morsen zonder Bloemenmeisjes verlieten Parijs op hoogtepunt van haar succes Feestprogramma in Heemstede werd geheel uitgevoerd Hartveroverende tafreeltjes bij bezoek aan Floralies ROOMBOTERGEBAK Culturele banden tussen Seine en Spaarne Vice-president van Parijs roemt de Grote Markt Vierhonderdduizendste op „Keukenhof" A mbassadeur feleciteerde Haarlems Bloemen meisje Aerdenhouter vrijgespro ken van rijden onder invloed 100 R 13 WIELEN Uitslag volksfeesten in Spaarndam Gepensioneerden hielden jaarvergadering in Haarlem Machines voor Paviljoens der arbeidsinrichting Per vliegtuig naar bloeiende bollenvelden van Haarlem Gevangenisstraffen voor ri jden onder invloed Burgerlijke Stand VRIJDAG 1 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 (Van een onzer redacteuren) De twintig Haarlemse bloemenmeisjes hebben vannacht op de stille Kruisweg hun enthousiaste verhalen laten weerklinken over hun Parijse ervaringen. Er was alle reden voor die opgewektheid, want Parijs is, evenals vorige jaren Londen, Scar borough, Brussel, Gent en het Rijnland, na een wat stroef begin door hun charme en hun bloemen veroverd. Met name de rondgang in het gevolg van de Nederlandse ambassadeur, mr. J. W. Beyen, over het vier kilometer lange parcours door het gloednieuwe gigantische tentoonstellingsgebouw, waar de befaamde Parijse bloemen- expositie Floralies wordt gehouden, werd zo'n groot succes dat zij onder het voort durend oplichten der flitslampen en het snorren van de camera's der Franse televisie moest worden herhaald. Dit ter gelegenheid van Koninginnedag aan de Floralies gebrachte bezoek vestigde inderdaad de aandacht van vele duizenden Fransen en talrijke buitenlanders op Haarlem. De vice-president van de gemeenteraad van de stad Parijs, de heer Minot, heeft bij de ontvangst van de Haarlemse Bloe menmeisjes in het Parijse stadhuis een toespraak gehouden, waarin hij zich als een kenner van de Spaarnestad ontpopte. De echtgenote van de heer Minot is na melijk van Nederlandse familie, waar door hij met groot gemak de stedebouw- kundige kwaliteiten van de Grote Markt correct uitgesproken roemde, aan de rol van Kenau Simonsz Hasselaer herinnerde en vervolgens in termen wel ke de heer H. P. Baard ongetwijfeld uit het hart gegrepen zouden zijn geweest over het werk van Frans Hals sprak. „Maar", zo zei hij, „nu ik hier dit ge zelschap zie betreur ik het dat Frans Hals zoveel schutters, regenten en regen tessen heeft geschilderd en zo weinig jonge meisjes". De vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur van Haarlem en voorzitter van de stichting „Haarlems Bloei", de heer D. J. A. Geluk, sloot op deze toespraak voortreffelijk aan door de culturele ban den tussen Haarlem en Frankrijk te be lichten. Hij herinnerde aan de ontknoping van de roman van Alexandre Dumas „De zwarte tulp", welke immers in het Haarlemse stadhuis speelt, aan het verblijf van Descartes in Santpoort, aan het gedicht in proza dat Aloysius Bert- rand aan Haarlem wijdde, aan de wer ken van Fromentin, Claudel en Malraux over de Haarlemse schilders en aan de omstandigheid, dat Louis-Napoléon Haar lem als zijn meest geliefde woonplaats beschouwde. Ook herinnerde de heer Ge luk aan de veelvuldige medewerking door Parijse organisten aan het Inter nationaal orgelconcours. Ontvangst. Burgemeester en Wethou ders van Haarlem zullen op dinsdag 5 mei om ongeveer 10.30 uur officieel ten stad- huize ontvangen de deelnemers aan de European Spring Garden Tour en de 2nd Fashion and Garden Tour of Europe. Het publiek bleek trouwens meestal reeds te weten waarom het ging, dank zij de woensdag ontwikkelde activiteit. De meisjes werden dan ook onophoudelijk be groet door de kreet „Bravo la Hollande" en een enkele Fransman wist ons zelfs te vertellen dat het koninginnedag was, onder toevoeging van een gebroken „Lang zal zij leven". Dit succes was des te opmerkelijker daal de aanbieding van tulpen de bloem welke door elke Parijzenaar het hoogst wordt gewaardeerd op boulevards en pleinen vrijwel voortdurend onmogelijk was omdat het drie dagen lang pijpestelen regende. Hartveroverend De eerste aangekondigde bloemenuitrei- king op woensdagmorgen op de Place de l'Opéra moest daardoor worden afgelast, naar wij later ontdekten tot grote teleur stelling van een legertje persfotografen, dat op het terras Café de la Paix zat te kleu men. Maar later op de dag profiteerde directeur W. van Willige van een „droge bui". Tóen werd het plein voor het wijdse stadhuis, waar de meisjes door de vice- president van de Parijse gemeenteraad werden ontvangen, het toneel van een schier overrompelend contact met de pas serende Parijzenaars, die honderd uit vroe gen over de betekenis van deze hartver- overende geste en over alles wat met Haar lem verband houdt. Een van hen verkeerde in de mening, dat de Spaarnestad in Ame rika lag. Toen wij zijn geografische kennis corrigeerden met de opmerking „dat nog niet de hele wereld amerikaans is" nam hij met veel zwier zijn hoed af en drukte ons hartelijk de hand. Zo vielen er tien tallen treffende tafereeltjes waar te nemen: arbeiders met beëelte handen, (lie verwon derd kwamen vragen om een boeketje Advertentie reeds een minimale hoeveelheid maakt het kapsel van dames èn heren luchtig en glanzend. Tussen de vele Duitse en Belgische be zoekers van „Keiikenhof" in Lisse bevond zich vonmorgen de vierhonderdduizendste zich vanmorgen de vierhonderdduizendste derlandse te zijn Het was mevrouw G. W. Franssen-Van Dijk uit Hilversum, die met enige familieleden de bloementuin bezoekt. Zij kreeg van de heer A. M. Belle na mens het bestuur van de bloementuin een bceket gemengde parkiettulpen aangebo den. Voorts ontving zij een uit zilver ge dreven tulp. De heer Belle heeft mevrouw Franssen langs de bloemen rondgeleid. De „Keukenhof" is thans nog bijzonder mooi. De late tulpen zijn aan het uitkomen. Overal in de bollenstreek worden de bloe men „gekopt". De velden hebben van regen en wind te lijden gehad. Thans zijn gauw de bijzonder mooie darwintulpen te zien. Het Haarlemse bloemenmeisje Gerrie Hek zal haar negentiende verjaardag niet licht vergelen. Zij vierde die op 30 april in Parijs en werd daarom uit gekozen om samen met Agnes Kouse maker aan de Nederlandse ambassa deur op de Floralies een als Haarlems bloemenmeisje uitgedoste pop aan te bieden. Voordat zij de ambassadeur kon toespreken feliciteerde mr. Beyen haar met haar verjaardag. Een tweede pop werd aangeboden aan het vrouwelijke lid van de voltallig aanwezige directie van de Floralies internalionales, mevrouw J. Alexandre Debray, en een derde aan de Neder landse landbouw attaché in Parijs, mr. H. E. R. E. A. Frank, die zich bijzonder veel moeite heeft gegeven voor een zo doeltreffend mogelijk programma voor de Haarlemse meisjes. thuis, bejaarde dames die maar niet wilden geloven dat ze die prachtige tulpen zo maar voor niets kregen, en opvallend velen die van de gelegenheid gebruik maakten om zich vleiend over Nederland en de Nederlanders uit te laten. Zo werd deze aanbieding van bloemen veel meer dan een oorspronkelijk propagandastukje, namelijk een kleine bijdrage tot een betere inter nationale verstandhouding op het niveau van de gewone man. By de Shape De woensdag was begonnen met een bezoek aan het hoofdkwartier van de ver bonden machten in Europa, de SHAPE, in het dorpje Roquencourt op twaalf kilo meter afstand van de Franse hoofdstad. Dank zij de Nederlandse administrateur van dit strategische centrum waar duizend militairen van vijftien verschillende natio naliteiten samenwerken, de heer P. Schu macher, en de staf van de Nederlandse liaisonmissie, Commodore W. den Toom, majoor D. A. M. Luchsinger, en kapitein adjudant C. I. Lucieer, werd dit na de tegen valler van de Place de l'Opéra een bemoe digende operatie. Vervolgens was het zie kenhuis van de Parijse politie aan de beurt en ook daar was men niet karig met com plimenten over de schilderachtige Haar lemse delegatie. De activiteit op deze woensdag was de grondslag voor het succes op Koninginnedag, hetgeen wel het duide lijkst tot uitdrukking kwam in een uite- nodiging van de directie van het blad Le Figaro om bij haar de lunch te gebruiken. Daarvan is graag gebruik gemaakt. Terwijl de fotografen van Le Figaro het ene plaatje na het andere schoten van het groepje dat door sommige' voorbijgangers op grond van het kleurige toilet „Les ballets roses" werd genoemd, liet directeur Pierre Wolff de erewijn rondgaan. Dat was het besluit van een verblijf dat men op zijn hoogtepunt moest afbreken. Aan andere uitnodigingen onder meer van de zender Europe nr. I om mee te werken aan het programma „Europe-Midi" heeft men door tijdgebrek niet kunnen voldoen. Zo'n uitstapje is voor de bloemen meisjes bepaald niet uitsluitend een pretje, maar een inspannende bezigheid, welke hen deze keer zelfs geen tijd heeft gelaten voor het; kopen van souvenirs. Ter compensatie hebben zij een uurtje in de bekende Caveau des oubliettes doorgebracht. De vermoeien de reis, het nare weer en de vele verplich tingen ten spijt hebben zij zich met nimmer verslappende opgewektheid van hun taak gekweten. De stad Parijs heeft in elk geval twintig bewonderaarsters door deze good- will-actie voor Haarlem gewonnen. - 5* voor de kwasten: HARDO-BRUSHCLEANER voor buitenwerk aanbevolen TEOLACQ WAGESKERS BREDA Hof A msterdam Het gerechtshof te Amsterdam heeft woensdagmorgen overeenkomstig de eis een 48-jarige koopman uit Aerdenhout vrijgesproken van het rijden onder in vloed. Nadat de rechtbank te Haarlem de koopman tot een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging der rijbevoegd heid had veroordeeld had de procureur- generaal in eerste instantie vier weken waarvan twee voorwaardelijk en ontzeg ging voor de tijd van anderhalf jaar ge- eist. Na de eerste behandeling voor het hof werd de zaak aangehouden om nog drie getuigen te horen, onder wie een psy chiater als getuige-deskundige. De koop man was namelijk in hoger beroep geko men, omdat hij van oordeel was, dat de rechtbank geen rekening had gehouden met de gevolgen van een hersenschudding, die hij bij de val van een trap had opge lopen voordat hij was gaan rijden. Na het aanvullend getuigenverhoor wijzigde de procureur-generaal zijn eis in vrijspraak. De raadsman, mr. J. Roggeveen, had tot ontslag van rechtsvervolging geconclu deerd omdat zijn cliënt als gevolg van de hersenschudding In een dusdanig geeste lijk gestoorde toestand zou hebben ver keerd, dat het hem niet kon worden aan gerekend' er is TIX verf voor iedor doel HARDOLIN TIX hoogglans voor hout en boardjook in tubes, handig voor kleine karweitjes HARDOSILK TIX zijdeglans voor hout. board en behang HARDOMUR TIX de volmaakte muurverf, morsvrij. vochtabsor- berend afwasbaar plamuren met de kwast HARDOFILLER TIX Advertentie bij „C O R N E L" Doet uw keus - MAGNEET-BROMMERS HOUTPLEIN 35 - 37 - TELEFOON 12493 De uitslag van de volksfeesten in Spaarndam was als volgt: Ringxydery: 1. mevrouw De Raadt; 2. L. Spierenburg; 3. G. Berk. Kinderoptocht: Eerste prijzen: allego rische wagens: Hildebrand-monument; praalwagens: sterrenwichelaars; groepen: Vetalis eb Remi; individueel: bruidjes; best verzorgd: Maggi; mooiste kleding: schilder zeventiende eeuw; kleuters: parapluie. Spelen: Eerste prijzen: jongens 6 tot 7 jaar; wasknijperrace: Joop Stolk; 8 tot 9 jaar; aardappelrace: Ted Jansen; 10 tot 11 jaar; blokkenrace: Roel Willemse; 12 tot 12 jaar; biscuiteetwedstrijd: Hennie Wil lemse. Meisjes 6 tot 7 jaar: vlaggewedstrijd: Leonie Oorthuis; 8 tot 9 jaar: blikkenstel- tenwedstrijd: Jeichien Stapel; 10 tot 12 jaar: schortjesbindwedstrijd: Fokkelien Westerweel; 12 tot 12 jaar: balzuigwed- strijd: P. v. d. Peet; meisjes 14 tot 16 jaar: balzuigwedstrijd: Anke Brouwer. BEVALLEN van een zoon, 28 april: J. E. RoestVan Osch; J. B. KuipersVan den Broek; M. P. E. BooneTeeuwen. BEVALLEN van een dochter, 28 april: M. T. A. van LooijVan Eek; M. C. Leurs —De Muijnck; 29 april: J. SchmitzGosen- son; M. R. O. BoterhoekCleave. OVERLEDEN, 27 april: K. van de Ma nakkerBruinsma, 67 j., Kamperlaan; T. J. van Steijn, 25 j., Kamperlaan; 28 april: J. M. FlothuisSchoen, 75 j., Gasthuisvest; D. van der Klooster, 66 j., Ruysdaelstraat; J. G. Hogenbirk. 71 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD, 29 april: A. P. M Assendelft en M. F. T. van Schie; T. van Schagen en E. E. M. Zonneveld; J. W. J. Dekker en C. E. M. Vogel; A. J. L. Ange- nent en J. M. E. Balk; H. Poot en A. H Berk; H. J. E. M. T. Bouman en C. A. W. Baard; H. S. Bakkenhoven en R. L. van der Meij; P. Bakker en H. P. Rondema; A. A. Jansen en B. Piers; C Kooij en B. S. Andriessen; L. F. Holscher en R. Nieuwen- huis; B. P. J. Uijtenhaak en J. van der Hoorn; A. W. Franssen en M. Budding; P. Postma en R. M. O. van Wanrooij; D. Smit en H. M. C. van Rooden; G. Steenbergen en C. Raven; J. N. de Goede en W. G. Jan sen; M. J. de Zwart en M. J. van Zijl; W. P. Groeneveld en M. Broek; H. Rethmeier en J. S. Noort; W. G. Bakuwel en G. de Haan: E. Dijkhuis en H. M Meijer. GEHUWD, 29 april: W. J. de Winter er, P. J. Bouman; H. G. Nijhuis en P. H. M van Weel; K. van Schaik en J. G. Verwaal; R. Goos en H. Hessels; K. Zandstra en C van Dansik; F. Velt en J. E. H. Webb; G. C. Nijssen en E. J. Hurkmans; J. C. Nie- hot en A. C. Oud: J. H. G. A. Schepers en L. Hermann; J. Hotting en M. B. Both; S. Langbroek en E. van Dijk. HILLEGOM GEBOREN: Wilhelmus Joannes, z. van J. W. Harding en G. E. J. Huiskes; Marinus Johannes, z. van G. J. van Beek en H. P. van der Aar; Francisca Gerarda Johanna, d. van W. E. van Beelen en B. G. A. Wes terburger; Monica Elisabeth Apolonia Ma ria, d. van L. M. Koppers en A. M. J. A. Meijer. ONDERTROUWD: F. H. P. Kemper en J. C. Spreeuw; P. J. A. de Ridder en J. H. Caspers. GETROUWD: J. Maas en A. M. van Bug- genum; A. Vermeulen en A. A. Mooije- kind. Tijdens het driedaagse bezoek van de Haarlemse bloemenmeisjes aan Parijs werd het gezelschap door de vice- president van de gemeenteraad van de Franse hoofdstad in het stadhuis ont vangen. In de burgerzaal van dit gebouw waren de meisjes het doelwit van vele fotonrafen. Een groepje Haarlemse oloemen- meisjes in bewondering voor een der vele kunstvoorwerpen in het stadhuis van Parijs. Advertentie. De afdeling Haarlem van de algemene Nederlandse bond van gepensioneerden hield dezer dagen in het concertgebouw in Haarlem een feest ter herdenking van het veertigjarig bestaan van de bond. De vooi-- zitter, de heer J. Betsema, wees nog eens op het grote nut van deze organisatie, die geheel is ingesteld om de belangen van de ongeveer 64.000 leden te behartigen. Het programma werd verder verzorgd door de vereniging Musicorda, met zang, muziek, ballet en toneelspel, terwijl voorts ook de heer H. Veldhorst met zijn decla matie veel succes oogstte. De werkplaatseenheden van het twee de en derde paviljoen van de Centrale Arbeidsinrichting aan de Schalkwijker- weg te Haarlem zullen in de tweede helft van mei opgeleverd worden. Er dienen nog machines aangeschaft te worden en B. en W. vragen de gemeenteraad voor dit doel een bedrag van f 78.500 ter be schikking te stellen. De werkplaatsen zul len plaats kunnen bieden aan 80 minder- validen, die werk zullen vinden in de bin derij, de timmerwerkplaats en de mon tage-afdeling. Uit Frankrijk en een enkele maal uit Engeland komen sinds veertien dagen chartervliegtuigen naar net Rotterdamse vliegveld met passagiers, die de bloeiende bollenvelden gaan zien. Van Rotterdam uit gaan zij dan per bus om van de bloemen pracht te genieten. Vanmorgen arriveerde de duizendste ge gadigde uit Parijs en ter gelegenheid hier van kreeg zij een bos tulpen aangeboden (en met een prachtig resultaat) In Heemstede is men er op Koninginne dag in geslaagd het vastgestelde program ma in zijn geheel ten uitvoer te brengen, waarbij ook de publieke belangstelling bij zonder is meegevallen. Het feest begon 's morgens met het traditionele jeugdap- pèl op het Raadhuisplein, waaraan werd deelgenomen door de schooljeugd en ver tegenwoordigers van de diverse Heem- steedse sport- en jeugdorganisaties. Het hijsen van de driekleur geschiedde met het gebruikelijke ceremonieel, gevolgd door het zingen van het vlaggelied en een toe spraak door de burgemeester. Deze wees hierin onder meer op de gro te betekenis van het Huis van Oranje, vooral met betrekking tot de vrijheid van het Nederlandse volk. Deze toespraak werd besloten met het gezamenlijk zingen van het „Wilhelmus", gevolgd door een défilé van de jeugd langs het raadhuis. Daarop werden de tribunes van de Heemsteedse sportparken geheel bezet door de leerlingen van alle openbare en bijzondere scholen, die enige uren aange naam werden bezig gehouden door een aantal artiesten, dat zich door de trieste motregen niet liet weerhouden als clown, goochelaar en acrobaat de jeugd plezierig bezig te houden. Een met grote animo be oefend onderdeel hiervan was de wedstrijd in het koeketen tussen „Nederland en Bel gië", welke culinaire wedloop uiteraard van de supporters luide en enthousiaste aanmoedigingen verwierf. Een door het jeugdige publiek bijzonder geapprecieerd programma, vooral omdat het werd be sloten met het uitreiken van tractaties en vrijkaartjes voor de kermisvermakelijk heden op het Wilhelminaplein. De middaguren werden eveneens in het sportpark doorgebracht met het deelne men aan en het gadeslaan van de al even traditioneel geworden volksspelen, waar bij de dikwijls felle pogingen der deelne mers een der fraaie prijzen te veroveren van tijd tot tijd het gewenste gelach ver oorzaakte. Een amusant intermezzo hier van bestond uit een „brandweerdemon stratie", uitgevoerd door een aantal par mantige knapen, dat voor deze gelegen heid als echte vuurbestrijders was uitge dost. Van de lampionop.tocht was minder werk gemaakt dan verleden jaar, omdat dit maal kostuums en zelfvervaardigde lam pions ontbraken. Toch trok de stoet, die werd voorafgegaan door de muziekvereni ging „Eensgezind Excelsior" overal veel bekijks. Het avondprogramma vermeldde ver der een groot vuurwerk op het weiland naast de Vrijheidsdreef, dat eveneens op een grote belangstelling aanspraak maak te. Vooral de grote stukken, zoals de be wegende olifant en de koninginnehulde aan het slot verwierven terecht de algemene bewondei-ing. Het oranjebal op het Raadhuisplein vormde het laatste nummer van dit pro gramma. De koude avondlucht heeft de animo der danslustigen nauwelijks kun nen temperen en doordat de met de lei ding belaste Heemsteedse dansstudio Van der Moolen voor een aantal attractieve onderbrekingen had gezorgd, kon men de feestelijkheden op een geanimeerde wijze besluiten. De buurt- en speeltuinvereniging „De Glip" heeft diverse feestelijkheden geor ganiseerd, o.a. spelen voor alle kinderen. Voorheen ging de schooljeugd na een zang- hulde voor het raadhuis naar „Groenen- daal" waar verschillende spelen om aar dige prijsjes werden geboden. Sinds een aantal jaren is deze traditie verbroken en in plaats daarvan woi'den in het Heem steedse Sportpark de kinderen met een voorstelling bezig gehouden. Uit de grote deelneming aan de Glip is wel gebleken, dat op feestdagen als deze de kinderen het liefst zelf actief bezig zijn en daarom is deze poging tot herleving van een traditie, zij het dan ook niet in „Groe- nendaal", uitstekend geslaagd te noemen, 's Avonds namen de kinderen deel aan de lampionoptocht. Uitsproken rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft woens dagmiddag verscheidene Haarlemmers veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens het ryden onder invloed. Een 48-jarige vertegenwoordiger, die op 2 februari 's avonds om half twaalf na diverse café's te hebben bezocht met zijn auto een aanrijding veroorzaakte op de Grote Markt, kreeg een maand gevange nisstraf en een jaar ontzegging van ie rijbevoegdheid. De officier van Justitie had zes weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging geëist. De rechtbank veroordeelde een 49-jarige drukker, die op 26 januari 's nachts om kwart voor een onder invloed bij een café wegreed zonder de lichten van zijn auto te hebben ontstoken, tot een week gevan genisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs. De eis luidde een maand ge vangenisstraf en een maand intrekking. Een 29-jarige in Haarlem wonende Hon gaarse los arbeider, die in de avond van 7 februari na cafébezoek in de Gierstraat m Haarlem met zijn motor tegen een bus reed, werd veroordeeld tot een week ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier had zes weken gevangenisstraf en een jaar ont zegging geëist. Een 25-jarige landgenoot van de Hongaar, die op 1 maart in de Jan Nieuwenhuijzenstraat in Haarlem, even eens op een motor, onder invloed reed, kreeg eveneens een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging. De eis was twee weken gevangenisstraf en een jaar ont zegging. Verder veroordeelde de rechtbank een 27-jarige vertegenwoordiger uit Aerden hout, die in de avond van 15 november met zijn auto onder invloed in de Juliana- laan in Haarlem tegen een lichtmast reed, waarbij de wagen omsloeg, tot drie weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van 't rijbewijs. De officier had zes weken gevangenisstraf en twee jaar intrekking geëist. Een 22-jarige Haarlemse wijnkopers knecht, die op 3 januari in de Smedestraat met een bestelauto links van de weg een fiets aanreed, waarbij de eigenaar, die stond te praten, werd gewond, werd vrij gesproken. De eis luidde 100 boete of tien dagen. Tenslotte veroordeelde de rechtbank een 19-jarige Zandvoortse confectie-volontair in hoger beroep tot ƒ50 of tien dagen hechtenis. De man zou op 14 juni van vorig jaar met zijn auto in de drukke Kerk straat in Zandvoort zo onvoorzichtig heb ben gereden, dat een inwoonster van Haar lem, die daar met haar man en kinderen liep, zich slechts met een sprong in vei ligheid kon brengen. De kantonrechter had hem veroordeeld tot 15 boete en een jaar intrekking van het rijbewijs, doch de officier van Justitie bij de rechtbank achtte een hogere straf op haar plaats er eiste 100 boete en een jaar intrekking. ''vertentie

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17