelijk voor de huisvesting van de vereniging zal worden besteed. Nadat de voorzitter de overleden leden had herdacht, ondermeer wijlen de heer T. M. H. van Waveren, zei hij het oog te wil len richten op de toekomst. „Zou ons vak, dat zo intens leeft, niet moeten bouwen aan zijn toekomst?" In het comité dat een feest gave bijeen zal brengen voor het eeuwfeest, hebben zitting de heren dr. A. J. Verhage, voorzitter, A. Verduyn uit Lisse, F. J. van der Kolk uit Hillegom, D. Hogewoning en D. Jonker. Reeds is een eerste gift ont vangen. Namelijk duizend gulden van de bejaarde oud-vakgenoot Willem de Graaff in Wassenaar ten behoeve van de beurs in Haarlem. De heer Van Nispen zei voorts over de beurskwestie: „Van vele zijden wordt ge tracht onze financiële moeilijkheden, welke tot nu toe een waardiger huisvesting van de beurs belemmerden, te verzachten. Hier bij zijn ook andere belangen in het spel, maar dit neemt onze erkentelijkheid voor de hulp niet weg." De voorzitter zei dat de leden al vele jaren besluiteloos en verdeeld zijn. Thans dient men tot een besluit te komen, opdat de vereniging een nieuwe eeuw ingaat in een nieuw gebouw. Alle luxe zal worden vermeden, gezocht is slechts naar een sobere maar doeltreffende oplossing, voor de huisvesting van onze vereniging, de beurs, het Scheidsgerecht voor de bloem- bollenhandel en de keuringsdienst, aldus de heer Van Nispen. „Aan onze besluite loosheid, die ons waarachtig niet siert, en aan een reeds te lang bestaande onvrucht bare en nadelige controverse moet thans een einde komen." Tenslotte zei de heer Van Nispen te hopen dat in alle objectiviteit op de ver gadering van 19 mei een besluit zal worden genomen en dat de minderheid dan de grootheid zal opbrengen het uit te voeren plan te steunen. Geheel nieuw Krelagehuis Het plan tot verbouwing van het Krelage huis, ontworpen door de gemeentelijke dienst van openbare werken, laat van het huidige gebouw niets bestaan. Alleen de fundamenten blijven liggen. Het huidige gebouw, de garage ernaast en een fabrieks hal naast het parkeerterrein, alsmede en kele woningen op de hoek Leidsevaart- Brouwersvaart zouden worden afgebroken. „Het is volkomen onjuist te stellen dat hier een verouderd fabrieksgebouw wordt op geknapt. Want het gaat hier om een geheel nieuw, modern en waardig gebouw", aldus de heer Van Nispen in zijn toelichting op de plannen. Het nieuwe gebouw krijgt een lange gevel, die tot de Brouwersvaart zal worden doorgetrokken. Aan de voorzijde zijn twee ingangen geprojecteerd, een hoofdentree en een ingang voor het langs de Leidsevaart gelegen restaurant. Voor het restaurant komt een terras. Tussen dit restaurant en de koffiekamer zal men een overdekte tuin aanleggen. Het gebouw krijgt een ruime hoofdingang met een grote hal, waarachter de beurszaal komt te liggen. Deze zaal wordt belangrijk uitgebreid, en wel tot 1750 vierkante meter. Links van de hal komt de garderobe met sanitaire voorzieningen, waarachter men de nieuwe keuringszaal, op de plaats van de bestaande garage, heeft ontworpen. Deze zaal krijgt een podium. Aan deze zijde komt eveneens een ingang, die bij sport wedstrijden in de grote zaal kan worden gebruikt. Deze ingang krijgt een brede gang, waardoor auto's tot vlak bij de beurszaal kunnen komen. Op de bovenver dieping zijn de kantoren van „Bloembollen cultuur" geprojecteerd. Vergoot „Treslong" Het. Hillegomse plan omvat een uitbrei ding van de beurszaal tot 1435 vierkante meter. Naast de uit te breiden keuringszaal kan een kantoorgebouw worden neergezet. Een nadeel van het thans ontworpen Hil legomse plan is, dat het hoge kantoor- Granaten in vuilnisbak. In een vuil- midden van de vorige week is te Nijmegen een 30-jarige gehuwde werkster ernstig gewond, toen zij in een school een potje met boenwas op het gascomfoor had gezet. Bij het wegnemen van het potje sloeg na melijk de vlam in de boenwas. De werk ster liet daarop het potje vallen, waardoor haar kleding vlam vatte. Zij liep ernstige brandwonden op. Gisteren is zij in ®en ziekenhuis overleden. gebouw aan de te vergroten keuringszaal te veel licht ontneemt. Voorts is deze zaal wel wat klein. Deze bezwaren zal men echter waarschijnlijk te niet kunnen doen. Als op 19 mei zou worden besloten beurs en zetel van „Bloembollencultuur" naar Hillegom over te plaatsen, zou het gebouw „Tres long" aldaar aan de vereniging worden overgedragen. Tevens zou de vereniging dan de beschikking krijgen over naast de beurs gelegen terreinen en opstallen van de firma Ludwig en Co., belangeloos aan- De langgerekte gevel van het te ver nieuwen Krelagehuis, zoals een ma quette deze laat zien. Rechts, op de hoek van de Leidsevaart-Brouwers- vaart komt een groot restaurant. gemeentelijke bedrijf voor Openbare Wer ken. Later bracht hij ook dank aan de gemeenteraad van Hillegom, die de ter reinen en opstallen van de firma Ludwig ter waarde van honderdduizend gulden be schikbaar heeft gesteld. Hogere contributies Welk plan ook zal worden uitgevoerd, voor de nieuwe huisvesting zal een ver hoging van de contributies en entreegelden per 1 januari 1960 nodig zyn. Het hoofd bestuur deed daarom het voorstel deze con tributies op te voeren. Als het voorstel wordt aangenomen, zal jaarlijks 25.000 méér aan contributies worden ontvangen. De entreegelden zouden moeten worden verhoogd van 0,50 tot 1,50. Rekening houdend met een terugslag in het beursbe- zoek zou dit een verhoging van de inkom sten met 39.000 per jaar betekenen. Na deze uiteenzetting werden vragen over beide plannen gesteld. Ondermeer spraken de heer D. van Egmond uit Hille gom en Th. Hoog uit Haarlem. Toen enige leden hun mening over de voor- en nadelen van de plannen wilden geven, liet de voor zitter uitdrukkelijk uitkomen dat hiertoe thans geen gelegenheid bestond, maar dat men hiervoor op 19 mei gelegenheid krijgt. Het gebouw „Treslong" in Hillegom. Links het nieuwe gedeelte. Het trap- vormige dak is dat van de uit te brei den beurszaal. Daarachter is de nieuwe keuringszaal geprojecteerd. geboden door de gemeente Hillegom. Op deze terreinen zou een proef- en monster- tuin kunnen worden gesticht. Bij de Hillegomse beurs bestaat een rui me mogelijkheid tot parkeren. Bij het Kre lagehuis zal de bestaande parkeergelegen heid worden vergroot. Voorts bestaat bij de gemeente Haarlem het plan de wijk bij het Krelagehuis te saneren, zodat het reeds geprojecteerde parkeerterrein nog kan worden uitgebreid. Een ander bezwaar van het Hillegomse plan is, dat het beursge bouw aldaar ook wordt gebruikt door de n.v. „Treslong". „Wij moeten daar dus samenwonen", aldus de voorzitter. Hier tegenover staat weer dat de vereniging het nieuwe Krelagehuis geheel ter beschikking heeft. Wel kan het gebouw buiten de beursdagen gedeeltelijk worden verhuurd, hetgeen een gezonde exploitatie bevordert. Financieel gelijkwaardig Jhr. Van Nispen zei in zijn uitvoerige toelichting, dat de twee plannen financieel ingeveer gelijkwaardig zijn. Financiële redenen zijn dus voor een keuze niet van doorslaggevende betekenis. Uitvoering van het Haarlemse plan vergt een bedrag van ongeveer 2,5 miljoen, die van het Hille gomse project1.180.000. De jaarlijkse kos ten van het nieuwe Krelagehuis worden gesteld op 86.600, die van het uitgebreide „Treslong" op 87.515. Door het aanspre ken van reserves kunnen de jaarlijkse las ten van de nieuwe beurs worden terugge bracht tot ongeveer 64.000. Zou de vereniging echter de beurs naar Hillegom overbrengen, dan vervallen en kele bijdragen. Ondermeer zal „Bloembol lencultuur" dan aan de gemeente Haarlem een in 1927 beschikbaar gesteld bedrag van honderdduizend gulden moeten teruggeven. Verwacht wordt, dat een Hillegomse beurs minder bezoek uit Noordholland zou boe ken, wat de vereniging naar raming per jaar 5000 minder aan entreegelden op levert. Van grote betekenis is ook, dat het nieuwe Krelagehuis ongeveer twintig per cent meer ruimte biedt dan het uit te breiden „Treslong". De heer Van Nispen toonde zich dank baar tegenover de gemeenteraad van Haar lem, die besloten heeft gedurende veertig jaar 35.000 per jaar als bijdrage in de exploitatiekosten van de Haarlemse beurs beschikbaar te stellen. Voorts sprak hij met waardering over de service van het In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Heemstede zal opnieuw aan de orde komen het verzoek van de Stichting Huize „Sint Bavo" te Heemstede, om medewerking te verlenen tot het mogelijk maken van de stichting van een bejaardentehuis op het terrein van het zogenaamde „Overbos" van de buitenplaats „Berkerode", gelegen tussen „Kennemeroord" en „Kenemerduin". De meerderheid van B. en W. stelt de raad voor de medewerking niet te verle nen. In een toelichting op het voorstel zet ten B. en W. uiteen, dat zij van mening zijn dat het uitbreidingsplan, waarin „Overbos" is gelegen, nog rechtsgeldig is. In dit plan zijn in de buitenplaatsen Kenne- merduin, Overbos en Kennemeroord eni ge lanen geprojecteerd, alsmede een zeer verspreide bebouwing. Tengevolge van de snelle toename van de bevolkingsdicht heid in Heemstede en in het gehele wes ten van het land zijn de opvattingen over de bestemming van buitenplaatsen en het behoud van recreatiegebied in de loop van de laatste twintig jaren en vooral na de tweede wereldoorlog aanzienlijk en noodgedwongen gewijzigd. B. en W. me nen het karakter van de buitenplaatsen en het natuurschoon in het algemeen zo veel mogelijk te moeten handhaven, zonder de mogelijkheden van particulieren meer dan nodig te beperken. Toen in 1954 plannen voor de bouw van twee bejaardencentra werden ingediend, respectievelijk door de diaconie van de Hervormde gemeente te Heemstede voor de haar in eigendom behorende buiten plaats Kennemeroord en door de Gerefor meerde bouwcorporatie voor bejaarden voor de aan te kopen buitenplaats Kenne- merduin, hebben B. en W. besloten me dewerking te verlenen. Zo hebben zij ook medewerking verleend tot de omvangrij ke uitbreiding op de buitenplaats „Bos- beek" welke thans in uitvoering is. Te gen de verkaveling van het „Overbos" heb ben B. en W. zich evenwel verzet. Voorts merken B. en W. op, dat de se cretaris van de Commissie voor de ge meentelijke plannen van de Provinciale Planologische dienst hun heeft meege deeld, dat hij vestiging van een bejaarden centrum beslist onaanvaardbaar achtte, omdat handhaving van het terrein als „groene ruimte" zo mogelijk voor het publiek toegankelijk moet worden op gevat als een voorwaarde voor een be bouwing van de beide aangrenzende bui tenplaatsen, onder meer met bejaarden complexen, zoals door de gemeente voor gestaan. Ook herinneren B. en W. er aan, dat de zelfde commissie in november 1957 heeft bericht, dat bebouwing van „Overbos" in welke vorm ook moet worden voorkomen en een bestemming als openbaar park wa re na te streven en dat de directeur van de Rijksdienst voor het Nationale Plan in februari 1958 schreef, dat er bezwaren wa ren een bejaardencentrum te stichten. B. en W. hebben zich destijds bereid ver klaard te willen bevorderen, het uit breidingsplan in dier voege te herzien waardoor een be.iaardencomplex achter het „Overbos" aan de oostzijde van de door te trekken Burgemeester Van Len- nepweg zou kunnen worden gebouwd. De regenten hebben bericht, dat het door B. en W. voorgestelde terrein geenszins hun belangstelling had. Mocht de gemeenteraad toch van gevoe len ziin in het huid'ge stadium nog niet definitief tot weigering van de gevraag de medewerking te aoet.en besluiten, dan stellen B. en W. voor het college van re- Advertentie RALSTON en VERVETAl Dealer voor Heemstede en omgeving Fa. H. REE Binnenweg 89-89a - Heemstede - Tel. 38681 VERF - BEHANG - GLAS etc. DE GEMEENTE HILLEGOM wil de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur in Haarlem een ter rein ter waarde van 100.000 schenken, als men bereid is de zetel en de beurs der vereniging naar Hillegom over te plaatsen. Voor dit bedrag kan de ge meente de gehele kwekerij der firma Ludwig Co. nabij „Treslong" aan kopen. Het stuk land is in totaal 4300 vierkante meter groot. Bij de prijs zijn inbegrepen twee kassen, een werkruimte en een kantoor. Bij het beursgebouw zou men dus kassen en een grote ruimte voor proeftuinen krijgen, terwijl van een par keerprobleem rond dit beursgebouw ook in de toekomst nimmer sprake zal zijn, daar men behalve het huidige parkeer terrein in de nabije toekomst ook nog de beschikking krijgt over een groot plein voor het te bouwen bejaardencentrum van de Hervormde gemeente in Hille gom. Bovendien kan men in de straten van het rondom liggende „Meer en Dorp" vele auto's parkeren. Deze mededelingen werden gedaan in de spoedeisende vergadering van de Hille gomse gemeenteraad die zaterdagmid dag om twee uur werd gehouden onder voorzitterschap van locoburgemeester W. van Dam, daar de burgemeester we gens familieomstandigheden niet aan wezig kon zifn. De voorzitter zei, dat het bestuur van de Hillegomse beurs het altijd als een bezwaar heeft gevoeld dat er geen proeftuin bij de beurs is. De heer Van Dam stipte ook aan, dat het voor Hillegom van belang is als men kan gaan beschikken over grote zalen, die ondermeer als overdekte sporthal dienst kunnen doen. Dit vooral, omdat Hillegom een functie als woongemeente kan gaan vervullen. Dan moet er ook gelegenheid voor recreatie zijn. Nu de gemeente de kans krijgt de ama rylliskwekerij van de firma Ludwig te kopen, moet men deze kans aangrijpen. B. en W. stelden de raad daarom voor een krediet van 100.000 voor de aankoop ter beschikking te stellen, alsmede een krediet van 25.000 daar er als het Hillegomse plan wordt geaccepteerd verbeteringen moeten worden aangebracht. Men wil het terrein dan overdragen aan het bestuur van de Hillegomse Bloembol- lenbeurs, die het op haar beurt moet schenken aan „Bloembollencultuur". Men moet deze gift, van de gemeente dus min of meer zien als een aanvulling van de gemeente op het aanbod van de Hillegomse Bloembollenbeurs, die het gehele complex „Treslong" beschikbaar stelt op voorwaar de dat de zetel van „Bloembollencultuur" naar Hillegom wordt overgebracht. De heer Keizer (Arb.) zou graag zien dat men van „Bloembollencultuur" de garantie kreeg dat Hillegom die ton terug krijgt, wanneer men over enige jaren zou besluiten de zetel weer over te plaatsen. Haarlem heeft namelijk destijds een der gelijke garantie ook gevraagd en gekregen. De heer VanDam was hier echter geen voorstander van. Hij stelde, dat het niet in de lijn dei- verwachtingen ligt, dat men de zetel na verloop van jaren weer zal gaan over plaatsen, maar zelfs al mocht dat het geval zijn, dan kan Hillegom nog zeggen: wij hebben een verantwoorde stap gedaan. De heer I m t h o r n (Prot.Chr.) juichte het plan toe. De heer Turkenburg (K.V.P.) even eens en de heer Bakker (K.V.P.) sprak aan het slot de overtuiging uit, dat Gede puteerde Staten hun goedkeuring aan het raadsbesluit stellig niet zullen onthouden, als de raad mocht besluiten de algemene vereniging voor Bloembollencultuur via de Hillegomse Beurscommissie 100.000 te schenken onder voorwaarde dat men in het vervolg in Hillegom ook op maandag bol- lenbeurs houdt. Met algemene stemmen besloot de raad het gevraagde krediet beschikbaar te stellen. genten in de gelegenheid te stellen alsnog zijn belangen bij de Provinciale Planolo gische dienst en eventueel bij de Rijks dienst voor het Nationale Plan te beplei ten, voordat de raad zich definitief over de bestemming van het „Overbos" uit spreekt. Advertentie MOTO GUZZI SCOOTER 200 cc 1850.- Zanvoortselaan 158 - Telefoon 40905 Naar wij vernemen bestaan er plannen om met Duitse passagiersschepen enige reizen van Hamburg naar de bollenstreek te maken, tenminste als de schepen in Haarlem zullen kunnen komen. Als dit niet mogelijk is gaan ze niet verder dan IJmui- den, vanwaar de passagiers per autobus sen naar de bollen zullen worden ge bracht. Deze reizen worden in Duitsland georga niseerd door de Hapag-Hadag, die iedere zomer van Hamburg uit diensten op het eiland Helgoland onderneemt. In Neder land is de organisatie in handen van het Initiatiefbureau Utrecht in Utrecht. De diensten zullen worden ondernomen met de schepen, die normaal van Hamburg op Helgoland varen, maar die tot Pinksteren op dit traject nog geen emplooi hebben. Het ligt in de bedoeling vijf a zesduizend mensen in drie schepen aan te voeren. Als alles goed gaat, hoopt men aanstaande vrijdag vroeg uit Hamburg te vertrekken met de „Wappen von Hamburg" en de „Bunte Kuh", beide 1500 ton groot en van Bremen uit met de „Glück Auf", die 1200 ton meet. Aan boord bevinden zich geen hutten, zodat men de tocht voor het aanbreken van de nacht moet hebben be ëindigd. Wél oevatten de schepen eetzalen en een dancing, waar een scheepsorkest voor de nodige muziek zorgt. Na aankomst vrijdagavond hoopt men de passagiers in de omgeving van Haarlem onder te bren gen, waarna zaterdag de tocht naar de bollenvelden en het bollencorso wordt voortgezet. Zondagavond keren de deel nemers aan de tochten per trein weer naar Duitsland terug. De schepen blijven in Nederland beschikbaar voor het maken van tochten, waarbij de Utrechtse initia tienemers onder meer denken aan een vaartocht voor de deelnemers aan het gou den jubileum van een groot Utrechts bak kerij bedrijf. De tweede tocht van Duits land uit naar ons land hoopt men veertien dagen later te maken, ten tijde van Konin ginnedag en bevrijdingsdag. Men wil in Haarlem in het Spaarne aam leggen ter hoogte van de Raffinaderij voor Petroleumprodukten. Van "de zijde van de gemeentelijke havendienst was men van deze plannen nog niet op de hoogte en men betwijfelde sterk, of de schepen wel naar Haarlem zouden kunnen komen. De sluis bij Spaarndam is namelijk maar honderd meter lang en twaalf meter breed. De Utrechtse initiatiefnemer zei ech ter: ,,'t lijkt me wel te kunnen. Men bouwt in Haarlem toch ook zeeschepen?" Maar dat zijn coasters, die nooit langer zijn dan honderd meter. Overigens is de zaak nog niet helemaal voor elkaar. „De schepen liggen in Hamburg klaar en wij wachten op een telefoontje uit Hanze- istad", aldus het I.B.U. in Utrecht, „En in het uiterste geval gaan wij niet verder dan IJmuiden." De dames van Het Gooi uit Hilversum zijn zaterdagavond niet tevergeefs in Haarlem geweest om deel te nemen aan het waterpolotoernooi, dat door DWT in het Sportfondsenbad werd gehouden. In de eerste wedstrijd bonden zij de strijd aan tegen Het IJ uit Amsterdam. Via de rust stand één-één zorgde Jans Koster er voor dat Het Gooi met twee-één de zege in de wacht sleepte. Als tweede tegenstander kreeg Het Gooi de dames van DWT te bestrijden. De Haarlemmers verschenen met een zwakke opstelling, maar deden het toch niet on verdienstelijk. Jans Koster speelde 't Gooi de leiding in handen. Marjolein Bernink maakte gelijk, maar 't Gooi verkreeg een speelstersmeerderheid, doordat er kort na elkaar DWT-speelsters het water werden uitgezonden. Met vijf tegen zeven kwam 't Gooi op twee-één met de rust. In de tweede helft werd het vier-een voor 't Gooi, dat hier mede winnaar van het damestoernooi werd. De dames van Het IJ en DWT le verden nog strijd om de tweede en derde plaats. Het werd een draw, een-een. Het IJ klasseerde zich als tweede door een be ter doelgemiddelde. Heren Het toernooi in de herenafdeling werd geopend met de strijd DWTDolfijn. Lut- tikhuizen bezorgde DWT de leiding, waar na de gelijkmaker volgde. Roozekrans maakte er twee-een van, maar even later maakte Dolfijn twee-twee. In de tweede helft bleef DWT regelmatig voor het Dol- fijn-docl opereren. Bij een benauwde situa tie vlak voor het Dolfijndoel kreeg Luttik- huizen een vrije worp te nemen, waaruit Roozekrans vier-twee maakte. Een straf- worp leverde Dolfijn de eindstand vier- drie op. In de strijd tegen Neptunus ondervond DWT niet minder tegenstand. Voor de rust slaagde Roozekrans er slechts eenmaal in het Neptunus-doel te doorboren. Nadat Luttikhuizen in de tweede helft er twee nul van had gemaakt, werd de eer door Schoen voor Neptunus gered. Roozekrans stelde de DWT-overwinning op drie-een. Met deze twee overwinningen had DWT zich reeds van de eerste prijs verzekerd en gingen de ploegen Dolfijn en Neptunus in duel om de tweede en derde plaats. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer J. B. Paagman, als voorzitter van DWT met enige hartelijke woorden de prij zen uit. Het is thans zeker dat de Haarlemse Sportweek dit jaar niet doorgaat. Het Sportweekcomité heeft, zoals wij ver nemen, dit besluit na rijp beraad genomen, aangezien men geen voldoende voorwaar den aanwezig acht om een zowel in pro pagandistisch als financieel opzicht ver antwoord programma samen te stellen. Om dezelfde redenen ziet het uitvoerend comité voor een Sportweek, in de vorm zoals deze tot dusverre werd georganiseerd, geen toekomst meer. Dit betekent waar schijnlijk het definitief einde van de Haarlemse Sportweek, een evenement dat in de loop der jaren tot een Haarlemse traditie is uitgegroeid en telkenjare dui zenden belangstellenden trok. De Haar lemse Sportweek zou dit jaar voor de veer tiende maal zijn gehouden. Het bestuur van de stichting Haarlemse Sportweek beraadt zich momenteel over andere mogelijkheden en wegen om in Haarlem propaganda voor de sport in het algemeen te voeren. Daarbij beschouwt men uit de aard der zaak de steun en medewerking van de onderscheidene sportorganisaties als onontbeerlijk. Het bestuur van de Heemsteedse Kunst kring heeft zich met een brief tot de le den gericht, waarin bemiddeling wordt toe- ziekensembles. bestaande uit amateurs, gezegd voor het vormen van kamermu- De leden, die partners zoeken voor het vormen van een duo, trio, of kwartet of zich op de begeleiding willen toeleggen, wordt verzocht zich schriftelijk bij het secretariaat (Heemsteedse Dreef 95) op te geven. Zij dienen daarbij hun volledige naam en adres te vermelden, benevens het instrument dat wordt bespeeld, de be drevenheid daarop, de routine in het sa menspel en de gewenste te vormen combi natie. Het secretariaat gaat dan bemid delend optreden door het verstrekken van de gewenste inlichtingen waarbij zal wor den gestreefd naar het samenbrengen van zoveel mogelijk gelijkwaardige krachten. Verder dan een eerste contact gaat het bestuur dan niet, daar het aan de leden wordt overgelaten met de aangewezen partner kennis te maken. Op deze manier hopen de initiatiefnemers te kunnen medewerken aan een intensie ver beoefening van de kamermuziek. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Heemstede zal een voorstel van B. en W. aan de orde ko men om in principe een plan te aanvaar den voor de stichting van een nieuwe zwemgelegenheid aan de Sportparklaan. Reeds geruime tijd bestaan er plannen een nieuwe zwemgelegenheid te stichten en het voorbereidende werk is reeds ver richt. In oktober 1954 besloot de gemeen teraad een commissie te benoemen ten einde B. en W. te adviseren bij de voor bereiding. Architect I-I. Wesselo te Bus- sum heeft een ontwerp gemaakt, dat naar de mening van de commissie voldoet aan de eisen die voor een goede zwemgelegen heid in Heemstede zijn te stellen. De ar chitect schat de kosten op ruim 500.000, te vermeerderen met kosten voor architec tenhonorarium, voor drainering en in zaaiing van de zonneweiden en voor afras tering. De verdere uitwerking zal moeten omvatten het instellen van een grondme- chanisch onderzoek door het Laboratorium voor Gi-ondmechanica te Delft, waarvan de kosten geraamd worden op ongeveer f 2.000, alsmede het bestekklaar maken van het werk en het opstellen van een uitgewerkte begroting door de architect. Voor de uitwerking der plannen vragen B. en W. de gemeenteraad een bedrag van f 20.000 ter beschikking te stellen. Advertentie Vlees hóórt erbij ELKE DAG! BEVALLEN van een zoon, 17 april: J. G. T. RoosenSpoor; R. T. PaisHoorn; G. P. TackStokman; 18 april: M. Pos Grooij; M. A. KettmannTervoort; W. C. T. van der Kroft—Zijlstra; C. M. van der VeldSteggerda. BEVALLEN van een dochter, 17 april: E. C. M. R. J. StandaertVan den Burg; 18 april: A. M. HounietDe Ruiter. OVERLEDEN, 15 april: J Diesveld, 80 j., Scheepmakersdi.ik; A. Modderman, 67 j., Thomsonlaan; 17 april: W. VinkVasten hout, 46 j., Kamperlaan; J. C. Groenewoud, 90 jaar, Ramplaan. GEHUWD, 18 april: D. Calandt en W. C. Bronder; J. J. Molenaar en T. J. van Kam pen; W. Herman de Groot en G. J. By- vanck; J. Molenaar en A. L. Jansen; H. IJspeert en A. Budde. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK OVERLEDEN: N. Sandee, oud 86 jaar, wed. v. J. de Rooij (vrouw).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9