Raad Haarlemmerliede aanvaardt overeenkomst met Haarlem Pinkster-aanbieding DE GAULLE ZINSPEELT OP EINDE VAN DE ALGERIJNSE OORLOG Amsterdamse Beurs -kJLojzeCt Zlfa Moederdag-geschenken De beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 WONINGBOUW IN ZUID-SCHALKWIJK Funke's Roggebrood F U N K E Bemanning van mijnenveger „Lisse" bezoekt Keukenhof Bouw consultatie-afdeling Wit-Gele Kruis gegund „Bloembollencultuur" vergadert over beurs Uitslag etalagewedstrijd voor jeugd Bij oversteken gewond Bollenstreek trekt kleine industrie aan MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Bollenstreek kan weinig woningwethuizen bouwen Diefstal van geld in Overveen Bromfiets in brand Jongetje uit water van Bakenessergracht gered Parijs gist naar de gronden van zijn optimisme 100 RIJWIELEN Scheepvaart VRIJDAG 8 MEI 1959 De raad der gemeente Haarlemmerlie de en Spaarnwoude heeft het college van B. en W. woensdagavond gemachtigd, een overeenkomst aan te gaan met de ge meente Haarlem, ten behoeve van de wo ningbouw in Zuid-Schalkwijk, het gebied, dat bestemd is tot nieuwe stadswijk van Haarlem. Deze overeenkomst houdt in dat liet gemeentebestuur van Haarlemmerlie de de verplichting op zich neemt om voor Zuid-Schalkwijk, waarvan toevoeging bij Haarlem wordt verwacht, een uitbrei dingsplan vast te stellen, overeenkomstig de wensen van Haarlem en voorts om na het van kracht worden van het uitbrei dingsplan te beginnen met een onteige ningsprocedure. Volgens een wetsontwerp, dat dc minis ter van binnenlandse zaken aan de betrok ken gemeenten ter kennisneming heeft toegezonden, wordt de gemeente Haar lemmerliede per 1 januari 1960 opgeheven en zullen de delen worden gevoegd bij Haarlem en Haarlemmermeer. De gemeente Haarlem zou dus eerst per die datum zeggenschap over Zuid-Schalk wijk kunnen krijgen. Op grond van de thans getroffen overeenkomst krijgt Haar lem echter nu de gelegenheid, de realise ring van de woningbouwplannen voor Advertentie Sinds 1834 en nog steeds stukken beter Hofleverancier De bemanning van Hr. Ms. kustmijnen- veger „Lisse" is woensdagmorgen voor een bezoek aan de Keukenhof op het gemeente huis van Lisse ontvangen door burgemees ter mr. Th. M. J. de Graaf en mevrouw W. de Graaf-Theling in tegenwoordigheid van de commandant zeemacht in Nederland, vice-admiraal Fortuijn en echtgenote, als mede de wethouders A. de Vries en A. J. Mesman, de gemeentesecretaris, de heer Th. van Dijk en leden van het dagelijks bestuur van Keukenhof. De bemanning telde, door-dat de mijnen veger is opgelegd, vijftien koppen, te weten de commandant, de luitenant .ter zee twee de klasse oudste categorie W. W. Bak, of ficieren, onderofficieren, korporaals en manschappen. Nadat de burgemeester alle bemanningsleden de hand had gedrukt en een dronk was geserveerd, herinnerde mr. De Graaf in zijn welkomstwoord aan het- gèen hij gezegd had bij de tewaterlating, namelijk „dat de „Lisse" een taak had bij het vegen van de bollen uit zee ten dienste van onze bollen". Ik heb u uitgenodigd, vervolgde de burgemeester, voor een be zoek aan de Keukenhof, onze trots, bekend over de gehele wereld, evenals onze Ko ninklijke Marine. De burgemeester richtte een bijzonder woord van welkom tot de directeur van de marinierskapel, de kapi tein Van Linschoten. De kapel, die opge steld stond voor huize Pius, met het front naar het gemeentehuis, concerteerde van half elf tot half twaalf voor een talrijk publiek. Door de goede zorgen van de groepscommandant van de rijkspolitie, de heer H. G. Hendrikse, werd het verkeer tijdelijk omgelegd, hetgeen niet de minste stagnatie veroorzaakte. Om half twaalf marcheerde de kapel af naar de Keukenhof waar zij 's middags concerteerde in de na bijheid van het nieuwe terras aan het Koningsplein. Het architectenbureau Paardekoper en Barnhoorn heeft namens het afdelingsbe stuur van het Wit-Gele Kruis in Lisse het bouwen van een consultatie-afdeling aan het bestaande wijkgebouw gegund aan de firma A. van Damme en Zn. uit Hoofddorp voor 47.900. De afdeling Lisse van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur houdt volgende week donderdag een ledenvergadering in de „Witte Zwaan", ter bespreking van de beschrijvingsbrief. Het voornaamste punt van bespreking is: de beurskwestie. De jeugdetalagewedstrijd van de V.V.V. en het comité „Lisse Vooruit" is geslaagd. Ongeveer honderd jongens en meisjes van de plaatselijke muloscholen, hbs en de huishoudscholen hebben zich ingespannen om hun taak zo goed mogelijk te vol brengen. Ondanks de korte tijd van voor bereiding zijn er heel aardige resultaten bereikt. De eerste prijs met lof was voor de etalage van Foto Mielo, die vervaardigd werd door Anneke van Noort en Maja v. d. Vlugt van de r.-lc ulo aan de Oranjelaan. De tweede prijs was voor magazijn De Vlijt, verzorgd door Henny Asper en Toos van der Pol van de Hervormde ulo. De derde prijs werd gewonnen door Henry Dahlkamp en Kees Schrama, resp. van de r.-k. hbs en ulo voor hun etalage bij boek handel Van Rooij De V.V.V. meende het niet bij deze drie prijzen te moeten laten. Alle jeugdige etaleurs ontvangen een troostprijs in de vorm van een pocketboek dat, van vrijdag af kan worden gehaald bij boekhandel Graficus. De beoordelingsfor mulieren door het publiek ingeleverd, wa ren afwijkend van de officiële uitslag. De genen die deze het dichtst benaderden zal een taart worden toegezonden. Het bak- werk gaat naar I. Oude Veldhuijs, L. de Groot, C. v. d. Vlugt, G. Tesselaar en A. van der Meij. COLLECTE Op 9 mei zal in Lisse vanwege de zamenlijke miliaire fondsen worden ge collecteerd met als doel steun te verlenen aan oud-militairen en nabestaanden van militairen. Zuid-Schalkwijk aanzienlijk te bespoedi gen. Burgemeester drs. J. J. M. Visser deelde mee, dat in de ontwerp-overeen- komst een wijziging is aangebracht, die ook door het gemeentebestuur van Haar lem is geaccepteerd. In de ontwerp-overeenkomst was name lijk niet voldoende rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de gemeente Haar lemmerliede niet wordt opgeheven. In de overeenkomnt is derhalve alsnog een be paling opgenomen inzake een opzegter mijn van drie maanden, wanneer de grens tussen de gemeenten anders wordt verlegd dan thans te verwachten is. De raadsleden gingen zonder op- of aan merkingen akkoord met het voorstel van B. en W. Geen bouw ten noorden van spoorlijn Inzake de eigen woningbouwplannen van de gemeente Haarlemmerliede is een brief van Gedeputeerde Staten binnenge komen, waarin wordt meegedeeld, dat het uitbreidingsplan voor het dorp Halfweg door het provinciale bestuur is goedge keurd, met uitsluiting echter van de wo ningbouwplannen voor het gebied be noorden de spoorlijn HaarlemAmster dam. Het college van B. en W. deed de raads leden het voorstel om tegen deze afwij zing in beroep te gaan bij de kroon. De voorzitter merkte echter op, dat een der gelijk beroep consequenties zou kunnen hebben voor de woningbouw in het overige gedeelte van het dorp, omdat in geval van beroep, het van kracht worden van het wel goedgekeurde gedeelte van het uitbrei dingsplan zou worden vertraagd. De heer W. F. Gijzel (Arb.) ver wachtte weinig resultaat van een beroep op de kroon en stelde derhalve voor de af keuring maar te aanvaarden, echter niet zonder duidelijk aan Gedeputeerde Staten kenbaar te maken, dat de raad het hele maal niet eens is met de afkeuring. Gedeputeerde Staten hebben het ge meentebestuur van Haarlemmerliede in overweging gegeven, zich voor de woning bouw te richten op Zwanenburg. De heer Gijzel merkte op, dat men dit graag zou doen, wanneer de gemeente Haarlemmer liede niet zou worden opgeheven, maar zou worden uitgebreid met Zwanenburg. De heer C. L. D o e v e n (K.V.P.) was verontwaardigd over de suggestie van Ge deputeerde Staten, omdat daaruit zou blij ken, dat dit college de opheffing van de gemeente al als een vaststaand feit heeft geaccepteerd, terwijl het wetsontwerp dienaangaande de Kamers nog moet pas seren Met algemene stemmen besloot de raad na enig overleg om niet in beroep te gaan bij de kroon. Aan B. en W. werd opgedra gen de ontstemming van de raad over de afkeuring kenbaar te maken aan Gedepu teerde Staten. De raad ging akkoord met het voorstel om de brandweergarage aan de School straat te verkopen aan het garagebedrijf Pollé. Een nieuw brandweergebouw zal waarschijnlijk worden gesticht aan de Irenestraat. De heer W. F. Gijzel verzocht B. en W. bij het ontwerpen van plannen dienaangaande op de betreffende grond aan de Irenestraat enige ruimte open te houden voor een kinderspeelplaats. De bestedingsbeperking maakte destijds de uitvoering van het plan tot verbetering van de straatverlichting buiten bebouwde kommen onmogelijk. Thans is dit plan in overleg met het PEN herzien. De raadsleden stelden woensdag avond een krediet beschikbaar voor uit voering van dit gewijzigde plan, dat de jaarlijkse kosten zal verhogen met onge veer 9485.-, terwijl de kosten ineens op 1225.- worden geraamd. „De prins en de toverring" De operetteclub van de speeltuinvereni ging „Zwanenburg-west" geeft voorstel lingen van „De prins en de toverring" op zaterdagmiddag voor de kinderen en op volgende week vrijdagavond voor de ouders. Op donderdag 23 mei volgt nog een opvoering in Bergen aan Zee in het Bio- vakantie-oord. Advertentie NO-IRON OVERHEMDEN 8.90 2 stuks 17.00 GEN. CRONJéSTRAAT la, lb Een 43-jarige Amsterdamse is op He melvaartsdag bij het oversteken van de Zandvoortselaan in Zandvoort aangere den door een motorrijder en ernstig aan hoofd en schouder gewond. De vrouw is naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. Het ongeluk gebeurde om streeks vier uur. De Amsterdamse stak de weg over tussen in file stilstaande auto's. Zij werd daarbij aangereden door een motorfiets, die de file passeerde. De motorrijder werd licht gewond. De bollenstreek zal binnen niet al te lan ge tijd enkele industrieën rijker zijn. Zo zal een kunstaardewerkfabriek uit Den Haag naar de streek worden overge bracht. Als deze fabriek eenmaal draait, zullen er vijftig mensen werk kunnen vin den. Een dochteronderneming van Sik- kens Lakfabrieken gaat in Sassenheim een fabriek bouwen op het terrein naast de koffietent „De Uiver", waar tot voor kort heipalen werden opgeslagen. De ge meente Lisse is voorts een kleine confec tiefabriek rijker gev/orden. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMER LIEDE GEBOREN. Cornelia Apollonia Maria, d. van S. Molenaar en M. Th. Balm", Robert Paul, z. van J. H. van Lunteren en D. van Dijk; Maria Johanna Rosina. d. van J. A. E. de Waart en M. A. Meerman; Maria Philo- mina Magdalena, d. van N. J. Captein en M. van Geldorp; Johanna Maria Magda lene, d. van J. H. Kasper en M. H. Vos. ONDERTROUWD: W. van Warmerdam en M. C. A. Vrolijk; F. A. de Koning en J. A. Thijs; W. Wakker en G. C. M. van Velzen. GETROUWD: W. P. Mantel en E. van Staaveren; B. Verhoef en M. van Soelen; C. Boer en R. Berg. OVERLEDEN: M. C. van Schie, oud 73 jaar .echtgenote van M. J. Vink. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE. GEBOREN: Bastiaan, z. v. B. Dubbeldam en J. Verboom; Robertus J. M., z v. B. H. van Dijk en G. J. M. v. d. Beemd- Alida E. A., d. v. K. J. Mourits en A. C. v. Leeu wen; Adriaan, z. v. C. Meijwaard en H. W. de Waal; Egbert, z. v. E. Hollander en C. Möhlmann. OVERLEDEN: Jennigje Wind, echtg. v. B. Abbink, oud 73 jaren; Nicolaas Janson, wed. v. H. Bisschop, oud 82 jaren. ONDERTROUWD: G. J. Rutgrink en A. M. J. v. Noort; W. Westenberg en W. Braam; P. Helmus en J. H. v. Drunen. GETROUWD: J. N. Ruigrok en J. L. v. d. Zwet. Advertentie Voor charmante PARFUMERIE GR HOUTSTRAAT 128 - HAARLEM KERKSTRAAT 12 - ZANDVOORT Advertentie De bollenstreek zal dit jaar niet veel woningwetwoningen kunnen bouwen. De gemeenten hebben namelijk een klein bouwvolume toegewezen gekregen. In vergelijking tot VGrig jaar worden bij de verdeling dit jaar andere maatstaven aangelegd, hetgeen voor deze gemeen ten geen voordeel heeft opgeleverd. De toewijzingen zijn gebaseerd op het statistisch woningtekort. Voorts geschiedt de toewijzing thans geheel provinciaal. Vorig jaar werd echter bij de woningtoe wijzing een regionale gebiedsindeling toegepast. Het bouwvolume was toen ge baseerd op de bouwcapaciteit waarbij te vens rekening werd gehouden met de krot opruiming, de natuurlijke aanwas en de migratie. De gemeente Hillegom zal dit jaar 23 woningwetwoningen kunnen bouwen (vo rig jaar zestig). In Lisse mogen twaalf woningwetwoningen verrijzen. De ge meente Sassenheim heeft een toewijzing van 26 huizen gekregen. Het bouwvolume voor enkele andere gemeenten is: Noord- wijk veertig woningwetwoningen. Noord- wijkerhout acht, en Voorhout vijf. Terwijl de bewoners van een woning aan de Julianalaan te Overveen in de nacht van woensdag op donderdag afwezig wa ren, heeft men zich toegang verschaft. Vermist worden een bedrag van veertig gulden, vijf spaarbankboekjes, waarop be dragen tot. zeventienhonderd gulden wa ren genoteerd en twee paspoorten. Woensdagavond om zes uur reed een 16- jarige betonvlechter uit IJmuiden met zijn bromfiets op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord. Ter hoogte van perceel 382 sloegen plotseling de vlammen uit het voertuig. De jongeman zette de bromfiets tegen de heg van genoemde woning en voorbijgangers trachtten met zand het vuur te doven. Opeens begon de heg te branden en toen de bewoner hiertegen protesteerde, trapte een der omstanders de bromfiets omver. Een steekvlam schoot uit het voertuig en trof een omstander, die juist weg wilde lopen. Hij kreeg brandwonden in de knie holte, terwijl zijn hals was geschroeid. De man werd overgebracht naar het St. Joan nes de Deo ziekenhuis en hij kon vandaar naar huis gaan. Woensdagmiddag om half vier is de vijf jarige Robbie Nieuwveen uit de Scheeper- straat in Haarlem al spelend in het water van de Bakenessergracht in Haarlem ge raakt. Hij kon worden gered. Het jonge tje was meegereden in een vrachtuao van zijn buurman en raakte bij het spelen op de Bakenessergracht in het water. De jon gen riep om hulp en hoewel zijn buur man, de 39-jarige heer J. v. d. Poll niet kan zwemmen sprong deze in het water. Hij kon het kind pakken, waarna een zes tigjarige man het op de wal trok. Omstan ders hielpen ook de redder op het droge. De jongen was nog niet bewusteloos en kreeg van omwonenden droge kleren. De heer v. a. Poll reed Robbie naar het Gro te Gasthuis. Na onderzoek kon de jongen naar huis gaan. Leidster chr. kinderkoor Mevrouw A. Walhout heeft de leiding aanvaard over het Zandvoorts christelijk kinderkoor. De repetitietijd werd gewij zigd en thans bepaald op donderdagavond, voorlopig in 't jeugdlokaal Julianaweg 17. AUTO TEGEN PUI. De bestuurder van een Duitse vracht auto-met-aanhangwagen is gisteren om streeks half zeven met zijn wagen tegen een gevel van een huis aan de Pakveld- straat in Zandvoort gereden. De pui is zwaar beschadigd. De schade wordt op drieduizend gulden geschat. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Vera Jeannette Wendelina, d. van E. F. W. Apol en C. A. M. Belder- bos; Herman, z. van E. Bol en R. S. Cohen; Mariëtte Corine, d. van H. J. Lampier en C. H. J. de Leur; Gerrit Jan. z. van A. Loos en J. Willemsma; Jantina Margaretha, d. van B. J. Huijer en S. de Jong; Karin. d. van A. Koning en D. Weij. GEBOREN buiten de gemeente: Ingeborg Elisabeth Zegwaard. Zandvoortselaan 135. ONDERTROUWD: J. H. N. Pameyer en R. A. M. Schröfer. OVERLEDEN: B. van Brummelen, 86 j., wed. van H. Renes; J. S. Eijsten, 81 j., wed. van K. G. J. Tanja. OVERLEDEN buiten de gemeente: D. W. Thon. 55 j., gch. met G. Groot. (Van onze correspondent in Parijs) Op een nieuwe rondreis door Frankrijk heeft president de Gaulle in Bourges, ten overstaan van duizenden landgenoten en de microfoons der Franse radio en de televisieapparaten, gisteren nogal op merkelijke verklaringen over Algerije en het naderend eind van de oorlog aldaar afgelegd. De generaal zei, in een lange zin. waarvan de hoofdbestanddelen giste ren en vandaag in vingerdikke koppen op de eerste pagina's der Franse kran ten stonden, dat hij weliswaar geen defi nitieve datum kon noemen, doch dat hij niettemin over de inlichtingen be schikte, die hem het recht gaven als zijn overtuiging uit te spreken, dat het einde van de pacificatie in Algerije nu in zicht is gekomen. Dat vooruitzicht dankt men, volgens het Franse staatshoofd, aan „het alge mene begrip van alle mensen, die Alge rije kennen". Men herinnert zich mis schien, dat indertijd de socialistische re sident-minister van Algerije, Robert La- coste, de moed er bij de Fransen in poog de te houden, door op gezette tijden over het „laatste kwartier van de oorlog" te spreken. Aangezien de woorden van de Gaulle zeker niet op een lijn geplaatst dienen te worden met de vermaarde, of beter beruchtu, uitlatingen over het laat ste kwartier van Lacoste, vraagt men zich in Parijs nu met bijzondere nadruk af welke nieuwe feiten, of komende ge beurtenissen, het presidentiële optimis me rechtvaardigen. De huidige opperbevelhebber in Alge rije, generaal Challe, heeft met zijn nieu we strategie zeker opmerkelijke resulta ten geboekt, terwijl hij bovendien de me ning is toegedaan dat aan het Algerijnse Advertentie probleem een zuiver militaire oplossing kan worden gegeven. Die opinie hangt de Gaulle zeker niet aan en de Franse pre sident heeft dan ook altijd rekening ge houden met een strijd op lange termijn zij het misschien op bescheidener voet om ondertussen het Algerijnse volk door een progressieve sociale en econo mische politiek, het nodige vertrouwen te inspireren, waardoor een intieme en per manente samenwerking met Frankrijk gegarandeerd zou kunnen worden. Vandaag zal De Gaulle de herdenkings feesten van de bevrijding en van het ont zet van Orleans door Jeanne d' Arc in die stad door zijn aanwezigheid luister bijzet ten. Met spanning wacht men af of hij bij die gelegenheid wellicht nadere details za geven, waardoor zijn aankondiging van het spoedige einde der Algerijnse oorlog, in een helderder daglicht kan worden ge plaatst. Tegenspraak ALGIERS (AFP) De Franse leger leiding in Algerije heeft een bericht van de Algerijnse opstandelingenregering te gengesproken, volgens hetwelk op 22 maart in het gebied van Macmahon 112 Algerijnse burgers door Franse troepen met gasgranaten waren gedood. In een bekendmaking van de Franse legerleiding wordt gezegd, dat op 24 maart veertig jon ge mohammedanen die in een grot gevan gen werden gehouden, waren bevrijd en dat op 4 april 28 rebellen zijn bevrijd, die terechtgesteld zouden worden. De compag nie opstandelingen die deze gevangenen bewaakte, is bij die actie vernietigd, al dus het communiqué. Algerijnse verzetsstrijders hebben woensdagavond twee Europese boeren, die op weg waren naar hun boerderij ten zui den van Algiers, doodgeschoten. Volgens de Tunesische regering zijn tussen 29 april en 5 mei 1.100 Algerijnen, voornamelijk kinderen en oude mannen en vrouwen uit Algerije naar Tunesië ge vlucht. In dit communiqué staat voorts, dat de Fransen vanuit Algerije een Tune- sisch dorp hebben beschoten. Een school gebouw wex-d beschadigd. PARIJS (Reuter) Een hof van appèl te Parijs heeft het beroep verworpen van twee Algerijnen, die wegens deelneming aan de aanslag op minister Soustelle vo rig jaar september ter dood zijn veroor deeld. AMSTERDAM Bij een tamelijk levendige handel waren aandelen Philips, Unilever en AKU aan de willige kant. De elektronische waarden liggen in Wallstreet vast in de markt en dit bracht de arbitrage ertoe op het Dam rak de Philips-aandelen voor te kopen, met de bedoeling deze later op de dag, in New York met winst te kunnen verkopen. Ook Zwitserland had belangstelling voor deze papieren. Daarnaast was het de speculatie die trachtte een graantje mee te pikken. Op 624 boekten de aandelen een koerswinst van bijna 20 punten, vergeleken met de vorige slotkoers. De obligaties Philips boekten een koerswinst van ongeveer 10 punten. Voor Unilever hadden Londen en de speculatie belangstelling. De margarine papieren noteerden op 565 bijna 20 pun ten boven het vorig slotniveau. Kon. Olie deed het kalm aan in verband met de poli tieke situatie in het Nabije Oosten. De aan delen lagen bijna een gulden hoger, maar bleven toch nog beneden pariteit New York. AKU ontmoette na een kalm begin een flinke belangstelling en steeg van 309 tot 315. De vorige slotkoers was 305. Spe- clatieve aankopen hadden in deze hoek de overhand. Aandelen KLM werden, tegen de gehele beursstemming in, lager gead- viseeerd. De dollarobligaties kregen een hogere adviesprijs. Bij de scheepvaarten lagen aandelen KPM, met een koerswinst van bijna 3 pun ten, goed in de markt. Ook de overige aan delen in deze sector waren iets vriende lijker. In de cultuursector was de tendentie vast vooral voor Certificaten Deli. De om zetten waren echter gering. Staatsfondsen eerder aan de vaste kant behalve voor de stafellening, die, niettegenstaande de usan- tiële f 200.000 vraag, ongeveer een half punt lager noteerden. Het bezoek van de Noren aan de directie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart, bracht aandelen Walvisvaart op een koers van 125. Daarna werd in een open hoek 121 gedaan en tegen het sluiten van de markt gingen deze stukken in andere handen over op 122'/2- De vorige slotkoers was 118 VaDe 41//2 percent obligaties Nederlandse Antil len kwamen voor het eerst in de notering op een adviesprijs van 101 1/4 percent. De uitgifteprijs bedroeg 100 percent. Er be stond voor deze ogligaties flinke vraag. Prolongatie 3 percent. (ANP). NEW YORK Verkopen in een omvang, zoals dit jaar nog niet is voorgekomen, hebben donder dag de koerswaarde der te New York ge noteerde aandelen met vele miljoenen dollars doen dalen. De markt sloot ge makkelijk en op of ongeveer op het laag ste peil van de dag. De slotkoersen ver toonden over een breed front verliezen, die in de meeste gevallen twee dollar of meer beliepen. Het Dow Jones gemiddel de van industrie-aandelen daalde bijna negen punten tot 615,64. Het meest wer den de aandelen getroffen van onderne mingen der elektronische industrie en van ondernemingen der „ruimtevaart industrie", die de laatste tijd vast waren geweest. Tegen het slot konden enkele van deze aandelen een gedeelte van het verlies herstellen, maar er bleven in de ze afdeling toch nog verliezen van negen dollar. Winstnemingen ontwikkelden zich snel in de afdelingen chemicalieën, genees- diverse andere waarden. De markt scheen steun te vinden rond het 614 ni veau in het industriële gemiddelde van Dow-Jones, juist zoals door deskundigen was voorspeld. De prijzen kwamen terug van de laagste dagwaarden, maar de meeste uitgiften sloten veel lager op de dag. American Motors ontwikkelde kracht laat op de dag en toonde een winst van meer dan een punt. Philadelphia and Reading liep enkele punten op. Enkele an dere slaagden erin te stijgen. Het spoorweggemiddelde kwam van 165,21 op 162.58; dat voor openbare nuts bedrijven van 91.64 op 91,07. De aande- lenomzet bedroeg woensdag 4.110.000 en donderdag 4.530.000. Van de 1241 op don derdag verhandelde fondsen sloten er 144 hoger en 922 Lager. (Reuter-UPI). Advertentie bij „CORNEL" DOE UW KEUS - MAGNEET-BROMMERS HOUTPLEIN 35 - 37 - TEL. 12493 Slotkoers Heden woensdag 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. 47 92% 92 3% Nedl. 1962/84 98% 98% Woningbouw 'Vo 111 111% Pr. A'dam '56 I.. 80 Pr. A'dam '56 II. 94 Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam 52 I.. 89% Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 100'/i« A.K.U 314 314 Calvé Delft 575 570 Van Gelder Zonen 220 222 K. N. Hoogovens 490 490 Nederl. Ford. 300 300 N. Kabelfabriek 369% 370 gew.Philips Gloeil 626 638 Pref.PhilipsGloeil 270 Unilever 568% 570 Wilton Fyenoord 214% 214 Werf Gusto. 160 Dordtsche Petrol 712 716 Kon. Petroleum 165.4 f 166. Billiton 244 244 A'dam Rubber. 91 91% K.L.M 136 f 130 exdiv Holl. Amer. Lijn 153 152 K.N.S.M 149% 149% N. Scheepv. Unie 137'/ 137% v. Nievelt Goudr. 127 127 Phs. v. Ommeren 238 239 H.V.A 139 138 Delimaatschaopij f 157 f 157.50 Amsterd. Bank 290 291 Nat. Handelsbank 153 153 Ned. Handel Wij 220 222 Rotterd. Bank.. 266 266% Twentsche Bank 239 Anaconda Copper 66% 65 Bethlehem Steel 50% 49% U.S. Steel 91% 89 General Motors.. 49,,i/« 48% Shell Union 83% 81 Tidewater. 288/« 27% Abida, 7 240 m. n. Fortaleza n. Buenos Alrej. Acila, 7 800 m. z.o. Ras Al Hadd n. Mena. Aardijk, 7 v. Puerto Cabello n. La Guaira. Alkmaar, pass. 7 Kielerkanaal n. Curasao. Argos. 7 te Famagusta. Arkeldijk, pass. 7 Horta n. Tripoll. Abbedijk, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Albireo, 7 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Almdijk, 6 v. Rotterdam n. Bremen. Acra, 6 te Rotterdam. Asterope, 7 te Rotterdam. Agamemnon, 7 v. New York n. Curasao. Alphacca, 7 v. NewPort News n. Cork. Ampenan, 7 te Charleston. Arendsdijk, 8 v. Mobile n. Tampa. Artemis, 6 rede Antiqua. Attis, 7 te Oranjestad. Asmidiske, 7 te Amsterdam. Alphard, 7 v. Bahia n. Las Palmas. Algenib, 7 v. Elbe n. Antwerpen. Alpherat, 7 480 m. z.w. Horta n. Baltimore. Amsteldicp, 7 25 m. z.o. Portland n. Londen. Amstelsluis. 7 150 m. n.o. Formosa n. Mokpo. Andijk, 7 150 m. n.n.w. Key West n. Houston. Batu, 7 390 m. w. Sabang n. Colombo. Bengkalis. 7 te Genua verwacht v. Port Said. Baarn, pass. 7 Azoren n. Rotterdam. Banda. 7 v. Bilbao n. Le Havre. Batjan. 8 te Djeddah. Beninkust, 8 te Bremen. Breda, 8 v. Punta Cardon naar? Balong, 7 v. Amsterdam n. Le Havre. Billiton, 7 12 m. w. Kp. Mendocino n. L. Angeles. Banggai, 7 250 m. z.w. Manilla n. Singapore. Britsum, 7 60 m. w. Vlissingen n. Aarhus. Caltex Nederland, 24 te Rot.erdam verwacht. Camerounkust, 6 v. Douala n. Lagos. Cinulia. 7 650 m. z.w. Azoren n. Curasao. Concepcion. 7 dw. Villano n. Antwerpen. Caltex Delft, 7 v. Immingham n. Bahrein. Caltex Pernis. 8 te Calcutta. Ceronia, 8 te Pladju. Colytto, 7 te Antwerpen. Congokust, 7 v. Bordeaux n. Dakar. Celebes. 7 v. Bremen. 8 te Hamburg. Caltex Arnhem, 7 170 m. van Malta n. Sidon. Caltex Delfzijl 7 v. Brunsbüttel n. Pernis. Calt. Rotterdam, 7 80 m. z. oostp. Kreta n. R'dam. Cradle of Lib., 7 40 m. z.o. St. Helena n. Ph.delph. Cirrus. 7 te Rotterdam. Giesscnkerk, 6 v. Rotterdam n. Amsterdam. Dordrecht, pass. 7 Malta n. Antwerpen. Duivcndijk. 7 80 m. n. San Juan n. Cristobal. Dalerdijk, 7 te Hamburg. Dorestad. 7 v. Singapore n. Balikpapan. Diemerdijk, 7 te Thasis. Drente, pass. 8 Azoren n. Napels. Daphnis, 6 te New Orleans verwacht v. Houston. Delft, 6 te Amsterdam. Duivendrecht, 7 v. Lagos n. Las Palmas. Eos, 7 te Malta. Esso Amsterdam, 3 te Rotterdam. Etrema, 7 140 m. z.w. Ouessant n. Shellhaven. Elizabeth B, 7 500 m. n.o. Midway n. Iwakunl. Fravizo, 6 v. Las Palmas n. Dublin. Friesland KRL, 7 500 m. n.w. Fernando Noronha naar Kaapstad. Garoet, 7 v. Port Said n. Napels. Groote Beer, 7 v. Montreal n. Rotterdam. Graveland, pass. 8 Ouessant n. Amsterdam. Giessenkcrk, 8 te Rotterdam. Giessenkerk, 7 te Amsterdam. Gordias, 7 tc Amsterdam. Graveland, 7 dw. Silleiro v. L. Palmas n. A'dam. Hilversum. 5 v. Bandar Mashur n. Port Said. Holendrecht, 13 te Baltimore verwacht. Hathor, 7 te Rostock. Haarlem, 8 v. Puerto Cortes n. Belize. Hestia, 8 v. Curacao n. Kingston. Hersilia, 5 270 m. w. Ouessant n. Port of Spain. Hera. 7 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Hecuba, 7 30 m. z. Landsend n. Rotterdam. Heemskerk, 7 te Port Said verwacht. Isis. 7 v. Bremen n. Antwerpen. Jupiter, 5 v. Napels n. Palermo. Johan van Oldenbarnevelt, 7 te Sydney. Jason, 6 te Georgetown. Johannes Frans, 7 v. Panamakan. n. Baltimore. Jagersfontein. 7 te Amsterdam. Joseph Frering, 8 te IJmuiden verwacht. Kloosterdijk, 7 te Antwerpen. Kryptos, pass. 7 Kiel n. Ornskoldsvik. Kosicia, 7 te Rotterdam. Kinderdijk, pass. 6 Miami n. Vera Cruz. Korovina, 7 te Maracaibo. Keizerswaard, 7 te Punta Carden. Katelysia, 7 v. Curacao n. Cabimas. Kellia, 8 v. Curacao n. Maracaibo. Kamperdijk, pass. 7 Bishoprock n. Antwerpen. Karsik, 7 400 m. z.z.w. Colombo n. Singapore. Kieldrecht. 7 te Calcutta verwacht. Laurenskerk, 7 dw. Ameland n. Marseille. Le Maire, 8 te Singapore. Lissekerk. 8 te Rotterdam. Leiderkerk, pass. 7 Aden n. Suez. Leopoldskerk, 7 dw. Lissabon n. Port Said. Lekkerkerk, 7 v. Muscat n. Karachi. Laertes, 8 te Amsterdam. Laertes, 7 te IJmuiden verwacht v. Bremen. Liberty Bell, 8 te Philadelphia verwacht. Maas. 7 v. Leixous n. Antwerpen. Maetsuycker, pass. 7 Muntok n. Singapore. Munttoren, 7 v. Suez n. Fao. Meerkerk, 6 te Rotterdam. Maasllovd, 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Maron. 7 v. Madeira n. Curacao. Mentor, 7 te Houston. Merseylloyd, 8 te Manilla. Muiderkerk, 8 v. Kuwait n. Bushire. Maaslloyd, 8 te Rotterdam. Moordrecht, pass. 7 Kp. Bon n. Antwerpen. Montferland, 7 170 m. w. St. Vincent n. A'dam. Mijdrecht, 8 te Houston verwacht. Nness Lion, 8 te Sidon. Nias, 7 v. Buena Ventura n. Los Angeles. Noordwijk. 7 105 m. n.w. Kp. Roca n. Monrovia. Notos, 7 30 m. n. St. Vincent n. Oran. Oldekerk, 7 v. Casablanca n. Antwerpen. Oranje. 8 te Colombo. Oranjefontein, pass. 7 Dakar n. Kaapstad. Ouwerkerk. 7 v. Marseille n. Barcelona. Orion, 8 te Rotterdam. Oranje Nassau, 7 v. Amsterdam n. West-Indië. Prinses Irene, 7 te Montreal. Poseidon. 6 te Amsterdam. Prins Casimir, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. P. G. Thulin, pass. 6 Lobos de Fuerra n. Balbóa. Prins der Nederlanden, 7 v. Kingston n. Santiago. Pygmalion, 8 te Havana. Prins Frederik Hendrik, 7 140 m. w. Malinhead naar Threerivers. Proven.singel, 7 100 m. w. Bishoprock n. Canada. Pendrecht. 10 te Curacao verwacht. Peperkust. 5 te Hamburg. Rijndam, 7 v. New York n. Galway. Reza Shah The Great. 8 v. Thameshav. n. P. Said. Roepat, 7 te Bremen verwacht v. IJmuiden. Rotti, 7 te Khorramshahr. Schie, 8 te Alexandrië. Senegalkust, 6 te Abidjan. Steven. 7 v. Las Palmas n. Londen. Statendam, 7 te Rotterdam. Schiedijk, 6 v. Norfolk n. New York. Sloterdijk, 7 v. Baltimore n. Camden. Soestdijk, 7 te New York. Straat Banka, 8 te Sydney. Steenwijk, 7 te Norfolk. Stad Schiedam, 8 te Terneuzen Str. Magelhaen, 7 v. P. Elisabeth n. East-London. Solon. 5 300 m. n.n.o. Curacao n. La Guaira. Scbelpwijk, 7 720 m. n. Brisbane n. Singapore. Stentor, 6 v. Nickerie n. Turks eiland. Salatiga. 7 90 m. w. Pontianak n. Tandjong Mani. Sloterdijk, 7 v. Baltimore n. Camden. Stad Arnhem, 7 70 m. z.z.o. Barcelona n. R'dam. Stad Delft, 7 260 m. n. Flores n. Golf v. Mexico. Stad Schiedam. 8 te Gent verwacht v. Narvik. Sunetta. 7 60 m. van Durban n. Kaapstad. Sibajak. 6 110 m. n.w. Fremantle n. Tandj. Priok. Sliedrecht. 12 te Novorossisk verwacht. Stad Rotterd., 7 250 m. z.z.w. L. Palm. n. IJmuid. Statensingel, 7 600 m. w.z.w. Kp. Wrath n. Polen. Statue of Liberty, 12 te Philadelphia verwacht. Tabian, 8 tc Tandjong Mani. Tabinta, 8 te Boulogne. Tjipanas, 7 te Yokohama. Tamo, 6 v. Rotterdam n. Rosario. Tero, 7 te Rotterdam. Tjibodas, 7 v. Singapore n. Belawan. Trompenberg, 6 v. Jacksonville n. Miami. Teiresias, 8 v. Port Said n. Londen. Tweelingen, 7 te Pto. Ordaz verw. v. Rotterdam. Tarakan, 7 420 m. o.n.o. Fayal n. Halifax. Utrecht, 7 v. Hamburg n. Bremen. Van Cloon. 8 te Port Swettenham. Van Riebeeck, 7 v. Rangoon n. Penang. Van Spilbergen, 7 v. Monrovia n. Abidjan. Van Linschoten, 7 te Warri. Vivlpara, 7 te Suez. Vasum. 7 te Mena. Vlist, 7 6 m. z. Sint Vincent n. Hampton Roads. Wonosari, 8 te Surabaja. Wonosobo, 8 te Marseille. Willemstad, 7 v. Madeira n. Plymouth. Willem Ruys. 8 te Southampton. Woltersum, 7 v. Jacksonville n. Pto. La Crrf- Waterman, 7 200 m. z.z.w. Ouessant n. South ton. Westertoren. 7 75 m. w.z.w. Napels n. Abadan. Wieldrecht. 10 te Puerto La Cruz verwacht. Woensdrecht. 12 te Las Palmas verwacht. Zuiderkerk, pass. 7 Ouessant n. Marseille. Zeeland, 7 10 Om. o. Malta n. Halifax. Zwijndrecht, 14 te Antwerpen verwacht. SLEEPVAART Barentsz Zee, 30/4 te New Orleans. Blankenburg, 6 te Rotterdam. Nestor 2, e v. Aden n. Kharg eiland. Oostzee, 5 te Ost.ende. Poolzee. 1 te Abidjan. Tasmanzee, 5 te Southampton. Tyne, 5 te Southampton. KLEINE VAART Alcetas. 5 v. Barcelona n. Tarragona. Boreas. 6 et Amsterdam n. Hamburg. Eljo, 7 te Southend n. Londen. Flevo (peck). 6 45 m. z.w. Texel n. Barking. Flevo (pjes), 6 60 m. n.n.w. Oporto n. Livorno. Joost, 4 v. IJmuiden n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 4 v. Gent n. Gefle. Manto. 7 40 m. z.o. Casquets n. Antwerpen. Marianne, 6 v. Rouen te Amsterdam verwacht. Midas, pass. 7 Goeree n. Rotterdam. Nero, 6 te Aarhus n. Amsterdam. Pavo, 5 dw. Langeoog n. Zaandam. Phidias. 6 te Amsterdam n. Kopenhagen. Ponza. 5 138 m. o.n.o. Humber n. Huil. Quo Vadis, 5 10 m. z.o. Sundsvall n. Sundsvall. Schippersgracht, 6 v. Antwerpen n. Abö. Strabo. 7 20 m. n.o. Ushant n. Amsterdam. Twee Gebroeders, 5 dw. Vdieland n. Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11