K IE R. K ID Tijdelijk gebouw voor middelbare school in Badhoevedorp Hadio Moors ZATERDAG 2 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voetbal op bevrijdingsdag Gemeente leent 200.000,- voor zwembad Zwanenburg Er komen 16 garageboxen bij Leeghwaterstraat Herdenkingsdienst Druk bezoek aan bloeiende demonstratietuin Vijftig jaar getrouwd Stille tocht ter ere van gevallenen P.v.d.A. boekte 110 nieuwe Weer een inbraak gepleegd Nieuwe foto-expositie Herdenking gevallenen K.A.B. vierde 1 mei Matrozen van TIr. Ms. „Lisse" bezoeken gemeente Voorlichting over heroepen- en studiemogelijkheden Kort nieuws Kopij voor de kerkdiensten Medische verzorging tijdens het weekeinde B. en W. van Haarlemmermeer willen omstreeks half augustus reeds een tijde lijk schoolgebouw gereed hebben om op tijd het eerste leerjaar van de bij raads besluit van G november 1958 gestichte ge meentelijke middelbare school te kunnen beginnen. Het college stelt voor voor de bouw en inrichting een krediet van 135.000 beschikbaar te stellen. Het is in verband met de ondervonden en nog te verwachten moeilijkheden bij de toelating van leerlingen uit Hoofddorp op de middelbare scholen in naburige ge meenten van groot belang de middelbare school in Badhoevedorp zo spoedig moge lijk te openen, aldus schrijven B. en W. in hun toelichting. Aangezien er in be staande schoolgebouwen in Badhoeve- dorp geen lokalen beschikbaar zijn en er van de over de gemeente verspreide hou ten hulplokalen niet één voor dit doel ge mist kan worden, heeft het college de dienst van gemeentewerken opgedragen een ontwerp voor een tijdelijk ichoolge- bouw te maken. Dit ontwerp gaat er van uit, dat het noodzakelijk zou kunnen blij ken de school in hout te voltooien, hetzij door het ontbreken van toestemming tot de bouw van een permanent schoolge bouw, hetzij ten gevolge van onzekerheid over de uiteindelijke grootte van de school 0f indien de behandeling van het ont werp van wet tot regeling van het voort- De oranjevereniging heeft voor de be vrijdingsdag enige festiviteiten geoi-gani- seerd. Op het gemeentelijk sportterrein zal op 5 mei om half zeven een voetbal wedstrijd worden gespeeld. Hier komen de elftallen van Hoofddorpse Boys en ETO tegen elkaar in het veld. Men zal zich op 5 en 6 mei volop met de kermisattrakties op het concoursterrein kunnen vermaken. De vereniging Pensioen-Risico in Am sterdam heeft zich op verzoek van de stichting Zwembad Zwanenburg bereid verklaard aan de gemeente een 30-jarige lening te verstrekken tot een bedrag van 200 000 a pari tegen een rente van 414 percent. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor deze lening te aan vaarden. B. en W. van Haax-lemmermeer stellen de raad voor te doen uitvoeren een plan voor de bouw van 16 garageboxen en een kantoorruimte bij de Leeghwaterstraat in Hoofddorp en hiervoor een crediet van 45.650.- beschikbaar te stellen. Het kan toor zal aan de n.v Grontmij worden ver huurd voor 43.- per week. De huurprijs van de garages zal 5.- per week bedra gen. In de Nederlands hervormde kerk in Nieuw-Vennep zal maandagavond om kwart voor acht een herdenkingsdienst worden gehouden. De plaatselijke pastoor en predikanten zullen spreken en het dub- belmannenkwartet O.K.G. zal voor de muzikale omlijsting zorgen. De afgelopen dagen was de demonstra tietuin „Treslong" in Hillegom bijzonder mooi. Ook in het komende weekeinde is de tuin een bezoek alleszins waard. Duizen den bolbloemen in vele variëteiten staan hier in bloei. Volgens de tuinchef, de heer N. J. de Wit, zijn er alleen deze week 12.000 bezoekers geweest. De Hillegomse V.V.V. stelt de bezoekers in de gelegen heid mee te doen aan de wedstrijd: „Wat vindt u de mooiste tulp of hyacint?" De winnaars, die te zijner tijd bekend worden gemaakt, kunnen pakketten bloembollen winnen. Dinsdag zal het vijftig jaar geleden zijn lat Herman Dijkman en Anna van Wil genburg in de echt werden verbonden. Bij na dertig jaar wonen zij in Hoofddorp. De bruid is vierenzeventig jaar en is kernge zond, alleen is zij niet zo best meer ter been. Desondanks kan zij toch haar huis houden nog verrichten, waarbij zij door de bruidegom goed wordt bijgestaan. De bruidegom is 75 jaar en is nog erg kras. Hij houdt nog dagelijks zijn tuin bij. Sa men hebben zij altijd hard te Diemen moe ten werken, waar zij 'n veebedrijf hadden. Hier moest het bedrijf plaats maken voor een plantsoen. Zij zijn toen naar de Haar lemmermeer verhuisd, waar de bruide gom tot zijn 67ste jaar melk heeft bezorgd. Hij heeft dit werk 21 jaar verricht. Uit het huwelijk werd één kind geboren. Maandagavond Zal ook in Hillegom een tille tócht ter herdenking van de gevalle den worden gehouden. Om half acht for meert de stoet zich bij het raadhuis. Wan- ieer kwart voor acht de kerkklokken lui den, vertrekt de stoet naar het monu ment op het Molenduin. De stoet wordt geopend door B. en W., geestelijken en raadsleden. De inwoners wordt verzocht zich bij het startpunt of onderweg bij de groep aan te sluiten. Door mee te gaan in de stille tocht en niet werkeloos toe te kijken, kan men de beste zonen van het volk eren. Om acht uur wordt bij het monument twee minuten stilte betracht. Daarna trekt de stoet voorbij het monument en is er gelegenheid bloemen of kransen neer te leggen gezet ónderwijs veel tijd zou vergen over het uiteindelijk te kiezen schooltype. Het bouwplan is daarom zo ingericht, dat van jaar tot jaar de school naar be hoefte kan worden uitgebreid en veran derd en dat zij ook de eerste jaren aan al le eisen, die het middelbaar onderwijs stelt, kan voldoen. Het tijdelijk karakter van het gebouw en het materiaal behoeft het uiterlijk niet ongunstig te beïnvloe den, aldus B. en W. Overigens ligt het ze ker niet in de bedoeling van het college te streven naar een complete houten school. Tegenover de voordelen, die een tijdelijk gebouw in de tegenwoordige situatie biedt, staan enkele bezwaren. Het is echter thans niet mogelijk op een andere dan de voor gestelde wijze in de behoefte aan ruimte te voorzien. De eerste fase van het bouwplan omvat twee leslokalen, een vaklokaal, een over blijflokaal, kamers voor rector en leraren, een kamertje voor de conciërge, berg ruimte, garderobes en toiletten. De kos ten van bouw en inrichting worden ge raamd op 135.000. 1 mei-viering In gebouw „de Witte Zwaan" in Zand- voort heeft de afdeling Zandvoort van de P.v.d.A. vrijdagavond het 1-mei-feest gevierd. De voorzitter van de afdeling, de heer G. J. Sterrenburg, deelde in zijn openingswoord mee, dat de afdeling sinds januari in dit jaar een flinke ledenwinst had geboekt, namelijk van 362 tot 472. Spreker wekte op tot een actieve propa ganda voor de partij, omdat z.i. de laat ste verkiezingsuitslag in Zandvoort bewe zen had, dat er nog vele toekomstige le den langs de rand van het partij-lid- maatschap lopen. Nadat de afdeling Zandvoort van „De Stem des volks" onder leiding van de heer B. Nuven een strijdlied en „Friih- lingsbotschaft" van Niels Gade had ver tolkt, hield dr. A. van Biemcn, directeur van de „Woodbrookers" in Bentveld, een meirede. Dr. Van Biemen achtte bezinning op de plaats van de partij gewenst. Hij acht te het ophalen en verheerlijken van het verleden nadelig. Het verleden van de partij vertoont nu eenmaal meer strijd lust. Thans is men in vergelijking met de strijders van vijftig jaar geleden min der strijdlustig en opofferingsbereid. De jongeren zijn moeilijk warm te krijgen voor wat vroeger een ideaal was. Eén mei-leuzen interesseren de jongeren slechts matig. De P.v.d.A. zal voor een echte mense lijkheid moeten strijden. Dr. Van Bie men bepleitte met het oog hierop de medezeggenschap in debedrijven. Men zal het socialisme moeterï zien in we reldomvattend verband. Verdeling van de welvaart over de hele wereld dient te wor den bevorderd. Dit impliceert een goede verhouding met alle volkeren, ook met het volk van Nieuw-Guinea, in welke laatste „kolonie" ons land reeds vele streken heeft laten vailen en waar de be volking gelijk heeft, als zij zichzelf wil zijn. De mens zal niet verslaafd mogen zijn aan de welvaart. Men zal zich steeds meer moeten afvragen, welke taak men zich stelt in de toekomstige maatschap pij. De socialistische beweging zou vol gens spreker in de komende 25 jaar wel meer een culturele dan een politieke beweging kunnen worden. Terloops be pleitte dr. Van Biemen een vakantie van vier weken, welke hij in deze jachtende wereld met haar gemechaniseerde be drijfsvoering meer dan ooit gewenst is. Leuzen helpen niet meer, alleen een stoere politieke strijd, die de jongeren ten voorbeeld is, omdat men hun die strijd als een erfenis kan meegeven. De avond werd daarna gevuld met het optreden van het poppentheater „Het kleine wereldtoneel", waarna een gezel lig samenzijn de bijeenkomst besloot. Tijdens de afwezigheid van de bewo ners van een perceel aan de Brederode- straat in Zandvoort hébben inbrekers dezer dagen een minder gewenst bezoek aan de woning gebracht. De politie, die een onderzoek instelt, deelt mede, dat een bedrag aan geld en enkele goederen wordt vermist. Tevens werd een in de nacht van woensdag op donderdag voor een woning staand rijwiel ontvreemd. In dé hal van het raadhuis in Zand voort wordt thans eèn zesde serie foto's uit het foto-archief van de gemeente ge- exposeerd. Deze collectie heeft betrek king op vroegere hotels aan de boulevard. Van de hotels „Driehuizen", het Groot Badhu's" en hotel ,,d' Orange" (in de bezettingsjaren gesloopt) zijn bij de foto's interessante gegevens vermeld. De foto's zijn op werkdagen van negen uur tot halfeen voor een ieder te zien. Evenals vorig jaar zal maandagavond om zeven uur in theater „Monopole" in Zandvoort een herdenking der gevalle nen plaatshebben. Deze herdenkingsbij eenkomst zal weer een sober karakter dragen. Wethouder G. Tates, lid van de commissie nationale herdenking in Zand voort, zal een korte toespraak houden. Mevrouw H. Petrovitch-Nijman, aan de vleugel begeleid door de heer A. Hoppen brouwer, zal enkele liederen zingen. Ver dere muzikale medewerking wordt ver leend door het hervormd kinderkoor. Het geheel wordt omlijst met passende grammofoonmuziek. Na afloop van de bijeenkomst zal de „stille tocht" naar het monument in het Vijverpark om even over halfacht be ginnen van het Stationsplein af via de Van Speijkstraat en de Van Lennepweg. Bij het monument zullen het r.-k. kinder koor en Zandvoorts mannenkoor enkele liederen zingen. De afdeling Bennebroek van de Katho lieke Arbeidersbeweging heeft vrijdag avond het feest van de arbeid gevierd. In groten getale woonden de leden eerst de avondmis bij, die in de parochiekerk werd opgedragen. Daarna kwam men bijeen in de grote zaal van het r.k. verenigings gebouw. De voorzitter, de heer Z. Mes man, sprak een openingswoord waarin hij eraan herinnerde hoe scherp in het ver leden de Katholieke Arbeidersbeging te genover de rode 1-mei-viering stond. De districtsbestuurder A. v. d. Veldt zei dat dit feest zo belangrijk is omdat de ar beid zo belangrijk is, daar het een godde lijke opdracht is de aarde dienstbaar te maken aan de behoeften van de mensen. Hij stelde dat het er niet om gaat de voor uitgang tegen te houden, aangezien alle technische ontwikkeling, hoe gevaarlijk zij soms ook is, een uitvloeisel is van diezelf de opdracht, die geldig blijft tot aan het einde van de wereld. Aan het slot van zijn toespraak wees de spreker er op, dat wel ke rekenmachines of robots men ook zal construeren, zij niets anders zijn dan her senen zonder ziel en dat zij alleen kunnen werken, wanneer zij van een mens daar toe de opdracht ontvangen. Kapelaan J. van der Linden sprak nog een kort woord waarin een nieuwe gedachte over de oude spreuk „Bid en werk" was verwerkt. Hij spoorde de leden aan hun dagelijks werk niet als een sleur te zien. Juist de katholiek moet al zijn werken zien als een apostolaat en een voorbeeld voor anderen. Vervolgens werd aan de heren H. de Wit, Th. de Wit, A. van der Reep, A. Th. van Bezu, J. Glas, A. Otte, H. van Rooijen, W. Wubbe, Z. Mesman en A. Abswoude het zilveren insigne voor het 25-jarig lidmaat schap van vakbond en standsorganisatie uitgereikt en aan de heren G. Assendelft, Th. Brouwer, Joh. Brouwer, L. G. Weijers, L. H. Blom en ,T Lammers het gouden insigne voor het 40-jarig lidmaatschap van vakbond en standsorganisatie. Tenslotte bleef men gezellig bijeen. De bemanning van de kustmi.jnenveger hr. ms. „Lisse" en de marinierskapel der Koninklijke Marine zullen op 6 mei de ge meente Lisse bezoeken. De kustmi.jnenve ger hr. ms. „Lisse" is thans niet operatio neel. Daarom kan slechts een klein aan tal leden van de bemanning, welke thans verspreid is over enkele oorlogsbodems, aan het bezoek deelnemen. De Marinierskapel neemt in volledige samenstelling deel aan het bezoek, onder leiding van de kapitein der mariniers Van Linschoten. De kapel telt zeventig muzi kanten. Om half elf arriveert de kapel op het HoBaHo-terrein en marcheert van daar musicerend naar het gemeentehuis. Daar concerteert de kapel tot half twaalf. De bemanning arriveert om elf uur aan het gemeentehuis en wordt in de raadzaal ontvangen door burgemeester en wet houders. Mede zullen aanwezig zijn de commandant van de zeemacht in Neder land, vice-admiraal Fortuijn. met echtge note, de echtgenote van de burgemeester, mevrouw W. de Graaf-Theling, en enige bestuursleden van „Keukenhof". Óm half twaalf marcheert de kapel naar „Keuken hof". Over een paar maanden zullen de leer lingen van de hoogste klas van de mulo moeten beslissen wat zij, na het behalen van hun diploma, zullen gaan doen: door studeren of in het bedrijfsleven zich een plaats trachten te verwerven. Voor me nigeen zal het een moeilijk probleem zijn om de richting te vinden, die men in het bedrijfsleven zal volgen. Misschien zal het even moeilijk zijn om te bepalen waarin men wil doorstuderen en waar of hoe men dat kan doen. De heer G. F. B. Maas, directeur van het gewestelijk arbeidsbu reau in Lisse is met de ouders van de leerlingen, de leerlingen en vertegen woordigers van het G.A.B., het bedrijfs leven, het vakonderwijs en het hoofd van de school aan één tafel gaan zitten om op vakkundige wijze de problemen van de beroepskeuze nader te belichten. Daartoe was de aula van de r.k. muloschool aan de Oranjelaan in Lisse vrijdagavond her schapen in een forumzaal, waar de heer G. F. B. Maas, mej. G. van de Winkel en de heer F. Kaptein van het G.A.B., ir. Van Driel en drs. J. van Nieuwkoop voor het bedrijfsleven, zuster Nicomeda, hoofd van de r.k. huishoudschool en de heer J. Kwaad, leraar aan de rijks middelbare tuinbouwschool in Lisse het forum vorm den. Na het begroetingswoord wees de heer Maas op het doel van de bijeenkomst. Hij vestigde de aandacht op het streekrapport van het L.E.I, en E.T.I. waarin wordt ge zegd, dat slechts tien percent van de groeiende beroepsbevolking in de streek werk kan vinden. Het hoofd van de school, de heer H. M. J. Ragas, besprak de voortgezette dagoplei ding waarbij hij opmerkte, dat uit de streek nog niemand werd opgeleid voor botanisch analist(e) Studie toelagen worden verstrekt door rijk, provincie en gemeente. De heer F. Kaptein vertelde over hetgeen het G.A.B. wil en moet zijn, de beroepskeuze en de sociale wetgeving- Zeventig percent van de bezitters van het mulo-diploma studeert niet verder maar zoekt een werkkring en bekwaamt zich hierin niet verder, hetgeen zich latei- wreekt. Mej. van de Winkel sprak in hoofdzaak voor de meisjes en stelde de vraag of het wel nodig is, dat een meisje een beroep kiest omdat ongeveer tachtig percent trouwt. Zij besprak diverse be roepsmogelijkheden. In de pauze werd aan de leerlingen uitgereikt het boekje „Dit kun je worden". Na de pauze behan delde het forum een aantal vragen. Voor monument op Urk. Op initiatief van het gemeentebestuur van Urk heeft zich een comité gevormd, waarin alle lagen der bevolking vertegenwoordigd zijn. Dit comité stelt zich ten doel geld in te zamelen voor de oprichting van een monument ter ere van de op zee omgekomen vissers en de uitgave van een boek over de geschie denis van Urk. De burgemeester is voor zitter van het comité. ZONDAG 3 MEI en DONDERDAG 7 MEI (HEMELVAARTSDAG) 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond, bed. H. Doop. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consistoriekamer. 19: Ds. A. J. Schneider, van Amsterdam Jeugd dienst. Donderdag. 10: Ds. W. M. van As- peren. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders Noorderkerk, Velser- straat. 10 30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. bed. H. A. Bakenesserkerk, Vrouwestraat 9.30: Kinder- kerk, dhr. C. Kooistra. 10.30: Geen dienst i v.m. Jeugddienst Grote Kerk, 19 uur. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Mevr. E. Hagen-Smit. 10.45: dhr. J de Vries, Hulppred. te Heemstede. Donderdag. 10: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Merlenstr. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: dhr. C. de Gooijer. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24 9.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: dhr J. de Smalen. West, Leidsestraat. 10: dhr. R. Wijers. Cen trum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. J. Jong kind. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 7.30 p. m. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contact bijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie van de Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbclbesprcking in de Broederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadclfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Opwek kingssamenkomst. 10.30: Doopdienst. 16.15: Sportfondsenbad, Houtplein. Ook Maleise dienst. Spr. br. Kopelle, Laren ,br. Robert, Den Haag. Woensdag 19 uur: bidstond. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidse- vaart. 6.30, 7.30. 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis.. 10, 11 en 12 uur. II. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. N. van Selm. van Vinkeveen. Donderdag. 10: dhr. M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraal 15. 10: dhr. Ed. W. Pera, Den Haag. 17: dezelfde, H. A., vrij voor alle gelovigen. 20: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag. 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkings samenkomsten. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. Donderdag geen dienst. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. So- linger, bloemendienst voor Wijk I. Koorzang en zang van de kinderen van de Zondags school. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoterweg. Gezinsdienst, waarin Zondags schoolkinderen een lekespelletje opvoeren, bloemendienst. Woensdag 6 mei. 20: Evang. Luth. vrouwengroep. Jeugdlokaal. Broeder gemeente, Parklaan 34. Zondag geen dienst. Donderdag. 10.30: Ds. H. Schutz. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10 30: Ds. J. E. Tuininga, van Voorburg. Donderdag. 10.30: Ds. C. Soulenaijk. Vrije Evangelische Gemeente, Lange Heren straat 6. 10: Overdrachtsdienst. Br. F. J. Snoeks aan Voorganger H. Raven. 18.30: Voorg. H. Raven. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. W. van Boeijen, van Eindhoven. Donderdag. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk, Rich. Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang v. Merlen- straat. 9: Ds. W. van Boeijen. 17: Ds. C. .Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17;, Ds.'J. P.-Geels. Donderdag. 10: Ds. J'. P. Geels. Geref, Gemeente, Lange Margaretbastraat 10' erï- 16.30: ieesdierist. Oud Geref. Gem. iri Nederl., Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 5 mei 19.30: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Donder dag 7 mei (Hemelvaartsdag). 10: Hoogmis. Volle Evangelie Gemeente. Elim-Kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Spr. Zr. Stanier. evangeliste te Wis consin U.S.A. 12-13: Zondagsschool. 19: Op wekkingssamenkomst met verschillende spre kers o.a. Zr. Stanier en Billy Schumaker, uit Wisconsin. Donderdag. (Hemelvaartsdag). 10: Openbare samenkomst. Pinkstergcloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. Frintzel, van Amsterdam. 17: dhr. E. Schuurman. Woensdag 6 mei. 20: bidstond, Schotersingel 99. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienst oefening. Donderdag 10: Godsdiènstoefening. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 cn 19: Ds. J. van Dam. H. A. 10.30: Kinder- dienst. 20.15: Jeugdsamenkomst. De Chris tengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensen- wijdingsdienst. Donderdagmorgen (Hemel vaartsdag). 10 uur: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 7.45 uur ten huize van de fa milie Drayer. Koudenhorn 46A rd. Vergade ring van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: samenkomst (broodbreken). Zevendedags- Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere za terdagmorgen om 10 uur prediking. Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere za terdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 17: Kerkdienst. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat. 10 en 17: Godsdienst oefening. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wil helminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 17.30: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse sa menkomsten: zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Leger des Keils, Schag- chelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossingssa menkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Soefi-Beweging. Universele eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof om 11 uur. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondags 17-18 uur: Wachttoren studie. Donderdag 19.30-21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kamer ling Onnesstraat 83 (gebouw). Zondag 16.30- 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool cn praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag. 19.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch. Im- manuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers, bed. H. Doop. 19: Ds. A. J. Lamping, van Duivendrecht. Jeugddienst. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg. 10: Dr. H. van der Loos. Zondagsschool. 12: Marnix- school .Wijkkapel, Eenhoornstraat en Kleu terschool Colensostraat. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Sionskerk, Ek- sterstr. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. Heins, van Amsterdam. Jeugddienst. 19: Ds. J. S. Hartjes. Hemelvaartsdag. 10.30: Ds. J. C. Koppert. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12. 16 jaar). 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Zon dagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emma- school (Raafstraat), Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan), Elout van Soeterwoude- school (Muiderslotweg). Kleuterdienst (4-6 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool (Raafstraat). Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel, In- dischestraat. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Rooms Kath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45, 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. -1" - Kopij voor de kerkdiensten dient vrijdags morgens voor 10 uur ter redactie te zijn. Van later binnengekomen kopij kan op neming niet worden gegarandeerd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geuzeves perstraat. 10: dhr. C. v. d. Vlis, evangelist te Vlaardingen. 19.30: Jeugdsamenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 6 mei n.m. 8 uur: Opwekkingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de bijbel ervan?" N.PB., Berkenstr. 10. 10.30: Ds. E. Schneider- Vijlbrief. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds. W. A. Zijlema. Donderdag. 10.30: Ds. L. S. den Boer. Gemeenschappelijke dienst met Santpoort. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. D. Ring- nalda. van Overveen. 17: Ds. P. de Ruig. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. van Arkel. Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15.30-17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedieningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische be dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9: Kand. P. Oskamp. 10.30: Ds. van Dijl. Maandag 4 mei. 19.45: Herdenking der gevallenen. Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Donderdag 7 mei. (Hemelvaartsdag) 10: dhr. De Vries. Ned. I'rot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. J. J. Thomson, Oud-Voorg. N.P.B., Baarn. Geref. Kerk. Koediefsiaan 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Donderdag geen dienst. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. Donderdag. 9: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Heren weg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Donder dag 10: Ds. C. P. Piooy. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30. 11. 12 en om 9.40: Hoog mis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45. 7.45, 8.40, 10, 11 en 12 uur. Jehovah's Getuigen, Craye- nestersingel 7. Dinsdag 20 uur: Gemeenschap pelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Jeugdkapel om 10.30 uur voor jongeren van 12 tot 15 jaar in de Kapel. Zondagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5 tot 12 jaar in de Advents- kerk. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. H. Faber, Ned. Herv., Wassenaar. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. Joh. Brons geest, van Haarlem. Donderdag. 9 en 10.15: .Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Donderdag 7 mei. 9.30: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8. 9.15: Hoog mis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. A. Oskamp. Contactdienst. 10.30: Dr. J. H. Stelma. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 11: Jeugdhuis en Maranatha. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drie eenheid. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 en 11 uur. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. P. Jacobs- zoon, Doopsgez., Haarlem. Geref. Kerk. Tij delijk: Kerkplein 2. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de Consistorie, Vijverweg 14a. 15.45: Ds. H. Schut, van Bussum. 19.30: Ds. G. Toorn vliet. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag). 9: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk. Popel laan 1. Zondag. 10.30: Gez. H. Mis. 11.30: Huwelijksinzegening. Maandag. 19.45: Her denkingsbijeenkomst, gevolgd door H. Lof. ...W«ensdag. 20: Vespers en H. Lof. Donder dag. 10.30:''Gez. H: Mis. OVERVEEN. Nod. Herv. Kerk. 10: Dr.-Ch. ere Efeus. Zondagsschool, ftamplaankwartier. 12: Wijkgebouw Irene. Elswoutslaan 1 en Beatrixschool, Gillis Schoolmeesterlaan. .»uii- anakwartier. 10.15: Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. Marine-Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kinder mis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda .Donder dag 7 mei. 9: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. G. Pet- tinga. 10.30: Bediening H. Doop en bevesti ging ambtsdragers door Ds. G. Pettinga. 19: Ds. Lasonder. van Den Haag. Jeugddienst. Maandag 4 mei. 20.30: Ds. G. Pettinga. ker kelijke herdenking der bevrijding. Geref. Kerk. 10: Ds. H. v. d. Berg. van Sassenheim. 17: Ds. P. D. Kuiper, van Sassenheim. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10: Ds. J. J. Ver leur. 16.30: Ds. A. Bos, van Haarlem. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk, H. Agatha. 7. 7.30, 8.30. 10.30: H. Mis-. H. Maria. 7, 8.30. 10.30. 11.30: H. Mis. Engel- bewaarderkerk. 7, 8.45. 10.45: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Veenendaal, bed. IJ. Doop. 17: Ds. F. Brou wer. Donderdag 7 mei. 9: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Donderdag. 9. Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Don derdag. 10: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. S. M. A. Daalder, van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. St. Joseph. 7. 8.15, 9.30: Hoogmis en 11.30 uur. St. Martinus. 7, 8.30. 10: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getui gen, Nutsgebouw. 14.30-15.30: Wachttoren studie. Dinsdag 19.30-21.30: Theocratische be dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Evangelie- samenkomst, Nutsgebouw. 15: dhr. K. Adel- mund, evangelist te Rotterdam. Maranatha- samenkomst. Woensdag 6 mei. 20 uur: dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Hemelvaartsdag. 930: dezelfde. Doopsgezinde Gemeente. 10.30- Ds. F. W. Broers. Ned. Herv. predikant te Bergen N.H. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros, herdenkingsrede i. v. m. 25-jarig ambtsjubi leum. 18.30: Ds. M. Ros. Hemelvaartsdag. 9.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Hemelvaartsdag. 8.30: Ds. C. P. Plooy. Chr Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Hemelvaartsdag. 10: dezelfde. Geref. Gemeente. 10 en 15: Ds. J. W. Kersten, van Scheveningen. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. Hemelvaartsdag. 7. 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. NIEUW. VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Bronsgeest. Hemelvaartsdag. 9.30: dezelfde. Bclhclkapel. 10: Ds. H. Brons. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Hemelvaartsdag. 7. 8.30: 1ste communie. 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. J. II. Kappers, van St. Jacobiparochie. Hemel vaartsdag. 9.30: Ds. Welbedacht, van Den Haag. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. Hemelvaartsdag. 9.30: dezelfde. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. L. C. Baljé. Hemelvaartsdag. 10: de zelfde. Geref, Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Ram. Hemelvaartsdag. 9.30: Ds. G. Ram. Rooms Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. C. Remijn, Heilige Doop. 19: Ds. W. A. Smits, van Amsterdam. Don derdag. 10: Ds. J. C. Remijn. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Heilige Doop. Jeugdhuis. 10: dhr. G. J. Kwakkel, van IJmuiden. Remonstr./Doopsgez. Gem., Gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30; dhr. E. Borren, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Prof. Dr. G. B. Brillenburg-Wurth. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 9: Ds. W. A. Zijlema. 15: Ds. J. P. Geels. Donderdag. 10.30: Ds. L. S. den Boer. Gemeenschappe lijke dienst in Haarlem-Noord. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van der Woord. 19: Ds. J. Kroon. Hemelvaartsdag. 10: Ds. J. S. Harties. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, bed. H. HAARLEM Artsen: men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: J. A. F. Haye, Koninginne weg 33, Haarlem, telefoon 11645. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Firma Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apo theek Klinkhamer, Koninginneweg 69. telefoon 11596. HEEMSTEDE Artsen: J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103 en A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, telefoon 39875. Wijkverpleegster: zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 36389 (bij geen gehoor, eventuele boodschap pen in de bus). Tevens in de week van zaterdag 2 tot en met woensdag 6 mei, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. Tevens in de week van zaterdag 2 mei tot en met woensdag 6 mei, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003; Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, telef. 11431; Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, telefoon 40404. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout. tel. 42119 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne broek, tel. 02502 618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 9 mei voor spoedeisende gevallen geopend zijn (dus ook op 7 mei Hemelvaartsdag): de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal seweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 8284 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerden hout). ZANDVOORT Artsen: J. F. Zwerver, Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn. Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, telefoon 35521. Apotheken: Van zaterdag 2 mei tot en met vrijdag 8 mei na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zee straat-apotheek, M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, telefoon 5417. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34. telefoon 02502 430. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver Eiken laan 1, telefoon 02502 618. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg no. 8, telefoon 3134. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp, dokter J. A. H. Bult, Hoofd weg 677, tel. 6320. Nieuw-Vennep, E. van de Weg, Hoofd weg 1179, tel. 280. Badhoevedorp: Faber, tel. 2377. Zwanenburg: D. A. Rijnders, Amster damsestraatweg 60, Halfweg, tel. 4593. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, tel. 4593. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER ONDERTROUWD: B. C. van Oijen en M. Biemans. GETROUWD: J. van der Meulen en L. J. Bekker, G. Stronkhorst en C. M. van Blaa- deren, L. B. Groeneveld en M. Meijer. GEBOREN. Johan Adriaan, z. van E. Kwint en J. Wijtvliet; Jeannette, d. van G. Karman en A. van Veen; Grietje, d. van G. J. Brands en R. Oudekerk, Cornelia, d. van C. Oskam en J. Hulsman; Lambertus J. M„ z. van J. C. Mens en J. H. P. Koele- wijn; Helena N„ d. van J. Colijn en C. L. Muilwijk. OVERLEDEN: P. Kooiman, 82 j., wedn. van A. M. van Laarhoven; J. van der Meer, 81 j., echtg. van H. P. Clément. BUGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Paulina Maria, dr van J- v. d. Voort en A. v. d. Klaauw; Hyacintha Patricia Maria, dr van H. J. C. de Vroo- men en J. A. M. Lommerse. ONDERTROUWD: F. Th. M. van Eer denburg en J. W. M. Duivenvoorden. GEHUWD: H. Schalk en E. Balkenende; Th. J. Timmermans en M. G. v. d. Weerd. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK ONDERTROUWD: 27 april 1959: R. Tie- mens en M. M. v. d. Staaij. GEBOREN: 26 april 1959: Leonie Catha- rina Johanna Maria, dochter van F. J. v Veen en van C. IJ. Scholtes; 29 april 1959: Wijpkje Suzanna, dochter van W. v. d. Mije en van J. Boterbloem; 1 mei 1959: Wilhelmina Gerharda Maria, dochter van J. M. Wubbe en van E. M. Verhoeven. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Alida Sophia, d. v. H. G. J. Rozenhart en E. van Duivenboden. Jo hanna Manuëla Maria, d. v. W. C A. Schöo en A. M. H. Stijnen. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Hermanus Rudolf van der Veld. ONDERTROUWD: J. L. de Rijcke en H C. Spleet. R. H. Rijster en W Halderman. A. J. de Rooij en Chr. H. Piers. OVERLEDEN: G. Cop. 83 jr., echtg. v. F. J. Schutte. G. -J. Swenne, 81 jr., wed. v. J. J. van Noppen. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 Doop. 19: Geen dienst. Jeugdkapel. 10.30: Spr. dhr. D. L. Nieveld, in het Jeugdhuis. Donderdag. 10.30: Ds. C. de Ru. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, bed. H. A. 17: Ds. A. de Ruiter. Nabetrachting. Don derdag. 9: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Kapel „Het huls in de duinen". 19.30: Ds. J. W. Wery, Remonstr. pred. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Gr. Krocht. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 5 mei geen samenkomst. Jehovah's Getuigen. Woensdag 6 mei n.m. 8 uur: Ge. meenteboekstudie, Koninginneweg 44.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9