Bloemendaalse Hervormde Kerk heeft nieuw orgel Vakantie- nieuws mm* Haarlemmermeer maakt aanspraak op oostelijke oever Mooie Nel 'zBrieven aan de redactie Turnen op hoog niveau JULIANA Boekhandel VEKO ZATERDAG 25 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Waarom meteen zo uitvaren...? Karman leidt in kader wedstrijden derde klasse „BIoemendaal-Noord" wil aan Kennemerweg bouwen WASSERIJ DUYN M Groot alles inbegrepen vliegvakanties tegen lager-dan-ooit prijzen! M'. Mki w Pullen-rijm ^IsssSr Districts-kaderwedstrijden bij Waterleidingduinen Als er kermis is Dodenherdenking in Heemstede Humanistfeirwensen eigen zendtijd Openbare vergadering op 29 april in Haarlem Bouwplannen van Heemsteedse hervormden Jef van Hoof overleden UIT STAD EN STREEK Jubileum M. Ringnalda DE EERSTE'COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGu> Burgerlijke Stand van Haarlem De Nederlands Hervormde Gemeente te Bloemendaal heeft een lang-gekoesterde wens in vervulling zien gaan. Vrijdag avond is het nieuwe orgel in de eeuwen oude kerk van de gemeente aan het Kerk plein aan haar overgedragen en bij die overdracht is het instrument met een be speling door de organist Piet Halsema feestelijk in gebruik genomen. De penningmeester-kerkvoogd, de heer D. C. W. Reijswart, hield een toespraak waarin hij allereerst de zeer talrijke be langstellenden en in het bijzonder burge meester dr. D. H. Peereboom Voller wel kom heette Vervolgens gaf hij een over zicht van de verwerkelijking van de plan nen om tot de bouw van een nieuw orgel te komen, een orgel, dat het oude instru ment, hetwelk sinds 15 mei 1881 dienst had gedaan en dat de laatste jaren steeds gebrekkiger ging functioneren, te ver vangen. Op voorstel van een commissie van deskundigen, waarvan George Robert, Piet Halsema en de architect Henk van Kempen deel uitmaakten, werd besloten af te zien van een restauratie van het oude orgel èn over te gaan tot het doen bouwen van een nieuw. Aan de orgelbouwer Wil lem van Leeuwen uit Leiderdorp wei'd tenslotte de opdracht daartoe verstrekt. Ter perfectionering van de klankwerking werd aan de gekozen register-dispositie nog een tongwerk, een fagot 16-voet in het pedaal toegevoegd, hetgeen een groter be drag vergde dan waarop gerekend was. Met hetzelfde optimisme waarmee de heer Reyswart indertijd als penningmeester zijn toestemming tot het aanschaffen van het nieuwe instrument gaf, verwachtte hij. dat nu ook het bedrag voor het extra-pedaal- register spoedig bijeen zou zijn. Aan de commissie van advies, aan de bouwer Wil lem van Leeuwen en aan allen, die door financiële steun of op andere wijze aan de totstandkoming van het nieuwe orgel hadden medegewerkt, werd dank gebracht, waarna het orgel aan de predikant, dr. J. H. Stelma. als voorzitter van de Kerke- raad en aan de scriba, de heer A. C. Pel, werd overgedragen. Later op de avond hield dr. Stelma een beschouwing over de plaats, die de muziek, en in dit geval speciaal het orgel, in de eredienst moet innemen. Een samenvat ting van de in deze toespraak ontwikkelde gedachten kwam met de hoop en de bede, dat het orgel zou klinken ter ere van God, tot lofprijzing van Zijn naam en dat de orgelklanken gepaard mogen gaan met een hernieuwing van het geloofsleven der ge meente. Van lofprijzing had reeds vóór deze toe spraken de door gemeente, kerkkoor en jeugdkoor (onder leiding van Klaas Bolt) gezongen hymnische Psalm 150 en Gezang 136 getuigd. Met dezelfde intentie klonk „God in de hoge alleen zij eer" in de ver tolking door het kerkkoor, afgewisseld met voordrachten van Koraalvoorspelen op de zelfde melodie van Johann Sebastian Bach, Andreas Nikolaus Vetter en Johann Gottfried Walther op het orgel door Piet Halsema. Een andere lofzang kwam met Gezang 149, door de gemeente gezongen en met de door het jeugdkoor ten gehore gebrachte canon „Gelobet sei dem Herrn, mein Gott" van Bach. Vollediger indruk ken omtrent het klankkleuren-palet van het orgel werden met twee werken yan Bach, de Koraalvariaties over „Ach, was Advertentie Als 2 of 3 VALDISPERTJra- gées Uw zenuwen kalmeren en U daardoor Uzelf meester blijft? VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Men raakt er niet aan verslaafd en het is ook bij groter hoeveel heid onschuldig. Vergeet nooit: Vraag Vuo apotheker of drogist. Gisteravond werden in café-rest. Suisse in Haarlem de kaderwedstrijden voortge zet om het persoonlijk kampioenschap in de derde klasse, district Haarlem. Slot, die pas uit de libre-afdeling is gepromoveerd en de eerste avond nogal moeilijkheden had met het overschakelen op de nieuwe spel- soort, was er nu veel beter in en won tweemaal met een goed gemiddelde. Kar man bleef ook ditmaal boven de promotie- grens. Slot 250 19 35 13.15 2 Gèerling 170 19 27 8.94 0 Scholte 250 41 25 6.09 2 Luiten 246 41 35 6.00 0 Karman 250 22 45 11.36 2 Philippo 173 22 29 7.86 0 Slot 250 28 59 8,92 2 Philippo 202 28 39 7,21 0 De stand is nu: Karman 2 500 40 73 12.50 4 Scholte 2 500 78 41 6.41 4 Slot 3 582 65 59 8.95 4 Luiten 3 725 115 42 6.30 2 Geerling 3 614 98 39 6.26 2 Philippo 3 529 82 39 6.45 0 Hedenavond en zondag vinden de laatste wedstrijden plaats. soli ich Sünden machen" en de fameuze Passacaglia. Bij het vertolken van de ge noemde variaties liet Piet Halsema de treffende contrasten horen tussen de zeer geslaagde, goed geïntoneerde Schalmey 8- voet, een tongwerk, en de karakteristieke labiaal-i'egisters. Ook vroeg hij aandacht voor de glans, die de vulstemmen: de Sexquialter en de Mixtuur, als kunstma tige boventonen aan de grondstemmen kunnen geven. De organist liet zijn instru ment soms klinken, zoals in de zevende variatie met het C.ymbel-register, als een tintelend clavecimbel. Voor de Passacaglia werden weer andere combinaties toege past en kon de reeds eerder genoemde Fa got 16-voet als een mild tongwerk de basis-stemmen van het pedaal een eigen karakter geven. Uiteraard konden bij deze bespeling van het een dag tevoren gereed gekomen en nog niet volledig geïntoneex-de orgel niet reeds alle klankmogelijkheden gedemon streerd worden Maar niettemin werden er klankindrukken gegeven, die geen twijfel laten bestaan over de orgel-principes, die bij het bepalen van de dispositie leiding gevend geweest zijn. Weer is er in Nederland een orgel ge komen, waarvoor het klankideaal van de barok als voorbeeld gediend heeft. Weer is er een ox-gel gebouwd, waarvoor een uitgebreide órgelmuzieklittex-atuur uit de periode der muzikale romantiek als artis tieke conti-abande beschouwd moet wor den. Het lijkt of de orgels, waarop bijvoor beeld de werken van César Franck ver antwoord gesneeld kunnen worden, lang zamerhand tot de zeldzaamheden zullen gaan behoren. Althans op dit Bloemendaal se orgel heeft Franck geen toegang. Wel de werken van zeventiende- en achttiende- eeuwse meesters en eveneens de moderne muziek, voorzover die vrij gebleven is van de invloeden der rorrtantiek. In het ox-gel is het eeuwenoude benroefde systeem van sleepladen toegenast. Ook heeft de bouwer tei'uggegi-epen op de mechanische trac- tuur. Opvallend was het directe aanspre ken van de pijpen, de uitstekende propor tie van fcet vulstemvolume tot die van de grondstemmen en verder de sonore klank- kex-n van het pedaal, die ondanks de dorre akoestiek van de kerkruimte een verras sende klankervaring werd. Voor de hervormde gemeente te Bloe mendaal en voor haar organist P-'pf Halse ma betekent het orgel ongetwijfeld een rijk bezit, waarvoor ik gaarne mijn geluk wensen wil uitspreken. V. Zwaanswijk In het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal heeft de algemene woning bouwvereniging „Bloemendaal-Noord" vrijdagavond haar jaarvergadering ge houden, waarvoor van de zijde van de le den vrij veel belangstelling bestond. We gens ziekte van de voorzitter de heer D. Roos, heeft de secretaris, de heer H. Si- teur, de vergadering geleid. Na een welkomstwoord tot de aanwezigen heeft de heer Siteur de heer C. Schulz herdacht die op 28^januari' vén 'dit jaar overleden is en janenlang bestuurslid is Na de wooi-den van de heer Siteur na men alle aanwezigen een minuut stilte in acht. Er is nog een groot aantal leden-gegadig den, die op een wachtlijst staan en zo spoedig mogelijk hoopt het bestuur nieu we plannen ter hand te nemen. De ge dachten gaan daarbij uit naar woningbouw aan de Kennemerweg, doch voor het zover is, zullen nog tal van moeilijkheden moe ten worden opgelost. Het uitbreidingsplan is al vastgesteld en de gemeente Bloemen daal is bereid aan de woningbouwvereni ging de kans te geven aan de Kennemer weg te gaan bouwen. De moeilijkheid is nu hoe men aan het geld zal moeten ko men tegen de door de overheid voorge schreven rentevoet. De Federatie van Wo ningbouwverenigingen in Bloemendaal on der voorzitterschap van de heer D. Roos kwam al enige keren bijeen om te trach ten deze moeillijkheden op te lossen. Er zal getracht worden samen met het ge meentebestuur tot bouw te komen. De heer A. van Dompselaar, reeds vijf entwintig jaar bestuurslid van de woning bouwvereniging, werd namens het be stuur door de heer Siteur gehuldigd. Me vrouw Van Dompselaar werd met. bloe men bedacht. Namens het bestuur bood de heer Steur aan de jubilaris een wandel stok aan. De heer Van Dompselaar, die zich zeer verrast toonde door de aan hem gebi-achte hulde, sprak daarna een dank woord. Bij de bestuursverkiezing werden de hex-en D. Roos en H. Siteur die aan de beurt van aftreden warén, doch zich hei- kiesbaar hadden besteld, bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. Schulz, was door het bestuur de heer P. Kroon kandi daat gesteld. Ook hij werd door de ver gadering gekozen. Het bestuur ki'eeg voorts machtiging van de vergadering om tot benoeming van twee adspirant-be- stuursleden over té gaan. Advertentie ■A dvertentie AMSTERDAMSE VAART 20 TEL. 11053 Een nieuwe samenwer king van de KLM met de erkende Nederlandse reis bureaus brengt deze zomer een vliegvakantie binnen ieders bereik. In sommige gevallen is nu zelfs de vliegreis plus het volledige verblijf in het buitenland niet duurder dan normaal het vliegen alleen! Toch bent U bij deze „alles-inbegrepen" vlieg reizen niet gebonden aan een groep. U bent een individuele passagier op de normale lijndiensten van de KLM, met alle hoffelijke service die daarbij hoort. Ook in Uw hotel of pension bent U een individuele gast. Iedereen kan van deze belangrijke besparing op een zorgeloze vliegvakantie profiteren. Elk erkend reisbureau zal U gaarne inlichten en Uw reis en verblijf voor U regelen. Vliegen verlengt Uw vakantie Dinsdagmiddag komt de gemeenteraad van Haarlemmermeer bijeen om het ant woord te bespreken, dat B. en W. aan Ge deputeerde Staten van Noordbolland zul len doen toekomen met betrekking tot het wetsontwerp betreffende de grenswijzi ging tussen de gemeenten Haarlem, Haar lemmermeer en Haarlemmerliede en Spaarnwoude. B. en W. van Haarlemmermeer zijn van mening, dat het toewijzen van de oostelij ke oever van de Mooie- Nel aan Haarlem een punt waarop het wetsontwerp af wijkt van het voorontwerp in strijd is met het grondbeginsel van de grenswijzi ging, namelijk het vormen van een zo veel mogelijk onaantastbare groene zone tussen de grootstedelijke bevolkingsagglo- meraties. Deze gedachte vormde het be langrijkste motief, waarop de raad van Haarlemmermeer bereid was de grenswij ziging en samenvoeging met Haarlemmer liede te aanvaarden. B. en W. willen dit ter kennis van G.S. brengen. Met betrekking tot het achterwege blij ven van tussentijdse- gemeenteraadsver kiezingen na de samenvoeging het an- Verkort weergegeven Brievenbus. Op de Wagenweg heeft ten dienste van de omgeving Schouwtjeslaan jarenlang aan de westzijde een brievenbus gestaan, totdat na een aanrijding deze bus werd weggenomen. Aan de overkant werd toen tegen een tuinhek een kleine brieven bus geplaatst, vermoedelijk als tijdelijke maatregel. Men was er mee gebaat hoe wel het grootste deel van de gebruikers tweemaal de gevaarlijke rijweg moest oversteken om een bi-ief te kunnen posten. Nu is deze bus onlangs weggehaald zon der dat er in deze buurt een nieuwe werd geplaatst. Bij informatie bij de posterijen deelde men mee dat er over een herplaat sing van een bus in deze zakenrijke om geving niets bekend was. Men verwees ons naar het nabije postagentschap, maar daar bevindt zich geen bus en het kantoortje is maar een bepaald aantal uren geopend. De vex-ontwaardiging is algemeen want nu kan men zijn post een heel eind verder brengen wat veel tijd kost. Waarom niet gewacht met weghalen totdat de oude bus verwisseld kon worden voor een nieuwe7 Of gooit Tante Pos oude schoenen weg alvorens nieuwe te hebben? Wij hopen dat aan deze mistoestand spoedig een eind wordt gemaakt. EEN GEDUPEERDE. Zoals wij reeds eerder bex'ichtten wordt op zaterdagavond 2 mei onder auspiciën van de Haarlemse Sportraad en met medewerking van de Kennemer Turn kring en de afdeling Haarlem van de KNVB in de gemeentelijke Concertzaal in Haai-lem een demonstratie keurturnen ge geven. De deelneming van een turnploeg van de voox-aanstaande Zweedse gymnas tiekvereniging „örebrö" verleent aan deze sportgebeurtenis een internationaal ka rakter. Verder werken mee de Neder landse kampioenen Bep Ipenburg-Drom- mel en Nel Fritz en de keurturnsters Rini de Wolf, Nel Wambach, Riek Leibrand en Annie Fieseler. Voorts zal het damesteam van de gymnastiekvereniging „Simson" uit Amsterdam een demonstratie geven. De Zweden komen met een ploeg van veertien man. Onder hen bevindt zich Kurt Wigartz, die als lid van het Zweedse keurkorps zowel aan de Olympische Spe len in Melbourne als aan de wex-eldkam- pioenschappen 1958 deelnam. Ook Arne Carlsson en Bert Person behoren tot de beste turners die Zweden op het ogenblik- telt. De demonstraties die de Zweedse ploeg zal geven omvatten vx-ije oefeningen, hoog- rek, boogbrug, lange mat, springkast en -tafel en als extra attractie de tx-ampoline. De vrije oefeningen die Nel Fritz, Rini de Wolf en Riek Leibrand zullen laten zien zijn dezelfde waarmee zij straks in Kra- kau (Polen) bij de Europese turnkam- pioenschappen voor de dag zullen komen. Andere nummers op het programma zijn de evenwichtsbalk, bx-ug met ongelijke leggers en ringen. De meisjes van „Simson" leveren hun aandeel met knotsoefeningen en ritmische gymnastiek, de dames met' bal- en even eens ritmische oefeningen. De Zweedse gasten zullen omstreeks half twaalf per bus uit Groningen in Haai-lem aankomen. Zij logeren in hotel Lion d'Or. Het Zweedse team zal ook nog in andere plaatsen van ons land demon straties geven. dere punt, waarop het wetsontwerp af wijkt van het voorontwerp menen B. en W. van Haarlemmermeer, dat een be slissing op dit punt tot de bevoegdheid be hoort van de minister van Binnenlandse Zaken. B. en W. stellen voor zich van een oordeel over dit punt van algemeen lan delijk beleid te onthouden. Het college ziet geen reden om dc minister te verzoeken af te wijken van het door hem vastgestel de beleid. Overigens zijn B. en W. van mening, dat het bijeenroepen van de gemeenteraad al leen zin heeft, indien zijn standpunt op- voldóeride aan B. en W. békend is. Dit is niet het geval en daarom achten B. en W. het niet noodzakelijk een raadsvex-gade- ring te beleggen. Dat dit toch geschiedt komt, omdat zes leden van de raad schrif telijk om een extra vergadering hebben gevraagd. Advertentie Verzamelaar zoekt z'n waar exclusief attractief pas ontdekt: nieuw object: spaart nu fel 't Pullen-stel wordt constant Amstel-klant! UeeUoUe gegevel1=' met 6 - Het disti-ict Haarlem van de vereniging De Nederlandse Padvinders houdt voor kaderpatx-ouilles, kaderbakken, en ka derbemanningen de jaarlijkse districts wedstrijden. De voox-wedstrijden worden gehouden op zaterdag 2 mei. De wedstrij den beginnen dan des middags om drie uur bij de Oase, de ingang van de Amster damse Waterleidingduinen aan de Voge- lenzangsewëg. De deelnemers worden ingedeeld in drie subkampen. Uit elk dezer subkampen ko twee of drie bakken, patrouilles, of be manningen in de eindwestrijden, die op woensdag 6 en donderdag 7 mei (hemel vaartsdag) zullen worden gehouden. Als de kermissen te Haarlem tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin en van de nationale feestdag worden gehouden zal het volgens de winkelsluitingswet moge lijk zijn geringe eetwaren, tabaksproduk- ten en speelgoed in de kermiskramen en tenten, gelegen aan de Nasaulaan, het Nassauplein, de Zijhuizen, de Gedempte Oudegracht tussen de Raaks en de Zuider straat, de Zaanenlaan en de Zomervaart, alsmede voor de aan de kex-misterreinen gelegen winkels te verkopen. De burgemeester van Haarlem heeft be paald, dat hij voor de nachten van 30 april op 1 mei, van 1 op 2 mei, van 2 op 3 mei en van 5 op 6 mei het sluitingsuur voor de tapperijen heeft bepaald op 1 uur. In de inrichtingen, waarvoor een muziekvergun- ning nodig is, mag op die dagen muziek worden gemaakt of ten gehore worden ge bracht tot uiterlijk kwart voor een. Op verzoek van de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, heeft de plaatselijke afdeling van de commissie „NatioYiale Herdenking" voor de avond van de 4de mei het volgende pro gramma samengesteld: Vlaggen halfstok. Op maandag 4 mei zullen van des avonds zes uur af van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Eerbied voor de vlag vox'dert, dat deze niet in de nacht uit gestoken blijft. Om precies acht uur des avonds zal, nadat dertien sekonden van te voren door middel van de brandweersire ne dit tijdstip is aangekondigd, in de ge hele gemeente twee minuten van volko men stilte in acht worden genomen. De gehele burgerij, waar zij zich ook op dit moment in de gemeente bevindt, wordt dringend verzocht hier algemeen aan mede te werken. Wijdingssamenkomsten. Van 7.45 uur tot ongeveer 8.30 uur des avonds, zullen in de navolgende kerken van Heemstede wijdingssamenkomsten worden gehou den. Ook buitenkerkelijken wordt ver zocht één dezer samenkomsten bij te wo nen. Deze diensten hebben plaats in de r.k.-kerk aan de Herenweg, de Ned. her vormde kerk aan het Wilhelminaplein en de r.k.-kerk aan het Valkenburgerplein. Stille tocht. Om 8.50 uur des avonds zal een ieder kunnen deelnemen aan de Stille Tocht, waartoe men zich van 8.30 uur af kan opstellen op de Heemsteedse Dreef, bij de Zandvaartkade. Vervolgens zal in volkomen stilzwijgen worden gelopen via Heemsteedse Dreef, Jacob van Campen- straat, Havenstraat, Raadhuisstraat, Raadhuisplein, Van Merlenlaan en Vrij- heidsdreef naar het monument voor de gevallen strijders. De ingezetenen, die langs deze route wonen, wordt dringend verzocht tijdens deze Stille Tocht de lich ten in woningen en etalages te doven en niet voor de ramen plaats te nemen. Gedu rende deze tocht zullen de klokken luiden van de kerk aan het Valkenburgerplein. Nadat de stoet bij het monument is aan gekomen, zal hier na het stilzwijgen der klokken, twee minuten stilte in acht wór den genomen. Toespraken zullen hier niet worden gehouden, terwijl ook geen vlag gen of vaandels mogen worden meege nomen. Het brengen van een eenvoudige hulde door het neerleggen van bloemen is echter wel toegestaan. De plechtigheid wordt besloten met enkele liederen, te zingen door een gemengd koor, onder lei ding van Evert Haak. waarna tenslotte ge- zamelijk het eerste en zesde couplet van het „Wilhelmus" zullen worden gezongen. Dit alles geschiede naamloos, de Stille Tocht kent rang noch stand. Slechts de rechtstreeks nabestaanden van de geval lenen zullen aan het hoofd van de stoet mogen lopen. Na afloop der plechtigheid bij het monu ment zal de tocht via de Molenbrug naar de Herfstlaan worden voortgezet, waar de stoet dan weer wordt ontbonden. Ten slotte wórdt verzocht op deze avond van 19.00 uur tof. 21.30 uur de cafés te slui ten en alle buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken te doven. Allen die deze plechtigheid bijwonen wordt dringend verzocht er aan mede te werken, dat al les zo ordelijk en rustig mogelijk geschie de, opdat een waardige herdenking wordt gewaarborgd. De gemeenschap Haarlem en omstreken van het humanistisch verbond houdt op 29 april in de aula van het gymnasium aan de Prinsenhof in Haarlem een open bare vergadering als onderdeel van de actie ten gunste van de humanistische luisterkring „Het woord van de week". Het hoofdbestuur van het humanistisch verbond streeft er al jarenlang naar een eigen zendtijd te krijgen voor de uitzen dingen van toespraken. Een succes bleef echter uit en ook de nieuwe omroepwet heeft, geen ruimte overgelaten voor de hu manisten. Men wil nu de vele duizenden in Nederland die geregeld naar de uitzen dingen van het humanistisch verbond luis teren verenigen in de humanistische luisterkring. Op 29 april zullen twee spre- kers, dr. J. van Praag, voorzitter van het humanistisch verbond en de heer J. Bijle- veld, lid van het hoofdbestuur antwoord geven op de vx-aag: „Waarom een huma nistische luisterkring?" Het Sociologisch Instituut van de Her vormde Kerk heeft ten behoeve van de bouwcommissie uit de Centrale Kerke rhad en de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente in Heemstede en Haarlem-Zuid een rapport samengesteld over de ruimten voor het Kerkewerk. Het orgaan van de Hervormde Gemeen te in Heemstede en Haarlem-Zuid, „De Schakel", meldt thans dat de bouwcom missie tot de conclusie is gekomen dat er in de eerste plaats een centrum moet ko men voor de wijkgemeente Zuid bij de kerk op het Wilhelminaplein. Vervolgens dat er in dezelfde omgeving een afzonder lijk jeugdcentrum moet. komen. Daarna kan het jeugdhuis aan de Herenweg wor den getransformeerd tot een centrum voor de wijkgemeente M'dden. In een later sta dium zal dan een wijkcentrum annex kerkgebouw kunnen worden gevestigd in de Sehouwbroekerpoldor ten behoeve van de wijkgemeente Noord. De uitvoering van deze plannen, die reeds besproken zijn in enkele gecombineerde vergaderingen van Centrale Kerkeraad en Kerkvoogdij, zal over een vrij groot aantal jaren moeten worden verdeeld. De volgorde zal echter zijn zoals hierbij is aangegeven, aldus „De Schakel". ANTWERPEN De Vlaamse toondich ter Jef van Hoof is vrijdag in Antwerpen overleden. Hij is tweeënzeventig jaar ge worden. Jef van Hoof is geboren in Antwerpen op 8 mei 1886 en volgde de leex-gangen van het Koninklijk Conservatorium aldaar. Hij had Paul Gilson tot leraar. In 1911 be haalde hij de prijs van Rome. Hij was oud directeur van het Koninklijke Vlaamse Muziekconservatorium en professor aan de Beiaardschool van Mechelen. Ook als diri gent verwierf hij bekendheid. Zijn werk omvat liederen, onder meer op tekst van gedichten van Gezelle, gewijde muziek en opera's, voorts symfonische werken, verscheidene symfonieën alsmede een Concertino voor viool en orkest. Nieatvs in het kort Jubileumconcert. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan houdt „De Stem des Volks", afdeling Santpoort van de Bond van Arbeiderszangverenigingen in Nederland, op woensdag 29 april in hotel „De Weyman" in Santpoort-Noord een concert. Hieraan werken mee Leni Cra mer, sopraan, Mary Ley, alt, Theo Jans- ma, tenor en Henk Weimar, bas. Aan de vleugel Rie Vring-Servaas. Aanvang acht uur. Filmavond. Dinsdagavond wordt in ,,'t Verscholen Nest" aan het Marktplein te Hoofddorp een filmavond gehouden, welke uitgaat van het Nederlands Bijbel genootschap. Vertoond wordt o.a. de film „Waar de hemel zong". Toneelavond. De toneelvereniging „Gezellig Samenzijn" geeft vanavond om 20.00 uur in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een toneelavond. Opgevoerd wordt o.a. „Een meisje om te stelen", van Jack Popplewell. Pinkstercursus. Op 16, 17 en 18 mei houdt de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers in Bentveld een pinkster- cursus onder de titel „En zij verstonden elkander". De inleidingen worden gehou den door mejuffrouw ds. W. H. Buys, ds. J. Heidinga en ds. E. B. Rijnders. Wisselbeker. Bij de vakwedstrijden voor banketbakkers, die in Amsterdam zijn gehouden is de heer T. de Lange uit Lisse erin geslaagd beslag te leggen op de wisselbeker. Voorts waren er prijzen voor T. Jongkind te Haarlem, R. van der Kamp te Santpoort en P. Vellekoop te Haarlem. Diploma-uitreiking. Op dinsdag 28 april des avonds om acht uur zal in de aula van de gemeentelijke lagere techni sche avondschool de uitreiking plaats hebben van diploma's aan de geslaagde leerlingen van de vierde klassen. Archaeologie. Op vrijdag 1 mei des avonds om acht uur zal de heer dr. C. de Wit voor de werkgroep Kennemerland van de archaeologische wei-kgemeenschap voor westelijk Nederland spreken over „De ar chaeologie van onze westkust in de prehis torische en de Romeinse tijd". Advertentie Ter gelegenheid van dc 50ste verjaardag van Koningin Juliana is verschenen de fotopocket Ruim 100 foto's vanaf de prille jeugd tot heden met tekst van H. Schaafsma. Bijzonder fraai uitgevoerd op houtvrij papier prijs slechts 2.95 ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 Veertig jaar werkzaam op notariskantoor Op 1 mei as. zal het veertig jaar gele den zijn dat de heer M. Rignalda, Binnen weg 14 te Bennebroek, zijn entree maakte op het notax-iskantoor te Heemstede. Hij zette zijn eerste schreden in het notariaat in 1915 ten kantore van notaris Wierda te IJlst. Vier jaar later, op 1 mei 1919, ging hij over naar het notariskantoor te Heem stede waar gevestigd waren: notaris mr. C. J. Boerlage tot juli 1925, notaris mr. J. A. de la Hayze tot 3 oktober 1953 en sindsdien notaris A. W. Voors. In 1919 werd hij lid van de toen pas op gerichte bond van notarisklerken. Van de afdeling Haarlem was hij veertien jaar secretaris en daarna tot heden twintig jaar voorzitter. In 1932 trad hij toe als lid van het hoofdbestuur, waarvan hij thans twintig jaar voorzitter is. Onder zijn lei ding kwam in 1942 de c.a.o. voor het nota riaat tot stand, waarbij de centrale com missie, beroepscommissie voor arbritra- ge, de vakopleiding voor notarisklerken en het examen, waarvoor hij als een der eer sten slaagde, zijn aandacht hadden, even als het nog niet tot stand gekomen Ambts schap voor het notariaat. Op 1 februari 1955 kwam mede onder zijn leiding als bondsvoorzitter tot stand het bedrijfspensioenfonds voor het notariaat. Op het notariskantoor is hij een geziene figuur en zeer gewaardeex-d medewerker, een vakman met veelzijdige kennis en ervaring. De heer Ringnalda woont reeds 35 jaar te Bennebi'oek. Daar is hij tien jaar voor zitter van de advies-commissie inzake de Woonruimtewet, bestuurslid van de Wo ningvereniging „Bennebroek" sinds 1943, medeoprichter en penningmeester van de Culturele Kring en twintig jaar lid van de kerkeraad der Nederlands Hervormde ge meente te Bennebroek. Zaterdag 2 mei van drie uur tot half vier ztl een receptie in restaurant „Groenen- daal" te Heemstede worden gehouden. Advertentie ZUIWEG 63-TELEFOON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon: 22 apr. G. Bohlken-Bruinsma; 23 apr. M. C. Vos- Haeseker, K. Groot-Menger, N. Venneker- Van Altena; 24 apr. C. J. van der Putten- Dirks, A. C. Taling-Romp. BEVALLEN van een dochter: 22 apr. A. Westdijk-Damstra; 23 apr. T. Geensen- Lust, J. M. E. van der Weijden-Bank; 24 apr. A. M. Gi'offen-De Boer. OVERLEDEN: 22 apr. M. A. Leijser- Heusschen, 78 j., 2e Hogerwoerdstr., E. B. Muijsken-Van Deurs, 86 j., Gasthuisvest, E. H. van Emden-Bender, 78 j., Wilhel- minapark, C. A. Janssen, 77 j., Schutter straat, C. Schaap, 55 j., Slaperdijk; 23 apr. C. H. Wolbers, 74 j., Gasthuisvest, J. L. Heemskerk, 80 j., Leidsestraat, P. J. A. Kolk, 79 j., Kamperlaan. GEHUWD: 24 apr. J. Grit en A. M. van Keulen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9