Engels hockeyteam was veel sterker maar Nederlanders wonnen met 2-0 Nederlandse hockeysters tot dusver tweede in poule Nederlandse volleybalploegen in vorm tegen Italië en Frankrijk Onverwachte doelpunten in de tweede helft Een-nul zege op Canada zvas een te geringe beloning voor sterk spel Belgische linksachter uit veld gestuurd HBS in promotiestrijd door TOGO verslagen De Vliet beschikte op Amstel over de beste dames-roeiploeg Wereldhockeytoernooi voor dames DAAROM is Mascotte 3x beter! Volleybal Ernstig mót or ongeluk bij training in Odoorn Nilsson zegevierde in Zwitserland Atletiek Russin Tamara Press wierp kogel 17.25 meter Norris en Mimoun deden vergeefse aanval op record van Zatopek Belg Schoubben eerste in weekeinde van Ardennen De Ronde van Tunesië Van der Putten winnaar van de tweede etappe Karmany blijft leiden in Ronde van Spanje MAANDAG 27 APRIL 1959 11 W$mMm lilHl fiooien Plet Nederlands hockey-elftal heeft in een zeer merkwaardige inter landwedstrijd zijn fraaie na-oorlogse ongeslagen record tegen Engeland gehandhaafd. Een technisch veel sterkere tegenstander werd op de vlakke, gladgeschoren grasmat van Hurlingham Park in Londen tot ontzetting van eigen publiek met 20 verslagen. Twee razendsnelle doorbraken van Zwier en De Beer brachten de Britse doelman Archer na rust op het verkeerde been en tot grote verrassing van de kleine Neder landse publieke schare op de tribune werd datzelfde technisch zo voortreffelijk spelende Engelse team, dat ruim 40 minuten lang achtereen met snelle rushes en combinaties de toon had aangegeven, binnen tien minuten overspeeld. In de tot dat moment lauw en schijnbaar ongeïnspireerd spelende Nederlandse ploeg ontbrandde plotseling het vuur van geestdrift en felheid en met een in hoog tempo uitgeoefende druk werd elke poging tot herstel bjj de Engelsen al bij voorbaat de kop ingedrukt. Twee volkomen onverwachte doelpunten in de zevende en de dertiende minuut na rust bleken voor de in het veldspel su perieure Engelsen een onoverkomelijke morele klap te zijn. Toen Zwier, die overi gens een volkomen off-day had, de bal in een flitsende dribbel langs de verbouwe reerde defensie werkte, had de Engelse aanval juist voor de vijfde maal een straf- corner gemist. Na dat eerste Nederlandse doelpunt volgde nog een serie van drie korte hoekslagen binnen enkele minuten. Maar het leek of het Engels elftal wist, dat deze strijd niet gewonnen kón worden. De ploeg, die met smetteloos samenspel een speelhclft lang les in slag- en stoptechniek had gegeven, beging toen fout op fout en toen in de laatste fase beheerste Nederland het spelbeeld. Na de ongelukkige nederlaag tegen de Be'gen en de voor onze ploeg geflatteerde 21 nederlaag in Essen bracht Londen dus de eerste zege van het seizoen en nu was de overwinning geflatteerd. Het is. nog al tijd zo, dat de doelpunten de uitslag be palen en in de motregen van Londen wer den die doelpunten door Nederland ge maakt. Maar eigenlijk heeft het Nederlands elftal driekwart van de tijd zeer matig ge speeld. Verdienste Het is uiteraard niet helemaal een won- dor, dat het allemaal zo is gelopen. Het is zonder twijfel de grote verdienste van de Nederlandse achterhoede, dat het vaak prachtige hockey van de aalgladde en rappe rechtsbuiten Hindle. die steeds ge vaarlijke rechtsbinnen Conroy en de felle Aan de lawine van Engelse stormlopen In de westelijke eerste klasse werd dc competitie van veertien wedstrijden zon dag volgemaakt door Delftse Studenten en Laren, die elkaar in Delft ontmoetten. De overwinning met één-nul was voor Laren, dat met deze twee punten op een totaal van twintig punten komt en daarmee met een achterstand van drie punten op kam pioen SCHC op de tweede plaats is ge ëindigd. De eindstand in deze afdeling luidt: SCHC 14 10 3 1 23 29— 9 Laren 14 7 6 1 20 23—10 TOGO 14 3 9 2 15 16—17 Be Fair 14 5 4 5 14 17—18 Delftse Stud. 14 4 5 5 13 20—18 HHIJC 14 2 6 6 10 14—22 BMHC 14 2 6 6 10 13—23 Kampong 14 2 3 9 7 15—23 Kampong degradeert. De Groningse Studenten, die in de wed strijden om het kampioenschap van Ne derland (heren) de vorige week al met zes-nul van SCHC verloren, zagen zich nu een nog grotere nederlaag toegebracht. Met dubbele cijfers, tien-nul, werd van de zuidelijke kampioen Venlo verloren. HBS heeft de eerste van de beide pro motiewedstrijden tegen TOGO II voor een plaats in de overgangsklasse, op Klein Zwitserland in Den Haag gespeeld, met drie-één verloren. De Bloemendalers speel den vooral in de eerste helft een goede partij. De rust ging in met een blanke stand. In de tweede helft opende de in valler linksbuiten van de Togonen de score. HBS werd daardoor even ontmoe digd en de thuisclub scoorde een tweede doelpunt. Londo, linksbinnen van HBS, redde de eer van zijn club. Voordat het eindsignaal klonk had TOGO er nog een doelpunt bijgemaakt (drie-één). Door uit van Rijswijk met zes-één ie winnen hebben HBS II-dames juist genoeg punten behaald, om aan degradatie uit de derde klasse C te kunnen ontkomen. Een zelfde succes in een andere derdeklasse- afdeling boekten de speelsters van Ever Swift. Zij wonnen met twee-een van Alliance III, welke ploeg nu naar de vier de klasse degradeert. Niet zo gelukkig was de herenploeg van Ever Swift, die op het zelfde veld puntloos gelijk speelde tegen Leiden V. Ever Swift zal na drie jaar uit de derde klasse naar de vierde klasse degraderen. Hans Wagener verlaat BMHC BMHC heeft dit weekeinde in samen werking met BDHC het seizoen 1958/1959 met enige aangename zaken besloten. In het clubhuis aan de Aelbertsbergweg werd zaterdagavond een feestelijk samen zijn gehouden, voorafgegaan door een autorally- Als eerste drie eindigden de equipes van Max Maas, Menno Sluyter en Diet Immink. Van zondagmorgen tien uur af werden op alle velden mixed-sixes gehouden. De deelname was zo groot, dat veertig sixes van meestal meer dan zes spelers tegen elkaar in het veld kwamen. Na afloop bij de prijsuitreiking werd tevens afscheid genomen van een drietal leden, die zich voor de vereniging ver dienstelijk hebben gemaakt. De oud- nternationaal Hans Wagener is naar Am- telveen verhuisd en gaat voortaan in Amsterdam hockeyen. Hij werd toege sproken door voorzitter B- H. A. Schmeink en ontving een geschenk met inscriptie. Tevens werden wegens hun vertrek naar elders voor hun vele verdiensten voor BMHC gehuldigd Ko Latenstein en Fred Titulair. De Beer, die de tweede goal voor zijn rekening nam. doorzetter Austen op de linksbinnenplaats geen succes had. Door het lang niet sterke spel van de Nederlandse kanthalfs Marres en Van Dijck was de taak van de oranjebacks Jos Terlingen en Van Gooswilligen extra zwaar, doch hun spel nam in kracht toe naarmate de pressie groter werd en ook spil Overdijkink kreeg steeds meer allure in het centrum van die defensie. Daarbij kwam, dat doelman Honnebier geen fout maakte en bij de vele strafcorners enkele sublieme reacties demonstreerde. De voorhoede was weer het zorgenkind en dat deze linie, waarin eigenlijk alleen Hooghiemstra een goede wedstrijd speelde, tenslotte tot twee doelpunten kwam was een complete verrassing. Goed fluiten Het Nederlands elftal mocht zich ge lukkig prijzen, dat de beide Belgische ar biters Van Elegem en Parmentier een fout loze wedstrijd floten. Hierdoor konden Terlingen en zijn assistenten de buitenspel- val met succes en zonder al te veel risico toepassen. Dat heeft vooral in de eerste helft menige Engelse aanval een ontijdig einde bezorgd. kwam pas na een kwartier een einde. Een door Van Dijck genomen vrije slag lan ceerde Dekker en dat betekende de eerste klop op de deur van Archer. De Delfte naar werd afgehouden en mocht zelf de eerste Nederlandse strafcorner nemen. De bal werd gestopt, maar door Overdijkink gemist. Vlak voor rust kroop Nederland twee maal achtereen door het oog van de naald, eerst dank zij een redding van Overdijkink op vijf centimeter van de rechterpaal, daarna door ingrijpen van Honnebier. De Engelsen hadden het vaste voor nemen onmiddellijk na rust door te druk ken. Het werd een hevig en verbeten inge zet offensief, maar weer ontbrak het dodelijke schot, weer klapte de buitenspel- val herhaaldelijk dicht en weer stonden de Nederlandse verdedigers pal. Drie straf corners en twee lange hoekslagen mis lukten. eenmaal verwachtte iedereen een strafbully voor voetbal van Van Goos- willigen op de doellijn. Gelukkig had de arbiter al voor buitenspel gefloten. Toen, ineens, een voorzet. Zwier sprintte de cirkel in, Carnill en Neill voorbij en doelpunt Archer hoorde een tel later al leen maar een doffe klap (01). Nog één Zes minuten na de openingstreffer van Zwier kreeg Overdijkink even buiten de Engelse cirkel een vrije slag te nemen en middenvoor De Beer, die tot dat moment nog maar weinig slagvaardig was geweest, flitste op nagenoeg dezelfde wijze als Zwier dat had gedaan langs zijn belagers om de uitlopende Archer vallend met een push te passeren. Engeland was verslagen. Bij het koetje ten noorden van Ouder kerk aan de Amstel is om drie uur zondag het startschot gevallen voor de eerste open damesroeiwedstrijd van dit jaar. Negen da- mesachten en zeven dubbelvieren hebben de strjjd aangebonden over een afstand van 4 kilometer. In spannende races, zowel bij de achten als bij de vieren hebben de dames laten zien, dat zij de recordtijden van verleden jaar maar kinderspel vonden. De in 1958 door De Hurize gevestigde tijd van 14 min. 52,6 sec. werd door niet min der dan vijf ploegen verbeterd. De Hunze, als eerste gestart, beging na 1000 meter al een formidabele fout, door de 1000 meter piket verkeerd te nemen, waar door de ploeg gediskwalificeerd werd. Willem III, Nautilus en de beide De Vlietploegen vochten om de eerste plaats, doch in de achterhoede zwoegde de ploeg van De Maas met een fikse slag in tempo 27 naar voren. Het bleek overigens dat de hoogslaande ploegen weinig voordeel van hun tempo hadden, want de krachten bij het lagere tempo waren forser en bleken effectiever te zijn. De Maas ging dan ook royaal als eerste door de finish in 14 min 09,4 sec. De Vliet II met 14 min. 17, bleef ook royaal onder de oude tijd. De overige drie ploegen die het baanrecord verbeter den waren: 3. Willem III met 14 min. 37,7 4. Nautilus met 14 min. 41 sec.; 5. Nereus met 14 min. 44,5 sec.; De uitslag was verder: 6. De Vliet I 14 min. 54,1 sec.; 7. Argo 14 min. 57,2 sec.; 8 RIC 15 min. 57,2 sec. Bij de dubbelvieren was de strijd al even spannend. Het was voor de jonge ploegen een opgave tegen de senioren op te tornen doch zij hebben zich prachtig van hun taak gekweten. Maar ook in dit nummer was het lage tempo favoriet. DDS met 25 slagen Willem III met 27 slagen en De Hunze met 28 slagen kwamen rustig door en konden de boven de 30 slagen roeiende overige teams de baas. Nautilus passeerde al spoe dig De Vliet, terwijl DDS Nereus bij het Kalfje naar de laatste plaats terug wees Het in 1958 met bijna anderhalve minuut naar beneden gebrachte record van De Vliet I sneuvelde. Ook Nautilus bracht het op 14 min. 42,6 sec. Het was duidelijk, dat niet veel ploegen dit-scherp staande record zouden kunnen benaderen, doch de prestaties waren alles zins bemoedigend. De gemaakte tijden lagen allemaal veel gunstiger dan de ove rige jaren. Een belofte voor de toekomst Advertentie In het zaterdagmiddag begonnen wereldhockeytoernooi voor dames in Amstelveen heeft Nederland tot dusver twee wedstrijden gespeeld en beide gewonnen. De Oranjedames versloegen de eerste dag Ierland met twee-nul en zondag Canada met een-nul. Zy bezetten hiermee de tweede plaats in de poule A, waarin ons land is ingedeeld met Australië, Canada, Ierland en Schotland. Australië staat thans bovenaan in deze poule, hetgeen deze ploeg dankt aan het hogere doelpuntental, dat zij in eveneens twee gewonnen wedstrijden behaalde. Australië en Nederland hebben beide vier punten tegen de drie overige in deze poule spelende teams geen. In poule B leidt Zuid-Afrika met drie punten, doch Nieuw-Zeeland staat met een wedstrijd minder gespeeld en twee punten zeker niet slechter. Dan volgen België, Wales en Frankrijk. In poule C staat Duitsland met twee gewonnen wedstrijden (vier punten) bovenaan. Dan komen achtereenvolgens Engeland, de Verenigde Staten, Zwitserland en Argen tinië De vijftien ploegen spelen in elk der drie poules een halve competitie, waarna men nieuwe poules vormt van de drie nummers een, de drie nummers twee enzovoorts. een keihard schot de bal tegen het hoofd kreeg en met een hevig bloedende wond neerviel. Hoewel het letsel niet van zeer ernstige aard leek, achtte men het toch noodzakelijk haar naar het Wilhelmina gasthuis over te brengen. De Engelse ploeg speelde tegen de Ver enigde Staten hockey van zeer hoge klas se. Alle onderdelen van het spel waren uit stekend verzorgd en de vier-een overwin ning is slechts een flauwe weerspiegeling van het verschil in kracht. Australië won van Ierland met vier-een De rust brak' a^n'mef tweë-nUl; Toen de Ierse captain Sheila Burrowes na zeven minuten een bal op haar rechter pols kreeg en enige tijd buiten het veld moest om te worden verbonden, profiteerde de snelle Australische linkervleugel van de numerieke meerderheid. Volgens de En gels regels zijn er namelijk geen invalsters toegestaan. Linksbinnen June Haines was topscorer; zij scoorde alle vier Austra lische doelpunten. De hard werkende Belgische ploeg leed een onverdiende nul-een nederlaag tegen Zuid-Afrika. In de eerste helft waren de Springbokjes weliswaar iets sterker, maar lange tijd slaagden zij er niet in de fors spelende Belgische achterhoede te over meesteren. De wedstrijd Duitsland—Zwitserland, door de Duitse dames met drie-nul ge wonnen, was zeer eenzijdig. De Zwitserse aanval kwam nauwelijks aan bod. De Het toernooi, dat tot 8 mei duurt werd zaterdagmiddag met een kleurrijke parade van de deelnemende landen geopend. De voorzitster van de internationale dames- hockcyfederatie, mevrouw E. Josselin-De Jong, sprak de gasten in drie talen toe, verklaarde het toernooi voor geopend en stelde de captains van de ploegen voor aan Prinses Beatrix. De Nederlandse dames mogen dan haar beide eerste wedstrijden hebben gewonnen, de wijze waarop de eerste zege die op Ierland tot stand kwam, kon geen vol doening schenken Weliswaar had de Ne derlandse ploeg in de eerste helft een groot overwicht, doch zij liet de talrijke kansen ongebruikt. Na de rust drongen de Ierse dames de Nederlandse aanvankelijk geheel terug op de helft van de laatsten, maar dat duurde slechts een minuut of tien. In de twaalfde minuut schoot Trix Nillessen uit een door Mariette Vigeleyn genomen corner hard en hoog in. De bal ketste af op de lat, de robuuste Ierse achterhoede ruimde niet voldoende op en Maaike Weijtens scoorde onhoudbaar. Hoewel de Ierse ploeg met snelle uitvallen gevaarlijk bleef, ontstonden de spannendste momenten voor het Ierse doel. In de laatste seconden bekroonde op nieuw Maaike Weijtens een Nederlandse aanval met een doelpunt, waardoor de eindstand twee-nul werd. Nederland won zondag van Canada met een-nul. Dit ene doelpunt, dat ongeveer tien minuten voor het einde door rechts binnen Laura Dekker werd gemaakt, was eigenlijk een te geringe beloning voor het veel sterkere Nederlandse spel. De Cana dese dames konden slechts door uitstekend verdedigen het Nederlandse overwicht het hoofd bieden. Voor doelvrouwe Jo Jurris- sen is er nauwelijks een gevaarlijk moment geweest. De kanthalves Thea Janssen en Thea Glasz konden zich geheel aan de aanvallende taak wyden en zjj deden dat voortreffelijk. In de voorhoede speelde alleen midden voor Maaike Weijtens iets onder haar nor male vorm. De beide vleugels Vigeleyn- Dekker en Nillessen-Rouwenhorst com bineerden snel en goed en in het bijzonder linksbinnen Ans Rouwehorst was met haar prachtige techniek steeds zeer gevaarlijk. Als de bal echter in de cirkel kwam, ont brak het goede schot Juist toen tegen het einde de Nederlandse druk op het doel van Maaike Weijtens juicht nadat zij de bal achter de Ierse doelvrouwe heeft ge schoten en het Nederlands elftal aan de tweede goal heeft geholpen. Ans Rouwenhorst (13) en Laura Dekker (11) gaan haar gelukwensen. Margaret Mclean iets afnam, maakte Laura Dekker haar fraaie doelpunt, nadat de bal eerst uit een lange hoekslag was weggewerkt. Zivare straf België behaalde een geflatteerde drie nul overwinning op Frankrijk. Deze ont moeting was rommelig en de Schotse scheidsrechter deelde een zeer zware straf uit. Na twee waarschuwingen wegens hin derlijk spel stuurde zij in de twintigste minuut na de hervatting, bij de stand twee-nul, de Belgische linksachter Daniele Maas uit het veld. Deze maatregel wordt slechts zelden genomen. Australië versloeg Schotland met twee nul, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Wales bevocht een verrassend nul-nul, gelijkspel tegen Zuid-Afrika na een zeer snelle gelijkopgaande strijd. Opvallend was in beide ploegen de goede stickvoe ring. De verdedigingen waren echter zo sterk, dat doelpunten uitbleven. Duitsland, dat niet bijzonder imponeerde, had toch weinig moeite om Argentinië met vier-nul te kloppen. De ruststand was een nul. Een halve minuut voor het einde werd de wedstrijd gestaakt, toen de Argentijnse rechshalf Sheelagh Patricia Hamilton uit achterhoede verdedigde zich twee keer dertig minuten heldhaftig tegen de tech nische en tactische Duitse overmacht. Zonder tot werkelijk goed hockey te komen heeft het jeugdige Nieuwzeelandse elftal Frankrijk met drie-nul verslagen. De fanatieke Frangaises werkten de hele wedstrijd hard om de onvermijdelijke ne derlaag zo klein mogelijk te houden. Twaalf minuten voor het einde stond het nog steeds een-nul. Toen raakte de Franse defensie vermoeid en begon steeds meer fouten te maken. De ploeg van de Verenigde Staten heeft die van Argentinië met zes-een verplet terd De stickvastere Amerikaansen, die de meeste aanvallen via de geroutineerde rechtsbuiten Betty Shellenbergcr leidden, oefenden de hele wedstrijd zware druk uit. In de vijftigste minuut kon rechtsbinnen Julia de Oliva voor Argentinië de eer redden. VOETBAL. Het Luxemburgse voetbal elftal heeft in Luxemburg met 20 ge wonnen van de Zwitserse B-ploeg. VOETBAL. In Chambéry heeft het Franse amateurelftal zondag met 00 ge lijk gespeeld tegen de Italiaanse amateurs. VOETBAL. In Istanbul heeft de Turkse voetbalploeg met 2—0 gewonnen van Roe menië. VOETBAL. Na afloop van een in Londen gehouden bestuursvergadering van de FIFA deelde de secretaris mede dat Enge land, Duitsland en Spanje zich kandidaat hebben gesteld voor de organisatie van het wereldkampioenschap in 1966. het rolt beter het plakt beter het brandt beter Het drielanden-volleybaltoemooi, dat zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal in Leiden werd gehouden, is een eclatant succes geworden voor de Nederlandse ploegen. De dames namen met 3-1 revan che op de Franse meisjes voor de in Leip zig geleden 3-0 nederlaag en het Neder landse heren A-team bleef tegen Italië eveneens aan de goede kant van de score (3-1) en boekte na twee nederlagen dus de eerste zege op de Italianen. ëMmmi.i De avond werd geopend met de strijd tussen Nederland heren B-België. De Bel gen wonnen met 15-5 en 15-1. Eindscore 3-1 voor België. De strijd tussen de Nederlandse meis jes en de Fransen gaf een bijzonder goed lopend oranjeteam te zien. In de eerste set kwam de Nederlandse ploeg met 9-3 voor te staan, maar de goed smashende Franse ploeg kwam via 9-9 op 10-5, 1-0 voor Frankrijk. In dc tweede zet voor al dank zij prima smashen van Riet van de Heuvel en Gerda van Zweeden ein digden de oranjemeisjes op 15-8. Goed ser veren van de dames Van Beelen en Boer, gepaard aan ongemeen goed smashen van Riet. van de Heuvel, die onbetwist de bes te speelster was, deed in de derde set de balans duidelijk doorslaan: 15-3. Ook in de laatste set gaf het beter smashen en ver dedigen de doorslag. Met 15-10 won Neder land onbedreigd de set en de wedstrijd met 3-1. De strijd tussen de Nederlandse A-ploeg Zondagmorgen ongeveer één uur voor dat de training van de te houden motor wedstrijd om het kampioenschap van Drente zou plaats hebben, had bij het cir cuit te Odoorn een ernstig ongeluk plaats tussen de renners A. Colijn uit Aalsmeer en J. de Gast uit Amersfoort, waardoor beiden zeer ernstig gewond naar het zie kenhuis in Emmen werden vcrgebracht. De renner Colijn liep een schedelbasis- fractuur op en werd direct na aankomst geopereerd. Zijn toestand is zeer ernstig en hij verkeert nog in levensgevaar. De renner De Gast liep eveneens een sche- delbasisfractuur op. Hij brak bovendien een been. Het ongeluk is veroorzaakt door dat de renners buiten het circuit aan het oefenen waren en daarbij in volle vaart tegen elkaar opbotsten. De Zweedse rijder Bill Nilsson heeft zon dag in Genève de Grote Prijs van Zwitser land. die meetelt voor het wereldkam pioenschap motocross gewonnen. Hij won de eerste manche over 32 kilometer in 42 minuten 10,4 seconde en werd vier de in de tweede manche in de tijd van 44,06,5. Zijn landgenoot Sten Lundin werd op een Monark in het eindklassement tweede. De Brit Leslie Archer werd derde op Norton, Dave Curtiss (G.B.) op Matchless vierde, Rolf Tibblin (Zweden) op een HVA vijfde en de Nederlander Broer Dirks op BSA zesde. De stand in de competitie om het we reldkampioenschap motocross is thans: 1. Lundin 14 pt.; 2. Nilsson 11 pt; 3. Broer Dirks 7 pnt.; 4. Archer en Scaillet beiden 4 punten. De Russische atlete Tamara Press heeft tijdens wedstrijden te Naltchik het wereld record kogelstoten dames verbeterd met een worp van 17.25 meter. Zij bleef daarmede 49 cm boven het oude record van haar landgenote. Galina Zybina, die in een periode van vier jaar niet minder dan elf maal het wereldrecord scherper stelde. De laatste maal was dat op 13 september 1956 met 16.76 meter. Fred Norris, de Engelse mijnwerker uit Lancashire en Alain Mimoun, de Olympi sche Marathonkampioen 1956, zijn er zon dag op de sintelbaan van het Santrysta- dion te Dublin niet in geslaagd het wereld record over 25 km, dat met 1 uur 16 min. 36.4 sec. op naam staat van de Tsjech Emil Zatopek te verbeteren. Fred Norris kwam tot 1 uur 17 min. 13 sec. en verbeterde daarmede het Engelse record. Ook Alain Mimoun, die op de tweede plaats eindigde verbeterde het record van zijn land tot 1 uur 21 min. 39.6 sec. en Italië als sluitstuk van de avond was van bijzonder goed gehalte. De eerste set schreven de Nederlanders op gemakkelij ke wijze op hun naam (15-4). De tweede set gaf al gauw een 1-8 voorsprong voor de Italianen te zien. Het spel werd 9-15 voor Italië. Toch kwamen de oranjehem den in de volgende set weer terug en voor al het goede spel van Tinkhof, Zimmer man en Van der Stoep deed de set met 15-10 in hun voordeel eindigen. In de vier de set kwam Nederland aan een 13-6 voor sprong en won met 15-9. De 3-1 zege was volkomen verdiend. Wielrennen1 De Belg Hoevenaars heeft zaterdag de Waalse Pijl, de eerste wedstrijd van het weekeinde der Ardennen, gewonnen. Hij legde de 218 km van Charleroi naar Luik af in 5 uur 58 min. 7 sec. (gemiddelde snel heid 36,524 km/uur). De uitslag was verder: 2. Janssens (B.) 5.58,22; 3. Schoubben (B.) z.t.; 4. G. Desmet (B.) z.t.; 5. A. Desmet (B.) z.t.; 13 Stolker 5.58,45; 16. Gerrit Voorting z.t.; 19. Damen z.t.; 28. Arie van Wetten 6.00,39; 29. Ver- goossen 6.01,01; 33. Wim van Est z.t. De Belg De Bruyne heeft zondag de weg wedstrijd LuikBastenakenLuik, het tweede gedeelte van het weekeinde der Ardennen, gewonnen. Hij had voor de 240 km 6 uur 45 min. 30 sec. nodig. De uitslag was: 1. De Bruyne (Belg.) 6.45,30; 2. Schoubben (Belg.) z.t.; 3. De Mul der (Belg.) 6.45,33; 4. Aernzer (Lux.) 6.47,12; 5. Conterno (It.) z.t.; 12. Kersten 6.49,44; 25. Piet van Est 6.50,23; 37. Stolker 6.54,35; 38. De Groot z.t.; 39. Van Wetten z.t.; 42. Lahaye 6.57,35; 46. Westdorp. Het algemeen klassement van het week einde der Ardennen luidt als volgt: 1. Schoubben (Belg.) 75 pnt.; 2. De Bruyne (Belg.) en Demulder (Belg.) beiden 55 pnt.; 4. Janssens (Belg.) 46 pnt.; 5. Gilbert Des met (Belg.) 41 pnt. Van de Nederlanders is Kersten de beste. Hij bezet met 15 punten de negende plaats. Stolker en De Jong delen de 26ste en 27ste plaats met elk twee punten. De eerste etappe van de Ronde van Tu nesië voor amateurs en onafhankelijken, is gewonnen door de Duitser Ludwig. Hij legde de 168 km van Tunis naar Sousse af in 3 uur 32 min. 16 sec. De Belg Declercq werd tweede met een achter stand van 30 seconden. De uitslag luidde verder. 3. Meuris (België) 3.33.12; 4. Adam- son (Zweden) 3.33.21; 5. Zweecke (België) 3.33.48. De beste Nederlander in deze eerste etappe was Enthoven, die als achtste ein digde in dezelfde tijd als de Belg Zweecke. Rentmeester werd tien, eveneens in de zelfde tijd. De Hagenaar Joop van der Putten heeft zondag de tweede etapppe van de Ronde van Tunesië gewonnen. Hij legde de 108 km van Sousse naar Sfax af in 2 uur 17 min. 30 sec. De uitslag was verder: 2. Karlsson (Zweden) z.t.; 3. Hanske (Did.) z.t.; 4. Rentmeester (Ned.) z.t.; 5. Ladlaw (Engeland) z.t.; 10. Enthoven (Ned.) z.t. Na de tweede etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Declercq (België) 5 uur 58 min 46 sec.; 2. Treche (W.-Dld.) 5.59.28; 3. Zweecke (België) 5.59.56. De tweede etappe van de Ronde van Spanje, een afstand van 228 km van To ledo naar Cordova is gewonnen door de Spanjaard Karmany. De tijd van de win naar bedroeg 5 uur 57 minuten 31 secon den. De uitslag luidde verder: 2. Compillo (Sp.) 5.57.34; 3. Sorgeloos (B.) 6.02.15; 4. Barrutia (Sp.) z.t.; 5. Baens (B.) z.t.; 6. Van Looveren (B.) z.t. De uitslag van de derde etappe van Cor dova naar Sevilla (152 km) luidt: 1. Iturat (Sp.) 3 uur 59 min. 39 sec.; 2. Van Looveren (B.) z.t.; 3. Baens (B.) z.t.; 4. Sorgeloos (B.) 3.59.41; 5. Everaert (Fr.) zelfde tijd. In deze etappe veroverde de Spanjaard Karmany de leiderstrui. WIELRENNEN. Gaul heeft zondag te Sallanches (Hoog Savoie) een internatio nale tijdrit over 18 km gewonnen. De Luxemburger legde het parcours af in 47 min. 7 sec. De uitslag was verder: 2. Huot (Fr.) 47 min. 15 sec.; 3. Dufraisse (Fr.); 4. Druere (Fr.) 49,32; 5. Coste (Fr.). 50,40.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7