OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Nederland herbergde drie dagen een recordaantal buitenlanders LABOUR OPGESCHRIKT DOOR EEN AMERIKAANS PERSBERICHT Uitgifte 4,25 pet. staatslening a 98,25 De meesten waren zondag al vroeg op de terugreis In de krant van heden Na explosies in de ruimte Amerikanen namen ook kernproeven in atmosfeer Vijf Philippijnse agenten moordden uit bijgeloof Nachtvorst Weerspannig doek Afwijkende Britse mening een verkiezingsstunt Korte felle brand bij poetskatoenfabriek Vijfhonderdduizendste vanmiddag op „Keukenhof' Komend seizoen nog geen opvolger voor Van Beinum Brusselse brandweer had drukke nacht Fidel Castro in Amerika als dictator bestempeld Gewelddaden tussen zwart en blank in Amerika &ee MORRIS "before you êuy! Margarine duurder Morgendinsdag 5 meiop de herdenkingsdag der bevrijdingzidlen onze kantoren na één uur des middags gesloten zijn Op 7 mei, Hemelvaartsdag, zal ons blad niet verschijnen. Het woord is aan Met het oog op Genève Inkeer en gebed in alle Nederlandse kerken Hoge Franse functionaris in Algerije „met verlof" OAS-commissie uit Panama terug naar Washington Fontein op Houtplein 73e JAARGANG No 248 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendapiein, TeL 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 4 MEI 1959 Haarlems Dagblad 304e JAARGANG No 96 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107, t. n. v. Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Crt. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In het afgelopen weekeinde heeft ons land een record-toeristenbezoek geboekt, door dat in de nabuurlanden op 1 mei niet gewerkt wordt en vele Duitsers en Belgen er een vrij weekeinde van drie dagen van maakten. De Duitse gasten waren verreweg in de meerderheid, gevolgd door de Belgen en de Fransen. Hotels en pensions in de randstad Hólland waren geheel bezet. Het bleek noodzakelijk een beroep te doen op de particuliere adressen. De grote trek ging naar het westen van het land, maar ook zeer vele toeristen bleven in het zuiden en oosten. De logiesinformatiediensten van de plaatselijke v.v.v.'s zijn er in samenwerking met de a.n.v.v. in geslaagd al deze toeristen aan passend onderdak te helpen. Toeristisch gezien is dit weekeinde het drukste geweest dat ons land ooit heeft gezien. Het aantal Duitse bezoekers spande ver reweg de kroon, doch het is opgevallen, dat ook zeer vele Amerikanen, die in Duitsland wonen, naar Nederland kwamen. Daarnaast blijkt de trek uit Frankrijk en België naar Nederland en speciaal naar de bollenvelden te zijn toegenomen. Voornamelijk het oos ten van het land kreeg zeer druk „koop- bezoek". In sommige steden ontstonden vrijdag en zaterdag ernstige verkeersop stoppingen door het bezoek van koopgrage Oosterburen. De Nederlandse Amateurgidsenbond heeft in zestien plaatsen des lands met ongeveer 200 leden het werk van de V.V.V.'s gesteund. Ongeveer 200 amateur- gidsen, verenigd in de B.B.T.B.B.A. hebben 3100 buitenlandse bezoekers wegwijs ge maakt. Onder meer werden bezoekers uit Kongo, Nieuw-Zeeland, Argentinië, Hawai, Zuid-Afrika, Griekenland. Joegoslavië, India, Australië, Japan, China, Chili, Ma dagascar, Siam en Monaco geholpen. Zondag is de vreemdelingenstroom uit Nederland weggeëbd. Was het vooral vrij- Van Dag tot Dag pag. 3 Op de Praatstoel pag. 3 Economisch nieuws pag. 2 Agenda pag. 4 Uit Binnen- en Buitenl. pag. 1, 2, 3 Sportpag. 7, 9, 11, 13 Uit stad en omgeving pag. 5, 6 Pag- U 2 pag. 4 WASHINGTON (UPI) Amerikaanse geleerden hebben op 1 en 12 augustus 1958 hoog in de atmosfeer kernwapens laten ontploffen, aldus is officieel in Washington medegedeeld. De gevolgen voor het radio verkeer waren nog ernstiger dan die van het project „Argus", september vorig jaar. „Argus" omvatte het tot ontploffing brengen van drie atoombommen op onge veer 500 km. boven de Atlantische oceaan. In augustus werden de ontploffingen op 18 en 40 km. hoogte, boven het eiland Johnston in de Stille Zuidzee veroorzaakt. De bommen, Teak en Orange waren in de orde van grootte van megatonnen, dat wil zeggen H-bommen met een kracht van ten minste een miljoen ton t.n.t. De bommen, die bij „Argus" werden gebx-uikt waren elk ongeveer 1000 ton t.n.t., ofwel de kleinst mogelijke bommen. De explosies boven Johnston-eiland had den tot gevolg, dat de radioverbindingen in een gebied van duizenden vierkante mijl werden verbroken. Radioverkeer tus sen Australië en Nieuw Zeeland en de Ver enigde Staten, Canada en de Hawaiï-eilan- den was dagenlang onmogelijk. De ontploffingen veroorzaakten een ionisatie van de bovenste atmosfeer, bij na zo intens als normaal tijdens daglicht. Dit veroorzaakte de elektrische stromin gen, die het magnetisch veld van de aarde langer dan een uur verstoorden. Door de proef „Argus" werd het magne tisch veld slechts enkele seconden zeer licht gestoord. De storing van het radio verkeer was ook aanzienlijk minder dan die welke Teak en Orange vei'oorzaakten. MANILLA (UPI) Een fanatieke gx-oep van vijf man uit de Mahoesay-stam heeft in een dorpje van de zuidelijke Philip- pijnen zes pex-sonen doodgeschoten in het geloof, dat die daad hun bovennatuurlijke macht zou schenken. Politierapporten uit het dorpje Tagoli- long delen mee, dat de vijf mannen gedood wei'den, toen zij zonder argwaan in de i-ich- ting liepen van politiemannen, uit de Ma- hoesay-stam gerecruteerd. Deze openden plotseling het vuur op hen uit revolvers en geweren. Verwachting tot morgenavond: Vannacht hier en daar mist en plaatselijk kans op zware nacht vorst. Morgen overdag zonnige perioden en slechts een ver spreid voorkomende bui. Zwak ke tot matige wind tussen west en noord-west. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S. dag aan de grensposten de Nedexdandse douane, die bergen werk had te verzetten, bij de terugkeer waren het de Duitse be ambten, die de toeristen, hoofdzakelijk Duitsers, maar ook talrijke leden van de Amerikaanse strijdkrachten, hadden te con_ troleren op het bezit van koffie en boter. De drukte was zo groot dat zich hier en daar files vormden van 5 kilometer lengte. Zaterdag heeft de Haagse burge meester, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, getracht een ruiterstandbeeld te ont hullen dat vervaardigd is door de Italiaanse beeldhouwer Marino Marini. De „uitstekende" vormen van het kunstwerk hielden het laken echter zo stevig vast, dat een gemeenteman moest opstijgen om het weerspannige doek te verwijderen. (Van onze correspondent in Londen) Op de meidagviering van de Labourpar- tij, volgens gebx-uik op de eerste zondag na de eerste mei, heeft de oppositieleider Hugh Gaitskell tijdens een rede voor zijn volgelingen in Hyde Park de Vei'enigde Staten gewaarschuwd zich niet te mengen in de Britse binnenlandse politiek. Hij zei, geschokt te zijn door een commentaar in het Amerikaanse blad de „Christian Scien ce Monitor" inzake Herter's pogingen om een zekex-e eenheid tussen de westelijke ministers van Buitenlandse Zaken tot stand te brengen. De kern van Herter's pi-obleem zou de komende algemene ver kiezing in Groot-Brittannië zijn. De Britse x-egering die een politiek propageert, wel ke afwijkt van de andere bondgenoten, zou zulks volgens het Amerikaanse blad niet doen uit overtuiging, maar om La bour het gras voor de voeten weg te maaien. In de Verenigde Staten zou de mening heersen, dat conservatieven en Labour in de komende verkiezingen ge lijke kansen bezitten. Vandaar dat Was hington alles doet om Macmillan te steu nen. Gaitskell waarschuwde, dat indien pre mier Macmillan openlijk een politiek aan hangt, welke voor een deel reeds lange tijd door Labour is vex-kondigd, maar te gelijkertijd de Amerikanen binnenska- mers de verzekering geeft, dat hij in wer kelijkheid er niet in gelooft en dat hij deze politieke lijn alleen maar tijdelijk om ver kiezingsredenen volgt, hij zal ondervinden dat het Britse volk op een dergelijke schaamteloze behandeling scherp zal reu geren. Gaitskell eiste opnieuw van de Rus- Vanmiddag omstreeks half twee is brand uitgebroken in de poetskatoenfabriek van de firma Lagendijk aan de Trawlerkade in IJmuiden. De bx-andweer rukte met veel materiaal uit. De politie was ook snel ter plaatse en zorgde voor een goede afzetting. De brand was bijzonder moeilijk te berei ken. Via het dak moesten de brandweer lieden het vuur met vei'scheidene nevel- snuiten bestrijden. Bij het ter perse gaan van dit blad had de brandweer de brand bijna bedwongen. Vanmiddag om half een passeerde de vijfhondex-dduizendste bezoeker van dit seizoen de ingang van „Keukenhof" in Lisse. Bestuursleden van de bloementuin stenden al klaar om de Duitse mejuffrouw Irmgard Wrobel uit Hagen (Westfalen), dxc het vijfhonderdduizendste toegangskaartje kreeg, officieel welkom te heten. De vice-voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, sprak haar toe en overhandigde haar een bos prachtige tulpen. Voorts ont ving mejuffrouw Wrobel een speciaal ver vaardigde gouden broche in de vorm van een tulp. Na een rondleiding langs de bloeiende bollen, werd de bijzondere gast in het restaurant ontvangen. Mejuffrouw Wrobel, die secretaresse is, brengt met haar directeur en diens echt genote een bezoek van drie dagen aan ons land. Zij heeft Volendam en Marken al bezocht en heeft ook een tocht door de Amsterdamse grachten gemaakt. Tot be sluit van haar bezoek was zij vandaag naar „Keukenhof" gegaan, omdat zij in alle rust door de tuin wilde wandelen. sische, Amerikaanse en Britse i-egering op te houden met waterstofbomproeven. El ke regering, die er mee doorgaat, zal een monstei-achtige misdaad tegen de mens heid begaan, zo betoogde hij. Het bestuur van de Nederlandse Orkest stichting tot beheer van ®net Concertge- bouwoi-kest deelt mede, dat mede gezien het feit, dat voor het seizoen 1959/60 de dirigenten reeds geëngageerd waren be sloten is geen opvolger van Eduard van Beinum te benoemen voor het aanstaande seizoen. De nodige maatregelen worden thans getx-offen teneinde de concerten welke in het komende seizoen onder leiding van Eduard van Beinum zouden hebben gestaan, te kunnen doen doox-gaan. Het be stuur zal zich vexwolgens nader beraden over het vraagstuk van de benoeming van een nieuwe vaste dirigent, die zijn functie dus in ieder geval niet voor 1 september 1960 zal aanvaarden. BRUSSEL (UPI) De Belgische politie zoekt naar 'n brandstichter die zes branden heeft gesticht, welke de Brusselse brand weer zijn zwaarste nacht sedert de bom bardementen uit de oorlog bezorgd heeft. Een bioscoop brandde uit, nóg 'n bioscoop werd zwaar beschadigd en vier huizen meldden kleine branden in dezelfde wijk in één nacht. Niemand raakte gewond. Deskundigen zeggen dat de branden, die vanochtend alle geblust waren, kennelijk binnen een pei'iode van twee uur gesticht zijn. NEW YORK. (Reuter) Een verslag gever van de Amerikaanse radio-omroep CBC, Stuart Novins, heeft Cuba een „to talitaire dictatuur" genoemd die zich snel omvormt tot een communistisch bruggehoofd in het Caraïbische gebied. Novins, die onlangs een bezoek aan Cuba heeft gebracht, zei dat men in westelijke diplomatieke kringen van oordeel is dat „het best georganiseerde communistische appax-aat in het Caraïbische gebied" be zig is de macht over te nemen van de dic tator Fidel Castro. Volgens Novins moeten in Cuba vrije verkiezingen worden gehouden omdat de communisten dan gedwongen worden voor het voetlicht te treden. Fidel Castro heeft voorgesteld dat de Verenigde Staten in de komende tien jaar dertig miljard dollars aan Latijns- amerikaanse landen verstrekken om de politieke stabiliteit in deze landen te hel pen handhaven. Hij zei op de Intei-amerikaanse econo mische conferentie in de Argentijnse hoofdstad, dat het „puur een illusie is te denken dat wij door het verdrijven van de nog bestaande dictaturen in Latijns- Amerika in vrijheid en democi'atie zullen leven". „Politieke onstabiliteit is niet de ooi-zaak, maar het gevolg van achterge bleven ontwikkeling", zo zei hij. TALLAHASSEE (UPI) Vier jonge blanke Amerikanen zijn zaterdag ge arresteerd op beschuldiging van het aan randen van een 19-jarige negerstudente van de negeruniversiteit van Florida in Tallahassee. De politie nam hen gevangen na een wilde jacht waai"bij snelheden wer den bereikt van 160 kilometer per uur. Het meisje lag gebonden en met een prop in de mond in de auto der vier jonge mannen. Volgens de politie is het volgen de gebeurd. De negerstudente bevond zich met een jongen en een ander paartje in een auto bi] de universiteit, waar juist een studen tenbal was gehouden. De vier blanken, een 24-jarige telefonist, een 21-jarige militair, een jongen van achttien en nog een jeug dige kwamen op hen toe en bevalen de vier onder bedx-eiging met een automatiscn pistool en een mes uit de wagen te komen De twee mannen moesten toen knielen in het licht van de auto, de meisjes moesten in de auto van de vier stappen. Een van hen slaagde ex-in weg te vluchten, het andere meisje werd meegenomen en door de vier blanken aangerand. Naar aanleiding van dit misdrijf zijn de studenten van de neger-universiteit van Tallahassee allen in staking gegaan. De staking begon vandaag en zal waax-schijn- lijk de gehele week duren. De vier blanken, respectievelijk 16, 18, 20 en 24 jaar, hadden iets gedronken. Rij dend door de negerwijk van Tallahassee, in de omgeving van de universiteit, be sloten zijn „de nikkers angst aan te jagen". REDDELL (UPI) In Reddell in de Amerikaanse staat Louisiana is een 20- jarige neger gearresteerd op beschuldiging van het aanranden en vermoorden van een blanke vrouw. Hij is dadelijk na zijn arrestatie overgebracht naar een onbe kende plaats, omdat de gemoederen in Reddell, een klein plaatsje van 500 inwo ners zeer verhit waren gewox-den. „Wij willen niet. dat hier hetzelfde gebeurt als elders", zegt de sheriff, ongetwijfeld den kend aan de vermoedelijke lynchpartij in Poplarville. „Wij hier zijn geciviliseerd. In deze staat heerst het recht". Het lijk van de vermoorde vrouw wex-d gevonden in haar winkel, kort nadat men de jonge neger daar binnen had zien gaan. Advertentie barteuorisstr: Haarlem tel. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 FALCON WOLLEN TWEEDMANTELS De Bond van Nederlandse Margarine fabrikanten deelt mee, dat de sterk ge stegen prijzen op de wereldmarkt voor de meeste voor de margarinefabricage benodigde plantaardige grondstoffen, welke stijging nu reeds enige maanden aanhoudt, het nodig maakt de consumen tenprijzen van margarine te verhogen. De stijging van de grondstoffenprijzen wordt slechts ten dele doorbex-ekend, waardoor de prijsverhoging beperkt blijft tot 1 cent per pakje van 250 gram voor de goedkope merken, 2 cent voor de be kende standaardmerken en 3 cent per pakje voor de duurste merken. De prijs verhoging gaat vandaag in. Stendhal: Wat men logica noemt is vaak niet anders dan een handig foefje. In alle kei-ken in Nederland, zowel pro testantse, oudkatholieke als x-oomskatho- lieke is zondag een oproep tot inkeer en gebed uitgesproken, waarin wordt heron- nerd aan de verschrikkingen van de Twee de Wereldoorlog en gewaagd wordt van nieuwe verontrusting over de strijd tus sen de volkeren. Het stuk zegt: „Ons ver vult de huivering over de atoomkracht als machtsmiddel in handen van de regerin gen en de daaruit voortvloeiende verant- woox-delijkheid van de overheden tegen over de mensheid. Nu in de eerstkomende tijd de regerings leiders zich opmaken voor een uiterste poging om door overleg te komen tot een dienend samenleven op deze aarde, waar de afstanden kleiner, maar de tegenstel lingen tegelijk zoveel groter worden, roe pen de kei-ken van Nederland tezamen al len, die van deze nood zijn vervuld, op tot gebed voor de zo noodzakelijke sa menwerking der volkeren. De kerken, hoezeer zich van haar ge scheidenheid bewust, willen niettemin vasthouden aan de eenheid, die in Christus is. Daaraan ontlenen zij de vrijmoedig heid om tezamen in deze verdeelde we reld op te roepen tot inkeer en gebed. Wij mogen ons niet laten beheersen door de angst voor de gevaren van een nieuwe wereldoorlog. Evenmin mogen wij ons, door deze angst gedreven, beperken tot de strijd tegen het verkeerde gebruik van de atoomkx-achten, waax-door alle leven op aarde vernietigd staat te worden. Wij dienen, ook ieder persoonlijk, boven al gericht te zijn op een geest van solida riteit tussen de volkeren der wereld en daarin onze bijdrage te leveren. God re- geei-t, óók in het atoomtijdperk. Ook in dit tijdperk spreekt de boodschap van de dood en opstanding van Chx-istus ons van Zijn overwinning en Zijn heerschappij. Juist daarom mogen wij ons in onze ge beden tezamen wenden tot de levende God, opdat Hij in Zijn genade de rassen en vol keren der wereld tot elkander brenge en vex-lichting schenke aan de overheden, die de verantwoordelijkheid dragen voor het samenleven der volkeren in gerechtigheid en vrede. Daarom vragen de kerken allen, die uit komst uit deze bedreiging van menselijke en bovenmenselijke machten niet van de mens alleen verwachten, om met haar de al-machtige God aan te roepen om Zijn verlossende kracht". ALGIERS (Reuter-UPI) André Re- raal van het Algerijnse bestuur, is met verlof gestuurd. Hij zou een oproep heb ben ondertekend van het Algerijnse comi té voor openbaar welzijn, waarin de Alge rijnse bevolking verzocht wordt de der tiende mei als ;en dag van rouw te be schouwen. In een officieel communiqué wordt gezegd dat men Regard „verzocht heeft verlof te vragen". Regard deed dit en het verlof wex-d hem onmiddellijk ver leend, aldus het communiqué. Regard is naar Frankrijk vertrokken. Uit het ont slag van Regard blijkt dat De Gaulle niet bereid is verzet tegen zijn Algerijnse po litiek te tolereren in de rangen van het leger en het civiel bestuur. In de afgelopen week zijn bij gevechten in Algerije 790 Algerijnse opstandelingen gedood, gewond of gevangen genomen. Voorts zijn 38 Franse militairen gesneu veld. Onder de burgerbevolking vielen vijftig doden, onder wie vijf Europeanen. De xninister van Financiën ad interim is voornemens over te gaan tot de uitgifte van een 41/4 n/o lening tegen een koers van 98 1/4 percent. Op deze lening kan wor den ingeschreven zowel met geld als met schuldbewijzen/schuldregisterinschrijvin gen van de 3 percent Nederlandse Staats lening per 196264. Het bedrag waarvoor uitsluitend met geld kan worden deelge nomen zal worden vastgesteld op 200 miljoen. Het recht wordt voorbehouden dit bedrag bij overtekening te verhogen. De houders van schuldbewijzen/schuld- registex-inschrijvingen van de 3 pex-cent Nederlandse Staatslening per 196264, van welke lening de restantlooptijd nog maar maximaal vijf jaar bedraagt, worden in de gelegenheid gesteld hun bezit aan voox-noemde schuld om te zetten in lang lopende schuld, door op de nieuw uit te geven lening in te schrijven met schuldbe wijzen/schuldregisterinschrijvingen van de 3 percent per 196264. Deze inschrijvingen zullen ten volle worden toegewezen. De inschx-ijvers die van deze faciliteit gebruik maken, zullen hun bezit aan 3 percent per 196264 tegen een koers van 98 1/4 als stox-- ting op de nieuwe lening in betaling kun- nenen geven; zij zullen dus zonder bijbe taling een gelijk nominaal bedrag in de nieuwe 4 1/4 pex-cent lening ontvangen. Aflossing van de lening zal geschieden in vijfentwintig gelijke jaarlijkse ter mijnen. Versterkte of algehele delging is de eerste tien jaren niet toegestaan. De rente gaat in op 1 juli 1959, de coupons verschij nen jaarlijks op 1 juli. De storting op de toegewezen schuldbewijzen zal moeten ge schieden op 1 juli 1959. Voorzover wordt deelgenomen met inlevering van schuld bewijzen van de Staatslening zal de in levering van deze schuldbewijzen met cou pons 1-12-1959 en volgende dienen plaats te vinden voor 21 juni 1959. Het ligt in de bedoeling de inschrijving open te stellen op 20 mei van 9 tot 16 uur bij het agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. Opneming van deze lening in de notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal wox-den be vorderd. PANAMA STAD (Reuter-UPI) De commissie van onderzoek van de Organi satie van Amerikaanse Staten (O.A.S.), die in Panama een onderzoek heeft, inge steld naar een poging tot revolutie, is naar Washington teruggekeei-d. De commissie acht het gevaar van nieu we invallen in Panama afgenomen en uitte haar voldoening erover dat door het snelle ingrijpen van de O.A.S. gewapende avontui'en op het westelijk halfrond ont moedigd zijn. De 85 invallers zijn overgebracht naar de modelgevangenis van de stad Panama, waar zij in afwachting van hun berechting zullen verblijven. Onder hen bevindt zich een jonge vrouw, die het legertje als ver pleegster had vex-gezeld. Slechts drie van hen bezitten de Panamese nationaliteit. Uit de Cubaanse hoofdstad Havana wordt vernomen dat de Cubaanse militai re autoriteiten de neef van dr. Arias, Ru ben Miro genaamd, gevangen hebben ge nomen, nadat Panama officieel gepro testeerd had tegen beweerde anti-Pana- mese activiteit van Miro op Cuba. Tweehonderd vrouwen hebben zater dag in het centrum van de Panamese hoofdstad gedemonstreerd tegen een vrij geleide voor dr. Arias, de echtgenoot van „dame" Margot Fonteyn. Dr. Arias die beschuldigd wordt van deelneming aan een komplot tot omverwerping van de re gering, bevindt zich in de Braziliaanse ambassade. Zaterdagmiddag tegen één uur konden tal van bezoekers aan het Haarlemse Houtplein deze prachtige fontein be wonderen. Zij was echter niet het ver rassend resultaat van een initiatief van de Stichting „Haarlems Bloei", maar een gevolg van een nalatigheid van een wachtsman, die bij het verwijderen van een standpijp de hoofdkraan had vergeten te sluiten. Tot zijn verbazing zag hij toen een enorme waterstraal de lucht in priemen. Het gemeentelijk waterbedrijf zou een fitter sturen om de schade te herstellen, maar voor deze ter plaatse was, passeerde er een tech nisch hoofdambtenaar van het water bedrijf, die, nadat hij een houten deur van een werkkeet over de brandkraan had geschoven, erin slaagde de hoofd kraan af te sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 1