Bloemenmeisjes in de bloemen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Rovers aan het bed Aanleg van riool Kruiswegviaduct tijdelijk voor verkeer afgesloten Bromfietser overleden na botsing met bus Bezoek van G.S. aan Van Gelukpark in Bloemendaal WASSERIJ DUYN Nutsspaarbank Haarlem UIT STAD EN STREEK Hagenaar zou geldbakje uit telefooncel gehaald hebben Scala op zijn kop De drie musketiers 4 From here to eternity Betaald nachtlogies „Met getrokken pistolen' De blauwe tirana Rivalen zien niet om Wist U dat al Uw stropdassen van 3 mm. plaatijzer gemaakt zijn? BON Scheepvaart A phrodite Burgerlijke Stand van Haarlem Journaals Vloedgolf van toeristen naar Nederland Om ongeveer vier uur in de nacht van donderdag op vrijdag drongen in de wo ning van de heer Van Gelderen aan de Willem van Abcoudelaan 33 te Abcoude twee gemaskerde mannen binnen. De heer Van Gelderen en zijn echtgenote ontwaak ten doordat zij gestommel hoorden. Juist toen zij een onderzoek wilden instellen drongen twee gemaskerde mannen hun slaapkamer binnen, bedreigden hen met een revolver en deelde hun ten overvloede mede, dat zij geld nodig hadden. De heer Van Gelderen overhandigde hun een bank biljet van honderd gulden, maar daar na men de indringers geen genoegen mee. Zij rukten hem zijn portefeuille uit de hand en eigenden zich het geld toe, dat zich daarin bevond. Toen maakten zij zich uit de voeten. Voor zover men heeft kunnen nagaan zijn de indringers binnengekomen door een weggenomen ruit van de keukendeur. Ook is gebleken dat de indringers eerst be neden in de woning gezocht hebben of zij iets van hun gading konden vinden. Be halve de inhoud van de portefeuille van de heer Van Gelderen hebben zij zich een portefeuille met huishoudgeld toegeëigend. In totaal wordt er een bedrag van bijna 600 gulden vermist. De rijkspolitie te Abcoude stelt onder leiding van de officier van Justitie te Utrecht een onderzoek in. Naar de rijks politie te Abcoude vanmorgen meedeelde, heeft men één van de vermoedelijke daders reeds te pakken. Wij ontvingen nog enige foto's van het bezoek van de Haarlemse bloemen meisjes aan de tentoonstelling Floralies Internationales te Parijs. Men ziet hier de Nederlandse ambassadeur bij de Franse regering, mr. J. W. Beycn, door de Haarlemse meisjes omringd, een deel van de Nederlandse inzending be wonderen. Op de twee andere foto's doen de bloemenmeisjes zich te goed aan de geur van fresia's en slaan zij op een balkon een bungalowpark met tuinarchitectuur beneden zich gade. De foto's geven ook een indruk van de architectuur van dit geweldige ten toonstellingsgebouw, dat als een geniale betonconstructie geldt. Advertentie Omlegging van buslijnen Van maandag af zal het Kruisweg viaduct in Haarlem enige tijd voor alle verkeer zijn afgesloten, omdat Openbare Werken daar ter plaatse een diep riool gaat leggen. Men hoopt de werkzaam heden tegen Pinksteren te hebben beëin digd. Hierdoor zullen alle buslijnen in de richting van Haarlem Noord en Noord west worden omgeleid via de Rozenstraat, Kenaupark, viaduct Schotersingel. Van daar gaan de lijhen 2, 3, 4, 8 en 11 linksaf de Verspronckweg op en de lijnen 1, 5, 6, 7, 10 en 70 rechtsaf via het Staten Bol werk. De halte Staten Bolwerk in de rich ting Haarlem Noord en Noordwest voor de lijnen 2, 3, 4, 8 en 11 wordt tijdelijk opgeheven. In tegengestelde richting (via het via duct in de Jansweg) wordt de gewone route gevolgd. Op het kruispunt SchipholwegSloter- veg bij Hoofddorp heeft de zestigjarige bromfietser J. Fidom van de Sloterweg in Hoofddorp vrijdagmiddag geen voorx-ang verleend aan een autobus. De bestuui-der van de bus heeft nog getracht de brom fietser te ontwijken, doch slaagde hierin niet. Met ernstig letsel is de heer Fidom overgebracht naar het St. Elisabethsgast- huis in Haarlem, waar hij drie uur later is overleden. Vrijdagmiddag heeft het College van Gedeputeerde Staten van Noordholland tezamen met burgemeester dr. D. H. Pee reboom Volles en wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler van Bloemendaal een bezoek gcbi-acht aan het Wethouder Van Geluk park, teneinde te ondei'zoeken of dit col lege al dan niet toestemming kan verlenen 'n duintop af te graven en zodoende het be staande duinmeer te vergroten, waarop dan 's winters ondermeer internationale schaatswedstrijden zouden gehouden kun nen worden. Hiermede zou dan tevens een flink recreatiegebied verkregen wor den ten zuiden van de Zeeweg, ter grootte van ongeveer 30 ha. Het thans bestaande meer, dat in 1049 al gereed kwam, ligt in het voor actieve recreatie bestemde ter rein. Advertentie a!hst»:rd,\msevaart20 tel. 1105? De inleggingen bij de Nutsspaarbank te Haarlem bedi-oegen in de afgelopen maand ƒ3.220.470,en de terugbetalingen 2.760.712,.—, zodat het spaaroverschot 459.758,— beliep (v.j. 357.489,—). Het inleggerstegoed der Nutsspaarbank steeg hiei-mede tot een totaal bedrag van 57.559.405,per ultimo april. In april werden 669 nieuwe spaarders ingeschreven waai-door 't totaal aantal spaardei-s kwam op 91.452. In dezelfde maand werden 236 spaai-busjós uitgegeven waax-door thans in totaal 15.686 busjes in omloop zijn. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De wethouder van publieke werken in Zandvoort, de heer G. Tates, zal dinsdag zijn wekelijks spi-eekuur niet houden. Kantoor gesloten. In verband met de viering van de bevrijdingsdag zijn de ge meentelijke kantoren in Zandvoort dins dag gesloten. Het bui-eau van de ambtenaar van de burgerlijke stand zal echter van negen tot tien uur geopend zijn. Hoofdwond. Een 55-jarige huisvrouw uit de Frans Halsstraat in Haarlem heeft vrijdagmiddag toen zij wasgoed wilde buiten hangen een schuifraam op 't hoofd gekregen. Zij moest met een hoofdwond naar de Mariastichting vervoerd worden. Ontploffing. Vanmorgen om vijf uur heeft zich in de Eindenhoutstraat in Haai-- lem een gasontploffing voorgedaan toen in het huis van een 34-jarige musicus uit een losgeschoten gasslang ontsnapt gas in brand vloog. Er ontstond enige schade maar de ijlings gewaax-schuwde brandweer behoefde niet op te treden. „Bloembollencultuur". De afdeling Haai-lem van de Koninklijke algemene vereniging van Bloembollencultuur ver gadert op vx-ijdag 8 mei 's avonds in de Kegelbond ter bespreking van ondermeer de beursplannen. Diezelfde avond ver- gadex-t de afdeling Heemstede in het ver versingshuis „Groenendaal". Jubilea N.S. Op dinsdag 12 mei zal het veei'tig jaar geleden zijn, dat de heren C. Sevex-ijn, elekti-icien I bij de hoofd werkplaats, en B. de Groot, ploegbaas.bij de hoofdwei'kplaats van de Nedei'landse Spoorwegen, bij dit bedrijf in dienst ti-aden. Bandopname. In de kantine van het Marinehospitaal te Ovei'veen zal op maan dag 11 mei een bijeenkomst worden ge houden, waarop een bandopname te be luisteren zal zijn van een concert dat de Marinierskapel onder leiding van kapitein- dii-ecteur H. C. van Lijnschooten op 1 oktober 1958 ten ten bate van het Marine- Sanatoriumfonds in het Concertgebouw te Haarlem heeft gegeven. Woodbrookers. Tijdens een confe rentie op zaterdag 23 en zondag 24 mei :n het gebouw van de Ax-beiders Gemeen schap der Woodbrookers te Aerdenhout zal het onderwei-p „Menselijke verhoudin gen in het ziekenhuis" worden behandeld. Inleidei's zijn dr. A. van Biemen en de heer J. H. Pannekoek. Geen „Vogelkoopman". Wegens het ongunstige weer zal ook hedenavond de vcoi-stelling van de opei-ette „De Vogel koopman" in de Haarlemmer Hout, die donderdag reeds was uitgesteld, geen door- gang vinden. In de nacht van vi-ijdag op zaterdag is de Haarlemse politie erin geslaagd bij de telefooncel aan de Rustenburgerlaan in Haai-lem een 20-jax'ige Hagenaar te arres teren, die ervan verdacht wordt het geld- bakje uit het telefoonapparaat gelicht te hebben. Toen de politie de man verzocht te blijven staan zette hij het op een lopen en pas nadat de agenten waarschuwings schoten hadden gelost kon hij ingerekend worden. Een man die op de uitkijk had ge staan slaagde erin te ontvluchten. (Rembrandt) Inderdaad staat het theater op zijn kop als de beroemde Tiller- girls, die daar avond aan avond haar fi-aaie benen op de dansvloer laten roffe- len, plotseling in staking gaan uit protest tegen een clausule in haar contract, waar bij een huwelijk binnen vijf jaar verboden wox-dt. En omdat zonder het optreden van deze mooie meisjes het theater op de fles zou gaan, haalt de dix-ectie bakzeil en wordt de clausule geschrapt, zodat éen van de jongedames gehoor kan geven en met Claus Biederstaedt in het huwelijksbootje kan stappen. Dit romantische verhaaltje is echter maar bijzaak in deze film, die hoofdzakelijk ge maakt is om de liefhebbers een keur van variéténummers van topklasse voor te zetten. Behalve de Tillergirls ziet men on der meer de befaamde Dior-dansgroep en hoort men de zangeres Olive Moorefield, Rudolf Platte en vooral Grethe Weiser zor gen voor menig komisch intermezzo in de ze showfilm, waarvoor de Ufa haar mooi ste kleuren uitzocht. Minerva. In de avondvoorstellingen van zondag biedt dit theater een reprise van de hartvei-overende avontux-enfilm „De drie musketiers" met Lana Tux-ner, Gene Kelly en June Allison. Het S t u d i o-theater draait deze week in reprise „From here to eternity", eon welkome gelegenheid voor allen, die de ze uitnemende i-olprent nog niet gezien hebben, om dit verzuim in te halen. De film geeft een eex-lijk en onomwonden beeld van bepaalde misstanden in een leger-te-velde, in dit geval het Ameri kaanse leger op Hawaii kort voor de Ja panse aanval op Pearl Harbor. Door de sobere i-egie en uitnemend spel van de hoofdpersonen als Burt Lancaster, Mont gomery Clift en Frank Sinatra werd het een der indrukwekkendste pi-odukten, die Hollywood ons de afgelopen jaren voorzette. (Frans Hals) In de Deense film „Betaald nachtlogies" wordt alle moei te gedaan iets te vertellen over het le ven in de pretbuurt van Kopenhagen, waar de Amerikaanse verlofgangers uit Duitsland wat vertier zoeken. Alle ge wenste personen zijn aanwezig: de meis jes met het goede hart, het „groentje", de in-en-in louche man die de meisjes ex ploiteert en de goedwillende Amerikaan se soldaat. Deze verlofganger is verliefd geworden op het „groentje", maar de louche figuur dreigt hun liefde kapot te maken. Alles speelt zich af in of rond de danstent „Big Star", waar een dege lijk gewoi-den meisje, getrouwd met een oudere wasbaas, nooit meer wenst te ko men. Voor de liefhebbers produceert de danstent enkele, voox-namelijk Duitse, dansliedjes. Die klinken echter beter dan al het vei-velende, trage gepraat. (R o x y) In „Met getrokken pistolen" vindt Bart Allison na di-ie jaar zoeken zijn vijand Tate Kimbrough, die destijds Alii- sorxs vx-ouw Mai-y heeft verleid, terug. Als Allison met zijn vriend Sam in Sundown komt, zal Kimbrough juist in het huwelijk treden met Lucy Summei-ton, dochter van de bankier. De bruiloftgasten in de kerk met zijn revolver in bedwang houdend, waarschuwt Allison Lucy, dat zij beter niet met Kimbrough kan trouwen, omdat zij nog vóór de avond weduwe zal zijn. Het huwelijk gaat dus voorlopig niet door. Wel gebeuren er allei-lei andere schokken de dingen. Die zullen we maar niet vei-- klappen. In ieder geval is „Met getrokken pistolen" een spannende film, vooi-al voor diegenen, die van schieten houden. (L i d o) De blauwe tirana, een kost bare steen van 700.000. is de inzet van een verwoede strijd tussen een aanvan kelijk bescheiden, maar plotseling flink geworden kantoorbediende, een politie man, een intrigerende vrouw en twee ju- welendieven. Een strijd die zich achter eenvolgens afspeelt in New Yoi-k, Lissa bon, Madrid, Parijs en Londen; een strijd ook, die niet minder dan vijf doden eist en een fiks aantal gewonden. Tot en met zondag kan men in Lido zien hoe een ieder aast op de tirana, die slim ver stopt is in een golfballetje. De kantoor bediende, die al vijftien jaar op de diamant loert, slaagt er eindelijk in deze te pak ken te krijgen en onmiddellijk verandert hij in een werelds man, die de meest uit gekookte kunstjes bedenkt om zijn ach tervolgers kwijt te raken. En dat zijn er velen: een kloeke politie man, een wat mysterieuze vrouw en twee gewone dieven. We zullen niet vertellen wie utieindelijk de diamant in handen krijgt en wie met wie gaat trouwen. Als ge een geroutineerde bioscoopbezoeker bent kunt ge het trouwens onmiddel lijk raden. De hoofdrollen worden vertolkt door Jack Palance, Anita Ekberg en Nigel Patrick. Van maandag tot en met donderdag draait in dit theater „Kasim, de bandiet van Zhobe". In Cinemascope. In techni color. (Cinema Palace) „Rivalen zien niet om" is een oorlogsfilm, die zich af speelt aan de Riviera, waar een groep Amerikaanse soldaten gelegerd is. Sam, de luitenant (Frank Sinatra) en Britt (Tony Curtis) zijn eikaars rivalen, op eik gebied. Niet alleen wat betreft hun pres taties bij het leger, maar ook in de liefde. Beiden ontmoeten Monique (Natalie Wood), een beeldschoon donkerharig meisje, beiden worden verliefd. Monique moet beslissen. Zij doet echter de ver keerde keus. Want zij laat Sam, die echt van haar houdt in de steek, en wil met Britt, die haar alleen maar als „iets an ders" beschouwd, gaan trouwen. En dat leidt dan tot allerlei conflicten. Totdat zowel Sam als Britt weggestuurd wordt om een geheime opdracht uit te voeren. Britt wordt daarbij gedood en Sam wordt invalide. Veel later als Sam ein delijk uit het militaire hospitaal ontsla gen wordt en de oorlog afgelopen is, ziet hij Monique terug. Maar dat is dan al aan het einde van de film. waarin enorm veel moest gebeui-en voor het zover was. Enorm veel, maar toch niet te veel. want „Rivalen zien niet om" is een film die steeds weer te boeien, vooral door het spel van de drie hoofdpersonen. Frank Si natra, Natalie Wood en Tony Curtis. Als U daarvan overtuigd bent, lijkt het ons verstandig als U eens een rus tige (natuurlijkecnLissone-Lindeman) vakantie gaat nemen. Bijv. 8 d. Moezel 10/17 d. Dolomieten 10 d. Gardamccr f92.- f 183.-/f 249- f221- Neerlands eerste reisbureau Aan Lissone-Lindeman I Pletterijkade50 Den Haag g Stuur mij Uw gratis vakantiereisgids Naam Adres Woonplaats Q Advertentie DE EERSTE" COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING ZIJIWEG 63 ->TELEFOON>1514l 5;2 LlJNÊN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers HAARLEM, 1 mei 1959. BEVALLEN van een zoon: 28 april: M. van Duijn-Marck; 29 april: H .H. Jon ker-Van Leeuwen; 30 april: C. E. van den Dries-Ostmann; E. H. Hartman-Zorge; E. T. Hamelink-Leene; 1 mei: M. H. Posdijk- Koek; N. B. Portegies-Lommerse; A. M. Zuydam-Koek. BEVALLEN van een d o c h t e r: 29 april: F. S. Zwiep-Zoomer; 30 april: C. G. Ver hagen-Aalders; R. M. C. Slingerland-Dube- laar; A. J. Meijer-Mantz; S. Oostrom- Kuiper; PI. C. Stuy-Engelmoer; 1 mei: A. T. W. de Gx-aaff-Diesveld. OVERLEDEN: 28 april: L. Ossebaar- Jonkers, 81 j., Westerhoutstraat; H. C. Langeveld, 60 j., Padangstraat; 29 april: A. J. Trommelen-Velting, 69 j., Zomei"- vaart; H. W .C. Hooijkaas-Jansen, 74 j., Kinderhuisvest; T. G. W. Hardebil-Diets, 83 j., Witte Herenstraat; G. M. C. Strick van Linschoten-Ras, 70 j., Cesar Franck- laan; J. Boersema, 83 j., Harmenjansweg; K. R. Drechsel, 54 j., Zijlweg; 30 april: G. Pebesma-Gelling, 76 j., Lindenstraat; E. Daemen, 68 j., Vondelweg. GETROUWD: 1 mei: N. J. Kieftenburg en J. G. L. de Vries; J .C. van Neel en H. Roelofs; A. M. de Graaff en J. J. Korthals. (L u x o r) Belinda Lee speelt de hoofd rol in de film „Aphrodite, godin van de liefde", die in het oude Griekenland speelt ten tijde van de veroveringstocht van Philippus van Macedonië. Zij is het model van de beroemde Griekse beeld houwer Praxiteles, die haar als ste nen Aphrodite belooft onsterfelijk te zullen maken. Het meisje wordt echter vei-liefd op een Macedonische spion en wil het atelier van de beeldhouwer ver laten. Dit leidt tot conflicten, die culmi neren in het verraad van Praxiteles, die de Macedoniër aangeeft bij de Grieken. De jongeman wox-dt tijdens een ontsnap pingspoging getroffen door een pijl en het meisje komt door haar verdriet op het hellende vlak. Alles loopt echter goed af, als blijkt, dat de Macedoniër niet ge dood is. Hij komt aan het hoofd van een Macedonisch x-egiment terug en de ge liefden vinden elkaar voor goed. Een ma ger verhaal, dat kleurrijk verfilmd is, waarbij veel paardgerij, vechten en Griekse helden te zien zijn. Polygoon's Nederlands Nieuws had een uitvoerige reportage gewijd aan de vijf tigste verjaardag van Koningin Juliana, waarbij talrijke opnamen uit vroegere jaren te zien waren. Verder wax-en er beelden van de opening van het nieuwe Cinecentrum in Hilversum, het laborato- i-ium voor de filmindustrie, dat tot stand is gekomen dank zij de samenwerking van vier filmmaatschappijen. Het journaal „Spiegel van Nederland" opent van de week met een overzicht van het bezoek, dat Koningin Juliana bracht aan de Keukenhof. Vervolgens ziet men enkele flitsen van het Bloemencorso, van de opening van het wereldtoex-nooi Da- meshockey door Prinses Beatrix en tot slot nog enkele beelden van Koninginne dag 1959. In België en Duitsland en ook in enige andere Europese landen is de eerste mei een officiële feestdag. Dit is te merken ge weest aan het vreemdelingenbezoek aan ons land. Vele Amerikanen Engelsen, Fransen. Belgen, Scandinaviërs en Duitsers willen Nederland in voorjaarstooi zien. Het me rendeel van de bezoekers bestaat uit Duit sers. In Haarlem heeft men 't bij het VVV, even als in vele andere steden, bijzonder druk gehad met het onderdak brengen van buitenlandse toeristen. Acht vaste en losse krachten van de Stichting Haarlems Bloei waren gisteren de gehele dag bezig me' het beantwoorden van vragen en het geven van adviezen aan Duitsers, Fransen, Belgen, Amerikanen en Canadezen. Om vijf uur des middags waren alle ho tels volgeboekt en toen begon men aan het aanspx-eken van de „reservevoorraad" van duizend bedden in pensions en bij particu lieren. Daarbij ondervond men de moeilijk heid, dat de toeristen allen met vier, vijf of zes personen tegelijk onderdak gebracht wensten te worden terwijl men per adres slechts de beschikking had over twee en ten hoogste drie bedden. Tegen elf uur begon de stroom iets te minderen en om twaalf uur kon men, ver moeid, het kantoor sluiten. Vanmorgen vroeg echter begonnen de buitenlanders weer te komen, nu om hun marken, franken en dollars om te wisselen. Men verwachtte bij Haarlems Bloei overigens vanavond weer duizenden buitenlanders. „Het is een paniekdag", zei men ons, „twee jaar geleden was het ook zo druk", maar we redden het wel. Ook uit alle dorpen in de bollenstreek wordt een bijzonder druk bezoek gemeld. De Keukenhof en de Linnaeushof waren de middelpunten en daar liepen alle na tionaliteiten elkaar danig voor de voeten. Abida, v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Algol, 2 te Rio de Janeiro. Alkes, 1 Finisterre gepass. n. Antwerpen. Alkmaar,, 1 v. Rotterdam n. Stockholm. Alnati, 1 te Montevideo vei-w. v. B. Aires. Alpherat, 1 v. Rotterdam n. Baltimore. Alphard, 2 te Vitoria. Ampenan. 30 v. Beaumont n. New Orleans. Amstelpark, 30 v. Sorel n. Londen. Amstelvaart, 1 v. Londen n. New Orleans. Arendsdijk. 1 te New Orleans verwacht. Arkeldijk. 1 v- New York n. Tripolis. Arnedijk. 1 v. New Orleans n. Le Havre. Astrid Naess, 2 te New York. Bali. 1 v. Suez n. Djeddah. Banggai. 2 te San Fernando. Batjan, 1 v. Bone n. Alexandrië. Bennekom, 1 te Willemstad. Breda. 1 v. Curagao n. Maracaibo. Britsum, 1 v- Gibraltar n. Aarhus. Bussum, 1 v. R'dam n. Mena Al Ahmadi- Caltex Delfzijl, 3 te Rotterdam verwacht. Caltex Rotterdam, 1 135 m. n.n.o. Massawa naar Suez. Camerounkust, 2 v. Lagos n. Duala. Casamance, 1 v. Bordeaux n. Le Havre. Castor, 1 v. Port of Spain n. Brighton. Celebes, 2 te Antwerpen. Charis, 1 v. Aruba n. Mobile. Cinulia, 1 v. Liverpool n. Curacao. Cistula, 1 v. Balikpapan n. Singapore. Cleodora, 1 v. Calcutta n. Abadan. Coolsingel, pass. 1 St. Maarten n. P. Ordaz. Daphnis, 1 te Mobile verw. v. Fort Liberte. De Eerens, pass- 1 Kuria Muria n. Makalla. Dongedijk, 1 te Antwerpen. Drente, 1 v. New Yoi'k n. Napels Duivendrecht, 1 v. New York n. Napels. Duivendrecht, 1 v- Calabar n. Pt. Harcourt. Ecmdijk, 1 v. Vlissingen n. Havana. Eemland, 2 te Rio Grande. Elizabeth B, 1 1240 m. w. San Pedro naar Iwakuni. Ena, 2 te Ciudad Trujillo. Eos, pass. 1 Gibraltar n. Algiers. Etrema, 1 v. Berre n. Thameshaven. Friesland SSM, pass. 1 Ouessant n. Vlaardingen. Fi-iesland KRL, 2 te Trinidad. Gordias, 2 te Amsterdam. Graveland, 4 te Las Palmas verwacht. Grootekerk, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Port Said. Guineekust, 2 te Abidjan. Hestia, 1 te Santiago de Cuba. Hydi-a, 30 170 m. n.o. San Juan n. A'dam. Iberia. 1 te Rotterdam. Ivoorkust, 1 v. Lagos n. Duala. Jason, 2 te Paramaribo. Joseph Frering, pass. 1 Las Palmas n. IJmuiden. Kalydon, 2 te Rottex-dam. Keizerswaard, 1 te Curagao verwacht. Khasiella, 2 v. Llandarcy n. Dublin- Koratia, 1 v. Cardon n. Cabimas. Korovina, 1 v. Baltimore n. Punta Cardon. Kosicia, pass. 1 Landsend n. Hamble. Krebsia, 1 te Thameshaven. Kreeft, 2 v. Rotterdam n. Narvik. Kylix, 2 te Rotterdam. Laertes, pass. 1 Finisterre n. Plymouth. Larenberg, 2 te Antwerpen. Maureen, 1 te Jacksonville v. Panamacity. Merseyllovd, 2 te Labuan. Moordrecht, pass. 1 Kreta n- Banias. Munttoren, pass. 1 Kp. De Gata n. Port Said. Nestor, 2 te La Guaira. Nieuw Amsterdam. 2 te Rottex-dam. Oldekerk, 2 te Genua. Omala, 3 te Svolven verwacht. Oostkerk, 3 te Kobe verwacht. Oranje, 1 v. Suez n. Colombo. Oranjefontein, 1 v. Cowes n. Las Palmas. Oi-anje Nassau, 1 te Amsterdam. Orion, 1 te Amsterdam. Papendrecht, pass. 1 Portsmouth n. Wismar. Pieter S. 1 te Rotterdam. Frins Casimir. 2 te Antwerpen verwacht. Prins der Nederlanden, 1 te Cartagena. Prins Willem III, 1 te Chicago v. Detroit. Provenierssingel, 1 te Antwerpen verwacht. Purmei-end, 1 te Rotterdam. Raki. 2 te Bombay. Reza Shah The Great, pass. 2 Kp. De Gata naar Thameshaven. Ridderkerk. 2 te Marseille. Rondo, 2 te Lorenco Marques. Schelpwijk, 1 v. Lyttleton n. Miri. Senegalkust, 1 v. Freetown n. Conakx-y. Sibajak, 1 v. Melbourne n. Tandjong Priok. Solon, 1 v- New York n. La Guaira. Sommelsdijk, 1 v. Rotterdam n. New York. Stad Alkmaar, 1 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Rotterdam, 2 v. Freetown n. IJmuid. Statensingel, 29 v. Montx-eal n. Polen. Straat Cook, 1 v. Beira n. Zanzibar. Straat Magelhaen, 2 te Kaapstad. Straat Torres, 2 tc Singapore. Sumatra, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Tahama, 1 te Mena Al Ahmadi. Talisse, 30 v- Surabaja n. Ilo Ilo. Tankhaven 3, 1 v. Sungeigerong n. Buatan. Tara, 1 te Montevideo v. Buenos Aires. Tiba, 1 te Rio de Janeiro v. Santos. Tjisadane, 1 te Rio de Janeiro verwacht. Van Linschoten, 1 v. Freetown n. Burutu. Van Neck, 1 v. Auckland n. Newcastle. Van Spilbergen, 1 v. Abidjan n. Freetown- Van Waerwijck. 1 v. Auckland n. Napier. Waal, 1 v. Iskenderun n. Rhodes. Westertoren, 2 dw. Marseille n. La Spezia. Willem Ruys, 1 v. Bei-muda n. South,ton. Witmarsum, 1 v. Hamilton n. Houston. Wonosari, 2 te Sungeigerong. Zaankerk, 2 te Port Elisabeth. Zonnekerk, pass. 2 Socotra n. Penang. SLEEPVAART Cycloop, 29 60 m. n.w. Perim n. Kharg eil. Elbe, 29 v. Sheerness. Friesland, verm. 1 v. R'dam n. Lissabon. Hector, 1 te Malta verwacht. Loire, 29 te Bombay. Noordzee, 27 v. Monrovia n. Beira. Oostzee, 30 te Fowey. Rode Zee, 29 v. Mombasa. Simson, 1 terug te IJmuiden. Titan, 2 te Malta verwacht. Zeeland, 30'280 m. n. Sombrero n. Europa.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11